2020-10-23   07:42:56
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Bålsta Swim Open 2020

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 Söndag 16/2 kl.09.00

Document
Resultat
Bålsta Swim Open 2020
Plats: Arrangör: Bålsta Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 16 feb 2020 till den 16 feb 2020
Gren 15, 400m Frisim Damer 15-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Maja Björkbacka 2005 Eskilstuna Simklubb 488 4:57.10
25m: 16.47
50m: 34.20
(17.73)
75m: 52.12
(17.92)
100m: 1:10.59
(18.47)
125m: 1:29.04
(18.45)
150m: 1:47.87
(18.83)
175m: 2:06.57
(18.70)
200m: 2:25.57
(19.00)
225m: 2:44.21
(18.64)
250m: 3:03.06
(18.85)
275m: 3:22.14
(19.08)
300m: 3:41.30
(19.16)
325m: 4:00.37
(19.07)
350m: 4:19.77
(19.40)
375m: 4:38.82
(19.05)
400m: 4:57.10
(18.28)
2 Alicia Budden 2004 Bålsta Simklubb 459 5:03.13 +6.03
25m: 15.89
50m: 33.23
(17.34)
75m: 51.25
(18.02)
100m: 1:09.86
(18.61)
125m: 1:28.77
(18.91)
150m: 1:47.61
(18.84)
175m: 2:07.22
(19.61)
200m: 2:26.27
(19.05)
225m: 2:45.79
(19.52)
250m: 3:05.33
(19.54)
275m: 3:25.34
(20.01)
300m: 3:44.96
(19.62)
325m: 4:04.85
(19.89)
350m: 4:24.45
(19.60)
375m: 4:44.34
(19.89)
400m: 5:03.13
(18.79)
3 Alma Norgren 2004 Bålsta Simklubb 426 5:10.68 +13.58
25m: 15.99
50m: 33.93
(17.94)
75m: 52.33
(18.40)
100m: 1:11.31
(18.98)
125m: 1:30.81
(19.50)
150m: 1:50.64
(19.83)
175m: 2:10.55
(19.91)
200m: 2:31.06
(20.51)
225m: 2:50.97
(19.91)
250m: 3:11.10
(20.13)
275m: 3:31.11
(20.01)
300m: 3:51.23
(20.12)
325m: 4:11.34
(20.11)
350m: 4:31.15
(19.81)
375m: 4:50.94
(19.79)
400m: 5:10.68
(19.74)
4 Emily Sandberg 2004 Bålsta Simklubb 418 5:12.68 +15.58
25m: 16.28
50m: 34.22
(17.94)
75m: 53.12
(18.90)
100m: 1:12.43
(19.31)
125m: 1:31.56
(19.13)
150m: 1:51.28
(19.72)
175m: 2:11.01
(19.73)
200m: 2:30.90
(19.89)
225m: 2:50.82
(19.92)
250m: 3:11.03
(20.21)
275m: 3:30.90
(19.87)
300m: 3:51.40
(20.50)
325m: 4:11.87
(20.47)
350m: 4:32.50
(20.63)
375m: 4:52.85
(20.35)
400m: 5:12.68
(19.83)
5 Emilia Torgén 2005 Bålsta Simklubb -.-- 335 5:36.65 +39.55
25m: 17.77
50m: 37.88
(20.11)
75m: 58.40
(20.52)
100m: 1:19.65
(21.25)
125m: 1:41.44
(21.79)
150m: 2:03.42
(21.98)
175m: 2:25.31
(21.89)
200m: 2:47.02
(21.71)
225m: 3:08.87
(21.85)
250m: 3:30.60
(21.73)
275m: 3:52.31
(21.71)
300m: 4:13.76
(21.45)
325m: 4:34.68
(20.92)
350m: 4:56.65
(21.97)
375m: 5:16.96
(20.31)
400m: 5:36.65
(19.69)
Grenen officiell:  2020-02-16 11:07:36
Gren 15, 400m Frisim Damer 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alice Roos 2007 Eskilstuna Simklubb 399 5:17.54
25m: 17.53
50m: 36.40
(18.87)
75m: 55.92
(19.52)
100m: 1:15.74
(19.82)
125m: 1:35.62
(19.88)
150m: 1:55.89
(20.27)
175m: 2:16.16
(20.27)
200m: 2:36.77
(20.61)
225m: 2:57.30
(20.53)
250m: 3:17.81
(20.51)
275m: 3:38.19
(20.38)
300m: 3:58.42
(20.23)
325m: 4:18.57
(20.15)
350m: 4:38.66
(20.09)
375m: 4:58.43
(19.77)
400m: 5:17.54
(19.11)
2 Ester Costa 2006 Eskilstuna Simklubb 375 5:24.36 +6.82
25m: 17.10
50m: 35.45
(18.35)
75m: 54.37
(18.92)
100m: 1:13.96
(19.59)
125m: 1:34.48
(20.52)
150m: 1:54.92
(20.44)
175m: 2:15.92
(21.00)
200m: 2:36.72
(20.80)
225m: 2:57.85
(21.13)
250m: 3:18.64
(20.79)
275m: 3:39.74
(21.10)
300m: 4:00.83
(21.09)
325m: 4:21.20
(20.37)
350m: 4:42.55
(21.35)
375m: 5:04.36
(21.81)
400m: 5:24.36
(20.00)
3 Amanda Malmström 2007 Eskilstuna Simklubb -.-- 312 5:44.54 +27.00
25m: 17.33
50m: 37.33
(20.00)
75m: 58.51
(21.18)
100m: 1:19.44
(20.93)
125m: 1:41.40
(21.96)
150m: 2:03.18
(21.78)
175m: 2:25.65
(22.47)
200m: 2:47.39
(21.74)
225m: 3:09.38
(21.99)
250m: 3:31.02
(21.64)
275m: 3:54.10
(23.08)
300m: 4:16.51
(22.41)
325m: 4:38.40
(21.89)
350m: 5:00.95
(22.55)
375m: 5:23.22
(22.27)
400m: 5:44.54
(21.32)
4 Ellen Vikström 2006 Eskilstuna Simklubb -.-- 231 6:21.01 +1:03.47
25m: 19.00
50m: 39.57
(20.57)
75m: 1:01.25
(21.68)
100m: 1:23.86
(22.61)
125m: 1:47.19
(23.33)
150m: 2:10.82
(23.63)
175m: 2:34.84
(24.02)
200m: 2:58.41
(23.57)
225m: 3:23.56
(25.15)
250m: 3:48.57
(25.01)
275m: 4:13.56
(24.99)
300m: 4:38.48
(24.92)
325m: 5:56.43
(1:17.95)
350m: 5:30.32
()
400m: 6:21.01
(6:21.01)
5 Felicia Kihlberg 2007 Hellas Simklubb -.-- 219 6:28.02 +1:10.48
25m: 19.71
50m: 42.65
(22.94)
75m: 1:06.39
(23.74)
100m: 1:30.68
(24.29)
125m: 1:55.98
(25.30)
150m: 2:21.20
(25.22)
175m: 2:46.15
(24.95)
200m: 3:10.73
(24.58)
225m: 3:35.44
(24.71)
250m: 4:00.02
(24.58)
275m: 4:25.33
(25.31)
300m: 4:49.85
(24.52)
325m: 5:15.03
(25.18)
350m: 5:40.53
(25.50)
375m: 6:06.01
(25.48)
400m: 6:28.02
(22.01)
6 Tilde Jonasson 2006 Hellas Simklubb -.-- 218 6:28.18 +1:10.64
25m: 20.41
50m: 42.42
(22.01)
75m: 1:05.48
(23.06)
100m: 1:29.66
(24.18)
125m: 1:53.80
(24.14)
150m: 2:18.94
(25.14)
175m: 2:43.91
(24.97)
200m: 3:08.96
(25.05)
225m: 3:34.11
(25.15)
250m: 3:59.67
(25.56)
275m: 4:25.18
(25.51)
300m: 4:50.25
(25.07)
325m: 5:15.45
(25.20)
350m: 5:40.45
(25.00)
375m: 6:05.44
(24.99)
400m: 6:28.18
(22.74)
Grenen officiell:  2020-02-16 11:07:36
Gren 15, 400m Frisim Damer 12 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emma Heikman 2008 Strängnäs Simklubb -.-- 271 6:01.20
25m: 18.44
50m: 38.79
(20.35)
75m: 1:00.28
(21.49)
100m: 1:22.53
(22.25)
125m: 1:45.16
(22.63)
150m: 2:08.24
(23.08)
175m: 2:31.58
(23.34)
200m: 2:55.55
(23.97)
225m: 3:19.05
(23.50)
250m: 3:43.34
(24.29)
275m: 4:06.73
(23.39)
300m: 4:30.06
(23.33)
325m: 4:52.87
(22.81)
350m: 5:16.77
(23.90)
375m: 5:39.59
(22.82)
400m: 6:01.20
(21.61)
2 Isabelle Marek 2008 Eskilstuna Simklubb -.-- 256 6:08.37 +7.17
25m: 19.67
50m: 41.73
(22.06)
75m: 1:05.45
(23.72)
100m: 1:29.33
(23.88)
125m: 1:53.35
(24.02)
150m: 2:16.17
(22.82)
175m: 2:39.45
(23.28)
200m: 3:03.36
(23.91)
225m: 3:27.88
(24.52)
250m: 3:52.23
(24.35)
275m: 4:16.51
(24.28)
300m: 4:40.68
(24.17)
325m: 5:03.61
(22.93)
350m: 5:26.23
(22.62)
375m: 5:47.22
(20.99)
400m: 6:08.37
(21.15)
3 Liv Ahlqvist Lundberg 2008 Strängnäs Simklubb -.-- 252 6:10.01 +8.81
25m: 19.31
50m: 41.86
(22.55)
75m: 1:06.27
(24.41)
100m: 1:31.11
(24.84)
125m: 1:56.09
(24.98)
150m: 2:21.02
(24.93)
175m: 2:45.60
(24.58)
200m: 3:10.08
(24.48)
225m: 3:34.42
(24.34)
250m: 3:58.72
(24.30)
275m: 4:22.01
(23.29)
300m: 4:45.00
(22.99)
325m: 5:08.65
(23.65)
350m: 5:31.60
(22.95)
375m: 5:51.15
(19.55)
400m: 6:10.01
(18.86)
4 Tilda Lindqvist 2008 Eskilstuna Simklubb -.-- 222 6:26.16 +24.96
25m: 18.90
50m: 42.06
(23.16)
75m: 1:06.51
(24.45)
100m: 1:31.78
(25.27)
125m: 1:56.99
(25.21)
150m: 2:22.54
(25.55)
175m: 2:46.98
(24.44)
200m: 3:12.56
(25.58)
225m: 3:37.22
(24.66)
250m: 4:02.18
(24.96)
275m: 4:26.02
(23.84)
300m: 4:51.12
(25.10)
325m: 5:16.45
(25.33)
350m: 5:41.27
(24.82)
375m: 6:03.81
(22.54)
400m: 6:26.16
(22.35)
5 Disa Hagstad Västberg 2008 Hellas Simklubb -.-- 185 6:50.44 +49.24
25m: 20.59
50m: 44.88
(24.29)
75m: 1:11.04
(26.16)
100m: 1:36.90
(25.86)
125m: 2:02.42
(25.52)
150m: 2:28.61
(26.19)
175m: 2:55.14
(26.53)
200m: 3:22.12
(26.98)
225m: 3:48.79
(26.67)
250m: 4:15.57
(26.78)
275m: 4:41.99
(26.42)
300m: 5:09.09
(27.10)
325m: 5:35.94
(26.85)
350m: 6:02.59
(26.65)
375m: 6:26.73
(24.14)
400m: 6:50.44
(23.71)
6 Fanny Malmström 2009 Eskilstuna Simklubb -.-- 144 7:25.64 +1:24.44
25m: 23.66
50m: 50.94
(27.28)
75m: 1:18.15
(27.21)
100m: 1:46.91
(28.76)
125m: 2:15.40
(28.49)
150m: 2:43.41
(28.01)
175m: 3:11.95
(28.54)
200m: 3:41.04
(29.09)
225m: 4:09.25
(28.21)
250m: 4:38.37
(29.12)
275m: 5:07.02
(28.65)
300m: 5:36.15
(29.13)
325m: 6:04.65
(28.50)
350m: 6:32.72
(28.07)
375m: 6:59.91
(27.19)
400m: 7:25.64
(25.73)
- Majken Olsson 2008 Hellas Simklubb -.-- DSQ
Grenen officiell:  2020-02-16 11:07:36
2020-02-16 11:07:39 Resultathantering: WinGrodan 2.5 Licensierad till: Bålsta Simklubb

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner