2020-12-03   07:58:30
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Viriilit Vinstat

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Document
Results
Viriilit Vinstat
Place: Organizer: Cetus Espoo
Pool: 25m Competition Date: Jan 11, 2020 to Jan 11, 2020
Event 1, 50m perhosuinti miehet - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Jari Schwarte 1990 Cetus Espoo +0.64 636 26.59
2 Juan Sebastian  Thoret Salazar 1981 ORCA Helsinki +0.76 636 26.88 +0.29
3 Anssi Hätälä 1994 Oulun Uinti 1906 +0.68 631 27.19 +0.60
4 Lari Sirnelä 1982 Speedo Masters Finland +0.73 596 27.47 +0.88
5 Tommy Rundgren 1968 Speedo Masters Finland 792 27.54 +0.95
6 Lasse Parkkamäki 1991 S.C. Pingviinit 594 27.75 +1.16
7 Pasi Rönkkö 1970 S.C. Pingviinit +0.66 754 28.00 +1.41
8 Tero Matkaniemi 1972 Speedo Masters Finland +0.80 655 28.07 +1.48
9 Ville Lindfors 1976 Vanders +0.70 635 28.08 +1.49
10 Igor Korolev 1985 Cetus Espoo +0.71 538 28.41 +1.82
10 Jouni Leimukoski 1979 Octopus Lohja +0.79 613 28.41 +1.82
12 Jaakko Heimo 1968 Speedo Masters Finland +0.76 715 28.50 +1.91
13 Mikko Porali 1971 S.C. Pingviinit +0.66 622 28.56 +1.97
14 Pekka Koskinen 1978 Hyvinkään Uimaseura 592 28.74 +2.15
15 Johan Engström 1975 Tuusulan Uimaseura ry 601 28.88 +2.29
16 Jussi Kujala 1980 Helsingfors Simsällskap +0.65 569 29.13 +2.54
17 Paavo Miettinen 1977 Cetus Espoo +0.85 567 29.15 +2.56
18 Tero Pyrhönen 1972 Cetus Espoo +0.83 583 29.18 +2.59
19 Ville Alopaeus 1971 Cetus Espoo +0.78 566 29.46 +2.87
20 Mikko Arponen 1980 Vanders +0.78 549 29.47 +2.88
21 Tommi Kähkönen 1970 Speedo Masters Finland +0.72 632 29.70 +3.11
22 Petri Heikkilä 1960 Speedo Masters Finland +0.71 728 29.76 +3.17
23 Aki Inkilä 1977 Cetus Espoo +0.80 490 30.60 +4.01
24 Tapio Mäkitalo 1970 Speedo Masters Finland +0.83 565 30.83 +4.24
25 Jussi Rauhala 1977 S.C. Pingviinit +0.83 463 31.19 +4.60
26 Ossi Ilveskoski 1976 Cetus Espoo +0.82 456 31.34 +4.75
27 Mika Meller 1967 Helsingfors Simsällskap +0.66 536 31.37 +4.78
28 Marko Söderlund 1984 Vanders +0.79 396 31.46 +4.87
29 Kari Koivisto 1969 Hydra Platypus +0.90 528 31.52 +4.93
30 Jaakko Lyytinen 1976 Helsingin Uimarit +0.76 446 31.58 +4.99
31 Mika Pöyhölä 1966 S.C. Pingviinit 519 31.71 +5.12
32 Lasse Lahtinen 1971 Vanders +0.86 432 32.25 +5.66
33 Jani Myllymäki 1976 Cetus Espoo 411 32.45 +5.86
34 Simo-Pekka Torsti 1960 Cetus Espoo +0.70 539 32.89 +6.30
35 Sami Kähkönen 1969 Hydra Platypus +0.94 460 33.02 +6.43
36 Ville-Pekka Pirilä 1978 Hämeenlinnan Uimaseura +0.80 390 33.04 +6.45
37 Mika Ruusunen 1970 Helsingfors Simsällskap +0.82 452 33.20 +6.61
38 Jun Kojima 1971 Vanders +0.87 392 33.30 +6.71
39 Olli Ylä-Jarkko 1975 Hyvinkään Uimaseura +0.75 391 33.34 +6.75
40 Mikko Auromaa 1979 Cetus Espoo +0.77 375 33.45 +6.86
41 Jarno Lehto 1974 Octopus Lohja +0.84 362 34.20 +7.61
42 Mikko Viitala 1962 S.C. Pingviinit +0.77 442 34.70 +8.11
43 Ahti Uusivuori 1960 Cetus Espoo +0.68 426 35.59 +9.00
44 Kari Koppelmäki 1979 Hyvinkään Uimaseura +0.82 295 36.23 +9.64
45 Rami Laakso 1968 Hydra Platypus 341 36.45 +9.86
46 Sami Uitti 1971 Cetus Espoo +0.81 298 36.49 +9.90
47 Jarkko Mikkola 1969 Hyvinkään Uimaseura +0.86 327 36.98 +10.39
48 Tommi Halima 1973 S.C. Pingviinit +0.72 273 37.56 +10.97
49 Eero Elovaara 1956 Cetus Espoo 359 37.66 +11.07
50 Sami-Petteri Pitkänen 1975 Helsingfors Simsällskap +0.80 266 37.90 +11.31
51 Lauri Multanen 1959 Tornion Uimaseura 312 39.46 +12.87
52 Hannu Koivisto 1953 ORCA Helsinki 382 39.47 +12.88
53 Timo Teponoja 1955 Cetus Espoo +0.97 356 40.40 +13.81
54 Juha Pakkanen 1960 Cetus Espoo +0.81 288 40.53 +13.94
55 Lauri Malk 1937 Cetus Espoo +0.79 629 40.90 +14.31
56 Timo Piispanen 1968 Hämeenlinnan Uimaseura +0.86 219 42.25 +15.66
57 Rafik Neuman 1948 S.C. Pingviinit +0.92 212 49.50 +22.91
58 Ralf Sund 1955 Helsingfors Simsällskap 177 51.00 +24.41
59 Juha Koski 1942 Cetus Espoo +0.98 162 59.36 +32.77
- Lukas Ahrenberg 1976 Cetus Espoo DNS
- Hannu Kuokkanen 1948 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll DNS
- Kai Mustonen 1966 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll DNS
Event official at: 11.1.2020 16:11:13
2020-01-11 16:26:52 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Cetus Espoo
Document
Results
Viriilit Vinstat
Place: Organizer: Cetus Espoo
Pool: 25m Competition Date: Jan 11, 2020 to Jan 11, 2020
Event 2, 50m perhosuinti naiset - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Suvi Pulkkinen 1988 Hämeenlinnan Uimaseura +0.69 920 27.84
2 Raakel Luoto 1975 Åbo Simklubb +0.82 955 28.97 +1.13
3 Mari Ääri 1980 Aurajoen Uinti Ry +0.69 833 29.96 +2.12
4 Satu Rahkonen 1977 Cetus Espoo +0.74 749 31.04 +3.20
5 Johanna Salmela 1976 Tuusulan Uimaseura ry 699 31.76 +3.92
6 Ira Uusoksa 1987 ORCA Helsinki +0.68 616 31.82 +3.98
7 Jenni Harjuoja 1977 Cetus Espoo +0.81 585 33.69 +5.85
8 Mari Kasvio 1970 Cetus Espoo +0.85 653 33.70 +5.86
9 Annika Nieminen 1985 Helsingfors Simsällskap +0.78 533 33.84 +6.00
10 Jenna Johansson 1980 Helsingin Uimarit +0.86 541 34.58 +6.74
11 Johanna Kara 1965 Cetus Espoo +0.72 589 35.05 +7.21
12 Maria Ojala 1995 Helsingin Uimarit +0.77 408 35.22 +7.38
13 Sanna Hokkanen 1977 Cetus Espoo +0.84 499 35.54 +7.70
14 Meri-Tuuli Viljanen 1980 Hydra Platypus +0.79 490 35.75 +7.91
15 Maarit Venesmäki 1969 Tuusulan Uimaseura ry +0.75 542 35.87 +8.03
16 Marianne Salmi 1993 Helsingin Uimarit +0.79 384 35.95 +8.11
17 Anne-Mari Käräjämies 1964 Hydra Platypus +0.80 543 36.02 +8.18
18 Jonna-Annukka Kokkonen 1984 Hämeenlinnan Uimaseura +0.84 384 37.74 +9.90
19 Sari Komulainen 1962 Cetus Espoo 417 39.32 +11.48
20 Teresa Palonen 1977 Swimming Jyväskylä 347 40.08 +12.24
21 Sarri Sipilä 1977 Swimming Jyväskylä +0.77 303 41.93 +14.09
22 Minttuliisa Markkanen 1984 Hämeenlinnan Uimaseura +0.89 279 41.97 +14.13
23 Meri Santaholma 1964 Cetus Espoo +0.89 283 44.74 +16.90
24 Kaarina Markkula 1952 Cetus Espoo +0.88 369 46.07 +18.23
25 Pia Rantanen 1984 Swimming Jyväskylä +0.80 206 46.45 +18.61
26 TANJA LAINE 1986 Hämeenlinnan Uimaseura +0.87 150 50.86 +23.02
27 Marjatta Koivisto 1952 ORCA Helsinki 150 1:02.20 +34.36
- Laura Cankar 1973 Cetus Espoo DNS
Event official at: 11.1.2020 16:25:55
2020-01-11 16:26:08 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Cetus Espoo
Document
Results
Viriilit Vinstat
Place: Organizer: Cetus Espoo
Pool: 25m Competition Date: Jan 11, 2020 to Jan 11, 2020
Event 3, 50m selkäuinti miehet - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Jari Schwarte 1990 Cetus Espoo +0.73 640 27.68
2 Lasse Parkkamäki 1991 S.C. Pingviinit +0.70 616 28.85 +1.17
3 Juan Sebastian  Thoret Salazar 1981 ORCA Helsinki +0.63 693 28.96 +1.28
4 Anssi Hätälä 1994 Oulun Uinti 1906 +0.61 593 29.21 +1.53
5 Lari Sirnelä 1982 Speedo Masters Finland +0.73 598 30.41 +2.73
6 Jaakko Heimo 1968 Speedo Masters Finland +0.73 660 30.65 +2.97
7 Igor Korolev 1985 Cetus Espoo +0.72 579 30.74 +3.06
8 Ville Lindfors 1976 Vanders +0.69 547 31.21 +3.53
9 Johan Engström 1975 Tuusulan Uimaseura ry +0.61 602 31.30 +3.62
10 Tero Matkaniemi 1972 Speedo Masters Finland +0.72 582 31.65 +3.97
11 Tommy Rundgren 1968 Speedo Masters Finland +0.71 592 31.78 +4.10
12 Mikko Arponen 1980 Vanders +0.84 510 31.95 +4.27
13 Tero Pyrhönen 1972 Cetus Espoo +0.83 531 32.65 +4.97
14 Jouni Leimukoski 1979 Octopus Lohja +0.85 477 32.67 +4.99
15 Paavo Miettinen 1977 Cetus Espoo +0.68 465 32.93 +5.25
16 Tommi Kähkönen 1970 Speedo Masters Finland +0.70 498 33.67 +5.99
17 Pasi Rönkkö 1970 S.C. Pingviinit +0.78 495 33.74 +6.06
18 Jussi Kujala 1980 Helsingfors Simsällskap +0.79 408 34.41 +6.73
19 Jussi Rauhala 1977 S.C. Pingviinit +0.78 401 34.62 +6.94
20 Kari Koivisto 1969 Hydra Platypus +0.77 449 34.84 +7.16
21 Pekka Koskinen 1978 Hyvinkään Uimaseura +0.78 386 35.06 +7.38
22 Petri Heikkilä 1960 Speedo Masters Finland +0.86 591 35.30 +7.62
23 Ahti Uusivuori 1960 Cetus Espoo +0.76 584 35.45 +7.77
24 Tapio Mäkitalo 1970 Speedo Masters Finland +0.81 403 36.13 +8.45
25 Mikko Viitala 1962 S.C. Pingviinit +0.83 443 36.54 +8.86
25 Mika Ruusunen 1970 Helsingfors Simsällskap +0.92 389 36.54 +8.86
27 Ville Alopaeus 1971 Cetus Espoo +0.69 376 36.61 +8.93
28 Mika Meller 1967 Helsingfors Simsällskap +0.75 376 36.96 +9.28
29 Lasse Lahtinen 1971 Vanders +0.80 354 37.35 +9.67
30 Mikko Porali 1971 S.C. Pingviinit +0.75 345 37.69 +10.01
31 Jun Kojima 1971 Vanders +0.80 326 38.38 +10.70
32 Olli Ylä-Jarkko 1975 Hyvinkään Uimaseura +0.76 325 38.43 +10.75
33 Jarno Lehto 1974 Octopus Lohja +0.73 319 38.66 +10.98
34 Kari Koppelmäki 1979 Hyvinkään Uimaseura +0.86 277 39.13 +11.45
35 Lauri Multanen 1959 Tornion Uimaseura +0.85 426 39.39 +11.71
36 Sami Uitti 1971 Cetus Espoo +0.90 250 41.96 +14.28
37 Juha Pakkanen 1960 Cetus Espoo +0.84 345 42.23 +14.55
38 Hannu Koivisto 1953 ORCA Helsinki +0.88 365 42.45 +14.77
39 Sami-Petteri Pitkänen 1975 Helsingfors Simsällskap +0.85 236 42.76 +15.08
40 Lauri Malk 1937 Cetus Espoo +0.72 668 43.26 +15.58
41 Eero Elovaara 1956 Cetus Espoo +0.86 316 43.51 +15.83
42 Jarkko Mikkola 1969 Hyvinkään Uimaseura +0.93 226 43.78 +16.10
43 Tommi Halima 1973 S.C. Pingviinit +0.89 183 46.54 +18.86
44 Timo Teponoja 1955 Cetus Espoo +0.96 264 47.26 +19.58
45 Ralf Sund 1955 Helsingfors Simsällskap +0.86 240 48.79 +21.11
46 Juha Koski 1942 Cetus Espoo +0.86 242 54.31 +26.63
47 Rafik Neuman 1948 S.C. Pingviinit +0.93 225 54.34 +26.66
48 Pentti Keränen 1935 Cetus Espoo +0.93 198 1:09.53 +41.85
49 Juhani Soininen 1941 Cetus Espoo +0.78 112 1:10.25 +42.57
- Hans Leidenius 1929 Gladius Kirkkonummi DNF
- Hannu Kuokkanen 1948 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll DNS
- Pavel Kobychev 1971 Cetus Espoo DNS
Event official at: 11.1.2020 16:47:50
2020-01-11 16:52:44 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Cetus Espoo
Document
Results
Viriilit Vinstat
Place: Organizer: Cetus Espoo
Pool: 25m Competition Date: Jan 11, 2020 to Jan 11, 2020
Event 4, 50m selkäuinti naiset - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Raakel Luoto 1975 Åbo Simklubb +0.76 1076 29.52
2 Mari Ääri 1980 Aurajoen Uinti Ry +0.70 789 31.22 +1.70
3 Satu Rahkonen 1977 Cetus Espoo +0.77 719 32.21 +2.69
4 Johanna Salmela 1976 Tuusulan Uimaseura ry +0.87 668 33.01 +3.49
5 Jenni Harjuoja 1977 Cetus Espoo +0.88 593 34.34 +4.82
5 Ira Uusoksa 1987 ORCA Helsinki +0.74 509 34.34 +4.82
7 Johanna Kara 1965 Cetus Espoo +0.74 582 36.06 +6.54
8 Mari Kasvio 1970 Cetus Espoo +0.78 576 36.37 +6.85
9 Roosa Järvinen 1991 HTU Stadi +0.82 413 37.42 +7.90
10 Anne-Mari Käräjämies 1964 Hydra Platypus +0.69 516 37.55 +8.03
11 Maarit Venesmäki 1969 Tuusulan Uimaseura ry +0.83 488 38.43 +8.91
12 Annika Nieminen 1985 Helsingfors Simsällskap +0.72 367 38.59 +9.07
13 Jenna Johansson 1980 Helsingin Uimarit +0.77 366 40.31 +10.79
14 Meri-Tuuli Viljanen 1980 Hydra Platypus +0.82 358 40.64 +11.12
15 Jonna-Annukka Kokkonen 1984 Hämeenlinnan Uimaseura +0.97 278 42.29 +12.77
16 Sanna Hokkanen 1977 Cetus Espoo +0.87 316 42.35 +12.83
17 Sarri Sipilä 1977 Swimming Jyväskylä +0.55 274 44.40 +14.88
18 TANJA LAINE 1986 Hämeenlinnan Uimaseura +0.91 189 47.77 +18.25
19 Teresa Palonen 1977 Swimming Jyväskylä 210 48.50 +18.98
20 Kaarina Markkula 1952 Cetus Espoo +0.85 317 49.43 +19.91
21 Meri Santaholma 1964 Cetus Espoo +0.87 223 49.64 +20.12
22 Maikki Torsti 1963 Cetus Espoo +0.97 200 51.42 +21.90
23 Marjatta Koivisto 1952 ORCA Helsinki +0.87 154 1:02.81 +33.29
- Laura Cankar 1973 Cetus Espoo +0.95 DSQ SW6.4
Event official at: 11.1.2020 16:53:30
2020-01-11 16:53:55 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Cetus Espoo
Document
Results
Viriilit Vinstat
Place: Organizer: Cetus Espoo
Pool: 25m Competition Date: Jan 11, 2020 to Jan 11, 2020
Event 5, 50m rintauinti miehet - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Jari Schwarte 1990 Cetus Espoo +0.71 659 30.70
2 Anssi Hätälä 1994 Oulun Uinti 1906 +0.69 626 31.54 +0.84
3 Igor Korolev 1985 Cetus Espoo 590 31.78 +1.08
4 Eerikki Rutanen 1972 Helsingfors Simsällskap +0.82 743 31.83 +1.13
5 Tero Matkaniemi 1972 Speedo Masters Finland +0.61 732 31.98 +1.28
6 Juan Sebastian  Thoret Salazar 1981 ORCA Helsinki +0.71 559 32.35 +1.65
7 Pasi Rönkkö 1970 S.C. Pingviinit +0.82 769 32.42 +1.72
8 Ville Lindfors 1976 Vanders +0.74 621 32.88 +2.18
9 Johan Engström 1975 Tuusulan Uimaseura ry +0.74 669 32.95 +2.25
9 Tommy Rundgren 1968 Speedo Masters Finland 733 32.95 +2.25
11 Jaakko Heimo 1968 Speedo Masters Finland +0.77 692 33.58 +2.88
12 Lari Sirnelä 1982 Speedo Masters Finland +0.72 498 33.62 +2.92
13 Jussi Kujala 1980 Helsingfors Simsällskap +0.68 568 33.88 +3.18
14 Pekka Koskinen 1978 Hyvinkään Uimaseura +0.75 567 33.89 +3.19
15 Sami Kähkönen 1969 Hydra Platypus +0.88 670 33.95 +3.25
16 Tero Pyrhönen 1972 Cetus Espoo +0.75 610 33.99 +3.29
17 Aki Inkilä 1977 Cetus Espoo 557 34.09 +3.39
18 Lasse Parkkamäki 1991 S.C. Pingviinit 489 34.24 +3.54
19 Mika Pöyhölä 1966 S.C. Pingviinit +0.77 640 34.46 +3.76
20 Tommi Kähkönen 1970 Speedo Masters Finland +0.73 604 35.14 +4.44
21 Jussi Rauhala 1977 S.C. Pingviinit +0.80 501 35.32 +4.62
22 Jouni Leimukoski 1979 Octopus Lohja 490 35.57 +4.87
23 Vesa Perttula 1981 S.C. Pingviinit 416 35.69 +4.99
24 Mika Meller 1967 Helsingfors Simsällskap +0.68 553 36.19 +5.49
25 Petri Heikkilä 1960 Speedo Masters Finland +0.82 654 36.30 +5.60
26 Tapio Mäkitalo 1970 Speedo Masters Finland +0.83 536 36.57 +5.87
27 Pasi Koskela 1972 Cetus Espoo 482 36.76 +6.06
28 Mikko Porali 1971 S.C. Pingviinit +0.69 473 36.99 +6.29
29 Ville Alopaeus 1971 Cetus Espoo +0.75 469 37.10 +6.40
30 Mikko Arponen 1980 Vanders +0.85 427 37.25 +6.55
31 Lasse Lahtinen 1971 Vanders +0.83 454 37.51 +6.81
32 Jarno Lehto 1974 Octopus Lohja +0.77 447 37.69 +6.99
33 Vesa Kälviäinen 1968 SUH +0.75 477 38.01 +7.31
34 Janne Alanne 1970 Vanders +0.78 470 38.21 +7.51
34 Kari Koivisto 1969 Hydra Platypus +0.91 470 38.21 +7.51
36 Jani Myllymäki 1976 Cetus Espoo +0.78 394 38.27 +7.57
37 Mikko Viitala 1962 S.C. Pingviinit 431 38.73 +8.03
38 Jun Kojima 1971 Vanders +0.84 402 39.06 +8.36
39 Mika Ruusunen 1970 Helsingfors Simsällskap +0.90 419 39.68 +8.98
40 Ahti Uusivuori 1960 Cetus Espoo 491 39.93 +9.23
41 Olli Ylä-Jarkko 1975 Hyvinkään Uimaseura +0.72 362 40.42 +9.72
42 Rami Laakso 1968 Hydra Platypus +0.90 361 41.71 +11.01
43 Lauri Multanen 1959 Tornion Uimaseura 410 42.40 +11.70
44 Jarkko Mikkola 1969 Hyvinkään Uimaseura +0.69 343 42.44 +11.74
45 Sami Uitti 1971 Cetus Espoo +0.94 311 42.54 +11.84
46 Eero Elovaara 1956 Cetus Espoo 404 42.62 +11.92
47 Hannu Koivisto 1953 ORCA Helsinki +0.91 439 42.74 +12.04
48 Risto Helle 1973 Helsingin Uimarit +0.63 299 43.07 +12.37
49 Juha Pakkanen 1960 Cetus Espoo +0.79 382 43.40 +12.70
50 Timo Piispanen 1968 Hämeenlinnan Uimaseura +0.86 291 44.82 +14.12
51 Timo Teponoja 1955 Cetus Espoo +0.82 372 45.16 +14.46
52 Tommi Halima 1973 S.C. Pingviinit +0.91 243 46.19 +15.49
53 Ralf Sund 1955 Helsingfors Simsällskap +0.90 324 47.30 +16.60
54 Rafik Neuman 1948 S.C. Pingviinit +0.99 335 51.15 +20.45
55 Lauri Malk 1937 Cetus Espoo +0.77 509 51.87 +21.17
56 Juha Koski 1942 Cetus Espoo 382 52.81 +22.11
57 Pentti Keränen 1935 Cetus Espoo 219 1:13.76 +43.06
58 Juhani Soininen 1941 Cetus Espoo 128 1:16.01 +45.31
- Hans Leidenius 1929 Gladius Kirkkonummi DSQ
- Lukas Ahrenberg 1976 Cetus Espoo DNS
- Hannu Kuokkanen 1948 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll DNS
- Kai Mustonen 1966 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsäll DNS
- Pavel Kobychev 1971 Cetus Espoo DNS
Event official at: 11.1.2020 17:13:29
2020-01-11 18:51:44 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Cetus Espoo
Document
Results
Viriilit Vinstat
Place: Organizer: Cetus Espoo
Pool: 25m Competition Date: Jan 11, 2020 to Jan 11, 2020
Event 6, 50m rintauinti naiset - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Ira Uusoksa 1987 ORCA Helsinki +0.75 713 35.08
2 Mari Ääri 1980 Aurajoen Uinti Ry +0.71 760 35.24 +0.16
3 Raakel Luoto 1975 Åbo Simklubb +0.72 809 35.42 +0.34
4 Satu Rahkonen 1977 Cetus Espoo +0.72 739 35.56 +0.48
5 Lotta Rutanen 1974 Helsingfors Simsällskap +0.71 623 38.65 +3.57
6 Sanna Hokkanen 1977 Cetus Espoo +0.82 572 38.73 +3.65
7 Johanna Kara 1965 Cetus Espoo 727 39.08 +4.00
8 Johanna Salmela 1976 Tuusulan Uimaseura ry +0.79 515 40.12 +5.04
9 Marianne Salmi 1993 Helsingin Uimarit +0.78 424 40.58 +5.50
10 Maarit Venesmäki 1969 Tuusulan Uimaseura ry +0.75 574 40.85 +5.77
11 Mari Kasvio 1970 Cetus Espoo +0.93 553 41.37 +6.29
12 Anne-Mari Käräjämies 1964 Hydra Platypus +0.79 612 41.38 +6.30
13 Jenni Harjuoja 1977 Cetus Espoo 444 42.14 +7.06
14 Meri-Tuuli Viljanen 1980 Hydra Platypus +0.79 438 42.33 +7.25
15 Sari Komulainen 1962 Cetus Espoo +0.70 548 42.95 +7.87
16 Annika Nieminen 1985 Helsingfors Simsällskap 390 43.33 +8.25
17 Teresa Palonen 1977 Swimming Jyväskylä +0.92 366 44.94 +9.86
18 Maija Rutanen 1969 HTU Stadi +0.85 431 44.95 +9.87
19 Minttuliisa Markkanen 1984 Hämeenlinnan Uimaseura +0.94 330 45.81 +10.73
20 Niina Svartström 1969 HTU Stadi +0.82 402 46.01 +10.93
21 Meri Santaholma 1964 Cetus Espoo +0.91 401 47.66 +12.58
22 Benita Virkki 1950 Aurajoen Uinti Ry +0.95 716 47.82 +12.74
23 Sarri Sipilä 1977 Swimming Jyväskylä +0.73 277 49.29 +14.21
24 Kaarina Markkula 1952 Cetus Espoo +0.86 564 49.49 +14.41
25 Laura Cankar 1973 Cetus Espoo +0.88 277 50.60 +15.52
26 Katri Myllykoski 1963 HTU Stadi 290 53.05 +17.97
27 TANJA LAINE 1986 Hämeenlinnan Uimaseura +0.82 198 53.74 +18.66
28 Pauliina Melamies 1968 HTU Stadi 250 53.87 +18.79
29 Marjatta Koivisto 1952 ORCA Helsinki 258 1:04.22 +29.14
Event official at: 11.1.2020 17:18:00
2020-01-11 17:18:30 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Cetus Espoo
Document
Results
Viriilit Vinstat
Place: Organizer: Cetus Espoo
Pool: 25m Competition Date: Jan 11, 2020 to Jan 11, 2020
Event 7, 50m vapaauinti miehet - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Jari Schwarte 1990 Cetus Espoo +0.67 651 24.91
2 Igor Korolev 1985 Cetus Espoo +0.73 640 24.98 +0.07
3 Juan Sebastian  Thoret Salazar 1981 ORCA Helsinki +0.71 615 25.31 +0.40
4 Tommy Rundgren 1968 Speedo Masters Finland 754 25.68 +0.77
5 Anssi Hätälä 1994 Oulun Uinti 1906 +0.67 575 25.69 +0.78
6 Lari Sirnelä 1982 Speedo Masters Finland +0.71 587 25.71 +0.80
7 Ville Lindfors 1976 Vanders +0.76 684 25.82 +0.91
8 Tero Matkaniemi 1972 Speedo Masters Finland +0.83 652 26.34 +1.43
9 Lasse Parkkamäki 1991 S.C. Pingviinit +0.72 532 26.36 +1.45
10 Pasi Rönkkö 1970 S.C. Pingviinit +0.65 693 26.42 +1.51
11 Mikko Porali 1971 S.C. Pingviinit +0.71 621 26.77 +1.86
12 Johan Engström 1975 Tuusulan Uimaseura ry +0.69 620 26.79 +1.88
13 Tero Pyrhönen 1972 Cetus Espoo +0.72 619 26.81 +1.90
14 Jussi Kujala 1980 Helsingfors Simsällskap +0.66 600 26.97 +2.06
14 Jaakko Heimo 1968 Speedo Masters Finland +0.76 651 26.97 +2.06
16 Jouni Leimukoski 1979 Octopus Lohja +0.82 587 27.17 +2.26
17 Tommi Kähkönen 1970 Speedo Masters Finland +0.75 629 27.28 +2.37
18 Pekka Koskinen 1978 Hyvinkään Uimaseura +0.76 576 27.33 +2.42
19 Ville Alopaeus 1971 Cetus Espoo +0.79 560 27.71 +2.80
20 Mika Meller 1967 Helsingfors Simsällskap +0.69 594 27.81 +2.90
21 Mikko Arponen 1980 Vanders +0.80 546 27.83 +2.92
22 Paavo Miettinen 1977 Cetus Espoo +0.81 536 28.00 +3.09
23 Tapio Mäkitalo 1970 Speedo Masters Finland +0.76 581 28.01 +3.10
23 Petri Heikkilä 1960 Speedo Masters Finland +0.86 702 28.01 +3.10
25 Lasse Lahtinen 1971 Vanders +0.85 541 28.04 +3.13
26 Marko Söderlund 1984 Vanders +0.74 437 28.36 +3.45
27 Jussi Rauhala 1977 S.C. Pingviinit +0.75 508 28.50 +3.59
28 Kari Koivisto 1969 Hydra Platypus +0.82 541 28.69 +3.78
29 Aki Inkilä 1977 Cetus Espoo +0.79 497 28.72 +3.81
30 Mikko Auromaa 1979 Cetus Espoo +0.74 496 28.73 +3.82
31 Ossi Ilveskoski 1976 Cetus Espoo 495 28.75 +3.84
32 Mikko Viitala 1962 S.C. Pingviinit +0.73 608 28.76 +3.85
33 Sami Kähkönen 1969 Hydra Platypus +0.86 513 29.20 +4.29
34 Jani Myllymäki 1976 Cetus Espoo +0.76 472 29.21 +4.30
35 Mika Pöyhölä 1966 S.C. Pingviinit +0.77 503 29.39 +4.48
36 Simo-Pekka Torsti 1960 Cetus Espoo +0.81 605 29.43 +4.52
37 Jaakko Lyytinen 1976 Helsingin Uimarit +0.78 455 29.56 +4.65
38 Vesa Kälviäinen 1968 SUH +0.75 491 29.62 +4.71
39 Ahti Uusivuori 1960 Cetus Espoo +0.67 588 29.71 +4.80
40 Jun Kojima 1971 Vanders 451 29.78 +4.87
41 Ville-Pekka Pirilä 1978 Hämeenlinnan Uimaseura +0.75 424 30.27 +5.36
42 Mika Ruusunen 1970 Helsingfors Simsällskap 428 31.01 +6.10
43 Jarno Lehto 1974 Octopus Lohja +0.57 393 31.19 +6.28
44 Olli Ylä-Jarkko 1975 Hyvinkään Uimaseura +0.78 387 31.35 +6.44
45 Janne Alanne 1970 Vanders +0.78 410 31.46 +6.55
46 Lauri Multanen 1959 Tornion Uimaseura +0.51 495 31.47 +6.56
47 Kari Koppelmäki 1979 Hyvinkään Uimaseura +0.89 368 31.73 +6.82
48 Vesa Perttula 1981 S.C. Pingviinit +0.92 310 31.81 +6.90
49 Juha Pakkanen 1960 Cetus Espoo 468 32.05 +7.14
50 Rami Laakso 1968 Hydra Platypus +0.82 380 32.26 +7.35
51 Pasi Koskela 1972 Cetus Espoo +0.72 337 32.83 +7.92
52 Jarkko Mikkola 1969 Hyvinkään Uimaseura +0.83 358 32.90 +7.99
53 Sami-Petteri Pitkänen 1975 Helsingfors Simsällskap +0.76 331 33.02 +8.11
54 Risto Helle 1973 Helsingin Uimarit +0.95 328 33.12 +8.21
55 Timo Piispanen 1968 Hämeenlinnan Uimaseura +0.80 337 33.59 +8.68
56 Tommi Halima 1973 S.C. Pingviinit +0.90 312 33.68 +8.77
57 Sami Uitti 1971 Cetus Espoo +0.90 307 33.85 +8.94
58 Timo Teponoja 1955 Cetus Espoo +0.82 404 34.38 +9.47
59 Lauri Malk 1937 Cetus Espoo 741 34.52 +9.61
60 Eero Elovaara 1956 Cetus Espoo 361 34.96 +10.05
61 Hannu Koivisto 1953 ORCA Helsinki +0.88 370 35.40 +10.49
62 Rafik Neuman 1948 S.C. Pingviinit 373 37.34 +12.43
63 Ralf Sund 1955 Helsingfors Simsällskap +0.96 275 39.08 +14.17
64 Juha Koski 1942 Cetus Espoo +0.84 290 44.48 +19.57
65 Perttu Salmenhaara 1977 Helsingfors Simsällskap 99 49.13 +24.22
66 Pentti Keränen 1935 Cetus Espoo 250 51.11 +26.20
67 Juhani Soininen 1941 Cetus Espoo 112 1:01.10 +36.19
- Hans Leidenius 1929 Gladius Kirkkonummi DNS
- Lukas Ahrenberg 1976 Cetus Espoo DNS
Event official at: 11.1.2020 17:44:28
2020-01-11 18:26:54 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Cetus Espoo
Document
Results
Viriilit Vinstat
Place: Organizer: Cetus Espoo
Pool: 25m Competition Date: Jan 11, 2020 to Jan 11, 2020
Event 8, 50m vapaauinti naiset - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Raakel Luoto 1975 Åbo Simklubb +0.76 882 27.41
2 Mari Ääri 1980 Aurajoen Uinti Ry +0.71 794 28.09 +0.68
3 Satu Rahkonen 1977 Cetus Espoo +0.74 763 28.47 +1.06
4 Ira Uusoksa 1987 ORCA Helsinki +0.78 672 28.73 +1.32
5 Maarit Venesmäki 1969 Tuusulan Uimaseura ry +0.70 652 30.28 +2.87
6 Johanna Salmela 1976 Tuusulan Uimaseura ry +0.85 625 30.42 +3.01
7 Marianne Salmi 1993 Helsingin Uimarit +0.78 548 30.90 +3.49
8 Sanna Hokkanen 1977 Cetus Espoo +0.83 596 30.91 +3.50
9 Mari Kasvio 1970 Cetus Espoo +0.88 609 30.99 +3.58
10 Jenni Harjuoja 1977 Cetus Espoo +0.84 585 31.11 +3.70
11 Anne-Mari Käräjämies 1964 Hydra Platypus +0.77 706 31.22 +3.81
12 Lotta Rutanen 1974 Helsingfors Simsällskap +0.58 585 31.42 +4.01
13 Maria Ojala 1995 Helsingin Uimarit +0.76 480 32.28 +4.87
14 Johanna Kara 1965 Cetus Espoo +0.74 628 32.46 +5.05
15 Jenna Johansson 1980 Helsingin Uimarit 500 32.77 +5.36
16 Meri-Tuuli Viljanen 1980 Hydra Platypus +0.82 495 32.89 +5.48
17 Annika Nieminen 1985 Helsingfors Simsällskap +0.83 442 32.95 +5.54
18 Roosa Järvinen 1991 HTU Stadi +0.97 426 33.61 +6.20
19 Pia Rantanen 1984 Swimming Jyväskylä +0.93 399 34.07 +6.66
20 Jonna-Annukka Kokkonen 1984 Hämeenlinnan Uimaseura +0.81 398 34.10 +6.69
21 TANJA LAINE 1986 Hämeenlinnan Uimaseura +0.85 360 35.36 +7.95
22 Minttuliisa Markkanen 1984 Hämeenlinnan Uimaseura +0.93 355 35.44 +8.03
23 Sarri Sipilä 1977 Swimming Jyväskylä +0.83 390 35.60 +8.19
24 Mette Ryyti-Hänninen 1973 HTU Stadi +0.92 398 35.74 +8.33
25 Minna Karhama 1966 Vanders +0.81 372 36.52 +9.11
26 Anne Ylinen 1968 HTU Stadi +0.98 357 37.01 +9.60
27 Maikki Torsti 1963 Cetus Espoo +0.91 397 37.82 +10.41
28 Kaarina Markkula 1952 Cetus Espoo +0.88 464 37.83 +10.42
29 Meri Santaholma 1964 Cetus Espoo +0.88 395 37.87 +10.46
30 Niina Svartström 1969 HTU Stadi +0.94 333 37.89 +10.48
31 Teresa Palonen 1977 Swimming Jyväskylä +0.85 319 38.07 +10.66
32 Tuija Tiilikka 1965 Cetus Espoo +0.89 383 38.26 +10.85
33 Laura Cankar 1973 Cetus Espoo +0.93 323 38.29 +10.88
34 Maija Rutanen 1969 HTU Stadi +0.98 322 38.32 +10.91
35 Leena Kaseva 1954 Cetus Espoo +0.99 367 40.92 +13.51
36 Eija Pasanen 1971 HTU Stadi 177 46.77 +19.36
37 Marjatta Koivisto 1952 ORCA Helsinki 175 52.31 +24.90
Event official at: 11.1.2020 17:50:49
2020-01-11 18:26:59 Datahandling: WinGrodan 2.4 Licensed to: Cetus Espoo
Document
Results
Viriilit Vinstat
Place: Organizer: Cetus Espoo
Pool: 25m Competition Date: Jan 11, 2020 to Jan 11, 2020
Event 9, 100m sekauinti miehet - Final
Rank Name Born Club R.T. FINA Time Diff
1 Jari Schwarte 1990 Cetus Espoo +0.71 724 59.32
50m: 27.04
100m: 59.32
(32.28)
2 Juan Sebastian  Thoret Salazar 1981 ORCA Helsinki +0.74 711 1:03.07 +3.75
50m: 28.19
100m: 1:03.07
(34.88)
3 Igor Korolev 1985 Cetus Espoo +0.75 672 1:04.28 +4.96
50m: 30.35
100m: 1:04.28
(33.93)
4 Anssi Hätälä 1994 Oulun Uinti 1906 +0.67 554 1:05.07 +5.75
50m: 28.56
100m: 1:05.07
(36.51)
5 Tommy Rundgren 1968 Speedo Masters Finland +0.56 676 1:05.72 +6.40
50m: 30.33
100m: 1:05.72
(35.39)
6 Tero Matkaniemi 1972 Speedo Masters Finland +0.85 666 1:06.04 +6.72
50m: 31.14
100m: 1:06.04
(34.90)
7 Jaakko Heimo 1968 Speedo Masters Finland +0.82 655 1:06.42 +7.10
50m: 31.07
100m: 1:06.42
(35.35)
8 Lari Sirnelä 1982 Speedo Masters Finland +0.72 603 1:06.63 +7.31
50m: 30.63
100m: 1:06.63
(36.00)
9 Tero Pyrhönen 1972 Cetus Espoo +0.78 647 1:06.68 +7.36
50m: 30.38
100m: 1:06.68
(36.30)
10 Ville Lindfors 1976 Vanders +0.72 609 1:07.14 +7.82
50m: 31.49
100m: 1:07.14
(35.65)
10 Jouni Leimukoski 1979 Octopus Lohja +0.81 609 1:07.14 +7.82
50m: 30.67
100m: 1:07.14
(36.47)
12 Lasse Parkkamäki 1991 S.C. Pingviinit +0.77 504 1:07.16 +7.84
50m: 30.85
100m: 1:07.16
(36.31)
13 Johan Engström 1975 Tuusulan Uimaseura ry +0.73 624 1:07.47 +8.15
50m: 31.69
100m: 1:07.47
(35.78)
14 Pasi Rönkkö 1970 S.C. Pingviinit +0.80 620 1:07.62 +8.30
50m: 32.25
100m: 1:07.62
(35.37)
15 Jussi Kujala 1980 Helsingfors Simsällskap +0.66 559 1:09.06 +9.74
50m: 32.07
100m: 1:09.06
(36.99)
16 Tommi Kähkönen 1970 Speedo Masters Finland +0.77 582 1:09.09 +9.77
50m: 31.94
100m: 1:09.09
(37.15)
17 Pekka Koskinen 1978 Hyvinkään Uimaseura +0.60 557 1:09.15 +9.83
50m: 32.75
100m: 1:09.15
(36.40)
18 Paavo Miettinen 1977 Cetus Espoo +0.80 523 1:10.61 +11.29
50m: 32.36
100m: 1:10.61
(38.25)
19 Aki Inkilä 1977 Cetus Espoo +0.58 502 1:11.60 +12.28
50m: 32.74
100m: 1:11.60
(38.86)
20 Petri Heikkilä 1960 Speedo Masters Finland +0.85 703 1:12.23 +12.91
50m: 34.11
100m: 1:12.23
(38.12)
21 Ville Alopaeus 1971 Cetus Espoo +0.78 505 1:12.41 +13.09
50m: 34.13
100m: 1:12.41
(38.28)
22 Jussi Rauhala 1977 S.C. Pingviinit +0.74 484 1:12.45 +13.13
50m: 33.85
100m: 1:12.45
(38.60)
23 Mikko Arponen 1980 Vanders +0.82 484 1:12.46 +13.14
50m: 32.39
100m: 1:12.46
(40.07)
24 Tapio Mäkitalo 1970 Speedo Masters Finland +0.84 496 1:12.86 +13.54
50m: 34.35
100m: 1:12.86
(38.51)
25 Mika Meller 1967 Helsingfors Simsällskap +0.70 465 1:14.45 +15.13
50m: 35.11
100m: 1:14.45
(39.34)
26 Kari Koivisto 1969 Hydra Platypus +0.87 460 1:14.73 +15.41
50m: 34.83
100m: 1:14.73
(39.90)
27 Marko Söderlund 1984 Vanders +0.74 422 1:15.06 +15.74
50m: 34.84
100m: 1:15.06
(40.22)
28 Mikko Porali 1971 S.C. Pingviinit +0.69 434 1:16.17 +16.85
50m: 34.90
100m: 1:16.17
(41.27)
29 Lasse Lahtinen 1971 Vanders +0.86 425 1:16.69 +17.37
50m: 36.63
100m: 1:16.69
(40.06)
30 Mika Ruusunen 1970 Helsingfors Simsällskap +0.93 423 1:16.85 +17.53
50m: 35.06
100m: 1:16.85
(41.79)
31 Mika Pöyhölä 1966 S.C. Pingviinit +0.76 419 1:17.09 +17.77
50m: 36.00
100m: 1:17.09
(41.09)
32 Mikko Viitala 1962 S.C. Pingviinit +0.69 499 1:17.28 +17.96
50m: 35.73
100m: 1:17.28
(41.55)
33 Jun Kojima 1971 Vanders +0.85 393 1:18.73 +19.41
50m: 37.18
100m: 1:18.73
(41.55)
34 Jaakko Lyytinen 1976 Helsingin Uimarit +0.79 371 1:19.13 +19.81
50m: 36.83
100m: 1:19.13
(42.30)
35 Jarno Lehto 1974 Octopus Lohja +0.82 384 1:19.33 +20.01
50m: 37.50
100m: 1:19.33