2020-03-30   06:52:51
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Kidz Meet 2

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Kidz Meet 2    Udskriftsdato  24 november 2019   
  Stævne by  Hørsholm    Udskriftstidspunkt  18:22   
  Arrangør  Hørsholm Svømmeforening         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 november 2019         
 
 
Løb 1, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Kamilla Figurski  2008  Hørsholm Svømmeforening            1:35.61   
Andrea Jørgensen  2008  Hillerød Svømmeklub            1:44.09   
Ida Fiala Kohl  2008  Hørsholm Svømmeforening            1:47.64   
Emilie Støttrup-Andersen  2008  Søllerød Svømmeklub            1:50.65   
Pauline Munk-Hansen  2008  Søllerød Svømmeklub            1:50.74   
Julie Kaisa Hartvigsen  2008  Søllerød Svømmeklub            1:52.02   
Victoria Pedersen  2008  Hørsholm Svømmeforening            1:52.63   
Camilla Schnabl  2008  Hørsholm Svømmeforening            1:53.65   
Filippa Siim  2008  Hørsholm Svømmeforening            1:55.86   
10  Victoria A.h. Kamstrup  2008  Hørsholm Svømmeforening            1:59.20   
11  Carmen Victoria Hansen  2008  Hørsholm Svømmeforening            2:11.24   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  24 november 2019 
Licens til Hørsholm Svømmeforening  Udskriftstidspunkt  18:22 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Kidz Meet 2    Udskriftsdato  24 november 2019   
  Stævne by  Hørsholm    Udskriftstidspunkt  18:22   
  Arrangør  Hørsholm Svømmeforening         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 november 2019         
 
 
Løb 2, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sebastian R. Bjerg  2007  Søllerød Svømmeklub            1:34.54   
Mathias Garset Petersen  2007  Søllerød Svømmeklub            1:38.11   
Nicolai Hertz  2007  Søllerød Svømmeklub            1:42.23   
Lucas Hermann-Grund  2007  Hørsholm Svømmeforening            1:44.44   
Mikkel Rasmussen  2007  Hillerød Svømmeklub            1:45.48   
Storm Købke  2007  Hillerød Svømmeklub            1:45.81   
Johan Paaske  2007  Søllerød Svømmeklub            1:45.88   
Sebastian Kjær Sørensen  2007  Hillerød Svømmeklub            1:48.95   
Adam Østergaard Holst  2007  Søllerød Svømmeklub            1:51.87   
10  Otto Holbøll Danquart  2007  Hillerød Svømmeklub            1:52.88   
11  Malik Hessellund  2007  Hillerød Svømmeklub            2:05.55   
12  Christopher Perplies Nielsen  2007  Hillerød Svømmeklub            2:19.36   
Marcus Westmark Holm  2007  Hørsholm Svømmeforening            DNS   
Nuoyan Jiang  2007  Hillerød Svømmeklub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  24 november 2019 
Licens til Hørsholm Svømmeforening  Udskriftstidspunkt  18:22 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Kidz Meet 2    Udskriftsdato  24 november 2019   
  Stævne by  Hørsholm    Udskriftstidspunkt  18:22   
  Arrangør  Hørsholm Svømmeforening         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 november 2019         
 
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2010 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mia Halskov  2009  Søllerød Svømmeklub            45.76   
Emma Nørskov  2009  Søllerød Svømmeklub            50.53   
Therese Dommer  2009  Hørsholm Svømmeforening            51.64   
Freja Unold  2009  Hørsholm Svømmeforening            53.17   
Kristine Heegaard  2009  Søllerød Svømmeklub            54.02   
Anna Borchorst  2010  Søllerød Svømmeklub            56.43   
Anna Bjerre Pedersen  2009  Søllerød Svømmeklub            57.08   
Rosa May Franco-Koed  2009  Hørsholm Svømmeforening            58.41   
Agnethe Overgaard  2010  Hørsholm Svømmeforening            58.53   
10  Victoria Nørgaard  2010  Søllerød Svømmeklub            1:03.12   
11  Frederikke Sofie Munk-Hansen  2010  Søllerød Svømmeklub            1:03.38   
12  Andrea Christoffersen  2010  Hillerød Svømmeklub            1:04.67   
13  Isabella Schmidt-Jacobsen  2009  Hørsholm Svømmeforening            1:05.46   
14  Thilde Ptak  2009  Hillerød Svømmeklub            1:05.48   
15  Anna Hjuler Britze  2010  Hørsholm Svømmeforening            1:07.58   
16  Izabella Dembinska-Eker  2009  Hørsholm Svømmeforening            1:11.81   
17  Lucca Hegested  2010  Hillerød Svømmeklub            1:12.66   
18  Livia Kirstine Holst  2010  Søllerød Svømmeklub            1:15.09   
19  Mille Klæbel Blomsterberg  2010  Hillerød Svømmeklub            1:19.89   
20  Emmy Poulsen  2010  Søllerød Svømmeklub            1:22.29   
21  Caroline Tegllund Blaabjerg  2010  Hørsholm Svømmeforening            1:22.78   
22  Natasja Dalsgaard Dam  2009  Hillerød Svømmeklub            1:30.89   
Emily Sira Hartvigsen  2010  Søllerød Svømmeklub            DNS   
Emma Majo Schmiegelow  2009  Hørsholm Svømmeforening            DNS   
Rebecca Kornerup  2010  Søllerød Svømmeklub            DNS   
Lilja Valentiner  2009  Søllerød Svømmeklub            DSQ  crawlben i start 
Rebekka Kirkeskov-Frederiksen  2010  Søllerød Svømmeklub            DSQ  flere flyben i start 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  24 november 2019 
Licens til Hørsholm Svømmeforening  Udskriftstidspunkt  18:22 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Kidz Meet 2    Udskriftsdato  24 november 2019   
  Stævne by  Hørsholm    Udskriftstidspunkt  19:13   
  Arrangør  Hørsholm Svømmeforening         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 november 2019         
 
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
August Drucker  2009  Søllerød Svømmeklub            45.91   
Carl August Scheel  2009  Søllerød Svømmeklub            46.58   
Mads Bruhn Aaby  2008  Søllerød Svømmeklub            47.41   
Sebastian S. Sørensen  2008  Hillerød Svømmeklub            49.36   
Lucas Ammons  2009  Søllerød Svømmeklub            49.70   
Jeppe Bruun-Møller  2009  Hørsholm Svømmeforening            50.93   
Robert Nordby  2009  Hørsholm Svømmeforening            52.36   
Emil Slente Türck  2008  Hørsholm Svømmeforening            52.47   
Emil Arnum Kofoed  2008  Hørsholm Svømmeforening            53.53   
10  David Pereira  2008  Søllerød Svømmeklub            53.90   
11  Sophus Fosbøl  2009  Søllerød Svømmeklub            54.41   
12  Niels Andreasen  2009  Hillerød Svømmeklub            55.50   
13  Frederik Mortensen  2008  Hillerød Svømmeklub            56.14   
14  Sinus Andersson  2009  Hørsholm Svømmeforening            56.88   
15  Malte Scott Jensen  2009  Hillerød Svømmeklub            58.72   
16  Tobias Hanson  2009  Søllerød Svømmeklub            59.04   
17  Silas Grevelund  2009  Hørsholm Svømmeforening            59.58   
18  William Moe Sørensen  2009  Søllerød Svømmeklub            1:00.54   
19  Lucas Kristiansen  2009  Hillerød Svømmeklub            1:01.35   
20  Jonathan Nathansen  2009  Søllerød Svømmeklub            1:03.82   
21  Nicolas Spurre  2008  Søllerød Svømmeklub            1:04.95   
22  Jonathan Znaty  2009  Søllerød Svømmeklub            1:08.42   
23  Sebastian Gordon Shapley  2009  Søllerød Svømmeklub            1:09.13   
24  Frederik Milling Poulsen  2009  Hørsholm Svømmeforening            1:13.95   
Andreas Langkilde  2008  Hørsholm Svømmeforening            DNS   
Anton Wichmann Christensen  2009  Søllerød Svømmeklub            DNS   
Laurits Radmer Nygaard  2008  Søllerød Svømmeklub            DNS   
Louie Moes Blom  2009  Hillerød Svømmeklub            DNS   
Bastian Eggert  2009  Hillerød Svømmeklub            DSQ  crawlben v/15m 
Benjamin Svensson  2009  Hørsholm Svømmeforening            DSQ  flere flyben i start 
Christian Tronier  2009  Hillerød Svømmeklub            DSQ  crawlben v/15m 
Elmer Fevejle Andersen  2009  Hørsholm Svømmeforening            DSQ  arme ført til hofte 
Mathias Flygenring  2009  Søllerød Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  24 november 2019 
Licens til Hørsholm Svømmeforening  Udskriftstidspunkt  19:13 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Kidz Meet 2    Udskriftsdato  24 november 2019   
  Stævne by  Hørsholm    Udskriftstidspunkt  19:14   
  Arrangør  Hørsholm Svømmeforening         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 november 2019         
 
 
Løb 5, 25m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2011-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Julia Semklo  2011  Hørsholm Svømmeforening            28.69   
Esther Lindemark Hinrichsen  2011  Hørsholm Svømmeforening            30.42   
Emma Tvedergaard Blöndal  2011  Hørsholm Svømmeforening            31.03   
Miriam Bjørnholt  2011  Hillerød Svømmeklub            32.33   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  24 november 2019 
Licens til Hørsholm Svømmeforening  Udskriftstidspunkt  19:14 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Kidz Meet 2    Udskriftsdato  24 november 2019   
  Stævne by  Hørsholm    Udskriftstidspunkt  19:14   
  Arrangør  Hørsholm Svømmeforening         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 november 2019         
 
 
Løb 6, 25m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2010-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
William Hartvigsen  2010  Søllerød Svømmeklub            26.22   
Nikolaj Kornev Petersen  2010  Hørsholm Svømmeforening            27.96   
Herman Ludvig Scheel  2011  Søllerød Svømmeklub            28.44   
Christoph Lykke Piil Andersen  2010  Søllerød Svømmeklub            28.53   
Aksel Otto Duelund-Hansen  2010  Hillerød Svømmeklub            29.21   
Enoch Frederik Homoki  2010  Søllerød Svømmeklub            32.61   
Elias Brøndum Andersen  2010  Søllerød Svømmeklub            34.13   
Nicklas Ellgaard-Jensen  2010  Søllerød Svømmeklub            35.07   
Noah Christensen  2010  Hørsholm Svømmeforening            35.75   
10  Victor Søegaard  2011  Søllerød Svømmeklub            39.43   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  24 november 2019 
Licens til Hørsholm Svømmeforening  Udskriftstidspunkt  19:14 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Kidz Meet 2    Udskriftsdato  24 november 2019   
  Stævne by  Hørsholm    Udskriftstidspunkt  19:14   
  Arrangør  Hørsholm Svømmeforening         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 november 2019         
 
 
Løb 7, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Kamilla Figurski  2008  Hørsholm Svømmeforening            3:07.84   
Andrea Jørgensen  2008  Hillerød Svømmeklub            3:18.35   
Victoria Pedersen  2008  Hørsholm Svømmeforening            3:26.61   
Pauline Munk-Hansen  2008  Søllerød Svømmeklub            3:27.86   
Ida Fiala Kohl  2008  Hørsholm Svømmeforening            3:48.05   
Julie Kaisa Hartvigsen  2008  Søllerød Svømmeklub            DNS   
Emilie Støttrup-Andersen  2008  Søllerød Svømmeklub            DSQ  ESB v25 
Victoria A.h. Kamstrup  2008  Hørsholm Svømmeforening            DSQ  svøm på mave v/75m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  24 november 2019 
Licens til Hørsholm Svømmeforening  Udskriftstidspunkt  19:14 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Kidz Meet 2    Udskriftsdato  24 november 2019   
  Stævne by  Hørsholm    Udskriftstidspunkt  19:14   
  Arrangør  Hørsholm Svømmeforening         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 november 2019         
 
 
Løb 8, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sebastian R. Bjerg  2007  Søllerød Svømmeklub            2:51.76   
Mathias Garset Petersen  2007  Søllerød Svømmeklub            2:59.51   
Nicolai Hertz  2007  Søllerød Svømmeklub            3:07.97   
Adam Østergaard Holst  2007  Søllerød Svømmeklub            3:10.42   
Johan Paaske  2007  Søllerød Svømmeklub            3:12.81   
Lucas Hermann-Grund  2007  Hørsholm Svømmeforening            3:22.81   
Otto Holbøll Danquart  2007  Hillerød Svømmeklub            3:31.78   
Oliver Deren  2007  Hillerød Svømmeklub            4:04.42   
Marcus Westmark Holm  2007  Hørsholm Svømmeforening            DNS   
Mads Nissen  2007  Hillerød Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  24 november 2019 
Licens til Hørsholm Svømmeforening  Udskriftstidspunkt  19:14 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 9 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Kidz Meet 2    Udskriftsdato  24 november 2019   
  Stævne by  Hørsholm    Udskriftstidspunkt  19:50   
  Arrangør  Hørsholm Svømmeforening         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 november 2019         
 
 
Løb 9, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mia Halskov  2009  Søllerød Svømmeklub            1:28.14   
Emma Nørskov  2009  Søllerød Svømmeklub            1:31.63   
Anna Bjerre Pedersen  2009  Søllerød Svømmeklub            1:40.69   
Therese Dommer  2009  Hørsholm Svømmeforening            1:44.42   
Kristine Heegaard  2009  Søllerød Svømmeklub            1:48.54   
Freja Unold  2009  Hørsholm Svømmeforening            1:50.99   
Anna Borchorst  2010  Søllerød Svømmeklub            1:51.44   
Rosa May Franco-Koed  2009  Hørsholm Svømmeforening            1:52.72   
Victoria Nørgaard  2010  Søllerød Svømmeklub            1:58.33   
10  Agnethe Overgaard  2010  Hørsholm Svømmeforening            1:58.51   
11  Frederikke Sofie Munk-Hansen  2010  Søllerød Svømmeklub            1:59.18   
12  Anna Hjuler Britze  2010  Hørsholm Svømmeforening            2:10.96   
13  Rebekka Kirkeskov-Frederiksen  2010  Søllerød Svømmeklub            2:21.67   
14  Livia Kirstine Holst  2010  Søllerød Svømmeklub            2:23.88   
15  Lilja Valentiner  2009  Søllerød Svømmeklub            2:32.97   
16  Emmy Poulsen  2010  Søllerød Svømmeklub            2:43.59   
Camilla Schnabl  2008  Hørsholm Svømmeforening            1:41.21  EXTRA 
Filippa Siim  2008  Hørsholm Svømmeforening            1:54.02  EXTRA 
Emily Sira Hartvigsen  2010  Søllerød Svømmeklub            DNS   
Emma Majo Schmiegelow  2009  Hørsholm Svømmeforening            DNS   
Rebecca Kornerup  2010  Søllerød Svømmeklub            DNS   
Carmen Victoria Hansen  2008  Hørsholm Svømmeforening            DSQ  ryg ej afslut ryglig 
Lucca Hegested  2010  Hillerød Svømmeklub            DSQ  ryg ej afslut ryglig 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  24 november 2019 
Licens til Hørsholm Svømmeforening  Udskriftstidspunkt  19:50 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Kidz Meet 2    Udskriftsdato  24 november 2019   
  Stævne by  Hørsholm    Udskriftstidspunkt  19:14   
  Arrangør  Hørsholm Svømmeforening         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 november 2019         
 
 
Løb 10, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Carl August Scheel  2009  Søllerød Svømmeklub            1:28.06   
August Drucker  2009  Søllerød Svømmeklub            1:29.13   
Sebastian S. Sørensen  2008  Hillerød Svømmeklub            1:30.01   
Mads Bruhn Aaby  2008  Søllerød Svømmeklub            1:30.69   
Emil Arnum Kofoed  2008  Hørsholm Svømmeforening            1:33.07   
Jeppe Bruun-Møller  2009  Hørsholm Svømmeforening            1:37.75   
David Pereira  2008  Søllerød Svømmeklub            1:40.53   
Lucas Ammons  2009  Søllerød Svømmeklub            1:41.80   
Niels Andreasen  2009  Hillerød Svømmeklub            1:42.05   
10  Sophus Fosbøl  2009  Søllerød Svømmeklub            1:47.28   
11  Malte Scott Jensen  2009  Hillerød Svømmeklub            1:48.19   
12  Tobias Hanson  2009  Søllerød Svømmeklub            1:53.57   
13  Silas Grevelund  2009  Hørsholm Svømmeforening            2:03.98   
14  Nicolas Spurre  2008  Søllerød Svømmeklub            2:05.71   
15  Frederik Milling Poulsen  2009  Hørsholm Svømmeforening            2:11.09   
16  Benjamin Svensson  2009  Hørsholm Svømmeforening            2:11.57   
17  Jonathan Nathansen  2009  Søllerød Svømmeklub            2:15.68   
18  Christian Tronier  2009  Hillerød Svømmeklub            2:15.90   
Andreas Langkilde  2008  Hørsholm Svømmeforening            DNS   
Anton Wichmann Christensen  2009  Søllerød Svømmeklub            DNS   
Laurits Radmer Nygaard  2008  Søllerød Svømmeklub            DNS   
Elmer Fevejle Andersen  2009  Hørsholm Svømmeforening            DSQ  crawlben i fly 
Emil Slente Türck  2008  Hørsholm Svømmeforening            DSQ  ryg ej afslut ryglig 
Jonathan Znaty  2009  Søllerød Svømmeklub            DSQ  brystben i fly v20m 
Mathias Flygenring  2009  Søllerød Svømmeklub            DSQ  ESF arme v20m 
Robert Nordby  2009  Hørsholm Svømmeforening            DSQ  brystben i fly v20m 
Sebastian Gordon Shapley  2009  Søllerød Svømmeklub            DSQ  crawlben i flystart 
Sinus Andersson  2009  Hørsholm Svømmeforening            DSQ  ESF arme i start 
William Moe Sørensen  2009  Søllerød Svømmeklub            DSQ  flere flyben i bryst 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  24 november 2019 
Licens til Hørsholm Svømmeforening  Udskriftstidspunkt  19:14 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 11 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Kidz Meet 2    Udskriftsdato  24 november 2019   
  Stævne by  Hørsholm    Udskriftstidspunkt  19:53   
  Arrangør  Hørsholm Svømmeforening         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 november 2019         
 
 
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Julia Semklo  2011  Hørsholm Svømmeforening            46.91   
Esther Lindemark Hinrichsen  2011  Hørsholm Svømmeforening            50.95  OD1 
Miriam Bjørnholt  2011  Hillerød Svømmeklub            50.95  OD2 
Emma Tvedergaard Blöndal  2011  Hørsholm Svømmeforening            57.94   
Caroline Tegllund Blaabjerg  2010  Hørsholm Svømmeforening            58.15  EXTRA 
Isabella Schmidt-Jacobsen  2009  Hørsholm Svømmeforening            1:08.39  EXTRA 
Izabella Dembinska-Eker  2009  Hørsholm Svømmeforening            54.35  EXTRA 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  24 november 2019 
Licens til Hørsholm Svømmeforening  Udskriftstidspunkt  19:53 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Kidz Meet 2    Udskriftsdato  24 november 2019   
  Stævne by  Hørsholm    Udskriftstidspunkt  19:45   
  Arrangør  Hørsholm Svømmeforening         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 november 2019         
 
 
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2010-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Herman Ludvig Scheel  2011  Søllerød Svømmeklub            43.34   
William Hartvigsen  2010  Søllerød Svømmeklub            44.75   
Christoph Lykke Piil Andersen  2010  Søllerød Svømmeklub            47.71   
Nikolaj Kornev Petersen  2010  Hørsholm Svømmeforening            48.27   
Elias Brøndum Andersen  2010  Søllerød Svømmeklub            52.83   
Nicklas Ellgaard-Jensen  2010  Søllerød Svømmeklub            54.25   
Aksel Otto Duelund-Hansen  2010  Hillerød Svømmeklub            56.14   
Enoch Frederik Homoki  2010  Søllerød Svømmeklub            1:07.80   
Noah Christensen  2010  Hørsholm Svømmeforening            DSQ  ej berør i vending 
Victor Søegaard  2011  Søllerød Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  24 november 2019 
Licens til Hørsholm Svømmeforening  Udskriftstidspunkt  19:45 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 13 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Kidz Meet 2    Udskriftsdato  26 november 2019   
  Stævne by  Hørsholm    Udskriftstidspunkt  22:57   
  Arrangør  Hørsholm Svømmeforening         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 november 2019         
 
 
Løb 13, 4X50m f r i m_finner, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Søllerød Sharks 1  2008  Søllerød Svømmeklub            2:10.13   
  Mia Halskov  2009                 
  Pauline Munk-Hansen  2008                 
  Anna Bjerre Pedersen  2009                 
  Emma Nørskov  2009      2:10.13        2:10.13   
                     
Ronnie 1  2008  Hørsholm Svømmeforening            2:13.63   
  Victoria Pedersen  2008                 
  Kamilla Figurski  2008                 
  Ida Fiala Kohl  2008                 
  Therese Dommer  2009      2:13.63        2:13.63   
                     
Ronnie 2  2008  Hørsholm Svømmeforening            2:27.31   
  Freja Unold  2009                 
  Carmen Victoria Hansen  2008                 
  Camilla Schnabl  2008                 
  Filippa Siim  2008      2:27.31        2:27.31   
                     
Ronnie 3  2008  Hørsholm Svømmeforening            2:30.84   
  Victoria A.h. Kamstrup  2008                 
  Anna Hjuler Britze  2010                 
  Rosa May Franco-Koed  2009                 
  Agnethe Overgaard  2010      2:30.84        2:30.84   
                     
Søllerød Sharks 2  2008  Søllerød Svømmeklub            2:40.86   
  Lilja Valentiner  2009                 
  Kristine Heegaard  2009                 
  Julie Kaisa Hartvigsen  2008                 
  Emilie Støttrup-Andersen  2008      2:40.86        2:40.86   
                     
Søllerød Delfiner  2010  Søllerød Svømmeklub            2:48.42   
  Anna Borchorst  2010                 
  Frederikke Sofie Munk-Hansen  2010                 
  Victoria Nørgaard  2010                 
  Rebekka Kirkeskov-Frederiksen  2010      2:48.42        2:48.42   
                     
Ronnie 4  2009  Hørsholm Svømmeforening            3:01.75   
  Julia Semklo  2011                 
  Izabella Dembinska-Eker  2009                 
  Emma Tvedergaard Blöndal  2011                 
  Caroline Tegllund Blaabjerg  2010      3:01.75        3:01.75   
                     
Søllerød Søheste  2010  Søllerød Svømmeklub            DNS   
  Livia Kirstine Holst  2010                 
  Rebecca Kornerup  2010                 
  Emmy Poulsen  2010                 
  Rebekka Kirkeskov-Frederiksen  2010              DNS   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  26 november 2019 
Licens til Hørsholm Svømmeforening  Udskriftstidspunkt  22:57 
 
Resultat Løb 14 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 14 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Kidz Meet 2    Udskriftsdato  26 november 2019   
  Stævne by  Hørsholm    Udskriftstidspunkt  22:57   
  Arrangør  Hørsholm Svømmeforening         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 november 2019         
 
 
Løb 14, 4X50m f r i m_finner, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Søllerød Sharknados 1  2007  Søllerød Svømmeklub            2:02.55   
  Sebastian R. Bjerg  2007                 
  Mathias Garset Petersen  2007                 
  Mads Bruhn Aaby  2008                 
  Johan Paaske  2007      2:02.55        2:02.55   
                     
Søllerød Sharknados 2  2007  Søllerød Svømmeklub            2:08.45   
  Adam Østergaard Holst  2007                 
  August Drucker  2009                 
  Carl August Scheel  2009                 
  Nicolai Hertz  2007      2:08.45        2:08.45   
                     
Søhestene 1  2007  Hillerød Svømmeklub            2:08.61   
  Storm Købke  2007                 
  Sebastian S. Sørensen  2008                 
  Sebastian Kjær Sørensen  2007                 
  Otto Holbøll Danquart  2007      2:08.61        2:08.61   
                     
Ronnie 1  2007  Hørsholm Svømmeforening            2:09.02   
  Emil Arnum Kofoed  2008                 
  Lucas Hermann-Grund  2007                 
  Emil Slente Türck  2008                 
  Jeppe Bruun-Møller  2009      2:09.02        2:09.02   
                     
Søhestene 2  2007  Hillerød Svømmeklub            2:23.78   
  Mads Nissen  2007                 
  Niels Andreasen  2009                 
  Oliver Deren  2007                 
  Mikkel Rasmussen  2007      2:23.78        2:23.78   
                     
Søllerød Sharknados 3  2007  Søllerød Svømmeklub            2:24.93   
  Sophus Fosbøl  2009                 
  Nicolas Spurre  2008                 
  David Pereira  2008                 
  Lucas Ammons  2009      2:24.93        2:24.93   
                     
Ronnie 2  2008  Hørsholm Svømmeforening            2:38.50   
  Robert Nordby  2009                 
  Sinus Andersson  2009                 
  Silas Grevelund  2009                 
  Benjamin Svensson  2009      2:38.50        2:38.50   
                     
Søhestene 3  2009  Hillerød Svømmeklub            2:39.61   
  Malte Scott Jensen  2009                 
  Bastian Eggert  2009                 
  Lucas Kristiansen  2009                 
  Christian Tronier  2009      2:39.61        2:39.61   
                     
Søllerød Flyvefisk  2009  Søllerød Svømmeklub            2:44.24   
  Jonathan Znaty  2009                 
  Christoph Lykke Piil Andersen  2010                 
  Elias Brøndum Andersen  2010                 
  William Moe Sørensen  2009      2:44.24        2:44.24   
                     
10  Søllerød Hajer  2009  Søllerød Svømmeklub            2:54.26   
  Herman Ludvig Scheel  2011                 
  Victor Søegaard  2011                 
  William Hartvigsen  2010                 
  Tobias Hanson  2009      2:54.26        2:54.26   
                     
11  Ronnie 3  2008  Hørsholm Svømmeforening            3:13.81   
  Frederik Milling Poulsen  2009                 
  Elmer Fevejle Andersen  2009                 
  Noah Christensen  2010                 
  Nikolaj Kornev Petersen  2010      3:13.81        3:13.81   
                     
12  Søllerød Sværdfisk  2009  Søllerød Svømmeklub            3:25.21   
  Sebastian Gordon Shapley  2009                 
  Nicklas Ellgaard-Jensen  2010                 
  Jonathan Nathansen  2009                 
  Mathias Flygenring  2009      3:25.21        3:25.21   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  26 november 2019 
Licens til Hørsholm Svømmeforening  Udskriftstidspunkt  22:57 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark