2020-05-28   05:39:48
Vślg stśvne:

Vślg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vest Senior/Junior Langbane

Her vises alle stśvnets resultater opdelt i stśvneafsnit.

Fredag kl. 16.30

Resultat LÝb 11 (Finaler) - Officiel
Resultat LÝb 11 (Finaler) - Officiel 
 
  Stśvne navn  Vest Junior/Senior Langbane    Udskriftsdato  28 februar 2020   
  Stśvne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  19:12   
  ArrangÝr  Dansk SvÝmmeunion og Esbjerg SvÝmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stśvne dato  28 februar 2020         
 
 
LÝb 11, 4X200m FrisvÝmning Damer, Finaler 
Nordisk Rekord Senior: SWE (1900) 7:50.24 06-08-2015 
Dansk Rekord Senior: Sigma NS (1900) 8:08.65 08-04-2009 
Dansk Rekord Junior: Sigma Piger (1900) 8:28.49 28-03-2010 
 
 
Plac.  Navn  FÝdt  Klub    100m  200m      OpnŚet  Status 











 
Aalborg Damer 1  1994  Aalborg SvÝmmeklub            8:27.23   
  Lisa Rijkhoff  2001      1:02.73  2:07.75      2:07.75   
  Camilla BrÝgger-Andersen  2002      1:02.13  2:08.91      4:16.66   
  Line JÝrgensen Bruun  1995      1:00.37  2:03.03      6:19.69   
  Victoria Haahr Pallesen  2002      1:02.37  2:07.54      8:27.23   
                     
Agf Damer 1  1996  Agfs SvÝmmeafdeling            8:33.48   
  Snśfridur Sol  2000      59.75  2:03.66      2:03.66   
  Marie Christensen  2002      1:03.44  2:12.20      4:15.86   
  Signe Villumsen  2001      1:03.40  2:10.98      6:26.84   
  Mia Borgensgaard  2003      1:00.81  2:06.64      8:33.48   
                     
Aalborg Damer 3  2002  Aalborg SvÝmmeklub            8:55.37   
  Fenja Romanski  2005      1:03.36  2:09.85      2:09.85   
  Emma Kutsko Jensen  2004      1:04.63  2:13.79      4:23.64   
  Frida Hagstrup Vesterlund  2004      1:05.65  2:16.66      6:40.30   
  Karoline L. Kristensen  2003      1:05.87  2:15.07      8:55.37   
                     
H2Odense Damer 1  1997  H2Odense            8:56.19   
  My Phuong Bui  2003      1:05.30  2:13.52      2:13.52   
  Mia T. KlŁver-Kristensen  2004      1:05.91  2:15.91      4:29.43   
  Nikoline Andersen  2003      1:06.13  2:15.00      6:44.43   
  Cecilie Baraviec  2000      1:03.70  2:11.76      8:56.19   
                     
Hovedstad Damer  1996  Hovedstadens SvÝmmeklub            8:57.56   
  Anna Wermuth  1996      1:04.20  2:13.48      2:13.48   
  Johanne Hingebjerg  2002      1:10.12  2:26.22      4:39.70   
  Emilie Krog  2002      1:02.73  2:10.01      6:49.71   
  Maria Grandt  1998      1:03.45  2:07.85      8:57.56   
                     
Aarhus Swim Damer 1  2003  Aarhus Swim            9:01.74   
  Laura Marie Dige  2004      1:04.58  2:12.66      2:12.66   
  Martha Bjerg  2004      1:43.54  2:50.80      5:03.46   
  Nanna Langvad  2005      1:08.66  2:13.73      7:17.19   
  Emilie Wolf SÝrensen  2003      1:09.65  1:44.55      9:01.74   
                     
Vejle Piger 1  2001  Vejle SvÝmmeklub            9:02.54   
  Sofie Theophil Petersen  2003      1:02.70  2:11.08      2:11.08   
  Louise Hvarre  2001      1:05.81  2:16.07      4:27.15   
  Caroline Liboriussen  2002      1:06.20  2:18.02      6:45.17   
  Kristine HŁlsen  2002      1:04.84  2:17.37      9:02.54   
                     
Kolding Piger 1  2002  Kolding SK            9:09.43   
  Frederikke Skau Hansen  2002      1:05.20  2:14.83      2:14.83   
  Victoria Frśhr Piihl  2005      1:07.10  2:17.68      4:32.51   
  Elma Gabela  2004      1:07.23  2:19.00      6:51.51   
  Cille Christensen  2004      1:07.99  2:17.92      9:09.43   
                     
Haderslev Damer 1  2002  Haderslev SvÝmme Klub            9:12.05   
  Nele Schulze  2004      1:04.94  2:14.06      2:14.06   
  Maja Stamholt  2005      1:09.60  2:24.91      4:38.97   
  Pernille Thastrup Hansen  2003      1:05.35  2:16.28      6:55.25   
  Alberte Hedevang Petersen  2003      1:05.49  2:16.80      9:12.05   
                     
10  Horsens Damer 1  1999  Horsens SvÝmmeklub            9:12.31   
  Caroline Nymann SÝrensen  2002      1:05.96  2:17.97      2:17.97   
  Cecilie GrÝndal  2002      1:03.04  2:11.68      4:29.65   
  Stine Bendixen Nissen  2004      1:09.35  2:24.31      6:53.96   
  Sofie Trekśr Klausen  2003      1:07.23  2:18.35      9:12.31   
                     
11  Viborg Piger 1  2000  Viborg SvÝmme Klub            9:16.82   
  Alberte Skov Forsberg  2003      1:08.86  2:22.15      2:22.15   
  Anna Varming  2005      1:06.61  2:17.27      4:39.42   
  Louise Houe Andersen  2003      1:06.94  2:19.39      6:58.81   
  Louise D. Liboriussen  2002      1:05.99  2:18.01      9:16.82   
                     
12  H2Odense Damer 2  1997  H2Odense            9:24.04   
  Freya Ellehus  2000      1:07.85  2:19.36      2:19.36   
  Mathilde Stilund  2005      1:07.78  2:19.90      4:39.26   
  Sophie E. Modeweg-Hansen  1997      1:09.31  2:19.78      6:59.04   
  Emilie Podiss Petersen  2004      1:10.59  2:25.00      9:24.04   
                     
13  Ssk1 Damer  2000  Silkeborg SvÝmmeklub            9:25.90   
  Mette Holstein  2005      1:06.97  2:19.15      2:19.15   
  Amalie Tolderlund  2005      1:08.59  2:23.99      4:43.14   
  Helena V. Elling  2000      1:08.02  2:22.67      7:05.81   
  Annabella Bing Lauritzen  2005      1:08.34  2:20.09      9:25.90   
                     
14  Delta Divas  2002  DeltaSwim            9:38.19   
  Anna Pave Ottesen  2003      1:07.27  2:20.28      2:20.28   
  Karoline Kristensen  2004      1:09.46  2:27.07      4:47.35   
  Sophie MÝller Madsen  2005      1:08.17  2:22.20      7:09.55   
  Victoria Richards  2005      1:09.77  2:28.64      9:38.19   
                     
15  Ssk2 Damer  2001  Silkeborg SvÝmmeklub            9:42.90   
  Ester Lauritsen  2005      1:11.56  2:25.67      2:25.67   
  Line Knudsen  2005      1:10.25  2:26.80      4:52.47   
  Nanna BÝgild Lundahl  2001      1:10.70  2:24.80      7:17.27   
  Maja Friis  2005      1:10.36  2:25.63      9:42.90   
                     
16  Pingvin Piger  2005  StÝvring SvÝmmeklub Pingvinen            9:46.35   
  Elisabeth Leegaard Larsen  2005      1:09.77  2:24.89      2:24.89   
  Ida Kold Dalsgaard  2005      1:11.41  2:27.93      4:52.82   
  Cassandra Spring  2005      1:11.30  2:27.10      7:19.92   
  Ida Overgaard Thomassen  2005      1:09.03  2:26.43      9:46.35   
                     
Viborg Piger 2  2003  Viborg SvÝmme Klub            DSQ  sw 10,11, tyvstart 4 
  Lea Kjśr Kristensen  2004      1:13.08  2:30.55      2:30.55   
  Christine Henriksen  2003      1:10.71  2:27.73      4:58.28   
  Louise Sunesen  2005      1:10.53  2:25.55      7:23.83   
                     
Aarhus Swim Damer 2  2003  Aarhus Swim            DSQ  sw 10,11 Tyvstart 4 
  Eva Hjort  2004      1:07.72  2:16.98      2:16.98   
  Mille Kjśr Jensen  2004      1:07.90  2:25.96      4:42.94   
  Laura Fogh  2003      1:08.83  2:21.77      7:04.71   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  28 februar 2020 
Licens til Esbjerg SvÝmmeklub  Udskriftstidspunkt  19:12 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark