Tulokset Arena Lyngby Open 2020 Stadion
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Søndag indl
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2020 Stadion | Udskriftsdato | 19 januar 2020 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 12:32 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 januar 2020 |
Løb 33, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1921-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mellie Wijk | 2002 | Team West | 2:24.39 | ||||||
2 | Marit Cuperus | 2002 | Team West | 2:28.25 | ||||||
3 | Frederikke Echardt | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:29.02 | ||||||
4 | Emma Bjørnholdt | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 2:32.16 | ||||||
5 | Karen Mist Arngeirsdóttir | 2000 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 2:34.00 | ||||||
6 | Julie Darlem Brandt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:34.93 | ||||||
7 | Line Strandby | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:35.06 | ||||||
8 | Tilde Morin | 2002 | Team West | 2:35.62 | ||||||
9 | Gunnhildur Björg Baldursdóttir | 2000 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 2:37.87 | ||||||
10 | Ida Maria Nielsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 2:39.70 | ||||||
11 | Michelle Mortensen | 2002 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:40.28 | ||||||
12 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 2:40.70 | ||||||
13 | Lovisa Alsop | 2001 | Team West | 2:43.24 | ||||||
14 | Cornelia Almqvist | 2002 | Team West | 2:43.76 | ||||||
- | Victoria Bierre | 2000 | Herlev Svømning | DNS | ||||||
- | Zenia Aarestrup | 2001 | Gladsaxe Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 33, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | VAT Copenhagen | 2:23.53 | ||||||
2 | Lucie Hanquet | 2003 | Team West | 2:23.65 | ||||||
3 | Eva Margrét Falsdóttir | 2005 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 2:26.22 | ||||||
4 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 2:27.98 | ||||||
5 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | Herlev Svømning | 2:29.91 | ||||||
6 | Moa Bergdahl | 2003 | Team West | 2:29.97 | ||||||
7 | Esther Else Grubert | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:30.10 | ||||||
8 | Sofia Abrahamsson | 2005 | Team West | 2:30.25 | ||||||
9 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | A6 | 2:30.89 | ||||||
10 | Amanda Da Silva B. Madsen | 2005 | Herlev Svømning | 2:32.65 | ||||||
11 | Lina Nielsen | 2005 | Team West | 2:32.85 | ||||||
12 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:33.75 | ||||||
13 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:34.04 | ||||||
14 | Ella Gohr Metz | 2005 | VG 17 | 2:34.24 | ||||||
15 | Anna Myhre Rottensten | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 2:34.51 | ||||||
16 | Pernille Elm Jensen | 2003 | A6 | 2:35.79 | ||||||
17 | Silja Brage | 2005 | A6 | 2:36.12 | ||||||
18 | Thea Mikkelsen | 2005 | VG 17 | 2:36.36 | ||||||
19 | Olivia Callesen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:36.38 | ||||||
20 | Sofia Norre Bendt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 2:36.52 | ||||||
21 | Ronja K. S. Josephsen | 2005 | A6 | 2:38.37 | ||||||
22 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 2:38.96 | ||||||
23 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | VG 17 | 2:39.15 | ||||||
24 | Lærke Blond | 2003 | VAT Copenhagen | 2:40.45 | ||||||
25 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | VAT Copenhagen | 2:40.62 | ||||||
26 | Mathilde Nielsen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 2:40.79 | ||||||
27 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | VAT Copenhagen | 2:40.85 | ||||||
28 | Frederikke Elster | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 2:40.94 | ||||||
29 | Hannah B. Pedersen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 2:41.17 | ||||||
30 | Thelma Lind Einarsdóttir | 2005 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 2:41.26 | ||||||
31 | Freja Møller | 2004 | A6 | 2:41.62 | ||||||
32 | Lina Dahlgren | 2005 | Team West | 2:42.03 | ||||||
33 | Amanda Persson | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:42.20 | ||||||
34 | Isabella Ravn Jensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 2:42.82 | ||||||
34 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | VAT Copenhagen | 2:42.82 | ||||||
36 | Mie Mørkedal | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 2:43.13 | ||||||
37 | Mathilde Mathiesen | 2004 | VAT Copenhagen | 2:43.49 | ||||||
38 | Liva Lund Hansen | 2005 | VAT Copenhagen | 2:44.08 | ||||||
39 | Martha Hjuler Britze | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 2:44.16 | ||||||
40 | Sólveig María Baldursdottir | 2004 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 2:44.32 | ||||||
41 | Maya Wallström | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 2:44.97 | ||||||
42 | Klara Rödin | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 2:45.51 | ||||||
43 | Hilda Eriksson | 2004 | Team West | 2:45.64 | ||||||
44 | Cille Kirketerp | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 2:45.84 | ||||||
45 | Annika Køhn | 2005 | VAT Copenhagen | 2:45.85 | ||||||
46 | Mathilde Svendsen | 2004 | GTI | 2:46.62 | ||||||
47 | Nomi I. K. Schau | 2004 | GTI | 2:46.73 | ||||||
48 | Nora Olsson | 2005 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:47.12 | ||||||
49 | Sofie Bak | 2003 | Hvidovre Svømme Klub | 2:48.60 | ||||||
50 | Ásta Kamilla Sigurðardóttir | 2004 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 2:49.46 | ||||||
51 | Lærke Marie Clausen | 2005 | GTI | 2:49.65 | ||||||
52 | Freya Ry Nielsen | 2005 | VG 17 | 2:49.70 | ||||||
53 | Gry Emilie Kudsk Olsen | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 2:51.68 | ||||||
54 | Kajsa Söderholm | 2004 | Vellinge-Näsets Simklubb | 2:53.19 | ||||||
55 | Nicole Ahlbeck | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:54.58 | ||||||
56 | Mathilde U. Thorborg | 2005 | VG 17 | 2:55.08 | ||||||
57 | Agnes Gustafson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:55.32 | ||||||
58 | Amalie Henriksen | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 2:55.61 | ||||||
59 | Isabella Rosenberg | 2003 | VAT Copenhagen-MK31 | 2:58.40 | ||||||
60 | Helena Fogh Kronborg | 2005 | VAT Copenhagen | 2:59.36 | ||||||
- | Helene Orben | 2005 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Thea Torndal Jensen | 2004 | Næstved IF | DNS | ||||||
- | Bríet Natalía Tómasdóttir | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | DSQ | SW7.5 flyben i bryst | |||||
- | Sara Damkjær Bartels | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | DSQ | SW4.4 tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 19 januar 2020 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:32 |