2021-01-20   03:58:40
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP2 2019-2020, Falköping

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 4 - Söndag 26/1

Document
Resultat
UGP 2 Falköping
Plats: Arrangör: VSSF & Falköpings SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 25 jan 2020 till den 26 jan 2020
Gren 23, 400m Frisim herrar 17-18 år - Final
Sponsor: Elgiganten i Falköping
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Oscar Sjöström 2003 Simklubben S02 -.-- 462 4:34.53
50m: 29.72
100m: 1:03.16
(33.44)
150m: 1:37.68
(34.52)
200m: 2:13.09
(35.41)
250m: 2:49.21
(36.12)
300m: 3:25.10
(35.89)
350m: 4:01.17
(36.07)
400m: 4:34.53
(33.36)
2 Linus Olofsson 2003 Simklubben S02 -.-- 378 4:53.34 +18.81
50m: 31.91
100m: 1:08.22
(36.31)
150m: 1:46.00
(37.78)
200m: 2:23.70
(37.70)
250m: 3:01.68
(37.98)
300m: 3:39.61
(37.93)
350m: 4:17.10
(37.49)
400m: 4:53.34
(36.24)
Grenen officiell:  2020-01-26 16:31:24
Gren 23, 400m Frisim herrar 16 år - Final
Sponsor: Elgiganten i Falköping
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hampus Klebom 2004 Göteborg Sim -.-- 504 4:26.55
50m: 29.43
100m: 1:02.29
(32.86)
150m: 1:36.24
(33.95)
200m: 2:10.56
(34.32)
250m: 2:44.98
(34.42)
300m: 3:19.35
(34.37)
350m: 3:54.07
(34.72)
400m: 4:26.55
(32.48)
2 Gustav Lokrantz 2004 Trollhättans Simsällskap -.-- 475 4:31.97 +5.42
50m: 29.07
100m: 1:02.18
(33.11)
150m: 1:36.35
(34.17)
200m: 2:11.05
(34.70)
250m: 2:46.18
(35.13)
300m: 3:21.81
(35.63)
350m: 3:58.04
(36.23)
400m: 4:31.97
(33.93)
3 Olle Sköld 2004 Simklubben S02 -.-- 457 4:35.36 +8.81
50m: 30.53
100m: 1:04.16
(33.63)
150m: 1:38.82
(34.66)
200m: 2:14.62
(35.80)
250m: 2:50.43
(35.81)
300m: 3:26.15
(35.72)
350m: 4:02.09
(35.94)
400m: 4:35.36
(33.27)
4 Jibbe Schimmel 2004 Skövde Simsällskap -.-- 455 4:35.79 +9.24
50m: 30.47
100m: 1:04.50
(34.03)
150m: 1:39.35
(34.85)
200m: 2:13.97
(34.62)
250m: 2:48.91
(34.94)
300m: 3:23.89
(34.98)
350m: 3:58.81
(34.92)
400m: 4:35.79
(36.98)
5 Albin Rilby 2004 Simklubben S02 -.-- 397 4:48.72 +22.17
50m: 30.82
100m: 1:04.58
(33.76)
150m: 1:40.31
(35.73)
200m: 2:17.54
(37.23)
250m: 2:53.37
(35.83)
300m: 3:31.64
(38.27)
350m: 4:10.01
(38.37)
400m: 4:48.72
(38.71)
6 Rasmus Kristiansson 2004 Trollhättans Simsällskap -.-- 348 5:01.59 +35.04 TL
50m: 32.51
100m: 1:08.99
(36.48)
150m: 1:46.98
(37.99)
200m: 2:25.17
(38.19)
250m: 3:04.35
(39.18)
300m: 3:43.38
(39.03)
350m: 4:22.75
(39.37)
400m: 5:01.59
(38.84)
7 Anton Hägg 2004 Trollhättans Simsällskap -.-- 348 5:01.74 +35.19
50m: 32.21
100m: 1:08.84
(36.63)
150m: 1:47.60
(38.76)
200m: 2:27.20
(39.60)
250m: 3:05.53
(38.33)
300m: 3:44.83
(39.30)
350m: 4:24.41
(39.58)
400m: 5:01.74
(37.33)
8 Alex Karlsson 2004 Falköpings Simsällskap -.-- 308 5:14.18 +47.63
50m: 33.63
100m: 1:11.68
(38.05)
150m: 1:51.26
(39.58)
200m: 2:31.89
(40.63)
250m: 3:12.79
(40.90)
300m: 3:53.98
(41.19)
350m: 4:35.61
(41.63)
400m: 5:14.18
(38.57)
Grenen officiell:  2020-01-26 16:31:24
Gren 23, 400m Frisim herrar 15 år - Final
Sponsor: Elgiganten i Falköping
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Rasmus Faarinen 2005 Trollhättans Simsällskap -.-- 408 4:45.98
50m: 32.06
100m: 1:08.37
(36.31)
150m: 1:44.91
(36.54)
200m: 2:21.67
(36.76)
250m: 2:58.80
(37.13)
300m: 3:35.47
(36.67)
350m: 4:11.59
(36.12)
400m: 4:45.98
(34.39)
2 Leon Larsson 2005 Simklubben 1970 -.-- 404 4:47.07 +1.09
50m: 31.72
100m: 1:07.62
(35.90)
150m: 1:44.17
(36.55)
200m: 2:21.52
(37.35)
250m: 2:58.69
(37.17)
300m: 3:35.67
(36.98)
350m: 4:12.59
(36.92)
400m: 4:47.07
(34.48)
Grenen officiell:  2020-01-26 16:31:24
Gren 23, 400m Frisim herrar 14 år - Final
Sponsor: Elgiganten i Falköping
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Jasper Schimmel 2006 Skövde Simsällskap -.-- 418 4:43.75
50m: 32.14
100m: 1:08.19
(36.05)
150m: 1:44.13
(35.94)
200m: 2:20.58
(36.45)
250m: 2:56.91
(36.33)
300m: 3:33.11
(36.20)
350m: 4:08.69
(35.58)
400m: 4:43.75
(35.06)
2 Lucas Larsson 2006 Göteborg Sim -.-- 351 5:00.74 +16.99
50m: 31.39
100m: 1:08.08
(36.69)
150m: 1:47.14
(39.06)
200m: 2:25.94
(38.80)
250m: 3:05.42
(39.48)
300m: 3:43.77
(38.35)
350m: 4:21.89
(38.12)
400m: 5:00.74
(38.85)
3 Viktor Olsson 2006 Trollhättans Simsällskap -.-- 277 5:25.56 +41.81
50m: 34.59
100m: 1:14.50
(39.91)
150m: 1:57.20
(42.70)
200m: 2:38.71
(41.51)
250m: 3:21.11
(42.40)
300m: 4:04.00
(42.89)
350m: 4:45.68
(41.68)
400m: 5:25.56
(39.88)
4 Lukas Olofsson 2006 Simklubben S02 -.-- 249 5:36.96 +53.21
50m: 36.36
100m: 1:17.65
(41.29)
150m: 2:00.71
(43.06)
200m: 2:43.12
(42.41)
250m: 3:26.36
(43.24)
300m: 4:10.88
(44.52)
350m: 4:54.78
(43.90)
400m: 5:36.96
(42.18)
5 Erik Paulin 2006 Simklubben S02 -.-- 243 5:39.87 +56.12
50m: 37.09
100m: 1:19.36
(42.27)
150m: 2:03.68
(44.32)
200m: 2:47.84
(44.16)
250m: 3:31.51
(43.67)
300m: 4:15.95
(44.44)
350m: 4:58.49
(42.54)
400m: 5:39.87
(41.38)
6 Viktor Larsson 2006 Varabygdens Simsällskap -.-- 228 5:47.07 +1:03.32
50m: 36.70
100m: 1:18.29
(41.59)
150m: 2:03.14
(44.85)
200m: 2:49.28
(46.14)
250m: 3:34.89
(45.61)
300m: 4:20.36
(45.47)
350m: 5:04.61
(44.25)
400m: 5:47.07
(42.46)
7 Max Ha 2006 Göteborg Sim -.-- 189 6:09.69 +1:25.94
50m: 38.74
100m: 1:24.18
(45.44)
150m: 2:10.99
(46.81)
200m: 2:58.73
(47.74)
250m: 3:47.50
(48.77)
300m: 4:35.94
(48.44)
350m: 5:23.37
(47.43)
400m: 6:09.69
(46.32)
- Nils Lindblad 2006 Göteborg Sim -.-- DSQ
- Jonathan Larsson 2006 Göteborg Sim DNS
Grenen officiell:  2020-01-26 16:31:24
Gren 23, 400m Frisim herrar 13 år - Final
Sponsor: Elgiganten i Falköping
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Jakub Bober 2007 Göteborg Sim -.-- 255 5:34.40
50m: 37.95
100m: 1:20.22
(42.27)
150m: 2:03.87
(43.65)
200m: 2:46.44
(42.57)
250m: 3:29.53
(43.09)
300m: 4:12.00
(42.47)
350m: 4:54.10
(42.10)
400m: 5:34.40
(40.30)
2 Mio Hernandez 2007 Simklubben S02 -.-- 223 5:49.90 +15.50
50m: 39.15
100m: 1:22.66
(43.51)
150m: 2:08.25
(45.59)
200m: 2:53.03
(44.78)
250m: 3:38.67
(45.64)
300m: 4:23.04
(44.37)
350m: 5:05.35
(42.31)
400m: 5:49.90
(44.55)
3 Walter Jerling 2007 Simklubben S02 -.-- 221 5:50.78 +16.38
50m: 37.87
100m: 1:21.34
(43.47)
150m: 2:06.28
(44.94)
200m: 2:52.37
(46.09)
250m: 3:37.93
(45.56)
300m: 4:23.31
(45.38)
350m: 5:08.88
(45.57)
400m: 5:50.78
(41.90)
4 Elias Klebom 2007 Simklubben Elfsborg -.-- 218 5:52.38 +17.98
50m: 38.38
100m: 1:21.94
(43.56)
150m: 2:06.74
(44.80)
200m: 2:52.03
(45.29)
250m: 3:38.28
(46.25)
300m: 4:23.34
(45.06)
350m: 5:11.03
(47.69)
400m: 5:52.38
(41.35)
5 Simon Olofsson 2007 Trollhättans Simsällskap -.-- 200 6:02.46 +28.06
50m: 39.57
100m: 1:25.54
(45.97)
150m: 2:13.12
(47.58)
200m: 2:59.95
(46.83)
250m: 3:45.98
(46.03)
300m: 4:32.52
(46.54)
350m: 5:18.10
(45.58)
400m: 6:02.46
(44.36)
6 Theo Nordin 2007 Trollhättans Simsällskap -.-- 173 6:20.29 +45.89
50m: 39.31
100m: 1:25.65
(46.34)
150m: 2:15.34
(49.69)
200m: 3:03.83
(48.49)
250m: 3:52.66
(48.83)
300m: 4:42.47
(49.81)
350m: 5:32.22
(49.75)
400m: 6:20.29
(48.07)
7 Victor Rudolfsson 2007 Göteborg Sim -.-- 170 6:22.88 +48.48
50m: 39.90
100m: 1:27.61
(47.71)
150m: 2:16.36
(48.75)
200m: 3:05.49
(49.13)
250m: 3:55.42
(49.93)
300m: 4:45.44
(50.02)
350m: 5:34.21
(48.77)
400m: 6:22.88
(48.67)
8 Ludvig Brax 2007 Trollhättans Simsällskap -.-- 150 6:39.19 +1:04.79
50m: 40.47
100m: 1:29.34
(48.87)
150m: 2:20.13
(50.79)
200m: 3:12.41
(52.28)
250m: 4:03.85
(51.44)
300m: 4:56.04
(52.19)
350m: 5:49.15
(53.11)
400m: 6:39.19
(50.04)
Grenen officiell:  2020-01-26 16:31:24
2020-01-26 16:31:53 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Simklubben Götene

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner