Tulokset Herning Grandprix 2019
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Herning Grand Prix 2019 | Udskriftsdato | 10 november 2019 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 12:50 | |||
Arrangør | Herning Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 november 2019 |
Løb 30, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | 525 | 31.93 | 1:11.30 | 1:54.64 | 2:31.02 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:39.69 | |||||||||
Løb 30, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederikke Elster | 2004 | 459 | 33.02 | 1:15.21 | 2:00.50 | 2:37.91 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:50.61 | |||||||||
2 | Lea Kjær Kristensen | 2004 | 447 | 32.87 | 1:12.59 | 2:02.35 | 2:39.37 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:38.03 | |||||||||
3 | Maria Hall | 2003 | 434 | 33.84 | 1:17.39 | 2:04.67 | 2:40.91 | |||
Svømmeklubben Grindsted | 2:48.91 | |||||||||
4 | Emmelina Long | 2004 | 330 | 36.76 | 1:20.76 | 2:12.50 | 2:56.26 | |||
Lyseng IF | 2:55.12 | |||||||||
5 | Benedicte Nørgaard | 2004 | 294 | 38.15 | 1:26.71 | 2:21.29 | 3:03.25 | |||
Idrætsforening Jarl, Arden | 3:11.44 | |||||||||
- | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | DNS | |||||||
Odder Svømmeklub | 2:39.16 | |||||||||
Løb 30, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marie Bertram | 2006 | 486 | 33.47 | 1:15.93 | 1:59.39 | 2:34.98 | |||
Lyseng IF | 2:37.36 | |||||||||
2 | Rikke Friis Kanstrup | 2006 | 482 | 33.86 | 1:13.04 | 2:00.49 | 2:35.34 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 2:38.84 | |||||||||
3 | Silje Mathiasen | 2006 | 459 | 34.63 | 1:12.74 | 2:01.16 | 2:37.87 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:36.91 | |||||||||
4 | Elisabeth Vingborg | 2005 | 440 | 33.96 | 1:16.46 | 2:02.11 | 2:40.18 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:40.13 | |||||||||
5 | Marie Elster | 2006 | 405 | 35.41 | 1:19.27 | 2:06.48 | 2:44.60 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:48.55 | |||||||||
6 | Annemone Rasmussen | 2006 | 399 | 36.75 | 1:19.28 | 2:08.26 | 2:45.51 | |||
Brædstrup Svømmeklub | 2:53.97 | |||||||||
7 | Stella Harpøth | 2006 | 377 | 38.81 | 1:20.56 | 2:08.86 | 2:48.55 | |||
Brædstrup Svømmeklub | 2:52.30 | |||||||||
8 | Katrine Krogh | 2005 | 368 | 36.41 | 1:19.91 | 2:09.66 | 2:50.04 | |||
Ikast Svømmeklub | 2:51.75 | |||||||||
9 | Silke Krakau Tønnesen | 2006 | 367 | 38.34 | 1:23.39 | 2:13.17 | 2:50.11 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:55.08 | |||||||||
10 | Emilie Væring Nielsen | 2005 | 359 | 38.26 | 1:23.16 | 2:10.63 | 2:51.32 | |||
Ikast Svømmeklub | 2:50.55 | |||||||||
11 | Nikoline Sejr | 2006 | 355 | 36.20 | 1:22.73 | 2:11.98 | 2:52.09 | |||
Lyseng IF | 2:58.12 | |||||||||
12 | Caden Halle | 2005 | 350 | 37.90 | 1:21.69 | 2:13.35 | 2:52.81 | |||
Odder Svømmeklub | 2:48.64 | |||||||||
13 | Olivia Mørch | 2006 | 341 | 36.69 | 1:21.51 | 2:16.09 | 2:54.34 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:53.04 | |||||||||
14 | Astamaja Rought | 2006 | 339 | 43.68 | 1:28.25 | 2:15.62 | 2:54.63 | |||
Slagelse Svømmeklub | 2:59.86 | |||||||||
15 | Olivia Sehested Mogensen | 2006 | 331 | 39.78 | 1:25.20 | 2:16.93 | 2:56.08 | |||
Viborg Svømme Klub | 3:11.13 | |||||||||
16 | Dagmar Keller | 2006 | 329 | 41.63 | 1:26.64 | 2:14.80 | 2:56.37 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 3:01.69 | |||||||||
17 | Freja Fogh Morthensen | 2006 | 324 | 40.04 | 1:23.89 | 2:17.19 | 2:57.27 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 3:11.18 | |||||||||
18 | Sophie Nørskov Schultz | 2006 | 307 | 39.90 | 1:30.37 | 2:20.52 | 3:00.58 | |||
Viborg Svømme Klub | 3:31.63 | |||||||||
19 | Laura Fjord Kristensen | 2006 | 223 | 49.46 | 1:36.46 | 2:36.78 | 3:20.79 | |||
Herning Svømmeklub | 3:34.20 | |||||||||
20 | Astrid Hansen | 2006 | 205 | 49.29 | 1:39.44 | 2:42.59 | 3:26.51 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:25.21 | |||||||||
21 | Eva Andersen | 2006 | 187 | 52.71 | 1:45.39 | 2:45.48 | 3:32.82 | |||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
22 | Klara Brinch Dyrløv | 2006 | 181 | 55.77 | 1:47.88 | 2:51.23 | 3:35.42 | |||
Viborg Svømme Klub | 3:56.02 | |||||||||
- | Anne Primdahl | 2006 | DSQ | mavelig i vend t ryg | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | 3:35.45 | |||||||||
- | Emma Sloth | 2006 | DSQ | ej samt berør 150m | ||||||
Viborg Svømme Klub | 3:12.40 | |||||||||
Løb 30, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jasmin Haaning | 2007 | 353 | 39.08 | 1:26.42 | 2:14.15 | 2:52.32 | |||
Skive Svømmeklub Poseidon | 2:57.96 | |||||||||
2 | Júlía Gunnlaugsdóttir | 2007 | 336 | 42.34 | 1:26.31 | 2:16.09 | 2:55.18 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 3:05.18 | |||||||||
3 | Frida Damm Thorsell | 2007 | 327 | 41.11 | 1:26.80 | 2:18.27 | 2:56.85 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:59.29 | |||||||||
4 | Clara Cavo Jørgensen | 2007 | 321 | 36.74 | 1:20.36 | 2:18.62 | 2:57.91 | |||
Lyseng IF | 3:07.83 | |||||||||
5 | Natasha Do Jespersen | 2007 | 310 | 40.51 | 1:27.30 | 2:18.89 | 2:59.87 | |||
Viborg Svømme Klub | 3:17.43 | |||||||||
6 | Sille Augustesen | 2008 | 307 | 41.66 | 1:27.34 | 2:19.52 | 3:00.58 | |||
Brædstrup Svømmeklub | 3:09.27 | |||||||||
7 | Julie Norman Ramer | 2007 | 296 | 41.58 | 1:27.40 | 2:19.24 | 3:02.84 | |||
Lyseng IF | 3:22.01 | |||||||||
8 | Silje Juul Kjeldsen | 2008 | 294 | 44.75 | 1:31.23 | 2:20.74 | 3:03.09 | |||
Slagelse Svømmeklub | 3:15.16 | |||||||||
9 | Frederikke Wiese Jacobsen | 2007 | 288 | 41.67 | 1:30.26 | 2:22.82 | 3:04.37 | |||
Swim Team Neptun | 3:52.54 | |||||||||
10 | Sofia Gad | 2007 | 282 | 39.99 | 1:25.03 | 2:23.06 | 3:05.66 | |||
Lyseng IF | 3:10.88 | |||||||||
11 | Emilia Pico | 2008 | 275 | 38.91 | 1:26.94 | 2:22.65 | 3:07.32 | |||
Slagelse Svømmeklub | 3:09.25 | |||||||||
12 | Alberte Rosenstand | 2007 | 266 | 39.48 | 1:28.77 | 2:25.61 | 3:09.26 | |||
Slagelse Svømmeklub | 3:19.96 | |||||||||
13 | Anne Stæhr | 2008 | 264 | 41.96 | 1:31.70 | 2:24.79 | 3:09.92 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:13.20 | |||||||||
14 | Carlijn Loeven | 2008 | 248 | 42.37 | 1:28.53 | 2:29.88 | 3:13.76 | |||
Herning Svømmeklub | 3:27.21 | |||||||||
15 | Alma Ehrenreich-Birn | 2008 | 247 | 40.64 | 1:30.16 | 2:34.66 | 3:14.21 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:17.28 | |||||||||
16 | Emma Attrup | 2007 | 236 | 40.73 | 1:30.14 | 2:30.80 | 3:17.06 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
17 | Alberte Martiny Sørensen | 2007 | 234 | 46.39 | 1:38.70 | 2:34.32 | 3:17.48 | |||
Viborg Svømme Klub | 3:44.94 | |||||||||
18 | Augusta Dalsgaard | 2007 | 234 | 50.04 | 1:39.31 | 2:36.51 | 3:17.50 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:26.63 | |||||||||
19 | Emma Kidmose Hansen | 2007 | 231 | 50.24 | 1:38.77 | 2:36.25 | 3:18.51 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 3:35.99 | |||||||||
20 | Kira Wolter | 2007 | 230 | 45.97 | 1:41.67 | 2:35.28 | 3:18.77 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:23.74 | |||||||||
21 | Alberte Andersen | 2008 | 229 | 44.86 | 1:35.74 | 2:32.51 | 3:19.04 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:28.52 | |||||||||
22 | Amalie Sams | 2007 | 229 | 46.56 | 1:40.60 | 2:36.07 | 3:19.05 | |||
Slagelse Svømmeklub | 3:36.69 | |||||||||
23 | Sarah M. Jensen | 2007 | 225 | 45.82 | 1:39.85 | 2:37.10 | 3:20.06 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 3:28.44 | |||||||||
24 | Asta Klemmensen | 2008 | 203 | 47.49 | 1:38.09 | 2:41.71 | 3:27.10 | |||
Herning Svømmeklub | 3:41.13 | |||||||||
25 | Sarah Lyse Søe | 2007 | 202 | 47.40 | 1:45.84 | 2:43.57 | 3:27.39 | |||
Odder Svømmeklub | 3:45.92 | |||||||||
26 | Karla Nøhr Rixen | 2008 | 192 | 48.33 | 1:42.38 | 2:40.45 | 3:31.01 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:30.40 | |||||||||
27 | Signe W Kjær Larsen | 2008 | 185 | 48.77 | 1:42.97 | 2:46.94 | 3:33.49 | |||
Slagelse Svømmeklub | 3:38.26 | |||||||||
28 | Karla Jæger | 2008 | 171 | 50.18 | 1:51.57 | 2:51.90 | 3:39.30 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:46.40 | |||||||||
29 | Asta Sofia Lauridsen | 2008 | 166 | 54.57 | 1:50.14 | 2:54.54 | 3:41.38 | |||
Vejle Svømmeklub | 4:30.35 | |||||||||
30 | Marie Pind Lavrsen | 2007 | 151 | 57.04 | 1:55.49 | 2:59.23 | 3:48.58 | |||
Ikast Svømmeklub | 3:54.84 | |||||||||
31 | Regitze Timm Siggard | 2007 | 150 | 54.30 | 1:50.30 | 2:55.68 | 3:48.86 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
32 | Victoria Guldberg | 2008 | 96 | 1:13.85 | 2:21.61 | 3:27.77 | 4:25.79 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
- | Amalie Moeskjær | 2007 | DNS | |||||||
Ikast Svømmeklub | 3:20.03 | |||||||||
- | Clara Møller Skatka | 2007 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | 3:56.42 | |||||||||
- | Ida-Marie K. Pind | 2007 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | 3:09.54 | |||||||||
- | Maja Sloth | 2008 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | 3:16.05 | |||||||||
- | Mathilde D. Liboriussen | 2007 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | 3:27.17 | |||||||||
- | Silke Sejr Elgaard Jørgen | 2007 | DNS | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | 3:26.29 | |||||||||
- | Simone Trekær Klausen | 2007 | DNS | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | 3:09.94 | |||||||||
- | Laura Kibsgaard | 2008 | DSQ | afslut ryg på mave | ||||||
Viborg Svømme Klub | 4:04.68 | |||||||||
Løb 30, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2009-2020 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Astrid V. Petersen | 2009 | 198 | 51.41 | 1:44.32 | 2:43.47 | 3:28.88 | |||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
2 | Astrid Dindler | 2009 | 194 | 53.22 | 1:44.99 | 2:46.17 | 3:30.16 | |||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
3 | Asta-Marie Rasmussen | 2009 | 192 | 54.79 | 1:49.47 | 2:48.83 | 3:31.17 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:39.60 | |||||||||
4 | Olivia Holmberg | 2009 | 189 | 56.59 | 1:53.01 | 2:46.57 | 3:32.24 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:46.39 | |||||||||
5 | Signe Skelvig | 2009 | 188 | 47.40 | 1:39.68 | 2:43.44 | 3:32.39 | |||
Slagelse Svømmeklub | 3:27.26 | |||||||||
6 | Freya Jensen | 2009 | 188 | 47.25 | 1:41.07 | 2:40.44 | 3:32.53 | |||
Herning Svømmeklub | 3:37.28 | |||||||||
7 | Idun Kjeldsmark Gregersen | 2009 | 178 | 45.84 | 1:40.58 | 2:46.11 | 3:36.49 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:24.53 | |||||||||
8 | Meiko Nakatani | 2010 | 152 | 55.67 | 1:50.07 | 2:55.12 | 3:47.94 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:57.59 | |||||||||
9 | Laura Storm Frimann | 2009 | 139 | 56.16 | 1:53.20 | 3:04.09 | 3:55.13 | |||
Slagelse Svømmeklub | 3:52.18 | |||||||||
10 | Ann-Maria Malou Windfeld | 2009 | 121 | 58.54 | 1:58.95 | 3:09.16 | 4:05.81 | |||
Vejle Svømmeklub | 4:19.31 | |||||||||
- | Lærke Pilgaard Johansson | 2009 | DNS | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Victoria Amalie Mouritzen | 2009 | DNS | |||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
- | Caroline R. Frandsen | 2009 | DSQ | 1 crawltag i fly 25m | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 | Udskriftsdato | 10 november 2019 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:50 |