2021-01-20   04:57:23
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP2 2019-2020, Falköping

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 4 - Söndag 26/1

Document
Resultat
UGP 2 Falköping
Plats: Arrangör: VSSF & Falköpings SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 25 jan 2020 till den 26 jan 2020
Gren 22, 200m Medley damer 19-20 år - Final
Sponsor: AMT Radio TV
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Vera Fransson 2001 Skövde Simsällskap 547 2:28.92
50m: 31.48
100m: 1:08.07
(36.59)
150m: 1:55.23
(47.16)
200m: 2:28.92
(33.69)
2 Ebba Olsson 2001 Mariestads Simsällskap 545 2:29.16 +0.24
50m: 32.28
100m: 1:10.63
(38.35)
150m: 1:56.42
(45.79)
200m: 2:29.16
(32.74)
3 Francesca Clark 2001 Falköpings Simsällskap 509 2:32.53 +3.61
50m: 32.58
100m: 1:10.42
(37.84)
150m: 1:56.51
(46.09)
200m: 2:32.53
(36.02)
Grenen officiell:  2020-01-26 15:46:34
Gren 22, 200m Medley damer 17-18 år - Final
Sponsor: AMT Radio TV
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hilja Schimmel 2003 Skövde Simsällskap 655 2:20.30
50m: 31.01
100m: 1:06.98
(35.97)
150m: 1:47.15
(40.17)
200m: 2:20.30
(33.15)
2 Trine Forss 2003 Skövde Simsällskap 567 2:27.18 +6.88
50m: 30.80
100m: 1:04.94
(34.14)
150m: 1:50.51
(45.57)
200m: 2:27.18
(36.67)
3 Malin Vestman 2003 Skövde Simsällskap 436 2:40.66 +20.36
50m: 36.23
100m: 1:19.66
(43.43)
150m: 2:03.75
(44.09)
200m: 2:40.66
(36.91)
4 Anna Maria Jökulsdottir 2003 Göteborg Sim -.-- 394 2:46.21 +25.91
50m: 35.73
100m: 1:19.43
(43.70)
150m: 2:08.31
(48.88)
200m: 2:46.21
(37.90)
5 Klara Sillerström 2003 Simklubben S02 -.-- 382 2:47.89 +27.59
50m: 35.48
100m: 1:17.30
(41.82)
150m: 2:04.73
(47.43)
200m: 2:47.89
(43.16)
6 Sofia Wallengren 2002 Mariestads Simsällskap 374 2:49.08 +28.78
50m: 37.01
100m: 1:21.53
(44.52)
150m: 2:10.30
(48.77)
200m: 2:49.08
(38.78)
7 Emma Jobe 2003 Trollhättans Simsällskap -.-- 360 2:51.19 +30.89
50m: 34.94
100m: 1:21.36
(46.42)
150m: 2:13.03
(51.67)
200m: 2:51.19
(38.16)
8 Isabella Wahlström 2003 Skövde Simsällskap -.-- 349 2:53.02 +32.72
50m: 35.42
100m: 1:17.23
(41.81)
150m: 2:13.45
(56.22)
200m: 2:53.02
(39.57)
9 Sarah Nilsson 2003 Simklubben Elfsborg -.-- 342 2:54.25 +33.95
50m: 40.22
100m: 1:24.79
(44.57)
150m: 2:13.52
(48.73)
200m: 2:54.25
(40.73)
10 Thea Runnestad 2003 Simklubben S02 -.-- 334 2:55.53 +35.23
50m: 38.27
100m: 1:22.32
(44.05)
150m: 2:17.28
(54.96)
200m: 2:55.53
(38.25)
- Elin Göransson 2003 Göteborg Sim -.-- DSQ
Grenen officiell:  2020-01-26 15:46:34
Gren 22, 200m Medley damer 16 år - Final
Sponsor: AMT Radio TV
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ida Kristiansson 2004 Skövde Simsällskap 466 2:37.13
50m: 33.87
100m: 1:13.15
(39.28)
150m: 2:01.25
(48.10)
200m: 2:37.13
(35.88)
2 Ella Westerlund 2004 Simklubben 1970 446 2:39.44 +2.31
50m: 32.30
100m: 1:13.91
(41.61)
150m: 2:02.38
(48.47)
200m: 2:39.44
(37.06)
3 Elna Magnusson 2004 Simklubben S02 427 2:41.72 +4.59
50m: 34.71
100m: 1:18.73
(44.02)
150m: 2:04.71
(45.98)
200m: 2:41.72
(37.01)
4 Ellen Vråmo 2004 Simklubben S02 415 2:43.27 +6.14
50m: 34.31
100m: 1:17.22
(42.91)
150m: 2:05.93
(48.71)
200m: 2:43.27
(37.34)
5 Clara Westh 2004 Lidköpings Gymnastik o SS -.-- 401 2:45.12 +7.99
50m: 36.75
100m: 1:20.07
(43.32)
150m: 2:05.91
(45.84)
200m: 2:45.12
(39.21)
6 Selma Hahne 2004 Göteborg Sim -.-- 396 2:45.93 +8.80
50m: 37.40
100m: 1:20.60
(43.20)
150m: 2:07.76
(47.16)
200m: 2:45.93
(38.17)
7 Amalia Mattisson 2004 Göteborg Sim -.-- 348 2:53.12 +15.99
50m: 39.59
100m: 1:24.42
(44.83)
150m: 2:15.35
(50.93)
200m: 2:53.12
(37.77)
8 Nadja Karlsson 2004 Göteborg Sim -.-- 327 2:56.85 +19.72
50m: 39.06
100m: 1:25.58
(46.52)
150m: 2:15.86
(50.28)
200m: 2:56.85
(40.99)
Grenen officiell:  2020-01-26 15:46:34
Gren 22, 200m Medley damer 15 år - Final
Sponsor: AMT Radio TV
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Miray Beybutov 2005 Simklubben S02 489 2:34.67
50m: 32.81
100m: 1:14.67
(41.86)
150m: 1:59.79
(45.12)
200m: 2:34.67
(34.88)
2 Ella Holmqvist 2005 Simklubben S02 488 2:34.72 +0.05
50m: 31.94
100m: 1:10.96
(39.02)
150m: 1:58.17
(47.21)
200m: 2:34.72
(36.55)
3 Amanda Böhrén 2005 Simklubben Elfsborg 461 2:37.71 +3.04
50m: 34.80
100m: 1:15.89
(41.09)
150m: 2:02.80
(46.91)
200m: 2:37.71
(34.91)
4 Elin Salegård 2005 Lidköpings Gymnastik o SS 436 2:40.60 +5.93
50m: 36.16
100m: 1:18.53
(42.37)
150m: 2:03.87
(45.34)
200m: 2:40.60
(36.73)
5 Elsa Dittmer 2005 Simklubben S02 396 2:45.85 +11.18
50m: 34.70
100m: 1:16.34
(41.64)
150m: 2:07.91
(51.57)
200m: 2:45.85
(37.94)
6 Elin Sjöberg 2005 Göteborg Sim -.-- 387 2:47.08 +12.41
50m: 36.86
100m: 1:19.02
(42.16)
150m: 2:09.31
(50.29)
200m: 2:47.08
(37.77)
7 Sara Högstedt 2005 Göteborg Sim -.-- 353 2:52.33 +17.66
50m: 38.82
100m: 1:24.77
(45.95)
150m: 2:13.85
(49.08)
200m: 2:52.33
(38.48)
8 Elly Sjöberg 2005 Simklubben Elfsborg -.-- 2:53.71 +19.04
50m: 37.90
100m: 1:22.57
(44.67)
150m: 2:14.80
(52.23)
200m: 2:53.71
(38.91)
9 Amalia Ödman 2005 Simklubben Elfsborg -.-- 334 2:55.59 +20.92
50m: 37.78
100m: 1:22.40
(44.62)
150m: 2:13.79
(51.39)
200m: 2:55.59
(41.80)
10 Charlize Nyström 2005 Göteborg Sim -.-- 321 2:57.80 +23.13
50m: 40.05
100m: 1:25.98
(45.93)
150m: 2:17.52
(51.54)
200m: 2:57.80
(40.28)
11 Moa Larsson 2005 Trollhättans Simsällskap -.-- 320 2:58.07 +23.40
50m: 37.53
100m: 1:23.47
(45.94)
150m: 2:19.11
(55.64)
200m: 2:58.07
(38.96)
12 Ella L Baudone 2005 Göteborg Sim -.-- 3:07.16 +32.49
50m: 40.98
100m: 1:28.91
(47.93)
150m: 2:23.92
(55.01)
200m: 3:07.16
(43.24)
13 Amanda Ljungberg 2005 Göteborg Sim -.-- 3:13.53 +38.86
50m: 43.94
100m: 1:29.06
(45.12)
150m: 2:22.32
(53.26)
200m: 3:13.53
(51.21)
14 Lina Holmsen 2005 Göteborg Sim -.-- 3:25.00 +50.33
50m: 43.53
100m: 1:40.14
(56.61)
150m: 2:39.90
(59.76)
200m: 3:25.00
(45.10)
15 Emma Nedholm 2005 Göteborg Sim -.-- 3:26.43 +51.76
50m: 48.36
100m: 1:39.81
(51.45)
150m: 2:40.81
(1:01.00)
200m: 3:26.43
(45.62)
- Filippa Fritzson 2005 Simklubben 1970 -.-- DSQ
- Melina Eksell 2005 Simklubben Elfsborg -.-- DNS
Grenen officiell:  2020-01-26 15:46:34
Gren 22, 200m Medley damer 14 år - Final
Sponsor: AMT Radio TV
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Agnes Carlsson-Djerf 2006 Lidköpings Gymnastik o SS 431 2:41.26
50m: 35.26
100m: 1:16.98
(41.72)
150m: 2:03.08
(46.10)
200m: 2:41.26
(38.18)
2 Klara Torén 2006 Lidköpings Gymnastik o SS 397 2:45.68 +4.42
50m: 37.82
100m: 1:20.39
(42.57)
150m: 2:06.89
(46.50)
200m: 2:45.68
(38.79)
3 Nellie Siversjö 2006 Simklubben Elfsborg -.-- 384 2:47.52 +6.26
50m: 35.88
100m: 1:16.94
(41.06)
150m: 2:08.88
(51.94)
200m: 2:47.52
(38.64)
4 Saga Sillerström 2006 Simklubben S02 -.-- 340 2:54.57 +13.31
50m: 38.79
100m: 1:22.73
(43.94)
150m: 2:13.20
(50.47)
200m: 2:54.57
(41.37)
5 Lilly Axelsson 2006 Lidköpings Gymnastik o SS -.-- 332 2:55.98 +14.72
50m: 37.79
100m: 1:21.74
(43.95)
150m: 2:15.36
(53.62)
200m: 2:55.98
(40.62)
6 Linnea Alfredsson 2006 Trollhättans Simsällskap -.-- 285 3:05.12 +23.86
50m: 39.05
100m: 1:29.36
(50.31)
150m: 2:22.18
(52.82)
200m: 3:05.12
(42.94)
7 Svea Klasson 2006 Simklubben Elfsborg -.-- 279 3:06.37 +25.11
50m: 42.28
100m: 1:31.20
(48.92)
150m: 2:23.32
(52.12)
200m: 3:06.37
(43.05)
8 Evelina Hallman 2006 Simklubben 1970 -.-- 268 3:08.83 +27.57
50m: 43.70
100m: 1:31.08
(47.38)
150m: 2:27.34
(56.26)
200m: 3:08.83
(41.49)
9 Sofia Isberg 2006 Göteborg Sim -.-- 3:10.16 +28.90
50m: 40.52
100m: 1:31.04
(50.52)
150m: 2:30.27
(59.23)
200m: 3:10.16
(39.89)
10 Julia Olsson 2006 Trollhättans Simsällskap -.-- 3:11.70 +30.44
50m: 41.93
100m: 1:33.95
(52.02)
150m: 2:27.15
(53.20)
200m: 3:11.70
(44.55)
11 Agnes Morelli 2006 Göteborg Sim -.-- 3:16.99 +35.73
50m: 45.97
100m: 1:36.12
(50.15)
150m: 2:30.21
(54.09)
200m: 3:16.99
(46.78)
12 Clara Jonsson 2006 Falköpings Simsällskap -.-- 3:17.47 +36.21
50m: 42.49
100m: 1:31.30
(48.81)
150m: 2:34.48
(1:03.18)
200m: 3:17.47
(42.99)
13 Anna-Maria Niemi 2006 Simklubben S02 -.-- 3:23.18 +41.92
50m: 44.86
100m: 1:37.07
(52.21)
150m: 2:37.40
(1:00.33)
200m: 3:23.18
(45.78)
14 Frida Blom 2006 Trollhättans Simsällskap -.-- 3:23.39 +42.13
50m: 43.83
100m: 1:37.08
(53.25)
150m: 2:32.03
(54.95)
200m: 3:23.39
(51.36)
15 Rieke Johannsmeyer 2006 Simklubben Elfsborg -.-- 3:23.63 +42.37
50m: 50.53
100m: 1:38.66
(48.13)
150m: 2:38.65
(59.99)
200m: 3:23.63
(44.98)
- Hanna Carlsson 2006 Trollhättans Simsällskap -.-- DSQ
Grenen officiell:  2020-01-26 15:46:34
Gren 22, 200m Medley damer 13 år - Final
Sponsor: AMT Radio TV
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ines Pereira Garcia 2007 Skövde Simsällskap -.-- 407 2:44.40
50m: 36.86
100m: 1:18.12
(41.26)
150m: 2:06.42
(48.30)
200m: 2:44.40
(37.98)
2 Tova Axelsson 2007 Simklubben S02 -.-- 374 2:49.06 +4.66
50m: 37.10
100m: 1:20.11
(43.01)
150m: 2:10.01
(49.90)
200m: 2:49.06
(39.05)
3 Tuva Johannesson 2007 Göteborg Sim -.-- 3:05.39 +20.99
50m: 41.81
100m: 1:27.08
(45.27)
150m: 2:22.90
(55.82)
200m: 3:05.39
(42.49)
4 Alice Wickberg 2007 Simklubben S02 -.-- 3:06.23 +21.83
50m: 43.13
100m: 1:31.79
(48.66)
150m: 2:25.10
(53.31)
200m: 3:06.23
(41.13)
5 Elin  Johannesson 2007 Göteborg Sim -.-- 274 3:07.40 +23.00
50m: 42.08
100m: 1:30.27
(48.19)
150m: 2:25.87
(55.60)
200m: 3:07.40
(41.53)
6 Tyra Fredlund 2007 Göteborg Sim -.-- 3:09.97 +25.57
50m: 41.65
100m: 1:29.80
(48.15)
150m: 2:28.86
(59.06)
200m: 3:09.97
(41.11)
7 Beatrice Stucinskas 2007 Göteborg Sim -.-- 3:21.11 +36.71
50m: 44.51
100m: 1:36.02
(51.51)
150m: 2:34.20
(58.18)
200m: 3:21.11
(46.91)
8 Ella Pettersson 2007 Simklubben S02 -.-- 3:21.82 +37.42
50m: 45.62
100m: 1:38.21
(52.59)
150m: 2:35.19
(56.98)
200m: 3:21.82
(46.63)
9 Elin Lindblom 2007 Varabygdens Simsällskap -.-- 3:25.73 +41.33
50m: 48.68
100m: 1:38.94
(50.26)
150m: 2:38.86
(59.92)
200m: 3:25.73
(46.87)
10 Selma Holmqvist 2007 Simklubben S02 -.-- 3:27.76 +43.36
50m: 45.89
100m: 1:37.59
(51.70)
150m: 2:40.56
(1:02.97)
200m: 3:27.76
(47.20)
11 Sofia Tikotska 2007 Göteborg Sim -.-- 201 3:28.03 +43.63
50m: 50.91
100m: 1:45.89
(54.98)
150m: 2:41.29
(55.40)
200m: 3:28.03
(46.74)
- Livia Ek 2007 Göteborg Sim -.-- DSQ
Grenen officiell:  2020-01-26 15:46:34
2020-01-26 15:58:39 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Simklubben Götene

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner