Results for Vest Senior/Junior Langbane
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Fredag kl. 16.30
Resultat Løb 9 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest Junior/Senior Langbane | Udskriftsdato | 28 februar 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 19:37 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2020 |
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Indledende |
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 24.43 05-07-2014 |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.24 03-08-2013 |
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 26.92 02-04-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lisa Rijkhoff | 2001 | 620 | 28.65 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 28.14 | |||||||||
2 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | 616 | 28.71 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 28.29 | |||||||||
3 | Nikoline Andersen | 2003 | 610 | 28.80 | ||||||
H2Odense | 28.72 | |||||||||
4 | Sofie Sjøgren | 2002 | 589 | 29.13 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | 29.19 | |||||||||
5 | Nele Schulze | 2004 | 589 | 29.14 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 29.08 | |||||||||
6 | Melanie Eggertsen | 2002 | 585 | 29.20 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.86 | |||||||||
7 | Camilla Nørgaard Frost | 2005 | 577 | 29.34 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 29.51 | |||||||||
8 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | 574 | 29.38 | ||||||
H2Odense | 29.60 | |||||||||
9 | Isabella K. Sørensen | 1994 | 572 | 29.43 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 28.32 | |||||||||
10 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | 564 | 29.56 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 28.36 | |||||||||
11 | Cecilie Nørgaard Frost | 2005 | 563 | 29.58 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 29.84 | |||||||||
12 | Signe Villumsen | 2001 | 561 | 29.62 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 29.04 | |||||||||
13 | Thilde Timmermand | 2002 | 557 | 29.69 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.56 | |||||||||
14 | Mia Borgensgaard | 2003 | 549 | 29.82 | Deltager ikke i finalen | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 29.71 | |||||||||
15 | Cecilie Grøndal | 2002 | 549 | 29.83 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 28.89 | |||||||||
16 | Helena V. Elling | 2000 | 547 | 29.86 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 28.88 | |||||||||
17 | Anna Wermuth | 1996 | 544 | 29.92 | Deltager ikke i finalen | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 28.88 | |||||||||
17 | Pernille Thastrup Hansen | 2003 | 544 | 29.92 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 29.73 | |||||||||
19 | Louise Lie Thisted | 2005 | 542 | 29.95 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 29.68 | |||||||||
20 | Louise D. Liboriussen | 2002 | 542 | 29.96 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 29.57 | |||||||||
21 | Cille Christensen | 2004 | 541 | 29.97 | ||||||
Kolding SK | 29.51 | |||||||||
22 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 536 | 30.07 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 30.39 | |||||||||
23 | Ane Kirstine Granild | 2004 | 535 | 30.08 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 30.25 | |||||||||
24 | Line J. V. Hededal | 2001 | 535 | 30.09 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 29.08 | |||||||||
25 | Christina M. Glargaard | 2004 | 533 | 30.13 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 30.23 | |||||||||
26 | Victoria Vorm | 2001 | 531 | 30.16 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 29.68 | |||||||||
27 | Isabella Bach | 2002 | 530 | 30.18 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 29.19 | |||||||||
28 | Kathrine Weide | 2004 | 528 | 30.22 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 30.63 | |||||||||
29 | Jackie Gade | 1998 | 527 | 30.23 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 29.88 | |||||||||
30 | Astrid Nielsen | 2002 | 527 | 30.24 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 29.32 | |||||||||
31 | Sofie Le Fevre | 2004 | 524 | 30.29 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 29.46 | |||||||||
32 | Emilie Podiss Petersen | 2004 | 522 | 30.33 | ||||||
H2Odense | 30.39 | |||||||||
33 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 518 | 30.41 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 29.63 | |||||||||
34 | Karoline L. Kristensen | 2003 | 517 | 30.43 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 30.45 | |||||||||
35 | Signe Vestergaard Jensen | 2005 | 514 | 30.49 | ||||||
Ikast Svømmeklub | 30.54 | |||||||||
36 | Eva Hjort | 2004 | 497 | 30.84 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 29.95 | |||||||||
37 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 491 | 30.95 | ||||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 29.89 | |||||||||
38 | Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 490 | 30.97 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 30.22 | |||||||||
39 | Annabella Bing Lauritzen | 2005 | 488 | 31.01 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 30.77 | |||||||||
40 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | 488 | 31.02 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseidon | 30.06 | |||||||||
41 | Mille Broholm Brixen | 2005 | 486 | 31.06 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 30.86 | |||||||||
42 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | 485 | 31.09 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | 30.65 | |||||||||
43 | Ester Lauritsen | 2005 | 481 | 31.16 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 30.41 | |||||||||
44 | Louise Houe Andersen | 2003 | 481 | 31.17 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 30.39 | |||||||||
45 | Sofie Kruse Rasmussen | 2005 | 479 | 31.21 | ||||||
Swim Team Neptun | 31.19 | |||||||||
46 | Christine Henriksen | 2003 | 479 | 31.22 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 30.96 | |||||||||
47 | Louise Sunesen | 2005 | 475 | 31.29 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 30.59 | |||||||||
48 | Ida Jacobsen | 2005 | 475 | 31.31 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 30.80 | |||||||||
49 | Feline Flytkjær Broersma | 2004 | 474 | 31.32 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 31.05 | |||||||||
50 | Selma Skipper | 2004 | 472 | 31.37 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 30.99 | |||||||||
51 | Emilie Egerup | 2003 | 471 | 31.38 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 30.96 | |||||||||
52 | Mathilde Bager | 2005 | 471 | 31.39 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 31.82 | |||||||||
52 | My Phuong Bui | 2003 | 471 | 31.39 | ||||||
H2Odense | 30.39 | |||||||||
54 | Katrine Bech Poulsen | 2004 | 469 | 31.44 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 31.77 | |||||||||
55 | Freya Ellehus | 2000 | 467 | 31.48 | ||||||
H2Odense | 30.29 | |||||||||
56 | Emma Jørgensen | 2001 | 464 | 31.55 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 30.51 | |||||||||
57 | Sophie Møller Madsen | 2005 | 461 | 31.62 | ||||||
DeltaSwim | 32.32 | |||||||||
58 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | 459 | 31.65 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 31.34 | |||||||||
59 | Laura Vedel Larsen | 2005 | 454 | 31.78 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 31.86 | |||||||||
60 | Femke Iris Keulen | 2005 | 449 | 31.90 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 32.25 | |||||||||
61 | Karoline Kristensen | 2004 | 448 | 31.92 | ||||||
DeltaSwim | 31.21 | |||||||||
62 | Alberthe Skovborg Hansen | 2004 | 438 | 32.16 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 31.52 | |||||||||
63 | Maja Stamholt | 2005 | 437 | 32.17 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 32.22 | |||||||||
64 | Lea Kjær Kristensen | 2004 | 416 | 32.71 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 31.56 | |||||||||
65 | Emilie Bie Bock | 2005 | 415 | 32.73 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 31.63 | |||||||||
66 | Ida Hovmark | 2005 | 408 | 32.93 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 32.44 | |||||||||
67 | Marie Jensen | 2005 | 402 | 33.09 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 32.02 | |||||||||
68 | Sophie Kronborg | 2005 | 399 | 33.18 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 32.73 | |||||||||
- | Katrine Kruse Rasmussen | 2004 | DNS | |||||||
Swim Team Neptun | 31.62 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 28 februar 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:37 |