Tulokset Midsommercup 2010
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Midsommer Cup 2010 | Udskriftsdato | 13 juni 2010 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 14:07 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-06-12 |
Løb 32, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 249 | 3:15.29 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mathilde Kaadtmann | 2000 | 198 | 3:30.70 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Julie Warncke | 2000 | DSQ | ej fors bevæg v 100m | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
- | Laura Jensen | 2000 | DSQ | ej fors bevæg v 100m | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
Løb 32, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Asta Skovgaard Eriksen | 1998 | 307 | 3:02.15 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Marie Eske | 1999 | 278 | 3:08.21 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
3 | Laura B. Rasmussen | 1999 | 255 | 3:13.72 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
4 | Trine Guldberg | 1999 | 247 | 3:15.86 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Michelle Hansen | 1998 | 247 | 3:15.97 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseid | ||||||||||
6 | Eva Elvensø Gregersen | 1999 | 245 | 3:16.51 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
7 | Anja Neergaard | 1998 | 230 | 3:20.51 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
8 | Ida Marie Ø. Nielsen | 1998 | 206 | 3:28.20 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Gloria Gardner | 1999 | 197 | 3:31.25 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Emma Sand Majlund | 1999 | 190 | 3:33.92 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
11 | Celia Erikstad | 1999 | 184 | 3:36.06 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Cecilie Bisgaard | 1998 | 182 | 3:37.03 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
13 | Josefine Knudsen | 1998 | 170 | 3:41.96 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
14 | Sofie Frank Plath | 1998 | 165 | 3:44.11 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Sofie W. Bunten | 1999 | 163 | 3:45.15 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Caroline Beck | 1998 | DSQ | ej fors bevæg v 150m | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Helena Rasmussen | 1998 | DSQ | svømning på maven | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Løb 32, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Amalie Østrup | 1997 | 483 | 2:36.59 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Emma Sørensen | 1997 | 471 | 2:37.88 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Signe B. Thomasen | 1996 | 455 | 2:39.80 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Katrine M. Johannsen | 1996 | 389 | 2:48.34 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Maja L. Brinch | 1996 | 381 | 2:49.44 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Ida Vardinhus-Nielsen | 1996 | 376 | 2:50.28 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Anne Henriksen | 1996 | 369 | 2:51.36 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
8 | Frederikke Nedergaard | 1996 | 364 | 2:52.06 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Sara Sofia Benzarti | 1997 | 357 | 2:53.16 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Cecilie Pedersen | 1996 | 356 | 2:53.33 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseid | ||||||||||
11 | Rikke Glinvad | 1997 | 346 | 2:55.00 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Maria Fuglsang Frandsen | 1997 | 306 | 3:02.32 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
13 | Sofie Emilie B. Andersen | 1997 | 304 | 3:02.81 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Ditte V. Hansen | 1997 | 303 | 3:02.90 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Cecilie S. Nielsen | 1996 | 301 | 3:03.38 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Anne V Mikkelsen | 1997 | 295 | 3:04.55 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
17 | Nia Jørgensen | 1996 | 294 | 3:04.90 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Maj Brohus | 1996 | 286 | 3:06.40 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
19 | Julie Rishøj Andersen | 1997 | 267 | 3:10.75 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
20 | Laura Koch Sørensen | 1997 | 264 | 3:11.66 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Ana Cecilia Woetmann | 1996 | 257 | 3:13.32 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
22 | Karen Frederikke Hansen | 1996 | 215 | 3:25.17 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
23 | Cecilie Kjærsgaard | 1997 | 213 | 3:25.66 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
24 | Sofie Korreborg | 1997 | 192 | 3:32.96 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
25 | Grace Gardner | 1997 | 175 | 3:39.66 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Emma Rasmussen | 1996 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Nina Paulsen | 1996 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Laura K. Westergaard | 1997 | DSQ | ej fors bevæg v.125m | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Linette Nanna Rasmusssen | 1997 | DSQ | ej fors bevæg v100m | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Sofie Skibsted | 1997 | DSQ | ej fors bevæg v 100m | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
Løb 32, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Simone Friis Hansen | 1995 | 541 | 2:30.82 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | 522 | 2:32.60 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
3 | Laura Bornhøft | 1995 | 507 | 2:34.14 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Camilla Svane | 1995 | 486 | 2:36.29 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Trine Fredsø Rasmussen | 1989 | 476 | 2:37.41 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
6 | Anne Sofie J. Brund | 1995 | 456 | 2:39.67 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Thea Nørgaard | 1995 | 454 | 2:39.84 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Tine Trolle | 1991 | 450 | 2:40.36 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
9 | Betina K. Pedersen | 1994 | 437 | 2:41.88 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Christina Lund | 1993 | 433 | 2:42.42 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
11 | Lise Meng | 1994 | 423 | 2:43.74 | ||||||
Munkebo Svømme- og Kond | ||||||||||
12 | Nanna N. Nielsen | 1993 | 403 | 2:46.34 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Matilde Christensen | 1992 | 391 | 2:48.11 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
14 | Johanne Brahe | 1995 | 374 | 2:50.56 | ||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
15 | Anne Brandt Nielsen | 1992 | 351 | 2:54.14 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
16 | Nanna Wilenski | 1995 | 331 | 2:57.56 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
17 | Louise Sander | 1995 | 331 | 2:57.67 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
18 | Amalie Bøgebjerg | 1995 | 322 | 2:59.19 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
19 | Marie Kristine Steen | 1994 | 301 | 3:03.30 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
20 | Katrine Siggaard | 1995 | 280 | 3:07.91 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
21 | Pernille Højland Jensen | 1994 | 222 | 3:22.93 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Amalie Klitgaard | 1994 | DNS | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Ditte A. Christiansen | 1995 | DNS | |||||||
Delta Svøm | ||||||||||
- | Iben Rohde | 1994 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Line Aamann | 1993 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Michelle Lesler | 1994 | DNS | |||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 13 juni 2010 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:07 |