2020-07-11   09:42:25
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Sparekassen Vendsyssel Cup 2020

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vendsyssel Cup 2020    Udskriftsdato  08 februar 2020   
  Stævne by  Aabybro    Udskriftstidspunkt  10:20   
  Arrangør  Vendsyssel Cup & Aabybro Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 februar 2020         
 
 
Løb 1, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2006-2007 
Årg. 2006-2007: Marie Louise Kolbeck 1:11.67 2002-11-02 
Årg. 2004-2005: Pernille Rasmussen 1:07.59 2010-11-13 
Årg. 0-2003: Mary Folkedal Hole 1:06.14 2018-01-28 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Carla Brix Rasmussen  2006    245  39.44        1:27.24   
  Aabybro Idrætsforening  1:27.92                 
                     
Selma Nygreen Sakic  2006    224  40.84        1:29.81   
  Svømmeklubben S 68  1:25.14                 
                     
Malou Callisen  2007    204  41.38        1:32.63   
  Brønderslev SK08  1:34.49                 
                     
Neya Damgaard  2007    196  43.04        1:33.88   
  Brønderslev SK08                   
                     
Amy Hyllen  2006              DSQ  brystben v. 75m 
  Frederikshavn Svømmeklub                   
                     
 
Løb 1, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2004-2005 
Årg. 2006-2007: Marie Louise Kolbeck 1:11.67 2002-11-02 
Årg. 2004-2005: Pernille Rasmussen 1:07.59 2010-11-13 
Årg. 0-2003: Mary Folkedal Hole 1:06.14 2018-01-28 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Caroline Bomholt Jensen  2005    384  35.78        1:15.12   
  Brønderslev SK08  1:12.31                 
                     
Cecilie Michaelsen  2005    299  36.99        1:21.66   
  Svømmeklubben S 68  1:20.36                 
                     
Josefine Høgh  2005    216  42.47        1:30.96   
  Svømmeklubben S 68  1:24.38                 
                     
Sara Kokholm  2005    216  41.48        1:30.96   
  Svømmeklubben S 68  1:27.15                 
                     
Laura Wæhrens  2005    93  49.44        2:00.44   
  Frederikshavn Svømmeklub                   
                     
 
Løb 1, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 0-2003 
Årg. 2006-2007: Marie Louise Kolbeck 1:11.67 2002-11-02 
Årg. 2004-2005: Pernille Rasmussen 1:07.59 2010-11-13 
Årg. 0-2003: Mary Folkedal Hole 1:06.14 2018-01-28 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofie Rasmussen  1999    387  35.17        1:14.88   
  Svømmeklubben S 68  1:06.01                 
                     
Naja Laitinen Wigard  2003    362  35.08        1:16.57   
  Svømmeklubben Nord  1:14.35                 
                     
Sara Bundgaard  2003    288  38.25        1:22.68   
  Svømmeklubben S 68  1:19.45                 
                     
Sofie Jakobsen  2003              DNF   
  Svømmeklubben S 68  1:25.39                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  08 februar 2020 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  10:20 
 
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vendsyssel Cup 2020    Udskriftsdato  08 februar 2020   
  Stævne by  Aabybro    Udskriftstidspunkt  16:12   
  Arrangør  Vendsyssel Cup & Aabybro Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 februar 2020         
 
 
Løb 1, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
Årg. 2006-2007: Marie Louise Kolbeck 1:11.67 2002-11-02 
Årg. 2004-2005: Pernille Rasmussen 1:07.59 2010-11-13 
Årg. 0-2003: Mary Folkedal Hole 1:06.14 2018-01-28 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Selma Nygreen Sakic  2006    345  36.88        1:17.84   
  Svømmeklubben S 68  1:25.14                 
                     
Carla Brix Rasmussen  2006    275  36.79        1:23.91   
  Aabybro Idrætsforening  1:27.92                 
                     
Malou Callisen  2007    226  39.35        1:29.61   
  Brønderslev SK08  1:34.49                 
                     
Neya Damgaard  2007    219  42.25        1:30.54   
  Brønderslev SK08                   
                     
 
Løb 1, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
Årg. 2006-2007: Marie Louise Kolbeck 1:11.67 2002-11-02 
Årg. 2004-2005: Pernille Rasmussen 1:07.59 2010-11-13 
Årg. 0-2003: Mary Folkedal Hole 1:06.14 2018-01-28 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Caroline Bomholt Jensen  2005    448  34.50        1:11.33   
  Brønderslev SK08  1:12.31                 
                     
Cecilie Michaelsen  2005    360  35.35        1:16.70   
  Svømmeklubben S 68  1:20.36                 
                     
Sara Kokholm  2005    283  37.36        1:23.11   
  Svømmeklubben S 68  1:27.15                 
                     
Josefine Høgh  2005    276  39.46        1:23.82   
  Svømmeklubben S 68  1:24.38                 
                     
Laura Wæhrens  2005    94  51.68        1:59.95   
  Frederikshavn Svømmeklub                   
                     
 
Løb 1, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2003 
Årg. 2006-2007: Marie Louise Kolbeck 1:11.67 2002-11-02 
Årg. 2004-2005: Pernille Rasmussen 1:07.59 2010-11-13 
Årg. 0-2003: Mary Folkedal Hole 1:06.14 2018-01-28 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofie Rasmussen  1999    544  31.31        1:06.89   
  Svømmeklubben S 68  1:06.01                 
                     
Sara Bundgaard  2003    397  34.41        1:14.28   
  Svømmeklubben S 68  1:19.45                 
                     
Naja Laitinen Wigard  2003    381  34.09        1:15.31   
  Svømmeklubben Nord  1:14.35                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  08 februar 2020 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  16:12 
 
Resultat Løb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider
Resultat Løb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Vendsyssel Cup 2020    Udskriftsdato  08 februar 2020   
  Stævne by  Aabybro    Udskriftstidspunkt  10:24   
  Arrangør  Vendsyssel Cup & Aabybro Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 februar 2020         
 
 
Løb 2, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2006-2007 
Årg. 2006-2007: Joachim Mortensen 1:05.79 2008-11-01 
Årg. 2004-2005: Elias Hnaghøj Jonsson 1:00.34 2018-01-28 
Årg. 0-2003: Lars Rasmussen 58.80 1990-11-01 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Mølgaard  2006    292          1:12.45   
  Aabybro Idrætsforening  1:19.12                 
Christian Andersen  2006    257          1:15.57   
  Svømmeklubben Nord  1:18.63                 
Mads Poulsen  2007    182          1:24.70   
  Aabybro Idrætsforening  1:29.20                 
 
Løb 2, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2004-2005 
Årg. 2006-2007: Joachim Mortensen 1:05.79 2008-11-01 
Årg. 2004-2005: Elias Hnaghøj Jonsson 1:00.34 2018-01-28 
Årg. 0-2003: Lars Rasmussen 58.80 1990-11-01 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Karl Anton Kristensen  2005    402          1:05.14   
  Svømmeklubben S 68  1:08.44                 
Emil Jaworski  2004    355          1:07.88   
  Svømmeklubben Nord  1:09.33                 
Bastian Stausholm Larsen  2005    317          1:10.45   
  Aabybro Idrætsforening  1:12.34                 
Jacob Aagaard Andersen  2004    274          1:13.97   
  Brønderslev SK08  1:11.59                 
Philip Bendtsen  2005    220          1:19.62   
  Svømmeklubben S 68  1:25.65                 
 
Løb 2, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 0-2003 
Årg. 2006-2007: Joachim Mortensen 1:05.79 2008-11-01 
Årg. 2004-2005: Elias Hnaghøj Jonsson 1:00.34 2018-01-28 
Årg. 0-2003: Lars Rasmussen 58.80 1990-11-01 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Elias Hanghøj Jonsson  2002    450          1:02.73   
  Svømmeklubben S 68  56.26                 
Jeppe Egholm  2003    394          1:05.53   
  Svømmeklubben S 68  1:00.51                 
Magnus Østergaard Barslev  2003    377          1:06.50   
  Aabybro Idrætsforening  1:03.54                 
Gustav Hjerrild-Jensen  2003    367          1:07.12   
  Svømmeklubben Nord  1:09.28                 
Anders Mikkelsen  2001    179          1:25.24   
  Aabybro Idrætsforening  1:25.99                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  08 februar 2020 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  10:24 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vendsyssel Cup 2020    Udskriftsdato  08 februar 2020   
  Stævne by  Aabybro    Udskriftstidspunkt  16:20   
  Arrangør  Vendsyssel Cup & Aabybro Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 februar 2020         
 
 
Løb 2, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 
Årg. 2006-2007: Joachim Mortensen 1:05.79 2008-11-01 
Årg. 2004-2005: Elias Hnaghøj Jonsson 1:00.34 2018-01-28 
Årg. 0-2003: Lars Rasmussen 58.80 1990-11-01 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Mølgaard  2006    303  33.75        1:11.54   
  Aabybro Idrætsforening  1:19.12                 
                     
Christian Andersen  2006    299  33.75        1:11.89   
  Svømmeklubben Nord  1:18.63                 
                     
Mads Poulsen  2007    206  36.77        1:21.39   
  Aabybro Idrætsforening  1:29.20                 
                     
 
Løb 2, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
Årg. 2006-2007: Joachim Mortensen 1:05.79 2008-11-01 
Årg. 2004-2005: Elias Hnaghøj Jonsson 1:00.34 2018-01-28 
Årg. 0-2003: Lars Rasmussen 58.80 1990-11-01 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Karl Anton Kristensen  2005    410  29.75        1:04.69   
  Svømmeklubben S 68  1:08.44                 
                     
Emil Jaworski  2004    345  31.68        1:08.49   
  Svømmeklubben Nord  1:09.33                 
                     
Jacob Aagaard Andersen  2004    318  32.49        1:10.37   
  Brønderslev SK08  1:11.59                 
                     
Bastian Stausholm Larsen  2005    311  32.59        1:10.94   
  Aabybro Idrætsforening  1:12.34                 
                     
Philip Bendtsen  2005    210  37.52        1:20.86   
  Svømmeklubben S 68  1:25.65                 
                     
 
Løb 2, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-2003 
Årg. 2006-2007: Joachim Mortensen 1:05.79 2008-11-01 
Årg. 2004-2005: Elias Hnaghøj Jonsson 1:00.34 2018-01-28 
Årg. 0-2003: Lars Rasmussen 58.80 1990-11-01 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Elias Hanghøj Jonsson  2002    569  28.09        58.02  17-999 Aldersgruppe Rekord 
  Svømmeklubben S 68  56.26                 
                     
Jeppe Egholm  2003    497  29.23        1:00.68   
  Svømmeklubben S 68  1:00.51                 
                     
Magnus Østergaard Barslev  2003    440  28.96        1:03.17   
  Aabybro Idrætsforening  1:03.54                 
                     
Gustav Hjerrild-Jensen  2003    312  31.64        1:10.84   
  Svømmeklubben Nord  1:09.28                 
                     
Anders Mikkelsen  2001    176  38.86        1:25.72   
  Aabybro Idrætsforening  1:25.99                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  08 februar 2020 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  16:20 
 
Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vendsyssel Cup 2020    Udskriftsdato  08 februar 2020   
  Stævne by  Aabybro    Udskriftstidspunkt  10:30   
  Arrangør  Vendsyssel Cup & Aabybro Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 februar 2020         
 
 
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2008-2020 
Årg. 2008-2020: Ida Rønnow 34.91 2018-01-28 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofie Callsen  2008    236          39.45   
  Aabybro Idrætsforening  42.41                 
Alma Nygreen Sakic  2008    172          43.82   
  Svømmeklubben S 68  43.73                 
Helene Lavrsen  2008    157          45.14   
  Svømmeklubben Nord  49.78                 
Ronja Maria Grønkjær Pedersen  2009    145          46.38   
  Svømmeklubben Nord  51.30                 
Reka Szephalmi  2009    128          48.28   
  Svømmeklubben S 68  47.94                 
Emma Bertelsen  2008    109          50.99   
  Svømmeklubben Nord  58.45                 
Lærke Stubben Broberg  2011    104          51.69   
  Svømmeklubben S 68                   
Astrid Munk Fuglsang  2009    104          51.82   
  Svømmeklubben S 68  57.92                 
Maria Guneva  2008    83          55.84   
  Svømmeklubben S 68                   
Alberte Elsborg  2008              DSQ  crawlarme v. start 
  Aabybro Idrætsforening  1:00.00                 
Ida Rasmussen  2008              DSQ  Tyvstart 
  Frederikshavn Svømmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  08 februar 2020 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  10:30 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vendsyssel Cup 2020    Udskriftsdato  08 februar 2020   
  Stævne by  Aabybro    Udskriftstidspunkt  16:35   
  Arrangør  Vendsyssel Cup & Aabybro Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 februar 2020         
 
 
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2020 
Årg. 2008-2020: Ida Rønnow 34.91 2018-01-28 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofie Callsen  2008    236          39.43   
  Aabybro Idrætsforening  42.41                 
Alma Nygreen Sakic  2008    203          41.45   
  Svømmeklubben S 68  43.73                 
Reka Szephalmi  2009    162          44.72   
  Svømmeklubben S 68  47.94                 
Helene Lavrsen  2008    157          45.12   
  Svømmeklubben Nord  49.78                 
Emma Bertelsen  2008              DSQ  crawlarm v. 25m 
  Svømmeklubben Nord  58.45                 
Ronja Maria Grønkjær Pedersen  2009              DSQ  Fod ej frem i start 
  Svømmeklubben Nord  51.30                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  08 februar 2020 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  16:35 
 
Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vendsyssel Cup 2020    Udskriftsdato  08 februar 2020   
  Stævne by  Aabybro    Udskriftstidspunkt  10:36   
  Arrangør  Vendsyssel Cup & Aabybro Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 februar 2020         
 
 
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2008-2020 
Årg. 2008-2020: Kristian B. Rasmussen (2006) 36.71 2014-11-09 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Maciej Dworzanski  2008    126          43.30   
  Svømmeklubben S 68  47.74                 
Christian Abrahamsen  2009    119          44.18   
  Aabybro Idrætsforening  49.68                 
Anders Munk Fuglsang  2009    99          47.00   
  Svømmeklubben S 68  46.61                 
Rasmus Høst Underlin  2008    88          48.74   
  Svømmeklubben Nord                   
Johannes Andersen  2008    81          50.22   
  Svømmeklubben Nord                   
Adam Vang Kleist  2008              DSQ  Tyvstart 
  Svømmeklubben Nord                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  08 februar 2020 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  10:36 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vendsyssel Cup 2020    Udskriftsdato  08 februar 2020   
  Stævne by  Aabybro    Udskriftstidspunkt  16:36   
  Arrangør  Vendsyssel Cup & Aabybro Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 februar 2020         
 
 
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2008-2020 
Årg. 2008-2020: Kristian B. Rasmussen (2006) 36.71 2014-11-09 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christian Abrahamsen  2009    146          41.22   
  Aabybro Idrætsforening  49.68                 
Maciej Dworzanski  2008    145          41.36   
  Svømmeklubben S 68  47.74                 
Anders Munk Fuglsang  2009    99          46.94   
  Svømmeklubben S 68  46.61                 
Johannes Andersen  2008    85          49.31   
  Svømmeklubben Nord                   
Rasmus Høst Underlin  2008              DSQ  1 hånd i vend v. 25m 
  Svømmeklubben Nord                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  08 februar 2020 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  16:36 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vendsyssel Cup 2020    Udskriftsdato  08 februar 2020   
  Stævne by  Aabybro    Udskriftstidspunkt  10:54   
  Arrangør  Vendsyssel Cup & Aabybro Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 februar 2020         
 
 
Løb 5, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2020 
Årg. 2008-2020: Anna Munk Fuglsang 5:45.26 2016-11-05 
Årg. 2006-2007: Lærke Høgsted 4:49.66 2016-11-05 
Årg. 2004-2005: Lærke Høgsted 4:42.94 2018-01-28 
Årg. 0-2003: Charlotte S. Jensen (2002) 4:56.49 2019-01-26 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Reka Szephalmi  2009    213  1:26.77  3:08.05  4:49.41    6:31.46   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
Alma Nygreen Sakic  2008    207  1:27.39  3:08.66  4:51.38    6:34.93   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
 
Løb 5, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
Årg. 2008-2020: Anna Munk Fuglsang 5:45.26 2016-11-05 
Årg. 2006-2007: Lærke Høgsted 4:49.66 2016-11-05 
Årg. 2004-2005: Lærke Høgsted 4:42.94 2018-01-28 
Årg. 0-2003: Charlotte S. Jensen (2002) 4:56.49 2019-01-26 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nikoline Michaelsen  2007    453  1:12.94  2:31.85  3:49.45    5:04.43   
  Svømmeklubben S 68  5:25.00                 
                     
Mathilde Hoff Sørensen  2006    435  1:14.30  2:33.29  3:52.04    5:08.62   
  Svømmeklubben Nord  5:47.26                 
                     
Aia Caroline Abel  2006    390  1:15.83  2:38.46  4:01.49    5:20.11   
  Svømmeklubben Nord  5:15.71                 
                     
Carla Brix Rasmussen  2006    359  1:19.82  2:46.45  4:12.48    5:28.89   
  Aabybro Idrætsforening                   
                     
Signe Broe Larsen  2007    353  1:15.50  2:40.29  4:06.85    5:30.96   
  Brønderslev SK08  5:40.75                 
                     
Selma Nygreen Sakic  2006    324  1:21.84  2:47.50  4:13.73    5:40.24   
  Svømmeklubben S 68  6:38.54                 
                     
Ida Jensen  2006    308  1:18.80  2:46.64  4:17.52    5:46.32   
  Svømmeklubben S 68  5:50.56                 
                     
Ellen Brix Rasmussen  2006    301  1:20.30  2:49.72  4:21.33    5:49.03   
  Aabybro Idrætsforening                   
                     
Sofie Jeppesen  2007    239  1:26.47  3:03.80  4:41.70    6:16.73   
  Aabybro Idrætsforening  6:37.26                 
                     
10  Reinike Veenstra  2006    219  1:25.38  3:04.15  4:46.80    6:28.05   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
Sofia Jørgensen  2006              DNS   
  Svømmeklubben S 68  5:57.65                 
                     
 
Løb 5, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
Årg. 2008-2020: Anna Munk Fuglsang 5:45.26 2016-11-05 
Årg. 2006-2007: Lærke Høgsted 4:49.66 2016-11-05 
Årg. 2004-2005: Lærke Høgsted 4:42.94 2018-01-28 
Årg. 0-2003: Charlotte S. Jensen (2002) 4:56.49 2019-01-26 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anne-Sophie Andersen  2004    533  1:08.72  2:22.84  3:36.79    4:48.49   
  Svømmeklubben Nord  5:06.47                 
                     
Anna Munk Fuglsang  2005    532  1:09.65  2:23.13  3:36.65    4:48.53   
  Svømmeklubben S 68  5:00.73                 
                     
Kirstine Jørgensen  2004    473  1:09.83  2:25.80  3:43.00    5:00.09   
  Svømmeklubben S 68  5:02.23                 
                     
Astrid Jensen  2005    426  1:11.37  2:30.69  3:51.32    5:10.86   
  Svømmeklubben Nord  5:47.86                 
                     
Matilde Thirup  2005    392  1:16.19  2:38.82  3:59.01    5:19.62   
  Svømmeklubben S 68  5:15.43                 
                     
Emma Ploug Rasmussen  2005    362  1:16.00  2:38.99  4:03.35    5:28.21   
  Svømmeklubben S 68  5:38.97                 
                     
 
Løb 5, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2003 
Årg. 2008-2020: Anna Munk Fuglsang 5:45.26 2016-11-05 
Årg. 2006-2007: Lærke Høgsted 4:49.66 2016-11-05 
Årg. 2004-2005: Lærke Høgsted 4:42.94 2018-01-28 
Årg. 0-2003: Charlotte S. Jensen (2002) 4:56.49 2019-01-26 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofie Rasmussen  1999    570  1:08.18  2:19.75  3:31.04    4:41.99  17-999 Aldersgruppe Rekord 
  Svømmeklubben S 68  4:40.48                 
                     
Sara Bundgaard  2003    390  1:16.98  2:38.63  4:02.35    5:19.93   
  Svømmeklubben S 68  5:41.55                 
                     
Naja Laitinen Wigard  2003    385  1:10.67  2:29.98  3:55.48    5:21.43   
  Svømmeklubben Nord  5:12.89                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  08 februar 2020 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  10:54 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vendsyssel Cup 2020    Udskriftsdato  08 februar 2020   
  Stævne by  Aabybro    Udskriftstidspunkt  11:10   
  Arrangør  Vendsyssel Cup & Aabybro Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 februar 2020         
 
 
Løb 6, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2020 
Årg. 2008-2020: Mathias Ø. Barslev 5:46.54 2018-01-08 
Årg. 2006-2007: Kristian B. Rasmussen 4:45.70 2016-11-05 
Årg. 2004-2005: Kristian B. Rasmussen 4:27.96 2018-01-28 
Årg. 0-2003: Magnus Yde 4:25.95 2016-11-05 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Johannes Andersen  2008    138  1:35.35  3:20.63  5:07.37    6:50.71   
  Svømmeklubben Nord  7:01.88                 
                     
Maciej Dworzanski  2008    137  1:36.42  3:20.89  5:06.37    6:50.88   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
 
Løb 6, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 
Årg. 2008-2020: Mathias Ø. Barslev 5:46.54 2018-01-08 
Årg. 2006-2007: Kristian B. Rasmussen 4:45.70 2016-11-05 
Årg. 2004-2005: Kristian B. Rasmussen 4:27.96 2018-01-28 
Årg. 0-2003: Magnus Yde 4:25.95 2016-11-05 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christian Andersen  2006    329  1:12.15  2:30.64  3:49.90    5:07.15   
  Svømmeklubben Nord  6:19.24                 
                     
Jacob Bundgaard  2007    299  1:17.49  2:38.62  3:58.62    5:17.09   
  Svømmeklubben S 68  5:25.70                 
                     
Sebastian Eliasen  2006    254  1:18.52  2:42.47  4:10.16    5:34.86   
  Svømmeklubben Nord  6:09.31                 
                     
Mads Poulsen  2007    201  1:24.95  2:59.18  4:32.54    6:02.22   
  Aabybro Idrætsforening  6:34.58                 
                     
 
Løb 6, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
Årg. 2008-2020: Mathias Ø. Barslev 5:46.54 2018-01-08 
Årg. 2006-2007: Kristian B. Rasmussen 4:45.70 2016-11-05 
Årg. 2004-2005: Kristian B. Rasmussen 4:27.96 2018-01-28 
Årg. 0-2003: Magnus Yde 4:25.95 2016-11-05 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Karl Anton Kristensen  2005    546  1:01.33  2:08.00  3:14.21    4:19.54  15-16 Aldersgruppe Rekord 
  Svømmeklubben S 68  4:31.68                 
                     
Danilo Møller  2004    411  1:04.89  2:18.27  3:32.76    4:45.46   
  Svømmeklubben Nord  4:55.47                 
                     
Emil Jaworski  2004    402  1:05.91  2:19.76  3:34.00    4:47.44   
  Svømmeklubben Nord  5:07.77                 
                     
Gustav Brix Rasmussen  2004    314  1:11.61  2:31.43  3:53.55    5:12.19   
  Aabybro Idrætsforening  5:18.21                 
                     
Kristian Jensen  2004    278  1:12.78  2:34.82  4:00.91    5:24.91   
  Aabybro Idrætsforening  5:25.58                 
                     
Philip Bendtsen  2005              DSQ  Tyvsatart 
  Svømmeklubben S 68  5:58.34                 
                     
 
Løb 6, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2003 
Årg. 2008-2020: Mathias Ø. Barslev 5:46.54 2018-01-08 
Årg. 2006-2007: Kristian B. Rasmussen 4:45.70 2016-11-05 
Årg. 2004-2005: Kristian B. Rasmussen 4:27.96 2018-01-28 
Årg. 0-2003: Magnus Yde 4:25.95 2016-11-05 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Elias Hanghøj Jonsson  2002    526  1:01.41  2:08.25  3:15.31    4:22.88  17-999 Aldersgruppe Rekord 
  Svømmeklubben S 68  4:22.95                 
                     
David Johansen  2001    403  1:06.41  2:19.71  3:33.47    4:47.16   
  Svømmeklubben Søhesten  4:41.12                 
                     
Gustav Hjerrild-Jensen  2003    375  1:08.28  2:23.47  3:39.60    4:54.14   
  Svømmeklubben Nord  4:58.74                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  08 februar 2020 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  11:10 
 
Resultat Løb 7 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vendsyssel Cup 2020    Udskriftsdato  08 februar 2020   
  Stævne by  Aabybro    Udskriftstidspunkt  11:27   
  Arrangør  Vendsyssel Cup & Aabybro Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 februar 2020         
 
 
Løb 7, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2007 
Årg. 2006-2007: Camilla Rask 1:11.16 1998-01-01 
Årg. 2004-2005: Pernille Rasmussen 1:07.64 2011-11-13 
Årg. 0-2003: Sofie Rasmussen (1999) 1:07.66 2019-01-26 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathilde Hoff Sørensen  2006    359  38.38        1:17.40   
  Svømmeklubben Nord  1:22.15                 
                     
Therese J Helt  2006    357  37.84        1:17.53   
  Aabybro Idrætsforening  1:18.22                 
                     
Nikoline Michaelsen  2007    346  38.00        1:18.36   
  Svømmeklubben S 68  1:19.53                 
                     
Neya Damgaard  2007    291  39.74        1:23.03   
  Brønderslev SK08  1:23.34                 
                     
Patricia Nættermann  2007    290  39.74        1:23.11   
  Svømmeklubben S 68  1:23.03                 
                     
Signe Broe Larsen  2007    275  41.07        1:24.53   
  Brønderslev SK08  1:25.76                 
                     
Ellen Brix Rasmussen  2006    231  44.13        1:29.60   
  Aabybro Idrætsforening  1:29.21                 
                     
Malou Callisen  2007    231  43.74        1:29.60   
  Brønderslev SK08                   
                     
Reinike Veenstra  2006    219  44.39        1:31.22   
  Svømmeklubben S 68  1:34.64                 
                     
10  Ida Jensen  2006    212  44.88        1:32.16   
  Svømmeklubben S 68  1:33.00                 
                     
11  Sofie Jeppesen  2007    195  45.75        1:34.83   
  Aabybro Idrætsforening  2:13.67                 
                     
12  Matilde Christiansen  2007    174  47.62        1:38.44   
  Svømmeklubben S 68  1:33.31                 
                     
13  Frida Wilke  2006    158  1:41.74        1:41.74   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
14  Amy Hyllen  2006    138  52.83        1:46.39   
  Frederikshavn Svømmeklub                   
                     
Sofia Jørgensen  2006              DNS   
  Svømmeklubben S 68  1:25.73                 
                     
Cecilie Husum  2006              DSQ  Svøm mave v. 50m 
  Sindal Svømmeforening                   
                     
 
Løb 7, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2005 
Årg. 2006-2007: Camilla Rask 1:11.16 1998-01-01 
Årg. 2004-2005: Pernille Rasmussen 1:07.64 2011-11-13 
Årg. 0-2003: Sofie Rasmussen (1999) 1:07.66 2019-01-26 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ophelia Kronborg Jensen  2005    450  35.25        1:11.77   
  Aabybro Idrætsforening  1:11.55                 
                     
Anne-Sophie Andersen  2004    429  35.57        1:12.95   
  Svømmeklubben Nord  1:13.39                 
                     
Kristine Vestergaard  2005    404  36.09        1:14.40   
  Brønderslev SK08  1:13.76                 
                     
Caroline Bomholt Jensen  2005    398  36.87        1:14.80   
  Brønderslev SK08  1:15.89                 
                     
Cecilie Michaelsen  2005    389  36.71        1:15.37   
  Svømmeklubben S 68  1:21.33                 
                     
Anna Munk Fuglsang  2005    378  37.29        1:16.05   
  Svømmeklubben S 68  1:15.11                 
                     
Kirstine Jørgensen  2004    369  37.88        1:16.71   
  Svømmeklubben S 68  1:12.61                 
                     
Matilde Thirup  2005    363  37.78        1:17.09   
  Svømmeklubben S 68  1:21.22                 
                     
Astrid Jensen  2005    348  38.50        1:18.18   
  Svømmeklubben Nord  1:19.20                 
                     
10  Mie Asmussen  2005    334  37.93        1:19.29   
  Svømmeklubben S 68  1:20.89                 
                     
11  Emma Ploug Rasmussen  2005    274  40.95        1:24.67   
  Svømmeklubben S 68  1:26.87                 
                     
12  Laura Wæhrens  2005    149  51.26        1:43.80   
  Frederikshavn Svømmeklub                   
                     
Johanna Sandager Borup  2005              DSQ  Tyvstart 
  Aabybro Idrætsforening  1:34.10                 
                     
 
Løb 7, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 0-2003 
Årg. 2006-2007: Camilla Rask 1:11.16 1998-01-01 
Årg. 2004-2005: Pernille Rasmussen 1:07.64 2011-11-13 
Årg. 0-2003: Sofie Rasmussen (1999) 1:07.66 2019-01-26 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofie Rasmussen  1999    304  39.77        1:21.79   
  Svømmeklubben S 68  1:05.80                 
                     
Sofie Jakobsen  2003    266  42.15        1:25.51   
  Svømmeklubben S 68  1:21.01                 
                     
Sara Bundgaard  2003    260  41.89        1:26.12   
  Svømmeklubben S 68  1:22.71                 
                     
Signe Møller Winther  2002    249  42.24        1:27.37   
  Svømmeklubben Nord  1:26.77                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  08 februar 2020 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  11:27 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vendsyssel Cup 2020    Udskriftsdato  08 februar 2020   
  Stævne by  Aabybro    Udskriftstidspunkt  16:50   
  Arrangør  Vendsyssel Cup & Aabybro Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 februar 2020         
 
 
Løb 7, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
Årg. 2006-2007: Camilla Rask 1:11.16 1998-01-01 
Årg. 2004-2005: Pernille Rasmussen 1:07.64 2011-11-13 
Årg. 0-2003: Sofie Rasmussen (1999) 1:07.66 2019-01-26 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathilde Hoff Sørensen  2006    394  37.35        1:15.06   
  Svømmeklubben Nord  1:22.15                 
                     
Nikoline Michaelsen  2007    393  36.50        1:15.10   
  Svømmeklubben S 68  1:19.53                 
                     
Therese J Helt  2006    345  37.12        1:18.45   
  Aabybro Idrætsforening  1:18.22                 
                     
Patricia Nættermann  2007    310  38.69        1:21.24   
  Svømmeklubben S 68  1:23.03                 
                     
Neya Damgaard  2007    296  39.75        1:22.53   
  Brønderslev SK08  1:23.34                 
                     
Signe Broe Larsen  2007    269  40.65        1:25.18   
  Brønderslev SK08  1:25.76                 
                     
 
Løb 7, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
Årg. 2006-2007: Camilla Rask 1:11.16 1998-01-01 
Årg. 2004-2005: Pernille Rasmussen 1:07.64 2011-11-13 
Årg. 0-2003: Sofie Rasmussen (1999) 1:07.66 2019-01-26 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anne-Sophie Andersen  2004    482  34.77        1:10.17   
  Svømmeklubben Nord  1:13.39                 
                     
Ophelia Kronborg Jensen  2005    461  35.20        1:11.22   
  Aabybro Idrætsforening  1:11.55                 
                     
Anna Munk Fuglsang  2005    432  35.22        1:12.78   
  Svømmeklubben S 68  1:15.11                 
                     
Kristine Vestergaard  2005    405  36.18        1:14.34   
  Brønderslev SK08  1:13.76                 
                     
Caroline Bomholt Jensen  2005    401  36.72        1:14.62   
  Brønderslev SK08  1:15.89                 
                     
Cecilie Michaelsen  2005    368  37.44        1:16.76   
  Svømmeklubben S 68  1:21.33                 
                     
 
Løb 7, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2003 
Årg. 2006-2007: Camilla Rask 1:11.16 1998-01-01 
Årg. 2004-2005: Pernille Rasmussen 1:07.64 2011-11-13 
Årg. 0-2003: Sofie Rasmussen (1999) 1:07.66 2019-01-26 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofie Rasmussen  1999    526  33.54        1:08.13   
  Svømmeklubben S 68  1:05.80                 
                     
Sara Bundgaard  2003    378  37.43        1:16.05   
  Svømmeklubben S 68  1:22.71                 
                     
Sofie Jakobsen  2003    364  37.66        1:17.04   
  Svømmeklubben S 68  1:21.01                 
                     
Signe Møller Winther  2002    269  39.71        1:25.24   
  Svømmeklubben Nord  1:26.77                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  08 februar 2020 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  16:50 
 
Resultat Løb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vendsyssel Cup 2020    Udskriftsdato  08 februar 2020   
  Stævne by  Aabybro    Udskriftstidspunkt  11:58   
  Arrangør  Vendsyssel Cup & Aabybro Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 februar 2020         
 
 
Løb 8, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2006-2007 
Årg. 2006-2007: Kristian B. Rasmussen 1:07.51 2016-11-05 
Årg. 2004-2005: Kristian B. Rasmussen (2003) 59.81 2019-01-26 
Årg. 0-2003: Jacob Rask 58.71 1997-01-01 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathias Ø. Barslev  2006    357  33.14        1:08.84   
  Aabybro Idrætsforening  1:09.83                 
                     
Sebastian Braad Bjørn  2006    271  36.70        1:15.52   
  Svømmeklubben Nord  1:17.21                 
                     
Jacob Bundgaard  2007    248  39.72        1:17.76   
  Svømmeklubben S 68  1:27.05                 
                     
Vilmer Damgaard  2006    161  44.37        1:29.81   
  Aabybro Idrætsforening  1:40.71                 
                     
Theis Lindhardt  2006    158  1:30.24        1:30.24   
  Svømmeklubben S 68  1:34.28                 
                     
Mikkel Rubæk  2006    140  46.15        1:34.05   
  Aabybro Idrætsforening  1:31.47                 
                     
Frederik Jensen  2007    95  51.40        1:46.94   
  Aabybro Idrætsforening  1:50.09                 
                     
Sebastian Porsborg  2007              DSQ  Ej fors. bev. 25m 
  Aabybro Idrætsforening  1:27.11                 
                     
Sebastian Saugbjerg  2007              DSQ  Tvystart 
  Aabybro Idrætsforening  1:45.00                 
                     
 
Løb 8, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2005 
Årg. 2006-2007: Kristian B. Rasmussen 1:07.51 2016-11-05 
Årg. 2004-2005: Kristian B. Rasmussen (2003) 59.81 2019-01-26 
Årg. 0-2003: Jacob Rask 58.71 1997-01-01 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Danilo Møller  2004    297  36.31        1:13.26   
  Svømmeklubben Nord  1:12.41                 
                     
Jacob Aagaard Andersen  2004    269  36.97        1:15.69   
  Brønderslev SK08  1:18.50                 
                     
Gustav Brix Rasmussen  2004    239  38.73        1:18.71   
  Aabybro Idrætsforening  1:17.32                 
                     
Kristian Jensen  2004    238  38.98        1:18.80   
  Aabybro Idrætsforening  1:24.23                 
                     
Sebastian Thielst  2005    135  45.74        1:35.25   
  Brønderslev SK08  1:36.88                 
                     
 
Løb 8, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2003 
Årg. 2006-2007: Kristian B. Rasmussen 1:07.51 2016-11-05 
Årg. 2004-2005: Kristian B. Rasmussen (2003) 59.81 2019-01-26 
Årg. 0-2003: Jacob Rask 58.71 1997-01-01 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kristian B Rasmussen  2003    509  29.70        1:01.21   
  Svømmeklubben S 68  57.51                 
                     
Jeppe Egholm  2003    324  35.03        1:11.15   
  Svømmeklubben S 68  1:11.12                 
                     
Rasmus Rank Nørgaard  2003    266  36.90        1:15.92   
  Aabybro Idrætsforening  1:09.19                 
                     
Victor Borgen Elvensø  2001    262  37.17        1:16.30   
  Aabybro Idrætsforening  1:13.33                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  08 februar 2020 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  11:58 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vendsyssel Cup 2020    Udskriftsdato  08 februar 2020   
  Stævne by  Aabybro    Udskriftstidspunkt  16:59   
  Arrangør  Vendsyssel Cup & Aabybro Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 februar 2020         
 
 
Løb 8, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 
Årg. 2006-2007: Kristian B. Rasmussen 1:07.51 2016-11-05 
Årg. 2004-2005: Kristian B. Rasmussen (2003) 59.81 2019-01-26 
Årg. 0-2003: Jacob Rask 58.71 1997-01-01 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathias Ø. Barslev  2006    384  32.37        1:07.20  13-14 Aldersgruppe Rekord 
  Aabybro Idrætsforening  1:09.83                 
                     
Jacob Bundgaard  2007    272  37.72        1:15.44   
  Svømmeklubben S 68  1:27.05                 
                     
Sebastian Braad Bjørn  2006    271  36.77        1:15.51   
  Svømmeklubben Nord  1:17.21                 
                     
Mikkel Rubæk  2006    174  43.17        1:27.46   
  Aabybro Idrætsforening  1:31.47                 
                     
Vilmer Damgaard  2006    172  43.29        1:27.79   
  Aabybro Idrætsforening  1:40.71                 
                     
Theis Lindhardt  2006    160  43.62        1:29.95   
  Svømmeklubben S 68  1:34.28                 
                     
 
Løb 8, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
Årg. 2006-2007: Kristian B. Rasmussen 1:07.51 2016-11-05 
Årg. 2004-2005: Kristian B. Rasmussen (2003) 59.81 2019-01-26 
Årg. 0-2003: Jacob Rask 58.71 1997-01-01 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jacob Aagaard Andersen  2004    365  33.76        1:08.38   
  Brønderslev SK08  1:18.50                 
                     
Danilo Møller  2004    330  33.95        1:10.68   
  Svømmeklubben Nord  1:12.41                 
                     
Gustav Brix Rasmussen  2004    270  37.16        1:15.57   
  Aabybro Idrætsforening  1:17.32                 
                     
Kristian Jensen  2004    257  1:16.88        1:16.88   
  Aabybro Idrætsforening  1:24.23                 
                     
Sebastian Thielst  2005    145  44.86        1:32.90   
  Brønderslev SK08  1:36.88                 
                     
 
Løb 8, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2003 
Årg. 2006-2007: Kristian B. Rasmussen 1:07.51 2016-11-05 
Årg. 2004-2005: Kristian B. Rasmussen (2003) 59.81 2019-01-26 
Årg. 0-2003: Jacob Rask 58.71 1997-01-01 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kristian B Rasmussen  2003    586  28.22        58.38  17-999 Aldersgruppe Rekord 
  Svømmeklubben S 68  57.51                 
                     
Jeppe Egholm  2003    370  33.37        1:08.04   
  Svømmeklubben S 68  1:11.12                 
                     
Rasmus Rank Nørgaard  2003    349  34.04        1:09.37   
  Aabybro Idrætsforening  1:09.19                 
                     
Victor Borgen Elvensø  2001    257  37.24        1:16.79   
  Aabybro Idrætsforening  1:13.33                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  08 februar 2020 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  16:59 
 
Resultat Løb 9 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vendsyssel Cup 2020    Udskriftsdato  08 februar 2020   
  Stævne by  Aabybro    Udskriftstidspunkt  11:49   
  Arrangør  Vendsyssel Cup & Aabybro Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 februar 2020         
 
 
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2008-2020 
Årg. 2008-2020: Louise Bach Andersen 37.94 2012-11-11 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofie Callsen  2008    305          38.13   
  Aabybro Idrætsforening  39.26                 
Emilie Hermansen  2008    208          43.31   
  Brønderslev SK08  43.52                 
Reka Szephalmi  2009    198          44.04   
  Svømmeklubben S 68  45.12                 
Nicoline Ravn Mortensen  2008    194          44.31   
  Aabybro Idrætsforening  48.64                 
Alma Nygreen Sakic  2008    190          44.59   
  Svømmeklubben S 68  45.97                 
Emma Bertelsen  2008    185          45.02   
  Svømmeklubben Nord  47.62                 
Lisa Stenger  2008    168          46.48   
  Aabybro Idrætsforening  50.20                 
Agnes Brix Rasmussen  2008    150          48.23   
  Aabybro Idrætsforening  51.58                 
Maria Guneva  2008    141          49.24   
  Svømmeklubben S 68                   
10  Astrid Munk Fuglsang  2009    141          49.31   
  Svømmeklubben S 68  49.89                 
11  Aino Aalto  2008    125          51.25   
  Svømmeklubben S 68  50.17                 
12  Ida Rasmussen  2008    76          1:00.55   
  Frederikshavn Svømmeklub                   
Alberte Elsborg  2008              DSQ  Afslutning mave 
  Aabybro Idrætsforening  50.00                 
Liva Christensen  2008              DSQ  ej berør v. 25m 
  Sindal Svømmeforening  1:00.99                 
Liva Lund Henningsen  2009              DSQ  På mave v. 25m 
  Aabybro Idrætsforening  50.00                 
Lærke Stubben Broberg  2011              DSQ  ej fort. bev. v 25m 
  Svømmeklubben S 68                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  08 februar 2020 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  11:49 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vendsyssel Cup 2020    Udskriftsdato  08 februar 2020   
  Stævne by  Aabybro    Udskriftstidspunkt  17:11   
  Arrangør  Vendsyssel Cup & Aabybro Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 februar 2020         
 
 
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2020 
Årg. 2008-2020: Louise Bach Andersen 37.94 2012-11-11 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofie Callsen  2008    307          38.05   
  Aabybro Idrætsforening  39.26                 
Alma Nygreen Sakic  2008    222          42.38   
  Svømmeklubben S 68  45.97                 
Emilie Hermansen  2008    216          42.72   
  Brønderslev SK08  43.52                 
Nicoline Ravn Mortensen  2008    208          43.32   
  Aabybro Idrætsforening  48.64                 
Reka Szephalmi  2009    206          43.42   
  Svømmeklubben S 68  45.12                 
Emma Bertelsen  2008    174          45.96   
  Svømmeklubben Nord  47.62                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  08 februar 2020 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  17:11 
 
Resultat Løb 10 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vendsyssel Cup 2020    Udskriftsdato  08 februar 2020   
  Stævne by  Aabybro    Udskriftstidspunkt  11:45   
  Arrangør  Vendsyssel Cup & Aabybro Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 februar 2020         
 
 
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2008-2020 
Årg. 2008-2020: Kristian B. Rasmussen 35.91 2014-11-09 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Rasmus Starcke Jeppesen  2008    244          35.54  0-12 Aldersgruppe Rekord 
  Svømmeklubben Søhesten  37.14                 
Magnus Manstrup  2008    122          44.78   
  Aabybro Idrætsforening  47.80                 
Christian Abrahamsen  2009    111          46.19   
  Aabybro Idrætsforening  46.71                 
Anders Munk Fuglsang  2009    95          48.53   
  Svømmeklubben S 68  52.56                 
Tobias Stausholm Larsen  2009    73          53.13   
  Aabybro Idrætsforening  54.19                 
Rasmus Høst Underlin  2008    65          55.09   
  Svømmeklubben Nord  1:05.63                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  08 februar 2020 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  11:45 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vendsyssel Cup 2020    Udskriftsdato  08 februar 2020   
  Stævne by  Aabybro    Udskriftstidspunkt  17:14   
  Arrangør  Vendsyssel Cup & Aabybro Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 februar 2020         
 
 
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2020 
Årg. 2008-2020: Kristian B. Rasmussen 35.91 2014-11-09 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Rasmus Starcke Jeppesen  2008    225          36.50   
  Svømmeklubben Søhesten  37.14                 
Magnus Manstrup  2008    118          45.25   
  Aabybro Idrætsforening  47.80                 
Christian Abrahamsen  2009    112          46.06   
  Aabybro Idrætsforening  46.71                 
Anders Munk Fuglsang  2009    93          48.89   
  Svømmeklubben S 68  52.56                 
Tobias Stausholm Larsen  2009    81          51.28   
  Aabybro Idrætsforening  54.19                 
Rasmus Høst Underlin  2008    74          52.69   
  Svømmeklubben Nord  1:05.63                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  08 februar 2020 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  17:14 
 
Resultat Løb 11 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vendsyssel Cup 2020    Udskriftsdato  08 februar 2020   
  Stævne by  Aabybro    Udskriftstidspunkt  12:14   
  Arrangør  Vendsyssel Cup & Aabybro Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 februar 2020         
 
 
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2008-2020 
Årg. 2008-2020: Maria Bjørnbak Bostrup 32.08 2008-11-01 
Årg. 2006-2007: Ophelia Kronborg Jensen (2005) 29.33 2019-01-26 
Årg. 2004-2005: Lærke Høgsted (2003) 28.61 2019-01-26 
Årg. 0-2003: Camilla Ottesen 27.79 2016-11-05 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alma Nygreen Sakic  2008    246          36.55   
  Svømmeklubben S 68  41.20                 
Helene Lavrsen  2008    239          36.90   
  Svømmeklubben Nord  36.13                 
Nicoline Ravn Mortensen  2008    231          37.36   
  Aabybro Idrætsforening  37.79                 
Emilie Hermansen  2008    221          37.90   
  Brønderslev SK08  38.45                 
Ronja Maria Grønkjær Pedersen  2009    211          38.47   
  Svømmeklubben Nord  40.40                 
Lisa Stenger  2008    201          39.14   
  Aabybro Idrætsforening  41.92                 
Maria Guneva  2008    168          41.49   
  Svømmeklubben S 68  43.28                 
Agnes Brix Rasmussen  2008    157          42.45   
  Aabybro Idrætsforening  41.13                 
Astrid Munk Fuglsang  2009    153          42.86   
  Svømmeklubben S 68  43.09                 
10  Aino Aalto  2008    133          44.90   
  Svømmeklubben S 68  42.71                 
11  Liva Lund Henningsen  2009    120          46.40   
  Aabybro Idrætsforening  45.00                 
12  Alberte Elsborg  2008    120          46.44   
  Aabybro Idrætsforening  56.00                 
13  Ida Rasmussen  2008    86          51.88   
  Frederikshavn Svømmeklub                   
14  Liva Christensen  2008    76          53.96   
  Sindal Svømmeforening  55.99                 
Emma Bertelsen  2008              DSQ  tyvstart 
  Svømmeklubben Nord  37.28                 
Lærke Stubben Broberg  2011              DSQ  tyvstart 
  Svømmeklubben S 68                   
Reka Szephalmi  2009              DSQ  ej berør v. 25m 
  Svømmeklubben S 68  37.84                 
 
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2007 
Årg. 2008-2020: Maria Bjørnbak Bostrup 32.08 2008-11-01 
Årg. 2006-2007: Ophelia Kronborg Jensen (2005) 29.33 2019-01-26 
Årg. 2004-2005: Lærke Høgsted (2003) 28.61 2019-01-26 
Årg. 0-2003: Camilla Ottesen 27.79 2016-11-05 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathilde Hoff Sørensen  2006    389          31.40   
  Svømmeklubben Nord  31.31                 
Nikoline Michaelsen  2007    389          31.41   
  Svømmeklubben S 68  31.03                 
Therese J Helt  2006    358          32.27   
  Aabybro Idrætsforening  31.63                 
Aia Caroline Abel  2006    347          32.63   
  Svømmeklubben Nord  32.40                 
Patricia Nættermann  2007    344          32.70   
  Svømmeklubben S 68  31.30                 
Selma Nygreen Sakic  2006    327          33.25   
  Svømmeklubben S 68  33.81                 
Ida Jensen  2006    271          35.43   
  Svømmeklubben S 68  34.31                 
Reinike Veenstra  2006    248          36.45   
  Svømmeklubben S 68  37.77                 
Matilde Christiansen  2007    227          37.58   
  Svømmeklubben S 68  40.43                 
10  Frida Wilke  2006    223          37.77   
  Svømmeklubben S 68  43.32                 
11  Agnethe Frank Mathiasen  2006    193          39.61   
  Fjerritslev Svømmeklub                   
12  Emily Kastaniegaard  2007    177          40.77   
  Aabybro Idrætsforening  42.09                 
13  Amy Hyllen  2006    139          44.19   
  Frederikshavn Svømmeklub                   
14  Cecilie Husum  2006    97          49.84   
  Sindal Svømmeforening  55.99                 
Sofia Jørgensen  2006              DNS   
  Svømmeklubben S 68  32.15                 
 
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2005 
Årg. 2008-2020: Maria Bjørnbak Bostrup 32.08 2008-11-01 
Årg. 2006-2007: Ophelia Kronborg Jensen (2005) 29.33 2019-01-26 
Årg. 2004-2005: Lærke Høgsted (2003) 28.61 2019-01-26 
Årg. 0-2003: Camilla Ottesen 27.79 2016-11-05 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anna Munk Fuglsang  2005    504          28.80  Deltager ikke i finalen 
  Svømmeklubben S 68  28.93                 
Anne-Sophie Andersen  2004    488          29.12   
  Svømmeklubben Nord  28.85                 
Kirstine Jørgensen  2004    486          29.15   
  Svømmeklubben S 68  29.21                 
Matilde Thirup  2005    481          29.25   
  Svømmeklubben S 68  28.44                 
Ophelia Kronborg Jensen  2005    445          30.02   
  Aabybro Idrætsforening  29.00                 
Cecilie Michaelsen  2005    440          30.14   
  Svømmeklubben S 68  30.31                 
Astrid Jensen  2005    436          30.23   
  Svømmeklubben Nord  29.35                 
Mie Asmussen  2005    402          31.05   
  Svømmeklubben S 68  29.88                 
Emma Ploug Rasmussen  2005    395          31.24   
  Svømmeklubben S 68  31.85                 
10  Kristine Vestergaard  2005    363          32.12   
  Brønderslev SK08  31.92                 
11  Sara Kokholm  2005    344          32.72   
  Svømmeklubben S 68  32.89                 
12  Josefine Høgh  2005    299          34.27   
  Svømmeklubben S 68  33.52                 
13  Johanna Sandager Borup  2005    281          34.98   
  Aabybro Idrætsforening  35.07                 
14  Katrine Lundmann  2005    213          38.38   
  Fjerritslev Svømmeklub                   
15  Laura Wæhrens  2005    194          39.59   
  Frederikshavn Svømmeklub                   
16  Silke Drivsholm  2005    167          41.61   
  Svømmeklubben Jet                   
17  Maja Simonsen  2005    134          44.74   
  Svømmeklubben Jet  48.30                 
Cirkeline Mejlby  2005              DSQ  tyvstart 
  Fjerritslev Svømmeklub                   
 
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 0-2003 
Årg. 2008-2020: Maria Bjørnbak Bostrup 32.08 2008-11-01 
Årg. 2006-2007: Ophelia Kronborg Jensen (2005) 29.33 2019-01-26 
Årg. 2004-2005: Lærke Høgsted (2003) 28.61 2019-01-26 
Årg. 0-2003: Camilla Ottesen 27.79 2016-11-05 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Naja Laitinen Wigard  2003    440          30.14   
  Svømmeklubben Nord  29.53                 
Sara Bundgaard  2003    363          32.14   
  Svømmeklubben S 68  29.79                 
Sofie Jakobsen  2003    341          32.81   
  Svømmeklubben S 68  31.82                 
Signe Møller Winther  2002    316          33.66   
  Svømmeklubben Nord  33.76                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  08 februar 2020 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  12:14 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vendsyssel Cup 2020    Udskriftsdato  08 februar 2020   
  Stævne by  Aabybro    Udskriftstidspunkt  18:09   
  Arrangør  Vendsyssel Cup & Aabybro Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 februar 2020         
 
 
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2020 
Årg. 2008-2020: Maria Bjørnbak Bostrup 32.08 2008-11-01 
Årg. 2006-2007: Ophelia Kronborg Jensen (2005) 29.33 2019-01-26 
Årg. 2004-2005: Lærke Høgsted (2003) 28.61 2019-01-26 
Årg. 0-2003: Camilla Ottesen 27.79 2016-11-05 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alma Nygreen Sakic  2008    275          35.25   
  Svømmeklubben S 68  41.20                 
Helene Lavrsen  2008    240          36.89   
  Svømmeklubben Nord  36.13                 
Nicoline Ravn Mortensen  2008    239          36.94   
  Aabybro Idrætsforening  37.79                 
Ronja Maria Grønkjær Pedersen  2009    229          37.47   
  Svømmeklubben Nord  40.40                 
Emilie Hermansen  2008    217          38.14   
  Brønderslev SK08  38.45                 
Lisa Stenger  2008    208          38.68   
  Aabybro Idrætsforening  41.92                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  08 februar 2020 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  18:09 
 
Resultat Løb 12 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 12 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vendsyssel Cup 2020    Udskriftsdato  08 februar 2020   
  Stævne by  Aabybro    Udskriftstidspunkt  12:15   
  Arrangør  Vendsyssel Cup & Aabybro Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 februar 2020         
 
 
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2008-2020 
Årg. 2008-2020: Gustav Yde 30.90 2011-11-12 
Årg. 2006-2007: Mathias Knudsen 27.61 2016-11-05 
Årg. 2004-2005: Kristian B. Rasmussen (2003) 25.36 2019-01-26 
Årg. 0-2003: Karl Meisner-Jensen (1999) 25.49 2019-01-26 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Magnus Manstrup  2008    178          36.00   
  Aabybro Idrætsforening  38.40                 
Maciej Dworzanski  2008    152          37.95   
  Svømmeklubben S 68  37.71                 
Johannes Andersen  2008    126          40.33   
  Svømmeklubben Nord  41.45                 
Anders Munk Fuglsang  2009    123          40.66   
  Svømmeklubben S 68  39.74                 
Tobias Stausholm Larsen  2009    81          46.65   
  Aabybro Idrætsforening  1:05.32                 
Adam Vang Kleist  2008              DSQ  tyvstart 
  Svømmeklubben Nord  1:18.02                 
 
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2006-2007 
Årg. 2008-2020: Gustav Yde 30.90 2011-11-12 
Årg. 2006-2007: Mathias Knudsen 27.61 2016-11-05 
Årg. 2004-2005: Kristian B. Rasmussen (2003) 25.36 2019-01-26 
Årg. 0-2003: Karl Meisner-Jensen (1999) 25.49 2019-01-26 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathias Ø. Barslev  2006    380          27.97   
  Aabybro Idrætsforening  28.95                 
Mads Mølgaard  2006    348          28.79   
  Aabybro Idrætsforening  28.42                 
Christian Andersen  2006    297          30.36   
  Svømmeklubben Nord  29.22                 
Sebastian Porsborg  2007    282          30.86   
  Aabybro Idrætsforening  31.18                 
Sebastian Braad Bjørn  2006    274          31.17   
  Svømmeklubben Nord  31.86                 
Jacob Bundgaard  2007    267          31.43   
  Svømmeklubben S 68  31.71                 
Sebastian Eliasen  2006    243          32.45   
  Svømmeklubben Nord  33.21                 
Mikkel Rubæk  2006    227          33.21   
  Aabybro Idrætsforening  33.07                 
Mads Poulsen  2007    220          33.55   
  Aabybro Idrætsforening  34.24                 
10  Sebastian Saugbjerg  2007    207          34.22   
  Aabybro Idrætsforening  42.97                 
Frederik Jensen  2007              DNS   
  Aabybro Idrætsforening  41.50                 
Theis Lindhardt  2006              DSQ  tyvstart 
  Svømmeklubben S 68  37.27                 
Vilmer Damgaard  2006              DSQ  tyvstart 
  Aabybro Idrætsforening  32.61                 
 
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2005 
Årg. 2008-2020: Gustav Yde 30.90 2011-11-12 
Årg. 2006-2007: Mathias Knudsen 27.61 2016-11-05 
Årg. 2004-2005: Kristian B. Rasmussen (2003) 25.36 2019-01-26 
Årg. 0-2003: Karl Meisner-Jensen (1999) 25.49 2019-01-26 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Karl Anton Kristensen  2005    471          26.03   
  Svømmeklubben S 68  26.45                 
Emil Jaworski  2004    465          26.15   
  Svømmeklubben Nord  26.21                 
Danilo Møller  2004    373          28.13   
  Svømmeklubben Nord  27.48                 
Bastian Stausholm Larsen  2005    328          29.35   
  Aabybro Idrætsforening  28.90                 
Kristian Jensen  2004    322          29.54   
  Aabybro Idrætsforening  33.48                 
Malte Sæderup Nielsen  2004    290          30.58   
  Svømmeklubben Nord  29.97                 
Philip Bendtsen  2005    243          32.44   
  Svømmeklubben S 68  32.17                 
Sebastian Thielst  2005    131          39.88   
  Brønderslev SK08  39.85                 
 
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2003 
Årg. 2008-2020: Gustav Yde 30.90 2011-11-12 
Årg. 2006-2007: Mathias Knudsen 27.61 2016-11-05 
Årg. 2004-2005: Kristian B. Rasmussen (2003) 25.36 2019-01-26 
Årg. 0-2003: Karl Meisner-Jensen (1999) 25.49 2019-01-26 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Elias Hanghøj Jonsson  2002    525          25.10   
  Svømmeklubben S 68  24.02                 
Kristian B Rasmussen  2003    525          25.10  Deltager ikke i finalen 
  Svømmeklubben S 68  24.27                 
Magnus Østergaard Barslev  2003    484          25.80   
  Aabybro Idrætsforening  25.87                 
Jeppe Egholm  2003    479          25.89   
  Svømmeklubben S 68  25.25                 
Rasmus Rank Nørgaard  2003    384          27.85   
  Aabybro Idrætsforening  26.58                 
Gustav Hjerrild-Jensen  2003    340          29.02   
  Svømmeklubben Nord  29.13                 
Victor Borgen Elvensø  2001    326          29.41   
  Aabybro Idrætsforening  28.79                 
Anders Mikkelsen  2001    319          29.63   
  Aabybro Idrætsforening  30.47                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  08 februar 2020 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  12:15 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vendsyssel Cup 2020    Udskriftsdato  08 februar 2020   
  Stævne by  Aabybro    Udskriftstidspunkt  18:11   
  Arrangør  Vendsyssel Cup & Aabybro Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 februar 2020         
 
 
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2020 
Årg. 2008-2020: Gustav Yde 30.90 2011-11-12 
Årg. 2006-2007: Mathias Knudsen 27.61 2016-11-05 
Årg. 2004-2005: Kristian B. Rasmussen (2003) 25.36 2019-01-26 
Årg. 0-2003: Karl Meisner-Jensen (1999) 25.49 2019-01-26 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Maciej Dworzanski  2008    188          35.31   
  Svømmeklubben S 68  37.71                 
Magnus Manstrup  2008    180          35.85   
  Aabybro Idrætsforening  38.40                 
Anders Munk Fuglsang  2009    127          40.29   
  Svømmeklubben S 68  39.74                 
Johannes Andersen  2008    116          41.46   
  Svømmeklubben Nord  41.45                 
Tobias Stausholm Larsen  2009    77          47.44   
  Aabybro Idrætsforening  1:05.32                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  08 februar 2020 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  18:11 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vendsyssel Cup 2020    Udskriftsdato  08 februar 2020   
  Stævne by  Aabybro    Udskriftstidspunkt  12:16   
  Arrangør  Vendsyssel Cup & Aabybro Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 februar 2020         
 
 
Løb 13, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 2008-2020 
Årg. 2008-2020: Aabybro 2:17.47 2018-01-28 
Årg. 2006-2007: S68 - Jun 2,1 - Mix (2006) 1:57.35 2019-01-26 
Årg. 2004-2005: S68 - Jun 1,1 - Mix (2004) 1:49.40 2019-01-26 
Årg. 0-2003: S68 - Senior Mix (2002) 1:47.71 2019-01-26 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Aabybro Click Mix  2008              2:31.59   
  Aabybro Idrætsforening  2:30.73                 
  Sofie Callsen  2008      34.45        34.45   
  Magnus Manstrup  2008      37.83        1:12.28   
  Christian Abrahamsen  2009      40.00        1:52.28   
  Nicoline Ravn Mortensen  2008      39.31        2:31.59   
                     
S68 - Yngre Junior Mix  2008              2:34.29   
  Svømmeklubben S 68  2:36.49                 
  Maciej Dworzanski  2008      38.36        38.36   
  Anders Munk Fuglsang  2009      41.79        1:20.15   
  Alma Nygreen Sakic  2008      37.63        1:57.78   
  Reka Szephalmi  2009      36.51        2:34.29   
                     
Nords Mix 4  2008              DSQ  ej hurtig op af vand 
  Svømmeklubben Nord  2:48.59                 
  Helene Lavrsen  2008      36.85        36.85   
                     
 
Løb 13, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 2006-2007 
Årg. 2008-2020: Aabybro 2:17.47 2018-01-28 
Årg. 2006-2007: S68 - Jun 2,1 - Mix (2006) 1:57.35 2019-01-26 
Årg. 2004-2005: S68 - Jun 1,1 - Mix (2004) 1:49.40 2019-01-26 
Årg. 0-2003: S68 - Senior Mix (2002) 1:47.71 2019-01-26 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Aabybro Stjerne Mix  2006              1:59.43   
  Aabybro Idrætsforening  2:03.71                 
  Therese J Helt  2006      31.83        31.83   
  Carla Brix Rasmussen  2006      31.53        1:03.36   
  Mads Mølgaard  2006      28.00        1:31.36   
  Mathias Ø. Barslev  2006      28.07        1:59.43   
                     
Nords Mix 2  2006              2:05.61   
  Svømmeklubben Nord  2:04.79                 
  Christian Andersen  2006      30.59        30.59   
  Mathilde Hoff Sørensen  2006      31.21        1:01.80   
  Sebastian Braad Bjørn  2006      30.75        1:32.55   
  Aia Caroline Abel  2006      33.06        2:05.61   
                     
S68 - Junior 2 Mix  2006              2:08.97   
  Svømmeklubben S 68  2:11.31                 
  Nikoline Michaelsen  2007      31.37        31.37   
  Patricia Nættermann  2007      32.02        1:03.39   
  Jacob Bundgaard  2007      30.44        1:33.83   
  Theis Lindhardt  2006      35.14        2:08.97   
                     
Aabybro Cobras  2006              2:23.77   
  Aabybro Idrætsforening  2:29.38                 
  Sofie Jeppesen  2007      37.16        37.16   
  Vilmer Damgaard  2006      35.11        1:12.27   
  Sebastian Porsborg  2007      30.35        1:42.62   
  Emily Kastaniegaard  2007      41.15        2:23.77   
                     
Aabybro Beasts  2007              2:40.17   
  Aabybro Idrætsforening  3:03.82                 
  Agnes Brix Rasmussen  2008      42.16        42.16   
  Frederik Jensen  2007      43.21        1:25.37   
  Lisa Stenger  2008      40.08        2:05.45   
  Sebastian Saugbjerg  2007      34.72        2:40.17   
                     
 
Løb 13, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 2004-2005 
Årg. 2008-2020: Aabybro 2:17.47 2018-01-28 
Årg. 2006-2007: S68 - Jun 2,1 - Mix (2006) 1:57.35 2019-01-26 
Årg. 2004-2005: S68 - Jun 1,1 - Mix (2004) 1:49.40 2019-01-26 
Årg. 0-2003: S68 - Senior Mix (2002) 1:47.71 2019-01-26 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nords Mix 1  2004              1:53.62   
  Svømmeklubben Nord  1:51.89                 
  Danilo Møller  2004      28.11        28.11   
  Emil Jaworski  2004      26.63        54.74   
  Anne-Sophie Andersen  2004      28.65        1:23.39   
  Astrid Jensen  2005      30.23        1:53.62   
                     
S68 - Junior 1 Mix  2004              1:55.78   
  Svømmeklubben S 68  1:52.38                 
  Kirstine Jørgensen  2004      29.39        29.39   
  Matilde Thirup  2005      28.77        58.16   
  Karl Anton Kristensen  2005      25.49        1:23.65   
  Philip Bendtsen  2005      32.13        1:55.78   
                     
Bks08 Elite Mix  2004              2:14.04   
  Brønderslev SK08  2:13.58                 
  Caroline Bomholt Jensen  2005      31.12        31.12   
  Signe Broe Larsen  2007      31.71        1:02.83   
  Jacob Aagaard Andersen  2004      30.54        1:33.37   
  Sebastian Thielst  2005      40.67        2:14.04   
                     
Aabybro Power Puff  2004              2:19.30   
  Aabybro Idrætsforening  2:21.52                 
  Johanna Sandager Borup  2005      35.05        35.05   
  Bastian Stausholm Larsen  2005      29.00        1:04.05   
  Liva Lund Henningsen  2009      44.64        1:48.69   
  Gustav Brix Rasmussen  2004      30.61        2:19.30   
                     
 
Løb 13, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 0-2003 
Årg. 2008-2020: Aabybro 2:17.47 2018-01-28 
Årg. 2006-2007: S68 - Jun 2,1 - Mix (2006) 1:57.35 2019-01-26 
Årg. 2004-2005: S68 - Jun 1,1 - Mix (2004) 1:49.40 2019-01-26 
Årg. 0-2003: S68 - Senior Mix (2002) 1:47.71 2019-01-26 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
S68- Senior Mix  1999              1:47.72   
  Svømmeklubben S 68  1:47.87                 
  Sofie Rasmussen  1999      28.80        28.80   
  Sara Bundgaard  2003      29.40        58.20   
  Elias Hanghøj Jonsson  2002      25.09        1:23.29   
  Kristian B Rasmussen  2003      24.43        1:47.72   
                     
Aabybro Matador Mix  2003              1:56.19   
  Aabybro Idrætsforening  1:56.31                 
  Ophelia Kronborg Jensen  2005      30.65        30.65   
  Ellen Brix Rasmussen  2006      32.82        1:03.47   
  Rasmus Rank Nørgaard  2003      27.00        1:30.47   
  Magnus Østergaard Barslev  2003      25.72        1:56.19   
                     
Nords Mix 3  2002              2:02.16   
  Svømmeklubben Nord                   
  Gustav Hjerrild-Jensen  2003      29.17        29.17   
  Naja Laitinen Wigard  2003      29.65        58.82   
  Malte Sæderup Nielsen  2004      30.21        1:29.03   
  Signe Møller Winther  2002      33.13        2:02.16   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  08 februar 2020 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  12:16 
 
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vendsyssel Cup 2020    Udskriftsdato  08 februar 2020   
  Stævne by  Aabybro    Udskriftstidspunkt  15:45   
  Arrangør  Vendsyssel Cup & Aabybro Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 februar 2020         
 
 
Løb 14, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2020 
Årg. 2008-2020: S68 - Ung Jun 1 - Piger (2007) 2:33.14 2019-01-26 
Årg. 2006-2007: S68 - Junior 2,1 - Piger (2005) 2:02.76 2019-01-26 
Årg. 2004-2005: S68 - Junior 1 - Piger (2003) 1:59.08 2019-01-26 
Årg. 0-2003: S68 - Senior Piger (1999) 1:59.13 2019-01-26 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Aabybro Monsters  2008    225          2:34.25   
  Aabybro Idrætsforening  2:51.32                 
  Sofie Callsen  2008      35.35        35.35   
  Nicoline Ravn Mortensen  2008      37.15        1:12.50   
  Agnes Brix Rasmussen  2008      42.25        1:54.75   
  Lisa Stenger  2008      39.50        2:34.25   
                     
S68 - Yngre Junior Piger  2008    217          2:36.22   
  Svømmeklubben S 68  2:45.03                 
  Reka Szephalmi  2009      37.09        37.09   
  Alma Nygreen Sakic  2008      36.69        1:13.78   
  Maria Guneva  2008      41.61        1:55.39   
  Aino Aalto  2008      40.83        2:36.22   
                     
 
Løb 14, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
Årg. 2008-2020: S68 - Ung Jun 1 - Piger (2007) 2:33.14 2019-01-26 
Årg. 2006-2007: S68 - Junior 2,1 - Piger (2005) 2:02.76 2019-01-26 
Årg. 2004-2005: S68 - Junior 1 - Piger (2003) 1:59.08 2019-01-26 
Årg. 0-2003: S68 - Senior Piger (1999) 1:59.13 2019-01-26 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Aabybro Wildies  2006    358          2:12.19   
  Aabybro Idrætsforening  2:16.62                 
  Therese J Helt  2006      32.78        32.78   
  Ellen Brix Rasmussen  2006      33.93        1:06.71   
  Sofie Jeppesen  2007      35.27        1:41.98   
  Carla Brix Rasmussen  2006      30.21        2:12.19   
                     
S68 - Junior 2 Piger 1  2006    353          2:12.83   
  Svømmeklubben S 68  2:08.79                 
  Nikoline Michaelsen  2007      31.39        31.39   
  Patricia Nættermann  2007      33.69        1:05.08   
  Ida Jensen  2006      35.04        1:40.12   
  Selma Nygreen Sakic  2006      32.71        2:12.83   
                     
Nords Smølfer  2006    254          2:28.13   
  Svømmeklubben Nord                   
  Aia Caroline Abel  2006      33.02        33.02   
  Helene Lavrsen  2008      38.00        1:11.02   
  Emma Bertelsen  2008      39.31        1:50.33   
  Ronja Maria Grønkjær Pedersen  2009      37.80        2:28.13   
                     
S68 - Junior 2 Piger 2  2006    244          2:30.12   
  Svømmeklubben S 68  2:35.33                 
  Astrid Munk Fuglsang  2009      40.55        40.55   
  Reinike Veenstra  2006      36.42        1:16.97   
  Matilde Christiansen  2007      36.67        1:53.64   
  Frida Wilke  2006      36.48        2:30.12   
                     
 
Løb 14, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
Årg. 2008-2020: S68 - Ung Jun 1 - Piger (2007) 2:33.14 2019-01-26 
Årg. 2006-2007: S68 - Junior 2,1 - Piger (2005) 2:02.76 2019-01-26 
Årg. 2004-2005: S68 - Junior 1 - Piger (2003) 1:59.08 2019-01-26 
Årg. 0-2003: S68 - Senior Piger (1999) 1:59.13 2019-01-26 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Bsk08 Tøser  2005    419          2:05.42   
  Brønderslev SK08  2:08.30                 
  Malou Callisen  2007      33.02        33.02   
  Signe Broe Larsen  2007      31.30        1:04.32   
  Kristine Vestergaard  2005      31.17        1:35.49   
  Caroline Bomholt Jensen  2005      29.93        2:05.42   
                     
S68 - Junior 1 Piger 2  2005    389          2:08.59   
  Svømmeklubben S 68  2:08.14                 
  Mie Asmussen  2005      30.77        30.77   
  Emma Ploug Rasmussen  2005      31.63        1:02.40   
  Sara Kokholm  2005      32.90        1:35.30   
  Josefine Høgh  2005      33.29        2:08.59   
                     
Aabybro Dolphins  2005    241          2:30.79   
  Aabybro Idrætsforening  2:37.20                 
  Ophelia Kronborg Jensen  2005      29.99        29.99   
  Johanna Sandager Borup  2005      35.00        1:04.99   
  Emily Kastaniegaard  2007      42.84        1:47.83   
  Liva Lund Henningsen  2009      42.96        2:30.79   
                     
S68 - Junior 1 Piger 1  2004              DSQ  Tyvstart 1. svømmer 
  Svømmeklubben S 68  1:56.89                 
                     
 
Løb 14, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2003 
Årg. 2008-2020: S68 - Ung Jun 1 - Piger (2007) 2:33.14 2019-01-26 
Årg. 2006-2007: S68 - Junior 2,1 - Piger (2005) 2:02.76 2019-01-26 
Årg. 2004-2005: S68 - Junior 1 - Piger (2003) 1:59.08 2019-01-26 
Årg. 0-2003: S68 - Senior Piger (1999) 1:59.13 2019-01-26 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
S68 - Senior Piger  1999    503          1:58.01  17-999 Aldersgruppe Rekord 
  Svømmeklubben S 68  2:00.52                 
  Sofie Rasmussen  1999      28.76        28.76   
  Sara Bundgaard  2003      28.88        57.64   
  Sofie Jakobsen  2003      30.48        1:28.12   
  Lærke Asmussen  2003      29.89        1:58.01   
                     
Nords Valkyrier  2003    470          2:00.78   
  Svømmeklubben Nord                   
  Anne-Sophie Andersen  2004      30.10        30.10   
  Astrid Jensen  2005      30.35        1:00.45   
  Naja Laitinen Wigard  2003      29.83        1:30.28   
  Mathilde Hoff Sørensen  2006      30.50        2:00.78   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  08 februar 2020 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  15:45 
 
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vendsyssel Cup 2020    Udskriftsdato  08 februar 2020   
  Stævne by  Aabybro    Udskriftstidspunkt  15:45   
  Arrangør  Vendsyssel Cup & Aabybro Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 februar 2020         
 
 
Løb 15, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 
Årg. 2008-2020: S 68 2:28.99 2002-11-03 
Årg. 2006-2007: S 68 2:01.80 2000-11-01 
Årg. 2004-2005: S68 - Junior 1 - Drenge (2003) 1:44.81 2019-01-26 
Årg. 0-2003: Nord Senior Herrer (1996) 1:42.15 2018-01-27 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Aabybro Destroyers  2006    324          1:58.99  13-14 Aldersgruppe Rekord 
  Aabybro Idrætsforening  2:02.79                 
  Mathias Ø. Barslev  2006      28.08        28.08   
  Mads Mølgaard  2006      28.70        56.78   
  Sebastian Porsborg  2007      30.20        1:26.98   
  Mikkel Rubæk  2006      32.01        1:58.99   
                     
Nords Bad Boys  2006    229          2:13.52   
  Svømmeklubben Nord  2:08.98                 
  Christian Andersen  2006      30.04        30.04   
  Sebastian Braad Bjørn  2006      30.81        1:00.85   
  Sebastian Eliasen  2006      32.97        1:33.82   
  Johannes Andersen  2008      39.70        2:13.52   
                     
S68 - Junior 2 Drenge  2006    187          2:22.89   
  Svømmeklubben S 68  2:27.00                 
  Jacob Bundgaard  2007      30.60        30.60   
  Theis Lindhardt  2006      1:13.37        1:43.97   
  Maciej Dworzanski  2008      38.92        2:22.89   
  Anders Munk Fuglsang  2009              2:22.89   
                     
Aabybro Guns  2007    134          2:39.63   
  Aabybro Idrætsforening  2:55.47                 
  Mads Poulsen  2007      34.16        34.16   
  Tobias Stausholm Larsen  2009      49.34        1:23.50   
  Christian Abrahamsen  2009      39.53        2:03.03   
  Magnus Manstrup  2008      36.60        2:39.63   
                     
 
Løb 15, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
Årg. 2008-2020: S 68 2:28.99 2002-11-03 
Årg. 2006-2007: S 68 2:01.80 2000-11-01 
Årg. 2004-2005: S68 - Junior 1 - Drenge (2003) 1:44.81 2019-01-26 
Årg. 0-2003: Nord Senior Herrer (1996) 1:42.15 2018-01-27 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nords Bumblebees  2004    344          1:56.74   
  Svømmeklubben Nord  1:53.80                 
  Emil Jaworski  2004      28.53        28.53   
  Danilo Møller  2004      28.48        57.01   
  Malte Sæderup Nielsen  2004      30.12        1:27.13   
  Frederik Laursen  2005      29.61        1:56.74   
                     
 
Løb 15, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2003 
Årg. 2008-2020: S 68 2:28.99 2002-11-03 
Årg. 2006-2007: S 68 2:01.80 2000-11-01 
Årg. 2004-2005: S68 - Junior 1 - Drenge (2003) 1:44.81 2019-01-26 
Årg. 0-2003: Nord Senior Herrer (1996) 1:42.15 2018-01-27 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
S68 - Senior Drenge  2002    538          1:40.55  17-999 Aldersgruppe Rekord 
  Svømmeklubben S 68  1:39.31                 
  Kristian B Rasmussen  2003      24.94        24.94   
  Elias Hanghøj Jonsson  2002      24.52        49.46   
  Jeppe Egholm  2003      25.57        1:15.03   
  Karl Anton Kristensen  2005      25.52        1:40.55   
                     
Lummerklubben af Pavens Nåde  2001    369          1:53.99   
  Aabybro Idrætsforening  1:54.75                 
  Rasmus Rank Nørgaard  2003      27.12        27.12   
  Anders Mikkelsen  2001      29.45        56.57   
  Bastian Stausholm Larsen  2005      28.87        1:25.44   
  Victor Borgen Elvensø  2001      28.55        1:53.99   
                     
Nords Dream Team  1993    352          1:55.75   
  Svømmeklubben Nord  1:48.22                 
  Gustav Hjerrild-Jensen  2003      29.21        29.21   
  Rasmus Skinnerup  1993      28.52        57.73   
  Malthe Lindquist  1996      27.11        1:24.84   
  Kasper V Hansen  1996      30.91        1:55.75   
                     
Aabybro Extremes  2003    321          1:59.41   
  Aabybro Idrætsforening  2:06.79                 
  Magnus Østergaard Barslev  2003      26.37        26.37   
  Vilmer Damgaard  2006      33.12        59.49   
  Gustav Brix Rasmussen  2004      30.20        1:29.69   
  Kristian Jensen  2004      29.72        1:59.41   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  08 februar 2020 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  15:45 
 
Resultat Løb 16 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 16 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vendsyssel Cup 2020    Udskriftsdato  09 februar 2020   
  Stævne by  Aabybro    Udskriftstidspunkt  10:52   
  Arrangør  Vendsyssel Cup & Aabybro Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 februar 2020         
 
 
Løb 16, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 2008-2020 
Årg. 2008-2020: Louise Bach Andersen 1:18.58 2012-11-01 
Årg. 2006-2007: Anna Munk Fuglsang (2005) 1:11.77 2019-01-27 
Årg. 2004-2005: Lærke Høgsted 1:10.74 2018-01-29 
Årg. 0-2003: Sofie Rasmussen (1999) 1:09.39 2019-01-27 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofie Callsen  2008    273  39.92        1:27.03   
  Aabybro Idrætsforening  1:29.30                 
                     
Alma Nygreen Sakic  2008    242  43.54        1:30.62   
  Svømmeklubben S 68  1:30.95                 
                     
Reka Szephalmi  2009    212  47.32        1:34.75   
  Svømmeklubben S 68  1:36.40                 
                     
Ronja Maria Grønkjær Pedersen  2009    202  44.79        1:36.24   
  Svømmeklubben Nord  1:48.14                 
                     
Helene Lavrsen  2008    194  46.22        1:37.58   
  Svømmeklubben Nord  1:36.48                 
                     
Lisa Stenger  2008    189  45.47        1:38.34   
  Aabybro Idrætsforening                   
                     
Emilie Hermansen  2008    189  44.99        1:38.40   
  Brønderslev SK08  1:44.88                 
                     
Emma Bertelsen  2008    173  48.42        1:41.30   
  Svømmeklubben Nord  1:38.77                 
                     
Astrid Munk Fuglsang  2009    159  50.69        1:44.29   
  Svømmeklubben S 68  1:45.39                 
                     
10  Lærke Stubben Broberg  2011    149  49.39        1:46.43   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
11  Maria Guneva  2008    137  51.89        1:49.55   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
12  Aino Aalto  2008    132  51.54        1:50.83   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
13  Alberte Elsborg  2008    124  54.92        1:53.14   
  Aabybro Idrætsforening  2:00.00                 
                     
Agnes Brix Rasmussen  2008              DSQ  Tyvstart 
  Aabybro Idrætsforening  1:45.78                 
                     
Ida Rasmussen  2008              DSQ  Tyvstart 
  Frederikshavn Svømmeklub                   
                     
Liva Lund Henningsen  2009              DSQ  ej samt. berør 75m 
  Aabybro Idrætsforening  2:00.00                 
                     
Nicoline Ravn Mortensen  2008              DSQ  2 flyben i st. bryst 
  Aabybro Idrætsforening  1:46.22                 
                     
 
Løb 16, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 2006-2007 
Årg. 2008-2020: Louise Bach Andersen 1:18.58 2012-11-01 
Årg. 2006-2007: Anna Munk Fuglsang (2005) 1:11.77 2019-01-27 
Årg. 2004-2005: Lærke Høgsted 1:10.74 2018-01-29 
Årg. 0-2003: Sofie Rasmussen (1999) 1:09.39 2019-01-27 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathilde Hoff Sørensen  2006    402  37.13        1:16.51   
  Svømmeklubben Nord  1:17.57                 
                     
Selma Nygreen Sakic  2006    374  36.98        1:18.39   
  Svømmeklubben S 68  1:19.36                 
                     
Therese J Helt  2006    362  36.45        1:19.22   
  Aabybro Idrætsforening  1:17.25                 
                     
Nikoline Michaelsen  2007    354  36.16        1:19.81   
  Svømmeklubben S 68  1:21.19                 
                     
Carla Brix Rasmussen  2006    341  37.59        1:20.85   
  Aabybro Idrætsforening  1:18.46                 
                     
Patricia Nættermann  2007    311  37.98        1:23.39   
  Svømmeklubben S 68  1:22.36                 
                     
Signe Broe Larsen  2007    298  39.06        1:24.54   
  Brønderslev SK08  1:25.07                 
                     
Neya Damgaard  2007    286  38.82        1:25.68   
  Brønderslev SK08  1:25.14                 
                     
Ellen Brix Rasmussen  2006    283  41.55        1:26.01   
  Aabybro Idrætsforening  1:25.55                 
                     
10  Sarah Frandsen  2007    273  39.05        1:27.04   
  Svømmeklubben Søhesten  1:25.69                 
                     
11  Clara Kornum  2007    261  40.01        1:28.42   
  Svømmeklubben Søhesten  1:30.95                 
                     
12  Freja Christensen  2006    256  41.34        1:28.92   
  Svømmeklubben Søhesten  1:28.63                 
                     
13  Caroline Larsen  2007    238  45.38        1:31.08   
  Svømmeklubben Søhesten  1:31.73                 
                     
14  Ida Jensen  2006    235  42.66        1:31.47   
  Svømmeklubben S 68  1:32.64                 
                     
15  Matilde Christiansen  2007    212  45.41        1:34.66   
  Svømmeklubben S 68  1:32.99                 
                     
16  Freja Møller Winther  2006    199  45.49        1:36.73   
  Svømmeklubben Søhesten  1:37.85                 
                     
17  Line Madsen  2006    198  45.13        1:36.84   
  Svømmeklubben Søhesten                   
                     
18  Reinike Veenstra  2006    195  44.54        1:37.38   
  Svømmeklubben S 68  1:41.14                 
                     
19  Emily Kastaniegaard  2007    169  49.74        1:42.02   
  Aabybro Idrætsforening                   
                     
20  Amy Hyllen  2006    137  51.84        1:49.53   
  Frederikshavn Svømmeklub                   
                     
Ida Carlsen  2006              DNS   
  Svømmeklubben Søhesten                   
                     
Nana Starcke Jeppesen  2006              DSQ  Tyvstart 
  Svømmeklubben Søhesten  1:18.01                 
                     
Sofie Jeppesen  2007              DSQ  mavelig. v. 50m 
  Aabybro Idrætsforening  1:32.89                 
                     
 
Løb 16, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 2004-2005 
Årg. 2008-2020: Louise Bach Andersen 1:18.58 2012-11-01 
Årg. 2006-2007: Anna Munk Fuglsang (2005) 1:11.77 2019-01-27 
Årg. 2004-2005: Lærke Høgsted 1:10.74 2018-01-29 
Årg. 0-2003: Sofie Rasmussen (1999) 1:09.39 2019-01-27 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anna Munk Fuglsang  2005    459  33.25        1:13.22   
  Svømmeklubben S 68  1:11.77                 
                     
Anne-Sophie Andersen  2004    459  33.48        1:13.23   
  Svømmeklubben Nord  1:12.83                 
                     
Caroline Bomholt Jensen  2005    436  35.47        1:14.47   
  Brønderslev SK08  1:14.00                 
                     
Cecilie Michaelsen  2005    432  34.82        1:14.71   
  Svømmeklubben S 68  1:16.18                 
                     
Matilde Thirup  2005    422  34.78        1:15.31   
  Svømmeklubben S 68  1:17.02                 
                     
Kristine Vestergaard  2005    383  35.75        1:17.80   
  Brønderslev SK08  1:16.83                 
                     
Kirstine Jørgensen  2004    381  35.91        1:17.90   
  Svømmeklubben S 68  1:16.59                 
                     
Astrid Jensen  2005    366  36.04        1:18.98   
  Svømmeklubben Nord  1:20.71                 
                     
Mie Asmussen  2005    341  36.77        1:20.88   
  Svømmeklubben S 68  1:20.17                 
                     
10  Josefine Høgh  2005    308  37.05        1:23.65   
  Svømmeklubben S 68  1:25.08                 
                     
11  Sara Kokholm  2005    304  40.32        1:24.02   
  Svømmeklubben S 68  1:26.68                 
                     
12  Johanna Sandager Borup  2005    251  45.17        1:29.55   
  Aabybro Idrætsforening  1:30.10                 
                     
13  Laura Wæhrens  2005    157  48.20        1:44.67   
  Frederikshavn Svømmeklub                   
                     
14  Cirkeline Mejlby  2005    141  49.91        1:48.51   
  Fjerritslev Svømmeklub                   
                     
Emma Ploug Rasmussen  2005              DSQ  Tyvstart 
  Svømmeklubben S 68  1:30.66                 
                     
 
Løb 16, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 0-2003 
Årg. 2008-2020: Louise Bach Andersen 1:18.58 2012-11-01 
Årg. 2006-2007: Anna Munk Fuglsang (2005) 1:11.77 2019-01-27 
Årg. 2004-2005: Lærke Høgsted 1:10.74 2018-01-29 
Årg. 0-2003: Sofie Rasmussen (1999) 1:09.39 2019-01-27 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Naja Laitinen Wigard  2003    405  35.00        1:16.35   
  Svømmeklubben Nord  1:14.31                 
                     
Sofie Jakobsen  2003    292  40.25        1:25.13   
  Svømmeklubben S 68  1:18.68                 
                     
Signe Møller Winther  2002    291  39.20        1:25.19   
  Svømmeklubben Nord  1:24.31                 
                     
Sara Bundgaard  2003              DSQ  GR 5,1 badedragt. 
  Svømmeklubben S 68  1:11.97                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  09 februar 2020 
Licens til Aabybro Idrætsforening  Udskriftstidspunkt  10:52 
 
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vendsyssel Cup 2020    Udskriftsdato  09 februar 2020   
  Stævne by  Aabybro    Udskriftstidspunkt  15:20   
  Arrangør  Vendsyssel Cup & Aabybro Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 februar 2020         
 
 
Løb 16, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2020 
Årg. 2008-2020: Louise Bach Andersen 1:18.58 2012-11-01 
Årg. 2006-2007: Anna Munk Fuglsang (2005) 1:11.77 2019-01-27 
Årg. 2004-2005: Lærke Høgsted 1:10.74 2018-01-29 
Årg. 0-2003: Sofie Rasmussen (1999) 1:09.39 2019-01-27 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofie Callsen  2008    280  39.74        1:26.33   
  Aabybro Idrætsforening  1:29.30                 
                     
Alma Nygreen Sakic  2008    243  42.96        1:30.46   
  Svømmeklubben S 68  1:30.95                 
                     
Helene Lavrsen  2008    206  45.36        1:35.66   
  Svømmeklubben Nord  1:36.48                 
                     
Reka Szephalmi  2009    203  47.97        1:36.07   
  Svømmeklubben S 68  1:36.40                 
                     
Lisa Stenger  2008    185  47.91        1:39.03   
  Aabybro Idrætsforening                   
                     
Ronja Maria Grønkjær Pedersen  2009    185  45.78        1:39.09   
  Svømmeklubben Nord  1:48.14                 
                     
 
Løb 16, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
Årg. 2008-2020: Louise Bach Andersen 1:18.58 2012-11-01 
Årg. 2006-2007: Anna Munk Fuglsang (2005) 1:11.77 2019-01-27 
Årg. 2004-2005: Lærke Høgsted 1:10.74 2018-01-29 
Årg. 0-2003: Sofie Rasmussen (1999) 1:09.39 2019-01-27 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathilde Hoff Sørensen  2006    442  36.34        1:14.16   
  Svømmeklubben Nord  1:17.57                 
                     
Selma Nygreen Sakic  2006    380  36.82        1:17.96   
  Svømmeklubben S 68  1:19.36                 
                     
Therese J Helt  2006    380  36.29        1:17.96   
  Aabybro Idrætsforening  1:17.25                 
                     
Nikoline Michaelsen  2007    363  35.70        1:19.19   
  Svømmeklubben S 68  1:21.19                 
                     
Carla Brix Rasmussen  2006    319  38.96        1:22.63   
  Aabybro Idrætsforening  1:18.46                 
                     
Patricia Nættermann  2007    281  38.97        1:26.18   
  Svømmeklubben S 68  1:22.36                 
                     
 
Løb 16, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
Årg. 2008-2020: Louise Bach Andersen 1:18.58 2012-11-01 
Årg. 2006-2007: Anna Munk Fuglsang (2005) 1:11.77 2019-01-27 
Årg. 2004-2005: Lærke Høgsted 1:10.74 2018-01-29 
Årg. 0-2003: Sofie Rasmussen (1999) 1:09.39 2019-01-27 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anna Munk Fuglsang  2005    546  32.78        1:09.11  15-16 Aldersgruppe Rekord 
  Svømmeklubben S 68  1:11.77                 
                     
Anne-Sophie Andersen  2004    483  33.83        1:12.00   
  Svømmeklubben Nord  1:12.83                 
                     
Caroline Bomholt Jensen  2005    462  33.63        1:13.09   
  Brønderslev SK08  1:14.00                 
                     
Matilde Thirup  2005    441  34.24        1:14.23   
  Svømmeklubben S 68  1:17.02                 
                     
Cecilie Michaelsen  2005    437  35.17        1:14.43   
  Svømmeklubben S 68  1:16.18                 
                     
Kristine Vestergaard  2005    361  36.37        1:19.35   
  Brønderslev SK08  1:16.83                 
                     
 
Løb 16, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2003 
Årg. 2008-2020: Louise Bach Andersen 1:18.58 2012-11-01 
Årg. 2006-2007: Anna Munk Fuglsang (2005) 1:11.77 2019-01-27 
Årg. 2004-2005: Lærke Høgsted 1:10.74 2018-01-29 
Årg. 0-2003: Sofie Rasmussen (1999) 1:09.39 2019-01-27 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Naja Laitinen Wigard  2003    418  35.43        1:15.57   
  Svømmeklubben Nord  1:14.31                 
                     
Sofie Jakobsen  2003    398  35.99        1:16.76   
  Svømmeklubben S 68  1:18.68                 
                     
Signe Møller Winther  2002    310  38.00        1:23.48   
  Svømmeklubben Nord  1:24.31                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  09 februar 2020 
Licens til Aabybro Idrætsforening  Udskriftstidspunkt  15:20 
 
Resultat Løb 17 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 17 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vendsyssel Cup 2020    Udskriftsdato  09 februar 2020   
  Stævne by  Aabybro    Udskriftstidspunkt  10:45   
  Arrangør  Vendsyssel Cup & Aabybro Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 februar 2020         
 
 
Løb 17, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 2008-2020 
Årg. 2008-2020: Gustav Yde 1:20.31 2012-11-13 
Årg. 2006-2007: Joachim Mortensen 1:09.33 2008-11-01 
Årg. 2004-2005: Kristian B. Rasmussen (2003) 1:03.15 2019-01-27 
Årg. 0-2003: Elias Hanghøj Jonsson (2002) 1:00.83 2019-01-27 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Rasmus Starcke Jeppesen  2008    252  36.76        1:19.52  0-12 Aldersgruppe Rekord 
  Svømmeklubben Søhesten  1:30.21                 
                     
Maciej Dworzanski  2008    153  45.32        1:33.78   
  Svømmeklubben S 68  1:38.99                 
                     
Magnus Manstrup  2008    144  47.23        1:35.67   
  Aabybro Idrætsforening  1:36.43                 
                     
Anders Munk Fuglsang  2009    133  48.52        1:38.33   
  Svømmeklubben S 68  1:37.81                 
                     
Johannes Andersen  2008    113  48.66        1:43.86   
  Svømmeklubben Nord  2:01.82                 
                     
Rasmus Høst Underlin  2008    93  51.96        1:50.82   
  Svømmeklubben Nord  2:09.69                 
                     
Tobias Stausholm Larsen  2009    87  52.50        1:53.25   
  Aabybro Idrætsforening  2:10.00                 
                     
Christian Abrahamsen  2009              DSQ  Ej bryd v/2arm bryst 
  Aabybro Idrætsforening  1:36.73                 
                     
 
Løb 17, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 2006-2007 
Årg. 2008-2020: Gustav Yde 1:20.31 2012-11-13 
Årg. 2006-2007: Joachim Mortensen 1:09.33 2008-11-01 
Årg. 2004-2005: Kristian B. Rasmussen (2003) 1:03.15 2019-01-27 
Årg. 0-2003: Elias Hanghøj Jonsson (2002) 1:00.83 2019-01-27 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Mølgaard  2006    368  32.81        1:10.13   
  Aabybro Idrætsforening  1:11.02                 
                     
Sebastian Porsborg  2007    299  35.79        1:15.13   
  Aabybro Idrætsforening  1:15.05                 
                     
Jacob Bundgaard  2007    283  36.64        1:16.50   
  Svømmeklubben S 68  1:18.64                 
                     
Sebastian Eliasen  2006    229  39.16        1:22.11   
  Svømmeklubben Nord  1:21.57                 
                     
Vilmer Damgaard  2006    227  40.21        1:22.35   
  Aabybro Idrætsforening  1:21.83                 
                     
Mads Poulsen  2007    222  37.30        1:22.98   
  Aabybro Idrætsforening  1:24.65                 
                     
Mikkel Rubæk  2006    193  39.92        1:26.87   
  Aabybro Idrætsforening  1:28.30                 
                     
Sebastian Saugbjerg  2007    167  42.52        1:31.17   
  Aabybro Idrætsforening  1:45.00                 
                     
Christian Andersen  2006              DSQ  afslu mave v. 50m 
  Svømmeklubben Nord  1:17.46                 
                     
Mathias Ø. Barslev  2006              DSQ  afsl mave v. 50m 
  Aabybro Idrætsforening  1:13.47                 
                     
Sebastian Braad Bjørn  2006              DSQ  2 flyben bryststart 
  Svømmeklubben Nord  1:21.70                 
                     
Theis Lindhardt  2006              DSQ  1 hånd. vend. fly. 
  Svømmeklubben S 68                   
                     
Tim Carstensen  2007              DSQ  Tyvstart 
  Svømmeklubben Søhesten  1:24.95                 
                     
 
Løb 17, 100m Medley Herrer, Indledende Årg. 2004-2005 
Årg. 2008-2020: Gustav Yde 1:20.31 2012-11-13 
Årg. 2006-2007: Joachim Mortensen 1:09.33 2008-11-01 
Årg. 2004-2005: Kristian B. Rasmussen (2003) 1:03.15 2019-01-27 
Årg. 0-2003: Elias Hanghøj Jonsson (2002) 1:00.83 2019-01-27 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Karl Anton Kristensen  2005    420  31.42        1:07.08   
  Svømmeklubben S 68  1:07.87                 
                     
Jacob Aagaard Andersen  2004    381  33.23        1:09.27   
  Brønderslev SK08  1:08.28                 
                     
Esben Kilde Johansen  2004    379  32.58        1:09.45   
  Svømmeklubben Søhesten  1:12.30                 
                     
Emil Jaworski  2004    371  31.52        1:09.92   
  Svømmeklubben Nord  1:11.17                 
                     
Danilo Møller  2004    351  33.04        1:11.21   
  Svømmeklubben Nord  1:11.64                 
                     
Bastian Stausholm Larsen  2005    333  33.44        1:12.48   
  Aabybro Idrætsforening  1:14.48                 
                     
Kristian Jensen  2004    293  36.00        1:15.60   
  Aabybro Idrætsforening  1:17.46