Resultater for Kronborg Open 2010
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag stævnestart kl 09.30
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open 2010 | Udskriftsdato | 08 maj 2010 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 11:44 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-05-08 |
Løb 6, 100m Medley Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Carl Juel Madsen | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 37.12 | 1:21.05 | |||||
2 | Emil Parnel | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 40.10 | 1:23.56 | |||||
3 | Casper Davidsen | 1999 | Vest-Brøndby | 42.11 | 1:26.61 | |||||
4 | Mikkel Grønne | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 41.23 | 1:27.26 | |||||
5 | Jacob Samuel | 1998 | Køge Svømmeklub | 40.26 | 1:27.28 | |||||
6 | Rasmus Kiel Jensen | 1999 | Vest-Brøndby | 40.49 | 1:27.49 | |||||
7 | Mathias Wilquin | 1998 | Vest-Brøndby | 42.68 | 1:29.24 | |||||
8 | Thomas Bech | 1998 | Værløse Svømmeklub | 41.03 | 1:29.33 | |||||
9 | Phillip Riis | 1998 | Roskilde Svømning | 41.70 | 1:30.05 | |||||
10 | Andreas Noer Sejrskild | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 42.08 | 1:30.24 | |||||
11 | Alexander Sejthen | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 42.69 | 1:30.52 | |||||
12 | Pierre Høgenhaug | 1999 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 43.30 | 1:31.01 | |||||
13 | Thor Dardecker | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 40.73 | 1:31.60 | |||||
14 | Julius Thielst | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 44.81 | 1:31.85 | |||||
15 | Christian Andersen | 1999 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 44.59 | 1:31.92 | |||||
16 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | Swim Team Tåstrup | 42.13 | 1:32.95 | |||||
17 | Philip Agerskov | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 44.43 | 1:33.09 | |||||
18 | Oliver Raahauge | 1998 | Køge Svømmeklub | 43.53 | 1:33.16 | |||||
19 | Mads Emil Christensen | 1999 | Køge Svømmeklub | 43.80 | 1:33.26 | |||||
20 | Nikolai Hougaard | 1999 | Swim Team Tåstrup | 43.70 | 1:33.54 | |||||
21 | Nicklas Kenno Hansen | 1999 | Swim Team Tåstrup | 42.92 | 1:33.98 | |||||
22 | Rune Dirk Willén | 1998 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 46.47 | 1:34.01 | |||||
23 | Casper Wagner | 1998 | Køge Svømmeklub | 42.37 | 1:34.03 | |||||
24 | Philip Schiøtz | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 45.94 | 1:34.07 | |||||
25 | Anders Uhre Guldfeldt | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 45.17 | 1:35.21 | |||||
26 | Felix Burmester | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 45.26 | 1:35.29 | |||||
27 | Sebastian B. Lantz | 1999 | Vest-Brøndby | 45.94 | 1:36.13 | |||||
28 | Mathias Nielsen | 1999 | Køge Svømmeklub | 45.77 | 1:36.54 | |||||
29 | Martin W. Wiftstrand | 1998 | Vest-Brøndby | 46.11 | 1:37.30 | |||||
30 | Thomas Porsborg | 1998 | Køge Svømmeklub | 44.39 | 1:37.44 | |||||
31 | Lukas Gustafson | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.17 | 1:37.57 | |||||
32 | Jacob Bysted | 1998 | Køge Svømmeklub | 46.59 | 1:38.21 | |||||
33 | Simon Wang Rasmussen | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 44.36 | 1:39.25 | |||||
34 | Joakim Palmqvist | 1999 | Roskilde Svømning | 47.71 | 1:39.70 | |||||
35 | Thomas Vilmar | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 48.54 | 1:40.00 | |||||
36 | Peter Wiese | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 50.01 | 1:40.57 | |||||
37 | Mads Hartoft | 2000 | Swim Team Tåstrup | 49.31 | 1:41.04 | |||||
38 | Christopher Riis | 2000 | Roskilde Svømning | 46.65 | 1:41.10 | |||||
39 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 47.36 | 1:41.12 | |||||
40 | Frederik Hatting Petersen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 45.88 | 1:41.48 | |||||
41 | Malik Tappert | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 47.11 | 1:41.92 | |||||
42 | Sebastian Rasmussen | 2000 | Roskilde Svømning | 52.42 | 1:42.72 | |||||
43 | Jakob Kolberg | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 46.65 | 1:42.95 | |||||
44 | Simon Larsen | 2000 | Køge Svømmeklub | 53.29 | 1:45.12 | |||||
45 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | Vest-Brøndby | 52.05 | 1:46.93 | |||||
46 | Lau Osric | 1999 | Køge Svømmeklub | 55.15 | 1:49.24 | |||||
47 | Andreas Junker Holsdorf | 1998 | Vest-Brøndby | 47.73 | 1:50.19 | |||||
48 | Magnus Beckgaard Andersen | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 54.35 | 1:51.33 | |||||
49 | Alexander Westerby | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 54.68 | 1:56.68 | |||||
- | Anders Wolsing | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | DNS | ||||||
- | Bertil Binaú-Vidal | 1998 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Emil Kjær Johnsen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | DNS | ||||||
- | Martin Teit Bruun Anderse | 1998 | Køge Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Rasmus Monrad | 1998 | Værløse Svømmeklub | DSQ | svøm på mave v/25m | |||||
- | Thor B. Hansen | 2000 | Køge Svømmeklub | DSQ | træk i banetov f/afs | |||||
Løb 6, 100m Medley Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathias Brændholt | 1996 | Glostrup Svømme Klub | 31.30 | 1:07.33 | |||||
2 | Nikolai Østergaard | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.15 | 1:08.65 | |||||
3 | Peter Nilsson | 1996 | Swim Team Tåstrup | 32.20 | 1:09.13 | |||||
4 | Lasse Jørgensen | 1996 | Swim Team Tåstrup | 30.76 | 1:09.52 | |||||
5 | Benjamin S. Tollundgaard | 1996 | Swim Team Tåstrup | 32.99 | 1:10.10 | |||||
6 | Mathias Parnel | 1996 | Helsingør Svømmeklub | 33.70 | 1:10.63 | |||||
7 | Oliver Huban | 1996 | Vest-Brøndby | 32.79 | 1:12.30 | |||||
8 | Stefan Blidarevic | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 34.61 | 1:12.35 | |||||
9 | Tobias Lynggaard Hansen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.28 | 1:17.30 | |||||
10 | William Rømer | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.44 | 1:21.51 | |||||
11 | Mathias Esbjerg | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 41.05 | 1:24.21 | |||||
12 | Mikkel Holm Jensen | 1997 | Køge Svømmeklub | 40.77 | 1:25.00 | |||||
13 | Gustav H. Jørgensen | 1997 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 39.80 | 1:25.40 | |||||
14 | Martin Nielsen | 1997 | Vest-Brøndby | 43.81 | 1:41.19 | |||||
Løb 6, 100m Medley Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Andreas T. Johansen | 1994 | Albertslund IF | 31.61 | 1:06.29 | |||||
2 | Joakim Jakobsen | 1994 | Orient Svømning | 31.64 | 1:06.64 | |||||
3 | Rasmus Birkelund Rahe | 1994 | Helsingør Svømmeklub | 31.22 | 1:06.81 | |||||
4 | Christian Halby | 1994 | Roskilde Svømning | 31.89 | 1:09.65 | |||||
5 | Morten Voigt Larsen | 1995 | Roskilde Svømning | 31.52 | 1:10.09 | |||||
6 | Asbjørn Munk | 1995 | Helsingør Svømmeklub | 33.47 | 1:12.88 | |||||
7 | Victor Haurholm | 1995 | Orient Svømning | 34.70 | 1:13.80 | |||||
8 | Kristian Kjær | 1995 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 35.37 | 1:14.26 | |||||
9 | Martin Lund Djurhuus | 1995 | Albertslund IF | 33.10 | 1:14.43 | |||||
10 | Frederik Scheffmann | 1994 | Rishøj IF | 38.61 | 1:21.31 | |||||
Løb 6, 100m Medley Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kasper Blomsterberg | 1992 | Hillerød Svømmeklub | 29.68 | 1:03.51 | |||||
2 | Christoffer Harms-Tefke | 1992 | Hillerød Svømmeklub | 30.41 | 1:04.33 | |||||
3 | Jeppe Jensen | 1992 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 31.13 | 1:06.33 | |||||
4 | Henrik Smith | 1993 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.90 | 1:07.71 | |||||
Løb 6, 100m Medley Herrer, Finaler 19 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederik Højholt | 1990 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 28.93 | 1:00.01 | |||||
2 | Martin Bertelsen | 1989 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 29.40 | 1:03.58 | |||||
3 | Patrick Christensen | 1985 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 30.51 | 1:05.07 | |||||
4 | Michael Nielsen | 1985 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 31.83 | 1:06.25 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 08 maj 2010 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:44 |