2020-05-25   00:36:38
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Höstsimiaden 2019, Osby

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 Lördag fm

Document
Resultat
Höstsimiaden 2019 Osby
Plats: Osby simhall Arrangör: Skånesim/ Osby Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 30 nov 2019 till den 1 dec 2019
Gren 2, 200m Medley Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Vicky Luc 2007 Kristianstads SLS 2:43.47
50m: 36.06
100m: 1:19.96
(43.90)
150m: 2:06.30
(46.34)
200m: 2:43.47
(37.17)
2 Isabella Hua 2007 Ringsjö Simklubb 2:44.81 +1.34
50m: 36.85
100m: 1:20.86
(44.01)
150m: 2:07.04
(46.18)
200m: 2:44.81
(37.77)
3 Emma Maric 2007 Landskrona Simsällskap 2:48.08 +4.61
50m: 36.79
100m: 1:22.10
(45.31)
150m: 2:10.70
(48.60)
200m: 2:48.08
(37.38)
4 Amanda Blomkvist 2007 Landskrona Simsällskap 2:49.03 +5.56
50m: 37.65
100m: 1:20.04
(42.39)
150m: 2:08.78
(48.74)
200m: 2:49.03
(40.25)
5 Freja Malmgren 2007 S 71 2:51.44 +7.97
50m: 36.95
100m: 1:20.94
(43.99)
150m: 2:11.12
(50.18)
200m: 2:51.44
(40.32)
6 Vera Harrysson 2007 Ängelholms Simsällskap 2:53.17 +9.70
50m: 37.47
100m: 1:19.54
(42.07)
150m: 2:13.00
(53.46)
200m: 2:53.17
(40.17)
7 Ida Olsson 2007 Ängelholms Simsällskap 2:58.09 +14.62
50m: 39.24
100m: 1:25.49
(46.25)
150m: 2:16.09
(50.60)
200m: 2:58.09
(42.00)
8 Mathilda Andersson 2007 S 71 2:59.87 +16.40
50m: 37.87
100m: 1:25.83
(47.96)
150m: 2:18.41
(52.58)
200m: 2:59.87
(41.46)
9 Valentina Fanu 2007 S 71 3:02.01 +18.54
50m: 38.72
100m: 1:24.73
(46.01)
150m: 2:20.22
(55.49)
200m: 3:02.01
(41.79)
10 Bodil Zettervall 2007 Karlskrona Simsällskap 3:05.54 +22.07
50m: 40.30
100m: 1:27.92
(47.62)
150m: 2:22.27
(54.35)
200m: 3:05.54
(43.27)
11 Axelina Kläfverud 2007 Karlshamns Simklubb 3:08.86 +25.39
50m: 39.72
100m: 1:30.28
(50.56)
150m: 2:27.42
(57.14)
200m: 3:08.86
(41.44)
12 Anna Böcker 2007 Ängelholms Simsällskap 3:10.21 +26.74
50m: 38.33
100m: 1:30.36
(52.03)
150m: 2:28.33
(57.97)
200m: 3:10.21
(41.88)
13 Ronja Bjerg 2007 Osby Simsällskap 3:12.96 +29.49
50m: 44.13
100m: 1:32.33
(48.20)
150m: 2:30.09
(57.76)
200m: 3:12.96
(42.87)
14 Lowa Persson 2007 Landskrona Simsällskap 3:16.83 +33.36
50m: 42.65
100m: 1:34.23
(51.58)
150m: 2:32.03
(57.80)
200m: 3:16.83
(44.80)
15 Fideli Ekstrand 2007 Osby Simsällskap 3:17.61 +34.14
50m: 46.62
100m: 1:36.63
(50.01)
150m: 2:29.69
(53.06)
200m: 3:17.61
(47.92)
16 Linnea Nielsen 2007 Landskrona Simsällskap 3:18.46 +34.99
50m: 41.30
100m: 1:35.92
(54.62)
150m: 2:33.59
(57.67)
200m: 3:18.46
(44.87)
17 Emelie Andersson 2007 Landskrona Simsällskap 3:18.63 +35.16
50m: 41.09
100m: 1:29.44
(48.35)
150m: 2:30.96
(1:01.52)
200m: 3:18.63
(47.67)
18 Elin Malmgren 2007 Landskrona Simsällskap 3:18.99 +35.52
50m: 39.29
100m: 1:31.10
(51.81)
150m: 2:32.38
(1:01.28)
200m: 3:18.99
(46.61)
19 Wilda Thorgren 2007 S 71 3:21.03 +37.56
50m: 43.22
100m: 1:32.64
(49.42)
150m: 2:37.95
(1:05.31)
200m: 3:21.03
(43.08)
20 Lily Thomsen 2007 Landskrona Simsällskap 3:26.45 +42.98
50m: 49.32
100m: 1:42.37
(53.05)
150m: 2:37.20
(54.83)
200m: 3:26.45
(49.25)
21 Svea Nilsson 2007 Landskrona Simsällskap 3:35.16 +51.69
50m: 45.79
100m: 1:42.51
(56.72)
150m: 2:47.36
(1:04.85)
200m: 3:35.16
(47.80)
- Rebecca Wendel 2007 Kristianstads SLS DSQ
- Maja Antonsson 2007 Landskrona Simsällskap DSQ
- Clara Andersson 2007 Landskrona Simsällskap DSQ
- Maja Palmqvist 2007 S 71 DSQ
- Elsa Källemark 2007 Karlskrona Simsällskap DSQ
- Emina Wigow 2007 Karlskrona Simsällskap DNS
- Filippa Lindell 2007 Karlskrona Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-11-30 09:29:16
2019-11-30 09:29:40 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Osby Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner