2020-03-28   19:42:40
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Sparekassen Vendsyssel Cup 2020

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag formiddag

Resultat Løb 11 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vendsyssel Cup 2020    Udskriftsdato  08 februar 2020   
  Stævne by  Aabybro    Udskriftstidspunkt  12:14   
  Arrangør  Vendsyssel Cup & Aabybro Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 februar 2020         
 
 
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2008-2020 
Årg. 2008-2020: Maria Bjørnbak Bostrup 32.08 2008-11-01 
Årg. 2006-2007: Ophelia Kronborg Jensen (2005) 29.33 2019-01-26 
Årg. 2004-2005: Lærke Høgsted (2003) 28.61 2019-01-26 
Årg. 0-2003: Camilla Ottesen 27.79 2016-11-05 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alma Nygreen Sakic  2008    246          36.55   
  Svømmeklubben S 68  41.20                 
Helene Lavrsen  2008    239          36.90   
  Svømmeklubben Nord  36.13                 
Nicoline Ravn Mortensen  2008    231          37.36   
  Aabybro Idrætsforening  37.79                 
Emilie Hermansen  2008    221          37.90   
  Brønderslev SK08  38.45                 
Ronja Maria Grønkjær Pedersen  2009    211          38.47   
  Svømmeklubben Nord  40.40                 
Lisa Stenger  2008    201          39.14   
  Aabybro Idrætsforening  41.92                 
Maria Guneva  2008    168          41.49   
  Svømmeklubben S 68  43.28                 
Agnes Brix Rasmussen  2008    157          42.45   
  Aabybro Idrætsforening  41.13                 
Astrid Munk Fuglsang  2009    153          42.86   
  Svømmeklubben S 68  43.09                 
10  Aino Aalto  2008    133          44.90   
  Svømmeklubben S 68  42.71                 
11  Liva Lund Henningsen  2009    120          46.40   
  Aabybro Idrætsforening  45.00                 
12  Alberte Elsborg  2008    120          46.44   
  Aabybro Idrætsforening  56.00                 
13  Ida Rasmussen  2008    86          51.88   
  Frederikshavn Svømmeklub                   
14  Liva Christensen  2008    76          53.96   
  Sindal Svømmeforening  55.99                 
Emma Bertelsen  2008              DSQ  tyvstart 
  Svømmeklubben Nord  37.28                 
Lærke Stubben Broberg  2011              DSQ  tyvstart 
  Svømmeklubben S 68                   
Reka Szephalmi  2009              DSQ  ej berør v. 25m 
  Svømmeklubben S 68  37.84                 
 
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2007 
Årg. 2008-2020: Maria Bjørnbak Bostrup 32.08 2008-11-01 
Årg. 2006-2007: Ophelia Kronborg Jensen (2005) 29.33 2019-01-26 
Årg. 2004-2005: Lærke Høgsted (2003) 28.61 2019-01-26 
Årg. 0-2003: Camilla Ottesen 27.79 2016-11-05 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathilde Hoff Sørensen  2006    389          31.40   
  Svømmeklubben Nord  31.31                 
Nikoline Michaelsen  2007    389          31.41   
  Svømmeklubben S 68  31.03                 
Therese J Helt  2006    358          32.27   
  Aabybro Idrætsforening  31.63                 
Aia Caroline Abel  2006    347          32.63   
  Svømmeklubben Nord  32.40                 
Patricia Nættermann  2007    344          32.70   
  Svømmeklubben S 68  31.30                 
Selma Nygreen Sakic  2006    327          33.25   
  Svømmeklubben S 68  33.81                 
Ida Jensen  2006    271          35.43   
  Svømmeklubben S 68  34.31                 
Reinike Veenstra  2006    248          36.45   
  Svømmeklubben S 68  37.77                 
Matilde Christiansen  2007    227          37.58   
  Svømmeklubben S 68  40.43                 
10  Frida Wilke  2006    223          37.77   
  Svømmeklubben S 68  43.32                 
11  Agnethe Frank Mathiasen  2006    193          39.61   
  Fjerritslev Svømmeklub                   
12  Emily Kastaniegaard  2007    177          40.77   
  Aabybro Idrætsforening  42.09                 
13  Amy Hyllen  2006    139          44.19   
  Frederikshavn Svømmeklub                   
14  Cecilie Husum  2006    97          49.84   
  Sindal Svømmeforening  55.99                 
Sofia Jørgensen  2006              DNS   
  Svømmeklubben S 68  32.15                 
 
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2005 
Årg. 2008-2020: Maria Bjørnbak Bostrup 32.08 2008-11-01 
Årg. 2006-2007: Ophelia Kronborg Jensen (2005) 29.33 2019-01-26 
Årg. 2004-2005: Lærke Høgsted (2003) 28.61 2019-01-26 
Årg. 0-2003: Camilla Ottesen 27.79 2016-11-05 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anna Munk Fuglsang  2005    504          28.80  Deltager ikke i finalen 
  Svømmeklubben S 68  28.93                 
Anne-Sophie Andersen  2004    488          29.12   
  Svømmeklubben Nord  28.85                 
Kirstine Jørgensen  2004    486          29.15   
  Svømmeklubben S 68  29.21                 
Matilde Thirup  2005    481          29.25   
  Svømmeklubben S 68  28.44                 
Ophelia Kronborg Jensen  2005    445          30.02   
  Aabybro Idrætsforening  29.00                 
Cecilie Michaelsen  2005    440          30.14   
  Svømmeklubben S 68  30.31                 
Astrid Jensen  2005    436          30.23   
  Svømmeklubben Nord  29.35                 
Mie Asmussen  2005    402          31.05   
  Svømmeklubben S 68  29.88                 
Emma Ploug Rasmussen  2005    395          31.24   
  Svømmeklubben S 68  31.85                 
10  Kristine Vestergaard  2005    363          32.12   
  Brønderslev SK08  31.92                 
11  Sara Kokholm  2005    344          32.72   
  Svømmeklubben S 68  32.89                 
12  Josefine Høgh  2005    299          34.27   
  Svømmeklubben S 68  33.52                 
13  Johanna Sandager Borup  2005    281          34.98   
  Aabybro Idrætsforening  35.07                 
14  Katrine Lundmann  2005    213          38.38   
  Fjerritslev Svømmeklub                   
15  Laura Wæhrens  2005    194          39.59   
  Frederikshavn Svømmeklub                   
16  Silke Drivsholm  2005    167          41.61   
  Svømmeklubben Jet                   
17  Maja Simonsen  2005    134          44.74   
  Svømmeklubben Jet  48.30                 
Cirkeline Mejlby  2005              DSQ  tyvstart 
  Fjerritslev Svømmeklub                   
 
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 0-2003 
Årg. 2008-2020: Maria Bjørnbak Bostrup 32.08 2008-11-01 
Årg. 2006-2007: Ophelia Kronborg Jensen (2005) 29.33 2019-01-26 
Årg. 2004-2005: Lærke Høgsted (2003) 28.61 2019-01-26 
Årg. 0-2003: Camilla Ottesen 27.79 2016-11-05 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Naja Laitinen Wigard  2003    440          30.14   
  Svømmeklubben Nord  29.53                 
Sara Bundgaard  2003    363          32.14   
  Svømmeklubben S 68  29.79                 
Sofie Jakobsen  2003    341          32.81   
  Svømmeklubben S 68  31.82                 
Signe Møller Winther  2002    316          33.66   
  Svømmeklubben Nord  33.76                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  08 februar 2020 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  12:14 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark