2020-04-03   07:12:27
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Kankaanpään Uimareiden 50v juhlakilpailu

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  50 v juhlakilpailut    Tulostuspäivämäärä  23 marraskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Kankaanpää    Tulostusaika  10:34   
  Järjestäjä  Kankaanpään Uimarit Ry.         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  23 marraskuu 2019         
 
 
Laji 1, 4X100m Vuv T 12 15 N, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
Sponsori: Koneurakointi Aaltonen 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m      Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Pus 2  2008              6:20.43   
  Porin Uimaseura                   
  Kaisa Majasaari  2009      39.46  1:25.03      1:25.03   
  Helmi Rantala  2010      47.80  1:43.59      3:08.62   
  Miia Kallio  2011      52.03  1:49.82      4:58.44   
  Heidi Huppunen  2008      37.70  1:21.99      6:20.43   
                     
 
Laji 1, 4X100m Vuv T 12 15 N, Loppukilpailut 13 - 15 v 
Sponsori: Koneurakointi Aaltonen 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m      Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Pus 1  2005              4:50.58   
  Porin Uimaseura                   
  Nelli Laaksonen  2005      33.25  1:11.13      1:11.13   
  Meeri Hellevi Nordström  2006      37.71  1:19.15      2:30.28   
  Emilia Rahola  2006      30.44  1:04.83      3:35.11   
  Amanda Ahmaoja  2005      35.93  1:15.47      4:50.58   
                     
Kankaanpään Uimarit  2006              4:52.67   
  Kankaanpään Uimarit                   
  Elli Isometsä  2007      34.67  1:13.74      1:13.74   
  Olivia Levula  2006      35.43  1:16.73      2:30.47   
  Peppi Lehtinen  2007      31.88  1:11.68      3:42.15   
  Pinja Pakkanen  2006      32.67  1:10.52      4:52.67   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspäivämäärä  23 marraskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Kankaanpään Uimarit  Tulostusaika  10:34 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  50 v juhlakilpailut    Tulostuspäivämäärä  23 marraskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Kankaanpää    Tulostusaika  10:37   
  Järjestäjä  Kankaanpään Uimarit Ry.         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  23 marraskuu 2019         
 
 
Laji 2, 4x100m Vuv P 13 16 M, Loppukilpailut 14 - 16 v 
Sponsori: Eurohamsteri 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m      Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kankaanpään Uimarit  2004              5:19.03   
  Kankaanpään Uimarit                   
  Juho Räikkälä  2007      41.29  1:28.33      1:28.33   
  Max Lausi  2006      37.82  1:22.91      2:51.24   
  Mika Karlsson  2004      34.57  1:14.93      4:06.17   
  Osmo Räikkälä  2006      34.09  1:12.86      5:19.03   
                     
 
Laji 2, 4x100m Vuv P 13 16 M, Loppukilpailut 17 - 99 v 
Sponsori: Eurohamsteri 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m      Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ptu Äijät  1997              4:09.28   
  Pihlavan Työväen Urheilijat                   
  Justus Hilaja  2002      29.73  1:02.67      1:02.67   
  Jussi Kause  1997      27.75  58.36      2:01.03   
  Akseli Ylikoski  2002      31.50  1:06.77      3:07.80   
  Lauri-Matti Huhtasalo  2004      29.25  1:01.48      4:09.28   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspäivämäärä  23 marraskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Kankaanpään Uimarit  Tulostusaika  10:37 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  50 v juhlakilpailut    Tulostuspäivämäärä  23 marraskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Kankaanpää    Tulostusaika  11:06   
  Järjestäjä  Kankaanpään Uimarit Ry.         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  23 marraskuu 2019         
 
 
Laji 3, 100m Ru T 12 15 N, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
Sponsori: Otso Metsäpalvelut 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Hanna Törmä  2007      41.58        1:28.56   
  Porin Uimaseura  1:28.00                 
                     
Lyyli Järvi  2007      42.03        1:29.37   
  Porin Uimaseura  1:28.26                 
                     
Peppi Lehtinen  2007      42.30        1:30.68   
  Kankaanpään Uimarit  1:30.53                 
                     
Hilla-Maaria Juhola  2007      42.85        1:32.99   
  Porin Uimaseura  1:32.41                 
                     
Senja Pakkanen  2008      45.03        1:34.21   
  Kankaanpään Uimarit  1:38.47                 
                     
Linnea Azzola  2007      43.93        1:34.23   
  Porin Uimaseura  1:35.07                 
                     
Emilia Tähkänen  2007      45.59        1:36.78   
  Uinti-Vakka  1:35.17                 
                     
Katri Tervola  2007      44.87        1:36.84   
  Kankaanpään Uimarit  1:41.26                 
                     
Elli Isometsä  2007      45.71        1:36.90   
  Kankaanpään Uimarit  1:36.38                 
                     
10  Nelli Ranne  2007      45.71        1:37.55   
  Porin Uimaseura  1:40.41                 
                     
11  Aurora Änäkkälä  2007      45.70        1:37.80   
  Salon Uimarit  1:37.67                 
                     
12  Eeva Luomaranta  2007      47.73        1:40.67   
  Ilmajoen Kisailijat  1:38.73                 
                     
13  Sofia Danska  2009      47.75        1:40.92   
  Uimaseura Kaarina  1:44.11                 
                     
14  Amanda Ruusuvaara  2008      50.46        1:48.23   
  Uimaseura Kaarina  1:47.82                 
                     
15  Minttu-Ilona Saine  2008      52.38        1:52.58   
  Porin Uimaseura  2:01.31                 
                     
16  Ines Saarinen  2008      54.18        1:55.88   
  Porin Uimaseura  1:58.59                 
                     
17  Julia Belov  2007      54.26        1:57.13   
  Porin Uimaseura  1:54.52                 
                     
18  Heidi Huppunen  2008      55.84        2:01.00   
  Porin Uimaseura  1:56.32                 
                     
19  Peppiina Lettosunti  2008      57.59        2:01.05   
  Porin Uimaseura  2:01.20                 
                     
20  Adeliina Lindholm  2008      58.17        2:01.30   
  Porin Uimaseura  2:02.27                 
                     
21  Marika Thors  2007      59.91        2:09.91   
  Ilmajoen Kisailijat  2:12.71                 
                     
22  Laura Räikkälä  2009      1:04.00        2:10.18   
  Kankaanpään Uimarit  2:20.26                 
                     
23  Meea Marjamäki  2008      1:00.73        2:12.14   
  Porin Uimaseura  2:15.19                 
                     
Emilia Leinonen  2007              DSQ   
  Uimaseura Kaarina  1:52.38                 
  SW 7.1 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
                     
 
Laji 3, 100m Ru T 12 15 N, Loppukilpailut 13 - 15 v 
Sponsori: Otso Metsäpalvelut 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ronja Rantanen  2005      40.59        1:27.36   
  Porin Uimaseura  1:28.81                 
                     
Lilli Järvenpää  2006      43.25        1:35.12   
  Harjavallan Uimaseura  1:38.65                 
                     
Aino Norrdal  2006      45.25        1:37.36   
  Uimaseura Kaarina  1:41.97                 
                     
Olivia Levula  2006      47.32        1:40.45   
  Kankaanpään Uimarit  1:36.21                 
                     
Aada Berg  2004      46.80        1:41.74   
  Porin Pyrintö  1:41.04                 
                     
Inari Sonkkila  2006      50.15        1:45.85   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
Neela Wessman  2005      51.97        1:52.34   
  Porin Pyrintö  1:50.41                 
                     
Senja-Sofia Hellman  2006      51.34        1:52.34   
  Pihlavan Työväen Urheilijat  1:59.04                 
                     
Elviira Salminen  2006      59.79        2:07.49   
  Porin Uimaseura  1:59.36                 
                     
 
Laji 3, 100m Ru T 12 15 N, Loppukilpailut 16 - 99 v 
Sponsori: Otso Metsäpalvelut 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Merituuli Lehtonen  2003      40.36        1:26.38   
  Porin Uimaseura  1:28.20                 
                     
Linnea Ström  2003      43.99        1:33.10   
  Uimaseura Kaarina  1:31.12                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspäivämäärä  23 marraskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Kankaanpään Uimarit  Tulostusaika  11:06 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  50 v juhlakilpailut    Tulostuspäivämäärä  23 marraskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Kankaanpää    Tulostusaika  11:10   
  Järjestäjä  Kankaanpään Uimarit Ry.         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  23 marraskuu 2019         
 
 
Laji 4, 100m Ru P 13 16 M, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
Sponsori: Lihajaloste Korpela 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Osmo Räikkälä  2006      45.41        1:37.20   
  Kankaanpään Uimarit  1:33.44                 
                     
Julius Hilaja  2007      46.40        1:39.64   
  Pihlavan Työväen Urheilijat  1:38.31                 
                     
Anton Saarinen  2010      57.54        2:02.53   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
Topi Heinonen  2008      57.68        2:03.12   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
Jasu Strandberg  2006              DSQ   
  Pihlavan Työväen Urheilijat  2:05.08                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 4, 100m Ru P 13 16 M, Loppukilpailut 14 - 16 v 
Sponsori: Lihajaloste Korpela 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lauri-Matti Huhtasalo  2004      35.79        1:17.30   
  Pihlavan Työväen Urheilijat  1:15.86                 
                     
Mika Karlsson  2004      43.84        1:35.70   
  Kankaanpään Uimarit  1:37.15                 
                     
Eerik Rantanen  2004              DSQ   
  Uimaseura Kaarina  1:29.15                 
  SW 7.1 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
                     
 
Laji 4, 100m Ru P 13 16 M, Loppukilpailut 17 - 99 v 
Sponsori: Lihajaloste Korpela 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Justus Hilaja  2002      33.45        1:11.19   
  Pihlavan Työväen Urheilijat  1:13.88                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspäivämäärä  23 marraskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Kankaanpään Uimarit  Tulostusaika  11:10 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  50 v juhlakilpailut    Tulostuspäivämäärä  23 marraskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Kankaanpää    Tulostusaika  11:30   
  Järjestäjä  Kankaanpään Uimarit Ry.         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  23 marraskuu 2019         
 
 
Laji 5, 50m Su T 10 N, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
Sponsori: PilatesLife 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kaisa Majasaari  2009              49.19   
  Porin Uimaseura  46.70                 
Wivian Kaarina Orpana  2010              51.65   
  Kankaanpään Uimarit  52.13                 
Eveliina Isomäki  2009              51.97   
  Pihlavan Työväen Urheilijat  51.52                 
Pihla Kapanen  2010              53.17   
  Uimaseura Kaarina                   
Helmi Rantala  2010              55.81   
  Porin Uimaseura  55.58                 
Sienna Lehtola  2011              55.81   
  Rauman Uimaseura  59.50                 
Miia Kallio  2011              56.12   
  Porin Uimaseura  55.18                 
Miisa Pärssinen  2011              57.37   
  Rauman Uimaseura  59.66                 
Venla Kämäräinen  2009              57.66   
  Porin Uimaseura  55.90                 
10  Ella Ääri  2011              57.80   
  Uimaseura Kaarina  56.36                 
11  Emmi Amanda Nieminen  2012              1:07.77   
  Rauman Uimaseura                   
Venla Sinisalo  2011              DSQ   
  Rauman Uimaseura  1:03.80                 
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 5, 50m Su T 10 N, Loppukilpailut 11 - 99 v 
Sponsori: PilatesLife 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Hilla Känkänen  2006              32.92   
  Rauman Uimaseura  34.26                 
Emilia Rahola  2006              33.87   
  Porin Uimaseura  34.27                 
Veera Tall  2005              35.66   
  Porin Uimaseura  36.79                 
Nelli Laaksonen  2005              36.52   
  Porin Uimaseura  35.31                 
Sanna Pajula  2003              37.26   
  Kankaanpään Uimarit  36.78                 
Maikki Hämäläinen  2006              37.37   
  Uimaseura Kaarina  40.46                 
Milla Järvenpää  2004              37.76   
  Uimaseura Kaarina  38.12                 
Linda Grönlund  2003              40.21   
  Porin Uimaseura  41.87                 
Amanda Rahola  2003              41.46   
  Porin Uimaseura  40.66                 
10  Milja Norgård  2007              41.74   
  Pihlavan Työväen Urheilijat  41.86                 
11  Mandi Hämäläinen  2006              43.38   
  Uimaseura Kaarina  48.72                 
12  Paulina Deltuvaite  2008              46.90   
  Porin Uimaseura  52.35                 
13  Emmi Rauhanen  2003              47.13   
  Porin Uimaseura  48.67                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspäivämäärä  23 marraskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Kankaanpään Uimarit  Tulostusaika  11:30 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  50 v juhlakilpailut    Tulostuspäivämäärä  23 marraskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Kankaanpää    Tulostusaika  11:28   
  Järjestäjä  Kankaanpään Uimarit Ry.         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  23 marraskuu 2019         
 
 
Laji 6, 50m Su P 11 M, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
Sponsori: K:pään katsastuspalvelu 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eetu Ääri  2010              46.85   
  Uimaseura Kaarina  45.99                 
Max Kulmala  2008              52.76   
  Uimaseura Kaarina  54.19                 
Topi Lehtinen  2009              53.24   
  Kankaanpään Uimarit  52.72                 
Urho Suominen  2009              54.58   
  Porin Uimaseura                   
Tiitus Sirola  2011              55.49   
  Rauman Uimaseura  59.76                 
Veikko Mikander  2009              56.34   
  Uimaseura Kaarina  53.34                 
Aarni Sonkkila  2009              56.73   
  Uimaseura Kaarina  56.06                 
Arttu Kankaanpää  2010              1:00.24   
  Porin Uimaseura  54.30                 
Niko Pirhonen  2009              DSQ   
  Pihlavan Työväen Urheilijat  1:00.23                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Pyry Kivioja  2009              DSQ   
  Kankaanpään Uimarit                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 6, 50m Su P 11 M, Loppukilpailut 12 - 99 v 
Sponsori: K:pään katsastuspalvelu 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jussi Kause  1997              29.46   
  Pihlavan Työväen Urheilijat  29.79                 
Juho Törmä  2005              31.85   
  Porin Uimaseura  33.17                 
Jesse Anoschkin  2004              34.57   
  Rauman Uimaseura  35.40                 
Benjamin Salo  2006              39.41   
  Porin Uimaseura  41.27                 
Juho Kallio  2007              40.84   
  Porin Uimaseura  41.25                 
Aatos de Carvalho  2006              45.57   
  Porin Uimaseura  49.13                 
Eliel Lintula  2007              52.31   
  Uimaseura Kaarina  50.40                 
Max Lausi  2006              DSQ   
  Kankaanpään Uimarit  44.61                 
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspäivämäärä  23 marraskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Kankaanpään Uimarit  Tulostusaika  11:28 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  50 v juhlakilpailut    Tulostuspäivämäärä  23 marraskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Kankaanpää    Tulostusaika  11:35   
  Järjestäjä  Kankaanpään Uimarit Ry.         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  23 marraskuu 2019         
 
 
Laji 7, 200m Sku T 12 N, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
Sponsori: Optikko Kangasniemi 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lyyli Järvi  2007      38.42  1:29.08  2:18.67    3:02.40   
  Porin Uimaseura  2:58.86                 
                     
Eeva Luomaranta  2007      41.93  1:31.73  2:23.78    3:05.67   
  Ilmajoen Kisailijat  3:21.02                 
                     
Linnea Azzola  2007      42.98  1:32.58  2:25.18    3:06.60   
  Porin Uimaseura  3:10.18                 
                     
Senja Pakkanen  2008      47.40  1:42.10  2:36.40    3:19.53   
  Kankaanpään Uimarit  3:25.18                 
                     
Anna-Sofia Isomäki  2007      39.57  1:33.71  2:32.36    3:21.03   
  Pihlavan Työväen Urheilijat                   
                     
Ella Hatanpää  2008      54.50  1:57.56  3:12.03    4:10.59   
  Porin Uimaseura                   
                     
Emilia Leinonen  2007              DSQ   
  Uimaseura Kaarina  4:04.31                 
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 7, 200m Sku T 12 N, Loppukilpailut 13 - 99 v 
Sponsori: Optikko Kangasniemi 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jenni Moisio  2002      28.67  1:03.40  1:46.97    2:23.02   
  Kampuksen Plaani  2:35.36                 
                     
Viola Karismaa  2005      31.76  1:12.97  1:56.45    2:33.24   
  Porin Uimaseura  2:39.05                 
                     
Ronja Rantanen  2005      42.57  1:33.47  2:25.36    3:07.64   
  Porin Uimaseura  3:08.64                 
                     
Aleksandra Hiekka  2004      42.27  1:29.51  2:28.61    3:10.96   
  Uimaseura Kaarina  3:14.52                 
                     
Aada Berg  2004      47.75  1:40.44  2:38.58    3:21.21   
  Porin Pyrintö  3:21.26                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspäivämäärä  23 marraskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Kankaanpään Uimarit  Tulostusaika  11:35 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  50 v juhlakilpailut    Tulostuspäivämäärä  23 marraskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Kankaanpää    Tulostusaika  11:38   
  Järjestäjä  Kankaanpään Uimarit Ry.         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  23 marraskuu 2019         
 
 
Laji 8, 200m Sku P 13 M, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
Sponsori: Xmeal 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Juho Kallio  2007      43.57  1:30.67  2:23.73    3:07.97   
  Porin Uimaseura  3:08.45                 
                     
Julius Hilaja  2007      54.91  1:49.84  2:46.83    3:34.95   
  Pihlavan Työväen Urheilijat                   
                     
 
Laji 8, 200m Sku P 13 M, Loppukilpailut 14 - 99 v 
Sponsori: Xmeal 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Akseli Ylikoski  2002      30.44  1:06.36  1:46.36    2:18.42   
  Pihlavan Työväen Urheilijat  2:24.98                 
                     
Eerik Rantanen  2004      36.94  1:16.87  2:05.23    2:42.06   
  Uimaseura Kaarina  2:41.07                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspäivämäärä  23 marraskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Kankaanpään Uimarit  Tulostusaika  11:38 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  50 v juhlakilpailut    Tulostuspäivämäärä  23 marraskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Kankaanpää    Tulostusaika  12:05   
  Järjestäjä  Kankaanpään Uimarit Ry.         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  23 marraskuu 2019         
 
 
Laji 9, 100m Vu T 12 15 N, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
Sponsori: Kingspan Insulation Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Hilla-Maaria Juhola  2007      33.00        1:10.52   
  Porin Uimaseura  1:09.85                 
                     
Peppi Lehtinen  2007      33.58        1:11.02   
  Kankaanpään Uimarit  1:12.47                 
                     
Elli Isometsä  2007      34.97        1:14.23   
  Kankaanpään Uimarit  1:14.54                 
                     
Eeva Luomaranta  2007      36.44        1:14.69   
  Ilmajoen Kisailijat  1:17.17                 
                     
Emilia Tähkänen  2007      38.65        1:21.79   
  Uinti-Vakka  1:20.83                 
                     
Heidi Huppunen  2008      38.70        1:22.29   
  Porin Uimaseura  1:24.18                 
                     
Ines Saarinen  2008      39.79        1:23.99   
  Porin Uimaseura  1:26.93                 
                     
Stella Seppälä  2007      40.77        1:26.27   
  Porin Uimaseura  1:27.85                 
                     
Katri Tervola  2007      40.99        1:27.34   
  Kankaanpään Uimarit  1:26.74                 
                     
10  Krista Pajula  2008      40.65        1:28.32   
  Kankaanpään Uimarit  1:25.94                 
                     
11  Meea Marjamäki  2008      46.50        1:35.15   
  Porin Uimaseura  1:34.00                 
                     
12  Minttu-Ilona Saine  2008      44.40        1:35.26   
  Porin Uimaseura  1:30.93                 
                     
13  Marika Thors  2007      45.32        1:35.73   
  Ilmajoen Kisailijat  1:33.64                 
                     
14  Aava Sulanterä  2007      45.89        1:36.02   
  Uimaseura Kaarina  1:37.21                 
                     
15  Julia Belov  2007      48.67        1:44.78   
  Porin Uimaseura  1:43.58                 
                     
 
Laji 9, 100m Vu T 12 15 N, Loppukilpailut 13 - 15 v 
Sponsori: Kingspan Insulation Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emilia Rahola  2006      32.05        1:05.86   
  Porin Uimaseura  1:05.61                 
                     
Maikki Hämäläinen  2006      33.17        1:09.25   
  Uimaseura Kaarina  1:10.12                 
                     
Pinja Pakkanen  2006      33.19        1:10.89   
  Kankaanpään Uimarit  1:16.09                 
                     
Lilli Järvenpää  2006      36.21        1:18.13   
  Harjavallan Uimaseura  1:20.60                 
                     
Meeri Hellevi Nordström  2006      37.90        1:18.40   
  Porin Uimaseura  1:16.88                 
                     
Inari Sonkkila  2006      39.22        1:19.17   
  Uimaseura Kaarina  1:18.88                 
                     
Amanda Ahmaoja  2005      37.39        1:19.27   
  Porin Uimaseura  1:17.09                 
                     
Olivia Levula  2006      37.73        1:20.53   
  Kankaanpään Uimarit  1:15.03                 
                     
Alina Vanhatalo  2006      38.73        1:22.56   
  Uimaseura Kaarina  1:24.27                 
                     
10  Neela Wessman  2005      41.06        1:27.06   
  Porin Pyrintö  1:27.63                 
                     
 
Laji 9, 100m Vu T 12 15 N, Loppukilpailut 16 - 99 v 
Sponsori: Kingspan Insulation Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kaisa Männistö  1978      31.04        1:04.81   
  Nokian Pyry  1:03.40                 
                     
Heta Koivuluoma  1999      31.09        1:04.83   
  Porin Uimaseura  1:02.12                 
                     
Sanna Pajula  2003      33.24        1:10.02   
  Kankaanpään Uimarit  1:10.71                 
                     
Linda Grönlund  2003      35.80        1:13.72   
  Porin Uimaseura  1:11.78                 
                     
Emmi Rauhanen  2003      36.58        1:17.20   
  Porin Uimaseura  1:20.92                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspäivämäärä  23 marraskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Kankaanpään Uimarit  Tulostusaika  12:05 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  50 v juhlakilpailut    Tulostuspäivämäärä  23 marraskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Kankaanpää    Tulostusaika  12:07   
  Järjestäjä  Kankaanpään Uimarit Ry.         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  23 marraskuu 2019         
 
 
Laji 10, 100m Vu P 13 16 M, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
Sponsori: Kingspan Insulation Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Osmo Räikkälä  2006      34.81        1:12.57   
  Kankaanpään Uimarit  1:10.77                 
                     
Max Lausi  2006      37.53        1:21.87   
  Kankaanpään Uimarit  1:24.71                 
                     
Jasu Strandberg  2006      38.36        1:22.00   
  Pihlavan Työväen Urheilijat  1:36.35                 
                     
Topi Heinonen  2008      42.79        1:34.22   
  Uimaseura Kaarina  1:34.72                 
                     
Aarni Sonkkila  2009      45.21        1:39.52   
  Uimaseura Kaarina  1:43.68                 
                     
 
Laji 10, 100m Vu P 13 16 M, Loppukilpailut 14 - 16 v 
Sponsori: Kingspan Insulation Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jesse Anoschkin  2004      28.32        1:00.95   
  Rauman Uimaseura  1:03.88                 
                     
Mika Karlsson  2004      34.13        1:14.42   
  Kankaanpään Uimarit  1:17.46                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspäivämäärä  23 marraskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Kankaanpään Uimarit  Tulostusaika  12:07 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  50 v juhlakilpailut    Tulostuspäivämäärä  23 marraskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Kankaanpää    Tulostusaika  12:23   
  Järjestäjä  Kankaanpään Uimarit Ry.         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  23 marraskuu 2019         
 
 
Laji 11, 50m Ru T 10 N, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
Sponsori: K:pään valokuvaamo 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sofia Danska  2009              45.85   
  Uimaseura Kaarina  43.26                 
Wivian Kaarina Orpana  2010              54.75   
  Kankaanpään Uimarit  54.49                 
Sienna Lehtola  2011              1:00.50   
  Rauman Uimaseura  1:05.22                 
Miia Kallio  2011              1:02.04   
  Porin Uimaseura  1:03.45                 
Venla Kämäräinen  2009              1:02.44   
  Porin Uimaseura  1:08.80                 
Helmi Rantala  2010              1:02.63   
  Porin Uimaseura  1:05.35                 
Ella Ääri  2011              1:09.33   
  Uimaseura Kaarina  1:12.86                 
Miisa Pärssinen  2011              1:15.81   
  Rauman Uimaseura                   
Emmi Amanda Nieminen  2012              DSQ   
  Rauman Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Kaisa Majasaari  2009              DSQ   
  Porin Uimaseura  57.53                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
Venla Sinisalo  2011              DSQ   
  Rauman Uimaseura  1:15.24                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 11, 50m Ru T 10 N, Loppukilpailut 11 - 99 v 
Sponsori: K:pään valokuvaamo 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Merituuli Lehtonen  2003              38.95   
  Porin Uimaseura  38.87                 
Milla Järvenpää  2004              41.57   
  Uimaseura Kaarina  45.50                 
Linnea Ström  2003              42.63   
  Uimaseura Kaarina  42.46                 
Amanda Rahola  2003              44.84   
  Porin Uimaseura  48.02                 
Nelli Ranne  2007              45.01   
  Porin Uimaseura  47.02                 
Meeri Hellevi Nordström  2006              46.72   
  Porin Uimaseura  46.92                 
Amanda Ruusuvaara  2008              47.90   
  Uimaseura Kaarina  51.43                 
Neela Wessman  2005              51.11   
  Porin Pyrintö  51.38                 
Mandi Hämäläinen  2006              51.20   
  Uimaseura Kaarina  52.69                 
10  Ella Hatanpää  2008              59.47   
  Porin Uimaseura  1:01.02                 
11  Marika Thors  2007              1:01.81   
  Ilmajoen Kisailijat  1:06.46                 
Emeliina Kymäläinen  2004              DSQ   
  Harjavallan Uimaseura  46.37                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspäivämäärä  23 marraskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Kankaanpään Uimarit  Tulostusaika  12:23 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  50 v juhlakilpailut    Tulostuspäivämäärä  23 marraskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Kankaanpää    Tulostusaika  12:29   
  Järjestäjä  Kankaanpään Uimarit Ry.         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  23 marraskuu 2019         
 
 
Laji 12, 50m Ru P 11 M, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
Sponsori: Hautaniemi Leo ky. 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Max Kulmala  2008              51.93   
  Uimaseura Kaarina  51.68                 
Anton Saarinen  2010              55.65   
  Uimaseura Kaarina  55.07                 
Topi Lehtinen  2009              55.67   
  Kankaanpään Uimarit  59.24                 
Arttu Kankaanpää  2010              59.84   
  Porin Uimaseura  1:02.24                 
Eetu Ääri  2010              1:01.89   
  Uimaseura Kaarina  1:03.13                 
Veikko Mikander  2009              1:04.41   
  Uimaseura Kaarina                   
Pyry Kivioja  2009              1:09.17   
  Kankaanpään Uimarit                   
 
Laji 12, 50m Ru P 11 M, Loppukilpailut 12 - 99 v 
Sponsori: Hautaniemi Leo ky. 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Justus Hilaja  2002              31.73   
  Pihlavan Työväen Urheilijat  31.88                 
Akseli Ylikoski  2002              33.26   
  Pihlavan Työväen Urheilijat  35.21                 
Lauri-Matti Huhtasalo  2004              33.73   
  Pihlavan Työväen Urheilijat  34.13                 
Juho Törmä  2005              35.83   
  Porin Uimaseura  35.09                 
Juho Kallio  2007              44.30   
  Porin Uimaseura  43.26                 
Juho Räikkälä  2007              57.12   
  Kankaanpään Uimarit  55.16                 
Eliel Lintula  2007              DSQ   
  Uimaseura Kaarina  58.98                 
  SW 7.1 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspäivämäärä  23 marraskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Kankaanpään Uimarit  Tulostusaika  12:29 
 
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  50 v juhlakilpailut    Tulostuspäivämäärä  23 marraskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Kankaanpää    Tulostusaika  12:29   
  Järjestäjä  Kankaanpään Uimarit Ry.         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  23 marraskuu 2019         
 
 
Laji 13, 100m Pu T 12 15 N, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
Sponsori: Hiusteam Anu Mäkynen 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Hanna Törmä  2007      37.19        1:21.74   
  Porin Uimaseura  1:29.11                 
                     
Lyyli Järvi  2007      39.70        1:27.21   
  Porin Uimaseura  1:25.99                 
                     
Hilla-Maaria Juhola  2007      40.15        1:28.75   
  Porin Uimaseura  1:27.65                 
                     
Aurora Änäkkälä  2007      40.94        1:31.25   
  Salon Uimarit  1:28.08                 
                     
Elli Isometsä  2007      41.57        1:31.27   
  Kankaanpään Uimarit  1:29.51                 
                     
Eeva Luomaranta  2007      42.27        1:33.75   
  Ilmajoen Kisailijat                   
                     
Emilia Tähkänen  2007      44.52        1:37.38   
  Uinti-Vakka  1:30.71                 
                     
Linnea Azzola  2007      44.90        1:41.27   
  Porin Uimaseura  1:42.69                 
                     
Emilia Leinonen  2007      48.00        1:46.20   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
10  Milja Norgård  2007      46.19        1:47.09   
  Pihlavan Työväen Urheilijat                   
                     
 
Laji 13, 100m Pu T 12 15 N, Loppukilpailut 13 - 15 v 
Sponsori: Hiusteam Anu Mäkynen 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Hilla Känkänen  2006      34.12        1:19.55   
  Rauman Uimaseura  1:24.62                 
                     
Amanda Ahmaoja  2005      40.96        1:30.47   
  Porin Uimaseura  1:27.59                 
                     
Ronja Rantanen  2005      42.83        1:39.67   
  Porin Uimaseura  2:01.54                 
                     
 
Laji 13, 100m Pu T 12 15 N, Loppukilpailut 16 - 99 v 
Sponsori: Hiusteam Anu Mäkynen 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jenni Moisio  2002      29.52        1:03.90   
  Kampuksen Plaani  1:05.45                 
                     
Sanna Pajula  2003      37.73        1:25.21   
  Kankaanpään Uimarit  1:34.37                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspäivämäärä  23 marraskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Kankaanpään Uimarit  Tulostusaika  12:29 
 
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  50 v juhlakilpailut    Tulostuspäivämäärä  23 marraskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Kankaanpää    Tulostusaika  12:29   
  Järjestäjä  Kankaanpään Uimarit Ry.         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  23 marraskuu 2019         
 
 
Laji 14, 100m Pu P 13 16 M, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
Sponsori: Kuntokeskus Palatsi 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Benjamin Salo  2006      35.23        1:16.95   
  Porin Uimaseura  1:19.61                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspäivämäärä  23 marraskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Kankaanpään Uimarit  Tulostusaika  12:29 
 
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  50 v juhlakilpailut    Tulostuspäivämäärä  23 marraskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Kankaanpää    Tulostusaika  13:06   
  Järjestäjä  Kankaanpään Uimarit Ry.         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  23 marraskuu 2019         
 
 
Laji 15, 400m Vu T 15 N, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat 
Sponsori: Neste Kankaanpää 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Veera Tall  2005      1:11.32  2:28.82  3:43.52    4:57.65   
  Porin Uimaseura  4:52.77                 
                     
Nelli Laaksonen  2005      1:18.21  2:42.70  4:07.83    5:32.97   
  Porin Uimaseura  5:09.55                 
                     
Aada Berg  2004      1:21.72  2:52.33  4:24.02    5:53.18   
  Porin Pyrintö  5:51.70                 
                     
Aleksandra Hiekka  2004      1:26.76  2:59.91  4:30.44    5:55.94   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
Mandi Hämäläinen  2006      1:30.70  3:08.26  4:46.34    6:22.06   
  Uimaseura Kaarina  6:25.51                 
                     
Peppiina Lettosunti  2008      1:35.26  3:20.07  5:05.41    6:44.66   
  Porin Uimaseura                   
                     
Paulina Deltuvaite  2008      1:40.72  3:34.85  5:30.68    7:16.64   
  Porin Uimaseura                   
                     
Senja-Sofia Hellman  2006      1:36.66  3:31.53  5:29.54    7:27.48   
  Pihlavan Työväen Urheilijat                   
                     
Elviira Salminen  2006      1:45.66  3:41.41  5:41.89    7:34.19   
  Porin Uimaseura                   
                     
Adeliina Lindholm  2008              DSQ   
  Porin Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspäivämäärä  23 marraskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Kankaanpään Uimarit  Tulostusaika  13:06 
 
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  50 v juhlakilpailut    Tulostuspäivämäärä  23 marraskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Kankaanpää    Tulostusaika  13:09   
  Järjestäjä  Kankaanpään Uimarit Ry.         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  23 marraskuu 2019         
 
 
Laji 16, 400m Vu P 16 M, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eerik Rantanen  2004      1:09.76  2:26.54  3:44.79    5:00.60   
  Uimaseura Kaarina  5:11.73                 
                     
Aatos de Carvalho  2006      1:34.53  3:19.06  5:03.46    6:38.24   
  Porin Uimaseura                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspäivämäärä  23 marraskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Kankaanpään Uimarit  Tulostusaika  13:09 
 
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  50 v juhlakilpailut    Tulostuspäivämäärä  23 marraskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Kankaanpää    Tulostusaika  13:13   
  Järjestäjä  Kankaanpään Uimarit Ry.         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  23 marraskuu 2019         
 
 
Laji 17, 50m Pu T10 N, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
Sponsori: Team Sportia 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sofia Danska  2009              39.72   
  Uimaseura Kaarina  37.45                 
Kaisa Majasaari  2009              47.86   
  Porin Uimaseura  46.13                 
Wivian Kaarina Orpana  2010              55.07   
  Kankaanpään Uimarit  56.72                 
Laura Räikkälä  2009              57.07   
  Kankaanpään Uimarit  1:00.97                 
Venla Kämäräinen  2009              59.84   
  Porin Uimaseura  59.18                 
 
Laji 17, 50m Pu T10 N, Loppukilpailut 11 - 99 v 
Sponsori: Team Sportia 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Janina Ollikainen  2000              29.39   
  Porin Uimaseura  29.90                 
Heta Koivuluoma  1999              31.54   
  Porin Uimaseura  30.33                 
Merituuli Lehtonen  2003              35.15   
  Porin Uimaseura  35.83                 
Maarit Venesmäki  1969              35.98   
  Tuusulan Uimaseura ry  34.28                 
Pinja Pakkanen  2006              37.75   
  Kankaanpään Uimarit  39.24                 
Lilli Järvenpää  2006              38.41   
  Harjavallan Uimaseura  37.07                 
Maikki Hämäläinen  2006              38.74   
  Uimaseura Kaarina  39.47                 
Linda Grönlund  2003              39.23   
  Porin Uimaseura  37.55                 
Emmi Rauhanen  2003              40.69   
  Porin Uimaseura  42.67                 
10  Nelli Ranne  2007              43.61   
  Porin Uimaseura  44.93                 
11  Amanda Ruusuvaara  2008              46.21   
  Uimaseura Kaarina  48.33                 
12  Neela Wessman  2005              46.40   
  Porin Pyrintö  46.00                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspäivämäärä  23 marraskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Kankaanpään Uimarit  Tulostusaika  13:13 
 
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  50 v juhlakilpailut    Tulostuspäivämäärä  23 marraskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Kankaanpää    Tulostusaika  13:15   
  Järjestäjä  Kankaanpään Uimarit Ry.         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  23 marraskuu 2019         
 
 
Laji 18, 50m Pu P 11 M, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Topi Lehtinen  2009              58.92   
  Kankaanpään Uimarit  1:00.01                 
 
Laji 18, 50m Pu P 11 M, Loppukilpailut 12 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Juho Törmä  2005              30.83   
  Porin Uimaseura  31.26                 
Juho Kallio  2007              40.83   
  Porin Uimaseura  39.37                 
Juho Räikkälä  2007              52.49   
  Kankaanpään Uimarit  56.81                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspäivämäärä  23 marraskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Kankaanpään Uimarit  Tulostusaika  13:15 
 
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  50 v juhlakilpailut    Tulostuspäivämäärä  23 marraskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Kankaanpää    Tulostusaika  13:34   
  Järjestäjä  Kankaanpään Uimarit Ry.         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  23 marraskuu 2019         
 
 
Laji 19, 100m Su T 12 15 N, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
Sponsori: Kingspan Insulation Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Peppi Lehtinen  2007      37.53        1:21.42   
  Kankaanpään Uimarit  1:22.22                 
                     
Hilla-Maaria Juhola  2007      40.57        1:24.62   
  Porin Uimaseura  1:24.06                 
                     
Linnea Azzola  2007      42.99        1:28.91   
  Porin Uimaseura  1:28.59                 
                     
Lyyli Järvi  2007      43.43        1:29.31   
  Porin Uimaseura  1:27.87                 
                     
Emilia Tähkänen  2007      46.01        1:33.16   
  Uinti-Vakka  1:37.68                 
                     
Ines Saarinen  2008      45.92        1:33.33   
  Porin Uimaseura  1:34.98                 
                     
Anna-Sofia Isomäki  2007      44.81        1:34.88   
  Pihlavan Työväen Urheilijat  1:35.32                 
                     
Elli Isometsä  2007      46.08        1:35.18   
  Kankaanpään Uimarit  1:29.35                 
                     
Krista Pajula  2008      46.08        1:35.23   
  Kankaanpään Uimarit  1:34.98                 
                     
10  Heidi Huppunen  2008      47.45        1:38.06   
  Porin Uimaseura  1:33.79                 
                     
11  Minttu-Ilona Saine  2008      49.39        1:41.80   
  Porin Uimaseura  1:44.98                 
                     
12  Meea Marjamäki  2008      51.65        1:46.35   
  Porin Uimaseura  1:47.19                 
                     
13  Paulina Deltuvaite  2008      53.54        1:48.49   
  Porin Uimaseura  1:51.07                 
                     
14  Katri Tervola  2007      52.90        1:48.85   
  Kankaanpään Uimarit                   
                     
15  Peppiina Lettosunti  2008      54.11        1:52.25   
  Porin Uimaseura  1:47.50                 
                     
16  Ella Hatanpää  2008      54.26        1:54.77   
  Porin Uimaseura                   
                     
17  Aava Sulanterä  2007      57.19        1:57.55   
  Uimaseura Kaarina  2:09.80                 
                     
18  Miia Kallio  2011      1:00.17        2:03.48   
  Porin Uimaseura  2:09.00                 
                     
19  Ella Ääri  2011      1:01.73        2:07.24   
  Uimaseura Kaarina  2:12.91                 
                     
Julia Belov  2007              DSQ   
  Porin Uimaseura  2:02.73                 
  SW 6.4 Ei kosketusta seinään käännöksessä               
                     
Stella Seppälä  2007              DSQ   
  Porin Uimaseura  1:46.16                 
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 19, 100m Su T 12 15 N, Loppukilpailut 13 - 15 v 
Sponsori: Kingspan Insulation Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emilia Rahola  2006      36.80        1:15.15   
  Porin Uimaseura  1:13.19                 
                     
Amanda Ahmaoja  2005      41.25        1:27.46   
  Porin Uimaseura  1:29.18                 
                     
Alina Vanhatalo  2006      43.53        1:29.38   
  Uimaseura Kaarina  1:31.15                 
                     
Olivia Levula  2006      47.08        1:38.02   
  Kankaanpään Uimarit  1:33.01                 
                     
Aino Norrdal  2006              DSQ   
  Uimaseura Kaarina  1:49.62                 
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 19, 100m Su T 12 15 N, Loppukilpailut 16 - 99 v 
Sponsori: Kingspan Insulation Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Linnea Ström  2003      39.35        1:20.08   
  Uimaseura Kaarina  1:18.62                 
                     
Amanda Rahola  2003      42.70        1:27.93   
  Porin Uimaseura  1:27.17                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspäivämäärä  23 marraskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Kankaanpään Uimarit  Tulostusaika  13:34 
 
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  50 v juhlakilpailut    Tulostuspäivämäärä  23 marraskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Kankaanpää    Tulostusaika  13:36   
  Järjestäjä  Kankaanpään Uimarit Ry.         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  23 marraskuu 2019         
 
 
Laji 20, 100m Su P 13 16 M, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
Sponsori: K:pään kiinteistöhuolto 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Osmo Räikkälä  2006      40.92        1:23.92   
  Kankaanpään Uimarit  1:22.22                 
                     
Benjamin Salo  2006      42.05        1:25.36   
  Porin Uimaseura  2:00.82                 
                     
Max Lausi  2006      46.85        1:38.44   
  Kankaanpään Uimarit  1:37.78                 
                     
Eetu Ääri  2010      51.72        1:43.65   
  Uimaseura Kaarina  1:47.20                 
                     
Eliel Lintula  2007      53.29        1:53.16   
  Uimaseura Kaarina  1:48.41                 
                     
Max Kulmala  2008      59.41        2:00.50   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
Veikko Mikander  2009      1:01.32        2:02.37   
  Uimaseura Kaarina                   
                     
 
Laji 20, 100m Su P 13 16 M, Loppukilpailut 14 - 16 v 
Sponsori: K:pään kiinteistöhuolto 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mika Karlsson  2004      44.74        1:34.97   
  Kankaanpään Uimarit  1:39.19                 
                     
 
Laji 20, 100m Su P 13 16 M, Loppukilpailut 17 - 99 v 
Sponsori: K:pään kiinteistöhuolto 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jussi Kause  1997      32.03        1:05.88   
  Pihlavan Työväen Urheilijat  1:03.23                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspäivämäärä  23 marraskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Kankaanpään Uimarit  Tulostusaika  13:36 
 
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  50 v juhlakilpailut    Tulostuspäivämäärä  23 marraskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Kankaanpää    Tulostusaika  14:00   
  Järjestäjä  Kankaanpään Uimarit Ry.         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  23 marraskuu 2019         
 
 
Laji 21, 100m Sku T 10 N, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sofia Danska  2009      40.84        1:26.63   
  Uimaseura Kaarina  1:25.27                 
                     
Kaisa Majasaari  2009      51.83        1:48.76   
  Porin Uimaseura                   
                     
Laura Räikkälä  2009      53.21        1:50.75   
  Kankaanpään Uimarit  1:53.23                 
                     
Helmi Rantala  2010      1:00.79        2:06.97   
  Porin Uimaseura                   
                     
Venla Kämäräinen  2009      59.74        2:09.61   
  Porin Uimaseura  2:05.62                 
                     
 
Laji 21, 100m Sku T 10 N, Loppukilpailut 11 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Janina Ollikainen  2000      30.66        1:08.01   
  Porin Uimaseura  1:08.42                 
                     
Viola Karismaa  2005      33.73        1:11.38   
  Porin Uimaseura  1:12.26                 
                     
Hilla Känkänen  2006      33.06        1:13.42   
  Rauman Uimaseura  1:12.62                 
                     
Veera Tall  2005      35.01        1:15.89   
  Porin Uimaseura  1:16.11                 
                     
Sanna Pajula  2003      35.94        1:20.40   
  Kankaanpään Uimarit  1:19.33                 
                     
Linnea Ström  2003      38.39        1:23.95   
  Uimaseura Kaarina  1:22.47                 
                     
Ronja Rantanen  2005      40.80        1:25.33   
  Porin Uimaseura  1:24.24                 
                     
Aurora Änäkkälä  2007      40.05        1:25.68   
  Salon Uimarit  1:25.32                 
                     
Linnea Azzola  2007      41.39        1:27.02   
  Porin Uimaseura  1:30.90                 
                     
10  Milja Norgård  2007      42.80        1:29.83   
  Pihlavan Työväen Urheilijat                   
                     
11  Nelli Ranne  2007      42.81        1:31.21   
  Porin Uimaseura  1:32.07                 
                     
12  Meeri Hellevi Nordström  2006      44.61        1:34.18   
  Porin Uimaseura  1:32.63                 
                     
13  Neela Wessman  2005      44.22        1:34.80   
  Porin Pyrintö  1:41.53                 
                     
14  Amanda Ruusuvaara  2008      43.22        1:36.21   
  Uimaseura Kaarina  1:33.91                 
                     
15  Heidi Huppunen  2008      50.56        1:48.02   
  Porin Uimaseura  1:43.72                 
                     
16  Aava Sulanterä  2007      51.92        1:48.77   
  Uimaseura Kaarina  2:11.85                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspäivämäärä  23 marraskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Kankaanpään Uimarit  Tulostusaika  14:00 
 
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  50 v juhlakilpailut    Tulostuspäivämäärä  23 marraskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Kankaanpää    Tulostusaika  14:03   
  Järjestäjä  Kankaanpään Uimarit Ry.         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  23 marraskuu 2019         
 
 
Laji 22, 100m Sku P 11 M, Loppukilpailut 12 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Akseli Ylikoski  2002      29.78        1:04.00   
  Pihlavan Työväen Urheilijat  1:03.82                 
                     
Juho Törmä  2005      32.47        1:11.46   
  Porin Uimaseura  1:10.79                 
                     
Jesse Anoschkin  2004      33.89        1:13.31   
  Rauman Uimaseura  1:14.59                 
                     
Juho Kallio  2007      40.29        1:28.33   
  Porin Uimaseura  1:25.75                 
                     
Jasu Strandberg  2006      43.51        1:32.96   
  Pihlavan Työväen Urheilijat  1:50.07                 
                     
Aatos de Carvalho  2006      46.78        1:40.13   
  Porin Uimaseura                   
                     
Juho Räikkälä  2007      52.00        1:50.84   
  Kankaanpään Uimarit  1:46.03                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspäivämäärä  23 marraskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Kankaanpään Uimarit  Tulostusaika  14:03 
 
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  50 v juhlakilpailut    Tulostuspäivämäärä  23 marraskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Kankaanpää    Tulostusaika  14:17   
  Järjestäjä  Kankaanpään Uimarit Ry.         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  23 marraskuu 2019         
 
 
Laji 23, 50m Vu T 9 11 13 N, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
Sponsori: Univisio Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Wivian Kaarina Orpana  2010              39.87   
  Kankaanpään Uimarit  40.15                 
Helmi Rantala  2010              44.06   
  Porin Uimaseura  46.98                 
Miia Kallio  2011              49.16   
  Porin Uimaseura  48.56                 
Venla Sinisalo  2011              50.19   
  Rauman Uimaseura  57.03                 
Sienna Lehtola  2011              51.45   
  Rauman Uimaseura  56.81                 
Miisa Pärssinen  2011              52.87   
  Rauman Uimaseura  53.29                 
Pihla Kapanen  2010              54.05   
  Uimaseura Kaarina                   
Emmi Amanda Nieminen  2012              59.76   
  Rauman Uimaseura                   
 
Laji 23, 50m Vu T 9 11 13 N, Loppukilpailut 10 - 11 v 
Sponsori: Univisio Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Senja Pakkanen  2008              35.14   
  Kankaanpään Uimarit  36.20                 
Heidi Huppunen  2008              35.42   
  Porin Uimaseura  36.42                 
Krista Pajula  2008              38.47   
  Kankaanpään Uimarit  38.15                 
Meea Marjamäki  2008              40.30   
  Porin Uimaseura  39.47                 
Eveliina Isomäki  2009              40.38   
  Pihlavan Työväen Urheilijat  40.56                 
Adeliina Lindholm  2008              40.64   
  Porin Uimaseura  40.45                 
Kaisa Majasaari  2009              41.18   
  Porin Uimaseura  37.55                 
Minttu-Ilona Saine  2008              42.66   
  Porin Uimaseura  40.14                 
Venla Kämäräinen  2009              45.29   
  Porin Uimaseura  44.92                 
 
Laji 23, 50m Vu T 9 11 13 N, Loppukilpailut 12 - 13 v 
Sponsori: Univisio Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Pinja Pakkanen  2006              30.93   
  Kankaanpään Uimarit  32.93                 
Hilla-Maaria Juhola  2007              31.37   
  Porin Uimaseura  32.48                 
Maikki Hämäläinen  2006              31.50   
  Uimaseura Kaarina  32.89                 
Hanna Törmä  2007              31.59   
  Porin Uimaseura  32.31                 
Peppi Lehtinen  2007              31.94   
  Kankaanpään Uimarit  31.89                 
Lyyli Järvi  2007              32.32   
  Porin Uimaseura  33.26                 
Elli Isometsä  2007              33.61   
  Kankaanpään Uimarit  33.26                 
Olivia Levula  2006              34.05   
  Kankaanpään Uimarit  33.63                 
Meeri Hellevi Nordström  2006              34.66   
  Porin Uimaseura  34.75                 
10  Inari Sonkkila  2006              35.36   
  Uimaseura Kaarina  35.12                 
11  Alina Vanhatalo  2006              36.10   
  Uimaseura Kaarina  36.06                 
12  Mandi Hämäläinen  2006              38.05   
  Uimaseura Kaarina  38.70                 
13  Aino Norrdal  2006              38.46   
  Uimaseura Kaarina  41.94                 
14  Katri Tervola  2007              39.14   
  Kankaanpään Uimarit  41.20                 
15  Stella Seppälä  2007              40.03   
  Porin Uimaseura  39.50                 
16  Elviira Salminen  2006              40.32   
  Porin Uimaseura  37.67                 
17  Julia Belov  2007              45.48   
  Porin Uimaseura  46.39                 
 
Laji 23, 50m Vu T 9 11 13 N, Loppukilpailut 14 - 99 v 
Sponsori: Univisio Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jenni Moisio  2002              26.12   
  Kampuksen Plaani  26.87                 
Kaisa Männistö  1978              28.87   
  Nokian Pyry  29.40                 
Heta Koivuluoma  1999              29.66   
  Porin Uimaseura  28.40                 
Maarit Venesmäki  1969              29.89   
  Tuusulan Uimaseura ry  30.30                 
Milla Järvenpää  2004              30.77   
  Uimaseura Kaarina  30.80                 
Sanna Pajula  2003              31.68   
  Kankaanpään Uimarit  32.20                 
Nelli Laaksonen  2005              33.35   
  Porin Uimaseura  30.67                 
Amanda Ahmaoja  2005              35.38   
  Porin Uimaseura  34.77                 
Amanda Rahola  2003              36.80   
  Porin Uimaseura  36.37                 
10  Emeliina Kymäläinen  2004              37.90   
  Harjavallan Uimaseura  36.65                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspäivämäärä  23 marraskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Kankaanpään Uimarit  Tulostusaika  14:17 
 
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  50 v juhlakilpailut    Tulostuspäivämäärä  23 marraskuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Kankaanpää    Tulostusaika  14:25   
  Järjestäjä  Kankaanpään Uimarit Ry.         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  23 marraskuu 2019         
 
 
Laji 24, 50m Vu P 10 12 14 M, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
Sponsori: Rengas Center 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Topi Lehtinen  2009              41.97   
  Kankaanpään Uimarit  42.19                 
Arttu Kankaanpää  2010              44.61   
  Porin Uimaseura  46.81                 
Aarni Sonkkila  2009              44.83   
  Uimaseura Kaarina  44.81                 
Niko Pirhonen  2009              45.16   
  Pihlavan Työväen Urheilijat  46.16                 
Urho Suominen  2009              48.19   
  Porin Uimaseura  47.19                 
Pyry Kivioja  2009              48.51   
  Kankaanpään Uimarit  51.47                 
Tiitus Sirola  2011              53.19   
  Rauman Uimaseura  56.46                 
Anton Saarinen  2010              54.81   
  Uimaseura Kaarina  56.43                 
 
Laji 24, 50m Vu P 10 12 14 M, Loppukilpailut 11 - 12 v 
Sponsori: Rengas Center 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Julius Hilaja  2007              35.16   
  Pihlavan Työväen Urheilijat  35.89                 
Juho Kallio  2007              35.38   
  Porin Uimaseura  35.14                 
Topi Heinonen  2008              40.21   
  Uimaseura Kaarina  40.56                 
 
Laji 24, 50m Vu P 10 12 14 M, Loppukilpailut 13 - 14 v 
Sponsori: Rengas Center 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Benjamin Salo  2006              31.96   
  Porin Uimaseura  32.03                 
Osmo Räikkälä  2006              33.14   
  Kankaanpään Uimarit  32.20                 
Max Lausi  2006              34.20   
  Kankaanpään Uimarit  36.63                 
 
Laji 24, 50m Vu P 10 12 14 M, Loppukilpailut 15 - 99 v 
Sponsori: Rengas Center 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Justus Hilaja  2002              25.49   
  Pihlavan Työväen Urheilijat  26.32                 
Lauri-Matti Huhtasalo  2004              25.91   
  Pihlavan Työväen Urheilijat  26.30                 
Jesse Anoschkin  2004              28.09   
  Rauman Uimaseura  27.37                 
Mika Karlsson  2004              32.88   
  Kankaanpään Uimarit  33.13                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspäivämäärä  23 marraskuu 2019 
Lisenssinhaltija: Kankaanpään Uimarit  Tulostusaika  14:25 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner