Resultat för Arena Lyngby Open 2020 Stadion
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Arena Lyngby Open 2020 Stadion | Udskriftsdato | 19 januar 2020 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 13:02 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 17 januar 2020 |
Løb 34, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1921-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Oskar Johansson | 1993 | Team West | 2:15.12 | ||||||
2 | Erik Nicklasson | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:18.45 | ||||||
3 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | VAT Copenhagen | 2:19.23 | ||||||
4 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:19.42 | ||||||
5 | Christian Crone | 2001 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:21.66 | ||||||
6 | Primus Olsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:21.74 | ||||||
7 | Gustav Englund | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:22.34 | ||||||
8 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:25.28 | ||||||
9 | Carl Terp Larsen | 2001 | VAT Copenhagen-MK31 | 2:28.35 | ||||||
10 | Magnus Løhr | 2001 | Næstved IF | 2:28.45 | ||||||
11 | Owais Hamid | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 2:30.01 | ||||||
12 | Anders Ludvigsson | 2000 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:33.64 | ||||||
13 | Mads Haugård Hansen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 2:34.76 | ||||||
14 | Lucas Dybendal Maack | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:48.69 | ||||||
Løb 34, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | David Arneskov | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 2:11.56 | ||||||
2 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:13.19 | ||||||
3 | Christopher H. Brown | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 2:16.72 | ||||||
4 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:17.24 | ||||||
5 | Silas Storm Nielsen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 2:17.85 | ||||||
6 | Måns Evertsson | 2003 | Team West | 2:17.91 | ||||||
7 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:18.36 | ||||||
8 | Jens Bomgaard | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:19.88 | ||||||
9 | Jet Li Fuhrmann | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:20.00 | ||||||
10 | Sebastian Greisen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:20.20 | ||||||
11 | Aron Fannar Kristínarson | 2003 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 2:20.28 | ||||||
12 | Gabriel Elmedyb | 2004 | Herlev Svømning | 2:20.67 | ||||||
13 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:20.93 | ||||||
14 | Hugo Stenskepp | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 2:21.00 | ||||||
15 | Oscar Isberg | 2004 | GTI | 2:21.35 | ||||||
16 | Oliver Lystlund | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 2:22.12 | ||||||
17 | Marcus Hiort | 2003 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:22.54 | ||||||
18 | Alexander Logi Jónsson | 2004 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 2:23.06 | ||||||
19 | Elias Noe | 2004 | Holbæk Svømme Klub | 2:23.50 | ||||||
20 | Oskar Gustafson | 2002 | Team West | 2:23.75 | ||||||
21 | Nicolai Therkelsen | 2003 | A6 | 2:24.52 | ||||||
22 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 2:24.84 | ||||||
23 | Malte Almqvist | 2004 | Team West | 2:24.88 | ||||||
24 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | VG 17 | 2:24.96 | ||||||
25 | Noah Bred | 2003 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:25.26 | ||||||
26 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | VAT Copenhagen | 2:25.94 | ||||||
27 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:25.98 | ||||||
28 | Silas Waterval | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:26.13 | ||||||
29 | Oskar Skov Grell | 2002 | VG 17 | 2:26.51 | ||||||
30 | William Studsgaard | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:26.78 | ||||||
31 | Kasper Thorn | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 2:27.60 | ||||||
32 | Jeppe Kjær | 2004 | VAT Copenhagen | 2:27.74 | ||||||
33 | Anders Kousgard Kortegaar | 2004 | A6 | 2:27.85 | ||||||
34 | Nicolai Wiuff | 2002 | A6 | 2:28.02 | ||||||
35 | Alexander Johansson | 2004 | Team West | 2:29.19 | ||||||
35 | Mikkel Gummer | 2002 | GTI | 2:29.19 | ||||||
37 | Jakob Strömland | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:29.69 | ||||||
38 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:29.93 | ||||||
39 | Tobias Gammelvind | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:30.55 | ||||||
40 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:30.68 | ||||||
41 | Emil Steenberg | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 2:30.81 | ||||||
42 | Kári Snær Halldórsson | 2004 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 2:31.07 | ||||||
43 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | GTI | 2:31.79 | ||||||
44 | Stefán Elías Davíðsson | 2003 | Íþróttabandalag Reykjanesbæjar | 2:31.89 | ||||||
45 | Oskar Lövberg | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 2:32.73 | ||||||
46 | Victor Toftehøj | 2003 | A6 | 2:33.14 | ||||||
47 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | VAT Copenhagen | 2:33.50 | ||||||
48 | Emil Stenholt Røpke | 2004 | A6 | 2:33.54 | ||||||
49 | Matias Munkholm | 2004 | VAT Copenhagen | 2:34.58 | ||||||
50 | Alexander Marcus Englev | 2004 | GTI | 2:34.64 | ||||||
51 | Malte Hjalholt | 2003 | VAT Copenhagen | 2:34.68 | ||||||
52 | Louie Hermansen | 2004 | VAT Copenhagen-MK31 | 2:35.69 | ||||||
53 | Simon Rytter Eliasen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 2:37.16 | ||||||
54 | Sofus Norby Larsson | 2004 | Herlev Svømning | 2:37.18 | ||||||
55 | Mikkel Nielsen | 2004 | Holbæk Svømme Klub | 2:37.60 | ||||||
56 | Kalle Gerner Knudsen | 2004 | VAT Copenhagen | 2:38.79 | ||||||
57 | Lucas Kaavé | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 2:40.39 | ||||||
- | Mats Krüger | 2004 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Frederik Taubert Løgager | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | SW9.4 ryg afslut mav | |||||
- | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | VAT Copenhagen | DSQ | SW9.4 ryg afslut mav | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 19 januar 2020 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:02 |