Tulokset Midsommercup 2010
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Midsommer Cup 2010 | Udskriftsdato | 12 juni 2010 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 16:59 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-06-12 |
Løb 10, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Helena Eriksen | 2000 | 208 | 3:54.55 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Elisabeth Pedersen | 2000 | 78 | 5:24.56 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseid | ||||||||||
- | Mie Mellerup | 2000 | DSQ | 1hånd i vend. v. 125 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 10, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 393 | 3:09.66 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Nicoline Pontoppidan | 1998 | 329 | 3:21.18 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Marie Eske | 1999 | 284 | 3:31.32 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
4 | Camilla Puk Jensen | 1998 | 281 | 3:31.96 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Linette Johansen | 1998 | 255 | 3:39.05 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Camilla Tromborg | 1998 | 253 | 3:39.57 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
7 | Anna Baagøe Frandsen | 1998 | 247 | 3:41.42 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Camilla M Kristensen | 1998 | 230 | 3:46.62 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
9 | Trine Guldberg | 1999 | 230 | 3:46.64 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
10 | Kirstine M. Pedersen | 1999 | 216 | 3:51.40 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
11 | Martha Andersen | 1999 | 216 | 3:51.52 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
12 | Mathilde Skjødt Mikkelsen | 1998 | 213 | 3:52.45 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Mette Flaskager | 1999 | 212 | 3:52.96 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
14 | Emma Louise Frohn | 1998 | 197 | 3:58.76 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
15 | Rikke Strømbeck | 1998 | 195 | 3:59.30 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
16 | Julie Dahl Schneider | 1998 | 195 | 3:59.67 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Sofie Marie Kølbæk | 1998 | 189 | 4:02.12 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
18 | Amalie Mejer | 1998 | 188 | 4:02.45 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
19 | Frederikke Nielsen | 1998 | 178 | 4:06.92 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
20 | Josefine Knudsen | 1998 | 160 | 4:15.65 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
21 | Jonanne Juul Petersen | 1999 | 139 | 4:28.38 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
22 | Mie Johansen | 1999 | 133 | 4:31.96 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Lisa Schøn | 1999 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 10, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Tine Christensen | 1996 | 404 | 3:07.84 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Emma Sørensen | 1997 | 401 | 3:08.40 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sofie Aaquist | 1996 | 388 | 3:10.41 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
4 | Anne K. Larsen | 1997 | 365 | 3:14.35 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Julie Storgaard | 1996 | 358 | 3:15.63 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
6 | Sille Brolykke Bjerrum | 1996 | 355 | 3:16.14 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
7 | Anne Dahl | 1996 | 343 | 3:18.48 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
8 | Tashia Lundvig | 1996 | 337 | 3:19.61 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
9 | Marie Kjeldgaard | 1996 | 313 | 3:24.59 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
10 | Karen Frederikke Hansen | 1996 | 301 | 3:27.12 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
11 | Emilie Aagaard | 1997 | 282 | 3:31.76 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Sine Højgaard Sørensen | 1997 | 271 | 3:34.52 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Marie Henriksen | 1997 | 262 | 3:37.15 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
14 | Sofie Emilie B. Andersen | 1997 | 259 | 3:37.83 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Christine Dissing | 1997 | 249 | 3:40.71 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Lis N. Duc | 1997 | 247 | 3:41.22 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
17 | Sofie Skibsted | 1997 | 238 | 3:44.16 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
18 | Louise Mosegaard Tromborg | 1996 | 229 | 3:47.03 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
19 | Katrine Aastrup | 1997 | 227 | 3:47.73 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
20 | Signe Knøsen | 1997 | 225 | 3:48.18 | ||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
21 | Grace Gardner | 1997 | 222 | 3:49.34 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
22 | Sigrid Mogensen | 1997 | 214 | 3:52.14 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
23 | Laura Christensen | 1997 | 195 | 3:59.31 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
24 | Line Meldgaard | 1997 | 188 | 4:02.41 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Line Augustesen Obel | 1996 | DNS | |||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | Tatiana Amurugam | 1996 | DNS | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
- | Thilde Søborg Pedersen | 1996 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Søhesten | ||||||||||
- | Anastasia Mortensen | 1996 | DSQ | 2 br.tag under vand | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Camilla Jørgensen | 1997 | DSQ | 1 hånd i vend. 125m | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
- | Cecilie Rishøj Andersen | 1997 | DSQ | 1hånd i vend | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Maria Ingvardsen | 1997 | DSQ | ret bril 25m | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 10, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 15 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | 616 | 2:43.18 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
2 | Olivia Larsen | 1995 | 567 | 2:47.79 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
3 | Louise Frederiksen | 1995 | 520 | 2:52.70 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Christina Lund | 1993 | 431 | 3:03.90 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
5 | Amalie Klitgaard | 1994 | 409 | 3:07.14 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Nadja Christiansen | 1995 | 404 | 3:07.87 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
7 | Cornelia Buus | 1994 | 397 | 3:09.00 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Kamille Bager Herskind | 1995 | 395 | 3:09.32 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Laura Westergaard | 1995 | 381 | 3:11.61 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Louise Holm | 1994 | 357 | 3:15.86 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Nanna Wilenski | 1995 | 349 | 3:17.18 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
12 | Pernille Højland Jensen | 1994 | 325 | 3:22.03 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Michelle Strand | 1994 | DNS | |||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
- | Sandra Bram Madsen | 1995 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Signe Yder | 1995 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 12 juni 2010 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:59 |