Results for UGP1 2019-2020, Stockholm
Below are all results from the competition shown by session.
Pass 3 Söndag 13 okt, start 08:45
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Spårvägen Sim & SK Neptun |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 12 okt 2019 till den 13 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eddie Peng |
2007 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:19.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oscar Sjöberg |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:27.35 |
+7.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oscar Andersson |
2007 |
Lidingö Simklubb |
|
|
1:27.86 |
+8.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vincent Nordlander |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:31.80 |
+12.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anton Kamakin |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:32.63 |
+12.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vincent Forss |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:33.70 |
+14.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kristian Kasper |
2007 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:34.14 |
+14.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Brian Eriksson |
2007 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:34.34 |
+14.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Theodor Gladare |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:36.14 |
+16.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Erik Edbom |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:36.24 |
+16.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Milton Eriksson |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:37.15 |
+17.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alexander Bouchet |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:38.31 |
+18.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Erik Svensson |
2007 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:39.09 |
+19.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Theo Takala |
2007 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:39.16 |
+19.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Hilmer Bergman |
2007 |
Wisby Simsällskap |
|
|
1:43.02 |
+23.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Hugo Östling |
2007 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:43.70 |
+24.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Jordan Sundström |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:44.81 |
+25.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Erik Rosander |
2007 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:45.92 |
+26.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Farzan Mehran |
2007 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
1:46.99 |
+27.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Philip Hedqvist Göthberg |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:50.56 |
+30.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Japheth Shewa |
2007 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:52.31 |
+32.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Oliwer Tin Lundblad |
2007 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
2:03.51 |
+43.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mete Ahmet Arslan |
2007 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Philip Rydholm |
2007 |
Täby Sim |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 10:10:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Daniel Bebenek |
2006 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:11.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aksel Hillerström Vagli |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:14.61 |
+3.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marcus Lundgren |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:16.64 |
+5.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christos Theodosiadis |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:16.84 |
+5.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gustav Storell |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:17.68 |
+6.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Casper Rengart |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:18.49 |
+6.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sam Hamzehnejad |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:19.53 |
+8.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Bulut Chalashkan |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:20.88 |
+9.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
William Erneholm |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:21.37 |
+9.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Robin Suves |
2006 |
Täby Sim |
|
|
1:22.43 |
+10.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Junes Khattab |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:25.74 |
+14.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Leo Güleryüz |
2006 |
Täby Sim |
|
|
1:26.57 |
+15.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anton Jöngren |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:27.48 |
+15.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ludvig Löfström |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:28.37 |
+16.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Walter Herulf |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:28.61 |
+17.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Benjamin Wirelius |
2006 |
Wisby Simsällskap |
|
|
1:29.11 |
+17.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Emil Alsered Fällman |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:30.46 |
+18.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Nicholas Benyammine |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:31.04 |
+19.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ludwig Höijer |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:31.05 |
+19.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Gabriel Romero |
2006 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
1:31.20 |
+19.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Eskil Bränström |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:32.14 |
+20.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Henrik Fjellström |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:33.84 |
+22.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Alexander Trindade |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:34.88 |
+23.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Wilmer Riisgaard |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:36.77 |
+25.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Elliot Sundström |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:37.25 |
+25.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Axel Skott Storheden |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:38.34 |
+26.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Hampus Glanshed |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:38.82 |
+27.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Oliver Hagberg |
2006 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
1:41.51 |
+30.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Vilmer Sundman |
2006 |
Danderyds Simförening |
|
|
1:43.44 |
+31.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Sam Asaad |
2006 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
1:49.14 |
+37.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 10:10:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Einar Styrman |
2005 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:10.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marcus Persson Taylor |
2005 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:14.57 |
+4.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Martin Gertz |
2005 |
Lidingö Simklubb |
|
|
1:16.35 |
+6.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Luka Laaksonen |
2005 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:17.14 |
+6.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Viktor Dahlberg |
2005 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:18.93 |
+8.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oscar Gustafson |
2005 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:19.47 |
+9.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
David Holmberg |
2005 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:20.05 |
+9.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alvin Johansson |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:20.60 |
+10.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Felix Norlin |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:20.95 |
+10.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Malcolm Honkanen |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:21.24 |
+10.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Simon Alveskär Lundfeldt |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:22.18 |
+11.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Johan Montero |
2005 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:22.28 |
+11.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Gustav Åsbrink |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:22.54 |
+12.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Albin Argelius |
2005 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:24.32 |
+14.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mathias Steffansson |
2005 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
1:26.57 |
+16.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Oliver Haux |
2005 |
Täby Sim |
|
|
1:28.42 |
+18.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Linus Nordström |
2005 |
Wisby Simsällskap |
|
|
1:28.94 |
+18.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Adrian Hellberg |
2005 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:29.87 |
+19.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Love Sigfelt |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:33.44 |
+23.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Oskar Andersen |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:34.40 |
+24.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ricardo Daniel Kosiec-Gomez |
2005 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
1:36.10 |
+25.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Mikael Lanestrand |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:36.13 |
+25.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Leo Brehmer |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:36.22 |
+25.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Jonathan Fridliand |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:36.30 |
+26.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Jakob Fridsell |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:38.07 |
+27.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Frans Willquist |
2005 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
1:38.62 |
+28.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Filip Norlin |
2005 |
Täby Sim |
|
|
1:40.84 |
+30.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Kevin Lenstad |
2005 |
Täby Sim |
|
|
1:41.25 |
+30.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Axel Johansson |
2005 |
Lidingö Simklubb |
|
|
1:42.76 |
+32.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Arvid Thoresson |
2005 |
Täby Sim |
|
|
1:46.86 |
+36.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Ludvig Timen |
2005 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
1:48.23 |
+37.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 10:10:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Lyth |
2004 |
Wisby Simsällskap |
|
|
1:08.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marcus Nykvist |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:09.55 |
+0.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustav Niring |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
1:10.45 |
+1.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ragnar Simonsson |
2004 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:11.89 |
+3.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emil Gunnarsson |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:13.03 |
+4.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Markus Annas |
2004 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:13.19 |
+4.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Axel Lewander |
2004 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
1:14.43 |
+5.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nils Malmberg |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:15.20 |
+6.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Michael Andrée |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:17.19 |
+8.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Isak Widstrand |
2004 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:21.92 |
+13.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Bilal Mustefa |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:24.68 |
+16.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Leo Swahn |
2004 |
Wisby Simsällskap |
|
|
1:33.28 |
+24.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Joseph Aljumaah |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:36.29 |
+27.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
peter Gabriel Lozinski |
2004 |
Kanaans Simsällskap |
|
|
1:41.24 |
+32.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jaakko Pihlava |
2004 |
Åbo Simklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 10:10:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar 16-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eemil Kankare |
2003 |
Åbo Simklubb |
|
|
1:07.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andreas Wallén |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:07.99 |
+0.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jakub Majta |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:08.59 |
+1.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
David Neuhardt |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:08.68 |
+1.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Arvid Styrman |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:09.72 |
+2.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alexander Bergström |
2002 |
Täby Sim |
|
|
1:10.44 |
+2.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oliver Erneholm |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:10.51 |
+3.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hampus Wikner |
2002 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:10.99 |
+3.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Isak Wallström-Blomgren |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:11.72 |
+4.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Liam Björklund |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:12.87 |
+5.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Hugo Seemann |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
1:13.69 |
+6.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Pijus Guvenius |
2003 |
Stockholmspolisens IF SF |
|
|
1:13.80 |
+6.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Victor Karell |
2003 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:14.22 |
+6.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Michael Stille |
2002 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:14.35 |
+6.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Linus Thörn |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:14.52 |
+7.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Nils Backlund |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:18.05 |
+10.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
David Alonso |
2003 |
Täby Sim |
|
|
1:18.72 |
+11.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Isak Monka |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:22.33 |
+14.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Noa Sigfelt |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:30.46 |
+22.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Leo Trolin |
2003 |
Hellas Simklubb |
|
|
1:32.14 |
+24.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Felix Lindström |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:33.91 |
+26.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Joel Aggefors |
2003 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
1:39.87 |
+32.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 10:10:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-13 10:18:53 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|