Results for Julestævne 2019
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Julestævne 2019 | Udskriftsdato | 08 december 2019 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 10:40 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 december 2019 |
Løb 3, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1920-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jonas Hansen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 26.10 | 53.91 | |||||
2 | Magnus Løhr | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 26.08 | 54.29 | |||||
3 | Lauge Bastian Maar | 2001 | Næstved IF | 26.64 | 55.93 | |||||
4 | Emil Holm | 1996 | Svømmeklubben SHS Stevns | 27.35 | 57.26 | |||||
5 | Bjørn Sabroe Simonsen | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 27.31 | 57.75 | |||||
6 | Mutasem Ahmad | 2001 | Kalundborg SK | 30.83 | 1:07.56 | |||||
Løb 3, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mikkel Mortensen | 2003 | Kalundborg SK | 25.75 | 53.74 | |||||
2 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | Næstved IF | 27.11 | 56.65 | |||||
3 | Elias Rought | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 28.12 | 57.83 | |||||
4 | Harald Franck | 2003 | Næstved IF | 27.99 | 58.85 | |||||
Løb 3, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Holger Flytkjær-Hansen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 26.81 | 56.64 | |||||
2 | Jannik Jørgensen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 28.12 | 57.77 | |||||
3 | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 28.26 | 58.55 | |||||
4 | Malthe Foged | 2005 | Næstved IF | 28.18 | 58.83 | |||||
5 | Calvin Konge Neess | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 29.00 | 59.83 | |||||
6 | Patrick Skov Vinding | 2005 | Kalundborg SK | 28.71 | 1:00.19 | |||||
7 | Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | Slagelse Svømmeklub | 28.57 | 1:00.32 | |||||
8 | Marcus Madsen | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 29.81 | 1:01.52 | |||||
9 | Magnus Wøldike | 2005 | Svømmeklubben SHS Stevns | 29.00 | 1:02.87 | |||||
10 | Magnus Hansen | 2004 | Svømmeklubben SHS Stevns | 29.74 | 1:04.03 | |||||
11 | Noel Gjelstrup | 2004 | Kalundborg SK | 30.78 | 1:04.49 | |||||
12 | Malthe Lorin Rasmussen | 2005 | Kalundborg SK | 31.71 | 1:06.53 | |||||
13 | Morten Broni Simonsen | 2005 | Kalundborg SK | 32.27 | 1:07.04 | |||||
- | Tao Tang | 2005 | Næstved IF | DNS | ||||||
Løb 3, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jonas Rask | 2006 | Kalundborg SK | 32.91 | 1:08.05 | |||||
2 | Sebastian Aunt | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 33.95 | 1:09.58 | |||||
3 | Christian Bruus | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 33.54 | 1:10.11 | |||||
4 | Emil Lejbølle | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.41 | 1:13.60 | |||||
5 | Lukas Aagaard Sørensen | 2006 | Haslev Svømmeklub | 36.30 | 1:14.51 | |||||
6 | Lucas Sibbern-Larsen | 2007 | Næstved IF | 34.68 | 1:16.33 | |||||
7 | Theodor Kongstad | 2006 | Haslev Svømmeklub | 36.08 | 1:19.82 | |||||
8 | Marius Sohnemann | 2007 | Haslev Svømmeklub | 39.02 | 1:24.23 | |||||
Løb 3, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | David Stoklund | 2008 | Kalundborg SK | 32.18 | 1:07.83 | |||||
2 | Niklas Aagaard Sørensen | 2008 | Haslev Svømmeklub | 36.22 | 1:17.04 | |||||
3 | Andreas M. Nielsen | 2008 | Næstved IF | 38.78 | 1:21.56 | |||||
4 | Sander Y Hansen | 2009 | Kalundborg SK | 40.91 | 1:29.00 | |||||
5 | Oliver Dyrholm-Pilegaard | 2008 | Svømmeklubben SHS Stevns | 57.20 | 1:29.73 | |||||
6 | Malthe Brun Hansen | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 41.83 | 1:30.66 | |||||
7 | Felix Schnack | 2009 | Svømmeklubben SHS Stevns | 42.21 | 1:30.84 | |||||
8 | William Kongslev | 2008 | Haslev Svømmeklub | 41.04 | 1:31.51 | |||||
- | Zander Hjorth | 2009 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 3, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2010-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Victor Ploug Mattson | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 40.72 | 1:29.41 | |||||
2 | Mikkel Skou Elgaard | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 43.80 | 1:30.83 | |||||
3 | Marvin Silfen-Jensen | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 44.69 | 1:32.77 | |||||
4 | Rares Enache | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 45.09 | 1:39.00 | |||||
5 | Silas Kjøng Seidenfaden | 2010 | Svømmeklubben SHS Stevns | 48.38 | 1:45.39 | |||||
6 | Louie L. Theuma | 2011 | Lyngby Svømmeklub | 54.30 | 1:53.88 | |||||
7 | Asbjørn Kristiansen | 2010 | Slagelse Svømmeklub | 52.07 | 1:58.16 | |||||
8 | Asger Mørk Attrup | 2010 | Slagelse Svømmeklub | 56.39 | 1:59.19 | |||||
9 | Traian Zacharias Pedersen | 2011 | Slagelse Svømmeklub | 55.20 | 2:01.05 | |||||
10 | Matti Mejlby Ditlefsen | 2011 | Kalundborg SK | 55.92 | 2:03.68 | |||||
11 | Jeppe Bülow Møller | 2010 | Slagelse Svømmeklub | 58.77 | 2:11.49 | |||||
12 | Lucca Seneca | 2011 | Kalundborg SK | 1:01.64 | 2:12.05 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 december 2019 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:40 |