2020-12-05   08:21:57
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP2 2019-2020, Falköping

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 - Lördag 25/1

Document
Resultat
UGP 2 Falköping
Plats: Arrangör: VSSF & Falköpings SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 25 jan 2020 till den 26 jan 2020
Gren 3, 100m Bröstsim damer 17-18 år - Final
Sponsor: AMT Radio TV
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Klara Sillerström 2003 Simklubben S02 -.-- 450 1:21.32
50m: 37.62
100m: 1:21.32
(43.70)
2 Elin Göransson 2003 Göteborg Sim -.-- 417 1:23.44 +2.12
50m: 39.22
100m: 1:23.44
(44.22)
3 Josefine Stensson 2003 Falköpings Simsällskap -.-- 410 1:23.91 +2.59
50m: 40.16
100m: 1:23.91
(43.75)
4 Emilia Esborn 2003 Simklubben Elfsborg -.-- 408 1:24.06 +2.74
50m: 40.39
100m: 1:24.06
(43.67)
5 Sofia Wallengren 2002 Mariestads Simsällskap -.-- 386 1:25.62 +4.30
50m: 39.86
100m: 1:25.62
(45.76)
6 Sarah Nilsson 2003 Simklubben Elfsborg -.-- 345 1:28.87 +7.55
50m: 41.51
100m: 1:28.87
(47.36)
7 Anna Maria Jökulsdottir 2003 Göteborg Sim -.-- 340 1:29.30 +7.98
50m: 41.48
100m: 1:29.30
(47.82)
8 Matilda Hallman 2003 Simklubben 1970 -.-- 318 1:31.35 +10.03
50m: 42.81
100m: 1:31.35
(48.54)
9 Emma Jobe 2003 Trollhättans Simsällskap -.-- 312 1:31.85 +10.53
50m: 42.28
100m: 1:31.85
(49.57)
10 Tilda Hellström 2002 Trollhättans Simsällskap -.-- 306 1:32.51 +11.19
50m: 43.03
100m: 1:32.51
(49.48)
Grenen officiell:  2020-01-25 10:28:15
Gren 3, 100m Bröstsim damer 16 år - Final
Sponsor: AMT Radio TV
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Clara Westh 2004 Lidköpings Gymnastik o SS -.-- 443 1:21.80
50m: 38.93
100m: 1:21.80
(42.87)
2 Filippa Lind 2004 Falköpings Simsällskap -.-- 413 1:23.70 +1.90
50m: 39.77
100m: 1:23.70
(43.93)
3 Elna Magnusson 2004 Simklubben S02 -.-- 395 1:24.95 +3.15
50m: 40.13
100m: 1:24.95
(44.82)
4 Julia Jonsson 2004 Falköpings Simsällskap -.-- 391 1:25.25 +3.45
50m: 40.43
100m: 1:25.25
(44.82)
5 Selma Hahne 2004 Göteborg Sim -.-- 390 1:25.28 +3.48
50m: 40.12
100m: 1:25.28
(45.16)
6 Hannah Lilja 2004 Simklubben Elfsborg -.-- 390 1:25.33 +3.53
50m: 39.56
100m: 1:25.33
(45.77)
7 Nirvana Cavka 2004 Simklubben Elfsborg -.-- 385 1:25.66 +3.86
50m: 39.81
100m: 1:25.66
(45.85)
8 Clara Sandberg 2004 Simklubben 1970 -.-- 384 1:25.76 +3.96
50m: 40.56
100m: 1:25.76
(45.20)
9 Elsa Olofsson 2004 Trollhättans Simsällskap -.-- 315 1:31.61 +9.81
50m: 42.78
100m: 1:31.61
(48.83)
10 Matilda Hörder 2004 Simklubben 1970 -.-- 295 1:33.63 +11.83
50m: 44.19
100m: 1:33.63
(49.44)
11 Elin Hagberg 2004 Simklubben Elfsborg -.-- 224 1:42.64 +20.84
50m: 44.48
100m: 1:42.64
(58.16)
- Nadja Karlsson 2004 Göteborg Sim -.-- DSQ
Grenen officiell:  2020-01-25 10:28:15
Gren 3, 100m Bröstsim damer 15 år - Final
Sponsor: AMT Radio TV
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elin Salegård 2005 Lidköpings Gymnastik o SS -.-- 493 1:18.90
50m: 37.36
100m: 1:18.90
(41.54)
2 Miray Beybutov 2005 Simklubben S02 -.-- 466 1:20.41 +1.51
50m: 37.44
100m: 1:20.41
(42.97)
3 Sara Högstedt 2005 Göteborg Sim -.-- 430 1:22.59 +3.69
50m: 39.09
100m: 1:22.59
(43.50)
4 Amanda Böhrén 2005 Simklubben Elfsborg -.-- 429 1:22.62 +3.72
50m: 38.97
100m: 1:22.62
(43.65)
5 Ella Holmqvist 2005 Simklubben S02 -.-- 393 1:25.11 +6.21
50m: 40.41
100m: 1:25.11
(44.70)
6 Felicia  Kvarnstedt 2005 Skövde Simsällskap -.-- 369 1:26.88 +7.98
50m: 41.46
100m: 1:26.88
(45.42)
7 Elly Sjöberg 2005 Simklubben Elfsborg -.-- 334 1:29.87 +10.97
50m: 41.11
100m: 1:29.87
(48.76)
8 Charlize Nyström 2005 Göteborg Sim -.-- 329 1:30.33 +11.43
50m: 43.24
100m: 1:30.33
(47.09)
9 Elma Eklund 2005 Göteborg Sim -.-- 313 1:31.82 +12.92
50m: 42.70
100m: 1:31.82
(49.12)
10 Emelie Johansson 2005 Simklubben Elfsborg -.-- 289 1:34.26 +15.36
50m: 43.69
100m: 1:34.26
(50.57)
11 Amanda Ljungberg 2005 Göteborg Sim -.-- 283 1:34.90 +16.00
50m: 44.31
100m: 1:34.90
(50.59)
12 Moa Larsson 2005 Trollhättans Simsällskap -.-- 268 1:36.67 +17.77
50m: 45.50
100m: 1:36.67
(51.17)
13 Filippa Fritzson 2005 Simklubben 1970 -.-- 258 1:37.86 +18.96
50m: 46.25
100m: 1:37.86
(51.61)
14 Ella L Baudone 2005 Göteborg Sim -.-- 247 1:39.28 +20.38
50m: 46.98
100m: 1:39.28
(52.30)
15 Lina Holmsen 2005 Göteborg Sim -.-- 212 1:44.43 +25.53
50m: 49.83
100m: 1:44.43
(54.60)
16 Emma Nedholm 2005 Göteborg Sim -.-- 187 1:49.03 +30.13
50m: 51.24
100m: 1:49.03
(57.79)
Grenen officiell:  2020-01-25 10:28:15
Gren 3, 100m Bröstsim damer 14 år - Final
Sponsor: AMT Radio TV
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Klara Torén 2006 Lidköpings Gymnastik o SS -.-- 499 1:18.57
50m: 37.23
100m: 1:18.57
(41.34)
2 Agnes Carlsson-Djerf 2006 Lidköpings Gymnastik o SS -.-- 482 1:19.51 +0.94
50m: 37.58
100m: 1:19.51
(41.93)
3 Svea Klasson 2006 Simklubben Elfsborg -.-- 327 1:30.45 +11.88
50m: 42.29
100m: 1:30.45
(48.16)
4 Julia Olsson 2006 Trollhättans Simsällskap -.-- 301 1:32.95 +14.38
50m: 42.40
100m: 1:32.95
(50.55)
5 Frida Blom 2006 Trollhättans Simsällskap -.-- 271 1:36.35 +17.78
50m: 47.53
100m: 1:36.35
(48.82)
6 Agnes Morelli 2006 Göteborg Sim -.-- 248 1:39.22 +20.65
50m: 47.05
100m: 1:39.22
(52.17)
7 Evelina Hallman 2006 Simklubben 1970 -.-- 220 1:43.28 +24.71
50m: 47.53
100m: 1:43.28
(55.75)
8 Sofia Isberg 2006 Göteborg Sim -.-- 208 1:45.09 +26.52
50m: 49.31
100m: 1:45.09
(55.78)
9 Alma Mellegård Fastén 2006 Göteborg Sim -.-- 207 1:45.38 +26.81
50m: 50.70
100m: 1:45.38
(54.68)
10 Anna-Maria Niemi 2006 Simklubben S02 -.-- 185 1:49.27 +30.70
50m: 51.88
100m: 1:49.27
(57.39)
- Olivia Järrenfors 2006 Simklubben Elfsborg -.-- DSQ
- Märta Skogh 2006 Trollhättans Simsällskap -.-- DSQ
Grenen officiell:  2020-01-25 10:28:15
Gren 3, 100m Bröstsim damer 13 år - Final
Sponsor: AMT Radio TV
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Edith Fredriksson 2007 Simklubben Elfsborg -.-- 339 1:29.39
50m: 42.49
100m: 1:29.39
(46.90)
2 Agnes Hörder 2007 Simklubben 1970 -.-- 338 1:29.47 +0.08
50m: 42.89
100m: 1:29.47
(46.58)
3 Alice Wickberg 2007 Simklubben S02 -.-- 263 1:37.21 +7.82
50m: 45.99
100m: 1:37.21
(51.22)
4 Tuva Johannesson 2007 Göteborg Sim -.-- 257 1:38.06 +8.67
50m: 46.50
100m: 1:38.06
(51.56)
5 Elin  Johannesson 2007 Göteborg Sim -.-- 253 1:38.54 +9.15
50m: 47.28
100m: 1:38.54
(51.26)
6 Sofia Tikotska 2007 Göteborg Sim -.-- 236 1:40.81 +11.42
50m: 48.41
100m: 1:40.81
(52.40)
7 Livia Ek 2007 Göteborg Sim -.-- 234 1:41.14 +11.75
50m: 48.02
100m: 1:41.14
(53.12)
8 Tyra Fredlund 2007 Göteborg Sim -.-- 222 1:42.85 +13.46
50m: 48.47
100m: 1:42.85
(54.38)
9 Ella Pettersson 2007 Simklubben S02 -.-- 220 1:43.16 +13.77
50m: 48.05
100m: 1:43.16
(55.11)
10 Beatrice Stucinskas 2007 Göteborg Sim -.-- 192 1:47.92 +18.53
50m: 49.46
100m: 1:47.92
(58.46)
11 Selma Holmqvist 2007 Simklubben S02 -.-- 159 1:54.89 +25.50
50m: 53.96
100m: 1:54.89
(1:00.93)
Grenen officiell:  2020-01-25 10:28:15
2020-01-25 10:29:10 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Falköpings Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner