Tulokset IKM 2019 Etelä-Suomi 1
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Lauantai-ilta
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
|
Organizer: |
Cetus |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Nov 1, 2019 to Nov 3, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 21, P14,15,16 200m PU 14 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Samuel Halminen |
2005 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.81 |
|
2:28.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ivan Gavrilov |
2005 |
Cetus Espoo |
+0.77 |
|
2:54.86 |
+26.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Riku Koskenvaara |
2005 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.79 |
|
3:00.21 |
+31.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Pauli Rantatupa |
2005 |
Cetus Espoo |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2.11.2019 19:02:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 21, P14,15,16 200m PU 15 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Davin Lindholm |
2004 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.80 |
|
2:17.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Samuel Saari |
2004 |
Cetus Espoo |
+0.77 |
|
2:27.74 |
+10.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lauri Pyykkö |
2004 |
ORCA Helsinki |
+0.67 |
|
2:29.15 |
+11.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Waldemar Palombi |
2004 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.80 |
|
2:30.67 |
+13.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Arttu Valonen |
2004 |
ORCA Helsinki |
+0.76 |
|
2:31.05 |
+13.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Matteus Einiö |
2004 |
Gladius Kirkkonummi |
+0.73 |
|
2:47.41 |
+30.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2.11.2019 19:02:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 21, P14,15,16 200m PU 16 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lari Tumanoff |
2003 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.72 |
|
2:04.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Luukas Vainio |
2003 |
Cetus Espoo |
+0.69 |
|
2:07.54 |
+3.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lassi Haimi |
2003 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.74 |
|
2:08.32 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aleksi Matias Koprinen |
2003 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.69 |
|
2:09.07 |
+4.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Niklas Hatakka |
2003 |
Cetus Espoo |
+0.71 |
|
2:12.31 |
+8.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Otso Mäkivuokko |
2003 |
Gladius Kirkkonummi |
+0.84 |
|
2:26.93 |
+22.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oskari Repo |
2003 |
Cetus Espoo |
+0.54 |
|
2:27.40 |
+23.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ilmari Laitala |
2003 |
Cetus Espoo |
+0.79 |
|
4:08.93 |
+2:04.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 2.11.2019 19:02:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-11-02 20:11:58 |
Datahandling: WinGrodan 2.4 |
Licensed to: Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|