2020-01-21   17:58:58
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Kaukaveden Syyssprintit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kaukaveden syyssprintit    Tulostuspäivämäärä  16 marraskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Kajaani    Tulostusaika  12:21   
  Järjestäjä  Kajaanin Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 marraskuu 2019         
 
 
Laji 1, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Minea Törhönen  2007    431  32.30        1:06.49   
  Kuopion Uimaseura  1:07.09                 
                     
Ruut Salmi  2007    429  32.06        1:06.59   
  Oulun Lohet  1:07.14                 
                     
Kaisa Keränen  2007    407  32.10        1:07.77   
  Oulun Lohet  1:05.48                 
                     
Esra Ergüner  2007    390  32.68        1:08.73   
  Joensuun Uimaseura ry  1:07.00                 
                     
Annabella Karjalainen  2007    375  33.05        1:09.67   
  Oulun Lohet  1:08.56                 
                     
Ellen Krüger  2007    347  34.08        1:11.46   
  Oulun Lohet  1:10.33                 
                     
Mia Peake  2007    341  35.23        1:11.87   
  Joensuun Uimaseura ry  1:12.31                 
                     
Pinja Niskanen  2007    339  34.17        1:12.00   
  Oulun Lohet  1:13.55                 
                     
Nicola Burman  2008    311  36.62        1:14.13   
  Joensuun Uimaseura ry  1:18.59                 
                     
10  Iinu Tiainen  2007    303  35.69        1:14.80   
  Oulun Lohet  1:12.58                 
                     
11  Senni Piirainen  2007    302  35.95        1:14.84   
  Joensuun Uimaseura ry  1:11.92                 
                     
12  Emma Autio  2007    291  36.04        1:15.79   
  Oulun Lohet  1:16.64                 
                     
13  Silja Sipovaara  2007    281  38.24        1:16.70   
  Oulun Lohet  1:15.58                 
                     
14  Minerva Sorvisto  2007    281  35.92        1:16.71   
  Vieskan Uimarit  1:19.56                 
                     
15  Miina Vatanen  2009    276  36.86        1:17.14   
  Joensuun Uimaseura ry  1:18.85                 
                     
16  Maija Leinonen  2007    274  37.24        1:17.33   
  Oulun Lohet  1:16.36                 
                     
17  Hilla Lämsä  2007    270  37.27        1:17.68   
  Kuusamon Erä-Veikot  1:16.62                 
                     
18  Mea Prykäri  2007    260  38.20        1:18.64   
  Oulun Lohet  1:14.89                 
                     
19  Juuli Uusitalo  2007    255  38.32        1:19.18   
  Oulun Lohet  1:16.68                 
                     
20  Peppi Vartiainen  2008    248  38.26        1:19.98   
  Joensuun Uimaseura ry  1:20.97                 
                     
21  Ellen Laine  2008    244  38.58        1:20.34   
  Oulun Lohet  1:20.45                 
                     
22  Heta Hirvonen  2007    230  39.40        1:22.01   
  Kajaanin Uimaseura  1:27.18                 
                     
23  Minni Koskivirta  2009    227  39.22        1:22.36   
  Joensuun Uimaseura ry  1:23.48                 
                     
24  Arina Bogdanova  2008    220  39.51        1:23.21   
  Joensuun Uimaseura ry  1:27.13                 
                     
25  Hilma Manninen  2007    202  39.86        1:25.53   
  Kajaanin Uimaseura  1:21.73                 
                     
26  Vilma Moilanen  2008    199  41.03        1:26.03   
  Kajaanin Uimaseura  1:30.17                 
                     
27  Anni Lämpsä  2008    178  40.97        1:29.26   
  Vieskan Uimarit  1:30.55                 
                     
28  Vilma Raatikainen  2008    177  42.48        1:29.41   
  Kuopion Uimaseura  1:30.09                 
                     
29  Iia Tikka  2009    174  43.53        1:29.97   
  Haapajärven Kiilat  1:31.39                 
                     
30  Emma Koskela  2007    156  42.66        1:33.19   
  Vieskan Uimarit  1:38.25                 
                     
31  Janiela Laitinen  2008    142  44.23        1:36.11   
  Kuopion Uimaseura  1:36.66                 
                     
32  Olivia Moilanen  2010    128  45.04        1:39.51   
  Kajaanin Uimaseura  1:40.92                 
                     
33  Emma Hendrika Bakker  2008    115  48.25        1:43.27   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
34  Siiri Kiljunen  2009    110  48.67        1:44.68   
  Kuopion Uimaseura  1:52.34                 
                     
35  Juulia Koskela  2009    98  50.56        1:48.75   
  Vieskan Uimarit                   
                     
36  Verna Amelia Haapalainen  2008    89  48.52        1:52.50   
  Kajaanin Uimaseura  1:45.39                 
                     
Sonja Martikainen  2007              DSQ   
  Joensuun Uimaseura ry  1:15.77                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 1, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mandi Vuoristo  2005    471  30.91        1:04.55   
  Oulun Lohet  1:03.73                 
                     
Vilja Takalo  2006    415  32.16        1:07.36   
  Kajaanin Uimaseura  1:09.33                 
                     
Iiris Uusitalo  2006    405  32.36        1:07.87   
  Kajaanin Uimaseura  1:08.53                 
                     
Viivi Pesonen  2006    403  32.41        1:08.03   
  Joensuun Uimaseura ry  1:08.23                 
                     
Lidia Evans  2005    392  32.79        1:08.64   
  Swimming Club Vuokatti  1:07.07                 
                     
Elsa Komulainen  2005    386  32.23        1:09.00   
  Kuopion Uimaseura  1:06.82                 
                     
Anette Kärkkäinen  2006    372  33.74        1:09.86   
  Kajaanin Uimaseura  1:08.48                 
                     
Maija Lämsä  2005    370  34.10        1:09.97   
  Kajaanin Uimaseura  1:09.85                 
                     
Eeva Partanen  2005    358  34.24        1:10.72   
  Kajaanin Uimaseura  1:10.23                 
                     
10  Erika Ruotsalainen  2005    345  34.67        1:11.61   
  Kajaanin Uimaseura  1:10.90                 
                     
11  Nelli Jumppanen  2006    336  34.88        1:12.22   
  Joensuun Uimaseura ry  1:11.78                 
                     
12  Iina Tapaninen  2006    336  34.93        1:12.26   
  Oulun Lohet  1:12.07                 
                     
13  Inkeri Kemppi  2006    321  35.19        1:13.37   
  Joensuun Uimaseura ry  1:13.80                 
                     
14  Julia Saranpää  2006    264  37.31        1:18.27   
  Joensuun Uimaseura ry  1:16.37                 
                     
15  Aada-Sofia Toivanen  2006    215  39.78        1:23.82   
  Kajaanin Uimaseura  1:24.86                 
                     
16  Elina Koskela  2005    174  41.29        1:29.95   
  Vieskan Uimarit  1:37.46                 
                     
 
Laji 1, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Minja Lukkari  2003    585  28.92        1:00.07   
  Oulun Uinti 1906  58.69                 
                     
Melinda Moilanen  2000    574  28.95        1:00.43   
  Joensuun Uimaseura ry  1:00.31                 
                     
Pauliina Lohilahti  2002    515  29.73        1:02.68   
  Oulun Lohet  1:01.10                 
                     
Wilma Lakanen  2003    508  30.57        1:02.96   
  Swimming Club Vuokatti  1:01.24                 
                     
Henna Hökkä  2003    500  30.22        1:03.28   
  Oulun Uinti 1906  1:01.37                 
                     
Martta Nygård  2003    493  30.71        1:03.58   
  Oulun Uinti 1906  1:03.05                 
                     
Ronja Kämäräinen  2004    472  31.16        1:04.51   
  Swimming Club Vuokatti  1:03.65                 
                     
Minna Kinnunen  2003    467  30.67        1:04.74   
  Joensuun Uimaseura ry  1:04.07                 
                     
Iiris Isokoski  2003    467  30.97        1:04.75   
  Oulun Lohet  1:03.75                 
                     
10  Oona Parviainen  2002    459  30.79        1:05.10   
  Joensuun Uimaseura ry  1:01.20                 
                     
11  Mitra Pietiäinen  2004    413  32.36        1:07.47   
  Joensuun Uimaseura ry  1:04.98                 
                     
12  Emma Tolonen  2004    386  32.40        1:08.99   
  Kajaanin Uimaseura  1:06.95                 
                     
13  Amalia Siekkinen  2002    385  32.56        1:09.02   
  Oulun Lohet  1:06.42                 
                     
14  Micaela Moilanen  2004    379  32.92        1:09.42   
  Kajaanin Uimaseura  1:09.41                 
                     
15  Petra Laukkanen  2004    369  33.39        1:10.03   
  Oulun Lohet  1:09.35                 
                     
16  Aada Koskela  2003    366  32.70        1:10.20   
  Vieskan Uimarit  1:10.21                 
                     
17  Meeri Kerkkänen  2004    354  34.12        1:10.98   
  Joensuun Uimaseura ry  1:07.58                 
                     
18  Nea-noora Hannele Väli-Tainio  2004    288  35.42        1:16.04   
  Kuopion Uimaseura  1:13.56                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspäivämäärä  16 marraskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura  Tulostusaika  12:21 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kaukaveden syyssprintit    Tulostuspäivämäärä  16 marraskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Kajaani    Tulostusaika  12:27   
  Järjestäjä  Kajaanin Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 marraskuu 2019         
 
 
Laji 2, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Topias Partinen  2007    228  34.31        1:13.46   
  Joensuun Uimaseura ry  1:13.73                 
                     
Oskari Hakkarainen  2007    200  35.78        1:16.76   
  Kajaanin Uimaseura  1:15.48                 
                     
Aapo Mononen  2007    197  36.09        1:17.15   
  Joensuun Uimaseura ry  1:15.47                 
                     
Ville Junkkari  2007    114  44.80        1:32.60   
  Kajaanin Uimaseura  1:34.51                 
                     
Arttu Ruotsalainen  2007    113  44.11        1:32.89   
  Kajaanin Uimaseura  1:35.89                 
                     
Tuomas Juhani Koistinen  2007    98  47.04        1:37.34   
  Kajaanin Uimaseura  1:55.56                 
                     
Tuomas Lämpsä  2010    98  48.03        1:37.37   
  Vieskan Uimarit  1:40.12                 
                     
Leevi Koskela  2010    97  46.46        1:37.67   
  Vieskan Uimarit  1:48.10                 
                     
 
Laji 2, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Janne Kultala  2005    333  30.34        1:04.81   
  Kuopion Uimaseura  1:04.58                 
                     
Tuomas Orre  2005    330  31.13        1:05.01   
  Kajaanin Uimaseura  1:02.98                 
                     
Jesse Saarinen  2006    314  31.29        1:06.11   
  Joensuun Uimaseura ry  1:05.63                 
                     
Mikhail Vilesov  2005    301  31.71        1:07.04   
  Joensuun Uimaseura ry  1:05.33                 
                     
Niklas Pesonen  2006    289  31.89        1:07.96   
  Kuopion Uimaseura  1:08.00                 
                     
Juha-Pekka Heikkinen  2006    280  32.93        1:08.64   
  Kajaanin Uimaseura  1:08.99                 
                     
Matias Perälä  2005    278  34.82        1:08.80   
  Iisalmen Uimarit  1:08.52                 
                     
Antti Ylönen  2005    269  33.07        1:09.58   
  Kajaanin Uimaseura  1:09.54                 
                     
Onni Salonen  2005    227  34.52        1:13.65   
  Swimming Club Vuokatti  1:14.01                 
                     
10  Veikka Sivonen  2006    202  36.10        1:16.52   
  Joensuun Uimaseura ry  1:18.83                 
                     
 
Laji 2, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Konsta Kallinen  1999    554  26.73        54.71   
  Oulun Lohet  52.69                 
                     
Topi Lukkarinen  2000    545  26.59        54.99   
  Swimming Club Rovaniemi  53.64                 
                     
Ville Ihalainen  1996    540  26.67        55.16   
  Kuopion Uimaseura  53.76                 
                     
Ohto Pihlajamäki  2001    500  26.78        56.60   
  Kuopion Uimaseura  55.23                 
                     
Benjamin Evans  2003    492  27.17        56.89   
  Swimming Club Vuokatti  55.05                 
                     
Oliver Kela  2002    491  27.20        56.96   
  Swimming Club Rovaniemi  56.20                 
                     
Ville Korpilähde  2002    461  27.60        58.17   
  Swimming Club Rovaniemi  55.78                 
                     
Leevi Kärnä  2001    437  28.04        59.19   
  Kajaanin Uimaseura  57.92                 
                     
Aaro Paasonen  2004    400  29.07        1:00.97   
  Iisalmen Uimarit  1:02.12                 
                     
10  Jasper Nupponen  2004    386  29.26        1:01.70   
  Kuopion Uimaseura  1:00.02                 
                     
11  Tudor Ratiu  2003    371  30.13        1:02.51   
  Swimming Club Rovaniemi  1:00.15                 
                     
12  Aleksandr Istomin  2004    339  31.04        1:04.39   
  Kuopion Uimaseura  1:06.30                 
                     
13  Julius Paukkonen  2002    339  31.03        1:04.41   
  Kuopion Uimaseura  1:02.68                 
                     
14  Aleksi Hämäläinen  2004    331  31.18        1:04.96   
  Joensuun Uimaseura ry  1:02.52                 
                     
15  Aleksanteri Angelva  2001    303  31.83        1:06.87   
  Swimming Club Rovaniemi  1:05.47                 
                     
16  Juho Tarvainen  2004    264  33.31        1:09.97   
  Kuusamon Erä-Veikot  1:06.63                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspäivämäärä  16 marraskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura  Tulostusaika  12:27 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kaukaveden syyssprintit    Tulostuspäivämäärä  16 marraskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Kajaani    Tulostusaika  12:34   
  Järjestäjä  Kajaanin Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 marraskuu 2019         
 
 
Laji 3, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lumia Lätti  2010    164          52.23   
  Joensuun Uimaseura ry  51.57                 
Silja Soininen  2009    160          52.72   
  Joensuun Uimaseura ry  50.36                 
Anna-Maria Ganchev  2009    150          53.84   
  Joensuun Uimaseura ry  53.74                 
Olivia Moilanen  2010    93          1:02.99   
  Kajaanin Uimaseura  59.42                 
Juulia Koskela  2009    91          1:03.51   
  Vieskan Uimarit  1:05.74                 
Renata Niidusaar  2009              DSQ   
  Joensuun Uimaseura ry  53.07                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 3, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vilma Vatanen  2007    441          37.62   
  Joensuun Uimaseura ry  40.86                 
Inka Hämäläinen  2007    414          38.40   
  Joensuun Uimaseura ry  37.81                 
Iinu Tiainen  2007    412          38.46   
  Oulun Lohet  38.80                 
Neri Lätti  2007    334          41.24   
  Joensuun Uimaseura ry  41.34                 
Anri Parviainen  2008    330          41.44   
  Joensuun Uimaseura ry  41.90                 
Vanamo Huotari  2008    276          43.97   
  Kajaanin Uimaseura  43.43                 
Eevi Riekki  2007    269          44.36   
  Joensuun Uimaseura ry  47.29                 
Sofia Soininen  2007    184          50.35   
  Joensuun Uimaseura ry  54.45                 
Anni Lämpsä  2008    181          50.54   
  Vieskan Uimarit  51.06                 
10  Leena Tissari  2008    168          51.82   
  Kuopion Uimaseura  51.78                 
10  Minttu Riekki  2008    168          51.82   
  Kuusamon Erä-Veikot  51.05                 
12  Siiri Oravainen  2008    136          55.60   
  Kuopion Uimaseura                   
13  Emma Koskela  2007    111          59.58   
  Vieskan Uimarit  1:00.98                 
14  Verna Amelia Haapalainen  2008    97          1:02.17   
  Kajaanin Uimaseura  48.58                 
15  Kerttu Leinonen  2008    90          1:03.87   
  Joensuun Uimaseura ry  1:01.45                 
 
Laji 3, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Roosa-Marie Karjalainen  2005    344          40.84   
  Kuusamon Erä-Veikot  42.57                 
Noona Hyrkäs  2006    342          40.95   
  Kajaanin Uimaseura  43.37                 
Erika Ruotsalainen  2005    335          41.20   
  Kajaanin Uimaseura  41.08                 
Merete Lätti  2006    332          41.36   
  Joensuun Uimaseura ry  42.23                 
Viivi Hallikainen  2006    237          46.26   
  Kuopion Uimaseura  50.81                 
Raita Virtanen  2005    231          46.67   
  Kuusamon Erä-Veikot  45.80                 
Noora Kärnä  2005    189          49.83   
  Kuopion Uimaseura  47.51                 
Unna Laurén  2006    78          1:06.98   
  Kuopion Uimaseura  1:07.65                 
 
Laji 3, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Senni Jouhten  2002    614          33.69   
  Kempeleen Pyrintö  32.55                 
Sole Piirainen  2002    575          34.43   
  Swimming Club Vuokatti  34.70                 
Vilhelmiina Wegelius  2002    499          36.10   
  Joensuun Uimaseura ry  36.07                 
Iiris Isokoski  2003    491          36.28   
  Oulun Lohet  37.02                 
Anni Ranta-Valkama  2004    463          37.02   
  Swimming Club Rovaniemi  35.05                 
Satu Immonen  2003    462          37.04   
  Swimming Club Vuokatti  35.73                 
Miia Hurskainen  1992    429          37.97   
  Kuopion Uimaseura  36.96                 
Amalia Siekkinen  2002    422          38.17   
  Oulun Lohet  37.79                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspäivämäärä  16 marraskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura  Tulostusaika  12:34 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kaukaveden syyssprintit    Tulostuspäivämäärä  16 marraskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Kajaani    Tulostusaika  12:44   
  Järjestäjä  Kajaanin Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 marraskuu 2019         
 
 
Laji 4, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Marlo Tuhkanen  2010    112          52.35   
  Joensuun Uimaseura ry  57.12                 
Viljo Laavola  2009    110          52.65   
  Kuopion Uimaseura  56.03                 
Aukusti Partinen  2009    97          54.80   
  Joensuun Uimaseura ry  55.77                 
Tuomas Lämpsä  2010    85          57.36   
  Vieskan Uimarit  56.43                 
Iikka Kepanen  2009    70          1:01.01   
  Kajaanin Uimaseura  1:00.69                 
Leevi Koskela  2010    69          1:01.47   
  Vieskan Uimarit  1:03.44                 
Anton Kahelin  2010              DSQ  25m 
  Kuopion Uimaseura                   
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
 
Laji 4, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nuutti Kerkkänen  2007    161          46.39   
  Joensuun Uimaseura ry  47.02                 
Oskari Hakkarainen  2007    157          46.72   
  Kajaanin Uimaseura  43.65                 
Arseni Tielinen  2008    144          48.17   
  Kuopion Uimaseura  51.49                 
Otso Partanen  2007    138          48.78   
  Joensuun Uimaseura ry  48.96                 
Matias Nissinen  2008    136          49.02   
  Iisalmen Uimarit  49.55                 
Tomas Puustinen  2008    129          49.95   
  Kuopion Uimaseura  47.14                 
Lucas Tuominen  2008    116          51.69   
  Kuopion Uimaseura  50.51                 
Jeremias Tuhkanen  2008    111          52.45   
  Joensuun Uimaseura ry  51.56                 
Lauri Juvonen  2007    110          52.69   
  Kuopion Uimaseura  54.83                 
10  Paavo Junkkila  2008    104          53.58   
  Kuopion Uimaseura  53.78                 
11  Arttu Ruotsalainen  2007    81          58.22   
  Kajaanin Uimaseura  56.97                 
12  Rasmus Heikkinen  2008    72          1:00.49   
  Kajaanin Uimaseura  1:01.98                 
Aate Keränen  2008              DSQ  25m 
  Kajaanin Uimaseura  53.01                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
 
Laji 4, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Onni Salonen  2005    216          42.04   
  Swimming Club Vuokatti  39.87                 
 
Laji 4, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Roope Ruohtula  2000    628          29.47   
  Joensuun Uimaseura ry  28.70                 
Veeti Ruohtula  2001    593          30.04   
  Joensuun Uimaseura ry  29.11                 
Roope Eiserbeck  1999    593          30.05   
  Joensuun Uimaseura ry  29.95                 
Miika Tolvanen  1996    581          30.25   
  Joensuun Uimaseura ry  28.03                 
Miiro Vartiainen  2001    564          30.55   
  Joensuun Uimaseura ry  29.72                 
Benjamin Evans  2003    404          34.15   
  Swimming Club Vuokatti  32.66                 
Ville Hämäläinen  2002    366          35.27   
  Kuopion Uimaseura  35.27                 
Johannes Heikkinen  2001    344          36.01   
  Joensuun Uimaseura ry  35.28                 
Aleksandr Istomin  2004    311          37.24   
  Kuopion Uimaseura  37.43                 
10  Aaro Paasonen  2004    306          37.45   
  Iisalmen Uimarit  37.17                 
11  Aapo Karjalainen  2004    292          38.03   
  Kajaanin Uimaseura  37.24                 
Akseli Kontiainen  2002              DSQ  25m 
  Joensuun Uimaseura ry  32.47                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspäivämäärä  16 marraskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura  Tulostusaika  12:44 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kaukaveden syyssprintit    Tulostuspäivämäärä  16 marraskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Kajaani    Tulostusaika  13:07   
  Järjestäjä  Kajaanin Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 marraskuu 2019         
 
 
Laji 5, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Iida Kemppainen  2007    342  38.27        1:18.68   
  Kajaanin Uimaseura  1:18.67                 
                     
Ellen Krüger  2007    316  40.06        1:20.79   
  Oulun Lohet  1:18.85                 
                     
Kaisa Keränen  2007    315  38.86        1:20.83   
  Oulun Lohet  1:18.29                 
                     
Annabella Karjalainen  2007    306  39.22        1:21.59   
  Oulun Lohet  1:21.52                 
                     
Lotta Janhunen  2007    303  40.81        1:21.89   
  Oulun Lohet  1:24.58                 
                     
Silja Sipovaara  2007    279  41.87        1:24.21   
  Oulun Lohet  1:22.75                 
                     
Meeri Uusitalo  2007    243  43.05        1:28.10   
  Oulun Lohet  1:26.35                 
                     
Ellen Laine  2008    227  44.47        1:30.15   
  Oulun Lohet  1:32.51                 
                     
Peppi Vartiainen  2008    204  45.38        1:33.43   
  Joensuun Uimaseura ry  1:32.25                 
                     
10  Ella Määttä  2008    201  45.88        1:33.92   
  Joensuun Uimaseura ry  1:31.06                 
                     
11  Minerva Sorvisto  2007    194  45.40        1:34.96   
  Vieskan Uimarit  1:34.54                 
                     
12  Minni Koskivirta  2009    189  46.78        1:35.87   
  Joensuun Uimaseura ry  1:34.12                 
                     
13  Miina Vatanen  2009    164  49.48        1:40.46   
  Joensuun Uimaseura ry  1:42.33                 
                     
14  Siiri Kiljunen  2009    94  58.04        2:00.65   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
 
Laji 5, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sara Seppänen  2006    471  34.75        1:10.68   
  Oulun Lohet  1:11.01                 
                     
Vilja Takalo  2006    402  36.51        1:14.53   
  Kajaanin Uimaseura  1:13.65                 
                     
Lidia Evans  2005    333  38.06        1:19.37   
  Swimming Club Vuokatti  1:15.20                 
                     
Pihla Mättö  2005    253  41.78        1:27.00   
  Kuopion Uimaseura  1:25.77                 
                     
Iiris Uusitalo  2006              DSQ  75m 
  Kajaanin Uimaseura  1:17.63                 
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 5, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Madeleine Hiltunen  2003    576  31.74        1:06.11   
  Oulun Uinti 1906  1:05.68                 
                     
Iida-Maria Laine  2001    564  32.01        1:06.57   
  Oulun Uinti 1906  1:05.53                 
                     
Wilma Lakanen  2003    547  32.45        1:07.26   
  Swimming Club Vuokatti  1:07.46                 
                     
Aino Mononen  2001    524  33.27        1:08.24   
  Joensuun Uimaseura ry  1:08.51                 
                     
Riika Huttula  2001    519  32.64        1:08.46   
  Oulun Lohet                   
                     
Sofia Saukko  2001    459  34.47        1:11.30   
  Rovaniemen Uimaseura  1:09.34                 
                     
Satu Immonen  2003    451  35.06        1:11.75   
  Swimming Club Vuokatti  1:11.40                 
                     
Henna Hökkä  2003    413  34.83        1:13.88   
  Oulun Uinti 1906  1:09.91                 
                     
Henna Moilanen  2004    406  35.83        1:14.29   
  Oulun Lohet  1:11.71                 
                     
10  Anni Ranta-Valkama  2004    373  36.53        1:16.39   
  Swimming Club Rovaniemi  1:10.64                 
                     
11  Oona Parviainen  2002    365  37.18        1:16.98   
  Joensuun Uimaseura ry  1:16.84                 
                     
12  Elina Gavrilov  2004    350  37.62        1:18.07   
  Joensuun Uimaseura ry  1:17.08                 
                     
13  Meeri Kerkkänen  2004    264  41.40        1:25.70   
  Joensuun Uimaseura ry  1:20.19                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspäivämäärä  16 marraskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura  Tulostusaika  13:07 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kaukaveden syyssprintit    Tulostuspäivämäärä  16 marraskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Kajaani    Tulostusaika  13:07   
  Järjestäjä  Kajaanin Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 marraskuu 2019         
 
 
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tuukka Orre  2007    243  38.02        1:18.36   
  Kajaanin Uimaseura  1:20.13                 
                     
 
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Veikka Sivonen  2006    191  40.91        1:24.80   
  Joensuun Uimaseura ry  1:24.47                 
                     
Juha-Pekka Heikkinen  2006              DSQ  25m 
  Kajaanin Uimaseura  1:18.25                 
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspäivämäärä  16 marraskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura  Tulostusaika  13:07 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kaukaveden syyssprintit    Tulostuspäivämäärä  16 marraskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Kajaani    Tulostusaika  13:14   
  Järjestäjä  Kajaanin Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 marraskuu 2019         
 
 
Laji 7, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Esra Ergüner  2007    369          33.97   
  Joensuun Uimaseura ry  33.59                 
Iida Kemppainen  2007    294          36.65   
  Kajaanin Uimaseura  37.94                 
Emilia Istomina  2007    269          37.73   
  Kuopion Uimaseura  37.35                 
Silja Sipovaara  2007    264          37.98   
  Oulun Lohet  43.87                 
Sofia Soininen  2007    211          40.89   
  Joensuun Uimaseura ry  40.04                 
Inka Hämäläinen  2007    208          41.12   
  Joensuun Uimaseura ry  38.08                 
Emma Autio  2007    204          41.37   
  Oulun Lohet  39.94                 
Arina Bogdanova  2008    177          43.39   
  Joensuun Uimaseura ry  42.85                 
Vilma Moilanen  2008    177          43.40   
  Kajaanin Uimaseura  43.71                 
10  Sonja Martikainen  2007    165          44.42   
  Joensuun Uimaseura ry  41.64                 
11  Hilla Lämsä  2007    157          45.19   
  Kuusamon Erä-Veikot  42.92                 
12  Hilma Manninen  2007    145          46.39   
  Kajaanin Uimaseura  48.28                 
13  Renata Niidusaar  2009    136          47.32   
  Joensuun Uimaseura ry  45.45                 
14  Silja Soininen  2009    96          53.23   
  Joensuun Uimaseura ry  50.65                 
15  Lumia Lätti  2010    87          54.82   
  Joensuun Uimaseura ry                   
16  Anna-Maria Ganchev  2009    84          55.66   
  Joensuun Uimaseura ry                   
17  Kerttu Leinonen  2008    60          1:02.02   
  Joensuun Uimaseura ry                   
 
Laji 7, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sara Seppänen  2006    391          33.33   
  Oulun Lohet  32.59                 
Vilja Takalo  2006    378          33.70   
  Kajaanin Uimaseura  33.63                 
Maija Lämsä  2005    328          35.34   
  Kajaanin Uimaseura  35.17                 
Nelli Jumppanen  2006    278          37.34   
  Joensuun Uimaseura ry  35.10                 
Merete Lätti  2006    275          37.45   
  Joensuun Uimaseura ry  36.13                 
Eeva Partanen  2005    250          38.65   
  Kajaanin Uimaseura  38.26                 
Elsa Komulainen  2005    248          38.76   
  Kuopion Uimaseura  37.29                 
Noona Hyrkäs  2006    243          39.04   
  Kajaanin Uimaseura  37.42                 
Viivi Hallikainen  2006    220          40.33   
  Kuopion Uimaseura  41.19                 
10  Tinja Korhonen  2006    212          40.85   
  Kuopion Uimaseura                   
11  Raita Virtanen  2005    199          41.69   
  Kuusamon Erä-Veikot  41.82                 
12  Roosa-Marie Karjalainen  2005    192          42.21   
  Kuusamon Erä-Veikot  40.17                 
13  Aada-Sofia Toivanen  2006    178          43.33   
  Kajaanin Uimaseura  44.20                 
14  Elina Koskela  2005    94          53.51   
  Vieskan Uimarit  58.33                 
Erika Ruotsalainen  2005              DSQ  50m 
  Kajaanin Uimaseura  39.91                 
  SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
 
Laji 7, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sonja Pentti  1999    607          28.79   
  Kampuksen Plaani  27.89                 
Sole Piirainen  2002    535          30.02   
  Swimming Club Vuokatti  30.48                 
Heidi Kivioja  2000    486          30.99   
  Swimming Club Vuokatti  30.16                 
Sofia Saukko  2001    475          31.23   
  Rovaniemen Uimaseura  31.05                 
Martta Nygård  2003    473          31.28   
  Oulun Uinti 1906  30.45                 
Ronja Kämäräinen  2004    390          33.36   
  Swimming Club Vuokatti  31.96                 
Mitra Pietiäinen  2004    385          33.49   
  Joensuun Uimaseura ry  32.09                 
Maria Perälä  2002    374          33.82   
  Iisalmen Uimarit  33.45                 
Micaela Moilanen  2004    313          35.90   
  Kajaanin Uimaseura  34.52                 
10  Petra Laukkanen  2004    306          36.15   
  Oulun Lohet  36.26                 
11  Emma Tolonen  2004    292          36.71   
  Kajaanin Uimaseura  35.88                 
Nea-noora Hannele Väli-Tainio  2004              DSQ  50m 
  Kuopion Uimaseura  45.60                 
  SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspäivämäärä  16 marraskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura  Tulostusaika  13:14 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kaukaveden syyssprintit    Tulostuspäivämäärä  16 marraskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Kajaani    Tulostusaika  13:15   
  Järjestäjä  Kajaanin Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 marraskuu 2019         
 
 
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tuukka Orre  2007    216          36.33   
  Kajaanin Uimaseura  34.57                 
Cristian Cannizzaro  2007    194          37.60   
  Kuopion Uimaseura  39.58                 
Topias Partinen  2007    178          38.74   
  Joensuun Uimaseura ry  38.49                 
Oskari Hakkarainen  2007    166          39.64   
  Kajaanin Uimaseura  36.14                 
Jeremias Tuhkanen  2008    138          42.12   
  Joensuun Uimaseura ry  42.04                 
Aate Keränen  2008    89          48.81   
  Kajaanin Uimaseura  51.11                 
Otso Partanen  2007    78          50.86   
  Joensuun Uimaseura ry                   
Niilo Hulkkonen  2009    77          51.21   
  Kajaanin Uimaseura  57.95                 
Ville Junkkari  2007    63          54.55   
  Kajaanin Uimaseura  55.88                 
10  Tuomas Juhani Koistinen  2007    55          57.11   
  Kajaanin Uimaseura  52.45                 
Arttu Ruotsalainen  2007              DSQ  25m 
  Kajaanin Uimaseura                   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
Marlo Tuhkanen  2010              DSQ  25m 
  Joensuun Uimaseura ry  56.93                 
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
 
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tuomas Orre  2005    361          30.59   
  Kajaanin Uimaseura  29.80                 
Niklas Pesonen  2006    211          36.57   
  Kuopion Uimaseura                   
Mikhail Vilesov  2005    133          42.62   
  Joensuun Uimaseura ry  37.79                 
 
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Veeti Ruohtula  2001    665          24.97   
  Joensuun Uimaseura ry  24.64                 
Roope Eiserbeck  1999    594          25.92   
  Joensuun Uimaseura ry  26.02                 
Konsta Kallinen  1999    574          26.22   
  Oulun Lohet  25.92                 
Akseli Kontiainen  2002    563          26.39   
  Joensuun Uimaseura ry  26.27                 
Miiro Vartiainen  2001    530          26.93   
  Joensuun Uimaseura ry                   
Ville Ihalainen  1996    519          27.12   
  Kuopion Uimaseura  25.85                 
Ohto Pihlajamäki  2001    506          27.35   
  Kuopion Uimaseura  26.23                 
Ville Korpilähde  2002    481          27.82   
  Swimming Club Rovaniemi  26.02                 
Topi Lukkarinen  2000    468          28.07   
  Swimming Club Rovaniemi  26.04                 
10  Leevi Kärnä  2001    451          28.41   
  Kajaanin Uimaseura  28.11                 
11  Ville Hämäläinen  2002    426          28.96   
  Kuopion Uimaseura  27.58                 
12  Joel Paukkonen  2004    372          30.29   
  Kuopion Uimaseura  30.09                 
13  Aleksanteri Angelva  2001    350          30.93   
  Swimming Club Rovaniemi  31.26                 
14  Julius Paukkonen  2002    341          31.18   
  Kuopion Uimaseura  29.99                 
15  Jasper Nupponen  2004    334          31.41   
  Kuopion Uimaseura  31.85                 
16  Tudor Ratiu  2003    324          31.71   
  Swimming Club Rovaniemi  29.68                 
17  Aleksandr Istomin  2004    258          34.23   
  Kuopion Uimaseura  33.02                 
18  Juho Tarvainen  2004    249          34.61   
  Kuusamon Erä-Veikot  34.11                 
19  Aapo Karjalainen  2004    247          34.70   
  Kajaanin Uimaseura  34.00                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspäivämäärä  16 marraskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura  Tulostusaika  13:15 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kaukaveden syyssprintit    Tulostuspäivämäärä  16 marraskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Kajaani    Tulostusaika  13:33   
  Järjestäjä  Kajaanin Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 marraskuu 2019         
 
 
Laji 9, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vilma Vatanen  2007    452  32.60  1:08.86  1:47.50    2:23.85   
  Joensuun Uimaseura ry  2:27.26                 
                     
Anri Parviainen  2008    404  34.03  1:12.30  1:51.40    2:29.26   
  Joensuun Uimaseura ry  2:35.42                 
                     
Eevi Riekki  2007    402  34.24  1:12.77  1:51.91    2:29.56   
  Joensuun Uimaseura ry  2:40.89                 
                     
Minea Törhönen  2007    399  34.81  1:13.15  1:51.66    2:29.94   
  Kuopion Uimaseura  2:34.55                 
                     
Iida Kemppainen  2007    394  35.35  1:14.54  1:53.49    2:30.60   
  Kajaanin Uimaseura  2:32.98                 
                     
Mia Peake  2007    345  36.80  1:17.51  1:58.36    2:37.37   
  Joensuun Uimaseura ry  2:44.35                 
                     
Neri Lätti  2007    345  37.08  1:18.01  1:59.15    2:37.45   
  Joensuun Uimaseura ry  2:46.17                 
                     
Ella Määttä  2008    288  38.20  1:22.93  2:07.39    2:47.17   
  Joensuun Uimaseura ry                   
                     
Senni Piirainen  2007    286  38.09  1:20.04  2:03.37    2:47.54   
  Joensuun Uimaseura ry                   
                     
10  Maija Leinonen  2007    282  38.15  1:21.23  2:05.49    2:48.26   
  Oulun Lohet  2:50.82                 
                     
11  Sofia Soininen  2007    280  37.87  1:21.16  2:05.36    2:48.63   
  Joensuun Uimaseura ry  3:02.26                 
                     
12  Mea Prykäri  2007    279  39.73  1:23.75  2:07.36    2:48.88   
  Oulun Lohet  2:50.31                 
                     
13  Vanamo Huotari  2008    250  40.91  1:26.07  2:12.98    2:55.27   
  Kajaanin Uimaseura  2:55.24                 
                     
14  Leena Tissari  2008    227  42.04  1:28.27  2:16.23    3:00.95   
  Kuopion Uimaseura  3:09.91                 
                     
15  Vilma Raatikainen  2008    183  44.98  1:35.56  2:26.75    3:14.49   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
16  Silja Soininen  2009    170  45.18  1:37.83  2:30.10    3:19.11   
  Joensuun Uimaseura ry  3:17.45                 
                     
17  Renata Niidusaar  2009    165  44.60  1:35.85  2:27.79    3:21.29   
  Joensuun Uimaseura ry  3:22.72                 
                     
18  Siiri Oravainen  2008    146  47.06  1:42.33  2:38.46    3:29.68   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
 
Laji 9, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mandi Vuoristo  2005    493  32.30  1:07.91  1:44.53    2:19.71   
  Oulun Lohet  2:20.08                 
                     
Viivi Pesonen  2006    435  34.47  1:11.40  1:49.00    2:25.71   
  Joensuun Uimaseura ry  2:32.70                 
                     
Iiris Uusitalo  2006    400  33.69  1:11.85  1:51.42    2:29.77   
  Kajaanin Uimaseura  2:30.70                 
                     
Anette Kärkkäinen  2006    396  33.99  1:12.57  1:52.38    2:30.34   
  Kajaanin Uimaseura  2:31.50                 
                     
Iina Tapaninen  2006    332  37.51  1:18.14  1:59.26    2:39.45   
  Oulun Lohet  2:35.25                 
                     
Inkeri Kemppi  2006    302  36.71  1:18.75  2:02.80    2:44.47   
  Joensuun Uimaseura ry  2:41.68                 
                     
Julia Saranpää  2006    283  37.31  1:20.88  2:05.08    2:48.06   
  Joensuun Uimaseura ry  2:47.23                 
                     
Unna Laurén  2006    103  53.43  1:54.69  2:56.41    3:55.49   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
 
Laji 9, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Iida-Maria Laine  2001    640  30.48  1:03.37  1:35.98    2:08.14   
  Oulun Uinti 1906  2:05.77                 
                     
Madeleine Hiltunen  2003    622  30.35  1:03.17  1:36.83    2:09.34   
  Oulun Uinti 1906  2:08.49                 
                     
Henna Haipus  2001    605  30.89  1:03.45  1:36.78    2:10.54   
  Oulun Lohet  2:08.62                 
                     
Minja Lukkari  2003    588  30.87  1:04.30  1:38.25    2:11.80   
  Oulun Uinti 1906  2:08.16                 
                     
Riika Huttula  2001    587  30.96  1:04.58  1:38.67    2:11.88   
  Oulun Lohet  2:10.29                 
                     
Miia Hurskainen  1992    523  31.16  1:05.81  1:41.97    2:17.04   
  Kuopion Uimaseura  2:17.44                 
                     
Henna Moilanen  2004    504  32.29  1:07.56  1:43.78    2:18.74   
  Oulun Lohet  2:18.89                 
                     
Aada Koskela  2003    328  35.33  1:15.94  1:58.01    2:39.98   
  Vieskan Uimarit  2:45.10                 
                     
Minna Kinnunen  2003              DNF   
  Joensuun Uimaseura ry  2:22.92                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspäivämäärä  16 marraskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura  Tulostusaika  13:33 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kaukaveden syyssprintit    Tulostuspäivämäärä  16 marraskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Kajaani    Tulostusaika  13:45   
  Järjestäjä  Kajaanin Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 marraskuu 2019         
 
 
Laji 10, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nuutti Kerkkänen  2007    242  35.54  1:16.05  1:57.32    2:39.37   
  Joensuun Uimaseura ry  2:38.47                 
                     
Lauri Juvonen  2007    182  40.63  1:26.08  2:11.63    2:55.04   
  Kuopion Uimaseura  3:22.67                 
                     
Otso Partanen  2007    158  41.70  1:28.98  2:17.96    3:03.55   
  Joensuun Uimaseura ry                   
                     
Jeremias Tuhkanen  2008    148  44.56  1:33.23  2:22.34    3:07.73   
  Joensuun Uimaseura ry  3:00.83                 
                     
Arseni Tielinen  2008    124  44.42  1:37.19  2:30.93    3:19.00   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
Paavo Junkkila  2008    121  46.27  1:39.47  2:31.56    3:20.48   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
Lucas Tuominen  2008    116  46.42  1:39.55  2:34.76    3:23.69   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
Tomas Puustinen  2008    113  44.51  1:38.84  2:33.95    3:25.04   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
Anton Kahelin  2010    106  45.76  1:41.31  2:38.46    3:29.49   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
10  Viljo Laavola  2009    62  53.29  1:58.78  3:05.41    4:10.38   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
 
Laji 10, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Janne Kultala  2005    322  30.47  1:06.41  1:45.44    2:24.83   
  Kuopion Uimaseura  2:30.21                 
                     
Jesse Saarinen  2006    285  33.94  1:13.05  1:53.17    2:30.89   
  Joensuun Uimaseura ry                   
                     
Antti Ylönen  2005    269  33.78  1:12.57  1:53.12    2:33.86   
  Kajaanin Uimaseura  2:30.91                 
                     
 
Laji 10, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Roope Ruohtula  2000    549  27.49  58.23  1:29.95    2:01.34   
  Joensuun Uimaseura ry  2:01.05                 
                     
Miika Tolvanen  1996    527  26.43  56.33  1:28.89    2:03.02   
  Joensuun Uimaseura ry  1:59.02                 
                     
Oliver Kela  2002    523  28.10  59.58  1:31.69    2:03.31   
  Swimming Club Rovaniemi  2:03.07                 
                     
Benjamin Evans  2003    471  28.60  1:00.90  1:34.69    2:07.66   
  Swimming Club Vuokatti  2:00.30                 
                     
Aleksi Hämäläinen  2004    330  30.34  1:06.69  1:44.89    2:23.68   
  Joensuun Uimaseura ry                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspäivämäärä  16 marraskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura  Tulostusaika  13:45 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kaukaveden syyssprintit    Tulostuspäivämäärä  16 marraskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Kajaani    Tulostusaika  14:33   
  Järjestäjä  Kajaanin Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 marraskuu 2019         
 
 
Laji 11, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Esra Ergüner  2007    396  39.92        1:24.87   
  Joensuun Uimaseura ry  1:23.55                 
                     
Iinu Tiainen  2007    393  40.16        1:25.12   
  Oulun Lohet  1:25.17                 
                     
Kaisa Keränen  2007    386  40.56        1:25.59   
  Oulun Lohet  1:22.60                 
                     
Ellen Krüger  2007    341  41.90        1:29.19   
  Oulun Lohet  1:25.29                 
                     
Emilia Istomina  2007    329  41.63        1:30.29   
  Kuopion Uimaseura  1:30.44                 
                     
Neri Lätti  2007    324  43.68        1:30.73   
  Joensuun Uimaseura ry  1:28.33                 
                     
Nicola Burman  2008    321  43.60        1:31.04   
  Joensuun Uimaseura ry  1:26.80                 
                     
Maija Leinonen  2007    312  43.79        1:31.88   
  Oulun Lohet  1:29.69                 
                     
Lotta Janhunen  2007    309  43.96        1:32.22   
  Oulun Lohet  1:33.56                 
                     
10  Pinja Niskanen  2007    300  42.64        1:33.14   
  Oulun Lohet  1:32.13                 
                     
11  Emma Autio  2007    270  45.12        1:36.41   
  Oulun Lohet  1:32.48                 
                     
12  Vanamo Huotari  2008    257  46.25        1:37.96   
  Kajaanin Uimaseura  1:31.94                 
                     
13  Meeri Uusitalo  2007    229  48.69        1:41.84   
  Oulun Lohet  1:35.53                 
                     
14  Arina Bogdanova  2008    206  50.61        1:45.55   
  Joensuun Uimaseura ry  1:54.85                 
                     
15  Minni Koskivirta  2009    206  49.41        1:45.57   
  Joensuun Uimaseura ry  1:54.82                 
                     
16  Miina Vatanen  2009    192  51.45        1:47.97   
  Joensuun Uimaseura ry  1:51.01                 
                     
17  Anni Lämpsä  2008    188  51.78        1:48.78   
  Vieskan Uimarit  1:56.72                 
                     
18  Peppi Vartiainen  2008    175  51.83        1:51.46   
  Joensuun Uimaseura ry  1:48.50                 
                     
19  Janiela Laitinen  2008    129  58.99        2:03.31   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
20  Emma Koskela  2007    110  1:01.75        2:09.77   
  Vieskan Uimarit  2:17.43                 
                     
21  Juulia Koskela  2009    91  1:06.45        2:18.29   
  Vieskan Uimarit                   
                     
Emma Hendrika Bakker  2008              DSQ  75m 
  Kuopion Uimaseura                   
  SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
                     
 
Laji 11, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sara Seppänen  2006    384  40.82        1:25.73   
  Oulun Lohet  1:28.61                 
                     
Vilja Takalo  2006    371  40.50        1:26.72   
  Kajaanin Uimaseura  1:26.31                 
                     
Iina Tapaninen  2006    319  43.39        1:31.26   
  Oulun Lohet  1:27.71                 
                     
Roosa-Marie Karjalainen  2005    316  43.29        1:31.53   
  Kuusamon Erä-Veikot  1:33.81                 
                     
Noona Hyrkäs  2006    302  44.13        1:32.85   
  Kajaanin Uimaseura  1:31.00                 
                     
Erika Ruotsalainen  2005    300  44.10        1:33.10   
  Kajaanin Uimaseura  1:32.33                 
                     
Inkeri Kemppi  2006    295  44.13        1:33.65   
  Joensuun Uimaseura ry  1:32.27                 
                     
Raita Virtanen  2005    227  48.39        1:42.08   
  Kuusamon Erä-Veikot  1:44.59                 
                     
Tinja Korhonen  2006    226  47.49        1:42.27   
  Kuopion Uimaseura  1:44.22                 
                     
 
Laji 11, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Senni Jouhten  2002    602  34.17        1:13.84   
  Kempeleen Pyrintö  1:12.11                 
                     
Riika Huttula  2001    554  35.67        1:15.89   
  Oulun Lohet  1:14.57                 
                     
Iida-Maria Laine  2001    495  36.99        1:18.81   
  Oulun Uinti 1906  1:17.51                 
                     
Melinda Moilanen  2000    468  37.83        1:20.32   
  Joensuun Uimaseura ry  1:20.71                 
                     
Vilhelmiina Wegelius  2002    463  37.53        1:20.58   
  Joensuun Uimaseura ry  1:19.43                 
                     
Satu Immonen  2003    455  38.56        1:21.05   
  Swimming Club Vuokatti  1:19.37                 
                     
Amalia Siekkinen  2002    434  39.23        1:22.31   
  Oulun Lohet  1:20.33                 
                     
Mitra Pietiäinen  2004    307  43.80        1:32.40   
  Joensuun Uimaseura ry                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspäivämäärä  16 marraskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura  Tulostusaika  14:33 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kaukaveden syyssprintit    Tulostuspäivämäärä  16 marraskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Kajaani    Tulostusaika  14:38   
  Järjestäjä  Kajaanin Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 marraskuu 2019         
 
 
Laji 12, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Cristian Cannizzaro  2007    295  39.41        1:23.47   
  Kuopion Uimaseura  1:24.95                 
                     
Tuukka Orre  2007    267  41.05        1:26.32   
  Kajaanin Uimaseura  1:24.97                 
                     
Aapo Mononen  2007    186  46.14        1:37.37   
  Joensuun Uimaseura ry  1:36.61                 
                     
Oskari Hakkarainen  2007    161  47.50        1:42.20   
  Kajaanin Uimaseura  1:39.27                 
                     
Matias Nissinen  2008    133  51.46        1:48.70   
  Iisalmen Uimarit  1:54.38                 
                     
Aate Keränen  2008    98  55.97        2:00.25   
  Kajaanin Uimaseura                   
                     
Arttu Ruotsalainen  2007    84  1:01.88        2:06.53   
  Kajaanin Uimaseura                   
                     
Tuomas Lämpsä  2010    84  1:01.50        2:06.78   
  Vieskan Uimarit  2:05.43                 
                     
Leevi Koskela  2010    61  1:06.50        2:21.05   
  Vieskan Uimarit  2:21.29                 
                     
 
Laji 12, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mikhail Vilesov  2005    271  40.30        1:25.90   
  Joensuun Uimaseura ry  1:24.17                 
                     
Onni Salonen  2005    182  43.45        1:37.99   
  Swimming Club Vuokatti  1:31.87                 
                     
 
Laji 12, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Roope Eiserbeck  1999    580  29.94        1:06.68   
  Joensuun Uimaseura ry  1:05.89                 
                     
Joel Paukkonen  2004    349  36.61        1:18.95   
  Kuopion Uimaseura  1:18.81                 
                     
Johannes Heikkinen  2001    329  36.55        1:20.54   
  Joensuun Uimaseura ry  1:18.50                 
                     
Aapo Karjalainen  2004    274  39.28        1:25.60   
  Kajaanin Uimaseura  1:23.63                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspäivämäärä  16 marraskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura  Tulostusaika  14:38 
 
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kaukaveden syyssprintit    Tulostuspäivämäärä  16 marraskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Kajaani    Tulostusaika  14:47   
  Järjestäjä  Kajaanin Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 marraskuu 2019         
 
 
Laji 13, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Iia Tikka  2009    162          47.00   
  Haapajärven Kiilat  49.08                 
Silja Soininen  2009    162          47.01   
  Joensuun Uimaseura ry  47.36                 
Anna-Maria Ganchev  2009    146          48.72   
  Joensuun Uimaseura ry  46.46                 
Lumia Lätti  2010    124          51.46   
  Joensuun Uimaseura ry  49.26                 
Renata Niidusaar  2009    102          54.86   
  Joensuun Uimaseura ry  48.34                 
Juulia Koskela  2009              DSQ  25m 
  Vieskan Uimarit                   
  SW 6.4 Ei kosketusta seinään käännöksessä               
 
Laji 13, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vilma Vatanen  2007    362          35.99   
  Joensuun Uimaseura ry  36.33                 
Eevi Riekki  2007    332          37.04   
  Joensuun Uimaseura ry  37.71                 
Inka Hämäläinen  2007    303          38.18   
  Joensuun Uimaseura ry  38.14                 
Anri Parviainen  2008    297          38.45   
  Joensuun Uimaseura ry  38.15                 
Mia Peake  2007    230          41.84   
  Joensuun Uimaseura ry  43.44                 
Minerva Sorvisto  2007    227          42.08   
  Vieskan Uimarit  41.76                 
Nicola Burman  2008    220          42.52   
  Joensuun Uimaseura ry  43.74                 
Senni Piirainen  2007    218          42.65   
  Joensuun Uimaseura ry  43.17                 
Ellen Laine  2008    198          44.00   
  Oulun Lohet  41.97                 
10  Vilma Raatikainen  2008    175          45.87   
  Kuopion Uimaseura  45.60                 
11  Vilma Moilanen  2008    161          47.12   
  Kajaanin Uimaseura  47.30                 
12  Laura Suutari  2008    160          47.28   
  Kajaanin Uimaseura  46.91                 
13  Anni Lämpsä  2008    159          47.30   
  Vieskan Uimarit  46.80                 
14  Minttu Riekki  2008    143          48.99   
  Kuusamon Erä-Veikot  47.31                 
15  Kerttu Leinonen  2008    99          55.42   
  Joensuun Uimaseura ry  54.78                 
 
Laji 13, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lidia Evans  2005    390          35.13   
  Swimming Club Vuokatti  35.36                 
Iiris Uusitalo  2006    360          36.08   
  Kajaanin Uimaseura  35.76                 
Merete Lätti  2006    356          36.20   
  Joensuun Uimaseura ry  43.27                 
Eeva Partanen  2005    320          37.52   
  Kajaanin Uimaseura  38.26                 
Pihla Mättö  2005    269          39.75   
  Kuopion Uimaseura  39.10                 
Nelli Jumppanen  2006    248          40.83   
  Joensuun Uimaseura ry  39.85                 
Noora Kärnä  2005    240          41.28   
  Kuopion Uimaseura  41.47                 
Elina Koskela  2005    124          51.44   
  Vieskan Uimarit  53.64                 
Aada-Sofia Toivanen  2006              DSQ   
  Kajaanin Uimaseura  46.53                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Julia Saranpää  2006              DSQ  25m 
  Joensuun Uimaseura ry  41.12                 
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
 
Laji 13, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sonja Pentti  1999    651          29.61   
  Kampuksen Plaani  29.14                 
Sole Piirainen  2002    608          30.30   
  Swimming Club Vuokatti  30.03                 
Henna Haipus  2001    529          31.74   
  Oulun Lohet  31.28                 
Aino Mononen  2001    523          31.86   
  Joensuun Uimaseura ry  31.25                 
Heidi Kivioja  2000    495          32.43   
  Swimming Club Vuokatti  32.51                 
Satu Immonen  2003    478          32.81   
  Swimming Club Vuokatti  32.71                 
Henna Moilanen  2004    451          33.45   
  Oulun Lohet  33.10                 
Minna Kinnunen  2003    431          33.98   
  Joensuun Uimaseura ry  34.01                 
Anni Ranta-Valkama  2004    415          34.39   
  Swimming Club Rovaniemi  32.72                 
10  Elina Gavrilov  2004    386          35.24   
  Joensuun Uimaseura ry  35.38                 
11  Emma Tolonen  2004    352          36.35   
  Kajaanin Uimaseura  35.93                 
12  Petra Laukkanen  2004    328          37.22   
  Oulun Lohet  36.42                 
13  Aada Koskela  2003    286          38.96   
  Vieskan Uimarit  37.17                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspäivämäärä  16 marraskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura  Tulostusaika  14:47 
 
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kaukaveden syyssprintit    Tulostuspäivämäärä  16 marraskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Kajaani    Tulostusaika  14:54   
  Järjestäjä  Kajaanin Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 marraskuu 2019         
 
 
Laji 14, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tuomas Lämpsä  2010    80          51.44   
  Vieskan Uimarit  50.76                 
Aukusti Partinen  2009    70          53.73   
  Joensuun Uimaseura ry  55.45                 
Leevi Koskela  2010    48          1:01.14   
  Vieskan Uimarit  1:00.21                 
Iikka Kepanen  2009              DSQ  25m 
  Kajaanin Uimaseura  57.10                 
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Marlo Tuhkanen  2010              DSQ  25m 
  Joensuun Uimaseura ry  47.85                 
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 14, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nuutti Kerkkänen  2007    161          40.79   
  Joensuun Uimaseura ry  39.18                 
Topias Partinen  2007    153          41.46   
  Joensuun Uimaseura ry  39.88                 
Jeremias Tuhkanen  2008    138          42.91   
  Joensuun Uimaseura ry  42.62                 
Otso Partanen  2007    97          48.28   
  Joensuun Uimaseura ry  46.43                 
Aate Keränen  2008    89          49.66   
  Kajaanin Uimaseura  47.97                 
Tuomas Juhani Koistinen  2007    69          54.01   
  Kajaanin Uimaseura  51.82                 
Rasmus Heikkinen  2008    47          1:01.36   
  Kajaanin Uimaseura  58.36                 
 
Laji 14, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Veikka Sivonen  2006    162          40.69   
  Joensuun Uimaseura ry  40.00                 
Jesse Saarinen  2006    146          42.14   
  Joensuun Uimaseura ry  41.41                 
 
Laji 14, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Oliver Kela  2002    460          28.78   
  Swimming Club Rovaniemi  29.06                 
Roope Ruohtula  2000    433          29.36   
  Joensuun Uimaseura ry                   
Tudor Ratiu  2003    282          33.85   
  Swimming Club Rovaniemi  32.46                 
Jasper Nupponen  2004    271          34.32   
  Kuopion Uimaseura  33.80                 
Aleksanteri Angelva  2001    237          35.89   
  Swimming Club Rovaniemi  34.08                 
Juho Tarvainen  2004              DSQ  50m 
  Kuusamon Erä-Veikot  38.65                 
  SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspäivämäärä  16 marraskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura  Tulostusaika  14:54 
 
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kaukaveden syyssprintit    Tulostuspäivämäärä  16 marraskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Kajaani    Tulostusaika  15:00   
  Järjestäjä  Kajaanin Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 marraskuu 2019         
 
 
Laji 15, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ruut Salmi  2007    319  38.47        1:19.89   
  Oulun Lohet  1:21.08                 
                     
Lotta Janhunen  2007    293  38.87        1:22.15   
  Oulun Lohet  1:22.00                 
                     
Mea Prykäri  2007    199  43.51        1:33.45   
  Oulun Lohet  1:33.89                 
                     
Ella Määttä  2008              DSQ  70m 
  Joensuun Uimaseura ry  1:28.89                 
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
                     
 
Laji 15, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vilja Takalo  2006    361  35.06        1:16.63   
  Kajaanin Uimaseura  1:15.93                 
                     
Viivi Pesonen  2006    319  36.65        1:19.92   
  Joensuun Uimaseura ry  1:16.02                 
                     
Maija Lämsä  2005    257  41.07        1:25.85   
  Kajaanin Uimaseura  1:21.70                 
                     
Raita Virtanen  2005    183  44.55        1:36.03   
  Kuusamon Erä-Veikot  1:41.49                 
                     
 
Laji 15, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Madeleine Hiltunen  2003    597  30.12        1:04.82   
  Oulun Uinti 1906  1:02.98                 
                     
Miia Hurskainen  1992    513  31.81        1:08.20   
  Kuopion Uimaseura  1:05.51                 
                     
Wilma Lakanen  2003    511  32.62        1:08.28   
  Swimming Club Vuokatti  1:10.95                 
                     
Aino Mononen  2001    507  32.19        1:08.45   
  Joensuun Uimaseura ry  1:06.81                 
                     
Iida-Maria Laine  2001    493  31.68        1:09.09   
  Oulun Uinti 1906  1:06.79                 
                     
Henna Hökkä  2003    460  32.74        1:10.70   
  Oulun Uinti 1906  1:10.12                 
                     
Pauliina Lohilahti  2002    441  32.11        1:11.73   
  Oulun Lohet  1:10.12                 
                     
Oona Parviainen  2002    428  33.22        1:12.41   
  Joensuun Uimaseura ry  1:09.69                 
                     
Ronja Kämäräinen  2004    402  34.57        1:13.95   
  Swimming Club Vuokatti  1:14.63                 
                     
10  Micaela Moilanen  2004    251  38.62        1:26.54   
  Kajaanin Uimaseura  1:25.95                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspäivämäärä  16 marraskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura  Tulostusaika  15:00 
 
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kaukaveden syyssprintit    Tulostuspäivämäärä  16 marraskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Kajaani    Tulostusaika  15:04   
  Järjestäjä  Kajaanin Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 marraskuu 2019         
 
 
Laji 16, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Oskari Hakkarainen  2007    136  43.30        1:33.48   
  Kajaanin Uimaseura  1:28.84                 
                     
Aapo Mononen  2007    122  43.88        1:36.87   
  Joensuun Uimaseura ry                   
                     
 
Laji 16, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tuomas Orre  2005    307  33.05        1:11.21   
  Kajaanin Uimaseura  1:10.21                 
                     
Juha-Pekka Heikkinen  2006    172  38.64        1:26.38   
  Kajaanin Uimaseura  1:24.89                 
                     
 
Laji 16, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Veeti Ruohtula  2001    605  26.26        56.83   
  Joensuun Uimaseura ry  55.35                 
                     
Akseli Kontiainen  2002    570  27.32        57.96   
  Joensuun Uimaseura ry  57.87                 
                     
Miiro Vartiainen  2001    522  27.43        59.70   
  Joensuun Uimaseura ry  58.46                 
                     
Miika Tolvanen  1996    510  27.53        1:00.17   
  Joensuun Uimaseura ry  59.17                 
                     
Konsta Kallinen  1999    507  28.22        1:00.27   
  Oulun Lohet  1:00.23                 
                     
Roope Eiserbeck  1999    505  27.97        1:00.34   
  Joensuun Uimaseura ry  59.40                 
                     
Leevi Kärnä  2001    405  30.03        1:04.95   
  Kajaanin Uimaseura  1:03.59                 
                     
Aleksanteri Angelva  2001    306  32.26        1:11.34   
  Swimming Club Rovaniemi  1:11.74                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspäivämäärä  16 marraskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura  Tulostusaika  15:04 
 
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kaukaveden syyssprintit    Tulostuspäivämäärä  16 marraskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Kajaani    Tulostusaika  15:11   
  Järjestäjä  Kajaanin Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 marraskuu 2019         
 
 
Laji 17, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Miina Vatanen  2009    266          35.64   
  Joensuun Uimaseura ry  34.13                 
Minni Koskivirta  2009    218          38.09   
  Joensuun Uimaseura ry  37.47                 
Silja Soininen  2009    205          38.85   
  Joensuun Uimaseura ry  39.03                 
Anna-Maria Ganchev  2009    196          39.47   
  Joensuun Uimaseura ry  39.85                 
Olivia Moilanen  2010    167          41.56   
  Kajaanin Uimaseura  43.05                 
Iia Tikka  2009    155          42.61   
  Haapajärven Kiilat  40.20                 
Renata Niidusaar  2009    150          43.15   
  Joensuun Uimaseura ry  40.15                 
Lumia Lätti  2010    129          45.28   
  Joensuun Uimaseura ry  44.97                 
Siiri Kiljunen  2009    106          48.38   
  Kuopion Uimaseura  50.56                 
10  Juulia Koskela  2009    85          52.14   
  Vieskan Uimarit  48.96                 
 
Laji 17, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vilma Vatanen  2007    490          29.07   
  Joensuun Uimaseura ry  28.47                 
Esra Ergüner  2007    407          30.92   
  Joensuun Uimaseura ry  30.34                 
Ellen Krüger  2007    373          31.85   
  Oulun Lohet  30.45                 
Eevi Riekki  2007    364          32.10   
  Joensuun Uimaseura ry  30.73                 
Sonja Martikainen  2007    319          33.55   
  Joensuun Uimaseura ry  33.02                 
Minerva Sorvisto  2007    276          35.20   
  Vieskan Uimarit  34.96                 
Hilla Lämsä  2007    272          35.38   
  Kuusamon Erä-Veikot  35.65                 
Laura Suutari  2008    221          37.90   
  Kajaanin Uimaseura  37.63                 
Minttu Riekki  2008    190          39.83   
  Kuusamon Erä-Veikot  39.72                 
10  Vilma Moilanen  2008    187          40.06   
  Kajaanin Uimaseura  38.39                 
11  Janiela Laitinen  2008    184          40.28   
  Kuopion Uimaseura  39.77                 
12  Emma Koskela  2007    170          41.34   
  Vieskan Uimarit  42.89                 
13  Siiri Oravainen  2008    122          46.14   
  Kuopion Uimaseura  43.31                 
14  Verna Amelia Haapalainen  2008    117          46.76   
  Kajaanin Uimaseura  45.80                 
15  Emma Hendrika Bakker  2008    107          48.18   
  Kuopion Uimaseura  50.46                 
16  Kerttu Leinonen  2008    106          48.42   
  Joensuun Uimaseura ry  47.48                 
 
Laji 17, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Iiris Uusitalo  2006    410          30.86   
  Kajaanin Uimaseura  30.92                 
Elsa Komulainen  2005    403          31.02   
  Kuopion Uimaseura  29.79                 
Lidia Evans  2005    390          31.38   
  Swimming Club Vuokatti  30.20                 
Eeva Partanen  2005    371          31.89   
  Kajaanin Uimaseura  32.09                 
Nelli Jumppanen  2006    337          32.95   
  Joensuun Uimaseura ry  32.55                 
Raita Virtanen  2005    274          35.29   
  Kuusamon Erä-Veikot  34.68                 
Elina Koskela  2005    185          40.18   
  Vieskan Uimarit  40.00                 
 
Laji 17, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sole Piirainen  2002    613          26.99   
  Swimming Club Vuokatti  26.88                 
Melinda Moilanen  2000    558          27.84   
  Joensuun Uimaseura ry  27.53                 
Henna Hökkä  2003    503          28.83   
  Oulun Uinti 1906  27.97                 
Maria Perälä  2002    501          28.86   
  Iisalmen Uimarit  28.71                 
Anni Ranta-Valkama  2004    467          29.54   
  Swimming Club Rovaniemi  28.52                 
Iiris Isokoski  2003    464          29.61   
  Oulun Lohet  29.13                 
Sofia Saukko  2001    461          29.68   
  Rovaniemen Uimaseura  29.11                 
Aada Koskela  2003    356          32.33   
  Vieskan Uimarit  31.28                 
Meeri Kerkkänen  2004    354          32.41   
  Joensuun Uimaseura ry  30.86                 
10  Nea-noora Hannele Väli-Tainio  2004    297          34.33   
  Kuopion Uimaseura  33.38                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspäivämäärä  16 marraskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura  Tulostusaika  15:11 
 
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kaukaveden syyssprintit    Tulostuspäivämäärä  16 marraskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Kajaani    Tulostusaika  15:20   
  Järjestäjä  Kajaanin Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 marraskuu 2019         
 
 
Laji 18, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Niilo Hulkkonen  2009    147          38.36   
  Kajaanin Uimaseura  38.88                 
Marlo Tuhkanen  2010    137          39.26   
  Joensuun Uimaseura ry  40.35                 
Tuomas Lämpsä  2010    100          43.61   
  Vieskan Uimarit  43.86                 
Iikka Kepanen  2009    91          44.89   
  Kajaanin Uimaseura  42.71                 
Aukusti Partinen  2009    84          46.26   
  Joensuun Uimaseura ry  49.75                 
Leevi Koskela  2010    81          46.64   
  Vieskan Uimarit  45.69                 
Viljo Laavola  2009    67          49.72   
  Kuopion Uimaseura  48.10                 
 
Laji 18, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tuukka Orre  2007    293          30.50   
  Kajaanin Uimaseura  30.12                 
Cristian Cannizzaro  2007    235          32.80   
  Kuopion Uimaseura  32.88                 
Lauri Juvonen  2007    169          36.63   
  Kuopion Uimaseura  37.48                 
Jeremias Tuhkanen  2008    162          37.09   
  Joensuun Uimaseura ry  36.27                 
Matias Nissinen  2008    143          38.69   
  Iisalmen Uimarit  37.76                 
Otso Partanen  2007    141          38.88   
  Joensuun Uimaseura ry  36.76                 
Arttu Ruotsalainen  2007    138          39.16   
  Kajaanin Uimaseura  39.54                 
Ville Junkkari  2007    107          42.63   
  Kajaanin Uimaseura  41.27                 
Jere Kilpeläinen  2007    101          43.42   
  Haapajärven Kiilat  46.18                 
10  Tuomas Juhani Koistinen  2007    90          45.19   
  Kajaanin Uimaseura  44.57                 
11  Rasmus Heikkinen  2008    89          45.33   
  Kajaanin Uimaseura  43.29                 
 
Laji 18, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Janne Kultala  2005    372          28.16   
  Kuopion Uimaseura  28.94                 
Tuomas Orre  2005    335          29.17   
  Kajaanin Uimaseura  28.69                 
Matias Perälä  2005    323          29.51   
  Iisalmen Uimarit  30.42                 
Niklas Pesonen  2006    311          29.88   
  Kuopion Uimaseura  29.58                 
Jesse Saarinen  2006    309          29.94   
  Joensuun Uimaseura ry  28.70                 
Antti Ylönen  2005    267          31.44   
  Kajaanin Uimaseura  31.09                 
Juha-Pekka Heikkinen  2006    246          32.31   
  Kajaanin Uimaseura  30.29                 
Onni Salonen  2005    243          32.46   
  Swimming Club Vuokatti  32.53                 
 
Laji 18, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Roope Ruohtula  2000    549          24.73   
  Joensuun Uimaseura ry  24.59                 
Topi Lukkarinen  2000    527          25.08   
  Swimming Club Rovaniemi  24.62                 
Ohto Pihlajamäki  2001    485          25.78   
  Kuopion Uimaseura  24.48                 
Ville Korpilähde  2002    483          25.81   
  Swimming Club Rovaniemi  25.39                 
Oliver Kela  2002    483          25.82   
  Swimming Club Rovaniemi  25.37                 
Tudor Ratiu  2003    349          28.75   
  Swimming Club Rovaniemi  26.80                 
Aleksandr Istomin  2004    346          28.85   
  Kuopion Uimaseura  28.29                 
Aleksi Hämäläinen  2004    341          28.98   
  Joensuun Uimaseura ry  27.86                 
Joel Paukkonen  2004    338          29.08   
  Kuopion Uimaseura  29.05                 
10  Julius Paukkonen  2002    312          29.85   
  Kuopion Uimaseura  28.65                 
11  Aapo Karjalainen  2004    296          30.38   
  Kajaanin Uimaseura  30.33                 
12  Aleksanteri Angelva  2001    293          30.49   
  Swimming Club Rovaniemi  29.74                 
13  Juho Tarvainen  2004    252          32.04   
  Kuusamon Erä-Veikot  30.49                 
Aaro Paasonen  2004              DSQ   
  Iisalmen Uimarit  26.85                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspäivämäärä  16 marraskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Kajaanin Uimaseura  Tulostusaika  15:20 
 
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Kaukaveden syyssprintit    Tulostuspäivämäärä  16 marraskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Kajaani    Tulostusaika  15:38   
  Järjestäjä  Kajaanin Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 marraskuu 2019         
 
 
Laji 19, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kaisa Keränen  2007    411  35.81        1:15.99   
  Oulun Lohet  1:22.70                 
                     
Ruut Salmi  2007    361  35.91        1:19.34   
  Oulun Lohet  1:25.35                 
                     
Minea Törhönen  2007    342  38.04        1:20.75   
  Kuopion Uimaseura  1:21.50                 
&nbs