2020-05-31   07:02:00
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP2 2019-2020, Motala

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Document
Resultat
UGP2 2019-2020
Plats: Motala Arrangör: Motala SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 25 jan 2020 till den 26 jan 2020
Gren 1, 200m Frisim Damer 12 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ester Sainz 2008 Jönköpings Simsällskap 374 2:33.22
50m: 34.92
100m: 1:14.50
(39.58)
150m: 1:54.66
(40.16)
200m: 2:33.22
(38.56)
2 Sofia Holmqvist 2008 Linköpings Allmänna SS 372 2:33.42 +0.20
50m: 34.06
100m: 1:13.41
(39.35)
150m: 1:54.12
(40.71)
200m: 2:33.42
(39.30)
3 Jonna Klasén 2008 Norrköpings Kappsimningsklubb 314 2:42.36 +9.14
50m: 37.38
100m: 1:18.33
(40.95)
150m: 2:01.09
(42.76)
200m: 2:42.36
(41.27)
4 Lily Viberg 2008 Jönköpings Simsällskap 308 2:43.37 +10.15
50m: 38.41
100m: 1:21.78
(43.37)
150m: 2:04.23
(42.45)
200m: 2:43.37
(39.14)
5 Tilde Rilvén 2008 Örebro Simallians 304 2:44.10 +10.88
50m: 37.36
100m: 1:20.82
(43.46)
150m: 2:04.52
(43.70)
200m: 2:44.10
(39.58)
6 Elin Axelsson 2008 Linköpings Allmänna SS 301 2:44.63 +11.41
50m: 38.58
100m: 1:22.02
(43.44)
150m: 2:05.81
(43.79)
200m: 2:44.63
(38.82)
7 Rosa Jansson 2008 Örebro Simallians 275 2:49.62 +16.40
50m: 37.32
100m: 1:22.10
(44.78)
150m: 2:06.44
(44.34)
200m: 2:49.62
(43.18)
8 Rut Kämblad 2008 Örebro Simallians 268 2:51.12 +17.90
50m: 37.42
100m: 1:20.28
(42.86)
150m: 2:07.28
(47.00)
200m: 2:51.12
(43.84)
9 Matilda Larsson 2008 Örebro Simallians 255 2:54.02 +20.80
50m: 37.13
100m: 1:20.78
(43.65)
150m: 2:07.15
(46.37)
200m: 2:54.02
(46.87)
10 Elsa Dahlberg 2008 Värnamo Simsällskap 253 2:54.53 +21.31
50m: 39.62
100m: 1:25.55
(45.93)
150m: 2:11.26
(45.71)
200m: 2:54.53
(43.27)
11 Emmie jakobsson 2010 Norrköpings Kappsimningsklubb 240 2:57.54 +24.32
50m: 39.56
100m: 1:24.43
(44.87)
150m: 2:11.62
(47.19)
200m: 2:57.54
(45.92)
12 Siri Lindblom 2008 Jönköpings Simsällskap 229 3:00.48 +27.26
50m: 39.19
100m: 1:24.92
(45.73)
150m: 2:13.00
(48.08)
200m: 3:00.48
(47.48)
13 Leah Ljungberg 2008 Jönköpings Simsällskap 228 3:00.60 +27.38
50m: 41.40
100m: 1:26.48
(45.08)
150m: 2:14.81
(48.33)
200m: 3:00.60
(45.79)
14 Gréta Soltész 2008 Jönköpings Simsällskap 227 3:00.87 +27.65
50m: 40.40
100m: 1:27.49
(47.09)
150m: 2:15.35
(47.86)
200m: 3:00.87
(45.52)
15 Anna Cvitanovic 2008 Värnamo Simsällskap 212 3:05.19 +31.97
50m: 41.34
100m: 1:29.44
(48.10)
150m: 2:18.71
(49.27)
200m: 3:05.19
(46.48)
16 Ronja Lindqvist 2008 Örebro Simallians 208 3:06.36 +33.14
50m: 41.10
100m: 1:27.96
(46.86)
150m: 2:19.46
(51.50)
200m: 3:06.36
(46.90)
17 Tuva Svensson 2009 Jönköpings Simsällskap 204 3:07.42 +34.20
50m: 43.51
100m: 1:31.08
(47.57)
150m: 2:20.12
(49.04)
200m: 3:07.42
(47.30)
18 Ebba Pantzar 2009 Jönköpings Simsällskap 197 3:09.59 +36.37
50m: 41.51
100m: 1:30.30
(48.79)
150m: 2:20.78
(50.48)
200m: 3:09.59
(48.81)
19 Agnes Fahlström 2009 Motala Simsällskap 182 3:14.52 +41.30
50m: 42.78
100m: 1:34.22
(51.44)
150m: 2:26.45
(52.23)
200m: 3:14.52
(48.07)
20 Elisabeth Xu 2008 Norrköpings Kappsimningsklubb 180 3:15.51 +42.29
50m: 43.52
100m: 1:33.50
(49.98)
150m: 2:24.64
(51.14)
200m: 3:15.51
(50.87)
21 Lovisa Holm 2010 Värnamo Simsällskap 173 3:18.06 +44.84
50m: 44.29
100m: 1:35.53
(51.24)
150m: 2:28.30
(52.77)
200m: 3:18.06
(49.76)
22 Isabelle Andersson 2008 Jönköpings Simsällskap 163 3:21.81 +48.59
50m: 42.58
100m: 1:35.93
(53.35)
150m: 2:30.22
(54.29)
200m: 3:21.81
(51.59)
23 Estelle Davis 2008 Jönköpings Simsällskap 157 3:24.43 +51.21
50m: 43.13
100m: 1:36.78
(53.65)
150m: 2:27.65
(50.87)
200m: 3:24.43
(56.78)
Grenen officiell:  2020-01-25 09:21:47
Gren 1, 200m Frisim Damer 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Greta Sjögren 2007 Motala Simsällskap 415 2:28.03
50m: 33.74
100m: 1:11.33
(37.59)
150m: 1:49.89
(38.56)
200m: 2:28.03
(38.14)
2 Fanny Ivarsson 2007 Linköpings Allmänna SS 340 2:38.13 +10.10
50m: 36.49
100m: 1:17.01
(40.52)
150m: 1:58.75
(41.74)
200m: 2:38.13
(39.38)
3 Ellen Jörstad 2007 Örebro Simallians 326 2:40.38 +12.35
50m: 35.77
100m: 1:17.39
(41.62)
150m: 1:59.83
(42.44)
200m: 2:40.38
(40.55)
4 Emma Persson 2007 Linköpings Allmänna SS 311 2:42.98 +14.95
50m: 37.10
100m: 1:19.31
(42.21)
150m: 2:03.42
(44.11)
200m: 2:42.98
(39.56)
5 Alicia Wallberg 2007 Norrköpings Kappsimningsklubb 300 2:44.94 +16.91
50m: 37.40
100m: 1:19.71
(42.31)
150m: 2:03.46
(43.75)
200m: 2:44.94
(41.48)
6 Selma Pettersson 2007 Örebro Simallians 280 2:48.72 +20.69
50m: 39.14
100m: 1:22.48
(43.34)
150m: 2:07.65
(45.17)
200m: 2:48.72
(41.07)
7 Meja Wernersson 2007 Örebro Simallians 277 2:49.27 +21.24
50m: 38.02
100m: 1:21.72
(43.70)
150m: 2:05.99
(44.27)
200m: 2:49.27
(43.28)
8 Viola Högberg 2007 Linköpings Allmänna SS 276 2:49.60 +21.57
50m: 38.10
100m: 1:21.16
(43.06)
150m: 2:06.12
(44.96)
200m: 2:49.60
(43.48)
9 Hanna Sandberg 2007 Jönköpings Simsällskap 248 2:55.58 +27.55
50m: 38.55
100m: 1:25.23
(46.68)
150m: 2:13.19
(47.96)
200m: 2:55.58
(42.39)
10 Ronja Johansson Magnusson 2007 Jönköpings Simsällskap 246 2:56.17 +28.14
50m: 40.05
100m: 1:26.23
(46.18)
150m: 2:11.98
(45.75)
200m: 2:56.17
(44.19)
11 Nora Grönberg 2007 Norrköpings Kappsimningsklubb 243 2:56.75 +28.72
50m: 38.92
100m: 1:24.42
(45.50)
150m: 2:12.05
(47.63)
200m: 2:56.75
(44.70)
12 Emma Leandersson 2007 Jönköpings Simsällskap 242 2:57.12 +29.09
50m: 37.42
100m: 1:23.05
(45.63)
150m: 2:10.86
(47.81)
200m: 2:57.12
(46.26)
13 Felicia Johansson 2007 Värnamo Simsällskap 164 3:21.51 +53.48
50m: 43.87
100m: 1:36.42
(52.55)
150m: 2:29.73
(53.31)
200m: 3:21.51
(51.78)
Grenen officiell:  2020-01-25 09:21:47
Gren 1, 200m Frisim Damer 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Nina Mirkhan 2006 Värnamo Simsällskap 584 2:12.09
50m: 31.89
100m: 1:05.42
(33.53)
150m: 1:38.33
(32.91)
200m: 2:12.09
(33.76)
2 Leija Johansson Junttila 2006 Motala Simsällskap 536 2:15.91 +3.82
50m: 31.39
100m: 1:06.14
(34.75)
150m: 1:41.66
(35.52)
200m: 2:15.91
(34.25)
3 Mara Nichitelea 2006 Värnamo Simsällskap 438 2:25.36 +13.27
50m: 33.49
100m: 1:10.64
(37.15)
150m: 1:48.72
(38.08)
200m: 2:25.36
(36.64)
4 Alwa Merenius 2006 Linköpings Allmänna SS 438 2:25.39 +13.30
50m: 34.10
100m: 1:10.63
(36.53)
150m: 1:48.04
(37.41)
200m: 2:25.39
(37.35)
5 Felicia Gustavsson 2006 Finspångs Simklubb 417 2:27.79 +15.70
50m: 33.62
100m: 1:11.12
(37.50)
150m: 1:49.92
(38.80)
200m: 2:27.79
(37.87)
6 Elsa Björnholm 2006 Linköpings Allmänna SS 401 2:29.72 +17.63
50m: 34.58
100m: 1:12.91
(38.33)
150m: 1:52.04
(39.13)
200m: 2:29.72
(37.68)
7 Engla Dunhagen 2006 Finspångs Simklubb 398 2:30.08 +17.99
50m: 35.95
100m: 1:14.89
(38.94)
150m: 1:53.48
(38.59)
200m: 2:30.08
(36.60)
8 Henny Paläng 2006 Linköpings Allmänna SS 397 2:30.16 +18.07
50m: 32.13
100m: 1:10.79
(38.66)
150m: 1:50.73
(39.94)
200m: 2:30.16
(39.43)
9 Emelie Jansson 2006 Värnamo Simsällskap 392 2:30.81 +18.72
50m: 34.63
100m: 1:13.20
(38.57)
150m: 1:53.14
(39.94)
200m: 2:30.81
(37.67)
10 Boglarka Kovacs 2006 Värnamo Simsällskap 391 2:30.92 +18.83
50m: 34.82
100m: 1:13.58
(38.76)
150m: 1:52.87
(39.29)
200m: 2:30.92
(38.05)
11 Hanna Manninen 2006 Motala Simsällskap 370 2:33.73 +21.64
50m: 36.14
100m: 1:15.21
(39.07)
150m: 1:55.26
(40.05)
200m: 2:33.73
(38.47)
12 Tilda Andersson 2006 Jönköpings Simsällskap 364 2:34.61 +22.52
50m: 35.47
100m: 1:14.68
(39.21)
150m: 1:55.03
(40.35)
200m: 2:34.61
(39.58)
13 Ajla Sistek 2006 Jönköpings Simsällskap 318 2:41.74 +29.65
50m: 37.12
100m: 1:18.09
(40.97)
150m: 2:01.68
(43.59)
200m: 2:41.74
(40.06)
14 Tilde Florin 2006 Jönköpings Simsällskap 313 2:42.64 +30.55
50m: 36.82
100m: 1:17.16
(40.34)
150m: 1:59.68
(42.52)
200m: 2:42.64
(42.96)
15 Lina Liljekvist 2006 Jönköpings Simsällskap 304 2:44.11 +32.02
50m: 37.23
100m: 1:19.13
(41.90)
150m: 2:02.72
(43.59)
200m: 2:44.11
(41.39)
16 Alice Larsson 2006 Örebro Simallians 301 2:44.68 +32.59
50m: 37.44
100m: 1:20.29
(42.85)
150m: 2:04.00
(43.71)
200m: 2:44.68
(40.68)
17 Josefin  Klintåker 2006 Linköpings Allmänna SS 298 2:45.23 +33.14
50m: 36.09
100m: 1:17.22
(41.13)
150m: 2:00.94
(43.72)
200m: 2:45.23
(44.29)
18 Alva Beard 2006 Jönköpings Simsällskap 280 2:48.65 +36.56
50m: 37.19
100m: 1:19.80
(42.61)
150m: 2:03.98
(44.18)
200m: 2:48.65
(44.67)
19 Anna Söderqvist 2006 Motala Simsällskap 267 2:51.39 +39.30
50m: 38.80
100m: 1:22.35
(43.55)
150m: 2:07.49
(45.14)
200m: 2:51.39
(43.90)
20 Vilma Lagö 2006 Jönköpings Simsällskap 249 2:55.49 +43.40
50m: 37.96
100m: 1:22.68
(44.72)
150m: 2:09.91
(47.23)
200m: 2:55.49
(45.58)
21 Ingrid Hiding 2006 Örebro Simallians 207 3:06.39 +54.30
50m: 38.68
100m: 1:27.14
(48.46)
150m: 2:18.06
(50.92)
200m: 3:06.39
(48.33)
22 Ida Sjöström 2006 Örebro Simallians 155 3:25.24 +1:13.15
50m: 43.14
100m: 1:35.62
(52.48)
150m: 2:29.64
(54.02)
200m: 3:25.24
(55.60)
- Hana Sistek 2006 Jönköpings Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2020-01-25 09:21:47
Gren 1, 200m Frisim Damer 15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Märta Högfeldt 2005 Linköpings Allmänna SS 591 2:11.54
50m: 30.66
100m: 1:04.35
(33.69)
150m: 1:38.49
(34.14)
200m: 2:11.54
(33.05)
2 Ida Jonsson 2005 Jönköpings Simsällskap 482 2:20.75 +9.21
50m: 32.93
100m: 1:08.36
(35.43)
150m: 1:44.67
(36.31)
200m: 2:20.75
(36.08)
3 Alva Johannesson 2005 Jönköpings Simsällskap 470 2:21.94 +10.40
50m: 33.34
100m: 1:08.82
(35.48)
150m: 1:45.87
(37.05)
200m: 2:21.94
(36.07)
4 Julia Arildsson 2005 Linköpings Allmänna SS 457 2:23.36 +11.82
50m: 33.33
100m: 1:09.20
(35.87)
150m: 1:46.31
(37.11)
200m: 2:23.36
(37.05)
5 Stella  Åqvist 2005 Linköpings Allmänna SS 417 2:27.80 +16.26
50m: 33.86
100m: 1:10.87
(37.01)
150m: 1:49.66
(38.79)
200m: 2:27.80
(38.14)
6 Elin Gustafsson 2005 Linköpings Allmänna SS 411 2:28.49 +16.95
50m: 33.58
100m: 1:11.37
(37.79)
150m: 1:50.37
(39.00)
200m: 2:28.49
(38.12)
7 Darya Abbaspour 2005 Linköpings Allmänna SS 406 2:29.08 +17.54
50m: 34.43
100m: 1:12.18
(37.75)
150m: 1:51.55
(39.37)
200m: 2:29.08
(37.53)
8 Elin Engqvist 2005 Jönköpings Simsällskap 396 2:30.34 +18.80
50m: 35.64
100m: 1:14.08
(38.44)
150m: 1:53.18
(39.10)
200m: 2:30.34
(37.16)
9 Alice Johansson 2005 Linköpings Allmänna SS 389 2:31.19 +19.65
50m: 34.24
100m: 1:13.19
(38.95)
150m: 1:53.26
(40.07)
200m: 2:31.19
(37.93)
10 Ella Stensson 2005 Värnamo Simsällskap 385 2:31.76 +20.22
50m: 34.75
100m: 1:12.51
(37.76)
150m: 1:51.18
(38.67)
200m: 2:31.76
(40.58)
11 Hanna Johansson 2005 Finspångs Simklubb 297 2:45.50 +33.96
50m: 37.14
100m: 1:18.32
(41.18)
150m: 2:02.46
(44.14)
200m: 2:45.50
(43.04)
Grenen officiell:  2020-01-25 09:21:47
Gren 1, 200m Frisim Damer 16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Moa Holmquist 2004 Jönköpings Simsällskap 624 2:09.22
50m: 30.76
100m: 1:03.93
(33.17)
150m: 1:36.55
(32.62)
200m: 2:09.22
(32.67)
2 Nora Rogö 2004 Jönköpings Simsällskap 551 2:14.63 +5.41
50m: 31.49
100m: 1:05.73
(34.24)
150m: 1:40.19
(34.46)
200m: 2:14.63
(34.44)
3 Ida Rudelius 2004 Jönköpings Simsällskap 532 2:16.27 +7.05
50m: 31.92
100m: 1:06.25
(34.33)
150m: 1:41.42
(35.17)
200m: 2:16.27
(34.85)
4 Siri Bälter 2004 Värnamo Simsällskap 492 2:19.80 +10.58
50m: 33.44
100m: 1:08.61
(35.17)
150m: 1:44.35
(35.74)
200m: 2:19.80
(35.45)
5 Alice Fransson 2004 Linköpings Allmänna SS 489 2:20.11 +10.89
50m: 31.79
100m: 1:06.72
(34.93)
150m: 1:43.14
(36.42)
200m: 2:20.11
(36.97)
6 Wilma Svensson 2004 Jönköpings Simsällskap 477 2:21.24 +12.02
50m: 32.30
100m: 1:07.96
(35.66)
150m: 1:44.75
(36.79)
200m: 2:21.24
(36.49)
7 Matilda Nilsson 2004 Jönköpings Simsällskap 453 2:23.71 +14.49
50m: 32.78
100m: 1:09.33
(36.55)
150m: 1:46.83
(37.50)
200m: 2:23.71
(36.88)
8 Evelina Johnsson 2004 Jönköpings Simsällskap 386 2:31.56 +22.34
50m: 34.39
100m: 1:12.97
(38.58)
150m: 1:52.76
(39.79)
200m: 2:31.56
(38.80)
9 Anna Vikström 2004 Linköpings Allmänna SS 349 2:36.72 +27.50
50m: 35.03
100m: 1:14.15
(39.12)
150m: 1:55.23
(41.08)
200m: 2:36.72
(41.49)
10 Emilia Eriksson 2004 Motala Simsällskap 343 2:37.66 +28.44
50m: 35.63
100m: 1:15.24
(39.61)
150m: 1:56.78
(41.54)
200m: 2:37.66
(40.88)
11 Amanda Wärn 2004 Finspångs Simklubb 222 3:02.21 +52.99
50m: 40.36
100m: 1:26.63
(46.27)
150m: 2:15.66
(49.03)
200m: 3:02.21
(46.55)
Grenen officiell:  2020-01-25 09:21:47
Gren 1, 200m Frisim Damer 17-18 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Amanda Weiding 2003 Linköpings Allmänna SS 558 2:14.11
50m: 31.64
100m: 1:05.26
(33.62)
150m: 1:40.42
(35.16)
200m: 2:14.11
(33.69)
2 Darja Koutchinskaia 2003 Linköpings Allmänna SS 520 2:17.26 +3.15
50m: 31.08
100m: 1:05.45
(34.37)
150m: 1:41.69
(36.24)
200m: 2:17.26
(35.57)
3 Natalie Stjärnås 2003 Jönköpings Simsällskap 512 2:17.98 +3.87
50m: 30.69
100m: 1:05.56
(34.87)
150m: 1:41.82
(36.26)
200m: 2:17.98
(36.16)
4 Lovisa Svensson 2002 Värnamo Simsällskap 492 2:19.86 +5.75
50m: 32.51
100m: 1:07.64
(35.13)
150m: 1:43.81
(36.17)
200m: 2:19.86
(36.05)
5 Victoria Danielsson 2002 Jönköpings Simsällskap 459 2:23.14 +9.03
50m: 32.66
100m: 1:08.96
(36.30)
150m: 1:46.09
(37.13)
200m: 2:23.14
(37.05)
6 Elsa Linné 2003 Linköpings Allmänna SS 444 2:24.70 +10.59
50m: 33.13
100m: 1:09.31
(36.18)
150m: 1:46.85
(37.54)
200m: 2:24.70
(37.85)
7 Emmy Ericson 2003 Linköpings Allmänna SS 418 2:27.61 +13.50
50m: 34.27
100m: 1:11.02
(36.75)
150m: 1:49.60
(38.58)
200m: 2:27.61
(38.01)
8 Wilma Carlheim 2003 Jönköpings Simsällskap 411 2:28.46 +14.35
50m: 34.48
100m: 1:12.36
(37.88)
150m: 1:50.95
(38.59)
200m: 2:28.46
(37.51)
9 Stefanie Petrovic 2003 Norrköpings Kappsimningsklubb 392 2:30.88 +16.77
50m: 34.18
100m: 1:12.26
(38.08)
150m: 1:51.53
(39.27)
200m: 2:30.88
(39.35)
10 Emma Bengtsson 2002 Motala Simsällskap 386 2:31.55 +17.44
50m: 33.78
100m: 1:11.71
(37.93)
150m: 1:51.92
(40.21)
200m: 2:31.55
(39.63)
11 Hilma Broden 2003 Norrköpings Kappsimningsklubb 371 2:33.66 +19.55
50m: 35.26
100m: 1:13.84
(38.58)
150m: 1:53.74
(39.90)
200m: 2:33.66
(39.92)
12 Cornelia Eidefors 2002 Norrköpings Kappsimningsklubb 344 2:37.59 +23.48
50m: 35.95
100m: 1:15.94
(39.99)
150m: 1:57.42
(41.48)
200m: 2:37.59
(40.17)
Grenen officiell:  2020-01-25 09:21:47
Gren 1, 200m Frisim Damer 19 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Frida Nöu 2001 Motala Simsällskap 596 2:11.17
50m: 31.27
100m: 1:04.64
(33.37)
150m: 1:38.21
(33.57)
200m: 2:11.17
(32.96)
2 Malin Jonsson 1998 Jönköpings Simsällskap 455 2:23.51 +12.34
50m: 32.67
100m: 1:08.73
(36.06)
150m: 1:45.92
(37.19)
200m: 2:23.51
(37.59)
Grenen officiell:  2020-01-25 09:21:47
2020-01-25 09:21:55 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Motala Simsällskap
Document
Resultat
UGP2 2019-2020
Plats: Motala Arrangör: Motala SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 25 jan 2020 till den 26 jan 2020
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 12 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Wilmer Jakobsson 2008 Norrköpings Kappsimningsklubb 270 1:14.36
50m: 33.99
100m: 1:14.36
(40.37)
2 Olof Karlsson 2008 Linköpings Allmänna SS 259 1:15.42 +1.06
50m: 34.47
100m: 1:15.42
(40.95)
3 Theodor Grinnemo 2008 Jönköpings Simsällskap 169 1:26.84 +12.48
50m: 38.73
100m: 1:26.84
(48.11)
4 Max König 2008 Linköpings Allmänna SS 108 1:40.80 +26.44
50m: 43.71
100m: 1:40.80
(57.09)
- Emil Jörstad 2008 Örebro Simallians DSQ
- Bobo Leijon 2008 Jönköpings Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2020-01-25 09:37:52
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Simón Perez 2007 Linköpings Allmänna SS 175 1:25.92
50m: 38.74
100m: 1:25.92
(47.18)
2 Milo Forsberg 2007 Linköpings Allmänna SS 137 1:33.07 +7.15
50m: 41.06
100m: 1:33.07
(52.01)
3 Adis Nukovic 2007 Jönköpings Simsällskap 116 1:38.32 +12.40
50m: 45.20
100m: 1:38.32
(53.12)
- Viktor Leo 2007 Jönköpings Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2020-01-25 09:37:52
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Jacob Hellman 2006 Norrköpings Kappsimningsklubb 381 1:06.28
50m: 30.66
100m: 1:06.28
(35.62)
2 Justin Rineholm 2006 Linköpings Allmänna SS 287 1:12.86 +6.58
50m: 32.86
100m: 1:12.86
(40.00)
3 Daniel Sainz 2006 Jönköpings Simsällskap 284 1:13.13 +6.85
50m: 33.39
100m: 1:13.13
(39.74)
4 Theo Nordholm 2006 Jönköpings Simsällskap 222 1:19.31 +13.03
50m: 32.96
100m: 1:19.31
(46.35)
5 Simon Axelsson 2006 Linköpings Allmänna SS 205 1:21.42 +15.14
50m: 37.69
100m: 1:21.42
(43.73)
6 Lukas Svensson 2006 Motala Simsällskap 176 1:25.77 +19.49
50m: 38.94
100m: 1:25.77
(46.83)
7 Viggo  Stjärnås 2006 Jönköpings Simsällskap 88 1:47.75 +41.47
50m: 48.64
100m: 1:47.75
(59.11)
Grenen officiell:  2020-01-25 09:37:52
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lucas Humling 2005 Linköpings Allmänna SS 436 1:03.37
50m: 29.53
100m: 1:03.37
(33.84)
2 Gustav Fahlström 2005 Motala Simsällskap 434 1:03.50 +0.13
50m: 29.54
100m: 1:03.50
(33.96)
3 Anton Hegmegi 2005 Jönköpings Simsällskap 430 1:03.66 +0.29
50m: 29.70
100m: 1:03.66
(33.96)
4 Leopold Grinnemo 2005 Jönköpings Simsällskap 392 1:05.67 +2.30
50m: 30.24
100m: 1:05.67
(35.43)
5 David Ullstrand 2005 Norrköpings Kappsimningsklubb 369 1:06.98 +3.61
50m: 30.62
100m: 1:06.98
(36.36)
6 David Bergqvist 2005 Jönköpings Simsällskap 338 1:09.00 +5.63
50m: 32.14
100m: 1:09.00
(36.86)
7 Albin Tallbäck 2005 Värnamo Simsällskap 310 1:11.04 +7.67
50m: 32.53
100m: 1:11.04
(38.51)
8 Elvis Ericson 2005 Linköpings Allmänna SS 294 1:12.25 +8.88
50m: 33.07
100m: 1:12.25
(39.18)
9 Oskar Glawing 2005 Finspångs Simklubb 252 1:16.03 +12.66
50m: 34.66
100m: 1:16.03
(41.37)
10 Anders Runeqvist 2005 Värnamo Simsällskap 200 1:22.11 +18.74
50m: 36.45
100m: 1:22.11
(45.66)
11 Jacob Lindström 2005 Jönköpings Simsällskap 198 1:22.37 +19.00
50m: 35.80
100m: 1:22.37
(46.57)
- Robin Daremo 2005 Linköpings Allmänna SS DNS
Grenen officiell:  2020-01-25 09:37:52
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Gabriel Eriksson 2004 Jönköpings Simsällskap 444 1:03.00
50m: 29.08
100m: 1:03.00
(33.92)
2 David Axelsson 2004 Linköpings Allmänna SS 368 1:07.04 +4.04
50m: 31.46
100m: 1:07.04
(35.58)
3 Max Grubesic 2004 Jönköpings Simsällskap 358 1:07.71 +4.71
50m: 30.45
100m: 1:07.71
(37.26)
4 Markus Stahre 2004 Linköpings Allmänna SS 355 1:07.90 +4.90
50m: 31.26
100m: 1:07.90
(36.64)
5 Victor Ekblad 2004 Jönköpings Simsällskap 322 1:10.11 +7.11
50m: 31.72
100m: 1:10.11
(38.39)
6 Marcus Manninen 2004 Motala Simsällskap 276 1:13.79 +10.79
50m: 34.26
100m: 1:13.79
(39.53)
Grenen officiell:  2020-01-25 09:37:52
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 17-18 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Dennis Partanen 2003 Jönköpings Simsällskap 514 1:00.00
50m: 28.08
100m: 1:00.00
(31.92)
2 Eric Lundström Silke 2003 Norrköpings Kappsimningsklubb 485 1:01.19 +1.19
50m: 28.65
100m: 1:01.19
(32.54)
3 Henrik Eriksson 2002 Motala Simsällskap 476 1:01.55 +1.55
50m: 28.48
100m: 1:01.55
(33.07)
4 Peter Jivanov 2002 Jönköpings Simsällskap 467 1:01.96 +1.96
50m: 27.88
100m: 1:01.96
(34.08)
5 Job Sanders 2003 Jönköpings Simsällskap 455 1:02.49 +2.49
50m: 29.25
100m: 1:02.49
(33.24)
6 Olle Almén 2003 Linköpings Allmänna SS 445 1:02.93 +2.93
50m: 29.16
100m: 1:02.93
(33.77)
7 Ruben Staaf 2002 Linköpings Allmänna SS 405 1:04.98 +4.98
50m: 30.77
100m: 1:04.98
(34.21)
8 William Barkehed 2003 Linköpings Allmänna SS 381 1:06.27 +6.27
50m: 31.29
100m: 1:06.27
(34.98)
9 Tobias  Karlsson 2002 Jönköpings Simsällskap 375 1:06.63 +6.63
50m: 31.14
100m: 1:06.63
(35.49)
10 Anton Bäckman 2003 Värnamo Simsällskap 322 1:10.13 +10.13
50m: 31.95
100m: 1:10.13
(38.18)
Grenen officiell:  2020-01-25 09:37:52
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 19 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Markus Malm 1997 Jönköpings Simsällskap 557 58.43
50m: 27.34
100m: 58.43
(31.09)
2 Naevid Kiasat 2001 Linköpings Allmänna SS 388 1:05.91 +7.48
50m: 31.11
100m: 1:05.91
(34.80)
Grenen officiell:  2020-01-25 09:37:52
2020-01-25 09:37:57 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Motala Simsällskap
Document
Resultat
UGP2 2019-2020
Plats: Motala Arrangör: Motala SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 25 jan 2020 till den 26 jan 2020
Gren 3, 100m Bröstsim Damer 12 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sofia Holmqvist 2008 Linköpings Allmänna SS 316 1:31.55
50m: 43.05
100m: 1:31.55
(48.50)
2 Rosa Jansson 2008 Örebro Simallians 277 1:35.65 +4.10
50m: 44.90
100m: 1:35.65
(50.75)
3 Gréta Soltész 2008 Jönköpings Simsällskap 259 1:37.83 +6.28
50m: 45.83
100m: 1:37.83
(52.00)
4 Elsa Dahlberg 2008 Värnamo Simsällskap 244 1:39.76 +8.21
50m: 46.74
100m: 1:39.76
(53.02)
5 Tilde Rilvén 2008 Örebro Simallians 238 1:40.62 +9.07
50m: 48.45
100m: 1:40.62
(52.17)
6 Elisabeth Xu 2008 Norrköpings Kappsimningsklubb 237 1:40.67 +9.12
50m: 47.76
100m: 1:40.67
(52.91)
7 Elin Axelsson 2008 Linköpings Allmänna SS 236 1:40.77 +9.22
50m: 48.11
100m: 1:40.77
(52.66)
8 Matilda Larsson 2008 Örebro Simallians 232 1:41.37 +9.82
50m: 48.27
100m: 1:41.37
(53.10)
9 Isabelle Andersson 2008 Jönköpings Simsällskap 228 1:41.93 +10.38
50m: 48.27
100m: 1:41.93
(53.66)
10 Emmie jakobsson 2010 Norrköpings Kappsimningsklubb 218 1:43.52 +11.97
50m: 50.01
100m: 1:43.52
(53.51)
11 Ronja Lindqvist 2008 Örebro Simallians 205 1:45.63 +14.08
50m: 50.68
100m: 1:45.63
(54.95)
12 Rut Kämblad 2008 Örebro Simallians 193 1:47.86 +16.31
50m: 52.47
100m: 1:47.86
(55.39)
13 Estelle Davis 2008 Jönköpings Simsällskap 191 1:48.14 +16.59
50m: 51.42
100m: 1:48.14
(56.72)
14 Ebba Pantzar 2009 Jönköpings Simsällskap 180 1:50.26 +18.71
50m: 52.14
100m: 1:50.26
(58.12)
15 Leah Ljungberg 2008 Jönköpings Simsällskap 178 1:50.67 +19.12
50m: 51.46
100m: 1:50.67
(59.21)
16 Tuva Svensson 2009 Jönköpings Simsällskap 167 1:53.05 +21.50
50m: 53.04
100m: 1:53.05
(1:00.01)
17 Lovisa Holm 2010 Värnamo Simsällskap 148 1:57.73 +26.18
50m: 55.64
100m: 1:57.73
(1:02.09)
18 Siri Lindblom 2008 Jönköpings Simsällskap 138 2:00.62 +29.07
50m: 56.38
100m: 2:00.62
(1:04.24)
19 Agnes Fahlström 2009 Motala Simsällskap 127 2:03.93 +32.38
50m: 57.26
100m: 2:03.93
(1:06.67)
- Anna Cvitanovic 2008 Värnamo Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2020-01-25 10:03:59
Gren 3, 100m Bröstsim Damer 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emma Bergqvist 2007 Jönköpings Simsällskap 353 1:28.21
50m: 41.58
100m: 1:28.21
(46.63)
2 Ellen Jörstad 2007 Örebro Simallians 344 1:28.95 +0.74
50m: 42.21
100m: 1:28.95
(46.74)
3 Viola Högberg 2007 Linköpings Allmänna SS 312 1:31.90 +3.69
50m: 44.17
100m: 1:31.90
(47.73)
4 Alicia Wallberg 2007 Norrköpings Kappsimningsklubb 309 1:32.21 +4.00
50m: 43.42
100m: 1:32.21
(48.79)
5 Fanny Ivarsson 2007 Linköpings Allmänna SS 291 1:34.00 +5.79
50m: 44.78
100m: 1:34.00
(49.22)
6 Isabella Isomaa 2007 Jönköpings Simsällskap 286 1:34.63 +6.42
50m: 43.72
100m: 1:34.63
(50.91)
7 Emma Persson 2007 Linköpings Allmänna SS 266 1:36.95 +8.74
50m: 45.70
100m: 1:36.95
(51.25)
8 Meja Wernersson 2007 Örebro Simallians 260 1:37.67 +9.46
50m: 45.62
100m: 1:37.67
(52.05)
9 Hanna Sandberg 2007 Jönköpings Simsällskap 240 1:40.29 +12.08
50m: 48.22
100m: 1:40.29
(52.07)
10 Nora Grönberg 2007 Norrköpings Kappsimningsklubb 217 1:43.76 +15.55
50m: 49.11
100m: 1:43.76
(54.65)
11 Selma Pettersson 2007 Örebro Simallians 200 1:46.52 +18.31
50m: 51.64
100m: 1:46.52
(54.88)
12 Ronja Johansson Magnusson 2007 Jönköpings Simsällskap 200 1:46.60 +18.39
50m: 51.08
100m: 1:46.60
(55.52)
13 Felicia Johansson 2007 Värnamo Simsällskap 164 1:53.87 +25.66
50m: 53.96
100m: 1:53.87
(59.91)
Grenen officiell:  2020-01-25 10:03:59
Gren 3, 100m Bröstsim Damer 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Boglarka Kovacs 2006 Värnamo Simsällskap 462 1:20.61
50m: 38.11
100m: 1:20.61
(42.50)
2 Engla Dunhagen 2006 Finspångs Simklubb 399 1:24.67 +4.06
50m: 40.12
100m: 1:24.67
(44.55)
3 Alma Cosic 2006 Jönköpings Simsällskap 350 1:28.41 +7.80
50m: 41.77
100m: 1:28.41
(46.64)
4 Wilma Ristl 2006 Jönköpings Simsällskap 345 1:28.84 +8.23
50m: 42.05
100m: 1:28.84
(46.79)
5 Elsa Björnholm 2006 Linköpings Allmänna SS 342 1:29.09 +8.48
50m: 42.94
100m: 1:29.09
(46.15)
6 Anna Söderqvist 2006 Motala Simsällskap 263 1:37.27 +16.66
50m: 45.55
100m: 1:37.27
(51.72)
7 Alva Beard 2006 Jönköpings Simsällskap 259 1:37.74 +17.13
50m: 45.88
100m: 1:37.74
(51.86)
8 Alice Larsson 2006 Örebro Simallians 240 1:40.32 +19.71
50m: 47.37
100m: 1:40.32
(52.95)
9 Josefin  Klintåker 2006 Linköpings Allmänna SS 223 1:42.71 +22.10
50m: 46.61
100m: 1:42.71
(56.10)
10 Ingrid Hiding 2006 Örebro Simallians 169 1:52.61 +32.00
50m: 52.95
100m: 1:52.61
(59.66)
11 Ida Sjöström 2006 Örebro Simallians 122 2:05.61 +45.00
50m: 59.29
100m: 2:05.61
(1:06.32)
Grenen officiell:  2020-01-25 10:03:59
Gren 3, 100m Bröstsim Damer 15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hilma Ihreborn 2005 Värnamo Simsällskap 533 1:16.87
50m: 36.06
100m: 1:16.87
(40.81)
2 Elin Gustafsson 2005 Linköpings Allmänna SS 379 1:26.11 +9.24
50m: 41.46
100m: 1:26.11
(44.65)
3 Julia Arildsson 2005 Linköpings Allmänna SS 347 1:28.74 +11.87
50m: 42.40
100m: 1:28.74
(46.34)
4 Elin Engqvist 2005 Jönköpings Simsällskap 335 1:29.76 +12.89
50m: 43.23
100m: 1:29.76
(46.53)
5 Alice Johansson 2005 Linköpings Allmänna SS 332 1:30.03 +13.16
50m: 42.59
100m: 1:30.03
(47.44)
6 Majken Alvehus 2005 Linköpings Allmänna SS 300 1:33.12 +16.25
50m: 44.30
100m: 1:33.12
(48.82)
7 Moa Olehag-Fornander 2005 Linköpings Allmänna SS 294 1:33.69 +16.82
50m: 44.25
100m: 1:33.69
(49.44)
8 Klara Haraldsson 2005 Motala Simsällskap 277 1:35.66 +18.79
50m: 43.91
100m: 1:35.66
(51.75)
9 Stella Mandorf 2005 Norrköpings Kappsimningsklubb 276 1:35.72 +18.85
50m: 45.41
100m: 1:35.72
(50.31)
10 Hanna Johansson 2005 Finspångs Simklubb 275 1:35.84 +18.97
50m: 45.61
100m: 1:35.84
(50.23)
11 Emma Rosenström 2005 Linköpings Allmänna SS 213 1:44.33 +27.46
50m: 48.27
100m: 1:44.33
(56.06)
- Emma Nobrant 2005 Norrköpings Kappsimningsklubb DSQ
Grenen officiell:  2020-01-25 10:03:59
Gren 3, 100m Bröstsim Damer 16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Moa Holmquist 2004 Jönköpings Simsällskap 524 1:17.32
50m: 37.18
100m: 1:17.32
(40.14)
2 Hanna Persson 2004 Linköpings Allmänna SS 514 1:17.81 +0.49
50m: 37.38
100m: 1:17.81
(40.43)
3 Ida Rudelius 2004 Jönköpings Simsällskap 476 1:19.86 +2.54
50m: 38.24
100m: 1:19.86
(41.62)
4 Nora Rogö 2004 Jönköpings Simsällskap 475 1:19.89 +2.57
50m: 38.25
100m: 1:19.89
(41.64)
5 Alice Fransson 2004 Linköpings Allmänna SS 465 1:20.45 +3.13
50m: 38.07
100m: 1:20.45
(42.38)
6 Wilma Svensson 2004 Jönköpings Simsällskap 389 1:25.40 +8.08
50m: 40.48
100m: 1:25.40
(44.92)
7 Emilia Eriksson 2004 Motala Simsällskap 321 1:31.03 +13.71
50m: 41.98
100m: 1:31.03
(49.05)
8 Evelina Johnsson 2004 Jönköpings Simsällskap 256 1:38.12 +20.80
50m: 46.67
100m: 1:38.12
(51.45)
9 Amanda Wärn 2004 Finspångs Simklubb 171 1:52.16 +34.84
50m: 52.37
100m: 1:52.16
(59.79)
- Matilda Nilsson 2004 Jönköpings Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2020-01-25 10:03:59
Gren 3, 100m Bröstsim Damer 17-18 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Wilma Holmertz 2003 Linköpings Allmänna SS 532 1:16.96
50m: 36.41
100m: 1:16.96
(40.55)
2 Felicia Tubbin 2003 Jönköpings Simsällskap 479 1:19.67 +2.71
50m: 37.32
100m: 1:19.67
(42.35)
3 Alva Högberg 2002 Linköpings Allmänna SS 468 1:20.29 +3.33
50m: 37.71
100m: 1:20.29
(42.58)
4 Emmie Davis 2002 Jönköpings Simsällskap 454 1:21.13 +4.17
50m: 38.59
100m: 1:21.13
(42.54)
5 Lovisa Svensson 2002 Värnamo Simsällskap 425 1:22.94 +5.98
50m: 38.63
100m: 1:22.94
(44.31)
6 Wilma Carlheim 2003 Jönköpings Simsällskap 409 1:23.95 +6.99
50m: 39.64
100m: 1:23.95
(44.31)
7 Martina Karlsson 2003 Linköpings Allmänna SS 395 1:24.96 +8.00
50m: 39.63
100m: 1:24.96
(45.33)
8 Stefanie Petrovic 2003 Norrköpings Kappsimningsklubb 356 1:27.93 +10.97
50m: 41.31
100m: 1:27.93
(46.62)
9 Lovisa Königsson 2002 Motala Simsällskap 354 1:28.09 +11.13
50m: 41.57
100m: 1:28.09
(46.52)
10 Hilma Broden 2003 Norrköpings Kappsimningsklubb 319 1:31.23 +14.27
50m: 42.85
100m: 1:31.23
(48.38)
11 Cornelia Eidefors 2002 Norrköpings Kappsimningsklubb 301 1:33.02 +16.06
50m: 44.29
100m: 1:33.02
(48.73)
Grenen officiell:  2020-01-25 10:03:59
Gren 3, 100m Bröstsim Damer 19 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Nilla Atzmannstorfer 1998 Jönköpings Simsällskap 619 1:13.14
50m: 34.63
100m: 1:13.14
(38.51)
Grenen officiell:  2020-01-25 10:03:59
2020-01-25 10:04:04 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Motala Simsällskap
Document
Resultat
UGP2 2019-2020
Plats: Motala Arrangör: Motala SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 25 jan 2020 till den 26 jan 2020
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar 12 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Wilmer Jakobsson 2008 Norrköpings Kappsimningsklubb 282 3:03.07
50m: 40.90
100m: 1:28.72
(47.82)
150m: 2:16.41
(47.69)
200m: 3:03.07
(46.66)
2 Olof Karlsson 2008 Linköpings Allmänna SS 209 3:22.23 +19.16
50m: 45.91
100m: 1:38.46
(52.55)
150m: 2:31.03
(52.57)
200m: 3:22.23
(51.20)
3 Emil Jörstad 2008 Örebro Simallians 182 3:31.75 +28.68
50m: 45.78
100m: 1:41.57
(55.79)
150m: 2:38.75
(57.18)
200m: 3:31.75
(53.00)
- Elliot Eldh 2008 Linköpings Allmänna SS DSQ
Grenen officiell:  2020-01-25 10:33:19
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Felix Sandstedt 2007 Jönköpings Simsällskap 294 3:00.55
50m: 42.93
100m: 1:31.47
(48.54)
150m: 2:17.30
(45.83)
200m: 3:00.55
(43.25)
2