2020-05-31   05:21:47
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP2 2019-2020, Motala

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1, lördag 8:30

Document
Resultat
UGP2 2019-2020
Plats: Motala Arrangör: Motala SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 25 jan 2020 till den 26 jan 2020
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar 12 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Wilmer Jakobsson 2008 Norrköpings Kappsimningsklubb 282 3:03.07
50m: 40.90
100m: 1:28.72
(47.82)
150m: 2:16.41
(47.69)
200m: 3:03.07
(46.66)
2 Olof Karlsson 2008 Linköpings Allmänna SS 209 3:22.23 +19.16
50m: 45.91
100m: 1:38.46
(52.55)
150m: 2:31.03
(52.57)
200m: 3:22.23
(51.20)
3 Emil Jörstad 2008 Örebro Simallians 182 3:31.75 +28.68
50m: 45.78
100m: 1:41.57
(55.79)
150m: 2:38.75
(57.18)
200m: 3:31.75
(53.00)
- Elliot Eldh 2008 Linköpings Allmänna SS DSQ
Grenen officiell:  2020-01-25 10:33:19
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Felix Sandstedt 2007 Jönköpings Simsällskap 294 3:00.55
50m: 42.93
100m: 1:31.47
(48.54)
150m: 2:17.30
(45.83)
200m: 3:00.55
(43.25)
2 Simón Perez 2007 Linköpings Allmänna SS 207 3:22.82 +22.27
50m: 46.23
100m: 1:38.24
(52.01)
150m: 2:31.81
(53.57)
200m: 3:22.82
(51.01)
3 Jakob Kramer 2007 Jönköpings Simsällskap 192 3:28.18 +27.63
50m: 45.73
100m: 1:39.95
(54.22)
150m: 2:34.78
(54.83)
200m: 3:28.18
(53.40)
4 Felix Falk 2007 Jönköpings Simsällskap 183 3:31.39 +30.84
50m: 46.42
100m: 1:41.30
(54.88)
150m: 2:38.06
(56.76)
200m: 3:31.39
(53.33)
5 Oliver Sjöberg 2007 Finspångs Simklubb 180 3:32.76 +32.21
50m: 50.19
100m: 1:41.84
(51.65)
150m: 2:36.83
(54.99)
200m: 3:32.76
(55.93)
6 Hugo Angland 2007 Norrköpings Kappsimningsklubb 141 3:50.85 +50.30
50m: 52.44
100m: 1:53.20
(1:00.76)
150m: 2:53.12
(59.92)
200m: 3:50.85
(57.73)
7 Axel Sköld 2007 Norrköpings Kappsimningsklubb 135 3:53.95 +53.40
50m: 49.14
100m: 1:52.05
(1:02.91)
150m: 2:53.26
(1:01.21)
200m: 3:53.95
(1:00.69)
Grenen officiell:  2020-01-25 10:33:19
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Jacob Hellman 2006 Norrköpings Kappsimningsklubb 377 2:46.24
50m: 36.74
100m: 1:19.80
(43.06)
150m: 2:03.60
(43.80)
200m: 2:46.24
(42.64)
2 Melker Åkesson 2006 Jönköpings Simsällskap 360 2:48.82 +2.58
50m: 38.74
100m: 1:22.04
(43.30)
150m: 2:06.47
(44.43)
200m: 2:48.82
(42.35)
3 Justin Rineholm 2006 Linköpings Allmänna SS 344 2:51.48 +5.24
50m: 39.04
100m: 1:22.61
(43.57)
150m: 2:07.35
(44.74)
200m: 2:51.48
(44.13)
4 Joel Johansson 2006 Jönköpings Simsällskap 218 3:19.54 +33.30
50m: 43.49
100m: 1:33.48
(49.99)
150m: 2:26.41
(52.93)
200m: 3:19.54
(53.13)
5 Vilgot Westman 2006 Jönköpings Simsällskap 173 3:35.49 +49.25
50m: 47.45
100m: 1:43.72
(56.27)
150m: 2:40.49
(56.77)
200m: 3:35.49
(55.00)
- Theo Nordholm 2006 Jönköpings Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2020-01-25 10:33:19
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar 15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Anton Hegmegi 2005 Jönköpings Simsällskap 519 2:29.44
50m: 34.37
100m: 1:12.43
(38.06)
150m: 1:50.65
(38.22)
200m: 2:29.44
(38.79)
2 David Bergqvist 2005 Jönköpings Simsällskap 461 2:35.50 +6.06
50m: 35.35
100m: 1:14.58
(39.23)
150m: 1:55.51
(40.93)
200m: 2:35.50
(39.99)
3 Linus Isaksson 2005 Linköpings Allmänna SS 375 2:46.52 +17.08
50m: 37.05
100m: 1:19.35
(42.30)
150m: 2:02.62
(43.27)
200m: 2:46.52
(43.90)
4 David Ullstrand 2005 Norrköpings Kappsimningsklubb 365 2:48.09 +18.65
50m: 36.59
100m: 1:19.17
(42.58)
150m: 2:03.68
(44.51)
200m: 2:48.09
(44.41)
5 Adam Nyberg 2005 Norrköpings Kappsimningsklubb 221 3:18.73 +49.29
50m: 42.14
100m: 1:33.84
(51.70)
150m: 2:26.97
(53.13)
200m: 3:18.73
(51.76)
6 Linus Frogsjö 2005 Norrköpings Kappsimningsklubb 187 3:29.89 +1:00.45
50m: 43.26
100m: 1:36.42
(53.16)
150m: 2:33.09
(56.67)
200m: 3:29.89
(56.80)
7 Eric Aidun 2005 Finspångs Simklubb 178 3:33.36 +1:03.92
50m: 43.13
100m: 1:35.91
(52.78)
150m: 2:33.61
(57.70)
200m: 3:33.36
(59.75)
Grenen officiell:  2020-01-25 10:33:19
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar 16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Gustav Edlund 2004 Linköpings Allmänna SS 461 2:35.54
50m: 34.54
100m: 1:13.17
(38.63)
150m: 1:53.29
(40.12)
200m: 2:35.54
(42.25)
2 Gabriel Eriksson 2004 Jönköpings Simsällskap 452 2:36.56 +1.02
50m: 35.14
100m: 1:14.83
(39.69)
150m: 1:55.31
(40.48)
200m: 2:36.56
(41.25)
3 Max Grubesic 2004 Jönköpings Simsällskap 448 2:36.92 +1.38
50m: 35.58
100m: 1:16.37
(40.79)
150m: 1:57.16
(40.79)
200m: 2:36.92
(39.76)
4 Jakob Starkenberg 2004 Jönköpings Simsällskap 390 2:44.36 +8.82
50m: 36.98
100m: 1:18.50
(41.52)
150m: 2:01.65
(43.15)
200m: 2:44.36
(42.71)
5 Nikola Petrovic 2004 Norrköpings Kappsimningsklubb 386 2:44.93 +9.39
50m: 37.21
100m: 1:19.35
(42.14)
150m: 2:01.25
(41.90)
200m: 2:44.93
(43.68)
6 Amir Pehlivanovic 2004 Norrköpings Kappsimningsklubb 373 2:46.84 +11.30
50m: 37.36
100m: 1:20.24
(42.88)
150m: 2:03.52
(43.28)
200m: 2:46.84
(43.32)
Grenen officiell:  2020-01-25 10:33:19
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar 17-18 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elliot Fielder 2003 Motala Simsällskap 546 2:26.96
50m: 33.29
100m: 1:10.73
(37.44)
150m: 1:48.41
(37.68)
200m: 2:26.96
(38.55)
2 Job Sanders 2003 Jönköpings Simsällskap 527 2:28.70 +1.74
50m: 34.54
100m: 1:12.37
(37.83)
150m: 1:50.47
(38.10)
200m: 2:28.70
(38.23)
3 Felix Wrakén 2003 Jönköpings Simsällskap 434 2:38.66 +11.70
50m: 35.71
100m: 1:15.84
(40.13)
150m: 1:57.36
(41.52)
200m: 2:38.66
(41.30)
4 Henrik Eriksson 2002 Motala Simsällskap 381 2:45.66 +18.70
50m: 36.86
100m: 1:19.94
(43.08)
150m: 2:03.47
(43.53)
200m: 2:45.66
(42.19)
5 Dennis Partanen 2003 Jönköpings Simsällskap 313 2:56.90 +29.94
50m: 38.62
100m: 1:23.84
(45.22)
150m: 2:11.57
(47.73)
200m: 2:56.90
(45.33)
Grenen officiell:  2020-01-25 10:33:19
2020-01-25 10:33:23 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Motala Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner