2020-12-06   03:01:06
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Viriilit Vinstat

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Session 1

Document
Results
Viriilit Vinstat
Place: Organizer: Cetus Espoo
Pool: 25m Competition Date: Jan 11, 2020 to Jan 11, 2020
Event 9, 100m sekauinti miehet - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Jari Schwarte 1990 Cetus Espoo +0.71 724 59.32
50m: 27.04
100m: 59.32
(32.28)
2 Juan Sebastian  Thoret Salazar 1981 ORCA Helsinki +0.74 711 1:03.07 +3.75
50m: 28.19
100m: 1:03.07
(34.88)
3 Igor Korolev 1985 Cetus Espoo +0.75 672 1:04.28 +4.96
50m: 30.35
100m: 1:04.28
(33.93)
4 Anssi Hätälä 1994 Oulun Uinti 1906 +0.67 554 1:05.07 +5.75
50m: 28.56
100m: 1:05.07
(36.51)
5 Tommy Rundgren 1968 Speedo Masters Finland +0.56 676 1:05.72 +6.40
50m: 30.33
100m: 1:05.72
(35.39)
6 Tero Matkaniemi 1972 Speedo Masters Finland +0.85 666 1:06.04 +6.72
50m: 31.14
100m: 1:06.04
(34.90)
7 Jaakko Heimo 1968 Speedo Masters Finland +0.82 655 1:06.42 +7.10
50m: 31.07
100m: 1:06.42
(35.35)
8 Lari Sirnelä 1982 Speedo Masters Finland +0.72 603 1:06.63 +7.31
50m: 30.63
100m: 1:06.63
(36.00)
9 Tero Pyrhönen 1972 Cetus Espoo +0.78 647 1:06.68 +7.36
50m: 30.38
100m: 1:06.68
(36.30)
10 Ville Lindfors 1976 Vanders +0.72 609 1:07.14 +7.82
50m: 31.49
100m: 1:07.14
(35.65)
10 Jouni Leimukoski 1979 Octopus Lohja +0.81 609 1:07.14 +7.82
50m: 30.67
100m: 1:07.14
(36.47)
12 Lasse Parkkamäki 1991 S.C. Pingviinit +0.77 504 1:07.16 +7.84
50m: 30.85
100m: 1:07.16
(36.31)
13 Johan Engström 1975 Tuusulan Uimaseura ry +0.73 624 1:07.47 +8.15
50m: 31.69
100m: 1:07.47
(35.78)
14 Pasi Rönkkö 1970 S.C. Pingviinit +0.80 620 1:07.62 +8.30
50m: 32.25
100m: 1:07.62
(35.37)
15 Jussi Kujala 1980 Helsingfors Simsällskap +0.66 559 1:09.06 +9.74
50m: 32.07
100m: 1:09.06
(36.99)
16 Tommi Kähkönen 1970 Speedo Masters Finland +0.77 582 1:09.09 +9.77
50m: 31.94
100m: 1:09.09
(37.15)
17 Pekka Koskinen 1978 Hyvinkään Uimaseura +0.60 557 1:09.15 +9.83
50m: 32.75
100m: 1:09.15
(36.40)
18 Paavo Miettinen 1977 Cetus Espoo +0.80 523 1:10.61 +11.29
50m: 32.36
100m: 1:10.61
(38.25)
19 Aki Inkilä 1977 Cetus Espoo +0.58 502 1:11.60 +12.28
50m: 32.74
100m: 1:11.60
(38.86)
20 Petri Heikkilä 1960 Speedo Masters Finland +0.85 703 1:12.23 +12.91
50m: 34.11
100m: 1:12.23
(38.12)
21 Ville Alopaeus 1971 Cetus Espoo +0.78 505 1:12.41 +13.09
50m: 34.13
100m: 1:12.41
(38.28)
22 Jussi Rauhala 1977 S.C. Pingviinit +0.74 484 1:12.45 +13.13
50m: 33.85
100m: 1:12.45
(38.60)
23 Mikko Arponen 1980 Vanders +0.82 484 1:12.46 +13.14
50m: 32.39
100m: 1:12.46
(40.07)
24 Tapio Mäkitalo 1970 Speedo Masters Finland +0.84 496 1:12.86 +13.54
50m: 34.35
100m: 1:12.86
(38.51)
25 Mika Meller 1967 Helsingfors Simsällskap +0.70 465 1:14.45 +15.13
50m: 35.11
100m: 1:14.45
(39.34)
26 Kari Koivisto 1969 Hydra Platypus +0.87 460 1:14.73 +15.41
50m: 34.83
100m: 1:14.73
(39.90)
27 Marko Söderlund 1984 Vanders +0.74 422 1:15.06 +15.74
50m: 34.84
100m: 1:15.06
(40.22)
28 Mikko Porali 1971 S.C. Pingviinit +0.69 434 1:16.17 +16.85
50m: 34.90
100m: 1:16.17
(41.27)
29 Lasse Lahtinen 1971 Vanders +0.86 425 1:16.69 +17.37
50m: 36.63
100m: 1:16.69
(40.06)
30 Mika Ruusunen 1970 Helsingfors Simsällskap +0.93 423 1:16.85 +17.53
50m: 35.06
100m: 1:16.85
(41.79)
31 Mika Pöyhölä 1966 S.C. Pingviinit +0.76 419 1:17.09 +17.77
50m: 36.00
100m: 1:17.09
(41.09)
32 Mikko Viitala 1962 S.C. Pingviinit +0.69 499 1:17.28 +17.96
50m: 35.73
100m: 1:17.28
(41.55)
33 Jun Kojima 1971 Vanders +0.85 393 1:18.73 +19.41
50m: 37.18
100m: 1:18.73
(41.55)
34 Jaakko Lyytinen 1976 Helsingin Uimarit +0.79 371 1:19.13 +19.81
50m: 36.83
100m: 1:19.13
(42.30)
35 Jarno Lehto 1974 Octopus Lohja +0.82 384 1:19.33 +20.01
50m: 37.50
100m: 1:19.33
(41.83)
36 Ahti Uusivuori 1960 Cetus Espoo +0.73 530 1:19.35 +20.03
50m: 36.62
100m: 1:19.35
(42.73)
37 Olli Ylä-Jarkko 1975 Hyvinkään Uimaseura +0.54 380 1:19.58 +20.26
50m: 36.24
100m: 1:19.58
(43.34)
38 Ville-Pekka Pirilä 1978 Hämeenlinnan Uimaseura +0.81 329 1:22.37 +23.05
50m: 37.25
100m: 1:22.37
(45.12)
39 Kari Koppelmäki 1979 Hyvinkään Uimaseura +0.88 295 1:25.42 +26.10
50m: 39.13
100m: 1:25.42
(46.29)
40 Sami Uitti 1971 Cetus Espoo +0.93 305 1:25.61 +26.29
50m: 41.06
100m: 1:25.61
(44.55)
41 Eero Elovaara 1956 Cetus Espoo 411 1:26.34 +27.02
50m: 41.78
100m: 1:26.34
(44.56)
42 Lauri Multanen 1959 Tornion Uimaseura 407 1:26.60 +27.28
50m: 41.33
100m: 1:26.60
(45.27)
43 Vesa Perttula 1981 S.C. Pingviinit +0.91 266 1:27.48 +28.16
50m: 43.72
100m: 1:27.48
(43.76)
44 Hannu Koivisto 1953 ORCA Helsinki +0.95 417 1:27.51 +28.19
50m: 41.88
100m: 1:27.51
(45.63)
45 Jarkko Mikkola 1969 Hyvinkään Uimaseura +0.86 281 1:28.04 +28.72
50m: 41.50
100m: 1:28.04
(46.54)
46 Arvo Musikka 1959 Vanders +0.93 370 1:29.40 +30.08
50m: 43.92
100m: 1:29.40
(45.48)
47 Tommi Halima 1973 S.C. Pingviinit +0.99 248 1:31.69 +32.37
50m: 44.59
100m: 1:31.69
(47.10)
48 Timo Teponoja 1955 Cetus Espoo +0.90 361 1:31.89 +32.57
50m: 43.78
100m: 1:31.89
(48.11)
49 Juha Pakkanen 1960 Cetus Espoo +0.84 341 1:31.93 +32.61
50m: 41.15
100m: 1:31.93
(50.78)
50 Timo Piispanen 1968 Hämeenlinnan Uimaseura +0.83 235 1:33.42 +34.10
50m: 44.47
100m: 1:33.42
(48.95)
51 Lauri Malk 1937 Cetus Espoo +0.83 556 1:42.94 +43.62
50m: 44.44
100m: 1:42.94
(58.50)
52 Ralf Sund 1955 Helsingfors Simsällskap +0.89 256 1:43.01 +43.69
50m: 49.92
100m: 1:43.01
(53.09)
53 Rafik Neuman 1948 S.C. Pingviinit 275 1:51.81 +52.49
50m: 54.79
100m: 1:51.81
(57.02)
54 Juha Koski 1942 Cetus Espoo 293 1:56.68 +57.36
50m: 57.22
100m: 1:56.68
(59.46)
55 Juhani Soininen 1941 Cetus Espoo 85 2:55.90 +1:56.58
50m: 1:25.22
100m: 2:55.90
(1:30.68)
- Pavel Kobychev 1971 Cetus Espoo DNS
- Kai Mustonen 1966 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll DNS
- Hannu Kuokkanen 1948 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll DNS
Event official at: 11.1.2020 18:18:38
2020-01-11 18:27:08 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Cetus Espoo

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner