2020-02-16   22:41:00
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2020

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  DGI LDM Nordjylland 2020    Udskriftsdato  11 januar 2020   
  Stævne by  Hobro    Udskriftstidspunkt  10:35   
  Arrangør  DGI Nordjylland & Hobro Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 januar 2020         
 
 
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2009 
Kravtid LM: 1995 og ældre: 04:56,53 - 1996-2007: 03:33,16 - 2008 og yngre: 04:01,72 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sofie Callsen  2008  Aabybro Idrætsforening            3:02.49   
                     
 
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
Kravtid LM: 1995 og ældre: 04:56,53 - 1996-2007: 03:33,16 - 2008 og yngre: 04:01,72 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Clara Hejndorff Bøgsted  2006  Støvring Svømmeklub Pingvinen            2:38.65   
Alma Munk Haugaard  2007  Hobro Svømmeklub            2:43.47   
Astrid O. Thomassen  2007  Støvring Svømmeklub Pingvinen            3:06.73   
Freja Lucassen  2007  Aars Svømmeklub            3:06.88   
Clara Kornum  2007  Svømmeklubben Søhesten            3:21.12   
Eva Andersen  2006  Idrætsforening Jarl, Arden            3:38.87   
Anne Primdahl  2006  Idrætsforening Jarl, Arden            3:39.36   
Sarah Frandsen  2007  Svømmeklubben Søhesten            DNS   
Kamille Baars  2006  Idrætsforening Jarl, Arden            DSQ  Ej berø v 175 
                     
 
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
Kravtid LM: 1995 og ældre: 04:56,53 - 1996-2007: 03:33,16 - 2008 og yngre: 04:01,72 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Laura Vedel Larsen  2005  Hobro Svømmeklub            2:37.84   
Kristine Vestergaard  2005  Brønderslev SK08            2:39.06   
Zille Haarh Svendsen  2004  Aalborg Svømmeklub            2:53.36   
Benedicte Nørgaard  2004  Idrætsforening Jarl, Arden            3:13.76   
Emma Bojesen  2004  Snedsted Svømmeklub            DSQ  Ej berø. v 125 
                     
 
Løb 3, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1996-2003 
Kravtid LM: 1995 og ældre: 04:56,53 - 1996-2007: 03:33,16 - 2008 og yngre: 04:01,72 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Signe Thomsen  2003  Svømmeklubben SMUT Terndrup            2:34.97   
Anne Rasmussen Sand  2000  Svømmeklubben SMUT Terndrup            2:43.56   
Iben Kjær Bengtson  2002  Aalborg Svømmeklub            3:00.04   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  11 januar 2020 
Licens til Hobro Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:35 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark