Resultat för Midsommercup 2010
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Midsommer Cup 2010 | Udskriftsdato | 12 juni 2010 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 16:59 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-06-12 |
Løb 9, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Martin Harder Bruun | 1998 | 256 | 3:15.51 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Tobias B. Bjerg | 1998 | 247 | 3:17.86 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Sebastian Reese | 1998 | 223 | 3:24.76 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jacob Jensen | 1998 | 214 | 3:27.62 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
5 | Toke Cramer | 1998 | 211 | 3:28.64 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Anders Laursen | 1998 | 202 | 3:31.79 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Morten Due Nielsen | 1999 | 165 | 3:46.29 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Søren Christensen | 1998 | 138 | 4:00.29 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Frederik Juhl Leiszner | 1999 | 124 | 4:09.20 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Michael Vibæk | 1998 | 110 | 4:18.94 | ||||||
Svømmeklubben Jet | ||||||||||
11 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | 107 | 4:21.80 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
12 | Bjørn Kristensen | 1999 | 78 | 4:50.53 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | August Stamp Kirkeby | 1999 | DNF | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Christoffer Elkjær | 1998 | DSQ | 2 armt u vand 1 vend | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Christoffer Møldrup | 1998 | DSQ | Asynkrone ben | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
- | Mads Storgaard | 1998 | DSQ | Sakseben | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 9, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Teddi Rasmussen | 1996 | 383 | 2:50.95 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
2 | Alex Terp | 1997 | 320 | 3:01.64 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Frederik Knudsen | 1997 | 297 | 3:06.23 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
4 | Anders Laursen | 1996 | 289 | 3:07.90 | ||||||
Ebeltoft Svømme Klub | ||||||||||
5 | Peter Guldberg | 1996 | 280 | 3:09.80 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Christoffer Beck | 1996 | 266 | 3:13.01 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Christian Gamst | 1996 | 246 | 3:18.26 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Nicolai Madsen | 1997 | 214 | 3:27.60 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Simon B. Jeppesen | 1997 | 193 | 3:34.91 | ||||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Niclas Henriksen | 1997 | 193 | 3:34.94 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
11 | Jeppe Skaftved | 1996 | 168 | 3:44.86 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
12 | Martin Seatan | 1996 | 154 | 3:51.84 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
13 | Anekkash Derasakayam | 1997 | 134 | 4:02.45 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
14 | Bastian Kristensen | 1997 | 112 | 4:17.77 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
15 | Mikkel Engsvang | 1997 | 98 | 4:29.52 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Johnnie Zûlau | 1997 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Morten Lambertsen | 1997 | DSQ | Asymetrisk armtag | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Løb 9, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Andreas Levin Pedersen | 1995 | 445 | 2:42.68 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Janus Meinert | 1995 | 414 | 2:46.64 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Simon Strøm Hermannsson | 1994 | 379 | 2:51.55 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
4 | Jannick Maesen | 1995 | 349 | 2:56.37 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sylvester Andersen | 1995 | 342 | 2:57.61 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | David Tørring | 1995 | 330 | 2:59.73 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Christian Jørgensen | 1995 | 274 | 3:11.13 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
8 | Simon Hansen | 1995 | 252 | 3:16.50 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Jacob Ankjær | 1995 | 243 | 3:19.03 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
Løb 9, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | David Adelskov | 1987 | 612 | 2:26.30 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Daniel Mandrup | 1991 | 432 | 2:44.32 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
3 | Thomas Skov | 1993 | 316 | 3:02.25 | ||||||
Ebeltoft Svømme Klub | ||||||||||
4 | Mads Larsen | 1993 | 231 | 3:22.41 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
5 | Jacob Brask Pedersen | 1993 | 206 | 3:30.23 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Michael Jørgensen | 1981 | 206 | 3:30.37 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kond | ||||||||||
7 | Michael Bechsgaard | 1993 | 179 | 3:40.16 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 12 juni 2010 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:59 |