Results for DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2020
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DGI LDM Nordjylland 2020 | Udskriftsdato | 12 januar 2020 | |||
Stævne by | Hobro | Udskriftstidspunkt | 10:05 | |||
Arrangør | DGI Nordjylland & Hobro Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 januar 2020 |
Løb 23, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 2008-2020 |
Der kan ikke opnåes kvalifikation til LM i dette løb. |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Aabybro Young Lions | 2008 | Aabybro Idrætsforening | 2:24.65 | ||||||
Nicoline Ravn Mortensen | 2008 | 38.38 | 38.38 | |||||||
Christian Abrahamsen | 2009 | 36.87 | 1:15.25 | |||||||
Magnus Manstrup | 2008 | 36.52 | 1:51.77 | |||||||
Sofie Callsen | 2008 | 32.88 | 2:24.65 | |||||||
2 | Jarl Mix 1 | 2008 | Idrætsforening Jarl, Arden | 2:30.38 | ||||||
Nikolaj Baars | 2008 | 33.46 | 33.46 | |||||||
Malthe Bach Larsen | 2008 | 35.35 | 1:08.81 | |||||||
Lærke Andersen | 2009 | 42.93 | 1:51.74 | |||||||
Iben Hjorth | 2008 | 38.64 | 2:30.38 | |||||||
3 | Nejst Mix 1 | 2008 | Svømmeklubben Nejst | 2:47.56 | ||||||
Mattie Christiansen | 2008 | 40.11 | 40.11 | |||||||
William Nicolajsen | 2008 | 36.83 | 1:16.94 | |||||||
Julie Welle | 2009 | 46.08 | 2:03.02 | |||||||
Sofie Egholm | 2009 | 44.54 | 2:47.56 | |||||||
4 | Pingvin Mix 1 Gr. 3 | 2008 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:48.34 | ||||||
Gustav Ø. Pedersen | 2008 | 37.42 | 37.42 | |||||||
Villads Elliot Lumholtz | 2008 | 37.91 | 1:15.33 | |||||||
Stine Marie Christiansen | 2010 | 52.21 | 2:07.54 | |||||||
Julie Sylvan Holst | 2009 | 40.80 | 2:48.34 | |||||||
5 | Hsk Mini Mix | 2008 | Hobro Svømmeklub | 2:49.42 | ||||||
Maja Tøth | 2008 | 38.73 | 38.73 | |||||||
Sebastian Mohr | 2009 | 50.46 | 1:29.19 | |||||||
Laura Nørgaard Andersen | 2008 | 38.02 | 2:07.21 | |||||||
Elias Hansen | 2009 | 42.21 | 2:49.42 | |||||||
6 | Nejst Mix 2 | 2008 | Svømmeklubben Nejst | 3:19.23 | ||||||
Magne Christiansen | 2011 | 51.54 | 51.54 | |||||||
Frederik Larsen | 2008 | 41.84 | 1:33.38 | |||||||
Freja Elisa Petersen | 2009 | 1:00.43 | 2:33.81 | |||||||
Thilde Skjødt Petersen | 2009 | 45.42 | 3:19.23 | |||||||
Løb 23, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 2004-2007 |
Der kan ikke opnåes kvalifikation til LM i dette løb. |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Pingvin Mix 1 Gr. 2 | 2004 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:51.90 | ||||||
Laura Sofie Renneberg | 2005 | 30.16 | 30.16 | |||||||
Ida Overgaard Thomassen | 2005 | 29.81 | 59.97 | |||||||
Lukas Aarup-Kristensen | 2004 | 25.84 | 1:25.81 | |||||||
Oscar Pedersen | 2004 | 26.09 | 1:51.90 | |||||||
2 | Pingvin Mix 2 Gr. 2 | 2004 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:54.40 | ||||||
Elias Bock Johansen | 2005 | 28.54 | 28.54 | |||||||
Marcus Albæk | 2004 | 26.32 | 54.86 | |||||||
Pernille Petersen | 2006 | 29.94 | 1:24.80 | |||||||
Elisabeth Leegaard Larsen | 2005 | 29.60 | 1:54.40 | |||||||
3 | Aalborg Young Guns | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 1:56.11 | ||||||
Sebastian B Lehmann | 2004 | 27.35 | 27.35 | |||||||
Laura Rønn Danielsen | 2004 | 30.57 | 57.92 | |||||||
Maja M S Sørensen | 2004 | 31.42 | 1:29.34 | |||||||
Malte P Iversen | 2004 | 26.77 | 1:56.11 | |||||||
4 | Aars Mix 1 | 2004 | Aars Svømmeklub | 2:00.29 | ||||||
Kris Jensen | 2004 | 26.69 | 26.69 | |||||||
Christina Markussen | 2005 | 33.25 | 59.94 | |||||||
Freja Lucassen | 2007 | 31.87 | 1:31.81 | |||||||
Elmer Oosterhof | 2005 | 28.48 | 2:00.29 | |||||||
5 | Pingvin Mix 3 Gr. 2 | 2005 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:01.59 | ||||||
Ida Kold Dalsgaard | 2005 | 30.51 | 30.51 | |||||||
William Elliot Lumholtz | 2006 | 31.28 | 1:01.79 | |||||||
Clara Hejndorff Bøgsted | 2006 | 30.84 | 1:32.63 | |||||||
Valentin Thordal | 2005 | 28.96 | 2:01.59 | |||||||
6 | Hsk Mix 4 | 2005 | Hobro Svømmeklub | 2:04.46 | ||||||
Julie Kvolbæk Hedegaard | 2006 | 31.00 | 31.00 | |||||||
Caroline Rebo Mejlstrup | 2008 | 35.34 | 1:06.34 | |||||||
Patrick Kjær Laugesen | 2006 | 28.56 | 1:34.90 | |||||||
Frederik Vernersen | 2005 | 29.56 | 2:04.46 | |||||||
7 | Hsk Hs2 | 2006 | Hobro Svømmeklub | 2:07.26 | ||||||
Ane Walmar | 2007 | 32.10 | 32.10 | |||||||
Magnus Østergaard | 2008 | 32.21 | 1:04.31 | |||||||
Patrick Nørgaard Andersen | 2006 | 30.82 | 1:35.13 | |||||||
Katrine Kjær Laugesen | 2008 | 32.13 | 2:07.26 | |||||||
8 | Aabybro Dangerous | 2005 | Aabybro Idrætsforening | 2:07.78 | ||||||
Mads Mølgaard | 2006 | 28.34 | 28.34 | |||||||
Sofie Jeppesen | 2007 | 36.60 | 1:04.94 | |||||||
Johanna Sandager Borup | 2005 | 34.78 | 1:39.72 | |||||||
Mathias Ø. Barslev | 2006 | 28.06 | 2:07.78 | |||||||
9 | Bsk08 Ladies 1 | 2004 | Brønderslev SK08 | 2:15.43 | ||||||
Kristine Vestergaard | 2005 | 32.01 | 32.01 | |||||||
Malou Callisen | 2007 | 32.78 | 1:04.79 | |||||||
Ivan Hjermitslev | 2004 | 31.41 | 1:36.20 | |||||||
Sebastian Thielst | 2005 | 39.23 | 2:15.43 | |||||||
10 | Pingvin Mix 4 Gr. 2 | 2005 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:15.71 | ||||||
Frida Juliansdottir | 2005 | 31.08 | 31.08 | |||||||
Linea Lodberg Klein | 2005 | 31.25 | 1:02.33 | |||||||
Victor Vixø Momme | 2007 | 34.83 | 1:37.16 | |||||||
Alexander W. Andersen | 2008 | 38.55 | 2:15.71 | |||||||
11 | Hsk Hs2 Mix 2 | 2006 | Hobro Svømmeklub | 2:21.72 | ||||||
Gudrun Pólsdóttir | 2006 | 33.64 | 33.64 | |||||||
Jonatan Schubart Nielsen | 2006 | 31.78 | 1:05.42 | |||||||
Josefine Lykkegaard Rasmu | 2009 | 38.96 | 1:44.38 | |||||||
Johannes Munk Haugaard | 2009 | 37.34 | 2:21.72 | |||||||
12 | Aabybro Sexy Tigers | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 2:26.46 | ||||||
Sebastian Porsborg | 2007 | 31.88 | 31.88 | |||||||
Lisa Stenger | 2008 | 42.57 | 1:14.45 | |||||||
Emily Kastaniegaard | 2007 | 39.89 | 1:54.34 | |||||||
Mikkel Rubæk | 2006 | 32.12 | 2:26.46 | |||||||
13 | Jarl Mix 3 | 2004 | Idrætsforening Jarl, Arden | 2:45.07 | ||||||
Sebastian Beier | 2007 | 32.22 | 32.22 | |||||||
Rasmus Hørlyck | 2009 | 59.82 | 1:32.04 | |||||||
Katrine Bavnshøj | 2004 | 38.22 | 2:10.26 | |||||||
Benedicte Nørgaard | 2004 | 34.81 | 2:45.07 | |||||||
14 | Jarl Mix 2 | 2006 | Idrætsforening Jarl, Arden | 2:51.00 | ||||||
Oskar Kragh Engbjerg | 2008 | 38.71 | 38.71 | |||||||
Kamille Baars | 2006 | 1:31.61 | 2:10.32 | |||||||
Nikoline Løkke | 2010 | 40.68 | 2:51.00 | |||||||
Mads Peter Jensen | 2008 | 2:51.00 | ||||||||
- | Aars Mix 2 | 2005 | Aars Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Aars Mix 3 | 2005 | Aars Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Mathias Johansen | 2005 | 30.62 | 30.62 | |||||||
Løb 23, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 1996-2003 |
Der kan ikke opnåes kvalifikation til LM i dette løb. |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Aalborg Guns 1 | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 1:47.71 | ||||||
Scott Stegenborg | 2000 | 25.99 | 25.99 | |||||||
Maja Meinert | 2001 | 28.82 | 54.81 | |||||||
Nete Lund Madsen | 2001 | 28.32 | 1:23.13 | |||||||
Jonathan L Kristensen | 2000 | 24.58 | 1:47.71 | |||||||
2 | Aalborg Guns 2 | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 1:50.64 | ||||||
Asta Blanch | 1996 | 29.32 | 29.32 | |||||||
Niklas T. Kristiansen | 2000 | 26.90 | 56.22 | |||||||
Emilie Sofie Hansen | 2001 | 29.24 | 1:25.46 | |||||||
Rasmus Hoffmann Jørgensen | 1998 | 25.18 | 1:50.64 | |||||||
3 | Pingvin Mix 1 Gr. 1 | 2000 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:53.02 | ||||||
Mikkel Hedeby Madsen | 2002 | 27.17 | 27.17 | |||||||
Emil Viltoft Andersen | 2000 | 25.41 | 52.58 | |||||||
Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | 31.57 | 1:24.15 | |||||||
Freja Friborg | 2004 | 28.87 | 1:53.02 | |||||||
4 | Hsk Mix 3 | 2003 | Hobro Svømmeklub | 2:01.29 | ||||||
Lucas Hansen | 2005 | 27.70 | 27.70 | |||||||
Per Odrich | 2006 | 30.18 | 57.88 | |||||||
Iben Schønwandt | 2003 | 32.01 | 1:29.89 | |||||||
Alma Munk Haugaard | 2007 | 31.40 | 2:01.29 | |||||||
5 | Bsk08 Gentlemen 1 | 2003 | Brønderslev SK08 | 2:01.82 | ||||||
Jacob Aagaard Andersen | 2004 | 29.16 | 29.16 | |||||||
Signe Broe Larsen | 2007 | 31.54 | 1:00.70 | |||||||
Oliver Feldthusen | 2003 | 31.35 | 1:32.05 | |||||||
Caroline Bomholt Jensen | 2005 | 29.77 | 2:01.82 | |||||||
6 | Aabybro Jelly Beans | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 2:02.05 | ||||||
Ellen Brix Rasmussen | 2006 | 33.71 | 33.71 | |||||||
Jonas Abildgaard | 2003 | 28.41 | 1:02.12 | |||||||
Bastian Stausholm Larsen | 2005 | 29.21 | 1:31.33 | |||||||
Carla Brix Rasmussen | 2006 | 30.72 | 2:02.05 | |||||||
7 | Aalborg Guns 3 | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 2:05.94 | ||||||
Frederik P Justesen | 2003 | 29.41 | 29.41 | |||||||
Iben Kjær Bengtson | 2002 | 33.64 | 1:03.05 | |||||||
Louise Høeg | 2003 | 32.86 | 1:35.91 | |||||||
Jens Mejdahl | 2003 | 30.03 | 2:05.94 | |||||||
8 | Snedsted Mix 1 | 2003 | Snedsted Svømmeklub | 2:18.21 | ||||||
Sara Khelil | 2003 | 35.96 | 35.96 | |||||||
Mathias Madsen | 2004 | 30.19 | 1:06.15 | |||||||
Kirstine Hove | 2006 | 36.59 | 1:42.74 | |||||||
Malthe Monberg | 2006 | 35.47 | 2:18.21 | |||||||
- | Aabybro Lucky Strike | 2003 | Aabybro Idrætsforening | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 23, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 0-1995 |
Der kan ikke opnåes kvalifikation til LM i dette løb. |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Hsk Mix 1 | 1986 | Hobro Svømmeklub | 1:48.34 | ||||||
Karoline Prang Andersen | 2005 | 28.90 | 28.90 | |||||||
Laura Vedel Larsen | 2005 | 28.66 | 57.56 | |||||||
Marius Nørgaard | 2001 | 24.76 | 1:22.32 | |||||||
Johan Lisberg | 1986 | 26.02 | 1:48.34 | |||||||
- | Hsk Mix 2 | 1994 | Hobro Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Christian Thorhauge | 2005 | 25.71 | 25.71 | |||||||
Niclas Bro Sørensen | 1994 | 26.95 | 52.66 | |||||||
Svea Tinggaard Larsen | 2005 | 29.34 | 1:22.00 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 12 januar 2020 |
Licens til Hobro Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:05 |