2020-05-28   20:12:52
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM-H Åben Klasse indledende

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

afsnit 2

Resultat Løb 26 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 26 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  DM-H Åben Klasse, indledende    Udskriftsdato  23 november 2019   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  20:53   
  Arrangør  Nyborg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  23 november 2019         
 
 
Løb 26, 400m Medley Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 4:05.98 2009-12-11 
Dansk Rekord Junior: Mikkel Gadgaard (1999) 4:16.13 2016-11-11 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Andreas Rasmussen  2000  Horsens Svømmeklub 2    1:02.93  2:16.98  3:37.36    4:39.90   
Elias Hanghøj Jonsson  2002  Svømmeklubben S 68    1:01.19  2:15.88  3:42.16    4:46.42   
Nicklas Steen Hansen  1999  Horsens Svømmeklub 1    1:02.57  2:21.67  3:40.58    4:50.47   
Marcus Christiansen  2001  Helsinge Svømmeklub    1:05.11  2:25.77  3:43.14    4:51.01   
Morten Baxter  1996  Erritsø Gymnastik Og IF    1:06.04  2:21.02  3:48.48    4:52.67   
Carl Kirchhoff  2002  Hillerød Svømmeklub    1:03.65  2:21.68  3:48.74    4:55.07   
Jacob Lyse Søe  2003  Horsens Svømmeklub 2    1:07.75  2:23.05  3:48.57    4:56.19   
Mads Stamholt  2003  Haderslev Svømme Klub    1:11.82  2:32.60  3:56.50    5:03.00   
Morten Lindblom Andersen  2005  Hillerød Svømmeklub    1:09.30  2:29.46  3:53.05    5:04.20   
10  Casper Krohn  2001  Agfs Svømmeafdeling    1:10.33  2:38.82  3:56.82    5:04.84   
11  Valdemar Kjærgaard  2001  Agfs Svømmeafdeling    1:06.95  2:26.88  3:58.03    5:05.50   
12  Victor Dyrhauge  2004  Frederikssund Svømmeklub    1:10.27  2:29.20  3:53.57    5:06.87   
13  Lasse Thulstrup  2004  Kolding SK    1:11.70  2:35.54  3:58.23    5:07.12   
14  Karl Anton Kristensen  2005  Svømmeklubben S 68    1:10.73  2:31.34  4:03.56    5:12.28   
15  Asger Als Olsen  2004  Kolding SK    1:14.98  2:37.56  4:04.04    5:16.12   
16  Emil Holm Kristiansen  1993  U.S.G    1:10.15  2:32.79  4:05.78    5:17.01   
17  Emil Gram Peters  2005  Helsinge Svømmeklub    1:12.60  3:16.02  4:40.20    5:17.89   
18  Mikkel Bredal Larsen  2005  Nyborg Svømmeklub    1:17.28  2:42.74  4:08.51    5:22.03   
19  Kristian Sabroe Sørensen  2005  Horsens Svømmeklub 1    1:11.49  2:38.28  4:12.78    5:26.37   
20  Jonathan Bos  1998  Haderslev Svømme Klub    1:11.49  2:46.25  4:17.26    5:27.28   
21  Mathias Pedersen  2002  Durup IF    1:13.28  3:26.65  4:51.16    5:27.64   
22  Johan H Brorson  2006  Swim Team Neptun    1:22.81  2:49.17  4:19.20    5:31.70   
23  Axel Hvam  2003  Swim Team Neptun    1:11.60  2:41.19  4:22.10    5:34.86   
24  Mathias Lykke Sandison  2007  Nyborg Svømmeklub    1:11.94  2:42.71  4:15.72    5:35.60   
25  Mads Bantz Nielsen  2004  Frederikssund Svømmeklub    1:10.90  2:40.78  4:19.57    5:36.27   
26  Mads Mølgaard  2006  Aabybro Idrætsforening    1:19.12  2:47.80  4:23.78    5:38.16   
27  Bastian Stausholm Larsen  2005  Aabybro Idrætsforening    1:15.58  2:44.96  4:28.27    5:40.69   
28  Sebastian Veile  2003  Durup IF    1:23.72  2:50.46  4:31.30    5:42.20   
29  Rune Solvang  1980  U.S.G    1:15.98  2:41.96  4:27.05    5:42.74   
30  Frederik Billesø Beck  2008  Erritsø Gymnastik Og IF    1:21.52  2:50.13  4:34.92    5:55.82   
Lukas Frederiksen  2004  Helsinge Svømmeklub            DSQ  SW 6.4 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  23 november 2019 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:53 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark