2018-08-17   04:06:00
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Sydsim Swim Meet

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag 1 maj kl 09.00. Insim kl 07.30

Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Sydsim Swim Meet 2010    Utskriftsdatum  01 maj 2010   
  Tävlingsort  Arlöv    Utskriftstid  10:20   
  Arrangör  SK Sydsim         
 
 
Gren 8, 200m Ryggsim Damer B, Finaler 
Sponsor: SWECO Systems AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Linnea Olsson  1994  Malmö Kappsimningsklubb    33.51  1:10.65  1:48.55    2:27.69   
Elinor Andersson  1994  Sjöbo Simsällskap    35.26  1:13.11  1:52.92    2:32.85   
Emma Tran Ngan  1995  Simklubben Ran    34.65  1:13.02  1:53.15    2:34.51   
Frida Börnfors  1994  Simklubben Sydsim    36.39  1:15.46  1:55.82    2:35.49   
Michelle Hansen  1994  Simklubben Sydsim    36.49  1:16.24  1:56.71    2:36.45   
Tove Andersson  1995  Trelleborgs Simsällskap    38.51  1:19.70  1:59.25    2:37.19   
Rebecka Sylvander  1995  Simklubben Lödde    37.37  1:17.33  1:58.10    2:38.11   
Hanna Nilsson  1995  Simklubben Hajen    36.88  1:17.68  1:59.38    2:39.84   
Felicia Hantorp  1995  Simklubben Ran    37.51  1:17.73  1:59.62    2:40.11   
10  Amelia Berlin  1995  Simklubben Sydsim    36.36  1:17.62  2:00.44    2:40.34   
11  Emma Jansson  1994  Malmö Kappsimningsklubb    37.93  1:18.80  2:00.58    2:41.99   
12  Marie Topphem  1995  Ystads Simsällskap    38.92  1:21.31  2:03.44    2:44.34   
13  Josefine Åkesson  1995  Ystads Simsällskap    37.98  1:19.88  2:03.68    2:47.60   
14  Sarah Danielsson  1994  Tyringe Simsällskap    40.21  1:22.86  2:06.12    2:48.37   
15  Malin Algotsson  1995  Simklubben Sydsim    37.14  1:18.23  2:02.77    2:49.89   
16  Jenny Nilsson  1995  Simklubben Sydsim    40.14  1:24.07  2:08.23    2:50.43   
17  Désirée Andersson  1994  Ystads Simsällskap    41.33  1:24.59  2:08.27    2:51.75   
18  Jill Lundström  1994  Simsällskapet Iden    40.68  1:24.57  2:08.87    2:52.01   
19  Jenniefer Lundberg  1994  Simklubben Sydsim    41.06  1:25.68  2:11.02    2:54.70   
20  Elin Sjöstrand  1994  Simklubben Triton    41.58  1:25.35  2:10.34    2:55.15   
21  Emmy Lundh  1995  Trelleborgs Simsällskap    40.52  1:24.73  2:09.98    2:55.23   
22  Hannah Lindberg  1995  Malmö Kappsimningsklubb    41.48  1:26.47  2:12.73    2:57.65   
23  Fanny Berglund  1995  Simklubben Lödde    42.99  1:28.92  2:15.11    2:59.83   
24  Sara Hariri  1995  Simklubben Ran    44.58  1:32.45  2:20.34    3:04.37   
25  Frida Helgesson  1995  Simklubben Ran    43.09  1:32.83  2:24.25    3:14.11   
26  Louise Albäck  1995  Simklubben Lödde    46.85  1:37.35  2:28.29    3:17.42   
Malin Haga  1995  Stavanger Svømme Club            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.17.24  Utskriftsdatum  01 maj 2010 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  10:20 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner