2021-01-19   12:49:04
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Norrtäljedoppet

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Document
Resultat
Norrtäljedoppet
Plats: Arrangör: Norrtälje Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 24 nov 2019 till den 24 nov 2019
Gren 1, 25m Fjärilsim Damer 15 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sophie Dellmark 2001 Älvsjö AIK Simförening 14.52
2 Thindra Åkerblom 2003 Norrtälje Simklubb 15.20 +0.68
3 Lova Åhlén 2004 Norrtälje Simklubb 15.69 +1.17
4 Willma Hållinder 2004 Norrtälje Simklubb 15.79 +1.27
5 Viktoria Malmström 2004 Norrtälje Simklubb 17.38 +2.86
Grenen officiell:  2019-11-24 15:14:56
Gren 1, 25m Fjärilsim Damer 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Moa Zetterström 2005 Norrtälje Simklubb 13.27
2 Nicole Wahlström 2005 Skuru Idrottsklubb 15.36 +2.09
3 Alexia Duhanes 2006 Skuru Idrottsklubb 18.28 +5.01
4 Belma Obradovac 2005 Norrtälje Simklubb 19.38 +6.11
5 Sara Norman Widell 2006 Norrtälje Simklubb 21.97 +8.70
6 Tova  Markmyr 2005 Åkersberga Simsällskap 22.65 +9.38
- vera willers 2006 Skuru Idrottsklubb DSQ
Grenen officiell:  2019-11-24 15:14:56
Gren 1, 25m Fjärilsim Damer 11-12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Nellie  Bocké 2008 Åkersberga Simsällskap 17.85
2 Tyra Hållinder 2007 Norrtälje Simklubb 18.05 +0.20
3 Tilde Furingsten 2008 Skuru Idrottsklubb 18.19 +0.34
4 Ceverina Lindström 2007 Åkersberga Simsällskap 18.46 +0.61
5 Meja Stenman Graflind 2007 Norrtälje Simklubb 19.49 +1.64
6 Elvira Isakson 2008 Skuru Idrottsklubb 19.92 +2.07
7 Sofia Östling 2007 Älvsjö AIK Simförening 21.00 +3.15
7 Nikola Daize 2007 Norrtälje Simklubb 21.00 +3.15
9 Edna Obradovac 2007 Norrtälje Simklubb 21.59 +3.74
10 Beatrice Haddleton 2007 Åkersberga Simsällskap 21.62 +3.77
11 Vilma Rejås 2007 Norrtälje Simklubb 21.76 +3.91
12 Natalie Wahlström 2008 Gustavsbergs Simsällskap 22.32 +4.47
13 Judith Toorell 2007 Stockholmspolisens IF SF 23.01 +5.16
14 Thilde Monthan Lindholm 2007 Älvsjö AIK Simförening 23.11 +5.26
15 Mi Lestander 2007 Mälarhöjdens Simsällskap 23.28 +5.43
16 Olivia Blom 2008 Åkersberga Simsällskap 23.32 +5.47
17 Miranda Öhman 2007 Älvsjö AIK Simförening 23.89 +6.04
18 Alicia Arthur 2008 Älvsjö AIK Simförening 23.95 +6.10
19 Agnes Ljungberg 2008 Älvsjö AIK Simförening 24.74 +6.89
20 Ines Segrell 2008 Norrtälje Simklubb 24.98 +7.13
21 Isabelle Kelly 2008 Norrtälje Simklubb 25.80 +7.95
22 Clara Cumzelius 2008 Gustavsbergs Simsällskap 26.76 +8.91
23 Majra Ekman 2008 Stockholmspolisens IF SF 26.93 +9.08
- Linnéa Gerdtmark 2008 Norrtälje Simklubb DSQ
Grenen officiell:  2019-11-24 15:14:56
Gren 1, 25m Fjärilsim Damer 10 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Liv Eriksson 2010 Älvsjö AIK Simförening 18.14
2 Evelina Kopparberg 2009 Stockholmspolisens IF SF 18.92 +0.78
3 Ebba Björk Hedelin 2009 Åkersberga Simsällskap 21.23 +3.09
4 Marina Rankovic 2010 Stockholmspolisens IF SF 22.79 +4.65
5 Judith Axelson 2009 Stockholmspolisens IF SF 24.11 +5.97
6 Ebba Eriksson 2009 Norrtälje Simklubb 26.11 +7.97
7 Victoria Wahlquist 2009 Norrtälje Simklubb 28.39 +10.25
- Agnez Sjöström Salom 2011 Älvsjö AIK Simförening DSQ
Grenen officiell:  2019-11-24 15:14:56
2019-11-24 15:15:13 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Norrtälje Simklubb
Document
Resultat
Norrtäljedoppet
Plats: Arrangör: Norrtälje Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 24 nov 2019 till den 24 nov 2019
Gren 2, 25m Fjärilsim Herrar 10 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Vincent Ridderstad 2009 Norrtälje Simklubb 21.18
2 Elliot Halldén 2009 Älvsjö AIK Simförening 22.27 +1.09
3 James Nelson 2010 Stockholmspolisens IF SF 25.32 +4.14
- Altinus Danielsson-Liegnell 2009 Norrtälje Simklubb DNS
Grenen officiell:  2019-11-24 15:20:46
Gren 2, 25m Fjärilsim Herrar 11-12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emil Blomberg 2008 Norrtälje Simklubb 15.78
2 William Ridderstad 2007 Norrtälje Simklubb 18.99 +3.21
3 Melvin Wennersten 2007 Älvsjö AIK Simförening 20.40 +4.62
4 Erik Helgstrand 2008 Älvsjö AIK Simförening 21.02 +5.24
5 Loke Beronius 2008 Norrtälje Simklubb 21.34 +5.56
6 Melvin Brink 2008 Älvsjö AIK Simförening 21.94 +6.16
7 Eric Svensson 2008 Stockholmspolisens IF SF 21.98 +6.20
8 Oliwer Tin Lundblad 2007 Stockholmspolisens IF SF 22.23 +6.45
9 Carl Brennwald 2007 Åkersberga Simsällskap 23.32 +7.54
10 Anton Heddini 2008 Stockholmspolisens IF SF 24.82 +9.04
11 David Ander 2008 Åkersberga Simsällskap 29.55 +13.77
- Gustav Strandman 2007 Norrtälje Simklubb DNS
Grenen officiell:  2019-11-24 15:20:46
Gren 2, 25m Fjärilsim Herrar 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Arvid Andersson 2006 Norrtälje Simklubb 15.90
2 Valentino Trepp 2005 Norrtälje Simklubb 21.96 +6.06
3 Olle Hägerman 2006 Åkersberga Simsällskap 22.19 +6.29
4 Liam Kelly 2006 Norrtälje Simklubb 25.23 +9.33
- Jack Söderström 2005 Skuru Idrottsklubb DSQ
Grenen officiell:  2019-11-24 15:20:46
Gren 2, 25m Fjärilsim Herrar 15 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Love Hagstedt 2003 Norrtälje Simklubb 16.85
2 Albin Rejås 2004 Norrtälje Simklubb 23.44 +6.59
Grenen officiell:  2019-11-24 15:20:46
2019-11-24 15:21:02 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Norrtälje Simklubb
Document
Resultat
Norrtäljedoppet
Plats: Arrangör: Norrtälje Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 24 nov 2019 till den 24 nov 2019
Gren 3, 50m Fjärilsim Damer 10 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Annie Eriksson 2009 Älvsjö AIK Simförening 39.62
Grenen officiell:  2019-11-24 15:24:06
Gren 3, 50m Fjärilsim Damer 11-12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Viola Blomberg 2007 Norrtälje Simklubb 40.08
2 Evelina Dahlberg 2007 Åkersberga Simsällskap 41.22 +1.14
3 Linnea Björkholm 2008 Skuru Idrottsklubb 43.04 +2.96
4 Tyra Hållinder 2007 Norrtälje Simklubb 43.12 +3.04
5 Rut Gustafsson 2008 Skuru Idrottsklubb 43.71 +3.63
6 Moa Eiving 2008 Åkersberga Simsällskap 43.84 +3.76
7 Denise Sörnäs 2007 Skuru Idrottsklubb 43.92 +3.84
8 Alma Cederholm 2007 Åkersberga Simsällskap 44.97 +4.89
9 Adella Nordin 2007 Åkersberga Simsällskap 45.08 +5.00
10 Edna Obradovac 2007 Norrtälje Simklubb 52.47 +12.39
Grenen officiell:  2019-11-24 15:24:06
Gren 3, 50m Fjärilsim Damer 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Moa Zetterström 2005 Norrtälje Simklubb 30.16
2 Olivia Lyrberg 2005 Älvsjö AIK Simförening 33.64 +3.48
3 Karolina Tylets 2006 Åkersberga Simsällskap 33.66 +3.50
4 Nicole Wahlström 2005 Skuru Idrottsklubb 34.32 +4.16
5 Signe Kling 2005 Åkersberga Simsällskap 35.47 +5.31
6 Magda Westberg 2005 Åkersberga Simsällskap 36.40 +6.24
7 Embla Stendrake 2005 Åkersberga Simsällskap 37.65 +7.49
8 Tuva Eriksson 2006 Älvsjö AIK Simförening 41.46 +11.30
9 Sofie Helgstrand 2006 Älvsjö AIK Simförening 41.85 +11.69
10 Tilda Stigson 2006 Skuru Idrottsklubb 44.49 +14.33
11 Emilia  Sundström 2006 Älvsjö AIK Simförening 44.80 +14.64
12 Milou Rönnbro 2006 Åkersberga Simsällskap 46.83 +16.67
13 Belma Obradovac 2005 Norrtälje Simklubb 48.72 +18.56
14 Sara Norman Widell 2006 Norrtälje Simklubb 51.00 +20.84
Grenen officiell:  2019-11-24 15:24:06
Gren 3, 50m Fjärilsim Damer 15 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Nora Rönnbro 2004 Åkersberga Simsällskap 34.45
2 Elina Szeplaky 2004 Åkersberga Simsällskap 34.98 +0.53
3 Wilma Stendrake 2003 Åkersberga Simsällskap 35.05 +0.60
4 Klara Isaksson 2003 Åkersberga Simsällskap 35.52 +1.07
5 Emma Pettersson 2001 Norrtälje Simklubb 35.57 +1.12
6 Lina Albertsen 2001 Norrtälje Simklubb 35.69 +1.24
7 Lova Åhlén 2004 Norrtälje Simklubb 36.22 +1.77
8 Nora Lundberg 2003 Åkersberga Simsällskap 36.29 +1.84
9 Willma Hållinder 2004 Norrtälje Simklubb 36.84 +2.39
10 Lisa  Palo 2004 Åkersberga Simsällskap 38.41 +3.96
11 Viktoria Malmström 2004 Norrtälje Simklubb 40.17 +5.72
12 Tilde Pettersson 2004 Norrtälje Simklubb 41.26 +6.81
Grenen officiell:  2019-11-24 15:24:06
2019-11-24 15:24:17 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Norrtälje Simklubb
Document
Resultat
Norrtäljedoppet
Plats: Arrangör: Norrtälje Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 24 nov 2019 till den 24 nov 2019
Gren 4, 50m Fjärilsim Herrar 10 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Filip Torres 2009 Gustavsbergs Simsällskap 43.60
2 Eric Björkholm 2009 Skuru Idrottsklubb 46.55 +2.95
Grenen officiell:  2019-11-24 15:28:15
Gren 4, 50m Fjärilsim Herrar 11-12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emil Blomberg 2008 Norrtälje Simklubb 36.38
2 Anton  Kamakin 2007 Åkersberga Simsällskap 37.67 +1.29
3 William Ridderstad 2007 Norrtälje Simklubb 44.09 +7.71
4 Loke Beronius 2008 Norrtälje Simklubb 49.75 +13.37
5 Vide Kling 2007 Åkersberga Simsällskap 54.03 +17.65
Grenen officiell:  2019-11-24 15:28:15
Gren 4, 50m Fjärilsim Herrar 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Leon Bocké 2006 Åkersberga Simsällskap 32.29
2 Melvin Bosson 2006 Åkersberga Simsällskap 33.00 +0.71
3 Kenan Obradovac 2005 Norrtälje Simklubb 33.17 +0.88
4 Arvid Andersson 2006 Norrtälje Simklubb 37.80 +5.51
5 Emil Nordström 2006 Gustavsbergs Simsällskap 41.59 +9.30
6 Jonathan Linnet 2006 Sigtuna Simklubb 46.05 +13.76
7 Valentino Trepp 2005 Norrtälje Simklubb 54.62 +22.33
- Victor Kumlin 2005 Åkersberga Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2019-11-24 15:28:15
Gren 4, 50m Fjärilsim Herrar 15 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Oscar Gullberg 1999 Åkersberga Simsällskap 26.99
2 Emil Tikkanen 2002 Åkersberga Simsällskap 27.18 +0.19
3 Gustav Andersson 2001 Norrtälje Simklubb 27.56 +0.57
4 Hampus Wikner 2002 Åkersberga Simsällskap 28.73 +1.74
5 Isak Widstrand 2004 Åkersberga Simsällskap 32.49 +5.50
6 Johannes Barkarö 2004 Åkersberga Simsällskap 33.01 +6.02
7 Paul Kumlin 2003 Åkersberga Simsällskap 35.32 +8.33
8 Love Hagstedt 2003 Norrtälje Simklubb 37.34 +10.35
Grenen officiell:  2019-11-24 15:28:15
2019-11-24 15:28:21 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Norrtälje Simklubb
Document
Resultat
Norrtäljedoppet
Plats: Arrangör: Norrtälje Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 24 nov 2019 till den 24 nov 2019
Gren 5, 25m Ryggsim Damer 10 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elsa Ljustander 2009 Stockholmspolisens IF SF +0.75 20.51
2 Kristina Tylets 2010 Åkersberga Simsällskap +0.68 23.67 +3.16
3 Elida Nordin 2010 Åkersberga Simsällskap +0.62 24.30 +3.79
4 Victoria Wahlquist 2009 Norrtälje Simklubb +0.66 24.73 +4.22
5 Hedda Broström 2010 Älvsjö AIK Simförening +0.85 25.12 +4.61
6 Alice Svanström 2009 Mälarhöjdens Simsällskap +0.72 27.12 +6.61
7 Agnes Åkerlund 2010 Norrtälje Simklubb +0.80 28.19 +7.68
8 Isabella Johansson 2009 Norrtälje Simklubb +0.82 29.57 +9.06
9 Vira Sarlin 2009 Norrtälje Simklubb +0.76 30.45 +9.94
10 Christel Shahan 2010 Sigtuna Simklubb +0.91 32.78 +12.27
- Ebba Eriksson 2009 Norrtälje Simklubb +0.91 DSQ
Grenen officiell:  2019-11-24 15:52:29
Gren 5, 25m Ryggsim Damer 11-12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tyra Hållinder 2007 Norrtälje Simklubb +0.79 19.63
2 Nellie  Bocké 2008 Åkersberga Simsällskap +0.83 19.86 +0.23
3 Edna Obradovac 2007 Norrtälje Simklubb +0.63 20.60 +0.97
4 Nikola Daize 2007 Norrtälje Simklubb +0.69 21.26 +1.63
5 Tilde Furingsten 2008 Skuru Idrottsklubb +0.84 21.42 +1.79
6 Olivia Blom 2008 Åkersberga Simsällskap +0.79 21.95 +2.32
7 Linnéa Gerdtmark 2008 Norrtälje Simklubb +0.69 22.13 +2.50
8 Cajsa Bergen 2008 Åkersberga Simsällskap 22.37 +2.74
9 Beatrice Haddleton 2007 Åkersberga Simsällskap +0.77 22.61 +2.98
10 Vilma Rejås 2007 Norrtälje Simklubb +0.94 23.54 +3.91
11 Natalie Wahlström 2008 Gustavsbergs Simsällskap +0.71 23.97 +4.34
12 Isabelle Kelly 2008 Norrtälje Simklubb +0.63 27.99 +8.36
13 Alice Lyrberg 2008 Älvsjö AIK Simförening +0.80 30.50 +10.87
- Ines Segrell 2008 Norrtälje Simklubb +0.86 DSQ
Grenen officiell:  2019-11-24 15:52:29
Gren 5, 25m Ryggsim Damer 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Moa Zetterström 2005 Norrtälje Simklubb +0.68 16.07
2 Alexia Duhanes 2006 Skuru Idrottsklubb +0.79 19.42 +3.35
3 Sara Norman Widell 2006 Norrtälje Simklubb +0.68 22.05 +5.98
4 Belma Obradovac 2005 Norrtälje Simklubb +0.71 23.35 +7.28
5 Tova  Markmyr 2005 Åkersberga Simsällskap +0.79 23.94 +7.87
Grenen officiell:  2019-11-24 15:52:29
Gren 5, 25m Ryggsim Damer 15 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Willma Hållinder 2004 Norrtälje Simklubb +0.64 17.58
1 Lova Åhlén 2004 Norrtälje Simklubb +0.70 17.58 =
3 Emelie Ekstam Linder 2003 Norrtälje Simklubb +0.68 20.32 +2.74
Grenen officiell:  2019-11-24 15:52:29
2019-11-24 15:52:39 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Norrtälje Simklubb
Document
Resultat
Norrtäljedoppet
Plats: Arrangör: Norrtälje Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 24 nov 2019 till den 24 nov 2019
Gren 6, 25m Ryggsim Herrar 10 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Vincent Ridderstad 2009 Norrtälje Simklubb +0.63 23.05
2 Hugo Hedqvist 2009 Norrtälje Simklubb +0.60 23.07 +0.02
3 Carl Björkholm 2011 Skuru Idrottsklubb +0.73 26.30 +3.25
4 Erik Gröhn Singstedt 2009 Norrtälje Simklubb +0.71 29.29 +6.24
Grenen officiell:  2019-11-24 15:55:43
Gren 6, 25m Ryggsim Herrar 11-12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emil Blomberg 2008 Norrtälje Simklubb +0.88 17.62
2 William Ridderstad 2007 Norrtälje Simklubb +0.78 19.49 +1.87
3 Loke Beronius 2008 Norrtälje Simklubb +0.96 22.97 +5.35
4 Liam Hilbig 2008 Norrtälje Simklubb +0.80 27.13 +9.51
Grenen officiell:  2019-11-24 15:55:43
Gren 6, 25m Ryggsim Herrar 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Kenan Obradovac 2005 Norrtälje Simklubb +0.77 17.54
2 Arvid Andersson 2006 Norrtälje Simklubb +0.77 18.75 +1.21
3 Filip Larsson 2006 Norrtälje Simklubb +0.78 22.37 +4.83
4 Duocheng Wang 2006 Norrtälje Simklubb +0.68 25.08 +7.54
5 Jack Söderström 2005 Skuru Idrottsklubb +0.75 25.47 +7.93
6 Valentino Trepp 2005 Norrtälje Simklubb +0.83 25.48 +7.94
7 Liam Kelly 2006 Norrtälje Simklubb +0.87 27.03 +9.49
Grenen officiell:  2019-11-24 15:55:43
Gren 6, 25m Ryggsim Herrar 15 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Love Hagstedt 2003 Norrtälje Simklubb +0.73 18.02
2 Albin Rejås 2004 Norrtälje Simklubb +0.92 22.35 +4.33
Grenen officiell:  2019-11-24 15:55:43
2019-11-24 15:55:57 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Norrtälje Simklubb
Document
Resultat
Norrtäljedoppet
Plats: Arrangör: Norrtälje Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 24 nov 2019 till den 24 nov 2019
Gren 7, 50m Ryggsim Damer 10 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Annie Eriksson 2009 Älvsjö AIK Simförening +0.69 42.85
2 Evelina Kopparberg 2009 Stockholmspolisens IF SF +0.69 43.18 +0.33
3 Ebba Björk Hedelin 2009 Åkersberga Simsällskap +0.81 46.89 +4.04
4 Stella Rahm 2009 Skuru Idrottsklubb +0.87 47.98 +5.13
5 Agnez Sjöström Salom 2011 Älvsjö AIK Simförening +0.98 49.03 +6.18
6 Marina Rankovic 2010 Stockholmspolisens IF SF +0.73 52.52 +9.67
7 Ebba Eriksson 2009 Norrtälje Simklubb +0.94 53.04 +10.19
8 Cléo Hjelmeland Björnsson 2010 Sigtuna Simklubb +0.81 55.57 +12.72
9 Judith Axelson 2009 Stockholmspolisens IF SF +0.55 56.76 +13.91
- Liv Eriksson 2010 Älvsjö AIK Simförening +0.67 DSQ
Grenen officiell:  2019-11-24 16:05:50
Gren 7, 50m Ryggsim Damer 11-12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Viola Blomberg 2007 Norrtälje Simklubb +0.89 38.69
2 Tyra Hållinder 2007 Norrtälje Simklubb +0.78 42.86 +4.17
3 Evelina Dahlberg 2007 Åkersberga Simsällskap +0.71 43.00 +4.31
4 Elvira Isakson 2008 Skuru Idrottsklubb +0.79 43.03 +4.34
5 Matilda Larsson 2007 Åkersberga Simsällskap +0.78 43.65 +4.96
6 Moa Eiving 2008 Åkersberga Simsällskap +0.89 43.83 +5.14
7 Linnea Björkholm 2008 Skuru Idrottsklubb +0.73 43.87 +5.18
8 Denise Sörnäs 2007 Skuru Idrottsklubb +0.71 44.42 +5.73
9 Ceverina Lindström 2007 Åkersberga Simsällskap +0.68 44.61 +5.92
10 Edna Obradovac 2007 Norrtälje Simklubb +0.65 46.34 +7.65
11 Matilda Von Scherling 2007 Åkersberga Simsällskap +0.79 46.44 +7.75
12 Sofia Östling 2007 Älvsjö AIK Simförening +0.89 46.59 +7.90
13 Adella Nordin 2007 Åkersberga Simsällskap +0.84 47.82 +9.13
14 Agnes Ljungberg 2008 Älvsjö AIK Simförening +0.80 49.49 +10.80
15 Thilde Monthan Lindholm 2007 Älvsjö AIK Simförening +0.79 49.96 +11.27
16 Alicia Arthur 2008 Älvsjö AIK Simförening 50.40 +11.71
17 Line Näslund 2007 Älvsjö AIK Simförening +0.91 50.90 +12.21
18 cornelia söderlund 2008 Sigtuna Simklubb +0.76 53.12 +14.43
19 Ines Segrell 2008 Norrtälje Simklubb +0.84 53.58 +14.89
20 Vilma Rejås 2007 Norrtälje Simklubb +0.76 54.28 +15.59
21 Mical Zemicael 2007 Älvsjö AIK Simförening +0.78 54.40 +15.71
22 kajsa Averstad Rastner 2008 Älvsjö AIK Simförening +0.90 54.80 +16.11
23 Miranda Öhman 2007 Älvsjö AIK Simförening +0.78 55.16 +16.47
- Majra Ekman 2008 Stockholmspolisens IF SF +0.81 DSQ
- Rut Gustafsson 2008 Skuru Idrottsklubb +0.87 DSQ
- Wilma Söderqvist 2007 Åkersberga Simsällskap +0.68 DSQ
- Nikola Daize 2007 Norrtälje Simklubb +0.71 DSQ
Grenen officiell:  2019-11-24 16:05:50
Gren 7, 50m Ryggsim Damer 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Moa Zetterström 2005 Norrtälje Simklubb +0.59 33.48
2 Signe Kling 2005 Åkersberga Simsällskap +0.71 36.71 +3.23
3 Olivia Lyrberg 2005 Älvsjö AIK Simförening +0.78 37.08 +3.60
4 Magda Westberg 2005 Åkersberga Simsällskap +0.72 37.16 +3.68
5 Karolina Tylets 2006 Åkersberga Simsällskap +0.80 37.95 +4.47
6 Embla Stendrake 2005 Åkersberga Simsällskap +0.77 40.03 +6.55
7 Tuva Eriksson 2006 Älvsjö AIK Simförening +0.79 40.52 +7.04
8 Emilia  Sundström 2006 Älvsjö AIK Simförening +0.93 41.38 +7.90
9 vera willers 2006 Skuru Idrottsklubb +0.79 41.80 +8.32
10 Sofie Helgstrand 2006 Älvsjö AIK Simförening 42.38 +8.90
11 Tilda Stigson 2006 Skuru Idrottsklubb +0.75 42.95 +9.47
12 Sara Norman Widell 2006 Norrtälje Simklubb +0.70 45.47 +11.99
13 Milou Rönnbro 2006 Åkersberga Simsällskap +0.84 45.60 +12.12
14 Elvira Claesson 2006 Sigtuna Simklubb +0.96 49.11 +15.63
15 Madeleine Andersson 2005 Skuru Idrottsklubb +0.96 50.07 +16.59
16 Tova  Markmyr 2005 Åkersberga Simsällskap +0.73 50.94 +17.46
17 Belma Obradovac 2005 Norrtälje Simklubb +0.72 56.14 +22.66
Grenen officiell:  2019-11-24 16:05:50
Gren 7, 50m Ryggsim Damer 15 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Nora Rönnbro 2004 Åkersberga Simsällskap +0.76 35.37
2 Wilma Stendrake 2003 Åkersberga Simsällskap +0.74 35.90 +0.53
3 Nora Lundberg 2003 Åkersberga Simsällskap +0.68 37.18 +1.81
4 Lova Åhlén 2004 Norrtälje Simklubb +0.73 37.52 +2.15
5 Elina Szeplaky 2004 Åkersberga Simsällskap +0.67 38.11 +2.74
6 Klara Isaksson 2003 Åkersberga Simsällskap +0.78 39.54 +4.17
7 Tilde Pettersson 2004 Norrtälje Simklubb +0.88 41.05 +5.68
8 Emelie Ekstam Linder 2003 Norrtälje Simklubb +0.78 43.51 +8.14
9 Lisa  Palo 2004 Åkersberga Simsällskap +0.72 44.22 +8.85
10 Willma Hållinder 2004 Norrtälje Simklubb +0.77 47.29 +11.92
Grenen officiell:  2019-11-24 16:05:50
2019-11-24 16:05:58 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Norrtälje Simklubb
Document
Resultat
Norrtäljedoppet
Plats: Arrangör: Norrtälje Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 24 nov 2019 till den 24 nov 2019
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar 10 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Vincent Ridderstad 2009 Norrtälje Simklubb +0.72 51.77
2 hampus Eriksson 2009 Älvsjö AIK Simförening +0.77 53.76 +1.99
3 Elliot Halldén 2009 Älvsjö AIK Simförening +0.99 54.32 +2.55
4 Younis Mohamed El-Ridi 2009 Åkersberga Simsällskap +0.83 1:01.31 +9.54
- Eric Björkholm 2009 Skuru Idrottsklubb +0.72 DSQ
- simon eriksson 2009 Älvsjö AIK Simförening +0.74 DSQ
- Filip Torres 2009 Gustavsbergs Simsällskap +0.74 DSQ
Grenen officiell:  2019-11-24 16:15:58
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar 11-12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emil Blomberg 2008 Norrtälje Simklubb +0.94 38.75
2 William Ridderstad 2007 Norrtälje Simklubb +0.83 42.03 +3.28
3 Anton  Kamakin 2007 Åkersberga Simsällskap +0.72 43.32 +4.57
4 Melvin Wennersten 2007 Älvsjö AIK Simförening +0.77 44.11 +5.36
5 Carl Brennwald 2007 Åkersberga Simsällskap +0.70 46.26 +7.51
6 Melvin Brink 2008 Älvsjö AIK Simförening +0.91 46.86 +8.11
6 Erik Helgstrand 2008 Älvsjö AIK Simförening +0.77 46.86 +8.11
8 Loke Beronius 2008 Norrtälje Simklubb +0.90 47.08 +8.33
9 Jakob Bohman 2007 Sigtuna Simklubb +0.75 47.14 +8.39
10 Vide Kling 2007 Åkersberga Simsällskap +0.95 47.58 +8.83
11 David Ander 2008 Åkersberga Simsällskap +0.76 54.02 +15.27
12 Filip Romatowski 2008 Åkersberga Simsällskap +0.76 55.28 +16.53
13 August Edwall 2008 Åkersberga Simsällskap +0.75 56.35 +17.60
- Oliwer Tin Lundblad 2007 Stockholmspolisens IF SF +0.74 DSQ
- Gustav Strandman 2007 Norrtälje Simklubb DNS
Grenen officiell:  2019-11-24 16:15:58
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Leon Bocké 2006 Åkersberga Simsällskap +0.85 34.29
2 Melvin Bosson 2006 Åkersberga Simsällskap +0.76 35.40 +1.11
3 Kenan Obradovac 2005 Norrtälje Simklubb +0.84 36.41 +2.12
4 Arvid Andersson 2006 Norrtälje Simklubb +0.75 42.29 +8.00
5 Emil Nordström 2006 Gustavsbergs Simsällskap +0.84 43.87 +9.58
6 Victor Kumlin 2005 Åkersberga Simsällskap +0.78 44.55 +10.26
7 Jonathan Linnet 2006 Sigtuna Simklubb +0.74 45.81 +11.52
8 Martin Nyberg 2006 Stockholmspolisens IF SF 47.36 +13.07
9 Ivar Dunér 2006 Älvsjö AIK Simförening +0.79 47.67 +13.38
10 Valentino Trepp 2005 Norrtälje Simklubb +0.82 54.79 +20.50
- Olle Hägerman 2006 Åkersberga Simsällskap +0.45 DSQ
Grenen officiell:  2019-11-24 16:15:58
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar 15 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emil Tikkanen 2002 Åkersberga Simsällskap +0.65 28.50
2 Hampus Wikner 2002 Åkersberga Simsällskap +0.73 32.22 +3.72
3 Johannes Barkarö 2004 Åkersberga Simsällskap +0.66 33.40 +4.90
4 Isak Widstrand 2004 Åkersberga Simsällskap +0.80 34.48 +5.98
5 Paul Kumlin 2003 Åkersberga Simsällskap +0.85 37.94 +9.44
6 Love Hagstedt 2003 Norrtälje Simklubb +0.71 40.19 +11.69
7 Adi Holjas 2004 Älvsjö AIK Simförening +0.65 42.78 +14.28
8 Albin Rejås 2004 Norrtälje Simklubb +0.90 49.25 +20.75
Grenen officiell:  2019-11-24 16:15:58
2019-11-24 16:16:13 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Norrtälje Simklubb
Document
Resultat
Norrtäljedoppet
Plats: Arrangör: Norrtälje Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 24 nov 2019 till den 24 nov 2019
Gren 9, 25m Bröstsim Damer 10 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elsa Ljustander 2009 Stockholmspolisens IF SF 23.63
2 Ebba Eriksson 2009 Norrtälje Simklubb 23.79 +0.16
3 Victoria Wahlquist 2009 Norrtälje Simklubb 24.25 +0.62
4 Vira Sarlin 2009 Norrtälje Simklubb 27.20 +3.57
5 Nilla Nirling 2010 Norrtälje Simklubb 27.81 +4.18
6 Elida Nordin 2010 Åkersberga Simsällskap 28.67 +5.04
7 Agnes Åkerlund 2010 Norrtälje Simklubb 29.05 +5.42
8 Isabella Johansson 2009 Norrtälje Simklubb 30.72 +7.09
9 Christel Shahan 2010 Sigtuna Simklubb 32.66 +9.03
Grenen officiell:  2019-11-24 16:40:21
Gren 9, 25m Bröstsim Damer 11-12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tyra Hållinder 2007 Norrtälje Simklubb 19.19
2 Nellie  Bocké 2008 Åkersberga Simsällskap 21.70 +2.51
3 Tilde Furingsten 2008 Skuru Idrottsklubb 21.77 +2.58
4 Stina Österberg 2008 Gustavsbergs Simsällskap 21.78 +2.59
5 Edna Obradovac 2007 Norrtälje Simklubb 22.29 +3.10
6 Natalie Wahlström 2008 Gustavsbergs Simsällskap 24.08 +4.89
7 Elin Modin 2007 Skuru Idrottsklubb 24.31 +5.12
8 Cajsa Bergen 2008 Åkersberga Simsällskap 24.45 +5.26
9 Ingrid Tigerström 2008 Skuru Idrottsklubb 24.76 +5.57
10 Isabelle Kelly 2008 Norrtälje Simklubb 26.46 +7.27
11 Nikola Daize 2007 Norrtälje Simklubb 28.00 +8.81
12 Mical Zemicael 2007 Älvsjö AIK Simförening 28.10 +8.91
13 Ines Segrell 2008 Norrtälje Simklubb 28.16 +8.97
14 Hanna Aspelin 2008 Norrtälje Simklubb 28.54 +9.35
15 Vilma Rejås 2007 Norrtälje Simklubb 29.36 +10.17
16 kajsa Averstad Rastner 2008 Älvsjö AIK Simförening 30.26 +11.07
17 Alice Lyrberg 2008 Älvsjö AIK Simförening 30.46 +11.27
- Linnéa Gerdtmark 2008 Norrtälje Simklubb DSQ
Grenen officiell:  2019-11-24 16:40:21
Gren 9, 25m Bröstsim Damer 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Moa Zetterström 2005 Norrtälje Simklubb 17.28
2 Emilia Eriksson 2006 Norrtälje Simklubb 20.64 +3.36
3 Alexia Duhanes 2006 Skuru Idrottsklubb 22.08 +4.80
4 Signe Karlström 2006 Älvsjö AIK Simförening 23.14 +5.86
5 Tova  Markmyr 2005 Åkersberga Simsällskap 24.37 +7.09
6 Belma Obradovac 2005 Norrtälje Simklubb 24.69 +7.41
7 Sara Norman Widell 2006 Norrtälje Simklubb 25.11 +7.83
- Madeleine Andersson 2005 Skuru Idrottsklubb DSQ
Grenen officiell:  2019-11-24 16:40:21
Gren 9, 25m Bröstsim Damer 15 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Willma Hållinder 2004 Norrtälje Simklubb 16.95
2 Sophie Dellmark 2001 Älvsjö AIK Simförening 17.27 +0.32
3 Lova Åhlén 2004 Norrtälje Simklubb 20.18 +3.23
4 Viktoria Malmström 2004 Norrtälje Simklubb 21.41 +4.46
Grenen officiell:  2019-11-24 16:40:21
2019-11-24 16:41:27 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Norrtälje Simklubb
Document
Resultat
Norrtäljedoppet
Plats: Arrangör: Norrtälje Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 24 nov 2019 till den 24 nov 2019
Gren 10, 25m Bröstsim Herrar 10 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hugo Hedqvist 2009 Norrtälje Simklubb 21.76
2 James Nelson 2010 Stockholmspolisens IF SF 24.42 +2.66
3 Altinus Danielsson-Liegnell 2009 Norrtälje Simklubb 24.78 +3.02
4 Måns Lestander 2009 Mälarhöjdens Simsällskap 25.98 +4.22
5 Vincent Ridderstad 2009 Norrtälje Simklubb 27.12 +5.36
6 hampus Eriksson 2009 Älvsjö AIK Simförening 29.66 +7.90
7 Carl Björkholm 2011 Skuru Idrottsklubb 30.79 +9.03
8 Erik Gröhn Singstedt 2009 Norrtälje Simklubb 31.13 +9.37
9 simon eriksson 2009 Älvsjö AIK Simförening 33.09 +11.33
Grenen officiell:  2019-11-24 16:48:54
Gren 10, 25m Bröstsim Herrar 11-12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emil Blomberg 2008 Norrtälje Simklubb 19.63
2 Loke Beronius 2008 Norrtälje Simklubb 21.53 +1.90
3 Viggo Hedin Johansson 2008 Stockholmspolisens IF SF 24.72 +5.09
4 William Ridderstad 2007 Norrtälje Simklubb 25.05 +5.42
5 Liam Hilbig 2008 Norrtälje Simklubb 26.06 +6.43
6 Anton Heddini 2008 Stockholmspolisens IF SF 30.83 +11.20
- Gustav Strandman 2007 Norrtälje Simklubb DNS
Grenen officiell:  2019-11-24 16:48:54
Gren 10, 25m Bröstsim Herrar 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Kenan Obradovac 2005 Norrtälje Simklubb 18.91
2 Arvid Andersson 2006 Norrtälje Simklubb 20.12 +1.21
3 Liam Kelly 2006 Norrtälje Simklubb 25.79 +6.88
4 Ivar Dunér 2006 Älvsjö AIK Simförening 26.12 +7.21
- Valentino Trepp 2005 Norrtälje Simklubb DSQ
- Duocheng Wang 2006 Norrtälje Simklubb DSQ
- Vidar Lundin 2006 Norrtälje Simklubb DNS
Grenen officiell:  2019-11-24 16:48:54
Gren 10, 25m Bröstsim Herrar 15 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Love Hagstedt 2003 Norrtälje Simklubb 20.46
2 Albin Rejås 2004 Norrtälje Simklubb 23.41 +2.95
Grenen officiell:  2019-11-24 16:48:54
2019-11-24 16:49:00 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Norrtälje Simklubb
Document
Resultat
Norrtäljedoppet
Plats: Arrangör: Norrtälje Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 24 nov 2019 till den 24 nov 2019
Gren 11, 50m Bröstsim Damer 10 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Annie Eriksson 2009 Älvsjö AIK Simförening 46.38
2 Stella Rahm 2009 Skuru Idrottsklubb 47.52 +1.14
3 Evelina Kopparberg 2009 Stockholmspolisens IF SF 50.84 +4.46
4 Kristina Tylets 2010 Åkersberga Simsällskap 51.97 +5.59
5 Ebba Björk Hedelin 2009 Åkersberga Simsällskap 53.10 +6.72
6 Ebba Eriksson 2009 Norrtälje Simklubb 53.40 +7.02
7 Victoria Wahlquist 2009 Norrtälje Simklubb 56.63 +10.25
8 Agnez Sjöström Salom 2011 Älvsjö AIK Simförening 56.71 +10.33
- Liv Eriksson 2010 Älvsjö AIK Simförening DSQ
- Hedda Broström 2010 Älvsjö AIK Simförening DSQ
- Cléo Hjelmeland Björnsson 2010 Sigtuna Simklubb DSQ
Grenen officiell:  2019-11-24 17:00:20
Gren 11, 50m Bröstsim Damer 11-12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tyra Hållinder 2007 Norrtälje Simklubb 42.06
2 Viola Blomberg 2007 Norrtälje Simklubb 42.28 +0.22
3 Moa Eiving 2008 Åkersberga Simsällskap 45.25 +3.19
4 Elvira Isakson 2008 Skuru Idrottsklubb 45.65 +3.59
5 Evelina Dahlberg 2007 Åkersberga Simsällskap 45.70 +3.64
6 Adella Nordin 2007 Åkersberga Simsällskap 45.83 +3.77
7 Stina Österberg 2008 Gustavsbergs Simsällskap 46.87 +4.81
7 Tyra Lampén 2007 Norrtälje Simklubb 46.87 +4.81
9 Rut Gustafsson 2008 Skuru Idrottsklubb 48.29 +6.23
10 Ceverina Lindström 2007 Åkersberga Simsällskap 48.36 +6.30
11 Meja Stenman Graflind 2007 Norrtälje Simklubb 48.89 +6.83
12 Judith Toorell 2007 Stockholmspolisens IF SF 49.84 +7.78
13 Alma Cederholm 2007 Åkersberga Simsällskap 49.96 +7.90
14 Bianca Back 2007 Mälarhöjdens Simsällskap 50.14 +8.08
15 Mi Lestander 2007 Mälarhöjdens Simsällskap 50.29 +8.23
16 Wilma Söderqvist 2007 Åkersberga Simsällskap 51.01 +8.95
17 Olivia Blom 2008 Åkersberga Simsällskap 51.06 +9.00
18 Edna Obradovac 2007 Norrtälje Simklubb 51.21 +9.15
19 Ester Örn 2008 Mälarhöjdens Simsällskap 52.79 +10.73
20 Nejra Memic 2008 Mälarhöjdens Simsällskap 53.24 +11.18
21 Linnea Björkholm 2008 Skuru Idrottsklubb 53.33 +11.27
22 Natalie Wahlström 2008 Gustavsbergs Simsällskap 53.50 +11.44
23 Line Näslund 2007 Älvsjö AIK Simförening 53.90 +11.84
24 Sofia Östling 2007 Älvsjö AIK Simförening 54.58 +12.52
25 Thilde Monthan Lindholm 2007 Älvsjö AIK Simförening 54.90 +12.84
26 Agnes Ljungberg 2008 Älvsjö AIK Simförening 56.97 +14.91
27 Isabelle Kelly 2008 Norrtälje Simklubb 58.39 +16.33
28 Nikola Daize 2007 Norrtälje Simklubb 1:01.53 +19.47
29 Ines Segrell 2008 Norrtälje Simklubb 1:02.03 +19.97
30 Vilma Rejås 2007 Norrtälje Simklubb 1:04.75 +22.69
- cornelia söderlund 2008 Sigtuna Simklubb DSQ
- Tuva Jervaeus 2008 Skuru Idrottsklubb DSQ
- Miranda Öhman 2007 Älvsjö AIK Simförening DSQ
- Clara Cumzelius 2008 Gustavsbergs Simsällskap