2020-02-21   08:00:39
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Uikko-uinnit 2020

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Uikko-Uinnit 2020    Tulostuspäivämäärä  11 tammikuu 2020   
  Kilpailun paikkakunta  Nivala    Tulostusaika  11:20   
  Järjestäjä  Nivalan Saukot & Vieskan Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  11 tammikuu 2020         
 
 
Laji 1, 400m VU T14, N, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Olivia Kivelä  2006  Kokkolan Uimaseura    1:11.62  2:32.63  3:55.33    5:17.21   
Tilda Saarela  2006  Vieskan Uimarit    1:14.57  2:37.96  4:01.35    5:23.00   
Elsa Pelkonen  2007  Vieskan Uimarit    1:18.22  2:40.72  4:03.82    5:24.62   
Nella Hämäläinen  2008  Vieskan Uimarit    1:24.91  2:57.53  4:30.66    5:57.67   
                     
 
Laji 1, 400m VU T14, N, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Mervi Hillukkala  1978  Haukiputaan Heitto    1:18.32  2:44.42      5:39.14   
Venla Saarimaa  2004  Nivalan Saukot    1:26.65  3:04.05  5:35.84    6:25.05   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspäivämäärä  11 tammikuu 2020 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  11:20 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Uikko-Uinnit 2020    Tulostuspäivämäärä  11 tammikuu 2020   
  Kilpailun paikkakunta  Nivala    Tulostusaika  11:27   
  Järjestäjä  Nivalan Saukot & Vieskan Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  11 tammikuu 2020         
 
 
Laji 2, 400m VU P14, M, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Tuukka Orre  2007  Kajaanin Uimaseura    1:12.21  2:29.68  3:47.30    5:03.69   
Aatu Poikkimäki  2008  Vieskan Uimarit    1:23.90  2:53.92  4:23.82    5:46.68   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspäivämäärä  11 tammikuu 2020 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  11:27 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Uikko-Uinnit 2020    Tulostuspäivämäärä  11 tammikuu 2020   
  Kilpailun paikkakunta  Nivala    Tulostusaika  11:44   
  Järjestäjä  Nivalan Saukot & Vieskan Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  11 tammikuu 2020         
 
 
Laji 3, 50m VU T10, T12, T14, N, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Olivia Moilanen  2010  Kajaanin Uimaseura            41.30   
Iita Poikkimäki  2010  Vieskan Uimarit            43.10   
Saana Runtti  2010  Haukiputaan Heitto            43.30   
Emma Rautio  2010  Haukiputaan Heitto            43.44   
Peppi Tuohimaa  2010  Vieskan Uimarit            46.99   
Tara Siponen  2010  Kokkolan Uimaseura            48.25   
Maija Karjalainen  2010  Kokkolan Uimaseura            52.01   
                     
 
Laji 3, 50m VU T10, T12, T14, N, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Vanamo Huotari  2008  Kajaanin Uimaseura            33.76   
Anni Lämpsä  2008  Vieskan Uimarit            35.35   
Iida-Carita Niskanen  2008  Vieskan Uimarit            35.73   
Laura Suutari  2008  Kajaanin Uimaseura            36.51   
Neea Junttila  2009  Vieskan Uimarit            38.19   
Siiri Karhulahti  2009  Kokkolan Uimaseura            39.40   
Iia Tikka  2009  Haapajärven Kiilat            39.61   
Meimi Heikell  2009  Kokkolan Uimaseura            40.77   
Mona Maria Amanda Sarja  2009  Vieskan Uimarit            40.92   
10  Iida Eskola  2008  Vieskan Uimarit            43.90   
11  Verna Amelia Haapalainen  2008  Kajaanin Uimaseura            44.72   
12  Juulia Koskela  2009  Vieskan Uimarit            45.49   
                     
 
Laji 3, 50m VU T10, T12, T14, N, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Eerika Ekdahl  2007  Nivalan Saukot            30.52   
Iiris Uusitalo  2006  Kajaanin Uimaseura            30.52   
Noora-Maria Linna  2006  Vieskan Uimarit            30.86   
Saaga Kähkönen  2006  Vieskan Uimarit            30.91   
Vilja Takalo  2006  Kajaanin Uimaseura            31.43   
Katri Kangas  2006  Nivalan Saukot            32.13   
Sini Saari  2007  Vieskan Uimarit            32.19   
Noona Hyrkäs  2006  Kajaanin Uimaseura            32.41   
Iina Pasuri  2007  Haukiputaan Heitto            32.51   
10  Peppi Ojakippola  2006  Vieskan Uimarit            32.86   
11  Minerva Sorvisto  2007  Vieskan Uimarit            33.92   
12  Iida Häcklin  2006  Haukiputaan Heitto            34.32   
13  Luna Sivonen  2007  Haukiputaan Heitto            36.80   
14  Aada Mäkinen  2007  Nivalan Saukot            37.49   
15  Jenna Liimatainen  2007  Haapajärven Kiilat            40.48   
16  Emma Koskela  2007  Vieskan Uimarit            40.90   
17  Mette Hagqvist  2007  Kokkolan Uimaseura            43.19   
                     
 
Laji 3, 50m VU T10, T12, T14, N, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Heidi Kivioja  2000  Swimming Club Vuokatti            28.68   
Vilma Rintala  2005  Kokkolan Uimaseura            29.98   
Micaela Moilanen  2004  Kajaanin Uimaseura            30.99   
Salla-Maaria Kauppinen  2002  Kokkolan Uimaseura            31.10   
Sofia Heiskanen  2005  Kokkolan Uimaseura            31.65   
Aada Koskela  2003  Vieskan Uimarit            31.73   
Maija Lämsä  2005  Kajaanin Uimaseura            31.76   
Ronya Rajala  2005  Kokkolan Uimaseura            32.44   
Ellen Arvo  2005  Kokkolan Uimaseura            32.96   
10  Jenna Päivärinta  2005  Kokkolan Uimaseura            34.19   
11  Paula Pyykkönen  2005  Nivalan Saukot            34.43   
12  Jasmin Weckman  2004  Nivalan Saukot            36.07   
Elina Koskela  2005  Vieskan Uimarit            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspäivämäärä  11 tammikuu 2020 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  11:44 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Uikko-Uinnit 2020    Tulostuspäivämäärä  11 tammikuu 2020   
  Kilpailun paikkakunta  Nivala    Tulostusaika  11:48   
  Järjestäjä  Nivalan Saukot & Vieskan Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  11 tammikuu 2020         
 
 
Laji 4, 50m VU P10, P12, P14, M, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Tuomas Lämpsä  2010  Vieskan Uimarit            42.04   
Matti Leinonen  2011  Haukiputaan Heitto            44.22   
Leevi Koskela  2010  Vieskan Uimarit            45.83   
Jake Pelkonen  2010  Vieskan Uimarit            48.97   
Atso Jaakonaho  2010  Haapajärven Kiilat            49.78   
                     
 
Laji 4, 50m VU P10, P12, P14, M, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Emil Koskela  2008  Vieskan Uimarit            33.33   
Aate Keränen  2008  Kajaanin Uimaseura            36.14   
Rasmus Heikkinen  2008  Kajaanin Uimaseura            41.04   
Rico Kettunen  2009  Iisalmen Uimarit            41.10   
Lukas Ruonakoski  2008  Haukiputaan Heitto            41.88   
Alvar Mikkola  2009  Haukiputaan Heitto            42.09   
Iikka Kepanen  2009  Kajaanin Uimaseura            42.43   
Aatu Jaakonaho  2008  Haapajärven Kiilat            43.16   
Saku Numminen  2008  Haapajärven Kiilat            43.37   
                     
 
Laji 4, 50m VU P10, P12, P14, M, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Valtteri Kotijärvi  2006  Haukiputaan Heitto            32.89   
Joona Anttila  2006  Nivalan Saukot            35.31   
Arttu Ruotsalainen  2007  Kajaanin Uimaseura            40.69   
Jere Kilpeläinen  2007  Haapajärven Kiilat            42.95   
Leevi Sammalmaa  2007  Vieskan Uimarit            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 4, 50m VU P10, P12, P14, M, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Aaro Paasonen  2004  Iisalmen Uimarit            27.24   
Tuomas Orre  2005  Kajaanin Uimaseura            28.94   
Jeremia Saarinen  2002  Haukiputaan Heitto            30.49   
Aatu Mäkinen  2005  Nivalan Saukot            32.08   
Aleksi Peltosaari  2004  Nivalan Saukot            35.95   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspäivämäärä  11 tammikuu 2020 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  11:48 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Uikko-Uinnit 2020    Tulostuspäivämäärä  11 tammikuu 2020   
  Kilpailun paikkakunta  Nivala    Tulostusaika  12:37   
  Järjestäjä  Nivalan Saukot & Vieskan Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  11 tammikuu 2020         
 
 
Laji 5, 100m SU T10, T12,T14, N, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Saana Runtti  2010  Haukiputaan Heitto    51.74        1:48.88   
                     
 
Laji 5, 100m SU T10, T12,T14, N, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Iida-Carita Niskanen  2008  Vieskan Uimarit    43.83        1:30.58   
Eerika Häcklin  2008  Haukiputaan Heitto    44.54        1:31.07   
Neea Junttila  2009  Vieskan Uimarit    46.18        1:35.40   
Siiri Karhulahti  2009  Kokkolan Uimaseura    47.93        1:39.61   
Vilma Moilanen  2008  Kajaanin Uimaseura    48.96        1:40.63   
Mona Maria Amanda Sarja  2009  Vieskan Uimarit    50.75        1:43.11   
Tuuli Leinonen  2009  Haukiputaan Heitto    52.45        1:51.97   
                     
 
Laji 5, 100m SU T10, T12,T14, N, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Tiia Mielonen  2006  Nivalan Saukot    33.48        1:10.74   
Vilja Takalo  2006  Kajaanin Uimaseura    35.60        1:13.76   
Iiris Uusitalo  2006  Kajaanin Uimaseura    37.44        1:16.50   
Iida Kemppainen  2007  Kajaanin Uimaseura    37.12        1:17.71   
Saaga Kähkönen  2006  Vieskan Uimarit    38.55        1:19.13   
Eevi Hirvasoja  2007  Haukiputaan Heitto    39.62        1:20.89   
Sini Saari  2007  Vieskan Uimarit    39.95        1:22.41   
Elsa Pelkonen  2007  Vieskan Uimarit    43.99        1:29.19   
Nelli Vilppola  2007  Oulun Lohet    45.76        1:33.96   
10  Sunna Rasmus  2007  Oulun Lohet    49.07        1:40.15   
                     
 
Laji 5, 100m SU T10, T12,T14, N, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Heidi Kivioja  2000  Swimming Club Vuokatti    33.78        1:09.72   
Jaana Nevala  2005  Vieskan Uimarit    35.10        1:13.93   
Vilma Rintala  2005  Kokkolan Uimaseura    36.36        1:16.53   
Erika Ruotsalainen  2005  Kajaanin Uimaseura    38.76        1:21.17   
Ronya Rajala  2005  Kokkolan Uimaseura    39.53        1:23.73   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspäivämäärä  11 tammikuu 2020 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  12:37 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Uikko-Uinnit 2020    Tulostuspäivämäärä  11 tammikuu 2020   
  Kilpailun paikkakunta  Nivala    Tulostusaika  12:07   
  Järjestäjä  Nivalan Saukot & Vieskan Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  11 tammikuu 2020         
 
 
Laji 6, 100m SU P10, P12, P14, M, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Leevi Koskela  2010  Vieskan Uimarit    58.94        1:57.99   
                     
 
Laji 6, 100m SU P10, P12, P14, M, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Aatu Poikkimäki  2008  Vieskan Uimarit    41.42        1:23.64   
                     
 
Laji 6, 100m SU P10, P12, P14, M, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Torsti Saarela  2006  Vieskan Uimarit    36.19        1:13.85   
Juha-Pekka Heikkinen  2006  Kajaanin Uimaseura    38.74        1:19.31   
Tuomo Leinonen  2006  Haukiputaan Heitto    38.69        1:20.35   
Oskari Hakkarainen  2007  Kajaanin Uimaseura    41.34        1:25.57   
Nicky Rajala  2007  Kokkolan Uimaseura    44.64        1:35.75   
                     
 
Laji 6, 100m SU P10, P12, P14, M, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Hugo Mattola  2001  Kokkolan Uimaseura    34.90        1:09.01   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspäivämäärä  11 tammikuu 2020 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  12:07 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Uikko-Uinnit 2020    Tulostuspäivämäärä  11 tammikuu 2020   
  Kilpailun paikkakunta  Nivala    Tulostusaika  14:24   
  Järjestäjä  Nivalan Saukot & Vieskan Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  11 tammikuu 2020         
 
 
Laji 7, 4X50m SKUV T13, Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Haukiputaan Heitto  2007  Haukiputaan Heitto            2:40.00   
  Eevi Hirvasoja  2007      38.87        38.87   
  Iina Pasuri  2007                 
  Eerika Häcklin  2008                 
  Luna Sivonen  2007      2:40.00        2:40.00   
                     
Haukiputaan Heitto 2  2008  Haukiputaan Heitto            3:14.63   
  Tuuli Leinonen  2009      50.45        50.45   
  Emma Rautio  2010      53.46        1:43.91   
  Moona Leinonen  2008      47.06        2:30.97   
  Saana Runtti  2010      43.66        3:14.63   
                     
Vieskan Uimarit J´joukkue 3  2007  Vieskan Uimarit            3:15.91   
  Mona Maria Amanda Sarja  2009      49.72        49.72   
  Juulia Koskela  2009      1:00.46        1:50.18   
  Anni Lämpsä  2008      45.48        2:35.66   
  Emma Koskela  2007      40.25        3:15.91   
                     
                     
 
Laji 7, 4X50m SKUV T13, Naiset, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Nisa Tytöt 1  2005  Nivalan Saukot            2:20.61   
  Tiia Mielonen  2006      33.12        33.12   
  Eerika Ekdahl  2007      37.33        1:10.45   
  Paula Pyykkönen  2005      38.67        1:49.12   
  Katri Kangas  2006      31.49        2:20.61   
                     
Vieskan Uimarit  2003  Vieskan Uimarit            2:21.86   
  Jaana Nevala  2005      34.43        34.43   
  Peppi Ojakippola  2006      42.62        1:17.05   
  Noora-Maria Linna  2006      33.44        1:50.49   
  Aada Koskela  2003      31.37        2:21.86   
                     
Kokkolan Uimaseura - Gamlakarleby S  2005  Kokkolan Uimaseura            2:24.75   
  Vilma Rintala  2005      36.12        36.12   
  Olivia Kivelä  2006      39.56        1:15.68   
  Sofia Heiskanen  2005      35.75        1:51.43   
  Jenna Päivärinta  2005      33.32        2:24.75   
                     
Nisa Tytöt 2  2004  Nivalan Saukot            2:36.11   
  Venla Saarimaa  2004      42.24        42.24   
  Jasmin Weckman  2004      46.15        1:28.39   
  Tiia Mielonen  2006      32.38        2:00.77   
  Aada Mäkinen  2007      35.34        2:36.11   
                     
Vieskan Uimarit J´joukkue 2  2005  Vieskan Uimarit            2:49.13   
  Neea Junttila  2009      45.56        45.56   
  Minerva Sorvisto  2007      1:25.52        2:11.08   
  Tilda Saarela  2006      38.05        2:49.13   
  Elina Koskela  2005              2:49.13   
                     
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspäivämäärä  11 tammikuu 2020 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  14:24 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Uikko-Uinnit 2020    Tulostuspäivämäärä  11 tammikuu 2020   
  Kilpailun paikkakunta  Nivala    Tulostusaika  13:15   
  Järjestäjä  Nivalan Saukot & Vieskan Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  11 tammikuu 2020         
 
 
Laji 8, 4X50m SKUV P13, Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Vieskan Uimarit Marliinit  2007  Vieskan Uimarit            1:56.83   
  Aatu Poikkimäki  2008      39.47        39.47   
  Emil Koskela  2008      44.33        1:23.80   
  Leevi Sammalmaa  2007                 
  Jake Pelkonen  2010      1:56.83        1:56.83   
                     
                     
 
Laji 8, 4X50m SKUV P13, Miehet, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Haukiputaan Heitto  2002  Haukiputaan Heitto            2:41.77   
  Jeremia Saarinen  2002      36.36        36.36   
  Valtteri Kotijärvi  2006      42.03        1:18.39   
  Tuomo Leinonen  2006      1:23.38        2:41.77   
  Matti Leinonen  2011              2:41.77   
                     
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspäivämäärä  11 tammikuu 2020 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  13:15 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Uikko-Uinnit 2020    Tulostuspäivämäärä  11 tammikuu 2020   
  Kilpailun paikkakunta  Nivala    Tulostusaika  13:19   
  Järjestäjä  Nivalan Saukot & Vieskan Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  11 tammikuu 2020         
 
 
Laji 9, 50m RU T10, T12, T14, N, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Emma Rautio  2010  Haukiputaan Heitto            55.25   
Iita Poikkimäki  2010  Vieskan Uimarit            58.93   
Saana Runtti  2010  Haukiputaan Heitto            1:02.19   
Emilia Liimatainen  2010  Haapajärven Kiilat            1:09.73   
Peppi Tuohimaa  2010  Vieskan Uimarit            1:09.83   
                     
 
Laji 9, 50m RU T10, T12, T14, N, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Vanamo Huotari  2008  Kajaanin Uimaseura            43.48   
Anni Lämpsä  2008  Vieskan Uimarit            46.27   
Meimi Heikell  2009  Kokkolan Uimaseura            51.59   
Iida Eskola  2008  Vieskan Uimarit            53.09   
Siiri Karhulahti  2009  Kokkolan Uimaseura            57.58   
Verna Amelia Haapalainen  2008  Kajaanin Uimaseura            57.86   
Juulia Koskela  2009  Vieskan Uimarit            1:01.51   
                     
 
Laji 9, 50m RU T10, T12, T14, N, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Noona Hyrkäs  2006  Kajaanin Uimaseura            40.27   
Olivia Kivelä  2006  Kokkolan Uimaseura            40.42   
Peppi Ojakippola  2006  Vieskan Uimarit            43.68   
Iida Häcklin  2006  Haukiputaan Heitto            44.01   
Nelli Vilppola  2007  Oulun Lohet            44.54   
Aada Mäkinen  2007  Nivalan Saukot            51.90   
Jenna Liimatainen  2007  Haapajärven Kiilat            52.11   
Sunna Rasmus  2007  Oulun Lohet            54.69   
Mette Hagqvist  2007  Kokkolan Uimaseura            58.53   
                     
 
Laji 9, 50m RU T10, T12, T14, N, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Inka Karjalainen  2004  Oulun Uinti 1906            37.76   
Vilma Rintala  2005  Kokkolan Uimaseura            37.84   
Jaana Nevala  2005  Vieskan Uimarit            39.78   
Aada Koskela  2003  Vieskan Uimarit            40.73   
Erika Ruotsalainen  2005  Kajaanin Uimaseura            41.91   
Pinja Lohiniva  2005  Oulun Uinti 1906            43.72   
Maija Lämsä  2005  Kajaanin Uimaseura            44.69   
Jasmin Weckman  2004  Nivalan Saukot            46.24   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspäivämäärä  11 tammikuu 2020 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  13:19 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Uikko-Uinnit 2020    Tulostuspäivämäärä  11 tammikuu 2020   
  Kilpailun paikkakunta  Nivala    Tulostusaika  13:19   
  Järjestäjä  Nivalan Saukot & Vieskan Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  11 tammikuu 2020         
 
 
Laji 10, 50m RU P10, P12, P14, M, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Tuomas Lämpsä  2010  Vieskan Uimarit            54.34   
Matti Leinonen  2011  Haukiputaan Heitto            59.73   
                     
 
Laji 10, 50m RU P10, P12, P14, M, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Emil Koskela  2008  Vieskan Uimarit            44.99   
Aate Keränen  2008  Kajaanin Uimaseura            46.54   
Iikka Kepanen  2009  Kajaanin Uimaseura            59.01   
Rasmus Heikkinen  2008  Kajaanin Uimaseura            1:00.57   
Rico Kettunen  2009  Iisalmen Uimarit            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 10, 50m RU P10, P12, P14, M, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Nicky Rajala  2007  Kokkolan Uimaseura            48.77   
Joona Anttila  2006  Nivalan Saukot            49.95   
Arttu Ruotsalainen  2007  Kajaanin Uimaseura            52.87   
                     
 
Laji 10, 50m RU P10, P12, P14, M, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Aaro Paasonen  2004  Iisalmen Uimarit            36.97   
Jeremia Saarinen  2002  Haukiputaan Heitto            39.24   
Aleksi Peltosaari  2004  Nivalan Saukot            41.30   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspäivämäärä  11 tammikuu 2020 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  13:19 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Uikko-Uinnit 2020    Tulostuspäivämäärä  11 tammikuu 2020   
  Kilpailun paikkakunta  Nivala    Tulostusaika  13:32   
  Järjestäjä  Nivalan Saukot & Vieskan Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  11 tammikuu 2020         
 
 
Laji 11, 200m SKU T12, T14, N, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Eerika Häcklin  2008  Haukiputaan Heitto    43.83  1:32.27  2:32.50    3:14.56   
                     
 
Laji 11, 200m SKU T12, T14, N, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Iida Kemppainen  2007  Kajaanin Uimaseura    38.41  1:21.30  2:09.50    2:46.81   
Vilja Takalo  2006  Kajaanin Uimaseura    35.42  1:16.68  2:08.12    2:46.99   
Noora-Maria Linna  2006  Vieskan Uimarit    35.46  1:20.39  2:11.85    2:47.16   
Eevi Hirvasoja  2007  Haukiputaan Heitto    39.09  1:24.05  2:14.96    2:51.52   
Noona Hyrkäs  2006  Kajaanin Uimaseura    39.63  1:24.73  2:14.74    2:52.79   
                     
 
Laji 11, 200m SKU T12, T14, N, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Ellen Arvo  2005  Kokkolan Uimaseura    41.78  1:28.02  2:20.48    3:00.59   
Paula Pyykkönen  2005  Nivalan Saukot    41.92  1:31.44  2:27.12    3:13.02   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspäivämäärä  11 tammikuu 2020 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  13:32 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Uikko-Uinnit 2020    Tulostuspäivämäärä  11 tammikuu 2020   
  Kilpailun paikkakunta  Nivala    Tulostusaika  13:32   
  Järjestäjä  Nivalan Saukot & Vieskan Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  11 tammikuu 2020         
 
 
Laji 12, 200m SKU P12, P14, M, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Torsti Saarela  2006  Vieskan Uimarit    33.73  1:15.61  2:01.25    2:38.50   
Tuukka Orre  2007  Kajaanin Uimaseura    38.60  1:22.94  2:11.17    2:47.85   
Leevi Sammalmaa  2007  Vieskan Uimarit    34.81  1:18.68  2:12.11    2:49.00   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspäivämäärä  11 tammikuu 2020 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  13:32 
 
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Uikko-Uinnit 2020    Tulostuspäivämäärä  11 tammikuu 2020   
  Kilpailun paikkakunta  Nivala    Tulostusaika  13:40   
  Järjestäjä  Nivalan Saukot & Vieskan Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  11 tammikuu 2020         
 
 
Laji 13, 100m VU T10, T12, T14, N, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Olivia Moilanen  2010  Kajaanin Uimaseura    45.78        1:37.20   
Iita Poikkimäki  2010  Vieskan Uimarit    46.79        1:37.53   
Emma Rautio  2010  Haukiputaan Heitto    47.28        1:39.05   
Saana Runtti  2010  Haukiputaan Heitto    49.22        1:44.65   
                     
 
Laji 13, 100m VU T10, T12, T14, N, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Eerika Häcklin  2008  Haukiputaan Heitto    37.96        1:18.75   
Nella Hämäläinen  2008  Vieskan Uimarit    38.15        1:20.09   
Laura Suutari  2008  Kajaanin Uimaseura    39.85        1:20.68   
Iida-Carita Niskanen  2008  Vieskan Uimarit    38.97        1:21.24   
Vilma Moilanen  2008  Kajaanin Uimaseura    40.62        1:26.85   
Mona Maria Amanda Sarja  2009  Vieskan Uimarit    44.53        1:29.88   
Meimi Heikell  2009  Kokkolan Uimaseura    43.90        1:32.53   
Siiri Karhulahti  2009  Kokkolan Uimaseura    44.20        1:33.20   
Tuuli Leinonen  2009  Haukiputaan Heitto    47.03        1:39.90   
                     
 
Laji 13, 100m VU T10, T12, T14, N, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Tiia Mielonen  2006  Nivalan Saukot    30.09        1:02.42   
Iiris Uusitalo  2006  Kajaanin Uimaseura    32.27        1:07.93   
Eerika Ekdahl  2007  Nivalan Saukot    34.19        1:09.03   
Iida Kemppainen  2007  Kajaanin Uimaseura    34.45        1:09.63   
Tilda Saarela  2006  Vieskan Uimarit    34.24        1:10.94   
Sini Saari  2007  Vieskan Uimarit    34.88        1:12.91   
Iina Pasuri  2007  Haukiputaan Heitto    34.77        1:13.52   
Iida Häcklin  2006  Haukiputaan Heitto    35.61        1:13.76   
Elsa Pelkonen  2007  Vieskan Uimarit    36.14        1:14.00   
10  Minerva Sorvisto  2007  Vieskan Uimarit    36.26        1:16.59   
11  Katri Kangas  2006  Nivalan Saukot    36.85        1:16.84   
12  Luna Sivonen  2007  Haukiputaan Heitto    38.23        1:20.86   
13  Nelli Vilppola  2007  Oulun Lohet    39.00        1:21.59   
14  Sunna Rasmus  2007  Oulun Lohet    43.82        1:33.74   
15  Emma Koskela  2007  Vieskan Uimarit    45.37        1:34.93   
                     
 
Laji 13, 100m VU T10, T12, T14, N, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Heidi Kivioja  2000  Swimming Club Vuokatti    29.68        1:01.67   
Inka Karjalainen  2004  Oulun Uinti 1906    33.08        1:05.85   
Vilma Rintala  2005  Kokkolan Uimaseura    31.81        1:06.24   
Salla-Maaria Kauppinen  2002  Kokkolan Uimaseura    33.23        1:08.60   
Sofia Heiskanen  2005  Kokkolan Uimaseura    33.41        1:09.65   
Maija Lämsä  2005  Kajaanin Uimaseura    34.94        1:11.34   
Erika Ruotsalainen  2005  Kajaanin Uimaseura    34.73        1:12.18   
Pinja Lohiniva  2005  Oulun Uinti 1906    35.10        1:13.10   
Jenna Päivärinta  2005  Kokkolan Uimaseura    36.21        1:15.59   
10  Venla Saarimaa  2004  Nivalan Saukot    37.09        1:18.39   
11  Elina Koskela  2005  Vieskan Uimarit    40.09        1:26.27   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspäivämäärä  11 tammikuu 2020 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  13:40 
 
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Uikko-Uinnit 2020    Tulostuspäivämäärä  11 tammikuu 2020   
  Kilpailun paikkakunta  Nivala    Tulostusaika  14:05   
  Järjestäjä  Nivalan Saukot & Vieskan Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  11 tammikuu 2020         
 
 
Laji 14, 100m VU P10, P12, P14, M, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Tuomas Lämpsä  2010  Vieskan Uimarit    44.97        1:36.25   
Matti Leinonen  2011  Haukiputaan Heitto    49.93        1:41.07   
Leevi Koskela  2010  Vieskan Uimarit    50.22        1:47.73   
Jake Pelkonen  2010  Vieskan Uimarit    56.87        1:53.87   
                     
 
Laji 14, 100m VU P10, P12, P14, M, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Emil Koskela  2008  Vieskan Uimarit    37.08        1:16.63   
Alvar Mikkola  2009  Haukiputaan Heitto    44.76        1:34.27   
Lukas Ruonakoski  2008  Haukiputaan Heitto    47.34        1:38.89   
                     
 
Laji 14, 100m VU P10, P12, P14, M, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Tuomo Leinonen  2006  Haukiputaan Heitto    32.82        1:08.06   
Juha-Pekka Heikkinen  2006  Kajaanin Uimaseura    33.26        1:08.83   
Valtteri Kotijärvi  2006  Haukiputaan Heitto    34.47        1:11.43   
Oskari Hakkarainen  2007  Kajaanin Uimaseura    37.97        1:17.99   
Nicky Rajala  2007  Kokkolan Uimaseura    36.80        1:18.91   
Joona Anttila  2006  Nivalan Saukot    40.46        1:26.60   
Arttu Ruotsalainen  2007  Kajaanin Uimaseura    44.31        1:29.63   
                     
 
Laji 14, 100m VU P10, P12, P14, M, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Aaro Paasonen  2004  Iisalmen Uimarit    30.27        1:02.33   
Tuomas Orre  2005  Kajaanin Uimaseura    31.01        1:03.52   
Jeremia Saarinen  2002  Haukiputaan Heitto    31.93        1:06.17   
Aatu Mäkinen  2005  Nivalan Saukot    34.55        1:10.73   
Aleksi Peltosaari  2004  Nivalan Saukot    39.50        1:22.06   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspäivämäärä  11 tammikuu 2020 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  14:05 
 
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Uikko-Uinnit 2020    Tulostuspäivämäärä  11 tammikuu 2020   
  Kilpailun paikkakunta  Nivala    Tulostusaika  14:06   
  Järjestäjä  Nivalan Saukot & Vieskan Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  11 tammikuu 2020         
 
 
Laji 15, 50m RU Masters Naiset, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Mervi Hillukkala  1978  Haukiputaan Heitto            45.56   
Hanna Mäkinen  1976  Koovee            52.39   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspäivämäärä  11 tammikuu 2020 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  14:06 
 
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Uikko-Uinnit 2020    Tulostuspäivämäärä  11 tammikuu 2020   
  Kilpailun paikkakunta  Nivala    Tulostusaika  14:26   
  Järjestäjä  Nivalan Saukot & Vieskan Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  11 tammikuu 2020         
 
 
Laji 17, 50m SU T10, T12, T14, N, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Saana Runtti  2010  Haukiputaan Heitto            49.34   
Olivia Moilanen  2010  Kajaanin Uimaseura            52.09   
Emma Rautio  2010  Haukiputaan Heitto            52.62   
Iita Poikkimäki  2010  Vieskan Uimarit            53.97   
Maija Karjalainen  2010  Kokkolan Uimaseura            54.46   
Tara Siponen  2010  Kokkolan Uimaseura            59.74   
Peppi Tuohimaa  2010  Vieskan Uimarit            1:04.37   
                     
 
Laji 17, 50m SU T10, T12, T14, N, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Vanamo Huotari  2008  Kajaanin Uimaseura            41.55   
Anni Lämpsä  2008  Vieskan Uimarit            45.24   
Iia Tikka  2009  Haapajärven Kiilat            46.28   
Siiri Karhulahti  2009  Kokkolan Uimaseura            46.42   
Neea Junttila  2009  Vieskan Uimarit            46.84   
Mona Maria Amanda Sarja  2009  Vieskan Uimarit            50.11   
Iida Eskola  2008  Vieskan Uimarit            53.38   
Juulia Koskela  2009  Vieskan Uimarit            54.09   
Verna Amelia Haapalainen  2008  Kajaanin Uimaseura            58.54   
                     
 
Laji 17, 50m SU T10, T12, T14, N, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Tiia Mielonen  2006  Nivalan Saukot            32.31   
Iiris Uusitalo  2006  Kajaanin Uimaseura            35.01   
Noona Hyrkäs  2006  Kajaanin Uimaseura            37.24   
Eerika Ekdahl  2007  Nivalan Saukot            37.26   
Olivia Kivelä  2006  Kokkolan Uimaseura            38.78   
Sini Saari  2007  Vieskan Uimarit            38.86   
Minerva Sorvisto  2007  Vieskan Uimarit            39.08   
Peppi Ojakippola  2006  Vieskan Uimarit            39.34   
Katri Kangas  2006  Nivalan Saukot            40.97   
10  Aada Mäkinen  2007  Nivalan Saukot            47.27   
11  Emma Koskela  2007  Vieskan Uimarit            52.42   
12  Mette Hagqvist  2007  Kokkolan Uimaseura            53.99   
                     
 
Laji 17, 50m SU T10, T12, T14, N, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Jaana Nevala  2005  Vieskan Uimarit            34.25   
Ronya Rajala  2005  Kokkolan Uimaseura            36.66   
Aada Koskela  2003  Vieskan Uimarit            37.54   
Erika Ruotsalainen  2005  Kajaanin Uimaseura            38.01   
Micaela Moilanen  2004  Kajaanin Uimaseura            38.99   
Jasmin Weckman  2004  Nivalan Saukot            40.97   
Venla Saarimaa  2004  Nivalan Saukot            42.60   
Elina Koskela  2005  Vieskan Uimarit            49.87   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspäivämäärä  11 tammikuu 2020 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  14:26 
 
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Uikko-Uinnit 2020    Tulostuspäivämäärä  11 tammikuu 2020   
  Kilpailun paikkakunta  Nivala    Tulostusaika  14:26   
  Järjestäjä  Nivalan Saukot & Vieskan Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  11 tammikuu 2020         
 
 
Laji 18, 50m SU P10, P12, P14, M, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Jake Pelkonen  2010  Vieskan Uimarit            55.62   
                     
 
Laji 18, 50m SU P10, P12, P14, M, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Aatu Poikkimäki  2008  Vieskan Uimarit            39.34   
Iikka Kepanen  2009  Kajaanin Uimaseura            50.29   
Alvar Mikkola  2009  Haukiputaan Heitto            51.14   
Aatu Jaakonaho  2008  Haapajärven Kiilat            52.63   
Saku Numminen  2008  Haapajärven Kiilat            DSQ   
  SW 6.5 Maaliintulo vatsallaan               
                     
 
Laji 18, 50m SU P10, P12, P14, M, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Leevi Sammalmaa  2007  Vieskan Uimarit            36.80   
Jere Kilpeläinen  2007  Haapajärven Kiilat            53.36   
                     
 
Laji 18, 50m SU P10, P12, P14, M, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Hugo Mattola  2001  Kokkolan Uimaseura            30.17   
Jeremia Saarinen  2002  Haukiputaan Heitto            37.14   
Aatu Mäkinen  2005  Nivalan Saukot            DSQ   
  SW 6.5 Maaliintulo vatsallaan               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspäivämäärä  11 tammikuu 2020 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  14:26 
 
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Uikko-Uinnit 2020    Tulostuspäivämäärä  11 tammikuu 2020   
  Kilpailun paikkakunta  Nivala    Tulostusaika  14:26   
  Järjestäjä  Nivalan Saukot & Vieskan Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  11 tammikuu 2020         
 
 
Laji 19, 100m PU T10, T12, T14, N, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Eerika Häcklin  2008  Haukiputaan Heitto    45.34        1:41.27   
Nella Hämäläinen  2008  Vieskan Uimarit    51.52        1:46.75   
                     
 
Laji 19, 100m PU T10, T12, T14, N, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Saaga Kähkönen  2006  Vieskan Uimarit    35.80        1:17.08   
Vilja Takalo  2006  Kajaanin Uimaseura    38.14        1:20.19   
Iida Kemppainen  2007  Kajaanin Uimaseura    39.53        1:22.03   
Iiris Uusitalo  2006  Kajaanin Uimaseura    39.57        1:23.34   
Eevi Hirvasoja  2007  Haukiputaan Heitto    41.59        1:27.38   
Tilda Saarela  2006  Vieskan Uimarit    39.93        1:29.09   
                     
 
Laji 19, 100m PU T10, T12, T14, N, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Maija Lämsä  2005  Kajaanin Uimaseura    41.56        1:26.09   
Sofia Heiskanen  2005  Kokkolan Uimaseura    40.83        1:27.94   
Paula Pyykkönen  2005  Nivalan Saukot    43.18        1:35.05   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspäivämäärä  11 tammikuu 2020 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  14:26 
 
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Uikko-Uinnit 2020    Tulostuspäivämäärä  11 tammikuu 2020   
  Kilpailun paikkakunta  Nivala    Tulostusaika  14:26   
  Järjestäjä  Nivalan Saukot & Vieskan Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  11 tammikuu 2020         
 
 
Laji 20, 100m PU P10, P12, P14, M, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Oskari Hakkarainen  2007  Kajaanin Uimaseura    43.74        1:39.10   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspäivämäärä  11 tammikuu 2020 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  14:26 
 
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Uikko-Uinnit 2020    Tulostuspäivämäärä  11 tammikuu 2020   
  Kilpailun paikkakunta  Nivala    Tulostusaika  14:26   
  Järjestäjä  Nivalan Saukot & Vieskan Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  11 tammikuu 2020         
 
 
Laji 21, 50m VU Masters Naiset, Loppukilpailut 25 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Mervi Hillukkala  1978  Haukiputaan Heitto            34.76   
Hanna Mäkinen  1976  Koovee            36.10   
Johanna Rahko  1983  Kempeleen Pyrintö            36.87   
Heli Karhunen  1985  Kempeleen Pyrintö            36.95   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspäivämäärä  11 tammikuu 2020 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  14:26 
 
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Uikko-Uinnit 2020    Tulostuspäivämäärä  11 tammikuu 2020   
  Kilpailun paikkakunta  Nivala    Tulostusaika  15:34   
  Järjestäjä  Nivalan Saukot & Vieskan Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  11 tammikuu 2020         
 
 
Laji 23, 100m SKU T10, T12, T14, N, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Maija Karjalainen  2010  Kokkolan Uimaseura            DSQ  SU 
  SW 9.4 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
 
Laji 23, 100m SKU T10, T12, T14, N, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Eerika Häcklin  2008  Haukiputaan Heitto    44.05        1:33.55   
Moona Leinonen  2008  Haukiputaan Heitto    50.21        1:43.07   
Meimi Heikell  2009  Kokkolan Uimaseura    57.45        1:54.47   
Neea Junttila  2009  Vieskan Uimarit            DSQ   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 23, 100m SKU T10, T12, T14, N, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Noora-Maria Linna  2006  Vieskan Uimarit    37.62        1:19.60   
Iida Häcklin  2006  Haukiputaan Heitto    39.62        1:23.54   
Iina Pasuri  2007  Haukiputaan Heitto    40.76        1:25.33   
Nelli Vilppola  2007  Oulun Lohet    48.38        1:36.28   
Sunna Rasmus  2007  Oulun Lohet    52.20        1:46.56   
Noona Hyrkäs  2006  Kajaanin Uimaseura            DSQ  PU 
  SW 9.4 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
 
Laji 23, 100m SKU T10, T12, T14, N, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Vilma Rintala  2005  Kokkolan Uimaseura    35.07        1:14.93   
Salla-Maaria Kauppinen  2002  Kokkolan Uimaseura    36.24        1:18.97   
Erika Ruotsalainen  2005  Kajaanin Uimaseura    39.58        1:23.06   
Maija Lämsä  2005  Kajaanin Uimaseura    39.46        1:24.30   
Ronya Rajala  2005  Kokkolan Uimaseura    37.74        1:25.55   
Jenna Päivärinta  2005  Kokkolan Uimaseura    39.46        1:25.95   
Johanna Rahko  1983  Kempeleen Pyrintö    43.10        1:34.47   
Heli Karhunen  1985  Kempeleen Pyrintö    46.23        1:37.96   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspäivämäärä  11 tammikuu 2020 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  15:34 
 
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Uikko-Uinnit 2020    Tulostuspäivämäärä  11 tammikuu 2020   
  Kilpailun paikkakunta  Nivala    Tulostusaika  15:38   
  Järjestäjä  Nivalan Saukot & Vieskan Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  11 tammikuu 2020         
 
 
Laji 24, 100m SKU P10, P12, P14, M, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Matti Leinonen  2011  Haukiputaan Heitto    1:00.19        1:58.53   
                     
 
Laji 24, 100m SKU P10, P12, P14, M, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Aate Keränen  2008  Kajaanin Uimaseura    43.49        1:34.25   
Rasmus Heikkinen  2008  Kajaanin Uimaseura    57.77        1:58.55   
Iikka Kepanen  2009  Kajaanin Uimaseura            DSQ   
  SW 9.4 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
 
Laji 24, 100m SKU P10, P12, P14, M, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Torsti Saarela  2006  Vieskan Uimarit    33.20        1:12.22   
Juha-Pekka Heikkinen  2006  Kajaanin Uimaseura    38.45        1:21.86   
Valtteri Kotijärvi  2006  Haukiputaan Heitto    40.72        1:24.28   
Oskari Hakkarainen  2007  Kajaanin Uimaseura    41.51        1:29.71   
Nicky Rajala  2007  Kokkolan Uimaseura    43.98        1:33.43   
Arttu Ruotsalainen  2007  Kajaanin Uimaseura    55.82        1:47.02   
                     
 
Laji 24, 100m SKU P10, P12, P14, M, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Tuomas Orre  2005  Kajaanin Uimaseura    34.62        1:13.09   
Aatu Mäkinen  2005  Nivalan Saukot    42.03        1:30.61   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspäivämäärä  11 tammikuu 2020 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  15:38 
 
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Uikko-Uinnit 2020    Tulostuspäivämäärä  11 tammikuu 2020   
  Kilpailun paikkakunta  Nivala    Tulostusaika  15:39   
  Järjestäjä  Nivalan Saukot & Vieskan Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  11 tammikuu 2020         
 
 
Laji 25, 50m PU T10, T12, T14, N, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Vilma Moilanen  2008  Kajaanin Uimaseura            41.97   
Iida-Carita Niskanen  2008  Vieskan Uimarit            43.56   
Nella Hämäläinen  2008  Vieskan Uimarit            44.08   
Siiri Karhulahti  2009  Kokkolan Uimaseura            52.79   
                     
 
Laji 25, 50m PU T10, T12, T14, N, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Tiia Mielonen  2006  Nivalan Saukot            32.14   
Noora-Maria Linna  2006  Vieskan Uimarit            33.82   
Vilja Takalo  2006  Kajaanin Uimaseura            33.83   
Iiris Uusitalo  2006  Kajaanin Uimaseura            34.38   
Tilda Saarela  2006  Vieskan Uimarit            37.59   
Eevi Hirvasoja  2007  Haukiputaan Heitto            38.00   
Elsa Pelkonen  2007  Vieskan Uimarit            39.91   
Minerva Sorvisto  2007  Vieskan Uimarit            45.65   
Aada Mäkinen  2007  Nivalan Saukot            47.49   
                     
 
Laji 25, 50m PU T10, T12, T14, N, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Inka Karjalainen  2004  Oulun Uinti 1906            32.45   
Micaela Moilanen  2004  Kajaanin Uimaseura            35.18   
Aada Koskela  2003  Vieskan Uimarit            36.44   
Sofia Heiskanen  2005  Kokkolan Uimaseura            36.76   
Paula Pyykkönen  2005  Nivalan Saukot            37.98   
Pinja Lohiniva  2005  Oulun Uinti 1906            38.78   
Jasmin Weckman  2004  Nivalan Saukot            50.31   
Elina Koskela  2005  Vieskan Uimarit            DSQ   
  SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspäivämäärä  11 tammikuu 2020 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  15:39 
 
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Uikko-Uinnit 2020    Tulostuspäivämäärä  11 tammikuu 2020   
  Kilpailun paikkakunta  Nivala    Tulostusaika  15:39   
  Järjestäjä  Nivalan Saukot & Vieskan Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  11 tammikuu 2020         
 
 
Laji 26, 50m PU P10, P12, P14, M, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Aate Keränen  2008  Kajaanin Uimaseura            47.06   
Aatu Poikkimäki  2008  Vieskan Uimarit            47.21   
Rico Kettunen  2009  Iisalmen Uimarit            51.70   
                     
 
Laji 26, 50m PU P10, P12, P14, M, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Leevi Sammalmaa  2007  Vieskan Uimarit            34.93   
Tuukka Orre  2007  Kajaanin Uimaseura            35.11   
                     
 
Laji 26, 50m PU P10, P12, P14, M, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Hugo Mattola  2001  Kokkolan Uimaseura            28.81   
Tuomas Orre  2005  Kajaanin Uimaseura            31.20   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspäivämäärä  11 tammikuu 2020 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  15:39 
 
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Uikko-Uinnit 2020    Tulostuspäivämäärä  11 tammikuu 2020   
  Kilpailun paikkakunta  Nivala    Tulostusaika  15:53   
  Järjestäjä  Nivalan Saukot & Vieskan Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  11 tammikuu 2020         
 
 
Laji 27, 100m RU T10, T12, T14, N, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Anni Lämpsä  2008  Vieskan Uimarit    46.53        1:38.57   
Eerika Häcklin  2008  Haukiputaan Heitto    53.42        1:52.51   
Meimi Heikell  2009  Kokkolan Uimaseura    54.14        1:52.66   
Tuuli Leinonen  2009  Haukiputaan Heitto    56.45        1:56.07   
Moona Leinonen  2008  Haukiputaan Heitto    56.08        1:57.21   
Siiri Karhulahti  2009  Kokkolan Uimaseura    1:01.66        2:11.66   
Juulia Koskela  2009  Vieskan Uimarit    1:04.42        2:12.59   
                     
 
Laji 27, 100m RU T10, T12, T14, N, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Eerika Ekdahl  2007  Nivalan Saukot    41.32        1:25.83   
Olivia Kivelä  2006  Kokkolan Uimaseura    41.18        1:27.84   
Saaga Kähkönen  2006  Vieskan Uimarit    42.74        1:29.99   
Noona Hyrkäs  2006  Kajaanin Uimaseura    43.50        1:30.82   
Peppi Ojakippola  2006  Vieskan Uimarit    44.91        1:35.08   
Iina Pasuri  2007  Haukiputaan Heitto    46.57        1:36.22   
Iida Häcklin  2006  Haukiputaan Heitto    45.82        1:36.49   
Katri Kangas  2006  Nivalan Saukot    46.92        1:38.20   
Sini Saari  2007  Vieskan Uimarit    46.72        1:38.56   
10  Nelli Vilppola  2007  Oulun Lohet    48.50        1:41.47   
11  Luna Sivonen  2007  Haukiputaan Heitto    48.29        1:42.57   
12  Sunna Rasmus  2007  Oulun Lohet    57.89        2:03.36   
13  Emma Koskela  2007  Vieskan Uimarit    1:00.52        2:07.53   
                     
 
Laji 27, 100m RU T10, T12, T14, N, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Vilma Rintala  2005  Kokkolan Uimaseura    39.75        1:24.32   
Ellen Arvo  2005  Kokkolan Uimaseura    42.44        1:29.59   
Jaana Nevala  2005  Vieskan Uimarit    41.67        1:32.80   
Venla Saarimaa  2004  Nivalan Saukot    47.59        1:41.47   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspäivämäärä  11 tammikuu 2020 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  15:53 
 
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Uikko-Uinnit 2020    Tulostuspäivämäärä  11 tammikuu 2020   
  Kilpailun paikkakunta  Nivala    Tulostusaika  15:56   
  Järjestäjä  Nivalan Saukot & Vieskan Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  11 tammikuu 2020         
 
 
Laji 28, 100m RU P10, P12, P14, M, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Tuomas Lämpsä  2010  Vieskan Uimarit    56.90        2:00.91   
Leevi Koskela  2010  Vieskan Uimarit    1:08.42        2:22.17   
                     
 
Laji 28, 100m RU P10, P12, P14, M, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Emil Koskela  2008  Vieskan Uimarit    46.98        1:38.84   
                     
 
Laji 28, 100m RU P10, P12, P14, M, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Torsti Saarela  2006  Vieskan Uimarit    39.09        1:23.50   
Tuomo Leinonen  2006  Haukiputaan Heitto    40.88        1:27.18   
Valtteri Kotijärvi  2006  Haukiputaan Heitto    44.91        1:33.45   
Oskari Hakkarainen  2007  Kajaanin Uimaseura    52.33        1:47.55   
Arttu Ruotsalainen  2007  Kajaanin Uimaseura    55.21        1:56.76   
Joona Anttila  2006  Nivalan Saukot    55.81        1:59.38   
                     
 
Laji 28, 100m RU P10, P12, P14, M, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Aleksi Peltosaari  2004  Nivalan Saukot    45.75        1:37.89   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspäivämäärä  11 tammikuu 2020 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  15:56 
 
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Uikko-Uinnit 2020    Tulostuspäivämäärä  11 tammikuu 2020   
  Kilpailun paikkakunta  Nivala    Tulostusaika  16:25   
  Järjestäjä  Nivalan Saukot & Vieskan Uimarit         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  11 tammikuu 2020         
 
 
Laji 29, 4X100m VUV Seka, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m      Aika  Tila 











 
Vieskan Uimarit  2003  Vieskan Uimarit            4:29.98   
  Aada Koskela  2003      33.70  1:11.41      1:11.41   
  Jaana Nevala  2005      32.41  1:10.27      2:21.68   
  Noora-Maria Linna  2006      31.74  1:05.48      3:27.16   
  Torsti Saarela  2006      29.94  1:02.82      4:29.98   
                     
Kaus Ikm 2  2005  Kajaanin Uimaseura            4:30.47   
  Vilja Takalo  2006      33.24  1:09.16      1:09.16   
  Iiris Uusitalo  2006      31.67  1:07.59      2:16.75   
  Maija Lämsä  2005      34.05  1:10.55      3:27.30   
  Tuomas Orre  2005      30.77  1:03.17      4:30.47   
                     
Kaus Ikm 1  2005  Kajaanin Uimaseura            4:41.29   
  Micaela Moilanen  2004      34.05  1:10.25      1:10.25   
  Noona Hyrkäs  2006      33.00  1:10.83      2:21.08   
  Erika Ruotsalainen  2005      33.21  1:11.37      3:32.45   
  Juha-Pekka Heikkinen  2006      32.06  1:08.84      4:41.29   
                     
Kaus Rollo  2007  Kajaanin Uimaseura            4:45.61   
  Iida Kemppainen  2007      33.81  1:09.72      1:09.72   
  Vanamo Huotari  2008      33.86  1:11.13      2:20.85   
  Oskari Hakkarainen  2007      36.45  1:17.54      3:38.39   
  Tuukka Orre  2007      32.02  1:07.22      4:45.61   
                     
Vieskan Uimarit Marliinit  2006  Vieskan Uimarit            4:47.84   
  Leevi Sammalmaa  2007      17.17  32.42      32.42   
  Elsa Pelkonen  2007      35.93  1:11.91      1:44.33   
  Saaga Kähkönen  2006      38.16  1:11.18      2:55.51   
  Emil Koskela  2008      36.11  1:52.33      4:47.84   
                     
Nisa Seka 1  2004  Nivalan Saukot            4:56.09   
  Joona Anttila  2006      38.83  1:23.85      1:23.85   
  Aatu Mäkinen  2005      33.52  1:11.57      2:35.42   
  Tiia Mielonen  2006      30.30  1:03.03      3:38.45   
  Venla Saarimaa  2004      37.22  1:17.64      4:56.09   
                     
Nisa Seka 2  2004  Nivalan Saukot            5:00.15   
  Aleksi Peltosaari  2004      36.43  1:19.24      1:19.24   
  Eerika Ekdahl  2007      33.77  1:09.25      2:28.49   
  Katri Kangas  2006      35.50  1:15.04      3:43.53   
  Paula Pyykkönen  2005      35.79  1:16.62      5:00.15   
                     
Vieskan Uimarit Marliinit  2007  Vieskan Uimarit            5:13.67   
  Iida-Carita Niskanen  2008      37.41  1:18.88      1:18.88   
  Nella Hämäläinen  2008      39.24  1:21.71      2:40.59   
  Sini Saari  2007      34.95  1:12.90      3:53.49   
  Aatu Poikkimäki  2008      39.38  1:20.18      5:13.67   
                     
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspäivämäärä  11 tammikuu 2020 
Lisenssinhaltija: Kempeleen Pyrintö  Tulostusaika  16:25 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner