2020-01-28   21:14:15
Vślg stśvne:

Vślg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM-H Ňben Klasse indledende

Her vises alle stśvnets resultater opdelt i stśvneafsnit.

afsnit1

Resultat LÝb 15 (Finaler) - Officiel
Resultat LÝb 15 (Finaler) - Officiel 
 
  Stśvne navn  DM-H Ňben Klasse, indledende    Udskriftsdato  24 november 2019   
  Stśvne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  14:26   
  ArrangÝr  Nyborg SvÝmmeklub & Dansk SvÝmmeunion         
  Bassin  25m         
  Stśvne dato  23 november 2019         
 
 
LÝb 15, 10X50m (200+150+100+50) D, Finaler 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    50m        OpnŚet  Status 











 
Nyborg SvÝmmeklub - Damer  2001  Nyborg SvÝmmeklub            5:10.20   
  Iben Bak  2001      29.71        29.71   
  Iben Bak  2001      32.08        1:01.79   
  Iben Bak  2001      33.41        1:35.20   
  Iben Bak  2001      33.25        2:08.45   
  Karina HÝybye Olesen  2001      29.26        2:37.71   
  Karina HÝybye Olesen  2001      32.06        3:09.77   
  Karina HÝybye Olesen  2001      32.52        3:42.29   
  Maja Johanne Pedersen  2005      28.19        4:10.48   
  Maja Johanne Pedersen  2005      31.14        4:41.62   
  Kristine Kipper Pedersen  2004      28.58        5:10.20   
                     
Horsens SvÝmmeklub 1 - Damer  2001  Horsens SvÝmmeklub 1            5:19.90   
  Sofie Trekśr Klausen  2003      29.90        29.90   
  Sofie Trekśr Klausen  2003      32.93        1:02.83   
  Sofie Trekśr Klausen  2003      34.61        1:37.44   
  Sofie Trekśr Klausen  2003      35.26        2:12.70   
  Mie Buch Nielsen  2001      30.06        2:42.76   
  Mie Buch Nielsen  2001      33.88        3:16.64   
  Mie Buch Nielsen  2001      33.74        3:50.38   
  Clara Matilde Carstensen  2004      28.71        4:19.09   
  Clara Matilde Carstensen  2004      32.93        4:52.02   
  Karoline Lagoni  2003      27.88        5:19.90   
                     
Kolding - Damer  2002  Kolding SK            5:21.67   
  Cille Christensen  2004      29.80        29.80   
  Cille Christensen  2004      32.74        1:02.54   
  Cille Christensen  2004      33.97        1:36.51   
  Cille Christensen  2004      32.89        2:09.40   
  Victoria Frśhr Piihl  2005      31.29        2:40.69   
  Victoria Frśhr Piihl  2005      33.81        3:14.50   
  Victoria Frśhr Piihl  2005      33.62        3:48.12   
  Melanie Petersen  2004      30.65        4:18.77   
  Melanie Petersen  2004      33.58        4:52.35   
  Johanne Heilmann  2005      29.32        5:21.67   
                     
Haderslev - Damer  2002  Haderslev SvÝmme Klub            5:23.10   
  Nele Schulze  2004      30.63        30.63   
  Nele Schulze  2004      32.56        1:03.19   
  Nele Schulze  2004      32.66        1:35.85   
  Nele Schulze  2004      31.73        2:07.58   
  Maja Stamholt  2005      31.48        2:39.06   
  Maja Stamholt  2005      35.55        3:14.61   
  Maja Stamholt  2005      35.25        3:49.86   
  Anne Thastrup-Hansen  2006      29.98        4:19.84   
  Anne Thastrup-Hansen  2006      33.61        4:53.45   
  Amalie Averhoff MÝbes  2002      29.65        5:23.10   
                     
HillerÝd - Damer  2002  HillerÝd SvÝmmeklub            5:23.65   
  Johanne Baes Aaholst  2004      31.67        31.67   
  Johanne Baes Aaholst  2004      33.87        1:05.54   
  Johanne Baes Aaholst  2004      33.93        1:39.47   
  Johanne Baes Aaholst  2004      33.88        2:13.35   
  Ulrikke Veje  2002      30.85        2:44.20   
  Ulrikke Veje  2002      35.43        3:19.63   
  Ulrikke Veje  2002      34.75        3:54.38   
  Anna Olivia Kirchhoff  2005      28.55        4:22.93   
  Anna Olivia Kirchhoff  2005      32.33        4:55.26   
  Athena Haugsted Pihl  2006      28.39        5:23.65   
                     
Helsinge - Damer  1999  Helsinge SvÝmmeklub            5:24.58   
  Emily Gantriis  1999      28.49        28.49   
  Emily Gantriis  1999      30.54        59.03   
  Emily Gantriis  1999      31.53        1:30.56   
  Emily Gantriis  1999      32.50        2:03.06   
  Katrine S. Frederiksen  2002      32.81        2:35.87   
  Katrine S. Frederiksen  2002      37.10        3:12.97   
  Katrine S. Frederiksen  2002      38.01        3:50.98   
  Laura JÝrgensen  2004      30.50        4:21.48   
  Laura JÝrgensen  2004      33.53        4:55.01   
  Emily Hansen  2005      29.57        5:24.58   
                     
Ku SvÝmning 3  U.S.G            5:25.77   
  Emma F. NystrŲm  1996      31.37        31.37   
  Emma F. NystrŲm  1996      34.53        1:05.90   
  Emma F. NystrŲm  1996      35.05        1:40.95   
  Emma F. NystrŲm  1996      34.32        2:15.27   
  Laura Smidt Hansen  1992      31.39        2:46.66   
  Laura Smidt Hansen  1992      34.56        3:21.22   
  Laura Smidt Hansen  1992      35.13        3:56.35   
  Susanne RŁbner-Petersen  1994      29.23        4:25.58   
  Susanne RŁbner-Petersen  1994      33.26        4:58.84   
  Julie Schmidt  1995      26.93        5:25.77   
                     
Horsens SvÝmmeklub 2 - Damer  1999  Horsens SvÝmmeklub 2            5:26.74   
  Caroline Nymann SÝrensen  2002      32.19        32.19   
  Caroline Nymann SÝrensen  2002      34.13        1:06.32   
  Caroline Nymann SÝrensen  2002      34.73        1:41.05   
  Caroline Nymann SÝrensen  2002      33.70        2:14.75   
  Katrine Sofie Wienberg  2002      31.07        2:45.82   
  Katrine Sofie Wienberg  2002      34.92        3:20.74   
  Katrine Sofie Wienberg  2002      34.71        3:55.45   
  Stine Bendixen Nissen  2004      29.43        4:24.88   
  Stine Bendixen Nissen  2004      32.70        4:57.58   
  Caroline Madsen  2004      29.16        5:26.74   
                     
Frederikssund - Damer  2001  Frederikssund SvÝmmeklub            5:42.94   
  Emilie Pyndt Hansen  2004      33.10        33.10   
  Emilie Pyndt Hansen  2004      36.64        1:09.74   
  Emilie Pyndt Hansen  2004      38.04        1:47.78   
  Emilie Pyndt Hansen  2004      36.45        2:24.23   
  Sille Andersen  2003      31.61        2:55.84   
  Sille Andersen  2003      35.64        3:31.48   
  Sille Andersen  2003      36.12        4:07.60   
  Ida Lykke Wennicke  2001      29.82        4:37.42   
  Ida Lykke Wennicke  2001      34.38        5:11.80   
  Lilja Skov  2007      31.14        5:42.94   
                     
10  S68 - Damer  2003  SvÝmmeklubben S 68            5:55.67   
  Kirstine JÝrgensen  2004      31.61        31.61   
  Kirstine JÝrgensen  2004      36.06        1:07.67   
  Kirstine JÝrgensen  2004      38.43        1:46.10   
  Kirstine JÝrgensen  2004      38.40        2:24.50   
  Josefine HÝgh  2005      35.38        2:59.88   
  Josefine HÝgh  2005      39.28        3:39.16   
  Josefine HÝgh  2005      38.61        4:17.77   
  Sofie Jakobsen  2003      33.37        4:51.14   
  Sofie Jakobsen  2003      36.06        5:27.20   
  Matilde Thirup  2005      28.47        5:55.67   
                     
11  Aabybro - Damer  2005  Aabybro Idrśtsforening            5:58.88   
  Therese J Helt  2006      33.86        33.86   
  Therese J Helt  2006      37.23        1:11.09   
  Therese J Helt  2006      39.31        1:50.40   
  Therese J Helt  2006      39.45        2:29.85   
  Ophelia Kronborg Jensen  2005      32.42        3:02.27   
  Ophelia Kronborg Jensen  2005      37.44        3:39.71   
  Ophelia Kronborg Jensen  2005      35.52        4:15.23   
  Carla Brix Rasmussen  2006      34.27        4:49.50   
  Carla Brix Rasmussen  2006      36.30        5:25.80   
  Ellen Brix Rasmussen  2006      33.08        5:58.88   
                     
12  Swim Team Neptun - Damer  2002  Swim Team Neptun            5:59.86   
  Liva Ginnerup  2004      32.73        32.73   
  Liva Ginnerup  2004      38.05        1:10.78   
  Liva Ginnerup  2004      39.65        1:50.43   
  Liva Ginnerup  2004      39.39        2:29.82   
  Mathilde MÝller  2004      32.99        3:02.81   
  Mathilde MÝller  2004      38.57        3:41.38   
  Mathilde MÝller  2004      38.38        4:19.76   
  Thea BrÝndum  2004      33.07        4:52.83   
  Thea BrÝndum  2004      36.43        5:29.26   
  Sofie Skovgaard SÝrensen  2004      30.60        5:59.86   
                     
13  ErritsÝ - Damer  1999  ErritsÝ Gymnastik Og IF            6:06.52   
  Cathrine Skau Hansen  1999      34.14        34.14   
  Cathrine Skau Hansen  1999      38.84        1:12.98   
  Cathrine Skau Hansen  1999      40.23        1:53.21   
  Cathrine Skau Hansen  1999      39.22        2:32.43   
  Alberte Faurby Buchardt  2005      34.09        3:06.52   
  Alberte Faurby Buchardt  2005      37.61        3:44.13   
  Alberte Faurby Buchardt  2005      38.28        4:22.41   
  Rose Pernille Simon  2004      34.68        4:57.09   
  Rose Pernille Simon  2004      39.79        5:36.88   
  Maja Rolighed  2005      29.64        6:06.52   
                     
14  Durup Damer Dsq  Durup IF            6:09.44   
  Carli Mark  2002      32.59        32.59   
  Carli Mark  2002      35.85        1:08.44   
  Carli Mark  2002      38.92        1:47.36   
  Carli Mark  2002      34.46        2:21.82   
  Anika Andersen  2001      35.89        2:57.71   
  Anika Andersen  2001      41.62        3:39.33   
  Anika Andersen  2001      41.00        4:20.33   
  Amalie Karlsen  2004      35.88        4:56.21   
  Amalie Karlsen  2004      40.88        5:37.09   
  Clara Korsgaard  2006      32.35        6:09.44   
                     
Agf Ňben - Damer  2000  Agfs SvÝmmeafdeling            DSQ  SW 10.11 
  Smilla Bruun Christensen  2001      32.23        32.23   
                     
Durup - Damer  2001  Durup IF            DSQ  SW 10.11 
  Carli Mark  2002      31.21        31.21   
  Carli Mark  2002      35.52        1:06.73   
  Carli Mark  2002      36.93        1:43.66   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  24 november 2019 
Licens til Nyborg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  14:26 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark