2020-02-24   10:39:46
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Utmanaren 20191124 Täby Sim

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Document
Resultat
Utmanaren 20191124
Plats: Arrangör: Täby Sim
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 24 nov 2019 till den 24 nov 2019
Gren 1, 25m Ryggsim Mixed - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Nina Schwerdt 2007 Täby Sim +0.69 22.11
2 Itay Tamir 2007 Täby Sim +0.64 22.23 +0.12
3 Mikayla Louwrens 2007 Täby Sim +0.59 22.52 +0.41
4 Axel Norlin 2006 Täby Sim +0.77 22.75 +0.64
5 Lily Dymling 2009 Täby Sim +0.69 23.31 +1.20
6 Ludvig Fredholm 2010 Täby Sim +0.80 23.34 +1.23
7 Emma Hume 2009 Täby Sim +0.71 23.43 +1.32
8 Idun Berglund 2009 Täby Sim +0.61 23.87 +1.76
9 Caroline Hermansson 2010 Täby Sim +0.95 24.25 +2.14
10 Linn Berglund 2008 Täby Sim +0.30 24.34 +2.23
11 Tobias Westerdahl 2009 Täby Sim +0.73 24.78 +2.67
12 Alicia Ariamard 2010 Täby Sim +0.69 25.11 +3.00
13 Hampus Sommerfeld 2009 Täby Sim +0.75 25.29 +3.18
14 Alexander Wettle 2010 Täby Sim +0.65 25.42 +3.31
15 Isolde Hamilton 2008 Täby Sim +1.98 25.64 +3.53
16 Axel Tränk 2012 Täby Sim +0.34 25.81 +3.70
17 Casper Wildenstam 2010 Täby Sim +0.71 25.95 +3.84
18 Lakira Sasnima Wanasinghe 2007 Täby Sim +0.63 26.07 +3.96
19 isabella Ivansson 2009 Täby Sim +0.77 26.21 +4.10
20 Ebbe Sandberg 2009 Täby Sim +0.60 26.22 +4.11
21 Julia Cajvert 2009 Täby Sim +0.68 26.50 +4.39
22 Hannah Villén 2009 Täby Sim +0.80 26.64 +4.53
22 Linnea Abrante 2008 Täby Sim +0.56 26.64 +4.53
24 Edward Runebrant 2009 Täby Sim +0.62 26.91 +4.80
25 Sixten Törnebohm 2008 Täby Sim +0.60 26.97 +4.86
26 Samuel Brinkenberg 2009 Täby Sim +0.13 27.00 +4.89
27 Ella Edhäll 2010 Täby Sim +0.79 27.20 +5.09
28 Albert Svensson 2010 Täby Sim +0.67 27.84 +5.73
29 Xujia YANG 2009 Täby Sim +0.39 27.94 +5.83
30 Hyojoon Song` 2011 Täby Sim +0.60 28.09 +5.98
31 Maximilliam Hamilton 2010 Täby Sim +0.85 28.65 +6.54
32 Maja Magnfält 2010 Täby Sim +0.83 29.42 +7.31
33 Oskar Franzén 2010 Täby Sim +0.61 29.53 +7.42
34 Yulia li 2011 Täby Sim +0.98 29.82 +7.71
35 Filip Zaar 2008 Täby Sim +0.63 29.83 +7.72
36 sophie renqvist 2009 Täby Sim +0.70 30.05 +7.94
37 Anton Lundvall 2010 Täby Sim +0.79 30.34 +8.23
38 lina gerikaite 2009 Täby Sim +1.09 30.56 +8.45
39 Xiaoyi Vincent Wang 2010 Täby Sim +0.73 30.64 +8.53
40 Alexander Holmgren 2010 Täby Sim +0.74 30.72 +8.61
41 Albin Norlin 2012 Täby Sim +0.85 30.92 +8.81
42 Märta Heneryd 2011 Täby Sim +0.75 31.13 +9.02
43 Marcus Wallén 2010 Täby Sim +0.85 31.25 +9.14
44 Max Linton 2011 Täby Sim +0.74 31.34 +9.23
45 Lavie Tamir 2009 Täby Sim +0.60 31.61 +9.50
46 Melina Sjöstrand 2012 Täby Sim +0.50 31.76 +9.65
47 Tova Hägg 2011 Täby Sim +0.73 32.25 +10.14
48 Hugo Österman 2011 Täby Sim +0.77 33.08 +10.97
49 Aurora Fan 2012 Täby Sim +1.17 33.54 +11.43
50 Clara Ding 2012 Täby Sim +0.57 34.47 +12.36
51 Ella Wikner 2012 Täby Sim +0.79 35.17 +13.06
52 Oscar Avellan-Hultman 2007 Täby Sim +0.63 35.97 +13.86
53 Evan Norström Cahill 2011 Täby Sim +0.88 36.01 +13.90
54 Andreas Alba Andersson 2011 Täby Sim +0.78 36.78 +14.67
55 Jingxuan Li 2012 Täby Sim +1.01 36.84 +14.73
56 Adriana De San Pio 2009 Täby Sim +1.50 40.34 +18.23
57 Amra Honic 2011 Täby Sim +1.18 41.29 +19.18
58 Wenduo Cai 2011 Täby Sim +1.70 1:00.78 +38.67
- Tiam Rezaie 2011 Täby Sim -.-- DNS
- Vincent Fältman 2010 Täby Sim -.-- DNS
- Filip Ljungar 2010 Täby Sim -.-- DNS
- Axel Wedén 2009 Täby Sim -.-- DNS
- Emilia Gatenmalm 2011 Täby Sim DNS
- Nadya Ryan 2011 Täby Sim -.-- DNS
- Alvar Hagberg 2009 Täby Sim -.-- DNS
- Elin Dagh Norman 2011 Täby Sim -.-- DNS
- Agnes Forsling 2010 Täby Sim -.-- DNS
- Matilda Nobel Stenström 2010 Täby Sim -.-- DNS
- Liam Lindström 2010 Täby Sim -.-- DNS
- Ebba Holm 2011 Täby Sim -.-- DNS
- Alexander Clason 2011 Täby Sim -.-- DNS
- Edvin Elingsbo 2011 Täby Sim -.-- DNS
- Edwin Davies Förberg 2010 Täby Sim -.-- DNS
- Max Zhang 2005 Täby Sim -.-- DNS
- Lisa Eriksson 2010 Täby Sim -.-- DNS
- Edith Aronsson 2012 Täby Sim -.-- DNS
- Alva Thessman 2011 Täby Sim -.-- DNS
- Liam Koulahi 2006 Täby Sim -.-- DNS
- Stella Pedersen 2011 Täby Sim -.-- DNS
- Milo Nilsson 2011 Täby Sim -.-- DNS
- Vilhelm Strålin 2010 Täby Sim -.-- DNS
- Jonna Lundvall 2011 Täby Sim -.-- DNS
- Freya Preston 2011 Täby Sim -.-- DNS
- RON LIVERTS 2010 Täby Sim -.-- DNS
- Anton Bodin 2011 Täby Sim -.-- DNS
- tvisha raghav 2009 Täby Sim -.-- DNS
- Linnea Sköld 2008 Täby Sim -.-- DNS
- Ryan Koulahi 2008 Täby Sim -.-- DNS
- Nelly Pedersen 2011 Täby Sim -.-- DNS
- Alice Rezaei 2011 Täby Sim -.-- DNS
Grenen officiell:  2019-11-24 17:24:44
2019-11-24 17:25:54 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Täby Sim
Document
Resultat
Utmanaren 20191124
Plats: Arrangör: Täby Sim
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 24 nov 2019 till den 24 nov 2019
Gren 2, 50m Ryggsim Mixed - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alma Löfgren 2008 Täby Sim +0.75 46.01
2 Arvid Larsson 2009 Täby Sim +0.71 46.09 +0.08
3 Nina Zhang 2008 Täby Sim +0.69 46.20 +0.19
4 hedda Härning Nilsson 2008 Täby Sim +0.75 47.00 +0.99
5 Alva Björk 2008 Täby Sim +0.87 47.37 +1.36
6 Cornelia Sjöberg 2008 Täby Sim +0.81 47.63 +1.62
7 Ellen Franzén 2009 Täby Sim +0.84 47.95 +1.94
8 Johannes Rappe 2006 Täby Sim +0.69 48.59 +2.58
9 Maria Bebenek 2010 Täby Sim +0.65 48.64 +2.63
10 Hugo Zuhr 2007 Täby Sim +0.73 49.09 +3.08
11 Elisabeth Akopian 2008 Täby Sim +0.62 49.17 +3.16
12 Clara Elander 2008 Täby Sim +0.78 49.47 +3.46
13 Elias Steinle 2007 Täby Sim +0.63 49.68 +3.67
14 Malte Steinle 2009 Täby Sim +0.63 50.12 +4.11
15 Max Alsen 2009 Täby Sim +0.58 50.55 +4.54
16 Luke Granlund 2009 Täby Sim +0.59 51.05 +5.04
17 Embla Thorgrimsdottir 2006 Täby Sim +0.88 51.20 +5.19
18 Freja Hoffert 2008 Täby Sim +0.65 51.48 +5.47
19 Julia Sieppi 2008 Täby Sim +0.69 51.49 +5.48
20 Christoffer Lenstad 2008 Täby Sim +0.74 51.55 +5.54
21 Gabriel Florin 2008 Täby Sim +0.71 52.72 +6.71
22 Bamse Karjanmaa 2010 Täby Sim +0.57 53.01 +7.00
23 Maja Lindblad 2008 Täby Sim +0.69 55.34 +9.33
24 Leon Finnström 2009 Täby Sim +0.62 55.79 +9.78
Grenen officiell:  2019-11-24 17:32:11
2019-11-24 17:33:28 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Täby Sim
Document
Resultat
Utmanaren 20191124
Plats: Arrangör: Täby Sim
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 24 nov 2019 till den 24 nov 2019
Gren 3, 100m Ryggsim Mixed - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Vilhelm Perrier 2009 Täby Sim +0.74 1:38.71
100m: 1:38.71
(1:38.71)
2 Alexandra Sandberg 2009 Täby Sim +0.81 1:42.99 +4.28
100m: 1:42.99
(1:42.99)
- Amanda Göthe 2006 Täby Sim -.-- DNS
- Astrid Flossing 2008 Täby Sim -.-- DNS
- Chengtai Li 2008 Täby Sim -.-- DNS
Grenen officiell:  2019-11-24 17:36:33
2019-11-24 17:38:00 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Täby Sim
Document
Resultat
Utmanaren 20191124
Plats: Arrangör: Täby Sim
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 24 nov 2019 till den 24 nov 2019
Gren 4, 25m Bröstsim Mixed - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Albin Stalder 2006 Täby Sim 23.67
2 William Clason 2008 Täby Sim 24.36 +0.69
3 Sixten Törnebohm 2008 Täby Sim -.-- 24.66 +0.99
4 Mikayla Louwrens 2007 Täby Sim +0.90 24.72 +1.05
5 Mochu Jia 2007 Täby Sim 25.67 +2.00
6 isabella Ivansson 2009 Täby Sim 25.74 +2.07
7 Axel Norlin 2006 Täby Sim 25.88 +2.21
8 Linnea Abrante 2008 Täby Sim 26.37 +2.70
9 Isac Warglo 2007 Täby Sim 26.80 +3.13
10 Linn Berglund 2008 Täby Sim -.-- 26.89 +3.22
11 Tobias Westerdahl 2009 Täby Sim 27.19 +3.52
12 Caesar Sparacio 2007 Täby Sim 27.26 +3.59
13 Viktoria Dobrosevic 2008 Täby Sim 27.50 +3.83
14 Filip Engberg Eriksson 2009 Täby Sim 27.55 +3.88
15 Hannah Villén 2009 Täby Sim 28.34 +4.67
16 Filip Zaar 2008 Täby Sim 28.69 +5.02
17 Zixian Su 2008 Täby Sim 28.94 +5.27
18 Linnea Falkare 2010 Täby Sim 28.97 +5.30
18 Alexander Rylander 2011 Täby Sim 28.97 +5.30
20 Tobias Rappe 2008 Täby Sim 29.07 +5.40
21 Emily Hedlund 2011 Täby Sim 29.14 +5.47
22 Yousef Salem 2011 Täby Sim -.-- 29.28 +5.61
23 Rebecca Forsling 2008 Täby Sim +0.74 29.35 +5.68
24 Carmi Tamir 2010 Täby Sim -.-- 29.49 +5.82
25 Niklas Ma 2008 Täby Sim -.-- 29.75 +6.08
26 Maximilliam Hamilton 2010 Täby Sim -.-- 29.88 +6.21
27 Hanna Sällström 2010 Täby Sim -.-- 30.84 +7.17
28 Kerstin Lundström 2011 Täby Sim 30.98 +7.31
29 Idun Berglund 2009 Täby Sim 31.27 +7.60
30 Oskar Franzén 2010 Täby Sim 31.70 +8.03
31 Melvin Staaf 2011 Täby Sim -.-- 32.03 +8.36
32 Isabella Akhras 2009 Täby Sim -.-- 32.18 +8.51
33 Akina Sehasa Wanasinghe 2010 Täby Sim 32.19 +8.52
34 Carl Larsson 2010 Täby Sim 32.62 +8.95
35 agnes elf 2009 Täby Sim 33.09 +9.42
36 Caroline Hermansson 2010 Täby Sim 33.27 +9.60
37 Lucas Rudin 2011 Täby Sim -.-- 33.49 +9.82
38 Lovisa Cao 2010 Täby Sim 33.55 +9.88
39 Alexander Wettle 2010 Täby Sim 33.57 +9.90
40 Jonas Tlemsani 2009 Täby Sim 33.62 +9.95
41 Hjördis Sandberg 2012 Täby Sim 33.66 +9.99
42 Dimitrij Paskoski 2008 Täby Sim -.-- 33.73 +10.06
43 Marcus Wallén 2010 Täby Sim -.-- 33.97 +10.30
44 Casper Wildenstam 2010 Täby Sim -.-- 34.00 +10.33
45 Tova Hägg 2011 Täby Sim -.-- 34.47 +10.80
46 Matilda Kjellman 2011 Täby Sim -.-- 34.78 +11.11
47 Adriana De San Pio 2009 Täby Sim -.-- 34.85 +11.18
48 Rafael Dobrosevic 2010 Täby Sim 34.86 +11.19
49 Morris Eidem 2011 Täby Sim -.-- 35.06 +11.39
50 Kerstin Aronsson 2010 Täby Sim -.-- 36.98 +13.31
51 Cassandra Grefve Sjunnesson 2011 Täby Sim -.-- 37.08 +13.41
52 Evan Norström Cahill 2011 Täby Sim -.-- 37.88 +14.21
53 Alexander Ivansson 2011 Täby Sim -.-- 38.47 +14.80
54 Minxi Cai 2011 Täby Sim -.-- 39.39 +15.72
55 Douglas Kinch 2010 Täby Sim -.-- 39.82 +16.15
56 Elin Xiao 2011 Täby Sim -.-- 40.81 +17.14
57 Axel Thermaenius 2011 Täby Sim -.-- 41.32 +17.65
58 Erik Tränk 2013 Täby Sim -.-- 45.46 +21.79
59 Amra Honic 2011 Täby Sim -.-- 52.97 +29.30
60 William Holmgren 2010 Täby Sim -.-- 56.67 +33.00
- Wilhelm Westlund 2011 Täby Sim DNS
- Erik Lagergren 2004 Täby Sim DNS
- Sofia Ekman 2006 Täby Sim DNS
- Tom Saidac 2008 Täby Sim DNS
- Nick Kafian 2009 Täby Sim DNS
- Oscar Strålin 2009 Täby Sim DNS
- Liam Koulahi 2006 Täby Sim -.-- DNS
- Milo Nilsson 2011 Täby Sim -.-- DNS
- Freya Preston 2011 Täby Sim -.-- DNS
- Samuel Sjöstedt 2009 Täby Sim DNS
- Hugo Fredriksson 2011 Täby Sim DNS
- Elsa Wedén 2011 Täby Sim -.-- DNS
- Ebba Olander 2010 Täby Sim DNS
- Axel Wedén 2009 Täby Sim DNS
- Elin Dagh Norman 2011 Täby Sim DNS
- Aaron Herland 2011 Täby Sim -.-- DNS
- Matilda Nobel Stenström 2010 Täby Sim DNS
- Henrik Zhang 2011 Täby Sim -.-- DNS
- Joline Strömblad 2010 Täby Sim DNS
- Yulia li 2011 Täby Sim DNS
- Qibao Wan 2009 Täby Sim DNS
- Linnea Wolmhed 2009 Täby Sim DNS
- Ryan Koulahi 2008 Täby Sim DNS
- Astrid Olander 2010 Täby Sim DNS
Grenen officiell:  2019-11-24 18:00:37
2019-11-24 18:30:20 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Täby Sim
Document
Resultat
Utmanaren 20191124
Plats: Arrangör: Täby Sim
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 24 nov 2019 till den 24 nov 2019
Gren 5, 50m Bröstsim Mixed - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Whilda Göransson 2006 Täby Sim +0.87 49.88
2 Embla Thorgrimsdottir 2006 Täby Sim +0.77 50.73 +0.85
3 Julia Cajvert 2009 Täby Sim -.-- 52.23 +2.35
4 Johannes Rappe 2006 Täby Sim +0.92 52.46 +2.58
5 Arvid Larsson 2009 Täby Sim -.-- 53.18 +3.30
6 Elly Lundström 2009 Täby Sim -.-- 53.57 +3.69
7 Freja Hoffert 2008 Täby Sim -.-- 54.11 +4.23
8 Luke Granlund 2009 Täby Sim -.-- 54.63 +4.75
9 Mathilda Sterner 2009 Täby Sim -.-- 55.40 +5.52
10 Hedvig Flossing 2010 Täby Sim -.-- 57.11 +7.23
11 Kerstin Wikström 2010 Täby Sim -.-- 57.84 +7.96
12 Ebbe Sandberg 2009 Täby Sim -.-- 59.03 +9.15
13 Anna Olsson 2010 Täby Sim -.-- 1:02.07 +12.19
- Bamse Karjanmaa 2010 Täby Sim -.-- DSQ
- Moa De Geer 2009 Täby Sim -.-- DSQ
- Jonathan McCullagh 2008 Täby Sim -.-- DSQ
- Tage Carlén 2010 Täby Sim -.-- DSQ
- Jacob Grefberg 2009 Täby Sim -.-- DSQ
- Oscar Smids 2009 Täby Sim -.-- DSQ
- Hitoshi Shirabe 2008 Täby Sim -.-- DSQ
- Gurleena Kaur 2009 Täby Sim -.-- DSQ
- Linnéa Berndtsson 2010 Täby Sim DNS
- Sara Fahlgren 2005 Täby Sim -.-- DNS
Grenen officiell:  2019-11-24 18:06:00
2019-11-24 18:13:31 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Täby Sim
Document
Resultat
Utmanaren 20191124
Plats: Arrangör: Täby Sim
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 24 nov 2019 till den 24 nov 2019
Gren 6, 100m Bröstsim Mixed - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sam Rydén 2008 Täby Sim -.-- 55.60
100m: 2:03.50
(2:03.50)
2 Raoul Danes 2008 Täby Sim -.-- 1:00.26 +4.66
100m: 2:05.91
(2:05.91)
3 Bea Hellborg 2006 Täby Sim +0.79 1:36.89 +41.29
100m: 1:36.89
(1:36.89)
4 Ester von Goës 2008 Täby Sim -.-- 1:43.86 +48.26
100m: 1:43.86
(1:43.86)
5 Anton Thermaenius 2009 Täby Sim -.-- 1:47.72 +52.12
100m: 1:47.72
(1:47.72)
6 Ludvig Johansson 2008 Täby Sim -.-- 1:48.71 +53.11
100m: 1:48.71
(1:48.71)
7 Alexandra Sandberg 2009 Täby Sim +0.51 1:52.58 +56.98
100m: 1:52.58
(1:52.58)
8 Julia Sieppi 2008 Täby Sim -.-- 2:10.32 +1:14.72
100m: 2:10.32
(2:10.32)
9 Maja Lindblad 2008 Täby Sim +0.79 2:15.28 +1:19.68
100m: 2:15.28
(2:15.28)
Grenen officiell:  2019-11-24 18:32:25
2019-11-24 18:32:29 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Täby Sim
Document
Resultat
Utmanaren 20191124
Plats: Arrangör: Täby Sim
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 24 nov 2019 till den 24 nov 2019
Gren 7, 25m Frisim Mixed - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emma Hume 2009 Täby Sim 20.20
2 Mochu Jia 2007 Täby Sim 20.24 +0.04
3 Lakira Sasnima Wanasinghe 2007 Täby Sim -.-- 20.32 +0.12
4 Lily Dymling 2009 Täby Sim -.-- 20.63 +0.43
5 Kerstin Wikström 2010 Täby Sim 21.54 +1.34
6 Xujia YANG 2009 Täby Sim -.-- 21.74 +1.54
7 Isolde Hamilton 2008 Täby Sim -.-- 22.13 +1.93
8 Ludvig Fredholm 2010 Täby Sim 22.25 +2.05
9 agnes elf 2009 Täby Sim +0.96 22.42 +2.22
10 Linnea Falkare 2010 Täby Sim 22.60 +2.40
11 Moa De Geer 2009 Täby Sim -.-- 22.65 +2.45
12 Niklas Ma 2008 Täby Sim 23.47 +3.27
13 Filip Engberg Eriksson 2009 Täby Sim -.-- 23.53 +3.33
14 Rebecca Forsling 2008 Täby Sim 23.65 +3.45
15 Hanna Sällström 2010 Täby Sim 23.82 +3.62
16 Ella Edhäll 2010 Täby Sim 24.06 +3.86
17 Isac Warglo 2007 Täby Sim 24.12 +3.92
18 Emily Hedlund 2011 Täby Sim -.-- 24.20 +4.00
19 Tobias Rappe 2008 Täby Sim -.-- 24.44 +4.24
20 Alexander Rylander 2011 Täby Sim 24.52 +4.32
21 Zixian Su 2008 Täby Sim 24.81 +4.61
22 Lavie Tamir 2009 Täby Sim 24.83 +4.63
23 Axel Tränk 2012 Täby Sim 24.96 +4.76
24 Axel Thermaenius 2011 Täby Sim -.-- 25.12 +4.92
25 Maja Magnfält 2010 Täby Sim 25.15 +4.95
26 Douglas Kinch 2010 Täby Sim -.-- 25.39 +5.19
27 Isabella Akhras 2009 Täby Sim 25.60 +5.40
28 Tor Johansson 2012 Täby Sim -.-- 25.63 +5.43
29 Melina Sjöstrand 2012 Täby Sim 25.87 +5.67
30 Oscar Avellan-Hultman 2007 Täby Sim 25.93 +5.73
31 Yousef Salem 2011 Täby Sim 25.95 +5.75
32 Albert Svensson 2010 Täby Sim 25.99 +5.79
33 Märta Heneryd 2011 Täby Sim 26.13 +5.93
34 Kerstin Aronsson 2010 Täby Sim 26.42 +6.22
35 Carmi Tamir 2010 Täby Sim 26.71 +6.51
36 lina gerikaite 2009 Täby Sim -.-- 26.82 +6.62
37 Alicia Ariamard 2010 Täby Sim 26.87 +6.67
38 Akina Sehasa Wanasinghe 2010 Täby Sim 27.24 +7.04
39 Max Zhang 2005 Täby Sim 27.69 +7.49
39 Hampus Sommerfeld 2009 Täby Sim 27.69 +7.49
41 Kerstin Lundström 2011 Täby Sim 27.83 +7.63
42 Carl Larsson 2010 Täby Sim +1.80 28.10 +7.90
43 Matilda Kjellman 2011 Täby Sim -.-- 28.14 +7.94
44 Dimitrij Paskoski 2008 Täby Sim 28.29 +8.09
45 Max Linton 2011 Täby Sim 28.39 +8.19
46 Rafael Dobrosevic 2010 Täby Sim 28.70 +8.50
47 Ella Wikner 2012 Täby Sim -.-- 29.16 +8.96
48 William Holmgren 2010 Täby Sim -.-- 29.36 +9.16
49 sophie renqvist 2009 Täby Sim 29.78 +9.58
50 Morris Eidem 2011 Täby Sim -.-- 30.91 +10.71
51 Lucas Rudin 2011 Täby Sim 31.08 +10.88
52 Aurora Fan 2012 Täby Sim -.-- 31.34 +11.14
53 Cassandra Grefve Sjunnesson 2011 Täby Sim 31.35 +11.15
54 Melvin Staaf 2011 Täby Sim 31.73 +11.53
55 Julia Yang 2011 Täby Sim -.-- 31.98 +11.78
56 Jingxuan Li 2012 Täby Sim -.-- 33.28 +13.08
57 Lovisa Cao 2010 Täby Sim -.-- 33.40 +13.20
58 Alexander Ivansson 2011 Täby Sim 33.89 +13.69
59 Alexander Holmgren 2010 Täby Sim -.-- 34.14 +13.94
60 Hyojoon Song` 2011 Täby Sim -.-- 35.45 +15.25
61 Wenduo Cai 2011 Täby Sim 37.37 +17.17
62 Andreas Alba Andersson 2011 Täby Sim 40.35 +20.15
63 Minxi Cai 2011 Täby Sim 42.05 +21.85
- Edvin Elingsbo 2011 Täby Sim DNS
- Joline Strömblad 2010 Täby Sim -.-- DNS
- Xiaoyi Vincent Wang 2010 Täby Sim -.-- DNS
- Alva Thessman 2011 Täby Sim -.-- DNS
- Nick Kafian 2009 Täby Sim DNS
- Astrid Olander 2010 Täby Sim -.-- DNS
- Samuel Sjöstedt 2009 Täby Sim DNS
- Ebba Olander 2010 Täby Sim -.-- DNS
- Lisa Eriksson 2010 Täby Sim DNS
- Ivan Hellgren Blomqvist 2010 Täby Sim -.-- DNS
- Linnea Sköld 2008 Täby Sim DNS
- Stella Pedersen 2011 Täby Sim DNS
- Ebba Eriksson 2009 Täby Sim DNS
- Oscar Strålin 2009 Täby Sim DNS
- Anton Bodin 2011 Täby Sim DNS
- Anton Lundvall 2010 Täby Sim -.-- DNS
- tvisha raghav 2009 Täby Sim DNS
- Edwin Davies Förberg 2010 Täby Sim DNS
- Filip Ljungar 2010 Täby Sim DNS
- Jonna Lundvall 2011 Täby Sim DNS
- Wilhelm Westlund 2011 Täby Sim DNS
- Tiam Rezaie 2011 Täby Sim DNS
- Agnes Forsling 2010 Täby Sim DNS
- Vincent Fältman 2010 Täby Sim DNS
- Edith Aronsson 2012 Täby Sim DNS
- Qibao Wan 2009 Täby Sim DNS
- Alice Rezaei 2011 Täby Sim DNS
- Henrik Zhang 2011 Täby Sim DNS
- Emilia Gatenmalm 2011 Täby Sim DNS
- Ebba Holm 2011 Täby Sim DNS
- Alexander Clason 2011 Täby Sim DNS
- Aaron Herland 2011 Täby Sim DNS
- Vilhelm Strålin 2010 Täby Sim DNS
- Linnea Wolmhed 2009 Täby Sim DNS
- Nelly Pedersen 2011 Täby Sim DNS
- Hugo Fredriksson 2011 Täby Sim DNS
- Nadya Ryan 2011 Täby Sim DNS
- Liam Lindström 2010 Täby Sim DNS
- Alvar Hagberg 2009 Täby Sim DNS
Grenen officiell:  2019-11-24 18:33:00
2019-11-24 18:40:03 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Täby Sim
Document
Resultat
Utmanaren 20191124
Plats: Arrangör: Täby Sim
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 24 nov 2019 till den 24 nov 2019
Gren 8, 50m Frisim Mixed - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Caesar Sparacio 2007 Täby Sim +1.14 38.27
2 Mathilda Sterner 2009 Täby Sim -.-- 39.64 +1.37
3 Christoffer Lenstad 2008 Täby Sim -.-- 40.60 +2.33
4 Itay Tamir 2007 Täby Sim -.-- 40.61 +2.34
5 Nina Schwerdt 2007 Täby Sim -.-- 40.90 +2.63
6 Cornelia Sjöberg 2008 Täby Sim +0.82 42.33 +4.06
7 Gabriel Florin 2008 Täby Sim -.-- 43.18 +4.91
8 Malte Steinle 2009 Täby Sim +0.79 43.22 +4.95
9 Viktoria Dobrosevic 2008 Täby Sim -.-- 43.50 +5.23
10 Elias Steinle 2007 Täby Sim -.-- 43.73 +5.46
11 William Clason 2008 Täby Sim -.-- 44.14 +5.87
12 Hedvig Flossing 2010 Täby Sim -.-- 44.43 +6.16
13 Elisabeth Akopian 2008 Täby Sim -.-- 45.35 +7.08
14 Samuel Brinkenberg 2009 Täby Sim -.-- 47.16 +8.89
15 David Sommar 2010 Täby Sim -.-- 47.72 +9.45
16 Jacob Grefberg 2009 Täby Sim -.-- 48.95 +10.68
17 Leon Finnström 2009 Täby Sim -.-- 50.50 +12.23
18 Edward Runebrant 2009 Täby Sim -.-- 51.42 +13.15
19 Jonathan McCullagh 2008 Täby Sim -.-- 55.32 +17.05
20 Gurleena Kaur 2009 Täby Sim -.-- 1:03.23 +24.96
- Sara Fahlgren 2005 Täby Sim DNS
- Satoshi Shirabe 2006 Täby Sim DNS
- Hitoshi Shirabe 2008 Täby Sim -.-- DNS
- Erik Lagergren 2004 Täby Sim DNS
Grenen officiell:  2019-11-24 18:40:33
2019-11-24 18:40:41 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Täby Sim
Document
Resultat
Utmanaren 20191124
Plats: Arrangör: Täby Sim
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 24 nov 2019 till den 24 nov 2019
Gren 9, 100m Frisim Mixed - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Astrid Enbom 2006 Täby Sim +0.82 1:25.87
100m: 1:25.87
(1:25.87)
2 Ludvig Johansson 2008 Täby Sim +0.69 1:35.89 +10.02
100m: 1:35.89
(1:35.89)
3 Clara Elander 2008 Täby Sim +0.82 1:37.52 +11.65
100m: 1:37.52
(1:37.52)
4 Raoul Danes 2008 Täby Sim +0.74 1:41.91 +16.04
100m: 1:41.91
(1:41.91)
5 Sam Rydén 2008 Täby Sim -.-- 1:44.36 +18.49
100m: 1:44.36
(1:44.36)
6 Chengtai Li 2008 Täby Sim -.-- 1:46.09 +20.22
100m: 1:46.09
(1:46.09)
- Astrid Flossing 2008 Täby Sim -.-- DSQ
Grenen officiell:  2019-11-24 18:43:05
2019-11-24 18:43:08 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Täby Sim
Document
Resultat
Utmanaren 20191124
Plats: Arrangör: Täby Sim
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 24 nov 2019 till den 24 nov 2019
Gren 10, 25m Fjärilsim Mixed - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Oscar Smids 2009 Täby Sim -.-- 20.34
2 Ellen Franzén 2009 Täby Sim -.-- 21.06 +0.72
3 Max Alsen 2009 Täby Sim -.-- 23.68 +3.34
4 Anna Olsson 2010 Täby Sim -.-- 24.53 +4.19
5 Tage Carlén 2010 Täby Sim -.-- 25.87 +5.53
6 David Sommar 2010 Täby Sim -.-- 26.81 +6.47
7 Albin Stalder 2006 Täby Sim -.-- 27.42 +7.08
8 Elly Lundström 2009 Täby Sim -.-- 32.18 +11.84
9 Jonas Tlemsani 2009 Täby Sim -.-- 33.55 +13.21
- Satoshi Shirabe 2006 Täby Sim -.-- DNS
- Sofia Ekman 2006 Täby Sim -.-- DNS
- Ebba Eriksson 2009 Täby Sim -.-- DNS
- Linnéa Berndtsson 2010 Täby Sim -.-- DNS
- Ivan Hellgren Blomqvist 2010 Täby Sim -.-- DNS
Grenen officiell:  2019-11-24 18:45:55
2019-11-24 18:48:07 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Täby Sim
Document
Resultat
Utmanaren 20191124
Plats: Arrangör: Täby Sim
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 24 nov 2019 till den 24 nov 2019
Gren 11, 50m Fjärilsim Mixed - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Bea Hellborg 2006 Täby Sim +0.79 42.30
2 Vilhelm Perrier 2009 Täby Sim -.-- 46.29 +3.99
3 Alma Löfgren 2008 Täby Sim -.-- 46.75 +4.45
4 Astrid Enbom 2006 Täby Sim +0.85 52.80 +10.50
- Ester von Goës 2008 Täby Sim +0.79 59.08 +16.78
Grenen officiell:  2019-11-24 18:47:57
2019-11-24 18:49:06 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Täby Sim
Document
Resultat
Utmanaren 20191124
Plats: Arrangör: Täby Sim
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 24 nov 2019 till den 24 nov 2019
Gren 12, 100m Medley Mixed - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Whilda Göransson 2006 Täby Sim -.-- 1:35.08
100m: 1:35.08
(1:35.08)
2 Alva Björk 2008 Täby Sim +0.86 1:37.32 +2.24
100m: 1:37.32
(1:37.32)
3 Hugo Zuhr 2007 Täby Sim +0.81 1:37.45 +2.37
100m: 1:37.45
(1:37.45)
4 Nina Zhang 2008 Täby Sim +0.76 1:38.67 +3.59
100m: 1:38.67
(1:38.67)
5 Maria Bebenek 2010 Täby Sim -.-- 1:40.92 +5.84
100m: 1:40.92
(1:40.92)
6 hedda Härning Nilsson 2008 Täby Sim +0.70 1:41.86 +6.78
100m: 1:41.86
(1:41.86)
7 Anton Thermaenius 2009 Täby Sim -.-- 1:43.49 +8.41
100m: 1:43.49
(1:43.49)
- Amanda Göthe 2006 Täby Sim -.-- DNS
Grenen officiell:  2019-11-24 18:52:36
2019-11-24 18:52:39 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Täby Sim

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner