2020-10-30   14:45:24
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Höstsimiaden 2019, Linköping

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 lördag kl 10.00

Document
Resultat
Höstsimiaden
Plats: Arrangör: LASS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 30 nov 2019 till den 1 dec 2019
Gren 10, 200m Medley Damer 12 oä 12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Greta Sjögren 2007 Motala Simsällskap 390 2:46.73
50m: 36.92
100m: 1:20.56
(43.64)
150m: 2:09.26
(48.70)
200m: 2:46.73
(37.47)
2 Fanny Ivarsson 2007 Linköpings Allmänna SS +0.72 342 2:54.25 +7.52
50m: 39.09
100m: 1:24.82
(45.73)
150m: 2:14.57
(49.75)
200m: 2:54.25
(39.68)
3 Edith Nyman 2007 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.73 331 2:56.15 +9.42
50m: 38.40
100m: 1:22.83
(44.43)
150m: 2:13.81
(50.98)
200m: 2:56.15
(42.34)
4 Filippa  Andersson-Lundin 2007 Norrköpings Kappsimningsklubb 326 2:57.06 +10.33
50m: 37.38
100m: 1:22.51
(45.13)
150m: 2:15.79
(53.28)
200m: 2:57.06
(41.27)
5 Elma Halak 2007 Linköpings Allmänna SS +0.69 300 3:01.90 +15.17
50m: 37.26
100m: 1:22.49
(45.23)
150m: 2:20.48
(57.99)
200m: 3:01.90
(41.42)
6 Viola Högberg 2007 Linköpings Allmänna SS 291 3:03.80 +17.07
50m: 41.08
100m: 1:31.33
(50.25)
150m: 2:22.13
(50.80)
200m: 3:03.80
(41.67)
7 Emma Persson 2007 Linköpings Allmänna SS 284 3:05.33 +18.60
50m: 41.99
100m: 1:31.39
(49.40)
150m: 2:24.48
(53.09)
200m: 3:05.33
(40.85)
8 Ella Hagström 2007 Norrköpings Kappsimningsklubb 283 3:05.45 +18.72
50m: 39.75
100m: 1:27.40
(47.65)
150m: 2:21.67
(54.27)
200m: 3:05.45
(43.78)
9 Hanna Oehm 2007 Linköpings Allmänna SS 271 3:08.23 +21.50
50m: 38.13
100m: 1:27.56
(49.43)
150m: 2:24.05
(56.49)
200m: 3:08.23
(44.18)
10 Angelica Hietanen 2007 Linköpings Allmänna SS 250 3:13.37 +26.64
50m: 43.78
100m: 1:32.23
(48.45)
150m: 2:29.65
(57.42)
200m: 3:13.37
(43.72)
11 Julia Karlberg 2007 Linköpings Allmänna SS 247 3:14.09 +27.36
50m: 40.62
100m: 1:28.14
(47.52)
150m: 2:30.54
(1:02.40)
200m: 3:14.09
(43.55)
12 Alicia Wallberg 2007 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.71 232 3:18.20 +31.47
50m: 45.68
100m: 1:36.81
(51.13)
150m: 2:30.78
(53.97)
200m: 3:18.20
(47.42)
13 Ella Veenhuis 2007 Simklubben Blåkulla Oskarsham 231 3:18.41 +31.68
50m: 44.81
100m: 1:34.06
(49.25)
150m: 2:31.00
(56.94)
200m: 3:18.41
(47.41)
14 Meja Askebring 2007 Oskarshamns Simsällskap 214 3:23.60 +36.87
50m: 48.74
100m: 1:38.40
(49.66)
150m: 2:37.34
(58.94)
200m: 3:23.60
(46.26)
15 Mea Bovinder 2007 Västerviks Simsällskap +0.75 166 3:41.54 +54.81
50m: 49.49
100m: 1:47.86
(58.37)
150m: 2:48.16
(1:00.30)
200m: 3:41.54
(53.38)
- Alice Holmberg 2007 Linköpings Allmänna SS +0.45 DSQ
- Julia Carmström 2007 Oskarshamns Simsällskap +0.88 DSQ
- Nora Grönberg 2007 Norrköpings Kappsimningsklubb DSQ
- Julia Almquist 2007 Oskarshamns Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2019-11-30 11:21:32
Gren 10, 200m Medley Damer 12 oä 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Klara Blickfors 2006 Oskarshamns Simsällskap +0.80 436 2:40.68
50m: 34.72
100m: 1:14.55
(39.83)
150m: 2:04.88
(50.33)
200m: 2:40.68
(35.80)
2 Ylva Andersson 2005 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.72 399 2:45.51 +4.83
50m: 35.16
100m: 1:18.57
(43.41)
150m: 2:07.87
(49.30)
200m: 2:45.51
(37.64)
3 Henny Paläng 2006 Linköpings Allmänna SS 394 2:46.12 +5.44
50m: 33.71
100m: 1:18.83
(45.12)
150m: 2:08.88
(50.05)
200m: 2:46.12
(37.24)
4 Engla Dunhagen 2006 Finspångs Simklubb +0.68 387 2:47.21 +6.53
50m: 38.58
100m: 1:23.31
(44.73)
150m: 2:09.35
(46.04)
200m: 2:47.21
(37.86)
5 Emma Werner 2005 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.65 385 2:47.44 +6.76
50m: 35.89
100m: 1:18.20
(42.31)
150m: 2:08.06
(49.86)
200m: 2:47.44
(39.38)
6 Felicia Gustavsson 2006 Finspångs Simklubb 367 2:50.13 +9.45
50m: 37.13
100m: 1:19.01
(41.88)
150m: 2:10.72
(51.71)
200m: 2:50.13
(39.41)
7 Ellen Arnell 2006 Linköpings Allmänna SS 364 2:50.66 +9.98
50m: 37.64
100m: 1:23.39
(45.75)
150m: 2:12.09
(48.70)
200m: 2:50.66
(38.57)
8 Frida Erlandsson 2006 Linköpings Allmänna SS 355 2:51.95 +11.27
50m: 34.84
100m: 1:22.32
(47.48)
150m: 2:11.06
(48.74)
200m: 2:51.95
(40.89)
9 Hanna Manninen 2006 Motala Simsällskap +0.66 344 2:53.91 +13.23
50m: 38.66
100m: 1:24.28
(45.62)
150m: 2:15.44
(51.16)
200m: 2:53.91
(38.47)
10 Alwa Merenius 2006 Linköpings Allmänna SS 337 2:55.02 +14.34
50m: 39.84
100m: 1:23.79
(43.95)
150m: 2:16.20
(52.41)
200m: 2:55.02
(38.82)
11 Emma Liis Eerik 2006 Linköpings Allmänna SS +0.72 333 2:55.81 +15.13
50m: 37.29
100m: 1:22.53
(45.24)
150m: 2:18.14
(55.61)
200m: 2:55.81
(37.67)
12 Majken Alvehus 2005 Linköpings Allmänna SS +0.81 306 3:00.69 +20.01
50m: 40.83
100m: 1:27.52
(46.69)
150m: 2:19.41
(51.89)
200m: 3:00.69
(41.28)
13 Hanna Johansson 2005 Finspångs Simklubb +0.73 284 3:05.36 +24.68
50m: 41.97
100m: 1:28.51
(46.54)
150m: 2:21.89
(53.38)
200m: 3:05.36
(43.47)
14 Tualie Hörnell 2006 Västerviks Simsällskap +0.65 266 3:09.48 +28.80
50m: 40.79
100m: 1:30.65
(49.86)
150m: 2:25.94
(55.29)
200m: 3:09.48
(43.54)
15 Alfrida Lagström 2006 Oskarshamns Simsällskap +0.76 247 3:14.15 +33.47
50m: 40.51
100m: 1:31.40
(50.89)
150m: 2:29.39
(57.99)
200m: 3:14.15
(44.76)
16 Moa Olehag-Fornander 2005 Linköpings Allmänna SS +0.53 247 3:14.19 +33.51
50m: 42.96
100m: 1:35.37
(52.41)
150m: 2:27.86
(52.49)
200m: 3:14.19
(46.33)
17 Anna Söderqvist 2006 Motala Simsällskap +0.75 245 3:14.58 +33.90
50m: 46.03
100m: 1:34.69
(48.66)
150m: 2:28.25
(53.56)
200m: 3:14.58
(46.33)
18 My Wallin 2006 Oskarshamns Simsällskap +0.63 230 3:18.62 +37.94
50m: 40.57
100m: 1:33.78
(53.21)
150m: 2:34.03
(1:00.25)
200m: 3:18.62
(44.59)
- Alice Johansson 2005 Linköpings Allmänna SS +0.68 DSQ
- Esther Mira Nath 2005 Linköpings Allmänna SS DSQ
- Oliwia Koniusz 2005 Linköpings Allmänna SS DNS
- Josefin  Klintåker 2006 Linköpings Allmänna SS DNS
Grenen officiell:  2019-11-30 11:21:32
Gren 10, 200m Medley Damer 12 oä 15 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lena Årebo 2002 Linköpings Allmänna SS +0.73 477 2:35.88
50m: 33.29
100m: 1:12.07
(38.78)
150m: 1:57.21
(45.14)
200m: 2:35.88
(38.67)
2 Ebba Bladh Hazard 2004 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.73 475 2:36.09 +0.21
50m: 35.22
100m: 1:17.44
(42.22)
150m: 2:02.32
(44.88)
200m: 2:36.09
(33.77)
3 Darja Koutchinskaia 2003 Linköpings Allmänna SS +0.54 455 2:38.38 +2.50
50m: 32.58
100m: 1:13.95
(41.37)
150m: 2:01.50
(47.55)
200m: 2:38.38
(36.88)
4 Alva Högberg 2002 Linköpings Allmänna SS 451 2:38.88 +3.00
50m: 34.70
100m: 1:18.75
(44.05)
150m: 2:01.35
(42.60)
200m: 2:38.88
(37.53)
5 Elsa  Linné 2003 Linköpings Allmänna SS +0.74 431 2:41.28 +5.40
50m: 34.43
100m: 1:16.44
(42.01)
150m: 2:04.87
(48.43)
200m: 2:41.28
(36.41)
6 Stefanie Petrovic 2003 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.80 351 2:52.73 +16.85
50m: 36.66
100m: 1:20.57
(43.91)
150m: 2:12.05
(51.48)
200m: 2:52.73
(40.68)
7 Maria Dehgani 2003 Linköpings Allmänna SS 318 2:58.52 +22.64
50m: 36.66
100m: 1:23.77
(47.11)
150m: 2:16.62
(52.85)
200m: 2:58.52
(41.90)
8 Wilma Silvander 2003 Tranås Simsällskap 235 3:17.44 +41.56
50m: 44.10
100m: 1:33.85
(49.75)
150m: 2:33.42
(59.57)
200m: 3:17.44
(44.02)
9 Amanda Wärn 2004 Finspångs Simklubb +0.84 212 3:24.26 +48.38
50m: 46.45
100m: 1:39.57
(53.12)
150m: 2:37.94
(58.37)
200m: 3:24.26
(46.32)
- Anna Vikström 2004 Linköpings Allmänna SS DNS
Grenen officiell:  2019-11-30 11:21:32
2019-11-30 11:22:28 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Linköpings Allmänna SS

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner