2020-12-01   04:13:10
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP2 2019-2020 & SUSS, Borlänge

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 Lördag 25/1 kl. 10.00 (Insim kl. 08.50-09.50)

Document
Resultat
UGP2 2019-2020 och SUSS
Plats: Maserhallen Arrangör: Borlänge Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 25 jan 2020 till den 26 jan 2020
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 17-18 år - Final
Sponsor: Ungdoms GP 2 2019-2020
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Martin Schön 2003 Bollnäs Simsällskap 376 1:06.56
50m: 30.65
100m: 1:06.56
(35.91)
Grenen officiell:  2020-01-25 10:24:37
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 16 år - Final
Sponsor: Ungdoms GP 2 2019-2020
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Olle Wikholm 2004 Gävle Simsällskap 435 1:03.44
50m: 29.44
100m: 1:03.44
(34.00)
2 Albin Östlund 2004 Gävle Simsällskap 382 1:06.25 +2.81
50m: 30.47
100m: 1:06.25
(35.78)
Grenen officiell:  2020-01-25 10:24:37
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 15 år - Final
Sponsor: Ungdoms GP 2 2019-2020
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Danny Simaleza 2005 Gävle Simsällskap 431 1:03.64
50m: 29.37
100m: 1:03.64
(34.27)
2 Samuel Sjökvist 2005 Gävle Simsällskap 376 1:06.61 +2.97
50m: 30.78
100m: 1:06.61
(35.83)
3 Arvid  Lind 2005 Bollnäs Simsällskap 326 1:09.85 +6.21
50m: 32.49
100m: 1:09.85
(37.36)
4 Oscar Westman 2005 Falu Simsällskap 277 1:13.68 +10.04
50m: 34.43
100m: 1:13.68
(39.25)
5 Alfred Gustafsson 2005 Ludvika Simsällskap 141 1:32.23 +28.59
50m: 39.23
100m: 1:32.23
(53.00)
Grenen officiell:  2020-01-25 10:24:37
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 14 år - Final
Sponsor: Ungdoms GP 2 2019-2020
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hugo Swanson 2006 Gävle Simsällskap 364 1:07.33
50m: 31.11
100m: 1:07.33
(36.22)
2 Anton Löfgren 2006 Ludvika Simsällskap 161 1:28.23 +20.90
50m: 39.78
100m: 1:28.23
(48.45)
- Samuel Eriksson 2006 Borlänge Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2020-01-25 10:24:37
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 13 år - Final
Sponsor: Ungdoms GP 2 2019-2020
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Erik Sjökvist 2007 Gävle Simsällskap 218 1:19.82
50m: 35.52
100m: 1:19.82
(44.30)
2 Axel Krysén 2007 Ludvika Simsällskap 149 1:30.68 +10.86
50m: 39.74
100m: 1:30.68
(50.94)
3 Eduards Drozdovs 2007 Borlänge Simsällskap 123 1:36.64 +16.82
50m: 42.98
100m: 1:36.64
(53.66)
Grenen officiell:  2020-01-25 10:24:37
2020-01-25 10:34:58 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Borlänge Simsällskap

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner