Tulokset Julestævne 2019
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Julestævne 2019 | Udskriftsdato | 08 december 2019 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 13:12 | |||
Arrangør | Slagelse Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 december 2019 |
Løb 17, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1920-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gustav Jørgensen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 26.52 | 58.95 | |||||
2 | Matthias Hansen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 27.02 | 1:00.03 | |||||
3 | Jonas Hansen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 27.33 | 1:01.91 | |||||
4 | Magnus Løhr | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 28.22 | 1:01.97 | |||||
5 | Thor Malmby Jørgin | 2001 | Dragsholm Svømmeklub | 29.67 | 1:06.63 | |||||
Løb 17, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Elias Rought | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 31.72 | 1:04.81 | |||||
2 | Harald Franck | 2003 | Næstved IF | 32.84 | 1:08.19 | |||||
Løb 17, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Julius Vadmand | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 34.21 | 1:12.43 | |||||
2 | Jonas P. Dahrup | 2004 | Haslev Svømmeklub | 35.31 | 1:13.89 | |||||
3 | Mathias Ankersen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.25 | 1:14.04 | |||||
4 | Marius Danielsen | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 34.78 | 1:15.36 | |||||
5 | Aksel Bryde Jørgensen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.23 | 1:15.80 | |||||
6 | Jonas Nørmark Larsen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 38.46 | 1:24.78 | |||||
Løb 17, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rasmus Bønsøe | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 30.69 | 1:08.76 | |||||
2 | Alexander Oxenbøll | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.37 | 1:15.92 | |||||
3 | Mads G. Skovly Larsen | 2006 | Næstved IF | 35.72 | 1:17.96 | |||||
4 | Emil Lejbølle | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 38.45 | 1:23.39 | |||||
5 | Lukas Aagaard Sørensen | 2006 | Haslev Svømmeklub | 38.38 | 1:23.80 | |||||
6 | Theodor Kongstad | 2006 | Haslev Svømmeklub | 40.77 | 1:30.17 | |||||
7 | Frederik Neiiendam | 2007 | Svømmeklubben SHS Stevns | 43.10 | 1:34.76 | |||||
Løb 17, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Andreas M. Nielsen | 2008 | Næstved IF | 45.25 | 1:34.82 | |||||
2 | Mikkel Prüsse-Olsen | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 49.14 | 1:38.10 | |||||
3 | Mikkel Augustesen | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 46.95 | 1:38.62 | |||||
4 | Jonatan Thrysøe | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 48.28 | 1:42.81 | |||||
5 | Sune Berg Olesen | 2009 | Haslev Svømmeklub | 57.94 | 1:56.60 | |||||
6 | David Kjeldgaard | 2009 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:01.14 | 2:07.45 | |||||
Løb 17, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2010-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Matti Lundin Brockdorff | 2010 | Lyngby Svømmeklub | 41.12 | 1:30.92 | |||||
2 | Louie L. Theuma | 2011 | Lyngby Svømmeklub | 54.98 | 1:56.10 | |||||
3 | Lucas Bendtsen | 2010 | Næstved IF | 59.70 | 2:05.31 | |||||
4 | Silas Kjøng Seidenfaden | 2010 | Svømmeklubben SHS Stevns | 59.36 | 2:05.87 | |||||
- | Marvin Silfen-Jensen | 2010 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | Svøm på mave v 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 december 2019 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:12 |