2020-04-01   04:03:54
Vślg stśvne:

Vślg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM-H Ňben Klasse indledende

Her vises alle stśvnets resultater opdelt i stśvneafsnit.

afsnit 2

Resultat LÝb 28 (Finaler) - Officiel
Resultat LÝb 28 (Finaler) - Officiel 
 
  Stśvne navn  DM-H Ňben Klasse, indledende    Udskriftsdato  23 november 2019   
  Stśvne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  20:55   
  ArrangÝr  Nyborg SvÝmmeklub & Dansk SvÝmmeunion         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  23 november 2019         
 
 
LÝb 28, 4x100m IM Medley Mix, Finaler 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m  100m      OpnŚet  Status 











 
Horsens SvÝmmeklub 1 - Mix  1999  Horsens SvÝmmeklub 1            4:11.93   
  Patrick Zakaryan Olsen  2002      26.11  58.26      58.26   
  Nicklas Steen Hansen  1999      28.38  1:00.12      1:58.38   
  Cecilie GrÝndal  2002      29.11  1:04.51      3:02.89   
  Sofie Le Fevre  2004      30.98  1:09.04      4:11.93   
                     
Helsinge - Mix  1997  Helsinge SvÝmmeklub            4:20.48   
  Mads Steen Petersen  1997      28.26  1:01.80      1:01.80   
  Nicklas Andersen  2001      28.79  1:01.44      2:03.24   
  Emily Gantriis  1999      28.07  1:02.57      3:05.81   
  Laura JÝrgensen  2004      33.49  1:14.67      4:20.48   
                     
Horsens SvÝmmeklub 2 - Mix  1999  Horsens SvÝmmeklub 2            4:23.40   
  Nicolaj LÝth Andersen  2001      26.80  58.65      58.65   
  Jacob Lyse SÝe  2003      28.77  1:03.56      2:02.21   
  Julia HarpÝth  2002      32.32  1:08.94      3:11.15   
  Caroline Madsen  2004      33.09  1:12.25      4:23.40   
                     
Ku SvÝmning 6  U.S.G            4:29.03   
  Jakob Tingsgaard  1993      28.77  1:04.25      1:04.25   
  Christian Christensen  1991      28.20  1:02.14      2:06.39   
  Julie Schmidt  1995      32.95  1:11.45      3:17.84   
  Marianne Duijm  1993      33.25  1:11.19      4:29.03   
                     
Agf Ňben - Mix  2000  Agfs SvÝmmeafdeling            4:30.78   
  Rasmus Pilegaard KÝfer  2003      28.13  1:00.41      1:00.41   
  Sander Kudahl Zaccarin  2003      28.33  1:04.42      2:04.83   
  Smilla Bruun Christensen  2001      36.52  1:13.31      3:18.14   
  Ida Emilie Hindberg  2005      34.44  1:12.64      4:30.78   
                     
Kolding - Mix  2001  Kolding SK            4:35.40   
  Jacob Schelde Jensen  2001      30.20  1:07.93      1:07.93   
  Melanie Petersen  2004      32.56  1:12.63      2:20.56   
  Daniel Busk  2005      30.49  1:05.19      3:25.75   
  Cille Christensen  2004      31.80  1:09.65      4:35.40   
                     
Haderslev - Mix  1996  Haderslev SvÝmme Klub            4:35.77   
  Nele Schulze  2004      30.35  1:03.43      1:03.43   
  Alberte Hedevang Petersen  2003      31.43  1:07.99      2:11.42   
  Kasper Christiansen  2003      31.09  1:06.72      3:18.14   
  Daniel HornsŠ  2004      35.39  1:17.63      4:35.77   
                     
S68 - Mix  2001  SvÝmmeklubben S 68            4:38.21   
  Anna Munk Fuglsang  2005      34.73  1:11.50      1:11.50   
  Sara Bundgaard  2003      34.66  1:13.61      2:25.11   
  Jeppe Egholm  2003      30.21  1:06.34      3:31.45   
  Karl Anton Kristensen  2005      30.60  1:06.76      4:38.21   
                     
HillerÝd Mix Dsq  HillerÝd SvÝmmeklub            4:39.28   
  Oliver Christiansen  1999      28.85  1:04.27      1:04.27   
  Carl Kirchhoff  2002      28.16  1:03.40      2:07.67   
  Athena Haugsted Pihl  2006      34.74  1:17.11      3:24.78   
  Arendse Arrild Lyngfeldt  2006      33.68  1:14.50      4:39.28   
                     
10  ErritsÝ - Mix  1996  ErritsÝ Gymnastik Og IF            4:46.96   
  Mathias JÝrgensen  2002      31.63  1:08.71      1:08.71   
  Clara Lynggaard  2002      34.19  1:15.22      2:23.93   
  Sofie SjÝgren  2002      33.73  1:15.79      3:39.72   
  Peter Rom Poulsen  2005      32.54  1:07.24      4:46.96   
                     
11  Frederikssund - Mix  2001  Frederikssund SvÝmmeklub            4:48.45   
  Sille Andersen  2003      32.90  1:13.20      1:13.20   
  Ida Lykke Wennicke  2001      32.97  1:14.45      2:27.65   
  Lucas Nielsen  2004      32.95  1:12.60      3:40.25   
  Bertram Olesen  2005      31.53  1:08.20      4:48.45   
                     
12  Swim Team Neptun - Mix  2002  Swim Team Neptun            4:51.08   
  Freja RÝjkjśr Rasmussen  2004      32.14  1:09.67      1:09.67   
  Mathias Nybro Laursen  2005      29.97  1:10.49      2:20.16   
  Niklas Faaborg Andersen  2002      33.03  1:11.36      3:31.52   
  Liva Ginnerup  2004      35.99  1:19.56      4:51.08   
                     
13  Nyborg SvÝmmeklub - Mix  2001  Nyborg SvÝmmeklub            4:54.55   
  Cathrine HÝst  2004      37.59  1:22.53      1:22.53   
  Mikkel Bredal Larsen  2005      34.32  1:10.53      2:33.06   
  Iben Bak  2001      33.00  1:10.62      3:43.68   
  Piotr Stadnicki  2004      32.47  1:10.87      4:54.55   
                     
14  Durup - Mix  1999  Durup IF            5:02.07   
  Oliver Veile  2001      31.68  1:11.26      1:11.26   
  Carli Mark  2002      35.44  1:16.79      2:28.05   
  Mathias Pedersen  2002      32.03  1:08.89      3:36.94   
  Amalie Karlsen  2004      38.58  1:25.13      5:02.07   
                     
15  Aabybro - Mix  2000  Aabybro Idrśtsforening            5:35.21   
  Sebastian Porsborg  2007      38.33  1:17.92      1:17.92   
  Simon Andersen  2000      34.34  1:14.25      2:32.17   
  Sofie Callsen  2008      40.26  1:28.88      4:01.05   
  Sofie Jeppesen  2007      44.00  1:34.16      5:35.21   
                     
HillerÝd - Mix  2001  HillerÝd SvÝmmeklub            DSQ  SW 4.4 
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  23 november 2019 
Licens til Nyborg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  20:55 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark