Results for Regionalt mesterskab for årgangssvømmere 2019, Gentofte
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Regionsmesterskab Nord 2019 |
|
Udskriftsdato |
26 oktober 2019 |
|
|
Stævne by |
Gentofte |
|
Udskriftstidspunkt |
14:33 |
|
|
Arrangør |
Region Sjælland / Gentofte svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
26 oktober 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mathilde Severs |
2006 |
|
714 |
32.80 |
1:12.28 |
1:54.77 |
|
2:29.61 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:30.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
SIF Bramm |
2006 |
|
670 |
33.16 |
1:12.63 |
1:57.55 |
|
2:32.83 |
|
|
JGI Svømning |
2:35.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Fiona Jensen |
2006 |
|
546 |
35.94 |
1:17.41 |
2:06.37 |
|
2:43.64 |
|
|
Værløse Svømmeklub |
2:52.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anna E.e. Balle |
2006 |
|
526 |
36.71 |
1:18.75 |
2:07.36 |
|
2:45.70 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
2:47.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sofija Rønne |
2006 |
|
525 |
36.04 |
1:19.51 |
2:08.28 |
|
2:45.77 |
|
|
Herlev Svømning |
2:49.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Arendse Arrild Lyngfeldt |
2006 |
|
524 |
35.15 |
1:17.64 |
2:09.84 |
|
2:45.82 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
2:47.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Luna Larsson |
2006 |
|
516 |
37.29 |
1:19.91 |
2:10.84 |
|
2:46.76 |
|
|
Herlev Svømning |
2:52.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Andrea Kiefer-Hansen |
2006 |
|
509 |
38.62 |
1:20.33 |
2:11.08 |
|
2:47.50 |
|
|
Herlev Svømning |
2:46.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Freja Mathilde Kaas |
2006 |
|
504 |
36.75 |
1:19.88 |
2:09.26 |
|
2:48.07 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
2:54.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Andrea Søeborg |
2006 |
|
502 |
35.51 |
1:20.70 |
2:07.65 |
|
2:48.29 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:57.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Signe Munk Hvid |
2006 |
|
493 |
36.81 |
1:19.35 |
2:10.68 |
|
2:49.31 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
2:49.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Amalie Rose Søndergaard |
2006 |
|
491 |
37.61 |
1:22.78 |
2:14.47 |
|
2:49.45 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
3:00.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Amalie Lythcke |
2006 |
|
490 |
38.47 |
1:20.62 |
2:12.62 |
|
2:49.65 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
2:56.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Sofia Yuwei Zhang |
2006 |
|
487 |
37.42 |
1:23.32 |
2:09.33 |
|
2:50.00 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:45.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Daniella Li West |
2006 |
|
482 |
36.28 |
1:20.41 |
2:10.85 |
|
2:50.57 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
2:58.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Anna Merl Larsen |
2006 |
|
475 |
37.78 |
1:21.56 |
2:12.62 |
|
2:51.42 |
|
|
JGI Svømning |
2:54.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Nina Katrine N. Nissen |
2006 |
|
474 |
39.02 |
1:25.06 |
2:11.12 |
|
2:51.50 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:48.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Maria Claudia S. Hansen |
2006 |
|
472 |
38.75 |
1:23.32 |
2:12.53 |
|
2:51.69 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:53.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Alma Lind Babin |
2006 |
|
471 |
37.40 |
1:20.07 |
2:11.09 |
|
2:51.83 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
2:50.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Amalie Helfelt |
2006 |
|
464 |
38.46 |
1:23.35 |
2:12.10 |
|
2:52.75 |
|
|
Værløse Svømmeklub |
2:54.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Karoline Dahl Lewinsky |
2006 |
|
428 |
38.03 |
1:21.65 |
2:14.64 |
|
2:57.36 |
|
|
Herlev Svømning |
2:56.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Sofie Kofoed Gjedsted |
2006 |
|
406 |
37.92 |
1:24.85 |
2:15.74 |
|
3:00.55 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:59.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Cecilie Rud |
2006 |
|
400 |
41.99 |
1:26.76 |
2:22.62 |
|
3:01.49 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
2:51.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Anna Hinsch Lauritzen |
2006 |
|
386 |
39.55 |
1:22.89 |
2:23.24 |
|
3:03.59 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
3:07.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Lærke Stenholt Røpke |
2006 |
|
|
|
|
|
|
|
Akut syg |
|
JGI Svømning |
2:47.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Silje Nygaard Engedal |
2007 |
|
602 |
34.88 |
1:15.95 |
2:04.64 |
|
2:38.35 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:48.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ea Lund Havgaard |
2007 |
|
568 |
35.40 |
1:17.89 |
2:02.79 |
|
2:41.44 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
2:44.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lise H. V. Waarst |
2007 |
|
506 |
37.76 |
1:18.99 |
2:11.49 |
|
2:47.80 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
3:00.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sofie Emilie Lange |
2007 |
|
462 |
38.73 |
1:23.15 |
2:14.84 |
|
2:52.95 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
2:59.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Molly Borchorst |
2007 |
|
454 |
39.04 |
1:23.01 |
2:15.89 |
|
2:54.00 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
2:55.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Tilde Rytz Jørgensen |
2007 |
|
435 |
40.61 |
1:24.12 |
2:15.11 |
|
2:56.46 |
|
|
Frederikssund Svømmeklub |
3:07.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Katrine Dresler Aleksic |
2007 |
|
433 |
37.44 |
1:23.74 |
2:17.89 |
|
2:56.75 |
|
|
Herlev Svømning |
3:05.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Mira Capito |
2007 |
|
425 |
40.68 |
1:27.89 |
2:16.85 |
|
2:57.82 |
|
|
Slangerup Svømmeklub |
2:58.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Sofie Wettendorff Hasling |
2007 |
|
414 |
37.06 |
1:20.28 |
2:18.04 |
|
2:59.33 |
|
|
Frederiksværk Svømmeklub |
2:57.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Emilie Dommer |
2007 |
|
407 |
42.23 |
1:27.94 |
2:17.90 |
|
3:00.42 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
3:01.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Caroline Victoria Reedtz |
2007 |
|
401 |
41.76 |
1:27.38 |
2:20.19 |
|
3:01.27 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
3:09.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Christine Dalsgaard |
2007 |
|
393 |
43.58 |
1:28.27 |
2:20.41 |
|
3:02.46 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
3:07.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Annabella Nathansen |
2007 |
|
390 |
39.34 |
1:26.82 |
2:23.23 |
|
3:02.97 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
3:07.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Nina Griffin |
2007 |
|
381 |
44.21 |
1:26.54 |
2:21.93 |
|
3:04.40 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
3:00.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Anna Bruun-Møller |
2007 |
|
380 |
40.23 |
1:29.28 |
2:23.65 |
|
3:04.52 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
3:07.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Helene Heegaard |
2007 |
|
370 |
44.54 |
1:33.93 |
2:26.39 |
|
3:06.29 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
3:07.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Vivian Bahador Snitker |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Ej sam t. berør v150 |
|
Sigma Swim Birkerød |
3:09.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
26 oktober 2019 |
Licens til Gentofte Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
14:33 |
|