2020-05-28   06:48:46
Vślg stśvne:

Vślg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vest Senior/Junior Langbane

Her vises alle stśvnets resultater opdelt i stśvneafsnit.

Fredag kl. 16.30

Resultat LÝb 4 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat LÝb 4 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stśvne navn  Vest Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  28 februar 2020   
  Stśvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  19:36   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion og Esbjerg SvÝmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stśvne dato  28 februar 2020         
 
 
LÝb 4, 50m FrisvÝmning Herrer, Indledende 
Nordisk Rekord Senior: Stefan Nystrand (1981) 21.45 31-07-2009 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjśr (1985) 22.36 11-04-2009 
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 23.07 29-03-2013 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Point  FINA          OpnŚet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Malthe Lindeblad  2001    654          24.08   
  DeltaSwim  23.09                 
Kasper Schultz  1995    619          24.53   
  Agfs SvÝmmeafdeling  23.94                 
Rasmus NÝrfjand  2000    617          24.56   
  Holstebro SvÝmme Club  23.73                 
Johan Bendixen Nissen  2002    608          24.68   
  Horsens SvÝmmeklub  24.41                 
Martin H. Abel  2001    607          24.69   
  Esbjerg SvÝmmeklub  24.17                 
Nicklas Rasmussen  1997    600          24.79   
  Agfs SvÝmmeafdeling  23.81                 
Frans Johannessen  1992    592          24.89   
  Esbjerg SvÝmmeklub  24.69                 
Mikkel Thagaard Jakobsen  2000    591          24.91   
  Holstebro SvÝmme Club  24.46                 
Mads Peter Hansen  2004    590          24.92   
  Viborg SvÝmme Klub  25.00                 
10  Lasse Dall  1997    588          24.95   
  Esbjerg SvÝmmeklub  23.50                 
11  Oliver FrÝlund  2001    580          25.06   
  Silkeborg SvÝmmeklub  25.12                 
12  Magnus Dyg Holme  2002    578          25.09   
  Vejle SvÝmmeklub  25.05                 
13  Gustav Stahl  2002    576          25.12   
  H2Odense  24.75                 
13  Mikkel Mortensen  2003    576          25.12  Deltager ikke i finalen 
  Kalundborg SK  24.54                 
15  Tais Andkjśr Kristensen  1999    568          25.24   
  Horsens SvÝmmeklub  24.86                 
16  Thor Brunsgaard  2003    565          25.29   
  Agfs SvÝmmeafdeling  24.97                 
17  Elias Marius Elsgaard  2004    564          25.30   
  Esbjerg SvÝmmeklub  25.76                 
18  Jacob Schelde Jensen  2001    559          25.37   
  Kolding SK  25.37                 
19  Anton Borg Hjort  2000    557          25.40   
  Lyseng IF  24.80                 
19  Jens Riisgaard  2000    557          25.40   
  Silkeborg SvÝmmeklub  25.41                 
21  Elias HanghÝj Jonsson  2002    551          25.50   
  SvÝmmeklubben S 68  24.92                 
22  Kristian B. Rasmussen  2003    532          25.79   
  SvÝmmeklubben S 68  25.17                 
23  Sander Linde  2002    532          25.80   
  Ringe SvÝmme Klub  25.09                 
24  Lars Riisgaard-Jensen  2004    531          25.82   
  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen  25.47                 
25  Malthe Elkjśr  2003    530          25.83   
  Vejle SvÝmmeklub  25.40                 
25  Markus Toft  2003    530          25.83   
  Agfs SvÝmmeafdeling  25.64                 
27  Oliver NÝrgaard Frost  2002    529          25.85   
  Aalborg SvÝmmeklub  25.98                 
28  Andreas Kronborg  2002    528          25.87   
  Vejle SvÝmmeklub  25.37                 
28  Mads Mikkelsen  2004    528          25.87   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling  25.58                 
30  Anton Poulsen  2004    523          25.95   
  Skive SvÝmmeklub Poseidon  26.04                 
31  Valdemar Kjśrgaard  2001    519          26.01   
  Agfs SvÝmmeafdeling  26.00                 
32  Malte Lyck Falk  2003    517          26.05   
  DeltaSwim  25.90                 
33  Julius Henriksen  2002    515          26.07   
  Holstebro SvÝmme Club  26.00                 
34  Simon B. Jeppesen  1997    513          26.11   
  Agfs SvÝmmeafdeling  25.13                 
35  Aske Sommerlund Pedersen  2003    512          26.13   
  Esbjerg SvÝmmeklub  26.27                 
35  Jeppe Egholm  2003    512          26.13   
  SvÝmmeklubben S 68  26.15                 
37  Jonas Kjśr  2003    511          26.14   
  Esbjerg SvÝmmeklub  26.71                 
38  Mikkel Juul Pedersen  2002    511          26.15   
  SvÝmmeklubben Nord  26.30                 
39  Jacob Lyse SÝe  2003    501          26.31   
  Horsens SvÝmmeklub  26.68                 
40  Viktor Enevold SÝrensen  2004    496          26.41   
  Thisted SvÝmmeklub  26.63                 
41  Daniel Gallacher  2002    494          26.45   
  VIK-Skovbakken SvÝmmeafdeling  26.41                 
42  Mikkel Stilling  2003    491          26.50   
  Thisted SvÝmmeklub  26.58                 
43  Mathias Marbśk Nielsen  2004    489          26.53   
  Esbjerg SvÝmmeklub  26.21                 
44  Asgar Knakkergaard  2004    487          26.57   
  Aalborg SvÝmmeklub  26.64                 
45  Emil Lykke Grann  2003    486          26.59   
  Silkeborg SvÝmmeklub  26.17                 
46  Nikolaj Pilgaard  2004    485          26.60   
  Holstebro SvÝmme Club  27.17                 
47  Mathias JÝrgensen  2002    478          26.74   
  ErritsÝ Gymnastik Og IF  26.68                 
48  Emil Jaworski  2004    477          26.75   
  SvÝmmeklubben Nord  27.11                 
49  SÝren Have  2004    476          26.78   
  Agfs SvÝmmeafdeling  26.75                 
50  Daniel ōsterballe  2003    474          26.81   
  Viborg SvÝmme Klub  26.81                 
50  Lukas Aarup-Kristensen  2004    474          26.81   
  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen  27.14                 
52  Tobias Vestby Jensen  2003    473          26.82   
  Aars SvÝmmeklub  26.81                 
53  Malthe Theisen  2003    472          26.85   
  Ikast SvÝmmeklub  27.07                 
54  Alexander Fenger  1999    470          26.89   
  Vejle SvÝmmeklub  26.27                 
55  Casper Johannesen  2004    467          26.95   
  Aalborg SvÝmmeklub  26.53                 
56  Magnus ōstergaard Barslev  2003    466          26.96   
  Aabybro Idrśtsforening  26.77                 
57  Lasse Thulstrup  2004    460          27.07   
  Kolding SK  27.50                 
58  Jonas Krammer Knudsen  2003    455          27.17   
  Esbjerg SvÝmmeklub  27.23                 
59  Ejnar Truelsen  2002    450          27.27   
  Herning SvÝmmeklub  26.53                 
60  Marcus Albśk  2004    443          27.41   
  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen  27.72                 
61  Frederik Bach Mindested  2003    442          27.43   
  Sigma Swim AllerÝd  27.16                 
62  Vania Danilkin  2004    442          27.44   
  Kolding SK  27.73                 
63  Johannes Forsbśk  2004    441          27.47   
  Viborg SvÝmme Klub  27.78                 
64  Rasmus Rytter  2004    414          28.05   
  Skive SvÝmmeklub Poseidon  27.78                 
Christian Holm JÝrgensen  1999                Akut syg 
  Esbjerg SvÝmmeklub  24.03                 
Emil Brandt Bertelsen  2004              DSQ  sw4,4 Tyvstart 
  Svendborg SvÝmme Klub  27.26                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 februar 2020 
Licens til Esbjerg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  19:36 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark