2020-05-25   13:56:21
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Sundsvalls SS TEST

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Document
Resultat
Sundsvall KM 4 2020
Plats: Himlabadet Arrangör: Sundsvalls Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 24 maj 2020 till den 24 maj 2020
Gren 1, 200m Extralopp Damer - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Maja Henningsson 2008 Sundsvalls Simsällskap 1:35.74 100m Fjärilsim
50m: 41.97
100m: 1:35.74
(53.77)
Lily Utterberg 2008 Sundsvalls Simsällskap 1:28.58 100m Ryggsim
50m: 42.98
100m: 1:28.58
(45.60)
Milla Zell 2008 Sundsvalls Simsällskap +0.83 1:16.45 100m Fjärilsim
50m: 34.76
100m: 1:16.45
(41.69)
2020-05-24 14:30:17 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap
Document
Resultat
Sundsvall KM 4 2020
Plats: Himlabadet Arrangör: Sundsvalls Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 24 maj 2020 till den 24 maj 2020
Gren 2, 200m Extralopp Damer - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Jennifer Carlén 2008 Sundsvalls Simsällskap DNS 100m Bröstsim
Noelia Frank 2007 Sundsvalls Simsällskap 1:32.78 100m Ryggsim
50m: 45.47
100m: 1:32.78
(47.31)
Astrid Newsham 2008 Sundsvalls Simsällskap +0.55 1:24.09 100m Bröstsim
50m: 39.91
100m: 1:24.09
(44.18)
2020-05-24 14:32:49 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap
Document
Resultat
Sundsvall KM 4 2020
Plats: Himlabadet Arrangör: Sundsvalls Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 24 maj 2020 till den 24 maj 2020
Gren 3, 200m Extralopp Herrar - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Max Ekbladh 2008 Sundsvalls Simsällskap 1:33.53 100m Fjärilsim
50m: 43.43
100m: 1:33.53
(50.10)
Lukas Sagmo 2008 Sundsvalls Simsällskap 1:35.03 100m Bröstsim
50m: 45.51
100m: 1:35.03
(49.52)
Vide Starrin 2008 Sundsvalls Simsällskap 1:34.23 100m Fjärilsim
50m: 44.71
100m: 1:34.23
(49.52)
2020-05-24 14:35:07 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap
Document
Resultat
Sundsvall KM 4 2020
Plats: Himlabadet Arrangör: Sundsvalls Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 24 maj 2020 till den 24 maj 2020
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Anton Ericsson 2008 Sundsvalls Simsällskap +0.79 1:34.73
50m: 46.53
100m: 1:34.73
(48.20)
2 Jonas Lidén 2007 Sundsvalls Simsällskap +0.78 1:41.65 +6.92
50m: 50.86
100m: 1:41.65
(50.79)
- Knut Johansson 2007 Sundsvalls Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2020-05-24 14:37:42
2020-05-24 14:37:45 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap
Document
Resultat
Sundsvall KM 4 2020
Plats: Himlabadet Arrangör: Sundsvalls Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 24 maj 2020 till den 24 maj 2020
Gren 5, 100m Frisim Mixed - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Isak Norgren 2009 Sundsvalls Simsällskap +0.58 1:31.21
50m: 42.97
100m: 1:31.21
(48.24)
2 Ebba Eklund 2009 Sundsvalls Simsällskap 1:31.44 +0.23
50m: 43.62
100m: 1:31.44
(47.82)
3 Astrid Karlsson Ädel 2009 Sundsvalls Simsällskap 1:35.45 +4.24
50m: 43.88
100m: 1:35.45
(51.57)
Grenen officiell:  2020-05-24 14:39:53
2020-05-24 14:39:55 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap
Document
Resultat
Sundsvall KM 4 2020
Plats: Himlabadet Arrangör: Sundsvalls Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 24 maj 2020 till den 24 maj 2020
Gren 6, 100m Frisim Mixed - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Molly Hammarstedh 2011 Sundsvalls Simsällskap 1:29.26
50m: 41.64
100m: 1:29.26
(47.62)
2 Phoenix Stenling 2010 Sundsvalls Simsällskap 1:35.08 +5.82
50m: 42.34
100m: 1:35.08
(52.74)
3 Linus Näslund 2010 Sundsvalls Simsällskap 1:47.87 +18.61
50m: 48.51
100m: 1:47.87
(59.36)
Grenen officiell:  2020-05-24 14:42:12
2020-05-24 14:42:15 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap
Document
Resultat
Sundsvall KM 4 2020
Plats: Himlabadet Arrangör: Sundsvalls Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 24 maj 2020 till den 24 maj 2020
Gren 7, 100m Bröstsim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ebba Åberg 2011 Sundsvalls Simsällskap 1:54.06
50m: 54.54
100m: 1:54.06
(59.52)
2 Rut Dahlkvist Hartwig 2009 Sundsvalls Simsällskap 2:04.71 +10.65
50m: 59.38
100m: 2:04.71
(1:05.33)
3 Isabelle Mineur 2009 Sundsvalls Simsällskap 2:11.15 +17.09
50m: 1:01.06
100m: 2:11.15
(1:10.09)
Grenen officiell:  2020-05-24 14:45:17
2020-05-24 14:45:20 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap
Document
Resultat
Sundsvall KM 4 2020
Plats: Himlabadet Arrangör: Sundsvalls Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 24 maj 2020 till den 24 maj 2020
Gren 8, 200m Extralopp Mixed - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Embla Holmvall 2010 Sundsvalls Simsällskap DNS 100m Frisim
Petter Lidén 2009 Sundsvalls Simsällskap 1:33.57 100m Frisim
50m: 43.66
100m: 1:33.57
(49.91)
Alfred Överhem 2010 Sundsvalls Simsällskap 1:44.69 100m Ryggsim
50m: 50.53
100m: 1:44.69
(54.16)
2020-05-24 14:49:18 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap
Document
Resultat
Sundsvall KM 4 2020
Plats: Himlabadet Arrangör: Sundsvalls Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 24 maj 2020 till den 24 maj 2020
Gren 9, 200m Extralopp Mixed - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Tilde Carlsson 2010 Sundsvalls Simsällskap 2:06.52 100m Bröstsim
50m: 58.02
100m: 2:06.52
(1:08.50)
Theya Ericsdotter 2010 Sundsvalls Simsällskap 1:48.96 100m Ryggsim
50m: 53.72
100m: 1:48.96
(55.24)
Simon Wåglöf 2009 Sundsvalls Simsällskap 2:21.23 100m Ryggsim
50m: 1:11.67
100m: 2:21.23
(1:09.56)
2020-05-24 14:51:51 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap
Document
Resultat
Sundsvall KM 4 2020
Plats: Himlabadet Arrangör: Sundsvalls Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 24 maj 2020 till den 24 maj 2020
Gren 10, 100m Frisim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Milla Zell 2008 Sundsvalls Simsällskap +0.68 1:07.60
50m: 32.62
100m: 1:07.60
(34.98)
2 Astrid Newsham 2008 Sundsvalls Simsällskap 1:07.61 +0.01
50m: 33.05
100m: 1:07.61
(34.56)
3 Lily Utterberg 2008 Sundsvalls Simsällskap 1:15.32 +7.72
50m: 34.49
100m: 1:15.32
(40.83)
Grenen officiell:  2020-05-24 14:54:06
2020-05-24 14:54:08 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap
Document
Resultat
Sundsvall KM 4 2020
Plats: Himlabadet Arrangör: Sundsvalls Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 24 maj 2020 till den 24 maj 2020
Gren 11, 100m Frisim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Maja Henningsson 2008 Sundsvalls Simsällskap 1:19.66
50m: 37.21
100m: 1:19.66
(42.45)
2 Noelia Frank 2007 Sundsvalls Simsällskap 1:22.89 +3.23
50m: 39.59
100m: 1:22.89
(43.30)
- Jennifer Carlén 2008 Sundsvalls Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2020-05-24 14:56:01
2020-05-24 14:56:04 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap
Document
Resultat
Sundsvall KM 4 2020
Plats: Himlabadet Arrangör: Sundsvalls Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 24 maj 2020 till den 24 maj 2020
Gren 12, 100m Frisim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Max Ekbladh 2008 Sundsvalls Simsällskap 1:16.15
50m: 36.51
100m: 1:16.15
(39.64)
2 Lukas Sagmo 2008 Sundsvalls Simsällskap +0.58 1:17.72 +1.57
50m: 36.99
100m: 1:17.72
(40.73)
3 Vide Starrin 2008 Sundsvalls Simsällskap 1:19.12 +2.97
50m: 38.69
100m: 1:19.12
(40.43)
Grenen officiell:  2020-05-24 14:57:49
2020-05-24 14:57:53 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap
Document
Resultat
Sundsvall KM 4 2020
Plats: Himlabadet Arrangör: Sundsvalls Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 24 maj 2020 till den 24 maj 2020
Gren 13, 100m Frisim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Anton Ericsson 2008 Sundsvalls Simsällskap 1:25.41
50m: 41.66
100m: 1:25.41
(43.75)
2 Jonas Lidén 2007 Sundsvalls Simsällskap 1:25.45 +0.04
50m: 41.97
100m: 1:25.45
(43.48)
- Knut Johansson 2007 Sundsvalls Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2020-05-24 15:00:06
2020-05-24 15:00:09 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap
Document
Resultat
Sundsvall KM 4 2020
Plats: Himlabadet Arrangör: Sundsvalls Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 24 maj 2020 till den 24 maj 2020
Gren 14, 50m Fjärilsim Mixed - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Petter Lidén 2009 Sundsvalls Simsällskap +0.62 44.28
2 Ebba Eklund 2009 Sundsvalls Simsällskap 44.54 +0.26
3 Astrid Karlsson Ädel 2009 Sundsvalls Simsällskap 50.15 +5.87
Grenen officiell:  2020-05-24 15:01:31
2020-05-24 15:01:33 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap
Document
Resultat
Sundsvall KM 4 2020
Plats: Himlabadet Arrangör: Sundsvalls Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 24 maj 2020 till den 24 maj 2020
Gren 15, 200m Extralopp Herrar - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Isak Norgren 2009 Sundsvalls Simsällskap 51.35 50m Bröstsim
50m: 51.35
Phoenix Stenling 2010 Sundsvalls Simsällskap 1:00.16 50m Fjärilsim
50m: 1:00.16
Alfred Överhem 2010 Sundsvalls Simsällskap 1:07.11 50m Fjärilsim
50m: 1:07.11
2020-05-24 15:03:27 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap
Document
Resultat
Sundsvall KM 4 2020
Plats: Himlabadet Arrangör: Sundsvalls Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 24 maj 2020 till den 24 maj 2020
Gren 16, 50m Bröstsim Mixed - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Rut Dahlkvist Hartwig 2009 Sundsvalls Simsällskap 1:00.52
2 Isabelle Mineur 2009 Sundsvalls Simsällskap 1:02.57 +2.05
3 Linus Näslund 2010 Sundsvalls Simsällskap 1:05.51 +4.99
Grenen officiell:  2020-05-24 15:05:28
2020-05-24 15:05:30 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap
Document
Resultat
Sundsvall KM 4 2020
Plats: Himlabadet Arrangör: Sundsvalls Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 24 maj 2020 till den 24 maj 2020
Gren 17, 50m Bröstsim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Molly Hammarstedh 2011 Sundsvalls Simsällskap +0.61 51.13
2 Ebba Åberg 2011 Sundsvalls Simsällskap 53.77 +2.64
- Embla Holmvall 2010 Sundsvalls Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2020-05-24 15:07:03
2020-05-24 15:07:04 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap
Document
Resultat
Sundsvall KM 4 2020
Plats: Himlabadet Arrangör: Sundsvalls Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 24 maj 2020 till den 24 maj 2020
Gren 18, 50m Bröstsim Mixed - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Theya Ericsdotter 2010 Sundsvalls Simsällskap 57.39
2 Tilde Carlsson 2010 Sundsvalls Simsällskap 58.35 +0.96
- Simon Wåglöf 2009 Sundsvalls Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2020-05-24 15:09:21
2020-05-24 15:09:26 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap
Document
Resultat
Sundsvall KM 4 2020
Plats: Himlabadet Arrangör: Sundsvalls Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 24 maj 2020 till den 24 maj 2020
Gren 19, 50m Frisim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Milla Zell 2008 Sundsvalls Simsällskap +0.69 30.79
2 Astrid Newsham 2008 Sundsvalls Simsällskap 31.19 +0.40
3 Lily Utterberg 2008 Sundsvalls Simsällskap 34.37 +3.58
Grenen officiell:  2020-05-24 15:21:32
2020-05-24 15:21:35 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap
Document
Resultat
Sundsvall KM 4 2020
Plats: Himlabadet Arrangör: Sundsvalls Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 24 maj 2020 till den 24 maj 2020
Gren 20, 50m Frisim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Maja Henningsson 2008 Sundsvalls Simsällskap 36.99
2 Noelia Frank 2007 Sundsvalls Simsällskap 38.44 +1.45
- Jennifer Carlén 2008 Sundsvalls Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2020-05-24 15:22:35
2020-05-24 15:22:39 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap
Document
Resultat
Sundsvall KM 4 2020
Plats: Himlabadet Arrangör: Sundsvalls Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 24 maj 2020 till den 24 maj 2020
Gren 21, 50m Frisim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Max Ekbladh 2008 Sundsvalls Simsällskap 34.67
2 Vide Starrin 2008 Sundsvalls Simsällskap 34.88 +0.21
3 Lukas Sagmo 2008 Sundsvalls Simsällskap 35.80 +1.13
Grenen officiell:  2020-05-24 15:23:48
2020-05-24 15:23:51 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap
Document
Resultat
Sundsvall KM 4 2020
Plats: Himlabadet Arrangör: Sundsvalls Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 24 maj 2020 till den 24 maj 2020
Gren 22, 50m Frisim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Anton Ericsson 2008 Sundsvalls Simsällskap 39.36
2 Jonas Lidén 2007 Sundsvalls Simsällskap 39.58 +0.22
Grenen officiell:  2020-05-24 15:25:02
2020-05-24 15:25:03 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap
Document
Resultat
Sundsvall KM 4 2020
Plats: Himlabadet Arrangör: Sundsvalls Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 24 maj 2020 till den 24 maj 2020
Gren 23, 50m Frisim Mixed - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ebba Eklund 2009 Sundsvalls Simsällskap 39.96
2 Isak Norgren 2009 Sundsvalls Simsällskap 40.52 +0.56
3 Astrid Karlsson Ädel 2009 Sundsvalls Simsällskap 44.68 +4.72
Grenen officiell:  2020-05-24 15:26:19
2020-05-24 15:26:20 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap
Document
Resultat
Sundsvall KM 4 2020
Plats: Himlabadet Arrangör: Sundsvalls Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 24 maj 2020 till den 24 maj 2020
Gren 24, 50m Frisim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Phoenix Stenling 2010 Sundsvalls Simsällskap 39.93
2 Petter Lidén 2009 Sundsvalls Simsällskap 42.11 +2.18
3 Alfred Överhem 2010 Sundsvalls Simsällskap 52.19 +12.26
Grenen officiell:  2020-05-24 15:27:58
2020-05-24 15:28:00 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap
Document
Resultat
Sundsvall KM 4 2020
Plats: Himlabadet Arrangör: Sundsvalls Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 24 maj 2020 till den 24 maj 2020
Gren 25, 50m Frisim Mixed - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Linus Näslund 2010 Sundsvalls Simsällskap 50.57
2 Isabelle Mineur 2009 Sundsvalls Simsällskap 58.58 +8.01
3 Rut Dahlkvist Hartwig 2009 Sundsvalls Simsällskap 1:00.67 +10.10
Grenen officiell:  2020-05-24 15:29:29
2020-05-24 15:29:31 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap
Document
Resultat
Sundsvall KM 4 2020
Plats: Himlabadet Arrangör: Sundsvalls Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 24 maj 2020 till den 24 maj 2020
Gren 26, 50m Frisim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Molly Hammarstedh 2011 Sundsvalls Simsällskap +0.66 37.03
2 Ebba Åberg 2011 Sundsvalls Simsällskap 41.91 +4.88
- Embla Holmvall 2010 Sundsvalls Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2020-05-24 15:30:56
2020-05-24 15:30:57 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap
Document
Resultat
Sundsvall KM 4 2020
Plats: Himlabadet Arrangör: Sundsvalls Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 24 maj 2020 till den 24 maj 2020
Gren 27, 50m Frisim Mixed - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tilde Carlsson 2010 Sundsvalls Simsällskap 45.66
2 Theya Ericsdotter 2010 Sundsvalls Simsällskap 49.44 +3.78
3 Simon Wåglöf 2009 Sundsvalls Simsällskap 55.68 +10.02
Grenen officiell:  2020-05-24 15:32:15
2020-05-24 15:32:17 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap
Document
Resultat
Sundsvall KM 4 2020
Plats: Himlabadet Arrangör: Sundsvalls Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 24 maj 2020 till den 24 maj 2020
Gren 28, 50m Frisim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Nova Norlander 2004 Sundsvalls Simsällskap +0.62 30.95
2 Clara Renström Halling 2004 Sundsvalls Simsällskap +0.61 33.02 +2.07
3 Nellie Edbom Wounder 2005 Sundsvalls Simsällskap 34.68 +3.73
Grenen officiell:  2020-05-24 16:20:14
2020-05-24 16:20:15 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap
Document
Resultat
Sundsvall KM 4 2020
Plats: Himlabadet Arrangör: Sundsvalls Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 24 maj 2020 till den 24 maj 2020
Gren 29, 50m Bröstsim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Melker Rosengren 2003 Sundsvalls Simsällskap +0.62 29.66
2 Jonathan Nilsson 2003 Sundsvalls Simsällskap +0.59 31.42 +1.76
3 Johan Ekengren 2001 Sundsvalls Simsällskap +0.70 31.46 +1.80
Grenen officiell:  2020-05-24 16:21:13
2020-05-24 16:21:14 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap
Document
Resultat
Sundsvall KM 4 2020
Plats: Himlabadet Arrangör: Sundsvalls Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 24 maj 2020 till den 24 maj 2020
Gren 30, 50m Frisim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Anna Öberg 2006 Sundsvalls Simsällskap 29.21
2 Olivia Ericsson 2006 Sundsvalls Simsällskap +0.59 29.63 +0.42
3 Kajsa Burman 2007 Sundsvalls Simsällskap +0.56 30.96 +1.75
Grenen officiell:  2020-05-24 16:22:23
2020-05-24 16:22:25 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap
Document
Resultat
Sundsvall KM 4 2020
Plats: Himlabadet Arrangör: Sundsvalls Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 24 maj 2020 till den 24 maj 2020
Gren 31, 200m Extralopp Herrar - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Simon Ryd 2005 Sundsvalls Simsällskap 33.92 50m Ryggsim
50m: 33.92
Johan Strandberg 1997 Sundsvalls Simsällskap +0.58 27.32 50m Fjärilsim
50m: 27.32
Jason Walterstad 2004 Sundsvalls Simsällskap +0.67 25.43 50m Frisim
50m: 25.43
2020-05-24 16:23:52 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap
Document
Resultat
Sundsvall KM 4 2020
Plats: Himlabadet Arrangör: Sundsvalls Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 24 maj 2020 till den 24 maj 2020
Gren 32, 200m Extralopp Damer - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Alva Norgren 2006 Sundsvalls Simsällskap 41.11 50m Bröstsim
50m: 41.11
Nike Norlander 2007 Sundsvalls Simsällskap DNS 50m Ryggsim
Nora Sundström 2004 Sundsvalls Simsällskap +0.64 41.94 50m Bröstsim
50m: 41.94
2020-05-24 16:25:25 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap
Document
Resultat
Sundsvall KM 4 2020
Plats: Himlabadet Arrangör: Sundsvalls Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 24 maj 2020 till den 24 maj 2020
Gren 33, 50m Frisim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Christopher Andrén 2000 Sundsvalls Simsällskap +0.68 23.94
2 Albin Hedlund 2003 Sundsvalls Simsällskap +0.57 24.05 +0.11
3 Joel Berglund 2002 Sundsvalls Simsällskap +0.73 24.48 +0.54
Grenen officiell:  2020-05-24 16:26:20
2020-05-24 16:26:22 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap
Document
Resultat
Sundsvall KM 4 2020
Plats: Himlabadet Arrangör: Sundsvalls Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 24 maj 2020 till den 24 maj 2020
Gren 34, 200m Extralopp Damer - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Isa Ekbladh 2006 Sundsvalls Simsällskap 30.35 50m Frisim
50m: 30.35
Wilma Persson 2001 Sundsvalls Simsällskap DNS 50m Ryggsim
Tilde Sjöberg 2006 Sundsvalls Simsällskap +0.58 31.52 50m Frisim
50m: 31.52
2020-05-24 16:27:47 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap
Document
Resultat
Sundsvall KM 4 2020
Plats: Himlabadet Arrangör: Sundsvalls Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 24 maj 2020 till den 24 maj 2020
Gren 35, 200m Frisim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Clara Renström Halling 2004 Sundsvalls Simsällskap 2:37.27
50m: 35.79
100m: 1:16.25
(40.46)
150m: 1:57.70
(41.45)
200m: 2:37.27
(39.57)
2 Alva Norgren 2006 Sundsvalls Simsällskap 2:37.60 +0.33
50m: 36.25
100m: 1:16.68
(40.43)
150m: 1:58.01
(41.33)
200m: 2:37.60
(39.59)
3 Nellie Edbom Wounder 2005 Sundsvalls Simsällskap +0.71 2:43.92 +6.65
50m: 36.86
100m: 1:17.96
(41.10)
150m: 2:01.27
(43.31)
200m: 2:43.92
(42.65)
Grenen officiell:  2020-05-24 16:53:19
2020-05-24 16:53:21 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap
Document
Resultat
Sundsvall KM 4 2020
Plats: Himlabadet Arrangör: Sundsvalls Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 24 maj 2020 till den 24 maj 2020
Gren 36, 200m Extralopp Herrar - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Jonathan Nilsson 2003 Sundsvalls Simsällskap +0.62 2:32.01 200m Bröstsim
50m: 33.81
100m: 1:11.51
(37.70)
150m: 1:50.68
(39.17)
200m: 2:32.01
(41.33)
Simon Ryd 2005 Sundsvalls Simsällskap +0.60 2:15.83 200m Frisim
50m: 30.78
100m: 1:05.35
(34.57)
150m: 1:41.22
(35.87)
200m: 2:15.83
(34.61)
2020-05-24 16:56:27 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap
Document
Resultat
Sundsvall KM 4 2020
Plats: Himlabadet Arrangör: Sundsvalls Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 24 maj 2020 till den 24 maj 2020
Gren 37, 200m Frisim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Nova Norlander 2004 Sundsvalls Simsällskap +0.82 2:27.46
50m: 33.02
100m: 1:09.85
(36.83)
150m: 1:48.21
(38.36)
200m: 2:27.46
(39.25)
2 Isa Ekbladh 2006 Sundsvalls Simsällskap 2:28.19 +0.73
50m: 32.92
100m: 1:10.39
(37.47)
150m: 1:49.55
(39.16)
200m: 2:28.19
(38.64)
3 Nora Sundström 2004 Sundsvalls Simsällskap 2:31.19 +3.73
50m: 33.26
100m: 1:11.11
(37.85)
150m: 1:50.91
(39.80)
200m: 2:31.19
(40.28)
Grenen officiell:  2020-05-24 16:59:27
2020-05-24 16:59:29 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap
Document
Resultat
Sundsvall KM 4 2020
Plats: Himlabadet Arrangör: Sundsvalls Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 24 maj 2020 till den 24 maj 2020
Gren 38, 200m Frisim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Johan Strandberg 1997 Sundsvalls Simsällskap +0.74 2:02.16
50m: 27.20
100m: 58.31
(31.11)
150m: 1:30.55
(32.24)
200m: 2:02.16
(31.61)
2 Jason Walterstad 2004 Sundsvalls Simsällskap +0.71 2:04.36 +2.20
50m: 27.08
100m: 57.61
(30.53)
150m: 1:30.28
(32.67)
200m: 2:04.36
(34.08)
Grenen officiell:  2020-05-24 17:02:03
2020-05-24 17:02:05 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap
Document
Resultat
Sundsvall KM 4 2020
Plats: Himlabadet Arrangör: Sundsvalls Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 24 maj 2020 till den 24 maj 2020
Gren 39, 200m Frisim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Olivia Ericsson 2006 Sundsvalls Simsällskap +0.63 2:19.36
50m: 31.15
100m: 1:06.11
(34.96)
150m: 1:42.32
(36.21)
200m: 2:19.36
(37.04)
2 Anna Öberg 2006 Sundsvalls Simsällskap 2:23.63 +4.27
50m: 31.07
100m: 1:06.81
(35.74)
150m: 1:45.29
(38.48)
200m: 2:23.63
(38.34)
- Wilma Persson 2001 Sundsvalls Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2020-05-24 17:04:56
2020-05-24 17:04:58 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap
Document
Resultat
Sundsvall KM 4 2020
Plats: Himlabadet Arrangör: Sundsvalls Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 24 maj 2020 till den 24 maj 2020
Gren 40, 200m Extralopp Herrar - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Albin Hedlund 2003 Sundsvalls Simsällskap 2:07.93 200m Ryggsim
50m: 30.14
100m: 1:02.58
(32.44)
150m: 1:35.02
(32.44)
200m: 2:07.93
(32.91)
Melker Rosengren 2003 Sundsvalls Simsällskap +0.74 2:06.60 200m Medley
50m: 26.92
100m: 59.19
(32.27)
150m: 1:35.91
(36.72)
200m: 2:06.60
(30.69)
2020-05-24 17:10:05 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap
Document
Resultat
Sundsvall KM 4 2020
Plats: Himlabadet Arrangör: Sundsvalls Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 24 maj 2020 till den 24 maj 2020
Gren 41, 200m Frisim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Kajsa Burman 2007 Sundsvalls Simsällskap 2:22.22
50m: 32.40
100m: 1:08.36
(35.96)
150m: 1:44.84
(36.48)
200m: 2:22.22
(37.38)
2 Tilde Sjöberg 2006 Sundsvalls Simsällskap +0.56 2:27.01 +4.79
50m: 33.39
100m: 1:10.13
(36.74)
150m: 1:48.48
(38.35)
200m: 2:27.01
(38.53)
- Nike Norlander 2007 Sundsvalls Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2020-05-24 17:12:07
2020-05-24 17:12:09 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap
Document
Resultat
Sundsvall KM 4 2020
Plats: Himlabadet Arrangör: Sundsvalls Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 24 maj 2020 till den 24 maj 2020
Gren 42, 200m Frisim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Johan Ekengren 2001 Sundsvalls Simsällskap +0.59 1:52.75
50m: 26.23
100m: 54.82
(28.59)
150m: 1:23.71
(28.89)
200m: 1:52.75
(29.04)
2 Joel Berglund 2002 Sundsvalls Simsällskap +0.64 1:53.76 +1.01
50m: 26.66
100m: 55.21
(28.55)
150m: 1:24.26
(29.05)
200m: 1:53.76
(29.50)
3 Christopher Andrén 2000 Sundsvalls Simsällskap +0.69 1:58.65 +5.90
50m: 26.18
100m: 55.40
(29.22)
150m: 1:26.45
(31.05)
200m: 1:58.65
(32.20)
Grenen officiell:  2020-05-24 17:14:35
2020-05-24 17:14:38 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap
Document
Resultat
Sundsvall KM 4 2020
Plats: Himlabadet Arrangör: Sundsvalls Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 24 maj 2020 till den 24 maj 2020
Gren 43, 200m Extralopp Damer - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid Simsätt
Olivia Ericsson 2006 Sundsvalls Simsällskap 2:33.08 200m Ryggsim
50m: 34.65
100m: 1:13.52
(38.87)
150m: 1:53.52
(40.00)
200m: 2:33.08
(39.56)
Alva Norgren 2006 Sundsvalls Simsällskap 3:12.86 200m Bröstsim
50m: 42.38
100m: 1:31.79
(49.41)
150m: 2:22.76
(50.97)
200m: 3:12.86
(50.10)
Nike Norlander 2007 Sundsvalls Simsällskap DNS 200m Ryggsim
2020-05-24 17:34:31 Resultathantering: WinGrodan 2.6 Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap
Document
Resultat
Sundsvall KM 4 2020
Plats: Himlabadet Arrangör: Sundsvalls Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: