2020-05-28   14:00:34
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Vantaa Junior Meet

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Document
Results
Vantaa Junior Meet
Place: Organizer: Simmis Wanda
Pool: 50m Competition Date: Feb 29, 2020 to Mar 1, 2020
Event 1, 50m Backstroke W-10, 12, 15, 17 10 and younger - Final
Sponsor: Altaalle.com
SM 31.84 SM-raja
NSM 32.99 NSM-raja
T13-15 33.94 IKM-raja
T10 49.57 ROLLO-raja
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Charlotte Lukie Eha 2010 Uimaseura Briis 41.67 T10
2 Tara Hallia 2010 Järvenpään Uintiklubi ry 44.16 +2.49 T10
3 Saskia Asi 2010 Kalevi Ujumiskool 44.58 +2.91 T10
4 Iida Pahkala 2010 Gladius Kirkkonummi 45.13 +3.46 T10
5 Kertu Krete Randla 2010 Uimaseura Briis 45.50 +3.83 T10
6 Linda Hämäläinen 2010 Uimaseura Helsinki 45.66 +3.99 T10
7 Laurette Ella Eha 2011 Uimaseura Briis 47.10 +5.43
8 Lenna Rooni 2010 Uimaseura Briis 47.92 +6.25 T10
9 Eva Matrosova 2010 Uimaseura Helsinki 48.80 +7.13 T10
10 Liisbet Jaamaste 2011 Kalevi Ujumiskool 49.28 +7.61
11 Melania Smirnova 2010 Järvenpään Uintiklubi ry 49.94 +8.27
12 Jasmine Huttunen 2010 Tuusulan Uimaseura ry 50.09 +8.42
13 Berit Reinaru 2010 Kalevi Ujumiskool 50.56 +8.89
14 Elizabeth Sutt 2012 Kalevi Ujumiskool 50.85 +9.18
15 Jemina Suomela 2010 Simmis Wanda ry 50.98 +9.31
16 Angelina Jessica Zelenova 2011 Stadin Delfiinit 51.09 +9.42
17 Alisa Andreeva 2012 Fitness 24 Pietari 51.16 +9.49
18 Riin Alvin 2011 Kalevi Ujumiskool 51.23 +9.56
19 Eva Maarit Virolainen 2010 Simmis Wanda ry 51.66 +9.99
20 Enni Sjölund 2010 Simmis Wanda ry 52.09 +10.42
21 Mette Borremans 2011 Nurmijärven Uinti 52.71 +11.04
22 Emilia Lindroos 2011 Simmis Wanda ry 53.51 +11.84
23 Meriliis Ottis 2010 Kalevi Ujumiskool 53.76 +12.09
24 Alisa Gatsuk 2010 Uimaseura Helsinki 54.31 +12.64
25 Venla Salminen 2010 Simmis Wanda ry 54.88 +13.21
26 Margarita Kondrikova 2010 Stadin Delfiinit 55.38 +13.71
27 Elma Haunia 2010 Simmis Wanda ry 56.26 +14.59
28 Anette Lippur 2012 Kalevi Ujumiskool 57.35 +15.68
29 Lucia Mae Lanza 2012 Kalevi Ujumiskool 1:05.22 +23.55
30 Sara Pynnönen 2010 Simmis Wanda ry 1:07.21 +25.54
31 Hilma Leppäluoto 2012 Simmis Wanda ry 1:07.47 +25.80
Event official at: 29.2.2020 10.06.02
Event 1, 50m Backstroke W-10, 12, 15, 17 11-12 years - Final
Sponsor: Altaalle.com
SM 31.84 SM-raja
NSM 32.99 NSM-raja
T13-15 33.94 IKM-raja
T10 49.57 ROLLO-raja
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Saga Linnosaari 2008 Cetus Espoo 36.67
2 Karolin Teder 2008 Uimaseura Briis 38.31 +1.64
3 Emilia Wall 2008 Simmis Wanda ry 38.40 +1.73
4 Jonna Kurki 2008 Simmis Wanda ry 38.94 +2.27
5 Liine Raantse 2008 Gladius Kirkkonummi 39.26 +2.59
6 Annela Sõgel 2009 Kalevi Ujumiskool 39.90 +3.23
7 Serafima Ratner 2008 Uimaseura Helsinki 40.14 +3.47
8 Birgit Reinaru 2009 Kalevi Ujumiskool 40.24 +3.57
9 Laura-Lota Melih 2009 Kalevi Ujumiskool 40.58 +3.91
10 Marja Anna Siimes 2008 Uimaseura Helsinki 41.13 +4.46
11 Sira Katavisto 2008 ORCA Helsinki 41.28 +4.61
12 Helis Laane 2008 Uimaseura Briis 41.49 +4.82
13 Iiris Pajamo 2008 Simmis Wanda ry 41.54 +4.87
14 Fiona Jamsa 2008 Uimaseura Briis 42.43 +5.76
15 Ines Elisabeth Raidma 2009 Kalevi Ujumiskool 42.59 +5.92
16 Paula Simona Tammaru 2008 Kalevi Ujumiskool 42.82 +6.15
17 Venla Hoffren 2009 Simmis Wanda ry 42.93 +6.26
18 Irina Karvonen 2008 Simmis Wanda ry 43.39 +6.72
19 Sandra Miller 2008 Uimaseura Briis 43.48 +6.81
20 Mikaela Heiman 2008 Simmis Wanda ry 43.74 +7.07
21 Amanda Uusitalo 2008 Gladius Kirkkonummi 43.80 +7.13
22 Katre Erik 2009 Uimaseura Briis 44.09 +7.42
23 Lotte Borremans 2008 Nurmijärven Uinti 44.43 +7.76
24 Emma Roasto 2009 Uimaseura Briis 44.73 +8.06
25 Milda Leppäluoto 2009 Simmis Wanda ry 44.83 +8.16
26 Tessa Erin Adamson 2009 Kalevi Ujumiskool 44.85 +8.18
27 Gloria Sulg 2008 Kalevi Ujumiskool 45.28 +8.61
28 Helmi Oksa 2009 Nummelan Kisaajat 45.45 +8.78
29 Alisa Naskal 2009 Stadin Delfiinit 45.87 +9.20
30 alisa myllykoski 2009 Simmis Wanda ry 46.06 +9.39
31 Kristina Lindroos 2008 Cetus Espoo 46.15 +9.48
32 Luisa Sofia Zurban 2008 Cetus Espoo 47.00 +10.33
33 Venny Snellman 2009 Cetus Espoo 47.07 +10.40
34 Laura Lisandra Lõoke 2008 Kalevi Ujumiskool 47.35 +10.68
35 Saara Virtanen 2008 Kouvolan Uimarit 47.74 +11.07
36 Skylar Graves 2009 Tuusulan Uimaseura ry 48.39 +11.72
37 Noora Kuosmanen 2009 Simmis Wanda ry 49.35 +12.68
38 Erin Ahtikari 2009 Simmis Wanda ry 49.95 +13.28
39 Viivi Paavola 2009 Järvenpään Uintiklubi ry 50.05 +13.38
40 Ines Kuorilehto 2009 Gladius Kirkkonummi 50.29 +13.62
41 ellen koponen 2009 Tuusulan Uimaseura ry 51.23 +14.56
42 Sophie Lahdensuo 2008 Tuusulan Uimaseura ry 51.89 +15.22
43 Siiri Pynnönen 2008 Simmis Wanda ry 52.35 +15.68
44 Ines Vanhala 2008 Simmis Grani 52.88 +16.21
45 Maria Pilz 2009 Simmis Wanda ry 54.10 +17.43
46 Lumia Malmström 2008 Simmis Wanda ry 56.03 +19.36
47 Veera Komulainen 2009 Simmis Wanda ry 58.01 +21.34
Event official at: 29.2.2020 10.06.02
Event 1, 50m Backstroke W-10, 12, 15, 17 13-15 years - Final
Sponsor: Altaalle.com
SM 31.84 SM-raja
NSM 32.99 NSM-raja
T13-15 33.94 IKM-raja
T10 49.57 ROLLO-raja
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Elina Ryynänen 2005 Simmis Wanda ry 32.46 NSM
1 Aino Hankala 2005 Simmis Wanda ry 32.46 = NSM
3 Emilia Niemi 2005 Gladius Kirkkonummi 35.10 +2.64
4 Erika Pajo 2006 Uimaseura Briis 35.23 +2.77
5 Nora Miller 2006 Uimaseura Briis 35.67 +3.21
6 Jenni Kurki 2005 Simmis Wanda ry 35.86 +3.40
7 Marikki Vuorisalo 2005 Nummelan Kisaajat 36.41 +3.95
8 Laura Liias 2007 Uimaseura Briis 36.45 +3.99
9 Emilia Hakala 2005 Simmis Wanda ry 36.68 +4.22
10 Ilona Markeen Koppel 2005 Uimaseura Briis 36.69 +4.23
11 Siiri Multamäki 2006 ORCA Helsinki 36.75 +4.29
12 Milja Korhonen 2006 Nurmijärven Uinti 37.43 +4.97
13 Sofia Oksa 2007 Nummelan Kisaajat 38.02 +5.56
14 Oosa Mattila 2006 Simmis Wanda ry 38.47 +6.01
15 Anita Mäkinen 2007 Nummelan Kisaajat 38.62 +6.16
16 Saara Heinänen 2005 Tuusulan Uimaseura ry 39.03 +6.57
17 Noora Glasin 2006 Simmis Wanda ry 39.85 +7.39
18 Josefina Vainio 2007 Simmis Wanda ry 39.92 +7.46
19 Roosa Tuomola 2005 Tuusulan Uimaseura ry 40.08 +7.62
20 Linda Volkov 2007 Uimaseura Briis 40.66 +8.20
21 Pinja Hoffren 2006 Simmis Wanda ry 40.93 +8.47
22 Pinja Suominen 2006 Gladius Kirkkonummi 41.48 +9.02
23 Vuokko Larjomaa 2007 Cetus Espoo 42.97 +10.51
24 Emma Marie Tillemann 2007 Uimaseura Briis 43.00 +10.54
25 Deniz Keteli 2005 Simmis Wanda ry 43.14 +10.68
26 Nea Vilén 2007 Simmis Wanda ry 43.22 +10.76
27 Aura Haunia 2007 Simmis Wanda ry 43.25 +10.79
28 Waula Taimela 2005 Gladius Kirkkonummi 44.02 +11.56
29 Hertta Katajisto 2007 Nurmijärven Uinti 45.68 +13.22
30 Janika Hinkkanen 2005 Gladius Kirkkonummi 46.92 +14.46
31 Linn Nickels 2007 Gladius Kirkkonummi 47.99 +15.53
32 Andrea Rokkanen 2007 Simmis Grani 48.14 +15.68
33 Lumi Arajuuri 2007 Tuusulan Uimaseura ry 48.38 +15.92
34 Veea Laakso 2007 Simmis Wanda ry 52.20 +19.74
Event official at: 29.2.2020 10.06.02
Event 1, 50m Backstroke W-10, 12, 15, 17 16-17 years - Final
Sponsor: Altaalle.com
SM 31.84 SM-raja
NSM 32.99 NSM-raja
T13-15 33.94 IKM-raja
T10 49.57 ROLLO-raja
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Ella-Maija Syväniemi 2004 Gladius Kirkkonummi 33.01
2 Satu Immonen 2003 Swimming Club Vuokatti 34.25 +1.24
3 Aliina Karvonen 2004 Simmis Wanda ry 34.43 +1.42
4 Alisa Hänninen 2003 Järvenpään Uintiklubi ry 35.25 +2.24
5 Juulia Käräjämies 2003 Nummelan Kisaajat 35.37 +2.36
6 Laura Nissi 2004 Simmis Wanda ry 36.22 +3.21
7 Peppi Särkelä 2004 Simmis Wanda ry 37.16 +4.15
8 Gréta Beszteri 2004 Helsingfors Simsällskap 37.22 +4.21
9 Lea Heinzmann 2004 Simmis Grani 38.69 +5.68
10 Elina Syvänne 2004 Tuusulan Uimaseura ry 41.05 +8.04
11 Aava Kiuru 2004 Gladius Kirkkonummi 43.35 +10.34
Event official at: 29.2.2020 10.06.02
2020-02-29 10.10.53 Datahandling: WinGrodan 2.5 Licensed to: Simmis Wanda ry
Document
Results
Vantaa Junior Meet
Place: Organizer: Simmis Wanda
Pool: 50m Competition Date: Feb 29, 2020 to Mar 1, 2020
Event 2, 50m Backstroke M-11, 13, 16, 18 11 and younger - Final
Sponsor: Altaalle.com
SM 29.13 SM-raja
NSM 29.70 NSM-raja
P14-16 30.70 IKM-raja
P11 46.15 ROLLO-raja
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Oleg Vladimirov 2009 Uimaseura Helsinki 40.02 P11
2 Rome PUKK 2010 Kalevi Ujumiskool 40.15 +0.13
3 Markus Ottis 2009 Kalevi Ujumiskool 41.67 +1.65 P11
4 Kevin Kaznakov 2009 Stadin Delfiinit 42.52 +2.50 P11
5 Vadim Nikolashin 2010 Uimaseura Helsinki 43.28 +3.26
6 Nikita Dzura 2010 Uimaseura Helsinki 43.54 +3.52
7 Konstantin Sulgin 2010 Kalevi Ujumiskool 43.68 +3.66
8 Morten Hein 2009 Uimaseura Briis 43.73 +3.71 P11
9 Karl Kuldkepp 2010 Kalevi Ujumiskool 44.06 +4.04
10 Sevastian Shustrov 2009 Uimaseura Briis 45.30 +5.28 P11
11 Robin Nikolajev 2010 Kalevi Ujumiskool 46.51 +6.49
12 Nikolai Prohhorenko 2010 Kalevi Ujumiskool 47.28 +7.26
13 Aarni Rahkonen 2009 Simmis Grani 47.99 +7.97
14 Aleksej Kireev 2010 Stadin Delfiinit 48.44 +8.42
15 Elias Hänninen 2009 Kouvolan Uimarit 48.74 +8.72
16 Olli Alanaatu 2009 Simmis Wanda ry 50.90 +10.88
17 Roope Tikkanen 2010 Simmis Wanda ry 51.72 +11.70
18 Lukas Mattila 2010 Helsingfors Simsällskap 52.02 +12.00
19 Robert Suurväli 2010 Kalevi Ujumiskool 52.67 +12.65
20 Petja Vehviläinen 2009 Simmis Wanda ry 53.74 +13.72
21 Lenni Parpola 2009 Simmis Wanda ry 54.08 +14.06
22 Titus Mattila 2010 Simmis Wanda ry 54.96 +14.94
23 Oiva Mandelin 2009 HTU Stadi 55.34 +15.32
24 Oliver Niemi 2009 Simmis Wanda ry 59.00 +18.98
25 Rasmus FORSEL 2010 Helsingfors Simsällskap 1:00.07 +20.05
26 Kivi Hakkarainen 2011 Helsingfors Simsällskap 1:02.62 +22.60
Event official at: 29.2.2020 10.32.17
Event 2, 50m Backstroke M-11, 13, 16, 18 12-13 years - Final
Sponsor: Altaalle.com
SM 29.13 SM-raja
NSM 29.70 NSM-raja
P14-16 30.70 IKM-raja
P11 46.15 ROLLO-raja
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Ilmari Nieminen 2007 Cetus Espoo 33.85
2 Pravin Perasath 2008 Simmis Wanda ry 35.04 +1.19
3 Gregor Ilves 2007 Uimaseura Briis 35.22 +1.37
4 Roope Liimatainen 2007 Cetus Espoo 36.50 +2.65
5 Lenni Syvänen 2007 Cetus Espoo 36.98 +3.13
6 Ralf Rändla 2008 Uimaseura Briis 37.09 +3.24
7 Joonas Salk 2007 Uimaseura Briis 37.19 +3.34
8 Artemi Tsinjonnõi 2008 Cetus Espoo 37.74 +3.89
9 Angelos Toledos 2007 Simmis Grani 37.88 +4.03
10 Stepan Vasilyev 2008 Swimming school Kirovsk 38.01 +4.16
11 Nikita Rantsev 2007 Uimaseura Helsinki 38.51 +4.66
12 Carl-Victor Nykvist 2007 Simmis Grani 38.62 +4.77
13 Eljas Pekkola 2007 Cetus Espoo 38.82 +4.97
14 Ilja Belov 2007 Simmis Wanda ry 38.90 +5.05
15 Lauri Valtanen 2007 Simmis Wanda ry 38.94 +5.09
16 Märt Lukas Marran 2008 Uimaseura Briis 39.41 +5.56
17 Mihkel Malv 2008 Kalevi Ujumiskool 39.84 +5.99
18 Joonas Keränen 2007 Cetus Espoo 40.84 +6.99
19 Risto Hyvenen 2007 Simmis Wanda ry 40.93 +7.08
20 Veikko Hautaniemi 2007 Cetus Espoo 41.11 +7.26
21 Tommi Mosconi 2008 Cetus Espoo 41.29 +7.44
22 Ralf Rannamäe 2008 Uimaseura Briis 41.53 +7.68
23 Matti Klümper 2008 Cetus Espoo 42.63 +8.78
24 Otso Jalli 2008 Gladius Kirkkonummi 43.06 +9.21
25 Lenni Nevalainen 2007 Cetus Espoo 43.37 +9.52
26 Matias Jääskeläinen 2008 Simmis Wanda ry 43.67 +9.82
27 Adrian Banar 2008 Stadin Delfiinit 44.54 +10.69
28 Mikael Suni 2007 Cetus Espoo 44.68 +10.83
29 Felix Enqvist 2007 Simmis Wanda ry 44.86 +11.01
30 Eerik Välipakka 2007 ORCA Helsinki 45.05 +11.20
31 Teemu Lehtinen 2007 Cetus Espoo 45.25 +11.40
32 Akseli Savolainen 2007 Cetus Espoo 46.62 +12.77
33 Kaspar Ragnar Markus Varik 2007 Gladius Kirkkonummi 46.87 +13.02
34 Onni-Aaron Lind 2008 Cetus Espoo 47.02 +13.17
35 Vladimir Chubiev 2007 Simmis Wanda ry 47.10 +13.25
36 Danil Sulkonen 2008 ORCA Helsinki 47.55 +13.70
37 Otso Tuisku 2008 Simmis Wanda ry 48.13 +14.28
38 Altti Sormunen 2007 Cetus Espoo 49.02 +15.17
39 Luukas Ojanperä 2007 Gladius Kirkkonummi 49.50 +15.65
40 Henri Koskela 2007 Cetus Espoo 49.91 +16.06
41 Julius Cario 2008 Gladius Kirkkonummi 50.08 +16.23
42 Toni Tavast 2007 Tuusulan Uimaseura ry 50.51 +16.66
43 Aatu Airaksinen 2007 Simmis Wanda ry 50.56 +16.71
44 Semen Karhu 2008 Järvenpään Uintiklubi ry 51.65 +17.80
45 Emil Kokki 2007 Simmis Wanda ry 51.70 +17.85
46 Vertti Stenfors 2007 Simmis Grani 51.99 +18.14
47 Ramzy Douba 2008 Simmis Wanda ry 58.54 +24.69
Event official at: 29.2.2020 10.32.17
Event 2, 50m Backstroke M-11, 13, 16, 18 14-16 years - Final
Sponsor: Altaalle.com
SM 29.13 SM-raja
NSM 29.70 NSM-raja
P14-16 30.70 IKM-raja
P11 46.15 ROLLO-raja
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Endrik Einberg 2004 Uimaseura Briis 30.67 P14-16
2 Roger Ruhno 2006 Uimaseura Briis 31.10 +0.43
3 Raido Vainikk 2005 Pärnu Spordikool 31.23 +0.56
4 Karl Jõgis 2004 Uimaseura Briis 32.61 +1.94
5 Mairo Muidre 2005 Uimaseura Briis 33.37 +2.70
6 Justus Holtari 2004 Simmis Grani 33.68 +3.01
7 Yufei Meng 2004 Simmis Grani 33.94 +3.27
8 Rony Kulju 2004 Simmis Wanda ry 34.11 +3.44
9 Johan Hujanen 2006 Simmis Grani 34.16 +3.49
10 Aapo Tuhkanen 2005 Tuusulan Uimaseura ry 34.93 +4.26
11 Alexander Jremenko 2006 Swimming school Kirovsk 34.97 +4.30
12 Jarko Miller 2006 Uimaseura Briis 35.87 +5.20
13 Robert Cranston 2006 Nummelan Kisaajat 35.91 +5.24
14 Antti Huttunen 2006 Nummelan Kisaajat 36.56 +5.89
15 Kaius Kulmala 2004 Simmis Grani 36.89 +6.22
16 Aaron Rändla 2006 Uimaseura Briis 36.95 +6.28
17 Veikka Leväsalo 2005 Helsingfors Simsällskap 37.00 +6.33
18 Heikki Ianes 2005 Simmis Wanda ry 37.27 +6.60
19 Karl-Eerik Rooni 2006 Uimaseura Briis 37.85 +7.18
20 Tiger Tran 2005 Simmis Wanda ry 37.86 +7.19
21 Aleksi Rissanen 2004 Simmis Wanda ry 37.90 +7.23
22 Jaska Schoenmakers 2004 Tuusulan Uimaseura ry 37.98 +7.31
23 Daniel Kabonen 2004 Simmis Wanda ry 38.63 +7.96
24 Daniel Björn 2006 Stadin Delfiinit 38.79 +8.12
25 Nikita Shishinin 2006 ORCA Helsinki 38.98 +8.31
26 Urho Käkelä 2005 Tuusulan Uimaseura ry 38.99 +8.32
27 Leo Heinola 2006 Cetus Espoo 39.55 +8.88
28 Otso Alakiikonen 2006 Nurmijärven Uinti 39.58 +8.91
29 Joonatan Lipiäinen 2005 Simmis Wanda ry 39.72 +9.05
30 Henri Hietto 2005 Simmis Wanda ry 39.84 +9.17
31 Totte Teittinen 2005 Cetus Espoo 40.31 +9.64
32 Juuso Kuusala 2006 Simmis Wanda ry 40.84 +10.17
33 Vi Thai Ngô 2004 Simmis Wanda ry 41.25 +10.58
33 Alexander Kaznakov 2006 Stadin Delfiinit 41.25 +10.58
35 Ilmari Silventoinen 2005 Simmis Wanda ry 41.84 +11.17
36 Kasper Borremans 2006 Nurmijärven Uinti 44.89 +14.22
Event official at: 29.2.2020 10.32.17
Event 2, 50m Backstroke M-11, 13, 16, 18 17-18 years - Final
Sponsor: Altaalle.com
SM 29.13 SM-raja
NSM 29.70 NSM-raja
P14-16 30.70 IKM-raja
P11 46.15 ROLLO-raja
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Joonas Cranston 2003 Nummelan Kisaajat 28.86 SM
2 Miro Merinen 2003 Simmis Wanda ry 29.40 +0.54 NSM
3 Risto Martikainen 2003 Kouvolan Uimarit 29.42 +0.56 NSM
4 Aki Hakkarainen 2003 Simmis Wanda ry 32.22 +3.36
5 Aleksi Kauppinen 2003 Tuusulan Uimaseura ry 32.69 +3.83
6 Kasper Holopainen 2003 Nummelan Kisaajat 34.79 +5.93
Event official at: 29.2.2020 10.32.17
2020-02-29 10.36.57 Datahandling: WinGrodan 2.5 Licensed to: Simmis Wanda ry
Document
Results
Vantaa Junior Meet
Place: Organizer: Simmis Wanda
Pool: 50m Competition Date: Feb 29, 2020 to Mar 1, 2020
Event 3, 200m Butterfly W-13, 15, 17 13 and younger - Final
Sponsor: Bonaqua
SM 2:32.30 SM-raja
NSM 2:37.80 NSM-raja
T15 2:47.00 IKM-raja
T14 2:55.00 IKM-raja
T13 3:05.00 IKM-raja
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Lilja Hirsikko 2008 ORCA Helsinki 3:18.92
50m: 42.43
100m: 1:34.57
(52.14)
150m: 2:26.77
(52.20)
200m: 3:18.92
(52.15)
2 Anita Mäkinen 2007 Nummelan Kisaajat 3:26.30 +7.38
50m: 45.76
100m: 1:39.26
(53.50)
150m: 2:34.31
(55.05)
200m: 3:26.30
(51.99)
3 Vuokko Larjomaa 2007 Cetus Espoo 3:35.96 +17.04
50m: 43.85
100m: 1:38.05
(54.20)
150m: 2:36.81
(58.76)
200m: 3:35.96
(59.15)
4 Kertu Eliis Kangru 2010 Kalevi Ujumiskool 3:49.52 +30.60
50m: 49.15
100m: 1:47.08
(57.93)
150m: 2:47.72
(1:00.64)
200m: 3:49.52
(1:01.80)
Event official at: 29.2.2020 10.41.32
Event 3, 200m Butterfly W-13, 15, 17 14-15 years - Final
Sponsor: Bonaqua
SM 2:32.30 SM-raja
NSM 2:37.80 NSM-raja
T15 2:47.00 IKM-raja
T14 2:55.00 IKM-raja
T13 3:05.00 IKM-raja
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Maria Karvonen 2006 Simmis Wanda ry 2:45.98 T14
50m: 36.87
100m: 1:18.79
(41.92)
150m: 2:03.48
(44.69)
200m: 2:45.98
(42.50)
2 Helen Jaagant 2006 Uimaseura Briis 2:56.20 +10.22
50m: 36.94
100m: 1:23.44
(46.50)
150m: 2:09.29
(45.85)
200m: 2:56.20
(46.91)
Event official at: 29.2.2020 10.41.32
Event 3, 200m Butterfly W-13, 15, 17 16-17 years - Final
Sponsor: Bonaqua
SM 2:32.30 SM-raja
NSM 2:37.80 NSM-raja
T15 2:47.00 IKM-raja
T14 2:55.00 IKM-raja
T13 3:05.00 IKM-raja
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Lotta Lehtoila 2003 Helsingfors Simsällskap 2:50.51
50m: 36.02
100m: 1:18.11
(42.09)
150m: 2:02.74
(44.63)
200m: 2:50.51
(47.77)
2 Matilda Lonka 2003 Kouvolan Uimarit 3:03.25 +12.74
50m: 40.57
100m: 1:27.21
(46.64)
150m: 2:16.02
(48.81)
200m: 3:03.25
(47.23)
Event official at: 29.2.2020 10.41.32
2020-02-29 10.44.43 Datahandling: WinGrodan 2.5 Licensed to: Simmis Wanda ry
Document
Results
Vantaa Junior Meet
Place: Organizer: Simmis Wanda
Pool: 50m Competition Date: Feb 29, 2020 to Mar 1, 2020
Event 4, 200m Butterfly M-14, 16, 18 14 and younger - Final
Sponsor: Bonaqua
SM 2:18.30 SM-raja
NSM 2:24.20 NSM-raja
P16 2:39.00 IKM-raja
P15 2:44.00 IKM-raja
P14 2:52.00 IKM-raja
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Aleksandr Vysotskiy 2006 ORCA Helsinki 2:48.43 P14
50m: 36.35
100m: 1:19.62
(43.27)
150m: 2:04.26
(44.64)
200m: 2:48.43
(44.17)
2 Mikael Böckerman 2006 Gladius Kirkkonummi 2:50.67 +2.24 P14
50m: 36.66
100m: 1:18.90
(42.24)
150m: 2:04.32
(45.42)
200m: 2:50.67
(46.35)
3 Sergei Bashan 2007 Swimming school Kirovsk 3:06.52 +18.09
50m: 39.28
100m: 1:25.42
(46.14)
150m: 2:14.82
(49.40)
200m: 3:06.52
(51.70)
4 Kaspar Annus 2006 Uimaseura Briis 3:16.82 +28.39
50m: 41.77
100m: 1:34.17
(52.40)
150m: 2:27.78
(53.61)
200m: 3:16.82
(49.04)
5 Rome PUKK 2010 Kalevi Ujumiskool 3:17.84 +29.41
50m: 44.20
100m: 1:36.32
(52.12)
150m: 2:28.71
(52.39)
200m: 3:17.84
(49.13)
Event official at: 29.2.2020 10.55.16
Event 4, 200m Butterfly M-14, 16, 18 15-16 years - Final
Sponsor: Bonaqua
SM 2:18.30 SM-raja
NSM 2:24.20 NSM-raja
P16 2:39.00 IKM-raja
P15 2:44.00 IKM-raja
P14 2:52.00 IKM-raja
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Patrick Orav 2004 Audentese Spordiklubi 2:30.03 P16
50m: 31.46
100m: 1:08.61
(37.15)
150m: 1:48.00
(39.39)
200m: 2:30.03
(42.03)
2 Lauri Pyykkö 2004 ORCA Helsinki 2:41.22 +11.19
50m: 35.45
100m: 1:15.29
(39.84)
150m: 1:58.32
(43.03)
200m: 2:41.22
(42.90)
3 Mairo Muidre 2005 Uimaseura Briis 2:41.63 +11.60 P15
50m: 34.63
100m: 1:15.52
(40.89)
150m: 1:58.36
(42.84)
200m: 2:41.63
(43.27)
4 Matti Nätti 2004 Simmis Wanda ry 2:47.26 +17.23
50m: 32.13
100m: 1:12.59
(40.46)
150m: 2:00.35
(47.76)
200m: 2:47.26
(46.91)
5 Raido Vainikk 2005 Pärnu Spordikool 2:50.53 +20.50
50m: 33.09
100m: 1:14.07
(40.98)
150m: 2:00.72
(46.65)
200m: 2:50.53
(49.81)
6 Juho Kotamäki 2005 Simmis Wanda ry 2:51.90 +21.87
50m: 35.15
100m: 1:16.95
(41.80)
150m: 2:03.67
(46.72)
200m: 2:51.90
(48.23)
7 Matteus Einiö 2004 Gladius Kirkkonummi 2:56.37 +26.34
50m: 35.96
100m: 1:21.59
(45.63)
150m: 2:08.60
(47.01)
200m: 2:56.37
(47.77)
8 Valtteri Niemimuukko 2005 Riihimäen Uimaseura 2:56.72 +26.69
50m: 33.94
100m: 1:18.94
(45.00)
150m: 2:07.11
(48.17)
200m: 2:56.72
(49.61)
Event official at: 29.2.2020 10.55.16
Event 4, 200m Butterfly M-14, 16, 18 17-18 years - Final
Sponsor: Bonaqua
SM 2:18.30 SM-raja
NSM 2:24.20 NSM-raja
P16 2:39.00 IKM-raja
P15 2:44.00 IKM-raja
P14 2:52.00 IKM-raja
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Elias Filippovits 2002 ORCA Helsinki 3:04.82
50m: 32.43
100m: 1:11.88
(39.45)
150m: 2:02.11
(50.23)
200m: 3:04.82
(1:02.71)
Event official at: 29.2.2020 10.55.16
2020-02-29 10.59.32 Datahandling: WinGrodan 2.5 Licensed to: Simmis Wanda ry
Document
Results
Vantaa Junior Meet
Place: Organizer: Simmis Wanda
Pool: 50m Competition Date: Feb 29, 2020 to Mar 1, 2020
Event 5, 100m Breaststroke W-11, 13, 15, 17 11 and younger - Final
SM 1:18.11 SM-raja
NSM 1:20.00 NSM-raja
T15 1:21.78 IKM-raja
T14 1:23.54 IKM-raja
T13 1:27.00 IKM-raja
T12 1:41.71 ROLLO-raja
T11 1:50.00 ROLLO-raja
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Ines Elisabeth Raidma 2009 Kalevi Ujumiskool 1:30.93 T11
50m: 43.24
100m: 1:30.93
(47.69)
2 Venla Hoffren 2009 Simmis Wanda ry 1:36.69 +5.76 T11
50m: 46.06
100m: 1:36.69
(50.63)
3 alisa myllykoski 2009 Simmis Wanda ry 1:37.62 +6.69 T11
50m: 48.00
100m: 1:37.62
(49.62)
4 Alisa Naskal 2009 Stadin Delfiinit 1:41.08 +10.15 T11
50m: 47.34
100m: 1:41.08
(53.74)
5 Skylar Graves 2009 Tuusulan Uimaseura ry 1:42.44 +11.51 T11
50m: 48.84
100m: 1:42.44
(53.60)
6 Nea Hellsten 2009 Helsingfors Simsällskap 1:43.36 +12.43 T11
50m: 49.21
100m: 1:43.36
(54.15)
7 Amelie Hillers 2009 Helsingfors Simsällskap 1:45.54 +14.61 T11
50m: 50.27
100m: 1:45.54
(55.27)
8 Saskia Asi 2010 Kalevi Ujumiskool 1:46.52 +15.59
50m: 49.52
100m: 1:46.52
(57.00)
9 Jemina Suomela 2010 Simmis Wanda ry 1:49.90 +18.97
50m: 52.82
100m: 1:49.90
(57.08)
10 Luna Lauhava-Kääriäinen 2009 Cetus Espoo 1:50.53 +19.60
50m: 52.29
100m: 1:50.53
(58.24)
11 Katre Erik 2009 Uimaseura Briis 1:50.69 +19.76
50m: 52.11
100m: 1:50.69
(58.58)
12 Laura-Lota Melih 2009 Kalevi Ujumiskool 1:51.39 +20.46
50m: 51.61
100m: 1:51.39
(59.78)
13 Helmi Oksa 2009 Nummelan Kisaajat 1:52.82 +21.89
50m: 54.18
100m: 1:52.82
(58.64)
14 Elsa Idman 2009 Cetus Espoo 1:52.85 +21.92
50m: 53.99
100m: 1:52.85
(58.86)
15 Ines Kuorilehto 2009 Gladius Kirkkonummi 1:53.70 +22.77
50m: 54.87
100m: 1:53.70
(58.83)
16 Emma Roasto 2009 Uimaseura Briis 1:54.38 +23.45
50m: 54.64
100m: 1:54.38
(59.74)
17 Neela Juvonen 2009 Cetus Espoo 1:54.54 +23.61
50m: 54.00
100m: 1:54.54
(1:00.54)
18 Ava Herranen 2009 Gladius Kirkkonummi 1:54.95 +24.02
50m: 55.13
100m: 1:54.95
(59.82)
19 Liisbet Jaamaste 2011 Kalevi Ujumiskool 1:55.82 +24.89
50m: 55.46
100m: 1:55.82
(1:00.36)
20 Noora Kuosmanen 2009 Simmis Wanda ry 1:56.34 +25.41
50m: 55.90
100m: 1:56.34
(1:00.44)
21 Vivian Oker-Blom 2009 Helsingfors Simsällskap 1:56.85 +25.92
50m: 54.88
100m: 1:56.85
(1:01.97)
22 Venny Snellman 2009 Cetus Espoo 1:57.00 +26.07
50m: 55.89
100m: 1:57.00
(1:01.11)
23 Ylva Holmberg 2009 Cetus Espoo 1:57.22 +26.29
50m: 56.23
100m: 1:57.22
(1:00.99)
24 Marit Muidre 2009 Uimaseura Briis 1:57.23 +26.30
50m: 54.99
100m: 1:57.23
(1:02.24)
25 Tara Hallia 2010 Järvenpään Uintiklubi ry 1:57.68 +26.75
50m: 55.43
100m: 1:57.68
(1:02.25)
26 Iida Pahkala 2010 Gladius Kirkkonummi 1:58.48 +27.55
50m: 56.83
100m: 1:58.48
(1:01.65)
27 Melania Smirnova 2010 Järvenpään Uintiklubi ry 1:58.50 +27.57
50m: 54.71
100m: 1:58.50
(1:03.79)
28 Kertu Krete Randla 2010 Uimaseura Briis 1:58.89 +27.96
50m: 55.89
100m: 1:58.89
(1:03.00)
29 Mette Borremans 2011 Nurmijärven Uinti 1:59.34 +28.41
50m: 57.13
100m: 1:59.34
(1:02.21)
30 Milda Leppäluoto 2009 Simmis Wanda ry 2:00.34 +29.41
50m: 57.16
100m: 2:00.34
(1:03.18)
31 Liisi Emilia Tuominen 2009 Helsingfors Simsällskap 2:02.01 +31.08
50m: 57.23
100m: 2:02.01
(1:04.78)
32 Viivi Paavola 2009 Järvenpään Uintiklubi ry 2:02.87 +31.94
50m: 57.27
100m: 2:02.87
(1:05.60)
33 Lenna Rooni 2010 Uimaseura Briis 2:03.29 +32.36
50m: 59.19
100m: 2:03.29
(1:04.10)
34 Ella Liimatainen 2009 ORCA Helsinki 2:04.46 +33.53
50m: 1:00.13
100m: 2:04.46
(1:04.33)
35 Nelma Vuorre 2009 Helsingfors Simsällskap 2:04.60 +33.67
50m: 59.18
100m: 2:04.60
(1:05.42)
36 Erin Ahtikari 2009 Simmis Wanda ry 2:04.61 +33.68
50m: 58.44
100m: 2:04.61
(1:06.17)
37 Jasmine Huttunen 2010 Tuusulan Uimaseura ry 2:06.01 +35.08
50m: 1:00.71
100m: 2:06.01
(1:05.30)
38 Meriliis Ottis 2010 Kalevi Ujumiskool 2:06.81 +35.88
50m: 1:00.70
100m: 2:06.81
(1:06.11)
39 Berit Reinaru 2010 Kalevi Ujumiskool 2:09.97 +39.04
50m: 1:01.26
100m: 2:09.97
(1:08.71)
40 Elma Haunia 2010 Simmis Wanda ry 2:18.52 +47.59
50m: 1:03.97
100m: 2:18.52
(1:14.55)
41 Lucia Mae Lanza 2012 Kalevi Ujumiskool 2:26.91 +55.98
50m: 1:10.09
100m: 2:26.91
(1:16.82)
42 Anette Lippur 2012 Kalevi Ujumiskool 2:32.71 +1:01.78
50m: 1:14.05
100m: 2:32.71
(1:18.66)
- Annela Sõgel 2009 Kalevi Ujumiskool DSQ SW 7.3
- Emilia Lindroos 2011 Simmis Wanda ry DSQ SW 7.5
Event official at: 29.2.2020 11.54.42
Event 5, 100m Breaststroke W-11, 13, 15, 17 12-13 years - Final
SM 1:18.11 SM-raja
NSM 1:20.00 NSM-raja
T15 1:21.78 IKM-raja
T14 1:23.54 IKM-raja
T13 1:27.00 IKM-raja
T12 1:41.71 ROLLO-raja
T11 1:50.00 ROLLO-raja
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Linnea Heikkilä 2008 Simmis Grani 1:24.03 T12
50m: 39.91
100m: 1:24.03
(44.12)
2 IIda Tawast 2007 Simmis Grani 1:27.06 +3.03
50m: 40.25
100m: 1:27.06
(46.81)
3 Sira Katavisto 2008 ORCA Helsinki 1:31.66 +7.63 T12
50m: 44.02
100m: 1:31.66
(47.64)
4 Sofia Oksa 2007 Nummelan Kisaajat 1:31.73 +7.70
50m: 44.40
100m: 1:31.73
(47.33)
5 Josefina Vainio 2007 Simmis Wanda ry 1:32.93 +8.90
50m: 42.43
100m: 1:32.93
(50.50)
6 Yliana Slipchenko 2008 Swimming school Kirovsk 1:33.41 +9.38 T12
50m: 42.85
100m: 1:33.41
(50.56)
7 Laura Liias 2007 Uimaseura Briis 1:33.84 +9.81
50m: 44.24
100m: 1:33.84
(49.60)
8 Kirke Reidolf 2007 Uimaseura Briis 1:33.95 +9.92
50m: 44.80
100m: 1:33.95
(49.15)
9 Jonna Kurki 2008 Simmis Wanda ry 1:34.30 +10.27 T12
50m: 45.06
100m: 1:34.30
(49.24)
10 Emilia Wall 2008 Simmis Wanda ry 1:34.69 +10.66 T12
50m: 44.94
100m: 1:34.69
(49.75)
11 Sandra Sofia Savolainen 2007 Cetus Espoo 1:35.31 +11.28
50m: 45.31
100m: 1:35.31
(50.00)
12 Netta Korkalainen 2008 Kouvolan Uimarit 1:35.43 +11.40 T12
50m: 45.13
100m: 1:35.43
(50.30)
13 Emma Nissinen 2007 Cetus Espoo 1:35.68 +11.65
50m: 46.23
100m: 1:35.68
(49.45)
14 Silvia Koskela 2007 Järvenpään Uintiklubi ry 1:36.69 +12.66
50m: 45.98
100m: 1:36.69
(50.71)
15 Saga Linnosaari 2008 Cetus Espoo 1:37.58 +13.55 T12
50m: 45.17
100m: 1:37.58
(52.41)
16 Eine Idman 2007 Cetus Espoo 1:37.65 +13.62
50m: 47.53
100m: 1:37.65
(50.12)
17 Hilla Lehtonen 2007 Tuusulan Uimaseura ry 1:38.60 +14.57
50m: 46.21
100m: 1:38.60
(52.39)
18 Hilma Mannersalo 2008 Cetus Espoo 1:39.19 +15.16 T12
50m: 47.50
100m: 1:39.19
(51.69)
19 Saaga Tuominen 2007 Cetus Espoo 1:41.14 +17.11
50m: 47.51
100m: 1:41.14
(53.63)
20 Sonja Aho 2008 Cetus Espoo 1:41.20 +17.17 T12
50m: 47.28
100m: 1:41.20
(53.92)
20 Saara Holmberg 2008 Helsingfors Simsällskap 1:41.20 +17.17 T12
50m: 48.22
100m: 1:41.20
(52.98)
22 Helis Laane 2008 Uimaseura Briis 1:41.35 +17.32 T12
50m: 48.47
100m: 1:41.35
(52.88)
23 Karolin Teder 2008 Uimaseura Briis 1:41.72 +17.69
50m: 49.55
100m: 1:41.72
(52.17)
24 Irina Karvonen 2008 Simmis Wanda ry 1:41.73 +17.70
50m: 50.11
100m: 1:41.73
(51.62)
</