2020-08-14   10:01:45
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Fynske Kortbanemesterskaber

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 23 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 23 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Fynske kortbanemesterskaber 19    Udskriftsdato  01 december 2019   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  09:18   
  Arrangør  H2Odense         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 november 2019         
 
 
Løb 23, 4X100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m      Opnået  Status 











 
Rsk Piger  2004  Ringe Svømme Klub            4:40.17   
  Thilde Rosen Lundsfryd  2004      34.22  1:10.09      1:10.09   
  Olivia Hemmeløff  2006      36.31  1:16.95      2:27.04   
  Anna Rønn  2005      31.24  1:08.26      3:35.30   
  Christine Mols  2006      30.23  1:04.87      4:40.17   
                     
H2Odense Damer 2  1997  H2Odense            4:51.41   
  Maibritt Skjoldborg  2002      36.18  1:15.73      1:15.73   
  Ida Juul Grønning  2004      38.40  1:22.22      2:37.95   
  Sophie E. Modeweg-Hansen  1997      29.52  1:07.36      3:45.31   
  Cecilie Baraviec  2000      31.57  1:06.10      4:51.41   
                     
Rsk Tøser  2006  Ringe Svømme Klub            5:21.20   
  Lærke Rosen Lundsfryd  2006      38.63  1:20.23      1:20.23   
  Sofie Dyrelund Rasmussen  2007      43.08  1:30.58      2:50.81   
  Mathilde Hvidberg  2007      35.79  1:19.06      4:09.87   
  Emilie Hemmeløff  2008      33.22  1:11.33      5:21.20   
                     
Tommerup Piger  2001  Tommerup Svømme Klub            5:46.78   
  Mette Bruun-Petersen  2001      35.98  1:13.10      1:13.10   
  Sofia Mortensen  2007      50.57  1:48.26      3:01.36   
  Karoline Jørgensen  2007      43.61  1:35.29      4:36.65   
  Anne Bruun-Petersen  2007      34.34  1:10.13      5:46.78   
                     
Frem Odense 2  2007  Frem Odense            6:37.70   
  Meryem Ercaliskan  2007      50.62  1:45.61      1:45.61   
  Frederikke Wood  2007      52.00  1:51.31      3:36.92   
  Maya K. Alstrup-Lopez  2007      43.03  1:33.18      5:10.10   
  Lisa Bjergmann Jensen  2007      40.36  1:27.60      6:37.70   
                     
Frem Odense 1  2006  Frem Odense            DNS   
  Sava Mathilde Simonsen  2008                 
  Victoria Juul Larsen  2006                 
  Liva Vangsgaard  2006                 
  Monica Munkbjerg  2006              DNS   
                     
H2Odense Damer 1  2000  H2Odense            DSQ  2flyben v75m 
  Emilie Podiss Petersen  2004      34.59  1:09.91      1:09.91   
                     
Rsk Damer  1997  Ringe Svømme Klub            DSQ  Tyvstart 
  Cecilie Ahrentsen  1998      37.34  1:17.14      1:17.14   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  01 december 2019 
Licens til H2Odense  Udskriftstidspunkt  09:18 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark