2020-12-01   22:40:48
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP2 2019-2020, Falköping

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 - Lördag 25/1

Document
Resultat
UGP 2 Falköping
Plats: Arrangör: VSSF & Falköpings SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 25 jan 2020 till den 26 jan 2020
Gren 4, 200m Bröstsim herrar 17-18 år - Final
Sponsor: AMT Radio TV
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Maximus Murray 2003 Simklubben S02 -.-- 449 2:36.84
50m: 34.45
100m: 1:14.11
(39.66)
150m: 1:55.18
(41.07)
200m: 2:36.84
(41.66)
2 Oscar Sjöström 2003 Simklubben S02 -.-- 426 2:39.62 +2.78
50m: 35.00
100m: 1:14.88
(39.88)
150m: 1:57.14
(42.26)
200m: 2:39.62
(42.48)
3 Linus Olofsson 2003 Simklubben S02 -.-- 365 2:48.11 +11.27
50m: 35.23
100m: 1:17.94
(42.71)
150m: 2:03.58
(45.64)
200m: 2:48.11
(44.53)
4 Simon Hassel 2003 Skövde Simsällskap -.-- 326 2:54.44 +17.60
50m: 40.05
100m: 1:24.35
(44.30)
150m: 2:10.18
(45.83)
200m: 2:54.44
(44.26)
5 Love Mellegård Fastén 2003 Göteborg Sim -.-- 319 2:55.82 +18.98
50m: 40.28
100m: 1:26.66
(46.38)
150m: 2:12.22
(45.56)
200m: 2:55.82
(43.60)
6 Noel Bohlin 2003 Simklubben S02 -.-- 287 3:02.02 +25.18
50m: 40.60
100m: 1:26.26
(45.66)
150m: 2:13.40
(47.14)
200m: 3:02.02
(48.62)
Grenen officiell:  2020-01-25 10:47:50
Gren 4, 200m Bröstsim herrar 16 år - Final
Sponsor: AMT Radio TV
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alex Karlsson 2004 Falköpings Simsällskap -.-- 366 2:47.88
50m: 36.01
100m: 1:17.91
(41.90)
150m: 2:03.03
(45.12)
200m: 2:47.88
(44.85)
2 Roque Andersson Benedet 2004 Simklubben S02 -.-- 294 3:00.56 +12.68
50m: 37.71
100m: 1:23.14
(45.43)
150m: 2:11.76
(48.62)
200m: 3:00.56
(48.80)
3 Rasmus Kristiansson 2004 Trollhättans Simsällskap -.-- 277 3:04.27 +16.39
50m: 42.15
100m: 1:28.81
(46.66)
150m: 2:16.11
(47.30)
200m: 3:04.27
(48.16)
4 Anton Hägg 2004 Trollhättans Simsällskap -.-- 245 3:11.96 +24.08
50m: 42.83
100m: 1:31.74
(48.91)
150m: 2:22.39
(50.65)
200m: 3:11.96
(49.57)
Grenen officiell:  2020-01-25 10:47:50
Gren 4, 200m Bröstsim herrar 15 år - Final
Sponsor: AMT Radio TV
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elias Eriksson Hejmar 2005 Lidköpings Gymnastik o SS -.-- 348 2:50.80
50m: 37.14
100m: 1:20.91
(43.77)
150m: 2:06.73
(45.82)
200m: 2:50.80
(44.07)
2 Alvin Silow 2005 Skövde Simsällskap -.-- 326 2:54.42 +3.62
50m: 39.67
100m: 1:24.59
(44.92)
150m: 2:10.09
(45.50)
200m: 2:54.42
(44.33)
3 Melker Boman 2005 Simklubben 1970 -.-- 307 2:58.11 +7.31
50m: 39.76
100m: 1:25.59
(45.83)
150m: 2:12.11
(46.52)
200m: 2:58.11
(46.00)
4 Rasmus Faarinen 2005 Trollhättans Simsällskap -.-- 301 2:59.18 +8.38
50m: 39.74
100m: 1:25.65
(45.91)
150m: 2:13.12
(47.47)
200m: 2:59.18
(46.06)
Grenen officiell:  2020-01-25 10:47:50
Gren 4, 200m Bröstsim herrar 14 år - Final
Sponsor: AMT Radio TV
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Jonathan Larsson 2006 Göteborg Sim -.-- 365 2:48.04
50m: 37.93
100m: 1:19.79
(41.86)
150m: 2:03.09
(43.30)
200m: 2:48.04
(44.95)
2 Lucas Larsson 2006 Göteborg Sim -.-- 362 2:48.57 +0.53
50m: 36.90
100m: 1:20.27
(43.37)
150m: 2:04.54
(44.27)
200m: 2:48.57
(44.03)
3 Erik Paulin 2006 Simklubben S02 -.-- 259 3:08.33 +20.29
50m: 42.51
100m: 1:30.55
(48.04)
150m: 2:19.59
(49.04)
200m: 3:08.33
(48.74)
4 Viktor Olsson 2006 Trollhättans Simsällskap -.-- 247 3:11.37 +23.33
50m: 42.22
100m: 1:33.04
(50.82)
150m: 2:23.54
(50.50)
200m: 3:11.37
(47.83)
5 Max Ha 2006 Göteborg Sim -.-- 232 3:15.52 +27.48
50m: 43.51
100m: 1:32.76
(49.25)
150m: 2:23.94
(51.18)
200m: 3:15.52
(51.58)
6 Nils Lindblad 2006 Göteborg Sim -.-- 186 3:30.21 +42.17
50m: 48.52
100m: 1:41.25
(52.73)
150m: 2:36.02
(54.77)
200m: 3:30.21
(54.19)
Grenen officiell:  2020-01-25 10:47:50
Gren 4, 200m Bröstsim herrar 13 år - Final
Sponsor: AMT Radio TV
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Jakub Bober 2007 Göteborg Sim -.-- 239 3:13.58
50m: 44.17
100m: 1:33.70
(49.53)
150m: 2:23.82
(50.12)
200m: 3:13.58
(49.76)
2 Walter Jerling 2007 Simklubben S02 -.-- 197 3:26.24 +12.66
50m: 47.64
100m: 1:41.54
(53.90)
150m: 2:35.48
(53.94)
200m: 3:26.24
(50.76)
3 Simon Olofsson 2007 Trollhättans Simsällskap -.-- 137 3:52.85 +39.27
50m: 52.33
100m: 1:54.15
(1:01.82)
150m: 2:53.34
(59.19)
200m: 3:52.85
(59.51)
4 Victor Rudolfsson 2007 Göteborg Sim -.-- 136 3:53.47 +39.89
50m: 53.64
100m: 1:53.93
(1:00.29)
150m: 2:55.02
(1:01.09)
200m: 3:53.47
(58.45)
5 Theo Nordin 2007 Trollhättans Simsällskap -.-- 121 4:02.46 +48.88
50m: 53.63
100m: 1:55.22
(1:01.59)
150m: 2:59.74
(1:04.52)
200m: 4:02.46
(1:02.72)
- Ludvig Brax 2007 Trollhättans Simsällskap -.-- DSQ
Grenen officiell:  2020-01-25 10:47:50
2020-01-25 10:48:27 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Falköpings Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner