2020-09-21   18:22:05
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DGI Landsdelsmesterskaber Nordjylland 2020

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  DGI LDM Nordjylland 2020    Udskriftsdato  12 januar 2020   
  Stævne by  Hobro    Udskriftstidspunkt  07:47   
  Arrangør  DGI Nordjylland & Hobro Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 januar 2020         
 
 
Løb 21, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2020 
Der kan ikke opnåes kvalifikation til LM i dette løb. 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m      Opnået  Status 











 
Aabybro Upcoming Stars  2008  Aabybro Idrætsforening            5:56.57   
  Sofie Callsen  2008      37.62  1:15.75      1:15.75   
  Lisa Stenger  2008      45.13  1:38.42      2:54.17   
  Agnes Brix Rasmussen  2008      2:17.49  3:02.40      5:56.57   
  Nicoline Ravn Mortensen  2008              5:56.57   
                     
Jarl Piger 1  2008  Idrætsforening Jarl, Arden            DNS   
  Lærke Andersen  2009                 
  Nikoline Løkke  2010                 
  Josephine Jakobsen  2010                 
  Iben Hjorth  2008              DNS   
                     
Nejst Piger 1  2009  Svømmeklubben Nejst            DSQ  Ej berør v 150m 
  Sofie Egholm  2009      50.33  1:51.74      1:51.74   
                     
                     
 
Løb 21, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2007 
Der kan ikke opnåes kvalifikation til LM i dette løb. 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m      Opnået  Status 











 
Team Op I Rød Tempo #1  2005  Hobro Svømmeklub            4:20.10   
  Laura Vedel Larsen  2005      30.84  1:04.46      1:04.46   
  Karoline Prang Andersen  2005      30.58  1:04.47      2:08.93   
  Svea Tinggaard Larsen  2005      30.14  1:04.42      3:13.35   
  Nellie Vad Bisgaard  2006      31.93  1:06.75      4:20.10   
                     
Pingvin Piger 1 Gr. 2  2004  Støvring Svømmeklub Pingvinen            4:25.07   
  Ida Overgaard Thomassen  2005      32.31  1:07.33      1:07.33   
  Freja Friborg  2004      30.95  1:05.12      2:12.45   
  Elisabeth Leegaard Larsen  2005      31.73  1:05.91      3:18.36   
  Ida Kold Dalsgaard  2005      31.75  1:06.71      4:25.07   
                     
Aabybro Wild Devils  2005  Aabybro Idrætsforening            4:35.85   
  Therese J Helt  2006      32.32  1:41.44      1:41.44   
  Carla Brix Rasmussen  2006      36.20  1:10.85      2:52.29   
  Ellen Brix Rasmussen  2006      39.06  1:09.75      4:02.04   
  Ophelia Kronborg Jensen  2005      33.81  33.81      4:35.85   
                     
Bsk08 Piger 1  2005  Brønderslev SK08            4:44.86   
  Caroline Bomholt Jensen  2005      33.28  1:08.25      1:08.25   
  Signe Broe Larsen  2007      32.69  1:10.38      2:18.63   
  Kristine Vestergaard  2005      33.12  1:09.43      3:28.06   
  Malou Callisen  2007      35.66  1:16.80      4:44.86   
                     
Duller Med Muller  2004  Svømmeklubben Søhesten            4:59.42   
  Nana Starcke Jeppesen  2006      33.87  1:11.74      1:11.74   
  Clara Kornum  2007      38.63  1:21.09      2:32.83   
  Sarah Frandsen  2007      35.50  1:13.62      3:46.45   
  Mille Fischer Hovalt  2004      34.61  1:12.97      4:59.42   
                     
Hsk Girls 1  2006  Hobro Svømmeklub            5:04.51   
  Ane Walmar  2007      34.20  1:12.75      1:12.75   
  Gudrun Pólsdóttir  2006      38.53  1:20.23      2:32.98   
  Katrine Kjær Laugesen  2008      34.71  1:13.53      3:46.51   
  Caroline Rebo Mejlstrup  2008      37.54  1:18.00      5:04.51   
                     
Jarl Piger 2  2006  Idrætsforening Jarl, Arden            6:12.54   
  Anne Primdahl  2006      1:34.84  2:15.55      2:15.55   
  Kamille Baars  2006      1:34.01  3:05.62      5:21.17   
  Eva Andersen  2006      51.37           
  Jasmin Jakobsen  2007        6:12.54      6:12.54   
                     
Nejst Piger 2  2005  Svømmeklubben Nejst            7:06.66   
  Beate Christensen  2005      42.35  1:30.25      1:30.25   
  Sara Hyldahl-Rishøj  2006      44.89  2:27.56      3:57.81   
  Emilie Toft Iversen  2007      56.25  1:51.69      5:49.50   
  Frida Christensen  2007      1:17.16  1:17.16      7:06.66   
                     
Bsk08 Piger 2  2006  Brønderslev SK08            DNS   
  Neya Damgaard  2007                 
  Iben Thomasen  2008                 
  Sofie Boelskift Jensen  2009                 
  Marie B Nygaard Thomsen  2006              DNS   
                     
Pingvin Piger 3 Gr.2  2005  Støvring Svømmeklub Pingvinen            DSQ  Tyvstart 
  Lise Ingeborg Christiansen  2007      36.93  1:18.04      1:18.04   
                     
Pingvin Piger 4 Gr. 2  2005  Støvring Svømmeklub Pingvinen            DSQ  Tyvstart 
  Anna Skovhus Lydersen  2007      36.88  1:18.48      1:18.48   
                     
                     
 
Løb 21, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1996-2003 
Der kan ikke opnåes kvalifikation til LM i dette løb. 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m      Opnået  Status 











 
Aalborg Damer 1  2001  Aalborg Svømmeklub            4:20.84   
  Laura Rønn Danielsen  2004      33.48  1:09.09      1:09.09   
  Emilie Sofie Hansen  2001      30.52  1:04.17      2:13.26   
  Nete Lund Madsen  2001      30.36  1:03.96      3:17.22   
  Maja Meinert  2001      30.18  1:03.62      4:20.84   
                     
Pingvin Piger 2 Gr. 2  2003  Støvring Svømmeklub Pingvinen            4:43.24   
  Laura Sofie Renneberg  2005      32.49  1:42.77      1:42.77   
  Linea Lodberg Klein  2005      36.96  1:10.65      2:53.42   
  Pernille Petersen  2006      38.01  1:11.36      4:04.78   
  Camilla Tommerup Sørensen  2003      38.46  38.46      4:43.24   
                     
Aars Piger 1  2003  Aars Svømmeklub            5:01.14   
  Emma Rask Sørensen  2003      34.74  1:13.92      1:13.92   
  Freja Lucassen  2007      34.29  1:14.50      2:28.42   
  Alma Nielsen  2005      36.86  1:53.87      4:22.29   
  Christina Markussen  2005      38.85  38.85      5:01.14   
                     
Snedsted Piger  2002  Snedsted Svømmeklub            5:16.71   
  Agnes Lyndrup  2004      39.71  1:22.02      1:22.02   
  Emma Bojesen  2004      37.59  1:17.01      2:39.03   
  Nora Larsen  2004      42.33  1:27.96      4:06.99   
  Louise Hove  2002      32.69  1:09.72      5:16.71   
                     
Team Op I Rød Tempo #2  2003  Hobro Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
  Julie Kvolbæk Hedegaard  2006      33.69  1:08.85      1:08.85   
  Alma Munk Haugaard  2007      33.35  1:09.65      2:18.50   
  Iben Schønwandt  2003      34.41  1:13.94      3:32.44   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  12 januar 2020 
Licens til Hobro Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  07:47 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark