2020-05-28   05:41:54
Vślg stśvne:

Vślg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vest Senior/Junior Langbane

Her vises alle stśvnets resultater opdelt i stśvneafsnit.

Fredag kl. 16.30

Resultat LÝb 7 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 7 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Vest Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  01 marts 2020   
  Stśvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  08:14   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion og Esbjerg SvÝmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stśvne dato  28 februar 2020         
 
 
LÝb 7, 50m RygsvÝmning Damer, Indledende 
Nordisk Rekord Senior: Mimosa Jallow (1994) 27.42 04-08-2018 
Dansk Rekord Senior: Mie ōstergaard Nielsen (1996) 27.63 05-08-2015 
Dansk Rekord Junior: Mie ōstergaard Nielsen (1996) 28.51 06-07-2012 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Karoline SÝrensen  2002    752          29.66  Deltager ikke i finalen 
  Thisted SvÝmmeklub  29.70                 
Amalie Bach Nielsen  1999    694          30.47   
  Horsens SvÝmmeklub  29.36                 
Cecilie GrÝndal  2002    688          30.55   
  Horsens SvÝmmeklub  29.58                 
Ida Jacobsen  2005    684          30.61   
  Esbjerg SvÝmmeklub  30.28                 
Isabella K. SÝrensen  1994    682          30.65   
  Aalborg SvÝmmeklub  29.70                 
Melanie Eggertsen  2002    671          30.81   
  Esbjerg SvÝmmeklub  29.46                 
Louise Lie Thisted  2005    636          31.37   
  Aalborg SvÝmmeklub  31.43                 
Mille C. Berg  2001    607          31.85   
  Horsens SvÝmmeklub  30.78                 
Anna Toft Petersen  2004    607          31.86   
  Aalborg SvÝmmeklub  31.53                 
10  Sofie Trekśr Klausen  2003    600          31.98   
  Horsens SvÝmmeklub  31.24                 
11  Thea SÝe Bach  2002    599          31.99   
  Thisted SvÝmmeklub  31.47                 
12  Johanne Hingebjerg  2002    598          32.01   
  Hovedstadens SvÝmmeklub  30.81                 
13  Matilde SchrÝder  1996    598          32.02  Deltager ikke i finalen 
  Berns Swim Team  31.58                 
14  Anna RÝnn  2005    592          32.13   
  Ringe SvÝmme Klub  32.24                 
15  Annabella Bing Lauritzen  2005    588          32.19   
  Silkeborg SvÝmmeklub  31.42                 
16  Natascha Alexandra Green  2000    582          32.30  Deltager ikke i finalen 
  Agfs SvÝmmeafdeling  31.33                 
17  Marie Christensen  2002    563          32.67   
  Agfs SvÝmmeafdeling  31.12                 
17  Nikoline Andersen  2003    563          32.67   
  H2Odense  30.75                 
19  Mie L. Bendtsen  2002    559          32.74   
  DeltaSwim  32.43                 
20  Amalie Tolderlund  2005    551          32.90   
  Silkeborg SvÝmmeklub  31.40                 
21  Alberte Skov Forsberg  2003    545          33.02   
  Viborg SvÝmme Klub  31.53                 
22  Marlene Reitan  2003    542          33.08   
  Agfs SvÝmmeafdeling  31.64                 
23  Kathrine Weide  2004    538          33.16   
  Esbjerg SvÝmmeklub  32.64                 
24  Mille Kjśr Jensen  2004    528          33.36   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling  32.27                 
25  Louise Houe Andersen  2003    528          33.37   
  Viborg SvÝmme Klub  32.08                 
25  Tereza Duchoslavova  2000    528          33.37   
  Viborg SvÝmme Klub  31.59                 
27  Martha Bjerg  2004    528          33.38   
  Lyseng IF  32.78                 
28  Freja RÝjkjśr Rasmussen  2004    527          33.40   
  Swim Team Neptun  32.72                 
29  Femke Iris Keulen  2005    521          33.52   
  Esbjerg SvÝmmeklub  33.82                 
30  Sandy Ngoc Hoang Tran  2005    520          33.53   
  H2Odense  31.80                 
31  Sofia Ingeberg  2002    517          33.61   
  Agfs SvÝmmeafdeling  32.41                 
32  Laura G. Nedergaard  2005    510          33.75   
  Odder SvÝmmeklub  32.97                 
33  Thilde Rosen Lundsfryd  2004    508          33.80   
  Ringe SvÝmme Klub  32.80                 
34  Ester Lauritsen  2005    504          33.89   
  Silkeborg SvÝmmeklub  32.88                 
35  Jazmin Jensen  2005    502          33.94   
  Aalborg SvÝmmeklub  32.99                 
36  Alberte Hedevang Petersen  2003    501          33.96   
  Haderslev SvÝmme Klub  32.63                 
36  Johanne V. Futtrup  2005    501          33.96   
  Agfs SvÝmmeafdeling  33.30                 
38  Cecilie Hingebjerg  2004    496          34.08   
  Vejle SvÝmmeklub  33.70                 
39  Anna Varming  2005    493          34.15   
  Viborg SvÝmme Klub  33.72                 
40  Melanie Petersen  2004    492          34.16   
  Kolding SK  33.33                 
41  Emma Kutsko Jensen  2004    484          34.34   
  Aalborg SvÝmmeklub  34.07                 
42  Karoline Kristensen  2004    480          34.45   
  DeltaSwim  34.08                 
43  Cecilie Batz  2003    479          34.48   
  DeltaSwim  33.24                 
44  Anne-Sophie Andersen  2004    474          34.58   
  SvÝmmeklubben Nord  33.98                 
45  Amanda Busk Olesen  2005    473          34.61   
  Esbjerg SvÝmmeklub  33.71                 
46  My Phuong Bui  2003    471          34.66   
  H2Odense  33.17                 
47  Anna Bjerrum MÝller  2004    467          34.76   
  Esbjerg SvÝmmeklub  33.31                 
48  Mathilde Linnet NÝrgaard  2005    463          34.85   
  DeltaSwim  33.78                 
49  Asta Buur Ovesen  2004    463          34.87   
  Herning SvÝmmeklub  33.78                 
50  Clara Jensen  2005    462          34.89   
  Herning SvÝmmeklub  32.69                 
51  Ophelia Kronborg Jensen  2005    461          34.91   
  Aabybro Idrśtsforening  33.95                 
52  Helena V. Elling  2000    460          34.95   
  Silkeborg SvÝmmeklub  31.76                 
53  Nanna BÝgild Lundahl  2001    458          34.98   
  Silkeborg SvÝmmeklub  32.75                 
54  Emilie Moberg  2005    458          35.00   
  Vejle SvÝmmeklub  34.59                 
55  Stine Mejdahl  2005    457          35.01   
  Aalborg SvÝmmeklub  34.23                 
56  Sophie Kronborg  2005    456          35.05   
  Vejle SvÝmmeklub  34.35                 
57  Sofie Bjerre  2005    449          35.23   
  Holstebro SvÝmme Club  33.16                 
58  Cassandra Spring  2005    446          35.30   
  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen  34.18                 
59  Johanne Heilmann  2005    444          35.36   
  Kolding SK  33.82                 
59  Kathrine Bech Nielsen  2004    444          35.36   
  Odder SvÝmmeklub  32.88                 
61  Elma Gabela  2004    442          35.40   
  Kolding SK  33.56                 
62  Maja Fjordside Jensen  2005    437          35.53   
  Holstebro SvÝmme Club  34.67                 
63  Cecilie Michaelsen  2005    401          36.56   
  SvÝmmeklubben S 68  34.60                 
64  Linea Lodberg Klein  2005    396          36.74   
  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen  36.27                 
Signe Vestergaard Jensen  2005              DNS   
  Ikast SvÝmmeklub  31.83                 
Sofie Rasmussen  1999                Akut syg 
  SvÝmmeklubben S 68  31.88                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  01 marts 2020 
Licens til Esbjerg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  08:14 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark