Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
|
Organizer: |
Oulun alueen seurat |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
marras 1, 2019 to marras 3, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 2, P12,13,14,15,16 100m RU 12 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tuukka Orre |
2007 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
1:25.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leevi Väyrynen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:27.80 |
+2.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Niko Kumpulainen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:29.93 |
+4.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eduard Chirica |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:30.95 |
+5.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nooa Kaunisto |
2007 |
Kemin Uimaseura |
|
|
1:32.11 |
+6.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Joonas Keränen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:32.84 |
+7.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Veeti Palo |
2007 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:33.38 |
+8.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Iiro Tapaninen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
1:37.65 |
+12.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aapo Alaniska |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:38.96 |
+13.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oskari Hakkarainen |
2007 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
1:39.38 |
+14.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tuomo Strömmer |
2007 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:39.75 |
+14.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lauri Junttari |
2007 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:41.44 |
+16.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lars Forchini |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
1:44.25 |
+19.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alexey Savelyev |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
1:48.34 |
+23.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Petrus Bergman |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
1:50.37 |
+25.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Olli Henriksson |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
1:51.43 |
+26.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Elias Hassinen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:55.09 |
+29.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Eetu Kahelin |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
1:58.37 |
+33.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Antti Turunen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
DSQ |
|
|
SW7.6 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jamie Härkönen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
DSQ |
|
|
SW7.6 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rasmus Kinnunen |
2007 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 1.11.2019 19:04:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 2, P12,13,14,15,16 100m RU 13 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kalle Pesälä |
2006 |
Oulun Lohet |
|
|
1:13.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Konsta Rantasuo |
2006 |
Oulun Lohet |
|
|
1:16.44 |
+2.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Erik Peuhkuri |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:23.93 |
+10.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Miko Saukkonen |
2006 |
Kemin Uimaseura |
|
|
1:25.70 |
+11.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Weeti Niemi |
2006 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
1:25.95 |
+12.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julius Schroderus |
2006 |
Oulun Lohet |
|
|
1:27.78 |
+13.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tuomo Leinonen |
2006 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:27.82 |
+13.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Miika Suorsa |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:28.41 |
+14.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Arttu Kortetjärvi |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:29.24 |
+15.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jesse Koskinen |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:29.68 |
+15.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Valtteri Kotijärvi |
2006 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:31.37 |
+17.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Riku Keskiaho |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:33.00 |
+19.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Onni Tarkiainen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:35.42 |
+21.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Elmeri Kaihua |
2006 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
1:36.39 |
+22.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Markus Tervaskanto |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:38.66 |
+24.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Aaro Kyntömaa |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:46.35 |
+32.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Veikko Mikael Korpipää |
2006 |
Oulun Lohet |
|
|
1:46.75 |
+32.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 1.11.2019 19:04:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 2, P12,13,14,15,16 100m RU 14 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Roni Heikkinen |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:14.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lauri Siurua |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:16.50 |
+2.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Erblin Latifi |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:19.27 |
+4.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Artturi Väänänen |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:22.02 |
+7.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elias Mikkonen |
2005 |
Oulun Lohet |
|
|
1:23.44 |
+9.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tuomas Orre |
2005 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
1:23.59 |
+9.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ilari Raesalmi |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:32.35 |
+18.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Paavo Lyly-Yrjänäinen |
2005 |
Oulun Lohet |
|
|
1:35.88 |
+21.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 1.11.2019 19:04:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 2, P12,13,14,15,16 100m RU 15 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vili Rantasuo |
2004 |
Oulun Lohet |
|
|
1:13.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Atte Leinonen |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:14.16 |
+0.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jere Heikkilä |
2004 |
Oulun Lohet |
|
|
1:15.51 |
+1.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rasmus Koskela |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:19.35 |
+5.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 1.11.2019 19:04:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 2, P12,13,14,15,16 100m RU 16 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olli-Pekka Pietarila |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:05.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Paavo Erkinaro |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:05.91 |
+0.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sihan Yu |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
1:11.47 |
+5.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karlo Kilpinen |
2003 |
Kemin Uimaseura |
|
|
1:20.33 |
+14.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 1.11.2019 19:04:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-01 19:37:35 |
Datahandling: WinGrodan 2.4 |
Licensed to: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|