Resultater for TYR Toivo Virtaset 2019
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Session 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
|
Organizer: |
HU |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
loka 5, 2019 to loka 5, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 14, 50m Selkäuinti Naiset 10 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jelizaveta Jekimova |
2009 |
Uimaseura Helsinki |
|
|
45.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aleksandra Lopatina |
2009 |
Vanders |
|
|
47.03 |
+1.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Janely Poppy Liiva |
2009 |
Vanders |
|
|
47.64 |
+1.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alisa Naskal |
2009 |
Stadin Delfiinit |
|
|
47.81 |
+1.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lilia Jyvä |
2009 |
Vanders |
|
|
48.59 |
+2.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Linda Hämäläinen |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
|
|
49.20 |
+3.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alysa Saarelainen |
2009 |
Vanders |
|
|
51.08 |
+5.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jenna Tuomainen |
2009 |
Vanders |
|
|
52.53 |
+6.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kädli Niilo |
2010 |
Vanders |
|
|
52.66 |
+6.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Leonina Haapanen |
2009 |
Vanders |
|
|
52.80 |
+6.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Julia Olbert |
2010 |
Nurmijärven Uinti |
|
|
54.57 |
+8.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emma Ranta |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
|
|
57.62 |
+11.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Zoia Senko |
2010 |
Stadin Delfiinit |
|
|
57.98 |
+12.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alexandra Lindfors |
2011 |
Helsingin Uimarit |
|
|
1:10.61 |
+24.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofia Lounatmaa |
2009 |
Helsingin Uimarit |
|
|
DSQ |
|
|
SW6.5 Maaliintulo vatsal |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5.10.2019 18.11.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 14, 50m Selkäuinti Naiset 11-12 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Enna Äyrämöinen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
35.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Dominika Stalinskaja |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
37.26 |
+1.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ellen Lindell |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
37.90 |
+2.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Serafima Ratner |
2008 |
Uimaseura Helsinki |
|
|
40.89 |
+5.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Veera Ahvenainen |
2008 |
Vanders |
|
|
41.79 |
+6.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marja Anna Siimes |
2008 |
Uimaseura Helsinki |
|
|
42.29 |
+6.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nea Risku |
2007 |
Vanders |
|
|
45.71 |
+10.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jade Jyrävä |
2008 |
Vanders |
|
|
46.13 |
+10.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emma Palmos |
2008 |
Vanders |
|
|
48.65 |
+13.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mona Laiho |
2008 |
Vanders |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5.10.2019 18.11.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 14, 50m Selkäuinti Naiset 13 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilia Niemi |
2005 |
Gladius Kirkkonummi |
|
|
33.43 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Beatriz Coloma Vanhala |
2003 |
Helsingin Uimarit |
|
|
36.26 |
+2.83 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maria Amanda Eleonora Nilsso |
2006 |
Cetus Espoo |
|
|
36.59 |
+3.16 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nea Laurén |
2006 |
Helsingin Uimarit |
|
|
50.79 |
+17.36 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
selma korhonen |
2006 |
Helsingin Uimarit |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 5.10.2019 18.11.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-05 19.25.15 |
Datahandling: WinGrodan 2.4 |
Licensed to: Helsingin Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|