2020-10-31   07:58:14
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Höstsimiaden 2019, Strängnäs

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Document
Resultat
Höstsimiaden 2019 Strängnäs
Plats: Thomasbadet Arrangör: Strängnäs Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 30 nov 2019 till den 30 nov 2019
Gren 1, 4x50m Medley Mixed 10 oy - Final
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 Västerås SS lag 1 10 Västerås Simsällskap 3:31.63
Julia Singelman 2009 AS6409 +0.72 49.78 49.78
Thilde Visti 2010 AJ5610 56.09 1:45.87
Olle Ulfvebrand 2010 AC3310 51.60 2:37.47
Loke Hemmingsson 2010 AE8310 -.-- 54.16 3:31.63
- Västerås SS Lag 2 10 Västerås Simsällskap DSQ
Ester Hultman 2009 AS5609 +0.94 57.12 57.12
Selma Hekne 2010 AJ5210 -.--
Melker Darvå 2009 AG7709 -.--
Lukas Ramsten 2010 AE8110 -.--
- Västerås Simsällskap lag 3 10 Västerås Simsällskap DSQ
leira Sandvall 2009 +0.92
Hanna Kapidzic 2010 AJ5410 -.--
Svante Lignell 2010 AC3110 -.--
Eden Sakelliou 2009 AK7309 -.--
Grenen officiell:  2019-11-30 10:10:12
2019-11-30 10:11:02 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Västerås Tidtagning
Document
Resultat
Höstsimiaden 2019 Strängnäs
Plats: Thomasbadet Arrangör: Strängnäs Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 30 nov 2019 till den 30 nov 2019
Gren 2, 4x100m Medley Mixed 11-12 11-12 år - Final
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 Eskilstuna Simklubb 12 Eskilstuna Simklubb 5:41.95
Alice Roos 2007 AA7407 -.-- 37.24 1:17.12 1:17.12
Jacky Thai 2007 AF8707 46.11 1:36.83 2:53.95
Amanda Malmström 2007 AE1407 37.59 1:25.05 4:19.00
Oscar Åhlén 2008 AA7708 -.-- 38.84 1:22.95 5:41.95
2 Strängnäs Simklubb Mix 12 Strängnäs Simklubb 5:53.62 +11.67
Emma Heikman 2008 AD5608 +0.70 42.29 1:27.47 1:27.47
Hugo Lindquist 2007 AC5707 52.23 1:51.15 3:18.62
Sigvard Göransson 2007 AB6707 -.-- 38.49 1:21.90 4:40.52
Liv Ahlqvist Lundberg 2008 AB9608 34.61 1:13.10 5:53.62
3 Eskilstuna Simklubb lag 2 11 Eskilstuna Simklubb 5:59.70 +17.75
Isabelle Marek 2008 AP7408 +0.96 44.40 1:31.89 1:31.89
Max Poppelier 2008 AG8708 -.-- 49.42 1:44.00 3:15.89
Erik Ly 2008 AA4508 -.-- 38.18 1:26.82 4:42.71
Maya-Li Orrego 2008 AT0808 -.-- 36.53 1:16.99 5:59.70
4 Västerås Simsällskap lag 2 12 Västerås Simsällskap 6:19.79 +37.84
Emil Överstam 2008 AI0308 +0.90 47.99 1:35.91 1:35.91
Theo Isaksson 2007 AR4707 47.91 1:42.58 3:18.49
Johanna Holmberg 2007 AE9207 41.11 1:29.96 4:48.45
Ellen Eriksson 2007 BI7207 -.-- 41.08 1:31.34 6:19.79
5 Katrineholms Simsällskap 12 Katrineholms Simsällskap 6:34.07 +52.12
Stella Fredriksson 2007 BH0207 +0.78 48.84 1:39.83 1:39.83
Tyra Cedervall 2008 AR9608 -.-- 48.28 1:42.63 3:22.46
Gustav Fager 2007 AC6707 -.-- 43.78 1:42.39 5:04.85
August Siverskog 2007 AA8707 -.-- 42.12 1:29.22 6:34.07
- Västerås Simsällskap lag 1 12 Västerås Simsällskap DSQ
Lilian Löwgren 2007 BL8807 +0.79
Kajsa Trossmo 2008 AP8808 -.--
Isac Mörtstrand 2007 AC4107 -.--
Eric Thorburn 2007 AS2907 -.--
- Simklubben Ena 12 Simklubben Ena DSQ
Pontus Asp Almström 2008 AD1908 +0.83 43.88 1:29.99 1:29.99
Emilia  Bakas 2008 AC2408 57.11 1:59.49 3:29.48
Kristina Lind 2007 AC1607 -.--
Dennis Johdet 2007 AR2107 -.--
- Eskilstuna Simklubb lag 3 12 Eskilstuna Simklubb DSQ
Casper Karlsson Juupaluoma 2007 AQ9507 +0.83
Oliver Sohlén 2009 AA3109 -.--
Agnes Gustafsson 2007 AV1807 -.--
Tilda Lindqvist 2008 AN9208 -.--
Grenen officiell:  2019-11-30 10:28:04
2019-11-30 12:44:59 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Västerås Tidtagning
Document
Resultat
Höstsimiaden 2019 Strängnäs
Plats: Thomasbadet Arrangör: Strängnäs Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 30 nov 2019 till den 30 nov 2019
Gren 3, 25m Fjärilsim Flickor 10 oy 9 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tuwa Karlsson 2010 Eskilstuna Simklubb -.-- 26.86
Grenen officiell:  2019-11-30 10:33:59
Gren 3, 25m Fjärilsim Flickor 10 oy 10 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lea Lindroos 2009 Strängnäs Simklubb -.-- 22.15
2 Alicia Körberg 2009 Västerås Simsällskap -.-- 22.39 +0.24
3 Julia Singelman 2009 Västerås Simsällskap -.-- 24.26 +2.11
4 Siri Thermaenius 2009 Strängnäs Simklubb -.-- 25.07 +2.92
5 Ester Hultman 2009 Västerås Simsällskap -.-- 25.35 +3.20
6 Ellen Eriksson 2009 Sala Simsällskap -.-- 25.61 +3.46
- Jonna Scholz 2009 Strängnäs Simklubb -.-- DSQ
- Fanny Malmström 2009 Eskilstuna Simklubb -.-- DSQ
- Tuva Bärgård 2009 Simklubben Ena -.-- DSQ
Grenen officiell:  2019-11-30 10:33:59
2019-11-30 10:34:29 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Västerås Tidtagning
Document
Resultat
Höstsimiaden 2019 Strängnäs
Plats: Thomasbadet Arrangör: Strängnäs Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 30 nov 2019 till den 30 nov 2019
Gren 4, 50m Frisim Pojkar 10 oy 9 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Olle Ulfvebrand 2010 Västerås Simsällskap -.-- 39.86
2 Svante Lignell 2010 Västerås Simsällskap -.-- 41.20 +1.34
3 Lukas Ramsten 2010 Västerås Simsällskap -.-- 45.57 +5.71
4 Jino Atiwit Osman 2010 Simklubben Ena -.-- 47.83 +7.97
5 Sander Genchel 2010 Västerås Simsällskap -.-- 53.87 +14.01
6 Loke Hemmingsson 2010 Västerås Simsällskap -.-- 58.05 +18.19
7 Samuel Emilsson 2010 Västerås Simsällskap -.-- 58.38 +18.52
8 Paul Rimskog 2010 Västerås Simsällskap -.-- 1:03.15 +23.29
9 Gustaf Engström 2010 Västerås Simsällskap -.-- 1:03.91 +24.05
10 William Larsson 2010 Strängnäs Simklubb -.-- 1:11.64 +31.78
- Edvin Tell 2010 Västerås Simsällskap -.-- DSQ
Grenen officiell:  2019-11-30 10:36:40
Gren 4, 50m Frisim Pojkar 10 oy 10 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Melker Darvå 2009 Västerås Simsällskap -.-- 36.55
2 Oliver Sohlén 2009 Eskilstuna Simklubb -.-- 42.21 +5.66
3 Mohammed Oulaywan 2009 Simklubben Ena -.-- 43.28 +6.73
4 Hannes Gyoni 2009 Köpings Simsällskap -.-- 43.84 +7.29
5 Charles Kidwell 2009 Västerås Simsällskap -.-- 49.43 +12.88
6 Elias Hedlund 2009 Västerås Simsällskap -.-- 54.22 +17.67
- Eden Sakelliou 2009 Västerås Simsällskap -.-- DSQ
Grenen officiell:  2019-11-30 10:36:40
2019-11-30 10:36:53 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Västerås Tidtagning
Document
Resultat
Höstsimiaden 2019 Strängnäs
Plats: Thomasbadet Arrangör: Strängnäs Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 30 nov 2019 till den 30 nov 2019
Gren 5, 100m Frisim Flickor 11-12 11 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emma Heikman 2008 Strängnäs Simklubb -.-- 1:15.10
50m: 36.19
100m: 1:15.10
(38.91)
2 Liv Ahlqvist Lundberg 2008 Strängnäs Simklubb -.-- 1:15.77 +0.67
50m: 35.66
100m: 1:15.77
(40.11)
3 Isabelle Marek 2008 Eskilstuna Simklubb -.-- 1:17.05 +1.95
50m: 37.47
100m: 1:17.05
(39.58)
4 Ella Gjälby 2008 Simklubben Ena -.-- 1:17.44 +2.34
50m: 37.33
100m: 1:17.44
(40.11)
5 Ida Lundell 2008 Sala Simsällskap -.-- 1:21.43 +6.33
50m: 38.26
100m: 1:21.43
(43.17)
6 Maya-Li Orrego 2008 Eskilstuna Simklubb -.-- 1:21.50 +6.40
50m: 39.77
100m: 1:21.50
(41.73)
7 Moa Lindblom 2008 Sala Simsällskap -.-- 1:23.14 +8.04
50m: 39.67
100m: 1:23.14
(43.47)
8 Aziza Osman 2008 Simklubben Ena -.-- 1:23.17 +8.07
50m: 40.71
100m: 1:23.17
(42.46)
9 Saga Wallebring 2008 Simklubben Ena -.-- 1:23.45 +8.35
50m: 39.64
100m: 1:23.45
(43.81)
10 Karin Lepschi 2008 Strängnäs Simklubb -.-- 1:24.16 +9.06
50m: 40.21
100m: 1:24.16
(43.95)
11 Tilda Lindqvist 2008 Eskilstuna Simklubb -.-- 1:27.33 +12.23
50m: 41.90
100m: 1:27.33
(45.43)
12 Emma Henriksson 2008 Strängnäs Simklubb -.-- 1:30.95 +15.85
50m: 41.97
100m: 1:30.95
(48.98)
13 Adele Bergman 2008 Strängnäs Simklubb -.-- 1:31.03 +15.93
50m: 43.18
100m: 1:31.03
(47.85)
14 Lilian Abo Shame 2008 Katrineholms Simsällskap -.-- 1:32.31 +17.21
50m: 45.47
100m: 1:32.31
(46.84)
15 Arabella Kidwell 2008 Västerås Simsällskap -.-- 1:34.37 +19.27
50m: 43.54
100m: 1:34.37
(50.83)
16 Wilma Birelius 2008 Sala Simsällskap -.-- 1:35.11 +20.01
50m: 43.93
100m: 1:35.11
(51.18)
17 Kristina Bratt 2008 Strängnäs Simklubb -.-- 1:35.14 +20.04
50m: 43.95
100m: 1:35.14
(51.19)
18 Tyra Cedervall 2008 Katrineholms Simsällskap -.-- 1:35.25 +20.15
50m: 46.30
100m: 1:35.25
(48.95)
19 Diana Gorelkova 2008 Västerås Simsällskap -.-- 1:36.81 +21.71
50m: 44.91
100m: 1:36.81
(51.90)
20 Elin Rimskog 2008 Västerås Simsällskap -.-- 1:52.02 +36.92
50m: 51.06
100m: 1:52.02
(1:00.96)
- Emilia  Bakas 2008 Simklubben Ena -.-- DSQ
- Ines Sigholm 2008 Västerås Simsällskap -.-- DSQ
Grenen officiell:  2019-11-30 10:50:15
Gren 5, 100m Frisim Flickor 11-12 12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elin Finne 2007 Bålsta Simklubb -.-- 1:08.33
50m: 33.18
100m: 1:08.33
(35.15)
2 Alice Roos 2007 Eskilstuna Simklubb -.-- 1:08.63 +0.30
50m: 33.24
100m: 1:08.63
(35.39)
3 Lilian Löwgren 2007 Västerås Simsällskap -.-- 1:14.67 +6.34
50m: 35.52
100m: 1:14.67
(39.15)
4 Agnes Gustafsson 2007 Eskilstuna Simklubb -.-- 1:14.72 +6.39
50m: 36.04
100m: 1:14.72
(38.68)
5 Amanda Malmström 2007 Eskilstuna Simklubb -.-- 1:14.73 +6.40
50m: 35.35
100m: 1:14.73
(39.38)
6 Johanna Holmberg 2007 Västerås Simsällskap -.-- 1:14.82 +6.49
50m: 35.73
100m: 1:14.82
(39.09)
7 Moa Nordström 2007 Sala Simsällskap -.-- 1:15.61 +7.28
50m: 35.60
100m: 1:15.61
(40.01)
8 Elvira Wiell 2007 Sala Simsällskap -.-- 1:20.06 +11.73
50m: 37.64
100m: 1:20.06
(42.42)
9 Kristina Lind 2007 Simklubben Ena -.-- 1:20.70 +12.37
50m: 39.29
100m: 1:20.70
(41.41)
10 Elna Zetterberg 2007 Simklubben Ena -.-- 1:25.54 +17.21
50m: 41.43
100m: 1:25.54
(44.11)
11 Stella Fredriksson 2007 Katrineholms Simsällskap -.-- 1:28.00 +19.67
50m: 42.50
100m: 1:28.00
(45.50)
12 Svea Rådman 2007 Västerås Simsällskap -.-- 1:31.56 +23.23
50m: 44.29
100m: 1:31.56
(47.27)
13 Sofia Saibel 2007 Strängnäs Simklubb -.-- 1:32.12 +23.79
50m: 43.21
100m: 1:32.12
(48.91)
14 Thea Thunberg 2007 Västerås Simsällskap -.-- 1:33.22 +24.89
50m: 44.60
100m: 1:33.22
(48.62)
15 Ellen Eriksson 2007 Västerås Simsällskap -.-- 1:35.25 +26.92
50m: 44.29
100m: 1:35.25
(50.96)
16 Lova Jonasson 2007 Västerås Simsällskap -.-- 1:35.54 +27.21
50m: 44.83
100m: 1:35.54
(50.71)
17 Johanna Larsson 2007 Strängnäs Simklubb -.-- 1:45.40 +37.07
50m: 44.05
100m: 1:45.40
(1:01.35)
Grenen officiell:  2019-11-30 10:50:15
2019-11-30 10:50:43 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Västerås Tidtagning
Document
Resultat
Höstsimiaden 2019 Strängnäs
Plats: Thomasbadet Arrangör: Strängnäs Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 30 nov 2019 till den 30 nov 2019
Gren 6, 50m Fjärilsim Pojkar 11 11 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Erik Ly 2008 Eskilstuna Simklubb -.-- 36.99
2 Eric Hörnstedt 2008 Sala Simsällskap -.-- 40.14 +3.15
3 Max Nordanberg 2008 Västerås Simsällskap -.-- 42.44 +5.45
4 Viggo Scholz 2008 Strängnäs Simklubb -.-- 43.26 +6.27
5 Oscar Åhlén 2008 Eskilstuna Simklubb -.-- 46.15 +9.16
6 Pontus Asp Almström 2008 Simklubben Ena -.-- 48.78 +11.79
- Mattias Camalich 2008 Strängnäs Simklubb -.-- DSQ
- Albin Kirchhoff 2008 Strängnäs Simklubb -.-- DSQ
Grenen officiell:  2019-11-30 10:54:38
2019-11-30 10:55:02 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Västerås Tidtagning
Document
Resultat
Höstsimiaden 2019 Strängnäs
Plats: Thomasbadet Arrangör: Strängnäs Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 30 nov 2019 till den 30 nov 2019
Gren 7, 200m Frisim Flickor 11 11 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emma Heikman 2008 Strängnäs Simklubb -.-- 2:51.37
50m: 39.64
100m: 1:24.65
(45.01)
150m: 2:09.78
(45.13)
200m: 2:51.37
(41.59)
2 Isabelle Marek 2008 Eskilstuna Simklubb -.-- 2:52.80 +1.43
50m: 40.22
100m: 1:25.24
(45.02)
150m: 2:11.06
(45.82)
200m: 2:52.80
(41.74)
3 Kajsa Trossmo 2008 Västerås Simsällskap -.-- 2:53.85 +2.48
50m: 40.47
100m: 1:25.78
(45.31)
150m: 2:11.97
(46.19)
200m: 2:53.85
(41.88)
4 Ella Gjälby 2008 Simklubben Ena -.-- 2:54.01 +2.64
50m: 40.24
100m: 1:26.02
(45.78)
150m: 2:12.45
(46.43)
200m: 2:54.01
(41.56)
5 Aziza Osman 2008 Simklubben Ena -.-- 3:07.46 +16.09
50m: 45.03
100m: 1:33.30
(48.27)
150m: 2:22.59
(49.29)
200m: 3:07.46
(44.87)
6 Emilia  Bakas 2008 Simklubben Ena -.-- 3:36.88 +45.51
50m: 50.63
100m: 1:47.62
(56.99)
150m: 2:43.63
(56.01)
200m: 3:36.88
(53.25)
- Tilda Lindqvist 2008 Eskilstuna Simklubb DNS
Grenen officiell:  2019-11-30 11:00:45
2019-11-30 11:01:01 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Västerås Tidtagning
Document
Resultat
Höstsimiaden 2019 Strängnäs
Plats: Thomasbadet Arrangör: Strängnäs Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 30 nov 2019 till den 30 nov 2019
Gren 8, 400m Frisim Pojkar 12 12 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Gustav Fager 2007 Katrineholms Simsällskap -.-- 5:23.73
50m: 34.38
100m: 1:14.75
(40.37)
150m: 1:56.86
(42.11)
200m: 2:38.75
(41.89)
250m: 3:20.46
(41.71)
300m: 4:02.53
(42.07)
350m: 4:44.72
(42.19)
400m: 5:23.73
(39.01)
2 Sigvard Göransson 2007 Strängnäs Simklubb -.-- 5:30.93 +7.20
50m: 36.97
100m: 1:17.79
(40.82)
150m: 2:00.89
(43.10)
200m: 2:43.66
(42.77)
250m: 3:26.17
(42.51)
300m: 4:09.46
(43.29)
350m: 4:51.33
(41.87)
400m: 5:30.93
(39.60)
3 August Siverskog 2007 Katrineholms Simsällskap -.-- 7:06.81 +1:43.08
50m: 47.08
100m: 1:41.38
(54.30)
150m: 2:35.98
(54.60)
200m: 3:30.45
(54.47)
250m: 4:26.10
(55.65)
300m: 5:22.76
(56.66)
350m: 6:16.08
(53.32)
400m: 7:06.81
(50.73)
Grenen officiell:  2019-11-30 11:08:11
2019-11-30 11:08:48 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Västerås Tidtagning
Document
Resultat
Höstsimiaden 2019 Strängnäs
Plats: Thomasbadet Arrangör: Strängnäs Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 30 nov 2019 till den 30 nov 2019
Gren 9, 100m Medley Flickor 11 oy 10 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Jonna Scholz 2009 Strängnäs Simklubb -.-- 1:35.91
50m: 44.18
100m: 1:35.91
(51.73)
2 Fanny Malmström 2009 Eskilstuna Simklubb -.-- 1:49.09 +13.18
50m: 53.29
100m: 1:49.09
(55.80)
3 Ellen Eriksson 2009 Sala Simsällskap -.-- 1:57.25 +21.34
50m: 58.25
100m: 1:57.25
(59.00)
4 Tuva Bärgård 2009 Simklubben Ena -.-- 2:05.14 +29.23
50m: 1:01.74
100m: 2:05.14
(1:03.40)
Grenen officiell:  2019-11-30 11:31:03
Gren 9, 100m Medley Flickor 11 oy 11 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emma Heikman 2008 Strängnäs Simklubb -.-- 1:25.77
50m: 40.91
100m: 1:25.77
(44.86)
2 Liv Ahlqvist Lundberg 2008 Strängnäs Simklubb -.-- 1:25.78 +0.01
50m: 40.41
100m: 1:25.78
(45.37)
3 Kajsa Trossmo 2008 Västerås Simsällskap -.-- 1:29.44 +3.67
50m: 41.96
100m: 1:29.44
(47.48)
4 Karin Lepschi 2008 Strängnäs Simklubb -.-- 1:30.07 +4.30
50m: 42.50
100m: 1:30.07
(47.57)
5 Isabelle Marek 2008 Eskilstuna Simklubb -.-- 1:30.57 +4.80
50m: 42.75
100m: 1:30.57
(47.82)
6 Ella Gjälby 2008 Simklubben Ena -.-- 1:32.31 +6.54
50m: 41.84
100m: 1:32.31
(50.47)
7 Aziza Osman 2008 Simklubben Ena -.-- 1:34.54 +8.77
50m: 46.71
100m: 1:34.54
(47.83)
8 Maya-Li Orrego 2008 Eskilstuna Simklubb -.-- 1:34.80 +9.03
50m: 46.26
100m: 1:34.80
(48.54)
9 Ida Lundell 2008 Sala Simsällskap -.-- 1:36.61 +10.84
50m: 45.53
100m: 1:36.61
(51.08)
10 Saga Wallebring 2008 Simklubben Ena -.-- 1:38.34 +12.57
50m: 47.12
100m: 1:38.34
(51.22)
11 Emma Henriksson 2008 Strängnäs Simklubb -.-- 1:39.49 +13.72
50m: 47.73
100m: 1:39.49
(51.76)
11 Tilda Lindqvist 2008 Eskilstuna Simklubb -.-- 1:39.49 +13.72
50m: 47.71
100m: 1:39.49
(51.78)
13 Moa Lindblom 2008 Sala Simsällskap -.-- 1:39.53 +13.76
50m: 45.99
100m: 1:39.53
(53.54)
14 Adele Bergman 2008 Strängnäs Simklubb -.-- 1:42.46 +16.69
50m: 49.95
100m: 1:42.46
(52.51)
15 Kristina Bratt 2008 Strängnäs Simklubb -.-- 1:42.89 +17.12
50m: 48.40
100m: 1:42.89
(54.49)
16 Arabella Kidwell 2008 Västerås Simsällskap -.-- 1:44.71 +18.94
50m: 51.10
100m: 1:44.71
(53.61)
17 Lilian Abo Shame 2008 Katrineholms Simsällskap -.-- 1:44.72 +18.95
50m: 52.48
100m: 1:44.72
(52.24)
18 Tyra Cedervall 2008 Katrineholms Simsällskap -.-- 1:46.40 +20.63
50m: 53.56
100m: 1:46.40
(52.84)
19 Emilia  Bakas 2008 Simklubben Ena -.-- 1:53.08 +27.31
50m: 57.08
100m: 1:53.08
(56.00)
- Wilma Birelius 2008 Sala Simsällskap -.-- DSQ
Grenen officiell:  2019-11-30 11:31:03
2019-11-30 11:31:18 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Västerås Tidtagning
Document
Resultat
Höstsimiaden 2019 Strängnäs
Plats: Thomasbadet Arrangör: Strängnäs Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 30 nov 2019 till den 30 nov 2019
Gren 10, 100m Ryggsim Pojkar 11-12 11 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Erik Ly 2008 Eskilstuna Simklubb +0.67 1:23.91
50m: 41.41
100m: 1:23.91
(42.50)
2 Eric Hörnstedt 2008 Sala Simsällskap +0.70 1:24.06 +0.15
50m: 40.79
100m: 1:24.06
(43.27)
3 Pontus Asp Almström 2008 Simklubben Ena +0.71 1:32.43 +8.52
50m: 46.34
100m: 1:32.43
(46.09)
4 Max Poppelier 2008 Eskilstuna Simklubb +0.86 1:34.28 +10.37
50m: 46.25
100m: 1:34.28
(48.03)
5 Viggo Scholz 2008 Strängnäs Simklubb +0.77 1:34.34 +10.43
50m: 46.67
100m: 1:34.34
(47.67)
6 Emil Överstam 2008 Västerås Simsällskap +0.38 1:36.52 +12.61
50m: 48.62
100m: 1:36.52
(47.90)
7 Max Nordanberg 2008 Västerås Simsällskap +0.71 1:37.86 +13.95
50m: 46.65
100m: 1:37.86
(51.21)
8 Oscar Åhlén 2008 Eskilstuna Simklubb +0.67 1:38.77 +14.86
50m: 46.79
100m: 1:38.77
(51.98)
9 Albin Kirchhoff 2008 Strängnäs Simklubb +0.72 1:42.52 +18.61
50m: 51.35
100m: 1:42.52
(51.17)
Grenen officiell:  2019-11-30 11:38:20
Gren 10, 100m Ryggsim Pojkar 11-12 12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Isac Mörtstrand 2007 Västerås Simsällskap +0.88 1:18.56
50m: 39.54
100m: 1:18.56
(39.02)
2 Gustav Fager 2007 Katrineholms Simsällskap +0.77 1:22.59 +4.03
50m: 40.33
100m: 1:22.59
(42.26)
3 Jacky Thai 2007 Eskilstuna Simklubb +0.65 1:28.03 +9.47
50m: 43.26
100m: 1:28.03
(44.77)
4 Theo Isaksson 2007 Västerås Simsällskap +0.85 1:36.16 +17.60
50m: 47.21
100m: 1:36.16
(48.95)
5 Eric Thorburn 2007 Västerås Simsällskap +0.79 1:40.61 +22.05
50m: 48.69
100m: 1:40.61
(51.92)
6 Oliver Henriksson 2007 Strängnäs Simklubb +0.74 1:45.26 +26.70
50m: 52.30
100m: 1:45.26
(52.96)
- Philip Lowe 2007 Strängnäs Simklubb +0.80 DSQ
- Casper Karlsson Juupaluoma 2007 Eskilstuna Simklubb +0.78 DSQ
- Hugo Lindquist 2007 Strängnäs Simklubb +0.93 DSQ
Grenen officiell:  2019-11-30 11:38:20
2019-11-30 11:38:32 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Västerås Tidtagning
Document
Resultat
Höstsimiaden 2019 Strängnäs
Plats: Thomasbadet Arrangör: Strängnäs Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 30 nov 2019 till den 30 nov 2019
Gren 11, 100m Bröstsim Flickor 11-12 11 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emma Heikman 2008 Strängnäs Simklubb -.-- 1:35.76
50m: 45.30
100m: 1:35.76
(50.46)
2 Liv Ahlqvist Lundberg 2008 Strängnäs Simklubb -.-- 1:39.73 +3.97
50m: 48.65
100m: 1:39.73
(51.08)
3 Adele Bergman 2008 Strängnäs Simklubb -.-- 1:40.89 +5.13
50m: 49.68
100m: 1:40.89
(51.21)
4 Karin Lepschi 2008 Strängnäs Simklubb -.-- 1:41.65 +5.89
50m: 48.11
100m: 1:41.65
(53.54)
5 Aziza Osman 2008 Simklubben Ena -.-- 1:41.72 +5.96
50m: 48.73
100m: 1:41.72
(52.99)
6 Kajsa Trossmo 2008 Västerås Simsällskap -.-- 1:43.79 +8.03
50m: 49.18
100m: 1:43.79
(54.61)
7 Tyra Cedervall 2008 Katrineholms Simsällskap -.-- 1:44.61 +8.85
50m: 50.93
100m: 1:44.61
(53.68)
8 Saga Wallebring 2008 Simklubben Ena -.-- 1:48.14 +12.38
50m: 49.00
100m: 1:48.14
(59.14)
9 Isabelle Marek 2008 Eskilstuna Simklubb -.-- 1:48.17 +12.41
50m: 51.98
100m: 1:48.17
(56.19)
10 Maya-Li Orrego 2008 Eskilstuna Simklubb -.-- 1:48.65 +12.89
50m: 53.20
100m: 1:48.65
(55.45)
11 Emma Henriksson 2008 Strängnäs Simklubb -.-- 1:49.69 +13.93
50m: 53.52
100m: 1:49.69
(56.17)
12 Arabella Kidwell 2008 Västerås Simsällskap -.-- 1:49.86 +14.10
50m: 51.09
100m: 1:49.86
(58.77)
13 Diana Gorelkova 2008 Västerås Simsällskap -.-- 1:49.89 +14.13
50m: 51.17
100m: 1:49.89
(58.72)
14 Moa Lindblom 2008 Sala Simsällskap -.-- 1:51.89 +16.13
50m: 53.98
100m: 1:51.89
(57.91)
15 Ida Lundell 2008 Sala Simsällskap -.-- 1:53.16 +17.40
50m: 52.91
100m: 1:53.16
(1:00.25)
16 Ella Gjälby 2008 Simklubben Ena -.-- 1:53.31 +17.55
50m: 52.62
100m: 1:53.31
(1:00.69)
17 Lilian Abo Shame 2008 Katrineholms Simsällskap -.-- 1:55.66 +19.90
50m: 55.75
100m: 1:55.66
(59.91)
18 Wilma Birelius 2008 Sala Simsällskap -.-- 1:58.72 +22.96
50m: 57.79
100m: 1:58.72
(1:00.93)
19 Elin Rimskog 2008 Västerås Simsällskap -.-- 2:02.01 +26.25
50m: 57.36
100m: 2:02.01
(1:04.65)
20 Emilia  Bakas 2008 Simklubben Ena -.-- 2:05.14 +29.38
50m: 1:01.60
100m: 2:05.14
(1:03.54)
- Ines Sigholm 2008 Västerås Simsällskap -.-- DSQ
Grenen officiell:  2019-11-30 11:52:04
Gren 11, 100m Bröstsim Flickor 11-12 12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elin Finne 2007 Bålsta Simklubb -.-- 1:24.57
50m: 39.67
100m: 1:24.57
(44.90)
2 Elvira Muhr 2007 Västerås Simsällskap -.-- 1:24.80 +0.23
50m: 38.78
100m: 1:24.80
(46.02)
3 Alice Roos 2007 Eskilstuna Simklubb -.-- 1:30.10 +5.53
50m: 42.61
100m: 1:30.10
(47.49)
4 Elvira Wiell 2007 Sala Simsällskap -.-- 1:37.40 +12.83
50m: 46.37
100m: 1:37.40
(51.03)
5 Amanda Malmström 2007 Eskilstuna Simklubb -.-- 1:37.77 +13.20
50m: 47.07
100m: 1:37.77
(50.70)
6 Thea Thunberg 2007 Västerås Simsällskap -.-- 1:41.21 +16.64
50m: 49.17
100m: 1:41.21
(52.04)
7 Moa Nordström 2007 Sala Simsällskap -.-- 1:41.62 +17.05
50m: 49.95
100m: 1:41.62
(51.67)
8 Kristina Lind 2007 Simklubben Ena -.-- 1:45.27 +20.70
50m: 50.61
100m: 1:45.27
(54.66)
9 Sofia Saibel 2007 Strängnäs Simklubb -.-- 1:47.97 +23.40
50m: 51.01
100m: 1:47.97
(56.96)
10 Svea Rådman 2007 Västerås Simsällskap -.-- 1:48.72 +24.15
50m: 52.71
100m: 1:48.72
(56.01)
11 Elna Zetterberg 2007 Simklubben Ena -.-- 1:51.72 +27.15
50m: 53.06
100m: 1:51.72
(58.66)
12 Ellen Eriksson 2007 Västerås Simsällskap -.-- 1:52.32 +27.75
50m: 53.27
100m: 1:52.32
(59.05)
13 Lova Jonasson 2007 Västerås Simsällskap -.-- 1:52.70 +28.13
50m: 53.15
100m: 1:52.70
(59.55)
14 Johanna Larsson 2007 Strängnäs Simklubb -.-- 2:17.99 +53.42
50m: 1:04.51
100m: 2:17.99
(1:13.48)
- Agnes Gustafsson 2007 Eskilstuna Simklubb -.-- DSQ
Grenen officiell:  2019-11-30 11:52:04
2019-11-30 11:52:18 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Västerås Tidtagning
Document
Resultat
Höstsimiaden 2019 Strängnäs
Plats: Thomasbadet Arrangör: Strängnäs Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 30 nov 2019 till den 30 nov 2019
Gren 12, 50m Bröstsim Pojkar 10 oy 9 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Olle Ulfvebrand 2010 Västerås Simsällskap -.-- 49.86
2 Svante Lignell 2010 Västerås Simsällskap -.-- 52.72 +2.86
3 Lukas Ramsten 2010 Västerås Simsällskap -.-- 58.44 +8.58
4 Samuel Emilsson 2010 Västerås Simsällskap -.-- 58.69 +8.83
5 Loke Hemmingsson 2010 Västerås Simsällskap -.-- 1:00.10 +10.24
6 Sander Genchel 2010 Västerås Simsällskap -.-- 1:00.64 +10.78
7 Paul Rimskog 2010 Västerås Simsällskap -.-- 1:02.84 +12.98
8 Jino Atiwit Osman 2010 Simklubben Ena -.-- 1:03.86 +14.00
9 Edvin Tell 2010 Västerås Simsällskap -.-- 1:11.27 +21.41
- Gustaf Engström 2010 Västerås Simsällskap -.-- DSQ
Grenen officiell:  2019-11-30 11:58:46
Gren 12, 50m Bröstsim Pojkar 10 oy 10 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hannes Gyoni 2009 Köpings Simsällskap -.-- 49.79
2 Mohammed Oulaywan 2009 Simklubben Ena -.-- 52.99 +3.20
3 Melker Darvå 2009 Västerås Simsällskap -.-- 54.35 +4.56
4 Charles Kidwell 2009 Västerås Simsällskap -.-- 57.58 +7.79
5 Oliver Sohlén 2009 Eskilstuna Simklubb -.-- 59.69 +9.90
6 Axel Sedlacek 2009 Västerås Simsällskap -.-- 1:09.06 +19.27
- Elias Hedlund 2009 Västerås Simsällskap -.-- DSQ
Grenen officiell:  2019-11-30 11:58:46
2019-11-30 11:59:44 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Västerås Tidtagning
Document
Resultat
Höstsimiaden 2019 Strängnäs
Plats: Thomasbadet Arrangör: Strängnäs Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 30 nov 2019 till den 30 nov 2019
Gren 13, 50m Ryggsim Flickor 10 oy 9 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Clara Lindblom 2010 Strängnäs Simklubb +0.64 50.89
2 Anika Borg 2010 Västerås Simsällskap +0.76 51.01 +0.12
3 Ella Råberg 2010 Strängnäs Simklubb +0.60 54.20 +3.31
4 Hanna Kapidzic 2010 Västerås Simsällskap +0.96 55.24 +4.35
5 Stina Jansson 2010 Västerås Simsällskap +0.93 57.12 +6.23
6 Ella Granli 2010 Västerås Simsällskap +0.81 57.79 +6.90
7 Ina Rhodin 2010 Västerås Simsällskap +0.98 1:05.43 +14.54
8 Esther Bergman 2011 Strängnäs Simklubb +0.80 1:10.70 +19.81
- Tuwa Karlsson 2010 Eskilstuna Simklubb -0.13 DSQ
Grenen officiell:  2019-11-30 12:04:15
Gren 13, 50m Ryggsim Flickor 10 oy 10 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Jonna Scholz 2009 Strängnäs Simklubb +0.74 44.90
2 Viana Assadi 2009 Västerås Simsällskap +0.88 47.07 +2.17
3 Elise Lagerberg 2009 Bålsta Simklubb +0.73 48.15 +3.25
4 Julia Singelman 2009 Västerås Simsällskap +0.77 49.63 +4.73
5 Myra Fresk Sakar 2009 Västerås Simsällskap +0.88 50.16 +5.26
6 Ellen Eriksson 2009 Sala Simsällskap +0.68 51.41 +6.51
7 Siri Thermaenius 2009 Strängnäs Simklubb +0.68 52.17 +7.27
8 Fanny Malmström 2009 Eskilstuna Simklubb +0.71 52.37 +7.47
9 Timja Boberg 2009 Västerås Simsällskap +0.62 52.83 +7.93
10 Ester Hultman 2009 Västerås Simsällskap +0.97 57.71 +12.81
11 Klara Segerström 2009 Västerås Simsällskap +0.68 57.95 +13.05
12 Tuva Bärgård 2009 Simklubben Ena +0.97 58.38 +13.48
- Lea Lindroos 2009 Strängnäs Simklubb +0.69 DSQ
- leira Sandvall 2009 Västerås Simsällskap +0.87 DSQ
Grenen officiell:  2019-11-30 12:04:15
2019-11-30 12:04:28 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Västerås Tidtagning
Document
Resultat
Höstsimiaden 2019 Strängnäs
Plats: Thomasbadet Arrangör: Strängnäs Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 30 nov 2019 till den 30 nov 2019
Gren 14, 200m Medley Pojkar 12 12 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Isac Mörtstrand 2007 Västerås Simsällskap -.-- 2:47.34
50m: 38.20
100m: 1:21.85
(43.65)
150m: 2:10.42
(48.57)
200m: 2:47.34
(36.92)
2 Sigvard Göransson 2007 Strängnäs Simklubb -.-- 2:54.06 +6.72
50m: 36.06
100m: 1:22.06
(46.00)
150m: 2:14.13
(52.07)
200m: 2:54.06
(39.93)
3 Jacky Thai 2007 Eskilstuna Simklubb -.-- 3:02.25 +14.91
50m: 40.49
100m: 1:28.77
(48.28)
150m: 2:21.94
(53.17)
200m: 3:02.25
(40.31)
4 Eric Thorburn 2007 Västerås Simsällskap -.-- 3:30.54 +43.20
50m: 46.73
100m: 1:42.25
(55.52)
150m: 2:38.70
(56.45)
200m: 3:30.54
(51.84)
5 Philip Lowe 2007 Strängnäs Simklubb -.-- 3:32.71 +45.37
50m: 50.58
100m: 1:44.85
(54.27)
150m: 2:44.81
(59.96)
200m: 3:32.71
(47.90)
6 Oliver Henriksson 2007 Strängnäs Simklubb -.-- 3:41.12 +53.78
50m: 55.07
100m: 1:51.95
(56.88)
150m: 2:54.70
(1:02.75)
200m: 3:41.12
(46.42)
7 Hugo Lindquist 2007 Strängnäs Simklubb -.-- 3:41.33 +53.99
50m: 50.82
100m: 1:49.27
(58.45)
150m: 2:52.60
(1:03.33)
200m: 3:41.33
(48.73)
8 August Siverskog 2007 Katrineholms Simsällskap -.-- 3:42.64 +55.30
50m: 54.72
100m: 1:50.34
(55.62)
150m: 2:51.23
(1:00.89)
200m: 3:42.64
(51.41)
Grenen officiell:  2019-11-30 12:11:36
2019-11-30 12:11:51 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Västerås Tidtagning
Document
Resultat
Höstsimiaden 2019 Strängnäs
Plats: Thomasbadet Arrangör: Strängnäs Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 30 nov 2019 till den 30 nov 2019
Gren 15, 100m Fjärilsim Flickor 12 12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Amanda Malmström 2007 Eskilstuna Simklubb -.-- 263 1:25.13
50m: 39.18
100m: 1:25.13
(45.95)
2 Elin Finne 2007 Bålsta Simklubb -.-- 249 1:26.71 +1.58
50m: 39.83
100m: 1:26.71
(46.88)
3 Johanna Holmberg 2007 Västerås Simsällskap -.-- 230 1:29.05 +3.92
50m: 41.67
100m: 1:29.05
(47.38)
4 Agnes Gustafsson 2007 Eskilstuna Simklubb -.-- 170 1:38.46 +13.33
50m: 44.82
100m: 1:38.46
(53.64)
5 Elna Zetterberg 2007 Simklubben Ena -.-- 94 1:59.87 +34.74
50m: 56.24
100m: 1:59.87
(1:03.63)
- Kristina Lind 2007 Simklubben Ena -.-- DSQ
- Sofia Saibel 2007 Strängnäs Simklubb -.-- DSQ
- Johanna Larsson 2007 Strängnäs Simklubb -.-- DSQ
Grenen officiell:  2019-11-30 12:18:13
2019-11-30 12:18:28 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Västerås Tidtagning
Document
Resultat
Höstsimiaden 2019 Strängnäs
Plats: Thomasbadet Arrangör: Strängnäs Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 30 nov 2019 till den 30 nov 2019
Gren 16, 4x50m Frisim Pojkar 10 oy 10 och yngre - Final
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 Västerås Simsällskap lag 1 10 Västerås Simsällskap 62