2018-04-26   17:30:23
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset KLL Oulun Piirin Uintimestaruuskilpailut

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Virallinen
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Virallinen 
 
  Kilpailu  KLL Uinnit Oulu    Tulostuspäivämäärä  22 huhtikuu 2010   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  10:25   
  Järjestäjä  OUS, OU-73, OuLo         
 
 
Laji 1, 50m VU Tytöt YA Kilpa, Loppukilpailut 
 
Sij.  Nimi  Synt  Seura    25m        Aika  Tila 











 
Oona Laukkanen  Kastelli Yläaste    28.98        28.98   
Iida Ijäs  Karjasilta Yläaste    29.79        29.79   
Oona Kerttula  Kiiminki Yläaste    30.03        30.03   
Emilia Soinilehto  Terva Toppilan Yläaste    30.32        30.32   
Emilia Markkanen  Myllytulli Yläaste    30.43        30.43   
Sanna Miesmaa  Maikkula Yläaste    30.45        30.45   
Iida-Mari Posio  Kempele Yläaste    30.75        30.75   
Jessica Vahtola  Oulunsalo Yläaste    30.95        30.95   
Anna Karjalainen  Pateniemi Yläaste    30.97        30.97   
10  Ella Siika-Aho  Karjasilta Yläaste    31.00        31.00   
11  Jenni Karjalainen  Pateniemi Yläaste    31.15        31.15   
11  Roosa Still  Karjasilta Yläaste    31.15        31.15   
13  Tiia Kynsilehto  Kempele Yläaste    31.22        31.22   
14  Anniina Pavas  Liminka Yläaste    31.41        31.41   
15  Tuija Väyrynen  Pohjakartano Yläaste    31.49        31.49   
16  Merja Miesmaa  Maikkula Yläaste    31.54        31.54   
16  Kati Salopuro  Karjasilta Yläaste    31.54        31.54   
18  Paju Tuuri  Liminka Yläaste    31.77        31.77   
19  Lilja Jämsä  Kastelli Yläaste    32.07        32.07   
20  Lotta-Mari Virtanen  Kempele Yläaste    32.12        32.12   
21  Janette Karppinen  Karjasilta Yläaste    32.15        32.15   
22  Milla Alavuotunki  Rajakylä Yläaste    33.52        33.52   
23  Noora Kilponen  Kempele Yläaste    33.74        33.74   
24  Roosa Kurttila  Kempele Yläaste    34.19        34.19   
25  Iida Lipponen  Kempele Yläaste    36.11        36.11   
26  Minttu Matturi  Kempele Yläaste    36.32        36.32   
Marika Immonen  Kaakkuri Yläaste            DNS   
Vilma Leppänen  Pateniemi Yläaste            DNS   
Milka Aaltomaa  Lämsäjärvi Ala-Aste            DNS   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.17.24  Tulostuspäivämäärä  22 huhtikuu 2010 
Lisenssi: Oulun Seurat  Tulostusaika  10:25 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Virallinen
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Virallinen 
 
  Kilpailu  KLL Uinnit Oulu    Tulostuspäivämäärä  22 huhtikuu 2010   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  10:25   
  Järjestäjä  OUS, OU-73, OuLo         
 
 
Laji 2, 50m VU Pojat YA Kilpa, Loppukilpailut 
 
Sij.  Nimi  Synt  Seura    25m        Aika  Tila 











 
Elias Anttila  International    26.71        26.71   
Jaakko Mattila  Kempele Yläaste    26.75        26.75   
Tomi Lammassaari  Kempele Yläaste    26.84        26.84   
Ville Halonen  Karjasilta Yläaste    27.45        27.45   
Tommi Väyrynen  Karjasilta Yläaste    27.55        27.55   
Tuomas Järvelä  Karjasilta Yläaste    27.80        27.80   
Aleksi Kokko  Karjasilta Yläaste    27.84        27.84   
Karri Hurskainen  International    28.72        28.72   
Juho Kosonen  Kaakkuri Yläaste    29.33        29.33   
10  Anssi Hätälä  Pohjakartano Yläaste    29.37        29.37   
11  Onni Pikkuaho  Svenska Privatskolan    29.75        29.75   
12  Tapio Immonen  Pateniemi Yläaste    29.97        29.97   
13  Toni Juntunen  Oulunsalo Yläaste    30.37        30.37   
14  Antti Kiviaho  Kempele Yläaste    30.51        30.51   
15  Leo Jämsä  Maikkula Yläaste    30.64        30.64   
16  Petja Hettula  Kempele Yläaste    31.35        31.35   
17  Justus Luokkanen  Liminka Yläaste    31.56        31.56   
18  Shan Yuanqi  Kaakkuri Yläaste    32.01        32.01   
19  Ville Teppola  Haukipudas Yläaste    32.81        32.81   
20  Arttu Ala-Kokko  Kaakkuri Yläaste    32.97        32.97   
21  Juhani Lohiniva  International    33.11        33.11   
22  Jani Kettunen  Kaakkuri Yläaste    33.78        33.78   
23  Antti Toppinen  Kempele Yläaste    37.35        37.35   
24  Johannes Jyrkkä  Rajakylä Yläaste    39.36        39.36   
25  Sebastian Tervo  Kaakkuri Yläaste    43.87        43.87   
26  Joni Pirkola  International    44.17        44.17   
27  Joona Korpela  Oulunsalo Yläaste    50.68        50.68   
Niko Blankenstein  Karjasilta Yläaste            DNS   
Olli Ylitalo  Rajakylä Yläaste            DNS   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.17.24  Tulostuspäivämäärä  22 huhtikuu 2010 
Lisenssi: Oulun Seurat  Tulostusaika  10:25 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Virallinen
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Virallinen 
 
  Kilpailu  KLL Uinnit Oulu    Tulostuspäivämäärä  22 huhtikuu 2010   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  10:25   
  Järjestäjä  OUS, OU-73, OuLo         
 
 
Laji 3, 50m VU Tytöt Lukio Kilpa, Loppukilpailut 
 
Sij.  Nimi  Synt  Seura    25m        Aika  Tila 











 
Noora Laukkanen  Kastelli Lukio    27.20        27.20   
Sofia Risteelä  Kastelli Lukio    29.62        29.62   
Emma Huhta  Suomalainen Yhteiskoulu Lukio    30.63        30.63   
Vilma Haarala  Kastelli Lukio    31.18        31.18   
Nina Gunell  Svenska Privatskolan    31.19        31.19   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.17.24  Tulostuspäivämäärä  22 huhtikuu 2010 
Lisenssi: Oulun Seurat  Tulostusaika  10:25 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Virallinen
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Virallinen 
 
  Kilpailu  KLL Uinnit Oulu    Tulostuspäivämäärä  22 huhtikuu 2010   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  10:25   
  Järjestäjä  OUS, OU-73, OuLo         
 
 
Laji 4, 50m VU Pojat Lukio Kilpa, Loppukilpailut 
 
Sij.  Nimi  Synt  Seura    25m        Aika  Tila 











 
Jasu Anttila  Kastelli Lukio    25.51        25.51   
Sami Aaltomaa  Kastelli Lukio    25.54        25.54   
Miikka Reunamäki  Kastelli Lukio    25.68        25.68   
Arttu Erkinaro  Kastelli Lukio    26.30        26.30   
Tommi Kujala  Kastelli Lukio    26.35        26.35   
Aleksi Hiekkataipale  Kempele Lukio    26.44        26.44   
Paavo Kairento  Lyseo Lukio    26.89        26.89   
Niko Karjalainen  Kastelli Lukio    27.60        27.60   
Juho Tuovinen  Lyseo Lukio    28.68        28.68   
10  Miika Kiuttu  Kempele Lukio    29.64        29.64   
Lauri Pihlajaniemi  Pateniemi Lukio            DNS   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.17.24  Tulostuspäivämäärä  22 huhtikuu 2010 
Lisenssi: Oulun Seurat  Tulostusaika  10:25 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Virallinen
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Virallinen 
 
  Kilpailu  KLL Uinnit Oulu    Tulostuspäivämäärä  22 huhtikuu 2010   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  10:25   
  Järjestäjä  OUS, OU-73, OuLo         
 
 
Laji 5, 25m VU Tytöt 1.lk Koulu, Loppukilpailut 
 
Sij.  Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Petra Heikkinen  Teuvo Pakkala Ala-Aste            26.41   
Kiia Pakonen  Oulunsalo Kirkonkylä Ala-Aste            29.36   
Isa Vehkaoja  Kuivasoja Ala-Aste            29.96   
Sini Kosonen  Kaakkuri Ala-Aste            32.56   
Saana Parkkila  Kempele Ala-Aste            33.62   
Ronja Romppainen  Lämsäjärvi Ala-Aste            34.71   
Emma Kemppainen  Kempele Ala-Aste            34.85   
Susanna Sipilä  Lämsäjärvi Ala-Aste            35.42   
Hanna Ruha  Tuira Ala-Aste            35.88   
10  Heta Heinonen  Teuvo Pakkala Ala-Aste            38.49   
11  Ida-Emilia Auranen  Kempele Ala-Aste            38.76   
12  Sissel Granholm  Svenska Privatskolan            43.70   
13  Olivia Soukka  Lämsäjärvi Ala-Aste            46.90   
14  Emily Tague  Lämsäjärvi Ala-Aste            48.58   
15  Ninni Määttä  Oulunsalo Kirkonkylä Ala-Aste            50.98   
16  Lotta Kinnunen  Kempele Ala-Aste            1:10.47   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.17.24  Tulostuspäivämäärä  22 huhtikuu 2010 
Lisenssi: Oulun Seurat  Tulostusaika  10:25 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Virallinen
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Virallinen 
 
  Kilpailu  KLL Uinnit Oulu    Tulostuspäivämäärä  22 huhtikuu 2010   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  10:25   
  Järjestäjä  OUS, OU-73, OuLo         
 
 
Laji 6, 25m VU Pojat 1.lk Koulu, Loppukilpailut 
 
Sij.  Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Valtteri Taskinen  Kaakkuri Ala-Aste            24.72   
Arttu Liimatta  Teuvo Pakkala Ala-Aste            29.50   
Niklas Vartiainen  Lämsäjärvi Ala-Aste            31.42   
Miro Kuoppamaa  Kaakkuri Ala-Aste            33.35   
Hugo Honkanen  Svenska Privatskolan            36.36   
Niilo Saarela  Lämsäjärvi Ala-Aste            36.46   
Atte Kiviniemi  Kaakkuri Ala-Aste            36.54   
Sakari Ikonen  Lämsäjärvi Ala-Aste            40.23   
Aleksi Talman  Kempele Ala-Aste            42.29   
10  Aapo Kuusinen  Oulujoki Ala-Aste            43.03   
11  Pyry-Pekka Holappa  Lämsäjärvi Ala-Aste            46.24   
12  Olli Antila  Tuira Ala-Aste            48.63   
13  Paavo Saarela  Lämsäjärvi Ala-Aste            49.56   
14  Rasmus Ahava  Oulujoki Ala-Aste            50.17   
15  Saku Kauppi  Oulujoki Ala-Aste            50.25   
16  Valtteri Vikstedt  Kempele Ala-Aste            51.13   
17  Leevi Lahtela  Kempele Ala-Aste            56.27   
Joona Juntunen  Tuira Ala-Aste            DNS   
Jonas Dalsgaard  Lämsäjärvi Ala-Aste            DNF   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.17.24  Tulostuspäivämäärä  22 huhtikuu 2010 
Lisenssi: Oulun Seurat  Tulostusaika  10:25 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Virallinen
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Virallinen 
 
  Kilpailu  KLL Uinnit Oulu    Tulostuspäivämäärä  22 huhtikuu 2010   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  10:25   
  Järjestäjä  OUS, OU-73, OuLo         
 
 
Laji 7, 25m VU Tytöt 2.lk Koulu, Loppukilpailut 
 
Sij.  Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Noora Moilanen  Maikkula Ala-Aste            23.40   
Susanna Palojärvi  Oulujoki Ala-Aste            23.55   
Venla Turunen  Kastelli Ala-Aste            24.33   
Venla Kiiskinen  Oulunsalo Ala-Aste            24.90   
Ulla Lintulampi  Tuira Ala-Aste            24.98   
Veera Eteläinen  Kaakkuri Ala-Aste            25.26   
Riina Venhola  Lämsäjärvi Ala-Aste            26.17   
Anna Rantanen  Lintulampi Ala-Aste            26.75   
Kaisa Liisanantti  Kuivasoja Ala-Aste            27.26   
10  Aino Rämäkkö  Kuivasoja Ala-Aste            28.54   
11  Inka Nikupeteri  Oulujoki Ala-Aste            28.70   
12  Alisa Eräluoto  Myllyoja Ala-Aste            29.32   
13  Isla Savola  International            30.65   
14  Vera Dullaghan  International            35.30   
15  Meriem Filali  International            35.67   
16  Ada Räisänen  Kuivasoja Ala-Aste            35.69   
17  Sara Juttula  Lämsäjärvi Ala-Aste            38.08   
18  Iiris Holappa  Korvensuora Ala-Aste            38.44   
19  Miia-Sofia Vaarala  Maikkula Ala-Aste            39.28   
20  Eeva-Maija Kieloaho  Korvensuora Ala-Aste            41.35   
21  Emilia Lamminaho  Korvensuora Ala-Aste            1:03.91   
22  Iisa Pirkola  Lämsäjärvi Ala-Aste            1:13.07   
23  Elsa Tuovinen  Lämsäjärvi Ala-Aste            1:17.81   
Wilma Jaara  Lämsäjärvi Ala-Aste            DNS   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.17.24  Tulostuspäivämäärä  22 huhtikuu 2010 
Lisenssi: Oulun Seurat  Tulostusaika  10:25 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Virallinen
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Virallinen 
 
  Kilpailu  KLL Uinnit Oulu    Tulostuspäivämäärä  22 huhtikuu 2010   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  10:25   
  Järjestäjä  OUS, OU-73, OuLo         
 
 
Laji 8, 25m VU Pojat 2.lk Koulu, Loppukilpailut 
 
Sij.  Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Kerkko Konola  Normaalikoulu Ala-Aste            23.97   
Hugo Matilainen  International            24.01   
Tiitus Taskila  Kastelli Ala-Aste            24.87   
Valtteri Laaninen  Madekoski Ala-Aste            27.54   
Leevi Hantula  Kempele Ala-Aste            30.52   
Lauri Niskanen  Lämsäjärvi Ala-Aste            32.04   
Joona Päivärinta  Tuira Ala-Aste            35.31   
Matias Blomberg  Lämsäjärvi Ala-Aste            37.83   
Juho Niemitalo  Svenska Privatskolan            39.52   
10  Topias Valtonen  Kempele Ala-Aste            41.21   
11  Jesse Haapanen  Korvensuora Ala-Aste            41.79   
12  Juuso Huovinen  Korvensuora Ala-Aste            45.34   
12  Veeti Valtonen  Lämsäjärvi Ala-Aste            45.34   
14  Matias Junkkonen  Lämsäjärvi Ala-Aste            49.79   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.17.24  Tulostuspäivämäärä  22 huhtikuu 2010 
Lisenssi: Oulun Seurat  Tulostusaika  10:25 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Virallinen
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Virallinen 
 
  Kilpailu  KLL Uinnit Oulu    Tulostuspäivämäärä  22 huhtikuu 2010   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  10:45   
  Järjestäjä  OUS, OU-73, OuLo         
 
 
Laji 9, 25m VU Tytöt 3.lk Koulu, Loppukilpailut 
 
Sij.  Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Annika Turpeinen  Herukka Ala-Aste            20.67   
Eeva Sakki  Oululahti Ala-Aste            21.10   
Aino Syväniemi  Kempele Ala-Aste            21.46   
Essi Hakonen  Oulunsalo Kirkonkylä Ala-Aste            23.39   
Isabella Kärkkäinen  International            23.81   
Anni Lankinen  Tuira Ala-Aste            23.85   
Mimmi Kähkönen  Teuvo Pakkala Ala-Aste            24.03   
Saana Valasma  Hintta Ala-Aste            24.29   
Maija Castren  Patamäki Ala-Aste            26.08   
10  Meri Heikkinen  Hintta Ala-Aste            26.22   
11  Kanerva Jalas  Tuira Ala-Aste            27.53   
12  Ella Strid  Teuvo Pakkala Ala-Aste            27.86   
13  Emma Näpänkangas  Svenska Privatskolan            28.05   
14  Alina Hoffren  Rajakylä Ala-Aste            28.50   
15  Salla Mankinen  Tuira Ala-Aste            29.13   
16  Ella Rissanen  Maikkula Ala-Aste            29.40   
17  Jemina Aittola  Nuottasaari Ala-Aste            30.01   
18  Henna Pekkala  Kempele Ala-Aste            30.33   
19  Piia Jolanki  Kuivasjärvi Ala-Aste            30.63   
20  Elle Poukkula  Maikkula Ala-Aste            30.93   
21  Hanna-Leena Luttinen  Hintta Ala-Aste            31.07   
22  Eveliina King  Teuvo Pakkala Ala-Aste            31.15   
23  Mirja Pouke  International            33.16   
24  Nea Knuuti  Kastelli Ala-Aste            33.66   
25  Sofia Luukkonen  International            34.00   
26  Aada Pihlajaniemi  International            34.13   
27  Aada-Maria Kunto  International            35.34   
28  Salli Pasanen  Teuvo Pakkala Ala-Aste            35.83   
29  Anna Salmi  Tuira Ala-Aste            36.88   
30  Milla Peltomaa  Hintta Ala-Aste            39.64   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.17.24  Tulostuspäivämäärä  22 huhtikuu 2010 
Lisenssi: Oulun Seurat  Tulostusaika  10:45 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Virallinen
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Virallinen 
 
  Kilpailu  KLL Uinnit Oulu    Tulostuspäivämäärä  22 huhtikuu 2010   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  10:42   
  Järjestäjä  OUS, OU-73, OuLo         
 
 
Laji 10, 25m VU Pojat 3.lk Koulu, Loppukilpailut 
 
Sij.  Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Severi Suutarinen  Svenska Privatskolan            20.65   
Aale Illikainen  Haukipudas Ala-Aste            20.94   
Jere Huhtamella  Lintulampi Ala-Aste            21.29   
Niilo Kallio  Teuvo Pakkala Ala-Aste            22.25   
Juho Kurtti  Kaakkuri Ala-Aste            23.17   
Panu Männikkö  Teuvo Pakkala Ala-Aste            23.85   
Otso Suomalainen  Kempele Ala-Aste            24.03   
Jonni Mämmilä  Hintta Ala-Aste            24.50   
Mikael Puhto  Nuottasaari Ala-Aste            24.78   
10  Aleksi Peteri  Kempele Ala-Aste            24.90   
11  Roni Kosonen  Kaakkuri Ala-Aste            25.41   
12  Elias Lindroos  Teuvo Pakkala Ala-Aste            25.53   
13  Eemeli Tulppo  Teuvo Pakkala Ala-Aste            26.65   
14  Niko Kivimäki  Kaakkuri Ala-Aste            27.03   
15  Niklas Hägg  Kempele Ala-Aste            27.10   
16  Arttu Lahti  Svenska Privatskolan            27.23   
17  Felix Persyn  Koskela Ala-Aste            27.30   
18  Antti-Pekko Pitsinki  Teuvo Pakkala Ala-Aste            27.37   
19  Tuomo Rajasaari  Nuottasaari Ala-Aste            27.41   
20  Joona Mustonen  Maikkula Ala-Aste            27.63   
21  Santeri Kortet  Teuvo Pakkala Ala-Aste            27.94   
22  Joona Haataja  Korvensuora Ala-Aste            28.13   
23  Eetu Vattulainen  Koskela Ala-Aste            28.25   
24  Lauri Heinikoski  Maikkula Ala-Aste            28.31   
25  Sulo Toppila  Oulunsalo Kirkonkylä Ala-Aste            28.43   
26  Jami Ruokamo  Hintta Ala-Aste            29.00   
27  Ville Kotikangas  Teuvo Pakkala Ala-Aste            29.64   
28  Aleksi Pehkonen  Kempele Ala-Aste            33.48   
29  Tuomas Toppinen  Kempele Ala-Aste            33.88   
30  Veeti Hietala  Teuvo Pakkala Ala-Aste            34.25   
31  Veikka Vikstedt  Kempele Ala-Aste            37.06   
32  Olli Männikkö  Koskela Ala-Aste            44.55   
33  Väinö Häyrynen  Hintta Ala-Aste            45.86   
34  Tomi Hyvälä  Koskela Ala-Aste            47.05   
35  Eelis Saurio  Teuvo Pakkala Ala-Aste            1:00.48   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.17.24  Tulostuspäivämäärä  22 huhtikuu 2010 
Lisenssi: Oulun Seurat  Tulostusaika  10:42 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Virallinen
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Virallinen 
 
  Kilpailu  KLL Uinnit Oulu    Tulostuspäivämäärä  22 huhtikuu 2010   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  10:55   
  Järjestäjä  OUS, OU-73, OuLo         
 
 
Laji 11, 25m VU Tytöt 4.lk Koulu, Loppukilpailut 
 
Sij.  Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Hanna Länkinen  Maikkula Ala-Aste            18.70   
Sonja Spårman  Paulaharju Ala-Aste            19.78   
Ella Karjalainen  Tuira Ala-Aste            19.84   
Saana Katajamäki  International            19.90   
Ella Korpela  Oulunsalo Ala-Aste            20.43   
Anni Paakkari  Paulaharju Ala-Aste            20.57   
Petriina Kiiskinen  Oulunsalo Ala-Aste            20.82   
Katri Lukka  Madekoski Ala-Aste            21.48   
Eva Manninen  Koskela Ala-Aste            21.54   
10  Mari Karjalainen  Kempele Ala-Aste            22.14   
11  Vilma Alatalo  Pöllökangas Ala-Aste            22.82   
12  Fanni Pietikäinen  Kaakkuri Ala-Aste            22.92   
13  Jenni Särkelä  Paulaharju Ala-Aste            22.99   
14  Laura Käkelä  Oulunsalo Kirkonkylä Ala-Aste            23.23   
15  Ella Heikkinen  Koskela Ala-Aste            23.57   
16  Johanna Välijärvi  Kempele Ala-Aste            23.70   
17  Amina Al-Amir  International            23.90   
18  Milla Sneck  Tuira Ala-Aste            25.00   
19  Beata Lahtinen  Svenska Privatskolan            25.33   
20  Zhou Qiyu  International            25.57   
21  Emma Tervonen  Nuottasaari Ala-Aste            27.42   
22  Siiri Mäenpää  Koskela Ala-Aste            28.03   
23  Saana Pulkkinen  Nuottasaari Ala-Aste            28.71   
24  Kristiina Pernu  Svenska Privatskolan            28.80   
25  Araden Ishaya  Koskela Ala-Aste            29.00   
26  Johanna Kantomaa  Svenska Privatskolan            29.01   
27  Tiia Retsu  Kempele Ala-Aste            29.48   
28  Melissa Puutio  Svenska Privatskolan            29.88   
29  Venla Piirainen  Kempele Ala-Aste            30.14   
30  Laura Alahuhta  Korvensuora Ala-Aste            30.56   
31  Mirja Pouke  International            33.16   
32  Ronja Sundman  Svenska Privatskolan            33.72   
33  Axia Piira  International            34.76   
34  Ella Jauhiainen  International            34.94   
35  Eedith Vähä  Svenska Privatskolan            35.25   
36  Olka Koskenniemi  Kempele Ala-Aste            36.91   
Emma Väättäri  Korvensuora Ala-Aste            DNS   
Essi Ahlroth  Rajakylä Ala-Aste            DNS   
Ester Pöyhtäri  Svenska Privatskolan            DNS   
Veera Savela  Rajakylä Ala-Aste            DNS   
Netta Pekkala  Tuira Ala-Aste            DNS   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.17.24  Tulostuspäivämäärä  22 huhtikuu 2010 
Lisenssi: Oulun Seurat  Tulostusaika  10:55 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Virallinen
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Virallinen 
 
  Kilpailu  KLL Uinnit Oulu    Tulostuspäivämäärä  22 huhtikuu 2010   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  11:06   
  Järjestäjä  OUS, OU-73, OuLo         
 
 
Laji 12, 25m VU Pojat 4.lk Koulu, Loppukilpailut 
 
Sij.  Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Juho Romakkaniemi  Normaalikoulu Ala-Aste            18.61   
Aleksi Saarela  Kaakkuri Ala-Aste            20.82   
Kerkko Äikäs  Normaalikoulu Ala-Aste            21.74   
Markus Hiukka  Kaakkuri Ala-Aste            22.03   
Miro Leskelä  Kaakkuri Ala-Aste            22.04   
Mikko Törmä  Kempele Ala-Aste            22.14   
Joona Torvi  Oulunsalo Ala-Aste            22.31   
Dean Boche  International            22.92   
Johannes Manninen  Kaakkuri Ala-Aste            23.00   
10  Emil Kivirikko  Teuvo Pakkala Ala-Aste            23.11   
11  Eetu Väänänen  Maikkula Ala-Aste            23.28   
12  Luukas Hintsala  Kempele Ala-Aste            23.40   
13  Pete Kontiokari  Hintta Ala-Aste            23.41   
14  Otto Helakorpi  Kuivasjärvi Ala-Aste            23.42   
15  Tommi Rahko  Lintulampi Ala-Aste            23.72   
16  Matias Mikkola  Oulunsalo Kirkonkylä Ala-Aste            23.81   
17  Aukusti Taskila  Teuvo Pakkala Ala-Aste            23.91   
17  Jami Kontturi  Rajakylä Ala-Aste            23.91   
19  Niko Suihkonen  Oulunsalo Ala-Aste            24.91   
20  Aleksi Vähäkangas  Myllyoja Ala-Aste            25.01   
21  Joonas Pekkala  Oulunsalo Kirkonkylä Ala-Aste            25.22   
22  Jerry Kumpulainen  Nuottasaari Ala-Aste            25.51   
23  Elias Pyykkönen  Hintta Ala-Aste            25.65   
24  Juha-Matti Broström  Nuottasaari Ala-Aste            25.83   
25  Juuso Pyhälä  Nuottasaari Ala-Aste            26.08   
26  Mikko Moilanen  Myllyoja Ala-Aste            26.52   
27  Kalle Kiviniemi  Svenska Privatskolan            26.90   
28  Patrick Kallinkoski  Oulunsalo Kirkonkylä Ala-Aste            27.31   
29  Ville Koutaniemi  Oulujoki Ala-Aste            28.04   
30  Ossi Karhumaa  Svenska Privatskolan            28.06   
31  Sampo Hyvärinen  Koskela Ala-Aste            28.97   
32  Juho Itkonen  Nuottasaari Ala-Aste            30.36   
33  Tomi Alatalo  Kempele Kirkonkylä Ala-Aste            32.44   
34  Vili Ridell  Oulunsalo Kirkonkylä Ala-Aste            33.82   
35  Sami-Petteri Vaarala  Maikkula Ala-Aste            34.55   
36  Topi Kinnunen  Oulujoki Ala-Aste            35.18   
37  Oula Hurskainen  Koskela Ala-Aste            36.84   
Jami Pekkala  Tuira Ala-Aste            DNS   
Justus Hakasalo  Kaakkuri Ala-Aste            DNS   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.17.24  Tulostuspäivämäärä  22 huhtikuu 2010 
Lisenssi: Oulun Seurat  Tulostusaika  11:06 
 
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Virallinen
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Virallinen 
 
  Kilpailu  KLL Uinnit Oulu    Tulostuspäivämäärä  22 huhtikuu 2010   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  11:28   
  Järjestäjä  OUS, OU-73, OuLo         
 
 
Laji 13, 25m VU Tytöt 5.lk Koulu, Loppukilpailut 
 
Sij.  Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Wilma Heikkinen  Teuvo Pakkala Ala-Aste            17.44   
Miia Mäkikallio  Hintta Ala-Aste            17.68   
Riina Törmänen  Kempele Ala-Aste            17.72   
Henriikka Haapasalo  Patamäki Ala-Aste            18.16   
Sara Rytkönen  Herukka Ala-Aste            18.48   
Linnea Marttila  Herukka Ala-Aste            18.51   
Iida Laukka  Kempele Kirkonkylä Ala-Aste            18.82   
Janika Korhonen  Oululahti Ala-Aste            18.88   
Oona Korkala  Kaukovainio Ala-Aste            19.68   
10  Nadja Parkkila  Rajakylä Ala-Aste            20.03   
11  Eveliina Pavas  Liminka Ala-Aste            20.47   
12  Emilia Heikkilä  Rajakylä Ala-Aste            20.66   
13  Annika Lahti  Herukka Ala-Aste            20.83   
14  Maria Kariniemi  Hintta Ala-Aste            20.90   
15  Tellervo Jalas  Tuira Ala-Aste            21.17   
16  Saga Puroila  Teuvo Pakkala Ala-Aste            21.54   
17  Marika Palola  Oulunsalo Ala-Aste            21.78   
18  Janita Utriainen  Rajakylä Ala-Aste            21.82   
19  Sofia Gokkoeva  Rajakylä Ala-Aste            21.88   
20  Lotta Pirkola  International            22.05   
21  Essi Vuorre  Herukka Ala-Aste            22.44   
22  Vilma Koskinen  Patamäki Ala-Aste            22.46   
23  Annastina Tohmola  Teuvo Pakkala Ala-Aste            22.68   
24  Kaisa Hourula  Rajakylä Ala-Aste            22.98   
25  Siiri Huotari  Hintta Ala-Aste            23.86   
26  Eveliina Karjalainen  Hintta Ala-Aste            24.66   
27  Selma Kiuru  Herukka Ala-Aste            26.06   
28  Veera Mommo  Herukka Ala-Aste            26.13   
29  Emma Pfeifer  International            26.55   
30  Aada Markkula  Teuvo Pakkala Ala-Aste            26.88   
31  Hanna Määttä  Hintta Ala-Aste            28.82   
32  Salla Huotari  Hintta Ala-Aste            29.12   
33  Adele Vähä  Svenska Privatskolan            29.32   
34  Mirja Erkinantti  Herukka Ala-Aste            29.36   
35  Taru Loponen  Hintta Ala-Aste            29.39   
36  Elisa Jämsä  Herukka Ala-Aste            29.84   
37  Elisa Sipola  Hintta Ala-Aste            30.35   
38  Annu Kuivas  Herukka Ala-Aste            34.13   
Minttu Juusola  Korvensuora Ala-Aste            DNS   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.17.24  Tulostuspäivämäärä  22 huhtikuu 2010 
Lisenssi: Oulun Seurat  Tulostusaika  11:28 
 
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Virallinen
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Virallinen 
 
  Kilpailu  KLL Uinnit Oulu    Tulostuspäivämäärä  22 huhtikuu 2010   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  11:34   
  Järjestäjä  OUS, OU-73, OuLo         
 
 
Laji 14, 25m VU Pojat 5.lk Koulu, Loppukilpailut 
 
Sij.  Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Viljo Lukka  Madekoski Ala-Aste            17.66   
Alex Jämsen  Oululahti Ala-Aste            17.72   
Topias Sparzzato  Rajakylä Ala-Aste            18.17   
Elias Pikkujämsä  Nuottasaari Ala-Aste            18.27   
Teemu Sulkala  Kastelli Ala-Aste            18.28   
Tero Hyvärinen  Normaalikoulu Ala-Aste            18.55   
Tomi Ylä-Himanka  Myllytulli Ala-Aste            19.13   
Matti Säkkinen  Herukka Ala-Aste            19.30   
Jere Puolakka  Muhos Ala-Aste            20.04   
10  Rasmus Kokko  Nuottasaari Ala-Aste            20.12   
11  Nikolas Ilola  Kaakkuri Ala-Aste            20.52   
12  Jaakkko Harju  Hintta Ala-Aste            20.93   
13  Ari Vierelä  Herukka Ala-Aste            21.06   
14  Jaakko Jyrkkä  Rajakylä Ala-Aste            21.18   
15  Mirko Haikonen  Kempele Ala-Aste            21.30   
16  Joona Lämsä  Korvensuora Ala-Aste            21.57   
17  Teemu Mankinen  Tuira Ala-Aste            22.23   
18  Antti Jaara  Kastelli Ala-Aste            22.70   
19  Jesper Kokkila  Svenska Privatskolan            23.94   
20  Sami Piippo  Herukka Ala-Aste            25.15   
21  Axel Åström  Svenska Privatskolan            25.53   
22  Juho Karhumaa  Svenska Privatskolan            25.99   
23  Thaher Al-Amir  International            26.34   
24  Ville Värjyvirta  Myllytulli Ala-Aste            26.42   
25  Alex Myllymäki  Myllytulli Ala-Aste            27.01   
26  Samuel Kärkäs  International            27.87   
27  Kristian Seppälä  Korvensuora Ala-Aste            27.92   
28  Teemu Malo  Korvensuora Ala-Aste            29.77   
29  Jere Utriainen  Rajakylä Ala-Aste            30.78   
30  Joel Pitkänen  Herukka Ala-Aste            34.03   
Teemu Kesti  Knuutilankangas Ala-Aste            DNS   
Miika Kutja  Rajakylä Ala-Aste            DNS   
Markus Latvakoski  Korvensuora Ala-Aste            DNS   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.17.24  Tulostuspäivämäärä  22 huhtikuu 2010 
Lisenssi: Oulun Seurat  Tulostusaika  11:34 
 
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Virallinen
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Virallinen 
 
  Kilpailu  KLL Uinnit Oulu    Tulostuspäivämäärä  22 huhtikuu 2010   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  11:57   
  Järjestäjä  OUS, OU-73, OuLo         
 
 
Laji 15, 25m VU Tytöt 6.lk Koulu, Loppukilpailut 
 
Sij.  Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Oona Takalo  Myllytulli Ala-Aste            17.48   
Netta Oinas  Paulaharju Ala-Aste            17.69   
Leena Ylitalo  Rajakylä Ala-Aste            17.95   
Anna Gokkoeva  Rajakylä Ala-Aste            18.18   
Sini Huotari  Hintta Ala-Aste            18.20   
Saara Pääkkönen  Paulaharju Ala-Aste            19.07   
Sanni Väätäinen  Rajakylä Ala-Aste            19.23   
Sanna Häyrynen  Korvensuora Ala-Aste            19.66   
Viivi Huttunen  Hintta Ala-Aste            20.22   
10  Emilia Suhonen  Paulaharju Ala-Aste            20.42   
11  Minna Liusvaara  Oulunsalo Kirkonkylä Ala-Aste            20.96   
12  Roosamarja Kivirikko  Myllytulli Ala-Aste            21.15   
13  Julia Keränen  Nuottasaari Ala-Aste            21.53   
14  Lotta Jalkanen  Korvensuora Ala-Aste            21.72   
15  Linda Kemppainen  Oulunsalo Kirkonkylä Ala-Aste            22.28   
16  Emmi Viitala  Koskela Ala-Aste            22.37   
17  Essi Leskelä  Oulunsalo Kirkonkylä Ala-Aste            23.92   
18  Jenni Jurmu  Rajakylä Ala-Aste            24.39   
19  Vilma Honkonen  Oulunsalo Kirkonkylä Ala-Aste            27.12   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.17.24  Tulostuspäivämäärä  22 huhtikuu 2010 
Lisenssi: Oulun Seurat  Tulostusaika  11:57 
 
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Virallinen
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Virallinen 
 
  Kilpailu  KLL Uinnit Oulu    Tulostuspäivämäärä  22 huhtikuu 2010   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  11:43   
  Järjestäjä  OUS, OU-73, OuLo         
 
 
Laji 16, 25m VU Pojat 6.lk Koulu, Loppukilpailut 
 
Sij.  Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Aatu Eskola  Kaakkuri Ala-Aste            16.25   
Sulevi Kärkkäinen  Myllyoja Ala-Aste            17.22   
Joona Huttula  International            17.39   
Christian Filist  Kastelli Ala-Aste            17.48   
Valtteri Suutari-Jääskö  Maikkula Ala-Aste            18.09   
Roope Korhonen  Tuira Ala-Aste            18.13   
Veikka Ylikotila  Rajakylä Ala-Aste            18.71   
Janne Marttila  Oulunsalo Kirkonkylä Ala-Aste            18.86   
Okko Tuuri  Liminka Ala-Aste            19.37   
10  Aleksi Niemi  Oulujoki Ala-Aste            19.91   
11  Karri Klemettilä  Kastelli Ala-Aste            19.92   
12  Jaakko Säkkinen  Rajakylä Ala-Aste            20.08   
13  Samu Katajamäki  International            20.12   
14  Andrew Berry  International            21.42   
15  Kaius Niskakangas  International            22.51   
16  Randolph Maier  International            22.86   
17  Aukusti Asikainen  Kastelli Ala-Aste            23.25   
18  Arttu Paso  Rajakylä Ala-Aste            25.17   
19  Mikael Pikkarainen  Rajakylä Ala-Aste            25.86   
20  Niko Granholm  Rajakylä Ala-Aste            25.91   
21  Willehard Lehtovaara  Nuottasaari Ala-Aste            26.03   
Juudo Uusitalo  Hintta Ala-Aste            DNS   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.17.24  Tulostuspäivämäärä  22 huhtikuu 2010 
Lisenssi: Oulun Seurat  Tulostusaika  11:43 
 
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Virallinen
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Virallinen 
 
  Kilpailu  KLL Uinnit Oulu    Tulostuspäivämäärä  22 huhtikuu 2010   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  12:05   
  Järjestäjä  OUS, OU-73, OuLo         
 
 
Laji 17, 25m VU Tytöt YA Koulu, Loppukilpailut 
 
Sij.  Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Tiia Määttä  Maikkula Yläaste            15.09   
Tiia Takalo  Myllytulli Yläaste            15.10   
Tiina Paakkari  Merikoski Yläaste            16.38   
Nina Huovinen  Pohjakartano Yläaste            16.55   
Jenna Järvinen  Kaakkuri Yläaste            16.94   
Mari Moilanen  Kastelli Yläaste            16.96   
Sofia Blanco  International            17.47   
Saara Korhonen  Kaakkuri Yläaste            17.69   
Iida Hagelberg  Kastelli Yläaste            17.76   
10  Sanna Ammunet  Laanila Yläaste            17.87   
11  Charlotte Tolonen  Kastelli Yläaste            18.10   
12  Petra Naamanka  Kastelli Yläaste            18.11   
13  Reetta Korhonen  Liminka Yläaste            18.44   
14  Noora Sarajärvi  Liminka Yläaste            18.83   
15  Henna Kauppi  Laanila Yläaste            19.35   
16  Elli Wirkkala  Kastelli Yläaste            19.39   
17  Sandra Tiikkala  Kaakkuri Yläaste            21.14   
18  Ella Frantti  Kaakkuri Yläaste            21.70   
19  Krista Piispanen  Oulunsalo Yläaste            31.14   
Tiia Väisänen  Pateniemi Yläaste            DNS   
Aino Pöykkö  Pateniemi Yläaste            DNS   
Saana Sumen  Karjasilta Yläaste            DNS   
Mirka Kinisjärvi  Maikkula Yläaste            DNS   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.17.24  Tulostuspäivämäärä  22 huhtikuu 2010 
Lisenssi: Oulun Seurat  Tulostusaika  12:05 
 
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Virallinen
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Virallinen 
 
  Kilpailu  KLL Uinnit Oulu    Tulostuspäivämäärä  22 huhtikuu 2010   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  12:05   
  Järjestäjä  OUS, OU-73, OuLo         
 
 
Laji 18, 25m VU Pojat YA Koulu, Loppukilpailut 
 
Sij.  Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Jaakko Ervasti  Oulunsalo Yläaste            14.20   
Jussi Ervasti  Oulunsalo Yläaste            14.78   
Hannu Kyngäs  Myllytulli Yläaste            15.93   
Kyösti Kuukasjärvi  Pohjakartano Yläaste            16.30   
Eetu Ervasti  Oulunsalo Yläaste            16.97   
Rasmus Kangas  Pateniemi Yläaste            17.10   
Karri Korhonen  Kastelli Yläaste            17.14   
Roope Lappalainen  Terva Toppilan Yläaste            18.26   
Daniel Fingerroos  Rajakylä Yläaste            18.54   
10  Aki Saarela  Liminka Yläaste            18.63   
11  Eelis Loponen  Pohjakartano Yläaste            19.12   
12  Juha Hovintalo  International            20.54   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.17.24  Tulostuspäivämäärä  22 huhtikuu 2010 
Lisenssi: Oulun Seurat  Tulostusaika  12:05 
 
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Virallinen
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Virallinen 
 
  Kilpailu  KLL Uinnit Oulu    Tulostuspäivämäärä  22 huhtikuu 2010   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  12:05   
  Järjestäjä  OUS, OU-73, OuLo         
 
 
Laji 19, 25m VU Tytöt 1.lk Kilpa, Loppukilpailut 
 
Sij.  Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Emma Pajuluoma  Knuutilankangas Ala-Aste            24.00   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.17.24  Tulostuspäivämäärä  22 huhtikuu 2010 
Lisenssi: Oulun Seurat  Tulostusaika  12:05 
 
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Virallinen
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Virallinen 
 
  Kilpailu  KLL Uinnit Oulu    Tulostuspäivämäärä  22 huhtikuu 2010   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  12:05   
  Järjestäjä  OUS, OU-73, OuLo         
 
 
Laji 20, 25m VU Pojat 1.lk Kilpa, Loppukilpailut 
 
Sij.  Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Julius Kuitunen  Kaakkuri Ala-Aste            20.66   
Lasse Pulkkinen  Oulunsalo Ala-Aste            26.08   
Elias Juntunen  Kempele Ala-Aste            27.50   
Jaani Malkamäki  Kempele Ala-Aste            35.08   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.17.24  Tulostuspäivämäärä  22 huhtikuu 2010 
Lisenssi: Oulun Seurat  Tulostusaika  12:05 
 
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Virallinen
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Virallinen 
 
  Kilpailu  KLL Uinnit Oulu    Tulostuspäivämäärä  22 huhtikuu 2010   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  12:08   
  Järjestäjä  OUS, OU-73, OuLo         
 
 
Laji 21, 25m VU Tytöt 2.lk Kilpa, Loppukilpailut 
 
Sij.  Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Jenni Louhimo  Teuvo Pakkala Ala-Aste            18.49   
Henna Haipus  Maikkula Ala-Aste            19.96   
Seela Peuralahti  Kempele Ala-Aste            20.33   
Heidi Blankenstein  Pöllökangas Ala-Aste            21.87   
Laura Härkönen  Maikkula Ala-Aste            22.06   
Noora Moilanen  Oulunsalo Kirkonkylä Ala-Aste            22.61   
Erika Käkelä  Liminka Ala-Aste            22.70   
Maria Maaninen  Tuira Ala-Aste            25.16   
Essi Lievetmursu  Liminka Ala-Aste            26.19   
10  Meri Kuuva  Normaalikoulu Ala-Aste            27.12   
Alisa Eräluoto  Myllyoja Ala-Aste            DNS   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.17.24  Tulostuspäivämäärä  22 huhtikuu 2010 
Lisenssi: Oulun Seurat  Tulostusaika  12:08 
 
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Virallinen
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Virallinen 
 
  Kilpailu  KLL Uinnit Oulu    Tulostuspäivämäärä  22 huhtikuu 2010   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  12:10   
  Järjestäjä  OUS, OU-73, OuLo         
 
 
Laji 22, 25m VU Pojat 2.lk Kilpa, Loppukilpailut 
 
Sij.  Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Noa Mäkelä  Kempele Ala-Aste            19.31   
Niko Pelkonen  Kiiminki Ala-Aste            21.40   
Samuel Colley  International            24.26   
Santeri Parviainen  Teuvo Pakkala Ala-Aste            24.88   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.17.24  Tulostuspäivämäärä  22 huhtikuu 2010 
Lisenssi: Oulun Seurat  Tulostusaika  12:10 
 
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Virallinen
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Virallinen 
 
  Kilpailu  KLL Uinnit Oulu    Tulostuspäivämäärä  22 huhtikuu 2010   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  13:06   
  Järjestäjä  OUS, OU-73, OuLo         
 
 
Laji 23, 8x25 VU 4T+4P 1-6.lk, Loppukilpailut 
 
Sij.  Nimi  Synt  Seura    25m        Aika  Tila 











 
Kempele 1  Kempele Ala-Aste            2:14.02   
  Nea Mäkelä      1:01.32        1:01.32   
  Riina Törmänen      11.62        1:12.94   
  Olivia Jokinen      1:01.27        2:14.21   
  Minttu Helin      13.12        2:27.33   
  Niko Gärding                 
  Veeti Niskanen                 
  Julius Kainulainen                 
  Jere Heinonen      2:14.02        2:14.02   
                     
Rajakylä Aa  Rajakylä Ala-Aste            2:25.82   
  Topias Sparzzato      36.03        36.03   
  Miika Willman      2:37.63        3:13.66   
  Veikka Ylikotila                 
  Jaakko Säkkinen                 
  Anne Immonen                 
  Siiri Ikäheimonen                 
  Anna Gokkoeva                 
  Leena Ylitalo      2:25.82        2:25.82   
                     
Kempele KK  Kempele Kirkonkylä Ala-Aste            2:27.39   
  Johannes Turpeinen      2:27.56        2:27.56   
  Valtteri Paajanen                 
  Susanna Korkala                 
  Eevi Tyni                 
  Eevi Tyni                 
  Laura Niemelä                 
  Aleksi Turpeinen                 
  Luukas Hintsala      2:27.39        2:27.39   
                     
Herukka 1  Herukka Ala-Aste            2:37.33   
  Juho Anttila                 
  Sami Piippo                 
  Ari Vierelä                 
  Matti Säkkinen                 
  Iida Karjalainen                 
  Reetta Karjalainen                 
  Aino Alajuntti                 
  Veera Soini      2:37.33        2:37.33   
                     
Hintta 1  Hintta Ala-Aste            2:46.99   
  Jaakkko Harju                 
  Milla Henrikson                 
  Sini Huotari                 
  Kaisa Kariniemi                 
  Maria Kariniemi                 
  Pete Kontiokari                 
  Markus Svandberg                 
  Juudo Uusitalo      2:46.99        2:46.99   
                     
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.17.24  Tulostuspäivämäärä  22 huhtikuu 2010 
Lisenssi: Oulun Seurat  Tulostusaika  13:06 
 
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Virallinen
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Virallinen 
 
  Kilpailu  KLL Uinnit Oulu    Tulostuspäivämäärä  22 huhtikuu 2010   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  13:06   
  Järjestäjä  OUS, OU-73, OuLo         
 
 
Laji 24, 4X50m VU 2T+2P 7-10.lk, Loppukilpailut 
 
Sij.  Nimi  Synt  Seura    25m  50m      Aika  Tila 











 
Kempele Ya 1  Kempele Yläaste            1:54.23   
  Iida-Mari Posio      30.52  1:01.62      1:01.62   
  Tiia Kynsilehto      26.44  52.61      1:54.23   
  Tomi Lammassaari                 
  Jaakko Mattila        1:54.23      1:54.23   
                     
Karjasilta Ya 1  Karjasilta Yläaste            1:54.99   
  Tuomas Järvelä      27.22  58.25      58.25   
  Kati Salopuro      30.20  56.74      1:54.99   
  Iida Ijäs                 
  Ville Halonen        1:54.99      1:54.99   
                     
Karjasilta Ya 2  Karjasilta Yläaste            1:56.31   
  Tommi Väyrynen      27.70  55.11      55.11   
  Aleksi Kokko      1:01.20           
  Roosa Still                 
  Ella Siika-Aho        1:56.31      1:56.31   
                     
Oulu Ib 1  International            1:59.47   
  Silja Känsäkoski      29.78  1:05.52      1:05.52   
  Sofia Blanco      27.78  53.95      1:59.47   
  Karri Hurskainen                 
  Elias Anttila        1:59.47      1:59.47   
                     
Kaakkuri Ya 2  Kaakkuri Yläaste            2:10.77   
  Shan Yuanqi      31.77  1:05.41      1:05.41   
  Jenna Järvinen      35.12  1:05.36      2:10.77   
  Saara Korhonen                 
  Juho Kosonen        2:10.77      2:10.77   
                     
Pohjankartano Ya1  Pohjakartano Yläaste            2:12.29   
  Anssi Hätälä      29.52  1:03.82      1:03.82   
  Nina Huovinen      37.58  1:08.47      2:12.29   
  Kyösti Kuukasjärvi                 
  Tuija Väyrynen        2:12.29      2:12.29   
                     
Kempele Ya 2  Kempele Yläaste            2:12.50   
  Antti Kiviaho      30.39  1:07.81      1:07.81   
  Antti Toppinen      31.83  1:04.69      2:12.50   
  Lotta-Mari Virtanen                 
  Noora Kilponen        2:12.50      2:12.50   
                     
Kaakkuri Ya 1  Kaakkuri Yläaste            DNS   
  Marika Immonen                 
  Sandra Tiikkala                 
  Jani Kettunen                 
  Arttu Ala-Kokko              DNS   
                     
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.17.24  Tulostuspäivämäärä  22 huhtikuu 2010 
Lisenssi: Oulun Seurat  Tulostusaika  13:06 
 
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Virallinen
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Virallinen 
 
  Kilpailu  KLL Uinnit Oulu    Tulostuspäivämäärä  22 huhtikuu 2010   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  13:06   
  Järjestäjä  OUS, OU-73, OuLo         
 
 
Laji 25, 50m VU Tytöt 3.lk Kilpa, Loppukilpailut 
 
Sij.  Nimi  Synt  Seura    25m        Aika  Tila 











 
Katri Hurskainen  Lämsäjärvi Ala-Aste    36.65        36.65   
Fanny Pesonen  Kiiminki Ala-Aste    39.64        39.64   
Reetta-Maija Perätalo  Herukka Ala-Aste    41.50        41.50   
Milka Aaltomaa  Lämsäjärvi Ala-Aste    41.70        41.70   
Julia Heinonen  Kempele Ala-Aste    42.78        42.78   
Anni Rajaniemi  Kaakkuri Ala-Aste    44.37        44.37   
Katariina Jyrälä  Kuivasjärvi Ala-Aste    44.54        44.54   
Elisabeth St.clair  International    45.92        45.92   
Katriina Korpi  Oulunsalo Kirkonkylä Ala-Aste    46.18        46.18   
10  Tiia Pihlajamäki  Maikkula Ala-Aste    49.02        49.02   
11  Jemina Colley  International    50.27        50.27   
12  Ella Takalo  Kempele Ala-Aste    52.31        52.31   
13  Peppi Immonen  Kuivasoja Ala-Aste    52.32        52.32   
14  Roosa Kepanen  Kuivasoja Ala-Aste    52.48        52.48   
15  Olga Heikkinen  Teuvo Pakkala Ala-Aste    55.77        55.77   
16  Miia-Mari Paavonaho  Teuvo Pakkala Ala-Aste    1:04.81        1:04.81   
Marleena Potila  Knuutilankangas Ala-Aste            DNF   
Fiianoora Meriläinen  Herukka Ala-Aste            DNF   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.17.24  Tulostuspäivämäärä  22 huhtikuu 2010 
Lisenssi: Oulun Seurat  Tulostusaika  13:06 
 
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Virallinen
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Virallinen 
 
  Kilpailu  KLL Uinnit Oulu    Tulostuspäivämäärä  22 huhtikuu 2010   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  13:20   
  Järjestäjä  OUS, OU-73, OuLo         
 
 
Laji 26, 50m VU Pojat 3.lk Kilpa, Loppukilpailut 
 
Sij.  Nimi  Synt  Seura    25m        Aika  Tila 











 
Valtteri Paajanen  Kempele Kirkonkylä Ala-Aste    43.38        43.38   
Veikko Romppainen  Kuivasjärvi Ala-Aste    45.12        45.12   
Joonas Kuitunen  Kaakkuri Ala-Aste    49.43        49.43   
Aleksi Länkinen  Maikkula Ala-Aste    50.25        50.25   
Juho Anttila  Herukka Ala-Aste    52.01        52.01   
Niilo Keskitalo  Liminka Ala-Aste    54.83        54.83   
Topias Nygård  Patamäki Ala-Aste    56.19        56.19   
Miska Malkamäki  Kempele Ala-Aste            1:08.04   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.17.24  Tulostuspäivämäärä  22 huhtikuu 2010 
Lisenssi: Oulun Seurat  Tulostusaika  13:20 
 
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Virallinen
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Virallinen 
 
  Kilpailu  KLL Uinnit Oulu    Tulostuspäivämäärä  22 huhtikuu 2010   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  13:17   
  Järjestäjä  OUS, OU-73, OuLo         
 
 
Laji 27, 50m VU Tytöt 4.lk Kilpa, Loppukilpailut 
 
Sij.  Nimi  Synt  Seura    25m        Aika  Tila 











 
Saana Luokkanen  Liminka Ala-Aste    34.56        34.56   
Kaisa Kariniemi  Hintta Ala-Aste    35.46        35.46   
Pauliina Korento  International    36.60        36.60   
Inna Pajuluoma  Knuutilankangas Ala-Aste    36.91        36.91   
Reetta Karjalainen  Herukka Ala-Aste    37.65        37.65   
Erica Virkkula  Kempele Ala-Aste    37.77        37.77   
Reetta Kanervo  Teuvo Pakkala Ala-Aste    37.85        37.85   
Malla Huusko  Kiiminki Ala-Aste    38.57        38.57   
Katariina Räsänen  Herukka Ala-Aste    38.77        38.77   
10  Iita Lauttamus  Kempele Ala-Aste    40.68        40.68   
11  Marianne Kumpulainen  Paulaharju Ala-Aste    41.25        41.25   
12  Elina Pulkkinen  Oulunsalo Ala-Aste    41.69        41.69   
13  Nora Ijäs  Steinerkoulu Ala-Aste    42.02        42.02   
14  Sini Laasonen  Oulunsalo Ala-Aste    43.03        43.03   
15  Ronja Paatelma  Kuivasjärvi Ala-Aste    43.45        43.45   
16  Iina Pääskylä  Korvensuora Ala-Aste    44.16        44.16   
17  Miia Santaniemi  Oulunsalo Kirkonkylä Ala-Aste    45.56        45.56   
18  Susanna Mononen  Myllyoja Ala-Aste    46.12        46.12   
19  Meri Salo  Pöllökangas Ala-Aste    47.34        47.34   
20  Taru Gärding  Kempele Ala-Aste    48.72        48.72   
21  Milla Henrikson  Hintta Ala-Aste    49.26        49.26   
22  Veera Kiiskilä  Oululahti Ala-Aste    49.58        49.58   
23  Lena Malania  Kempele Ala-Aste    51.09        51.09   
24  Tuuli Herva  Oululahti Ala-Aste    54.28        54.28   
25  Kerttu Kalliorinne  Koskela Ala-Aste    1:02.44        1:02.44   
26  Salla Karjalainen  Koskela Ala-Aste    1:29.18        1:29.18   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.17.24  Tulostuspäivämäärä  22 huhtikuu 2010 
Lisenssi: Oulun Seurat  Tulostusaika  13:17 
 
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Virallinen
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Virallinen 
 
  Kilpailu  KLL Uinnit Oulu    Tulostuspäivämäärä  22 huhtikuu 2010   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  13:20   
  Järjestäjä  OUS, OU-73, OuLo         
 
 
Laji 28, 50m VU Pojat 4.lk Kilpa, Loppukilpailut 
 
Sij.  Nimi  Synt  Seura    25m        Aika  Tila 











 
Konsta Kallinen  Koskela Ala-Aste    35.68        35.68   
Ari Lankinen  Tuira Ala-Aste    37.49        37.49   
Valtteri Lieto  Kiiminki Ala-Aste    38.03        38.03   
Joonas Huhtakangas  Patamäki Ala-Aste    39.10        39.10   
Joonas Meissner  Oululahti Ala-Aste    39.17        39.17   
Sami Ikonen  Kaukovainio Ala-Aste    39.84        39.84   
Jere Kerttula  Kiiminki Ala-Aste    39.99        39.99   
Aukusti Ylitervo  Kaakkuri Ala-Aste    41.50        41.50   
Otto Puttonen  Oulunsalo Ala-Aste    44.77        44.77   
10  Olli Paananen  Liminka Ala-Aste    45.93        45.93   
11  Heikki Ruha  Tuira Ala-Aste    46.35        46.35   
12  Johannes Turpeinen  Kempele Kirkonkylä Ala-Aste    47.53        47.53   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.17.24  Tulostuspäivämäärä  22 huhtikuu 2010 
Lisenssi: Oulun Seurat  Tulostusaika  13:20 
 
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Virallinen
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Virallinen 
 
  Kilpailu  KLL Uinnit Oulu    Tulostuspäivämäärä  22 huhtikuu 2010   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  13:38   
  Järjestäjä  OUS, OU-73, OuLo         
 
 
Laji 29, 50m VU Tytöt 5.lk Kilpa, Loppukilpailut 
 
Sij.  Nimi  Synt  Seura    25m        Aika  Tila 











 
Sonja Portin  Oulujoki Ala-Aste    30.67        30.67   
Sanna-Riikka Räihä  Paulaharju Ala-Aste    31.03        31.03   
Olivia Jokinen  Kempele Ala-Aste    31.33        31.33   
Elina Rauvala  Teuvo Pakkala Ala-Aste    33.14        33.14   
Nea Mäkelä  Kempele Ala-Aste    33.18        33.18   
Carita Heikkala  Kaakkuri Ala-Aste    33.21        33.21   
Evita Riuttanen  Liminka Ala-Aste    33.72        33.72   
Mari Puumalainen  Normaalikoulu Ala-Aste    35.35        35.35   
Lotta Heikkinen  Teuvo Pakkala Ala-Aste    35.75        35.75   
10  Aada Illikainen  Haukipudas Ala-Aste    36.17        36.17   
11  Maija Honkanen  Lintulampi Ala-Aste    36.57        36.57   
12  Milla Hakonen  Oulunsalo Kirkonkylä Ala-Aste    36.59        36.59   
13  Laura Fält  Myllytulli Ala-Aste    37.41        37.41   
14  Siiri Ikäheimonen  Rajakylä Ala-Aste    38.18        38.18   
15  Jemina Pesonen  Kiiminki Ala-Aste    38.55        38.55   
16  Laura Niemelä  Kempele Kirkonkylä Ala-Aste    38.74        38.74   
17  Sara Kramsu  Madekoski Ala-Aste    39.03        39.03   
18  Vera Honkala  Kastelli Ala-Aste    39.05        39.05   
19  Jessika Oja  Oulunsalo Ala-Aste    39.40        39.40   
20  Tytti Karjalainen  Paulaharju Ala-Aste    39.50        39.50   
21  Veera Soini  Herukka Ala-Aste    39.56        39.56   
22  Sara Kangas-Korhonen  Kaukovainio Ala-Aste    39.68        39.68   
23  Roosa Tarakkamäki  Kempele Kirkonkylä Ala-Aste    41.04        41.04   
24  Iida-Maaria Tervala  Svenska Privatskolan    41.27        41.27   
25  Vilma Kojola  Kaakkuri Ala-Aste    41.31        41.31   
26  Riikka Korpi  Oulunsalo Kirkonkylä Ala-Aste    42.34        42.34   
27  Milla Seppänen  Oulunsalo Kirkonkylä Ala-Aste    42.62        42.62   
28  Opri Heikkinen  Lintulampi Ala-Aste    43.79        43.79   
29  Eevi Tyni  Kempele Kirkonkylä Ala-Aste    44.15        44.15   
30  Selma Valjus  Tuira Ala-Aste    49.17        49.17   
31  Idalotta Nousiainen  Oulunsalo Kirkonkylä Ala-Aste    55.58        55.58   
32  Carin Saastamoinen  Oulunsalo Kirkonkylä Ala-Aste    58.38        58.38   
Lotta Itkonen  Teuvo Pakkala Ala-Aste            DNS   
Mandi Kiiskinen  Kaakkuri Ala-Aste            DNS   
Jenny Stenius  International            DNS   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.17.24  Tulostuspäivämäärä  22 huhtikuu 2010 
Lisenssi: Oulun Seurat  Tulostusaika  13:38 
 
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Virallinen
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Virallinen 
 
  Kilpailu  KLL Uinnit Oulu    Tulostuspäivämäärä  22 huhtikuu 2010   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  13:44   
  Järjestäjä  OUS, OU-73, OuLo         
 
 
Laji 30, 50m VU Pojat 5.lk Kilpa, Loppukilpailut 
 
Sij.  Nimi  Synt  Seura    25m        Aika  Tila 











 
Severi Lieto  Kiiminki Ala-Aste    32.93        32.93   
Aleksi Kanste  Haukipudas Ala-Aste    33.19        33.19   
Juho Herva  Koskela Ala-Aste    33.41        33.41   
Aku Keloneva  Kastelli Ala-Aste    34.61        34.61   
Kaius Kejonen  Kastelli Ala-Aste    34.88        34.88   
Markus Svandberg  Hintta Ala-Aste    36.03        36.03   
Olli Naarala  Normaalikoulu Ala-Aste    36.46        36.46   
Miika Willman  Rajakylä Ala-Aste    37.51        37.51   
Timothy St.clair  International    48.28        37.65   
10  Topi Puurunen  Maikkula Ala-Aste    38.23        38.23   
11  Olli-Pekka Heikkilä  Kaakkuri Ala-Aste    40.18        40.18   
12  Onni Heikkinen  Teuvo Pakkala Ala-Aste    41.60        41.60   
13  Jeremias Koivisto  Kempele Ala-Aste    42.11        42.11   
14  Veka Hamari  Knuutilankangas Ala-Aste    45.90        45.90   
15  Topi Kiviniemi  Teuvo Pakkala Ala-Aste    46.14        46.14   
16  Arttu Kemppainen  Madekoski Ala-Aste    48.85        48.85   
17  Eetu Ahvensalmi  Kaakkuri Ala-Aste    51.10        51.10   
18  Jarmo Karppinen  Rajakylä Ala-Aste    59.39        59.39   
Arttu Roininen  Muhos Ala-Aste            DNS   
Lauri Itkonen  Teuvo Pakkala Ala-Aste            DNS   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.17.24  Tulostuspäivämäärä  22 huhtikuu 2010 
Lisenssi: Oulun Seurat  Tulostusaika  13:44 
 
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Virallinen
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Virallinen 
 
  Kilpailu  KLL Uinnit Oulu    Tulostuspäivämäärä  22 huhtikuu 2010   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  13:49   
  Järjestäjä  OUS, OU-73, OuLo         
 
 
Laji 31, 50m VU Tytöt 6.lk Kilpa, Loppukilpailut 
 
Sij.  Nimi  Synt  Seura    25m        Aika  Tila 











 
Silja Känsäkoski  International    29.74        29.74   
Niina Pelkonen  Kiiminki Ala-Aste    31.16        31.16   
Julia Ylihannu  Nuottasaari Ala-Aste    31.34        31.34   
Maria Wimmer  Koskela Ala-Aste    32.18        32.18   
Paula Kallinen  Nuottasaari Ala-Aste    33.12        33.12   
Jenni Eteläinen  Kaakkuri Ala-Aste    33.19        33.19   
Susanna Korkala  Kempele Kirkonkylä Ala-Aste    33.29        33.29   
Siiri Karvosenoja  Maikkula Ala-Aste    33.31        33.31   
Sofia Ylihannu  Nuottasaari Ala-Aste    33.31        33.31   
10  Aino Alajuntti  Herukka Ala-Aste    33.39        33.39   
11  Anna Rantapelkonen  Teuvo Pakkala Ala-Aste    34.04        34.04   
12  Reetta Pahkala  Kiiminki Ala-Aste    34.26        34.26   
13  Jatta Bergman  Korvensuora Ala-Aste    35.26        35.26   
14  Minttu Helin  Kempele Ala-Aste    35.29        35.29   
15  Ella Tyni  Kempele Ala-Aste    35.32        35.32   
16  Milla Lackman  Laivakankaan Ala-Aste    35.51        35.51   
17  Hanna-Kaisa Metsävainio  Myllytulli Ala-Aste    35.79        35.79   
18  Anna Kortesalo  Myllytulli Ala-Aste    36.41        36.41   
19  Iida Karjalainen  Herukka Ala-Aste    36.55        36.55   
20  Sandra Koskela  Oulujoki Ala-Aste    36.86        36.86   
21  Anne Immonen  Rajakylä Ala-Aste    37.18        37.18   
22  Meemi Harju  Kempele Ala-Aste    41.22        41.22   
23  Emma-Rita Neuvonen  Knuutilankangas Ala-Aste    41.26        41.26   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.17.24  Tulostuspäivämäärä  22 huhtikuu 2010 
Lisenssi: Oulun Seurat  Tulostusaika  13:49 
 
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Virallinen
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Virallinen 
 
  Kilpailu  KLL Uinnit Oulu    Tulostuspäivämäärä  22 huhtikuu 2010   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  13:52   
  Järjestäjä  OUS, OU-73, OuLo         
 
 
Laji 32, 50m VU Pojat 6.lk Kilpa, Loppukilpailut 
 
Sij.  Nimi  Synt  Seura    25m        Aika  Tila 











 
Mikael Karvonen  Normaalikoulu Ala-Aste    30.70        30.70   
Olli Ahola  Myllyoja Ala-Aste    32.78        32.78   
Tuomas Lohiniva  International    33.24        33.24   
Tomi Pihlajamäki  Maikkula Ala-Aste    34.37        34.37   
Markus Kuismin  International    34.42        34.42   
Jere Heinonen  Kempele Ala-Aste    34.70        34.70   
Riku Määttä  Koskela Ala-Aste    36.28        36.28   
Niko Gärding  Kempele Ala-Aste    36.55        36.55   
Julius Kainulainen  Kempele Ala-Aste    38.13        38.13   
10  Herkko Partanen  Knuutilankangas Ala-Aste    38.15        38.15   
11  Iiso Kramsu  Madekoski Ala-Aste    39.93        39.93   
12  Aleksi Turpeinen  Kempele Kirkonkylä Ala-Aste    40.91        40.91   
13  Veeti Niskanen  Kempele Ala-Aste    44.01        44.01   
14  Joonas Korento  International    44.97        44.97   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.17.24  Tulostuspäivämäärä  22 huhtikuu 2010 
Lisenssi: Oulun Seurat  Tulostusaika  13:52 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare